Hermes DVS en F.C. Dordrecht speelden gelijk (2-2) Kinderen nipt gered uit water gang achter „Borrendamme" Jubileum in CJV-kamp Renesse Spannend voethal te „Brii" NUTSSPAARBANK STREEKNIEUWS na mooie zomerdagen Grevelingenstrand ligt er nu verlaten bij „Flitsen" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 augustus 1976 e Nr. 21986 De Schietiaiiise amateur hoofdklasser Hermes DVS en de seniie-profs van de eerste divisiekluh F.C. Dor- dreeht hebben zaterdagavond te Bruinisse voor een spannende en aantrekkelijke wedstrijd gezorgd. Uit slag: 2-2. Teleurstellend voor het organise rende Bruse Boys, dat ieder jaar weer een aantal voor onze omgeving aantrekkelijke wedstrijden weet te organiseren, was het dat de publieke belangstelling beslist aan de schrale leant was. De thuisblijvers hebben beslist ongelyk gekregen. De amateurs van Hermes DVS. die op het sterk bezette toernooi op Hemelvaartsdag van Bruse Boys, ai een staaltje van hun kunnen hadden getoond, bleken allerminst een ge willig slachtoffer voor de semi- profs. Ondanks het feit dat bij de F.C. Dordrecht alle registers werden opengetrokken moesten zij tegen het zich knap verdedigende Hermes uiteindelijk toch genoegen nemen met een 2-2 punten verdeling. Duidelijk werd bij deze wedstrijd nog eens aangetoond dat het krachtsverschil tussen de eerste di visie, de F.C. Dordrecht was in het afgelopen seizoen een goede mid denmoot en de hoofdklasse van de amateurs. Hermes speelt daarin de laatste jaren een niet onverdienste lijke rol, bijzonder gering is. De uiteindelijke puntenverdeling hebben de Schiedammers beslist niet gestolen en kwam hun rech tens het vertoonde spel beslist toe. Eerste oefenwedstrijd Hoewel het voor beide elftallen hun eerste oefenwedstrijd voor het komende seizoen was stond het ver toonde op een behoorlijk goed peil. Het geen door beide elftallen op de grasmat werd gebracht was zeker geen vpartijtje zomeravondvoetbal maar een bikkelharde strijd waarin om iedere bal met volle overgaveen inzet werd gestreden. Over het geheel genomen mag de F.C. Dordrecht dan iets meer heb ben aangevallen, die Schiedammers wisten met hun snelle uitvallen zich zeker net zoveel goede scoringskan sen te scheppen. Na een klein kwartier spelen wist de F. C. Dordrecht de leiding te ne men, de Hermes verdediging twij felde even voor vermeend buiten spel, door K. Snijders die het leder van dichtbij hard en onhoudbaar in schoot (1-0). Advertentie de ideale gezinsbank! Groei spaar- bewijzen aan toonder OOSTERLAND Koninginneplein - maandag 11.00-12.00 uur De Hermes aanvallers, die in leng te wel wat tekort schoten by de Dordse verdedigers, wisten met snel le uitvallen zich enige goede sco ringskansen te scheppen waarbij bun schoten enige malen rakelings naast gingen. Na de rust kwam Hermes op ge lijke voet door een schitterend geno men vrije trap van G. Russelers die via de binnenkant van de paal on houdbaar werd ingeschoten (1-1). Even zag het er naar uit dat de winst toch naar de F.C. Dordrecht zou gaan toen K. Snijders bij een rush niet kon worden afgestopt en scoorde (2-1). Hermes kwam echter voortreffelijk terug en na een han dig genomen vrijetrap zorgde G. van Vooren voor de gelijkmaker (2-2). In de slotfase stelde de F.C. Dor drecht nog alles in het werk om de winst naar zich toe te trekken, maar Hermes gaf geen krimp. Waterschap Schouwen-Duiveland In de afgelopen week konden de problemen rondom de grondverwer ving voor de dijkverbetering Viane- Bruinisse grotendeels worden opge lost, zodat het werk aan het aanne mersbedrijf Oosterwijk B.V. te Rot terdam kon worden gegund. Met de uitvoering werd inmiddels begonnen. Ook kon worden gegund de aanleg van de riool waterleiding van Nieu- werkerk via Oosterland naar de zui veringsinstallatie te Bruinisse. Dit werk zal worden uitgevoerd door de fa. H. P. Bellemakers te Almkerk en machinefabriek Holthuis B.V. te Venlo. Zeeuwse kollekte 1975 De bruto-opbrengst van de vorig jaar voor de 24ste maal gehouden Zeeuwse kollekte, was bijna 57.000 zodat in vergelijking met 1974 rond f 3.000,- meer werd ingezameld. Door onvoorziene omstandigheden kon in 1975 in een aantal kernen in Zeeland - totaal inwonertal ca. 60.000 - de kollekte niet worden gehouden, het geen naar schatting een inkomsten derving van f 10.000,- betekent. In middels heeft de Zeeuwse Vrouwen raad maatregelen in voorbereiding om de fondswerving te verbeteren. Wat Schouwen-Duiveland betreft waren de opbrengsten als volgt: Brouwershaven f 485,90; Bruinisse f 643,24; Duiveland f 905,-; Midden- schouwen f 254,45; Westerschouwen f 1.3.99,60 en Zierikzee f 1.798.13. Om gerekend in centen betekent dit dat de bedragen per inwoner in 1975 en 1974 respektievelijk waren als volgt: Brouwershaven 15, 1974 17; Brui nisse: 24, 1974 25; Duiveland: 21, 1974 20; Middenschouwen: 12, 1974 25; Westerschouwen: 31, 1974 32; Zierikzee: 21, 1974 16. Stichting Zeeuws Studiefonds Voor het studiejaar 1975-1976 is door 198 inwoners van de provincie Zeeland een renteloos voorschot aan gevraagd. De behandeling hiervan heeft geresulteerd in de toekenning van 101 studietoelagen tot een tot- taal bedrag van f 214.700,-. In het studiejaar 1974-1975 waren deze cij fers respektievelijk 206. 83 en f 188.410,-. Natuur en Vogelwacht Door gediplomeerde natuurgidsen zijn in dit zomerseizoen weer vele duizenden gasten rondgeleid naar en door de broedkolonie van de zilver meeuwen in de Boswaehtery Wes- tenschouwen. Aangezien echter büna alle jonge vogels kunnen vliegen, zal vrydagavond 6 augustus de laatste excursie naar dit unieke natuurge bied plaats vinden. ZIERIKZEE Diefstal in stadhuis In de nacht van vrijdag 30 op za terdag 31 juli werd ingebroken in de kamer van de stadsarchivaris in het stadhuis. De dieven ontvreemden een schilderij van 1 m bij 80 cm, voorstellende een arkadisch land schap uit de 17e eeuw met een fluit speler en een herderinnetje, met op de voorgrond een witte geit. De waarde van het schilderij bedraagt f 10.000. De daders verschaften zich toegang via de stellingen, die zijn op gesteld in verband met een verbou wing. De zaak wordt onderzocht door de technische recherche. Doorgereden na aanrijding Op de rotonde te Zierikzee ont stond een aanrijding toen de bestuur der van een personenauto A. J. V. stond voorgesorteerd en voorrang verleende aan het verkeer op de Blokweg. Plotseling werd hij aan de achterzijde aangereden. Toen V. uit stapte reed de Volkswagen, die de aanrijding had veroorzaakt, achteruit en reed snel weg. V. kon nog net konstateren dat de Volkswagen de letters G.B. droeg. De dader kon nog niet worden opgespoord. Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 10 augustus wordt in de raadzaal van het stadhuis een ver gadering van de gemeenteraad ge houden, voorafgegaan door een „hea ring" in de Vierschaar. Aan de orde komt de Structuurschets Binnenstad 1976 met de bijbehorende parkeer- nota. Voor tijden: zie agenda. Geen voorrang Op 28 juli ontstond een aanrijding op de kruising Meelstraat/Balie/ Varremarkt. Bestuurder A. v. d. B. uit Zierikzee verleende geen voor rang aan bestuurder G. K. F. even eens uit Zierikzee. Beide auto's raakten beschadigd. ZIERIKZEE, 30-7. Vrijdag raakten een twee-jarig meisje en haar vier jarige broertje in de watergang ach ter het bejaardencentrum „Borren damme". Het meisje, PotroneMa Johanna de V.. stond met haar broertje, Jo- suas Marinus de V. cn een drie-jarig vriendinnetje. Petrassia V. aan de waterkant en gooide kluiten aarde in het water. Plotseling verloor Pe- tronella haar evenwicht en viel in het water. Josuas trachtte zijn zus je te redden, maar kwam zelf even eens in moeilijkheden. Het drie-ja rige vriendinnetje had de tegen woordigheid van geest om zo snel mogelijk de moeder van do kinde ren in te lichten.-De moedei' wist de jongen en het meisje uit het water te halen. Dokter Rutjens - plaats vervanger van dokter Bontkes - verleende eerste hulp en pastte mond-op-mond beademing toe. Ver volgens werden de kinderen over gebracht naar het streekziekenhuis. ..De Bevelanden". waar zuurstof werd toegediend. Inmiddels kan worden gemeld dat de kinderen het goed maken. Vernielingen lantaarns Vorige week werden enkele kna pen aangehouden, die bezig waren aan de Touwbaan de lantaarns uit te schoppen. Ouders worden ver zocht hun kinderen voor te houden dat dergelijke vernielingen zeer veel schade te weeg brengen. Woonwagenbewoners Vrijdag streek een aantal woon wagenbewoners neer aan de Molen berg. Zij beweerden een kapotte auto te hebben, welke niet meer ge repareerd kon worden. Verder zei den ze dringend naar een tandarts in Zierikzee te moeten. Na aanzeg ging van de politie verdween de groep tenslotte in de richting Zeeuws-Vlaanderen. Vernielingen aan scholen Tijdens de verbouwing van de scholen in plan Malta worden dooi de jeugd veel vernielingen aange richt. Hierop zal streng toezicht worden gehouden. Vee uitgebroken Vorige week braken zeven koeien los en maakten een wandeling op de Provinciale Weg. De dieren behoren toe aan R. te Ouwerkerk. Op de Weg naar De Val liepen zes runde ren, die eveneens uit een weiland waren losgebroken. De zes runderen behoren toe aan mevrouw v. d. H. Diefstal vis Vorige week werd buitendijks aan de Oosterschelde een visfuik van Van B. uit Zierikzee vernield. De daders namen tevens een partij vis mee. Diefstal Hema Zaterdagmiddag werd H. L. de K. uit Den Haag op heterdaad betrapt bij een winkeldiefstal in de Hema. De K. trachtte drie leren jasjes ter waarde van f 175,te stelen. De jongen was in gezelschap van een meisje en een andere jongen, die beiden wisten te ontsnappen. Het meisje was van te voren met die an dere jongen in de winkel geweest, waarbij zij drie leren jasjes ont vreemden. Een tweede poging van De K. mislukte. De auto van het drietal werd later in Den Haag leeg teruggevonden. De K. werd ingeslo ten op het bureau te Zierikzee. Diefstal fruit en groente Vrijdagmiddag omstreeks vier uur werd van de stoep van Super markt Legemaate een doos sinaas appels, kersen, sla en peen gestolen. Van de daders ontbreekt elk spoor. HAAMSTEDE Gewonden bij verkeersongeval Zaterdag te 0.50 uur raakte E. B. uit Capelle a/d IJssel op de Klooster- weg ter hoogte van de Noordstraat te Haamstede met zijn sportwagen vanaf de weg, waarbij hij tegen de daar staande knipperbol op reed. B. en een inzittende vriend werden hierbij zodanig verwond dat zij naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zie rikzee moesten worden overge bracht. De sportauto werd hierbij zwaar beschadigd en moest later met een takelwagen worden wegge sleept. Auto kwam tegen boom tot stilstand Donderdagavond omstreeks 20.25 uur stak de bromfietser M. B. uit Rotterdam vanaf het fietspad plotse ling de Kloosterweg te Haamstede over. De op dat moment naderende automobilist A. J. v. d. B. wist de bromfietser op het laatste moment nog te ontwijken maar raakte hierbij vanaf de weg en kwam tegen een boom tot stilstand waarbij zijn auto behoorlijk werd beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Botsing tussen personenwagen en taxi Zondag omstreeks 1.45 deed zich op de kruising Breedsteweg-Vroon- weg te Haamstede een aanrijding voor tussen een personenauto be stuurd door G. E. T. te Geervliet en een taxi bestuurd door W. d. K. te Renesse, De aanrijding' ontstond doordat T. zich vergiste in de bocht van de Breedsteweg naar de Vroon- weg. De taxi werd hierbij zwaar be schadigd. Botsing tussen brommers Op het fietspad aan de Klooster- weg te Haamstede, ter hoogte van de camping 't Torentje, reed de brom fietser A. G. L. v. d. H. uit Schayk bij hel passeren tegen de bromfiet ser D. M. W. uit Vlaardingen op waarbij beiden ten val kwamen en de bromfietsen werden beschadigd. Man viel met bromfiets Zondag omstreeks 4.00 uur werd door de patrouilleauto van de rijks politie op de Vroonweg tusser) Haam stede en Renesse, nabij Biesterveld, R. F. L. v. d. H. uit Breda bewuste loos naast zijn bromfiets op het rij wielpad aangetroffen. Nadat de heer Stenger uit Haamstede de eerste hulp had verleend werd v. d. H. naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. RENESSE Botsing tussen brommer en voetgangsters Zondag omstreeks 1.00 uur vond op het fietspad aan de Stoofweg te Re nesse een aanrijding plaats tussen een tweetal voetgangsters, M. K. uit Zierikzee en T. K. afkomstig uit Po len, en de bromfietser H. S. uit Zie rikzee. H. S., uiterst rechts rijdend in de richting Zierikzee botste door tot nu toe nog onbekende oorzaak op de twee in de richting links op het rijwielpad lopende voetgangsters. H. S. en mej. T. K. werden met verwondingen opgenomen in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Aanrijding Zaterdagmiddag vond omstreeks 14.30 uur op de kruising Zwaardweg- Provincialeweg een aanrijding plaats. H. de J. uit Geldrop stond op de Zwaardweg te wachten om linksaf de Provincialeweg te kunnen oprij den. Toen De J. dacht dat er een gaatje in de stroom passerende auto's was om die weg op te rijden reed hij tegen de door A. H. M. uit Prinsen beek bestuurde auto op waardoor schade aan beide auto's ontstond. Tien jaar vrijwilligster Vrachtwagen tegen PZEM-gebouw Heden (maandag)-morgen ont stond een aanrijding op de hoek Steiltjesstraat/Waterpoortstraat. Een vrachtauto bestuurd door v. W. uit Genderen reed de Steiltjesstraat in en kwam met de voorzijde tegen het PZEM-gebouw. Hierdoor werd de gehele hoek van het gebouw er uit gereden. De vrachtwagen werd licht beschadigd. Op de geparkeerd staande auto van L. v. d. W. uit Zie rikzee vielen nog enkele stenen, waardoor deze ook werd bescha digd. BURGII Rommelmarkt in garage Opbrengst: f 8000 Daar de weersomstandigheden minder gunstig waren werd de ten bate van het kerkorgel te houden rommelmarkt op de Ring van Burgh zaterdag j.l. verplaatst naar de RTM garage. Het organiserende comité was er met behulp van de bevolking in ge slaagd een grote sortering van veler lei goederen bijeen te brengen waar door de grote garage geheel met stands was bezet. Van de zijde van het publiek bestond grote belang stelling voor de markt die in zijn ge heel suksesvol mag worden genoemd. De opbrengst bedroeg rond de f 8000. Verkoop bloeiende planten Vrijdag 6 augustus 10.00 uur zal in Daleboutspark-kindcrboederij aan de Daleboutsweg tegenover Burghstede, een verkoping plaats vinden van bloeiende planten, w.o. veel fuxia's. De opbrengst zal voor minstens s/a ten goede komen aan het geestelijk gehandicapte kind op Schouwen- Duiveland. RENESSE „Historisch" momentje Er zullen niet veel Renessenaren getuige geweest zijn van een histo risch momentje dat vrijdagmorgen in de dorpskom plaats vond. Daar be gon men namelijk met de sloop van het voormalige schoolgebouw, ook „de puist aan de kerk" genoemd. Voor de sloop en de wederopbouw van dit „koor" zijn in dit voorjaar vele akties gevoerd. Vrijdagmorgen was het dan zo ver. Aan de sloop werd begonnen. SEROOSKERKE Aufo schept bromfiets Zondagmorgen wilde J. C. K. te Serooskerke (S.) rijdende met een personenauto en komende uit de rich ting Noordwelle op de Stoofweg de Dorpsweg bij Serooskerke inrijden en schepte de daarbij op het fietspad met zijn bromfiets rijdende J. D. de G. uit Utrecht. Persoonlijke ongeval len deden zich hierbij niet voor. De bromfiets werd beschadigd. DREISCHOR Slotconcert Dirk Jansz. Zwart Op het laatste concert van dit sei zoen dat Dirk Jansz. Zwart op het fraaie mechanische sleeplade-orgel in de Ned. Herv. kerk te Dreischor zal geven, hoopt hij werken uit te voeren van o.a. Pachelbel (Ciacon- na). Bach, Handel, Wesley, Guil- mant, Widor (Coccata uit Sympho- nie V) en Jan Zwart. Het orgel in deze fraaie kerk is gebouwd door de orgelbouwer Vier dag uit Enschede en is treffend door zijn klassieke klank. Het is verheugend dat de belang stelling voor deze concerten toe neemt en vrij groot genoemd mag worden. Het laatste concert vindt plaats op woensdag 4 augustus a.s. Voor tijd: zie agenda. RENESSE, 31-7. Donderdag j.l. werd op de C.J.V.-Camping te Re nesse liet 10-jarig jubileum gevierd van mej. D. Lindenberg uit Yerseke. Mej. Lindenberg ging deze zomer voor het tiende achtereenvolgende jaar mee als vrijwilligster in de staf van de zomerkampen die door het Christelijk Jongeren Verbond in Zee- land worden georganiseerd. De jubilaresse werd ingehaald door een groep vrijwilligers in historisch tenue van het C.J.V. De deelnemers aan de kampweek, veertig tieners uit heel Nederland zorgden voor een erepoort, een welkomslied en over handigden bloejnen. Vervolgens werd een feestelijk programma afgewerkt in de geheel versierde rekreatiezaal van 't kamp. De tieners presenteerden een televi sie-uitzending onder het motto „een avondje Dini". Onderwijl werden door de jongens en meisjes diverse geschenken aangeboden. Gelukwensen Namens het hoofdbestuur van het C.J.V. sprak de heer F. Groenleer uit DUIVELAND Er waren meer vroege oogsten Wie door de Duivelandse polders rijdt, ziet dat praktisch alle graan van het land is verdwenen en het is reeds van verschillende kanten be richt, dat dit plm. 3 a 4 weken vroe ger is, dan normaal. Toch vonden wij in een boekje, eertijds door een bekend Iandbouwer te Bruinisse vermeld 3 augustus 1889 en 3 augustus 1935, oost binnen gere den, wat er op duidt dat 1889 en 1935 ook vroege jaren zijn geweest. Met dit verschil natuurlijk, dat in die jaren de oogst wel droog in de schuur kwam, maar nog niet was gedorst. Met dit werk ging zoals bekend een groot gedeelte van de winter heen. De moderne oogstteehnieken in onze tijd, halen met combines niet meer de schoven van het land, maar de tarwe wordt bij het maaien direkt gedorsten en wordt naar de handel gereden. OUWERKERK „Levend Ganzebord" De Culturele Vereniging Ouwer kerk organiseert een: „Levend Gan zebord" voor kleuters en lagere schoolkinderen en wel op 4 augustus a.s. Plaats: bos staatsbosbeheer, in gang Groeneweg. De inschrijving kan geschieden op 2 en 3 augustus bij R. Hage, Ring 2, tussen 18.30 en 1.9.30 uur. BRUINISSE Vaarreisje meisjesklub „Rhodé" Donderdag 29 juli maakte de meis- jesklub „Rhodé" te Bruinisse een vaarreisje met het motorschip „Gre- velingen" van de heer S. Beekman. Kapitein voor die dag was de heer Hans de Ronde. Het doel was Veerè. Ingescheept werd om 7 uur 's morgens en om 10.30 uur kon in Veere worden afge meerd, na een mooie tocht over Oosterschelde en Veerse Meer. Er werd wat gezwommen en het stadje werd bezichtigd, maar om half één verzamelden allen zich weer aan boord en werd het middagmaal ge nuttigd (soep met stokbrood). Na de maaltijd ging men weer Veere in, maar nu werd een klim op de toren gewaagd en bezichtigde men het stadhuis met de bekende beker van Maximiliaan van Bour- gondië, terwijl ook vele andere voorwerpen herinnerden aan de tijd, toen Veere nog werd geregeerd door markiezen en markiezinnen. Om twee uur had men het wel ge zien en om half zes was men weer thuis. Een fijne dag voor de 24 deel nemende leden en de leidster me vrouw J. C. Jumelet-Padmos. Prachtig weer en een prima stem ming resulteerden in een dag die bewees, dat men niet altijd ver hoeft, om loch vee] te geniet en. BRUINISSE, 31-7. Het Grevelin genstrand ligt er, na de vele drukke en zonnige dagen en weken, waarop er vele duizenden dagjesmensen re- kreëerden, de laatste week, met min der zon cn een voort>ijc vakantie voor velen wat troosteloos bij, nu het aantal rekreanten tot enkele tiental len beperkt blijft. Maar één zonnig weekend of dag en opnieuw zal het er ongetwijfeld druk zijn, want het is gebleken, ook uit het aantal auto's van diverse na tionaliteit, dat velen dit strandje weten te vinden en een duik in het water of het spelen met een boot. echt vlakbij voor Rotterdam en West-Brabant, weten te waarderen. uit het buitenland BUENOS AIRES. In het noord westen van de Argentijnse hoofd stad Buenos Aires zijn twee politie mannen gedood door linkse militai ren. Dit is bekendgemaakt in een vrijdag door de politieleiding van Buenos Aires uitgegeven communi qué. Kapelle, die de lachers op de hand kreeg door de jubilaresse te verras sen met een echte kampmaaltijd, be staande uit macaroni. De heer D. Vleugel uit Bruinisse sprak namens het provinciaal be stuur en hing de jubilaresse de ver sierselen om die horen bij, de voor deze gelegenheid ingestelde „orde der verbondsgetrouwen". Dit bestond uit een fraai beschilderde koekepan, vanwege het feit dat mej. Lindenberg steeds een grote rol speelde in de keuken gedurende de kampweken en tientallen weekends. Hij overhandig de haar ook een kadobon. Namens de werkgroep C.J.V.-Zo- merkampen sprak de heer A. van Hoek uit Zaamslag en overhandigde haar eveneens een geschenkenbon. Tot slot sprak nog de jeugdwerk adviseur van het C.J.V. in Zeeland, de heer E. Reinhoudt. Hij memoreer de het belang van het vrijwilligers werk en sprak de wens uit nog vele jaren gebruik te mogen maken van de diensten van de jubilaresse. Hij bood haar een boeket bloemen aan. Met een geanimeerde receptie werd het jubileum besloten. SAN FERNANDO DE APURE. Overstromingen als gevolg van hevi ge regenval hebben de afgelopen da gen in Venezuela meer dan 50.000 mensen getroffen en een schade aan gericht die op 300 miljoen dollar wordt geraamd. Alleen al in de staat Apure in het zuidwesten zijn 30.000 mensen het slachtoffer geworden. Veel vee is verdronken en de wegen zijn geblokkeerd. KHARTOEM. In Khartoem is het proces begonnen tegen ex-kolonel Mohammed Nour Saad en 22 andere verdachten in verband met de mis lukte staatsgreep tegen het bewind van president Jaafar Nimeiri. Ze verklaarden zich niet schuldig aan het ten laste gelegde. Voor drie an dere rechtbanken zijn de zaken te gen nog 302 mensen in behandeling. MADRID. Ongeveer 10.000 arbei ders in de zuidelijke industriegordel van de Spaanse hoofdstad Madrid zijn in staking gegaan uit protest tegen het neerschieten van een jonge arbeider door de politie tij dens een- betoging. TOKIO. De Japanse minister van justitie, Osamoe Inaba, heeft zon dag verklaard dat de autoriteiten een onderzoek instellen naar het optreden van nog meer funktiona- rissen en politici die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij hel steekpenningenschandaal van de Amerikaanse vliegtuigfabriek Lock heed. PERPIGNAN. In het Zuidoost- Franse Pyreneeëngebied, woedt sinds woensdag een felle bosbrand die vrijdagochtend reeds 14.000 hek- tare natuurgebied had verwoest. TRAVES. De Franse politie die het afbranden van het huis van de ex-SS-kolonel Joachim Peiper in het dorp Traves in het oosten van Frankrijk onderzoekt, heeft vrijdag morgen vroeg een inval in het dorp gedaan en twaalf dorpelingen voor ondervraging meegenomen. JOHANNESBURG. Donderdag en vrijdag is opnieuw brand gesticht in vier scholen in" hel Afrikaanse woongebied Soweto bij Johannes burg en in Alexandera, een andere zwarte woonwijk. SEVESO, Italië. De overheid in het door een gifwolk getroffen ge bied ten noorden van Milaan in Italië is begonnen met het eva cueren van honderd kinderen. Vrou welijke parlementsleden hebben aan de regering in Rome gevraagd toe te staan dat aanstaande moeders in het gebied een abortus onder gaan. WASHINGTON. De Amerikaanse wapenverkopen aan Iran hebben een verontrustend peil bereikt en het groeiende aantal Amerikaanse bur gertechnici en militairen, in Iran kan een gevaarlyke toestand scheppen. Dit staat in een rapport van de Ame rikaanse senaat, dat zondag in Wash ington is gepubliceerd. MOSKOU. Een Russisch hof van beroep heeft een gevangenisstraf tegen een 23-jarige Brit, Michael Wilson, wegens het smokkelen van verdovende middelen teruggebracht van vijf tot drie jaar. ROME. Het nieuwe Italiaanse ka binet Andreotti, een geheel chris- ten-demokratische ploeg van 22 mi nisters. is vrijdag op het quirlnaal beëdigd door president Giovanni Leone. LONDEN. De 35-jarige Brit Brian Price, die op 31 mei j.l. als eerste ge vangene uit de onderwatergevange nis in Pretoria kon vluchten, heeft zondag in het Londensc blad „The Observer" een beeld gegeven van wreedheden met gevangenen in Zuidafrikaanse gevangenissen. Italiaanse stratosfeerballon TRAPAN!, SICILIË, 31-7. Hei Italiaanse nationaal on derzoekcentrum (C.N.R.) heeft een reuzcn-stratosfcorballon (000.000 kubieke meter) opge laten van de basis Milo, op Si cilië. De ballon, die bijna 2 ton - aan wetenschappelijk mate riaal meedraagt, komt naar verwachting over een iveek in de Verenigde Staten aan. Mid den augustus worden nog twee ballonnen opgelaten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3