Willem Duys voorzitter jury Miss Aqua-Delta-verkiezing Overstromingen Colorado eisen veel slachloifers AARDSCHOKKEN IN CHINA HOUDEN AAN ;e en gevaarlijke afvalstoffen Op woensdag 11 augustus AGENDA Van Agt minister blijft Boeren verklaren Ameland tot noodgebied Insekt wordt in larve gesmoord Minister Kissinger naar Nederland Valse duizendjes ook in Rotterdam CHARME OP DE HELLING Tandwieltje in eien koekje Inbrekertje uit kanaal gered Man gestikt in stukje vlees Papierverwerkend bedrijf in de as Zwaar verkeers ongeluk in West-Duitsland Lijk jonge vrouw in koffer gevonden Drie doden bij verkeersongeval in Middelburg Drie doden bij aanrijding Mannen verdacht van moord op landbouwer 2 1IRUIN1SSE, 2-8. Op woensdag li augustus zal tv- presenlator Willem Duys te Bniinisse uitzien naar een leuk meisje, in hel kader van de Miss Aqua-Delta-Zee- landverkiezing, in zijn kwaliteit van voorzitter van de desbetreffende jury. eerste prijs voor het winnende meisje is een zeilboot beschikbaar. Aanmeldingen dienen te geschieden onder Postbus 19 - Bruinisse. DEN HAAG, 30-7. Minister Van Agt heeft besloten niet af te treden. Van dit besluit heeft hg de Tweede Kamer schriftelijk op de hoogte ge steld. Zorgvuldige afweging van de voor- en nadelen van zijn aftreden heeft de minister van justitie tot de konklusie geleid dat daarmee geen enkel lastbaar resultaat valt te be halen. De nagestreefde sluiting van de Bloemenhove-kliniek zou er niet door worden bereikt, daarentegen zou het gevolg ervan zelfs kunnen zijn dat op last van Van Agt's op volger een einde wordt gemaakt aan de justitiële aktiviteiten die nu met betrekking tot de kliniek worden ondernomen: strafvervolgingen, te gen leden van het bestuur, de di- rekteur en de medisch coördinator. AMELAND, 31-7. De gezamenlijke Amelander boeren hebben zaterdag morgen Ameland tot noodgebied ver klaard en een telegram gestuurd aan minister Van der Stee van landbouw en visserij met het verzoek de nood situatie ten gevolge van de droogte van Ameland te komen bekijken en maatregelen te nemen. Ameland heeft door het nog steeds uitblijven van regen slechts vijftig procent van het ruwvoer voor de winter kunnen oogsten, en dit wordt nu reeds aan het vee opgevoerd. Ver scheidene boeren maaien reeds helm gras uit de duinen om hun vee iets te eten te geven. AMSTERDAM, 31-7. Voor het eerst is een bestrijdingsmiddel, dat een insectensoort vernietigt door een ingreep in de ontwikkeling van de larve, op de Nederlandse markt toe gelaten. Het nieuwe middel is ge richt tegen de rups van de bastaard- satijnvlinder en het is na jarenlang onderzoek ontwikkeld door Philips- Duphar B.V. in Amsterdam. Het nieuwe middel, Dimïlin gehe ten, blokkeert de opbouw van chi- tine. Dat is een harde stof, die aan de huid van insecten en hun larven de stevigheid geeft die hij nodig heeft om als „uitwendig skelet" te kunnen dienen. De harde huid van een larve kan niet met het diertje meegroeien en moet daarom een paar keer vervangen worden. Zon der chitine is de opbouio Dan een nieuwe huid echter niet. mogelijk. Het nieuwe bestrijdingsmiddel laat dus de vervelling mislukken en daardoor de larve sterven. Volgens de fabrikant doodt het middel alleen de als ongewenst be schouwde insecten, terwijl het hun natuurlijke vijanden en andere nut tige insecten ongemoeid laat. Het wordt snel afgebroken, de giftigheid is gering, er is geen gevaar voor vo gels, zoogdieren en vissen. Het gaat om dc verkiezing van een charmante Zeeuwse of een charman te in Zeeland vertoevende toeriste, als vertegenwoordigster van „Zee land Vakantieland". De verkiezing vindt plaats in de rekreatiezaal van Aqua-Delta te Bruinisse, maar tevoren - op vrij dag 6 en maandag 9 augustus - vin den vóórverkiezingen plaats. In de jury hebben verder zitting de zan geres Therèse Steinmetz en de di- rektrice van Hostess Service Zee land. De voorverkiezingen vinden plaats op „Onze Hoeve", het cara vanpark op het rekreatieterrein. Hierbij is aanwezig de bekende cx- omroepster Karin Kraaykamp. Als DEN HAAG, 31-7. De minister van buitenlandse zaken van de Verenig de Staten, dr. Henry Kissinger, zal op uitnodiging van zijn Nederlandse ambtgenoot mr. Max van der Stoel op 11 augustus een werkbezoek aan Nederland brengen, om onderwer pen van wederzijdse interesse te be spreken. Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag me degedeeld. Van gezaghebbende zijde in Den Haag werd opgemerkt, dat deze on derwerpen voornamelijk verband houden met het voorzitterschap van de Europese gemeenschappen, dat Nederland sinds 1 juli en tot het ein de van dit jaar, bekleedt. KORTE BERICHTEN UIT HËT BINNENLAND DEN HAAG. Het centraal bureau voor de statistiek heeft meegedeeld, dat in de maand juni f 383 miljoen naar de spaarrekeningen bij de land bouwkredietinstellingen, de alge mene spaarbanken en de rijkspost spaarbank is gevloeid. Van de han delsbanken waren over juni nog geen gegevens beschikbaar. DEN HAAG. Bij de handel in auto's op straat en in koffiehuizen in Den Haag zijn negentien valse bankbiljetten van f 1000 te voor schijn gekomen. De Haagse politie heeft de indruk dal het gaat om een nieuwe serie falsificaties. LUYKSGESTEL. Twee onbekend gebleven jongemannen hebben gedu rende het weekend in Luyksgeslel (N.-Br.) een caravan gekocht en deze betaald met zes valse briefjes van duizend gulden. Bij de vervalsingen bleek het watermerk te ontbreken, terwijl ook de tekst uit het wetboek van strafrecht onleesbaar was. ZEVENAAR. Het Duitse echtpaar Rolf en Erika Merfelskaemper (resp. 40 en 38 jaar) en hun 9-jarige doch- tertje Katja zijn zaterdagavond door een verkeersongeval bij Zevenaar om het leven gekomen. AMSTERDAM. Bij een overval op een postkantoor in de Kerkstraat in Amsterdam heeft een nog" onbekende Engels sprekende man van circa 25 jaar donderdagmiddag tienduizend gulden buitgemaakt. HEEMSTEDE. Vrijdagmorgen heeft een ongeveer 20-jarige jonge man een overval gepleegd op het postagentschap van de P.T.T. aan de Glipperdreef in Heemstede. Met een nog onbekend bedrag is hij er van door gegaan. ROTTERDAM, 31-7. Nadat ze al in Den Haag waren gesignaleerd, zijn er nu ook valse bankbiljettën van 1000 gulden opgedoken in RoUer.dam. De politie adviseert een ieder, die een duizendje krijgt aangeboden, op lettend te zijn. Men dóet er goed aan de aanbieder te vragen zich te legi timeren en deze gegevens te noteren, zodat de herkomst van een biljet be kend is.. Dit weekeinde boekte de Rotterdamse politie enig succes bij de bestrijding van de vervalsers. Zij slaagden èrin twee mannen aan te- houden, die vrijdag in een snackbar aan de Stieltjesstraat met een vals duizendje haddenbetaald. Het wa ren de 27-jarige T. T, uit Rotterdam en de 24-jarige H. E. uit 'Spijkenisse. LOVELAND, 2-8. lit ecu door veel loensten bezochte canyon in de Rocky Mountains zijn zondagochtend vroeg tientallen mensen om het le ven gekomen, doordat als gevolg van tropische regenval een rivier in kor te t\jd énorm zwol en 'over een breed gebied alles op haar weg meesleurde. Plaatselijke autoriteiten vrezen dut or wel honderd slachtoffers zijn. Een paar duizend mensen zijn van de buitenwereld afgesneden. Het getroffen gebied is de Canyon van de „Big Thompson River", een geliefd rekreatiegebied van ongeveer 50 km lengte in de Amerikaanse staat Colorado. Dit weekeinde werd juist herdacht dat deze staat 100 jaar geleden werd gesticht. Er viel in korte tijd ongeveer 25 cm regen waardoor de rivier onge veer tien maal zoveel water moest verwerken als normaal. Er ontstond een muur van water van vier tot vijf meter hoog die zich door het nauwe dal perste. Hierbij werden o.a. twee grote campings getroffen waar ca ravans en auto's als speelgoed wer den meegesleurd. PEKING, 2-8. In China houden de aardschokken aan waardoor leden van de reddingsploegen om het leven zijn gekomen. Naar een Chinese woordvoerder maandagochtend mee deelde, zjjn sinds vrijdag 15 schok ken geregistreerd waarvan de kracht meer was dan vjjf op de 12-punts- schaal van Richter. Voorts bewoog de bodem nog 110 maal met een kracht van meer dan vier op ge noemde schakl. Aan hoeveel mensen de nieuwe schokken het leven hebben gekost, werd niet gezegd. Wel was eerder meegedeeld, dat het epicentrum zich in de richting van Peking" ver plaatst. Met het oog daarop werden De autoriteiten verklaarden dat zij tevoren dc toeristen hadden gewaar schuwd voor hel gevaar. Een deel van hen had echter deze waarschu wing in dc wind geslagen. Inbraak om indruk WASHINGTON, 31-7. Twee personeelsleden van de Ameri kaanse Luchtmacht die indruk wilden malcêri op een meisje door in te breken in een silo waarin een atoomraket van het type „Minuieman" was op geslagen, hebben voor lichte paniek gezorgd. De Amerikaanse Luchtmacht deelde mee dat zij een onder zoek was begonnen naar de be schermingsmaatregelen rond de raket, nadat de twee lucht machtmannen en het meisje een van de deuren hadden we ten te openen die toegang ge ven tot de raketsilo op een luchtmachtbasis in Wyoming. de buitenlandse vertegenwoordigin gen nog eens gewaarschuwd voor de mogelijkheid van een nieuwe zware aardbeving in de omgeving van de hoofdstad. Kolenmijnen De autoriteiten in Peking maak ten voorts bekend, dat, vele inwo ners van Tangsjan, dat bij de eerste zware aardbeving het zwaarst werd getroffen, nu buiten gevaar zijn". Ook werd meegedeeld dat de mees te 'mijnwerkers die door deze be ving werden verrast in de kolenmij nen van Kailoean, nabij Tangsjan, het levend er van af hebben ge bracht. Naar schatting bestond de ploeg die toen ondergronds werkte, uit ongeveer 15.000 man. ZtEtllKZEIy Als schepen helling moeten, komen er so rassingvn aon pns, oals bij de-:c charmante tjalk, aan de havendijk by de Engelse Kade. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RRUSSEL, 31-7. Het ophalen, sor- feréh.; transporteren, behandelen en Opslaan v&n giftige én gevaarlijke afvalstoffen móet Europees worden gereglementeerd. De Europese commissie, het „da gelijks bestuur" van de EG, heeft aan het Europees parlement en de ministerraad een richtlijn voorge steld, waarin alle lidstaten worden verplicht maatregelen te nemen om zo veel mogelijk te voorkomen dat giftige en gevaarlijke afvalstoffen worden gevormd, om tot een zo groot mogelijké recycling van deze stoffen te komën en om de bestaan de giftige en gevaarlijke afvalstof- ren zonder gevaar voor mens of milieu te verwijderen. SITTARD, 31-7. Een eenjarig meisje van de Siltardse familie Lei- brand had het konsumeren van een lange vinger vrijdag bijna met de dood moeten bekopen, wanneer haar moeder niet snel maatregelen had getroffen. Zij zag dat haar dochter tje bij het eten van haar koekje in ademnood raakte als gevolg van een hard voorwerp, dat in het koekje zat. Het bleek een tandwieltje tc zijn ter grootte van een halve centi meter. Mevrouw Leibrand heelt dit voorval meteen gerapporteerd bij de fabrikant van de koekjes, het wieltje is naar de fabriek opge stuurd. Vermoed wordt dat bij het men gen van koekjesdeeg een klein tand wieltje van de machine is losgetrild en zo in het deeg is terechtgekomen. EINDHOVEN, 31-7. Een Eindho- vense politie-agent heeft zondag middag een U-jarig inbrekertje uil het Eindhovens kanaal gered. Dat gebeurde nadat twee politiepatrouil les een zestal jeugdige bewonertjes ran het woonwagenkamp vrijwel op heterdaad hadden betrapt bij een in braak in een betonmortelcenlralc vlakbij het woonwagenkamp. De po litie was gealarmeerd door een stil alarm. Vijf van de zes inbrekertjes zagen kans weg te vluchten. De zesde sprong bij de nadering van de politie in hel kanaal. Toen de aanwezige po litiemannen tot de. ontdekking kwa men dal de jongen helemaal niet kon zwemmen sprong een van dc. agen ten hein achterna en haalde hem op het droge. Op het hoofdbureau van politie kreeg hel onfortuinlijke in brekertje alle gelegenheid om weer op verhaal te komen. SALISBURY. Voor de ambtswo ning van de Rhodesische premier Ian Smith hebben 700 Afrikaanse studenten van de multiracialc uni versiteit van Salisbury vrijdag ge demonstreerd legen hel voornemen vati de regering een dienstplicht voor bepaalde kategorieën zwarte burgers in te DORDRECHT, 31-7. De 29-jarige Dordtenaar T. de Jong is gestikt nadat hij zich in een stukje biefstuk had verslikt. De man dineerde bij zijn aanstaande schoonouders in Zwijndrecht, en kreeg het daarbij zo te kwaad met een hapje vlees dat een arts te hulp werd geroepen. De dokier opende de luchtpijp van de heer Dc Jong, maar dat bleek niet te helpen. Met grote spoed werd dc Dordtenaar naar een zie kenhuis in Dordrecht gebracht. Bij aankomst bleek hij te zijn overle den. DIEMEN, 1-8. Bij een uitslaande brand in Diemen is zondagnacht het papierverwerkend bedrgf Van der Eist geheel verwoest. Volgens de po litie beloopt de schade enkele mil joenen guldens en is het vuur ver moedelijk aangestoken. De brand werd om elf uur zater dagavond voor het eerst gesigna leerd. Brandweerkorpsen van Die- men en Amsterdam bestreden de uit slaande brand. Het hoofdstedelijke brandweerkorps had bovendien de hulp van de blusboot Jan van der Heijde, ingeschakeld. Aanvankelijk bestond gevaar dat ook de belenden de percelen prooi van de vlammen zouden worden. Met grote moeite wist de brandweer dit te voorkomen. Het nablussen duurde tot zondag middag. WIESBADEN, 1-8. Bij een zwaar verkeersongeluk op de autobahn Frankfort-Keulen zijn zondag bij de plaats Niederhausen zeven mensen, onder wie twee echtparen en een kind, gedood. Vijf personen werden gewond, van wie enkelen in levens gevaar verkeren.. Het ongeluk gebeurde op een vier- baansweg met tegemoetkomend ver keer. Een Westduitse personenauto kwam op het voor het tegemoetko mende verkeer bestemde weggedeel te en botste daar frontaal tegen een Belgische auto. BREDA, 1-8. Op een braakliggend terrein in de Bredase binnenstad hebben voorbijgangers zondag een koffer gevonden met daarin het stof felijk overschot van een naar schat ting 20 jaar oude vrouw. De patho loog-anatoom dr. Zeldenrust heeft na een sectie verklaard, dat het lijk in een vergaande staat van ontbin ding verkeert. Het hoofd bleek van het lichaam gescheiden te zijn. Het bleek niet mogelijk vast te stellen welke huidskleur de vrouw heeft ge had. De Bredase politie is direct be gonnen met een buurtonderzoek en heeft assistentie gekregen van het recherche-bijstandsteam in het ar rondissement Breda. In totaal zijn zondag 25 politiefunctionarissen bij het onderzoek betrokken. MIDDELBURG, 31-7. Bij een ver keersongeval zijn drie mensen om het leven gekomen en drie zwaar ge wond. Het ongeluk gebeurde zater dagavond. toen dc auto van dc 41- jarige O. Dotulon uit Apeldoorn op dc linkerweghclft frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De echtgenote van de lieer Dotu lon (11) was op slag dood. Hijzelf werd zwaar gewond, terwijl hun drie achlcrinzittendc kinderen, twee jongens van 19 en 17 cn een meisje van 12 eveneens zwaar gewond wer den. De heer Dotulon is zondag in het ziekenhuis van Middelburg aan zijn verwondingen bezweken. In de tegenligger kwam dc 21-ja- rige A. van Dis uil Nicuwland om het leven. Hij zal naast zijn vriend, do bestuurder J. P. dc K. uit Mid delburg, die slechts licht gewond werd. GRONINGEN, 31-7. Bij een bot sing lussen een personenauto en een fietser op de weg langs het Slochter- diep in Slochtercn zijn zaterdagmid dag drie personen om het leven ge komen. Zij kwamen alle drie na de aanrijding in het water terecht. De slachtoffers zijn de 62-jarige machi- nefabrikant H. R. Borehcrts uil Sap- pemeor, dc r>5-jarigc heer T. W. Landman uit Woudbloem en diens 10-jarige kleinzoon Clifford C. Land man uit Siddeburen. Zicrikzec Gemeentemuseum-stadhuis. Dage lijks 10.00-12.00 en 13.30-16.30 uur (expositie Spaans beleg). Maritiem museum (Noordhavenpoort). Dage lijks 10.00-17.00 uur. Dreischor Dagelijks. Landbouwmuseum. 13.30- 16.30 uur (behalve zondag). Vanaf 10 juli-7 augustus Zicrikzce Gravensteen. Van za 10-7 t/m za 7-8 dagelijks van 10.00-17.00 uur zomer- lentoonstelling Zeeuwse Kunstkring. (Op zondagen gesloten.) Zondag 1 t/m vrijdag 6 augustus Brouwershaven Open Nederlandse kampioenschap pen - World Cup en soloweek, van 1 t/m 6 augustus Maandag 2 augustus Haamstede 19.30 uur, gemeentehuis, raadsverga dering. Geref. kerk, 20.00 uur, samenzang en orgelspel o.l.v. Jan v. d. Driest, m.m.v. Fr. van Tilburg (org.) en Rei- nate Heemskerk (alt). orgelconcert Noordgouwe Herv. kerk, 20.00 uur, Mar v. d. Veer. Dinsdag 3 augustus Scharend ij ke Herv. Verenigingsgebouw, 19.00 uur, film Sound of Music. Woensdag 4 augustus Renesse Herv. kerk, 20.00 uur. Brassband Ex celsior, Kloetinge, o.l.v. Ko den Toonder. Dreischor Hervormde kerk, 20.00 uur, orgel avond D. J. Zwart. Bos ingang Groeneweg. „Levend Ganzebord". 14.00 uur. Bruinisse Bolenloods Aquadelta, 14.00 uur, kinderpretfeest, (variété in televisie land, Calimero en Beertje Colargol). Donderdag 5 augustus 14.30 uur, sportterrein Laone, ring- rijdefij te paard om de wisselbeker. Bruinisse Aquadeltaleirein, 15.00 en 20.00 uar, Original Tornado Hell Drivers en Les Aranis. Zaterdag 7 augustus Oosterland 19.30 uur, concert op de muziektent. Bruinisse 19.30 uur, concert op de muziektent. Dinsdag 10 augustus Zierikzec Vierschaar, 15.30 uur, „Hearing". Raadszaal, 20.30 uur, raadsvergade ring. Woensdag 11 augustus Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, orgelconcert Bram Beekman (finale buitengewone diensten). 20.00 uur, verkiezing Miss Aqua delta. Woensdag 18 augustus Bruinisse 15.00 uur, optreden Hell Drivers sa men met Trabershow. Zaterdag 21 augustus Bruinisse Sportterrein, 20.30 uur Taptoe Bru, voorafgegaan door lurndemonslra- lies (20.00 uur). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (01110) 2255 Telcfoonnrs. na half zes Redaktle: (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 WIERDEN. 31-7. Dc politic in Overijssel heeft drie jonge mannen uit Hardenbcrg (Ov.) aangehouden verdacht van moord op dc alleenwo nende 61-jarige landbouwer Derk Geerling in Wierden. De man werd. op brute wijze van het leven beroofd, op 18 juni in zijn boerderij gevonden. Dc mannen zijn dc 22-jarige O. E. G.. dc 20-jarige J. H. cn dc 16-jarige H. B. A. B. Volgens een officier van het recherche bijstands team in Overijssel is het motief van hun daad vermoedelijk roof geweest. Overi gens is niet bekend of /.ij geld of goe deren van waarde hebben meegeno men.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2