Oosterland boekte groot succes met rommelmarkten Subsidie voor inzaai Italiaans of Westerwolds raaigras Ook beving in de Sovjet-Unie Zware brand te Veghel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Hulp voor verdroogde vee-boeren Koren VÓÓT de maai flinke verkoopster EEN „BEETJE" DRUK Automobielbedrijf W. G. Isfa Zoon Veel plublieke belangstelling De Ploeg: kijk toch hoeveel gordijnen. -rwUOTHE^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 juli 1976 132ste jaargang Nr. 21935 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Blculoogstmogelij kheden Zeeuwse bieten 2. de garantie bij eventuele misluk king van het gewas bedraagt f 300,per ha; Voor direkt of later hebben wij plaats voor een (jaarbetrekking) Vijfdaagse werkweek Drie weken vakantie per jaar HET GESCHENKEN HUIS GOUDZWAARD Haamstede - Tel. (01115) 1331 OOSTERLAND, 28-7. Ook op de tweede rommelmarkt die gehouden werd op woensdagavond 1.1. was er geen gebrek aan belangstelling. Het was weer zeer druk aan de verschillende stands, waar allerlei artikelen te krij gen waren, zoals boeken en tijdschriften, alle moge lijke huishoudelijke artikelen, meubelen, inanufaktu- ren e.d. Ook waren cr weer enige stands van plaatselijke middenstanders, en niet te vergeten die van de afdeling: „Duiveland" van het Ned. Rode Kruis waar het door de leden gemaakte Welfare-werk aan de man en de vrouw gebracht werd. Verder werden aan deze stand loten verkocht ten bate van het Rode Kruiswerk. De muzikale omlijsting van deze i'ommelmarkt was in handen van de heer Rossen uit Middelharnis, wiens draaiorgel vrolijke klanken over het Marktplein uitstrooide. Ook de mu ziekvereniging „Oosterlands Fanfa re" liet onder leiding van de direk- teur, de heer Jac. Capelle, met een muzikale mars, opwekkende klan ken horen. Het bestuür van de Oranjevereniging, onder wiens aus piciën deze rommelmarkten gehou den werden, dankt een ieder die op enigerwijze dan ook meewerkten om deze aktie zo goed te doen slagen, vooral ook de burgerij voor de in geleverde artikelen. Daarnaast ook de jongelui die hielpen om alles te plaatsen. De laatste rommelmarkt werd besloten met een Bingo-avond in het cafetaria „Neffen d'Eule" van de heer A. Dorst, die zeer goed bezocht was, en waarbij fraaie prij zen te winnen waren. We noemen o.m. een stoel, een radio, een prach tige pop, enige horloges, een spot lamp, en daarbij nog tal van klei nere prijzen. Als hoofdprijswinnaars kwamen uit de bus Matth. Steen- poorte Lz., mevrouw Hillebrand, Hennie Dorst Pd. en Jan Hoogen- doorn. GOES, 30-7. De gewestelijke Raad van het Landbouw schap en de H.I.D. voor de Bedrijfsontwikkeling, rich ten zieli tot alle grondgebruikers in Zeeland, met me dedelingen inzake de opvang van de gevolgen van de langdurige droogte. Gewezen wordt op de moeilijke situatie, met name voor de veehouders. Vele melkveehouders kennen reeds grote zorgen en deze zullen ongetwij feld sterk toenemen indien niet al het mogelijke wordt gedaan om de ruw- voederpositie voor de komende winter veilig te stellen. Zulks kan slechts worden bereikt indien de akkerbouwers, aannemende dat de weersomstan digheden daarbij meewerken, bereid zijn de daarvoor in aanmerking komen de percelen in te zaaien met raaigrassen. Teneinde aan de daaraan verbon den risiko's tegemoet te komen, heeft de minister van landbouw en visserij in overleg met het Landbouwschap een regeling getroffen die het moge lijk maakt de inzaai van Italiaans en/ of Westerwolds raaigras te bevorde ren en daardoor hulp te bieden aan de veehouderijbedrijven. Deze hulp zal zich, wat Zeeland betreft, in het bijzonder richten op de provincies Noord-Brabant en Limburg, waarbij uiteraard de bedrijven in eigen pro vincie, voorzover deze hulp nodig hebben, niet uit het oog mogen wor den verloren. De regeling De thans getroffen regeling is als volgt: 1. Het Italiaanse en/of Westerwolds raaigras' moet zijn of worden in gezaaid tussen 1 juli en 15 augus tus 1976; 3. het garantiebedrag wordt uitslui tend toegekend indien de inzaai wordt geregistreerd vóór 1 sep tember a.s. en door de teler een verklaring wordt gegeven dat hij zich zal verbinden een over eenkomst aan te gaan met één of meer geregistreerde veehouders tot levering van het te telen raai gras, onder vermelding van de voor dit doel in te zaaien opper vlakte. In eerder genoemde overeenkomst zijn geen prijsafspraken in het ge ding, maar uitsluitend gegevens inzake het te leveren gewas van de geregistreerde oppervlakte; 4. voor het transport van het geoog ste gewas van de geregistreerde arealen zal een subsidie worden verstrekt over een afstand groter dan 30 km. Deze subsidie zal af- (Vervolg pag. 3) Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Land/Rover Ranger/Rover. M.C. Eerste kwartier: 2 augustus (23.07) Advertentie HOOG- EN LAAGWATER MOSKOU, 29-7. Na de ernstige aardbevingen in China heeft zich woensdagavond ook een zware aard beving in de Sowjet-Unie voorge daan. Naar het geofysisch instituut van de Sowj et-academie van weten schappen donderdag bekendmaakte, werd de autonome republiek Tsjets- jeno Ingoesjkaja aan de westkust van de Kaspische zee woensdag avond om 21.17 uur (onze tijd) ge troffen door een aardschok die een kracht had van 6,3 op de 12-punts- schaal van Richter. Het getroffen ge bied ligt op circa 1.400 km ten zuid oosten van Moskou en is dun bevolkt Een woordvoerder van het Rus- sische instituut zei dat men nog niet over bijzonderheden beschikte. Als het epicentrum dicht aan het opper vlak lag, zouden de gevolgen ernstig kunnen zijn. VEGHEL, 29-7. Donderdagavond rond half zeven heeft een grote brand huisgehouden in een winkel centrum in het zuidelijk deel van Veghel. Omwonenden ontdekten grote vlammen in een levensmidde len supermarkt. In een mum van tijd stond deze supermarkt in lichte laaie. Tegerlijkertijd sloeg de brand over op een hobbyshop, een groente zaak en een verfwinkel. De brand weer toog er met vier wagens op af en zette zestien stralen en een wa- terkonon in werknig. De waarne mend commandant van de Veghelse vrijwillige brandweer, de heer M. van Hooft riep assistentie in van de vrijwillige brandweer uit Uden, die met drie stralen de brand kwam be strijden. Hoogwater Laagwater 1 aug. 6.41 18.56 12.08 2 aug. 7.23 19.41 0.37 12.59 3 aug. 8.14 20.35 1.28 14.03 Doodtij: 5 augustus. Kom kijken hij de Ploeg-specialist. HET WEEKOVERZICHT WESTEN SC HO VWENWiv de ty pering een beetje druk' letterlijk wil nemen, heeft een indruk vun de toestand aan de Schouwse stranden, zoals hier (foto) min hel strand te Westenschouwen. Het massa-werk is er al niet meer zo bij. ook al niet meer door de toch duidelijk koeler temperatuur, alleman! na de grote hitte van enige tijd terug. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk enkele buien Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien, matige tot krachtige wind uit noordwest tot noord, mini mumtemperaturen ongeveer 11 gra den, maxima rond 19 graden. Voor zondag Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 aug. Zon op 5.01, onder 20.29 Maan op 12.00, onder 22.35 2 aug. Zon op 5.03, onder 20.28 Maan op 13.10, onder 23.07 3 aug. Zon op 5.04, onder 20.26 Maan op 14.33, onder 23.45 DE BILT, 30-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in ons land blijft zijn wisselvallig karakter houden. De aanvoer van tamelijk koele on stabiele lucht vindt zijn oorzaak in de ligging van een depressie boven Scandinavië en een hogedrukgebied ten westen van Ierland. Beide druk- systernen zorgen op de Noordzee voor een noordwestelijke stroming, die tot aan het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen reikt. Een storing die in de stroming meetrekt kan zaterdag de buienaktiviteit tij delijk versterken. De voorste be grenzing van de koele luchtsoort loopt ongeveer van Noord-Frank rijk. via Midden-Dtiitsland naar Zuid-Polen. In zuidelijker gelegen streken is het aanzienlijk warmer on liggen de maximumtemperaturen bov ende 25 graden. In Spanje zijn de maxima met waarden van rond de 35 graden, momenteel het hoogst ZIERIKZEE. Ondanks de droge zo mer kwam dit koren, onder Zierik zee, tot volle wasdom. Even los van de opbrengstvraag, is in ieder geval het oogstweer gunstig. Van deze ak ker (aan de Platteweg) werd het dui zendste voer tarwe afgeleverd aan de Cebeco aan de Vissersdijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uil 10 pagina's Jaloezie is de aap der liefde. Ruiz de Alarcon k Ploegïtoffen. Andere gordijnen. Andere meubeUtoffen. Andere Upijtea.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1