Bent u ook een heet-eter? uw pink is de juiste thermometer De zondvloed Wacht op Witte Huis j deed plicht Bekentenis van moordenaar Voedsel vergiftiging in Miinchen 4 Boeren helpen boeren Kampioen standwerker Experimentele visreizen „Momentopname van burgeroorlog" Ret-technici voeren „actie" Auto boort zich in huis Gemeenten in de knel ANWB: „Snorfiets deugt niet" Hij speelt te goed Eer bestaal een zeer grote groep ran hect-eters(lat zijn mensen die alles wat zij nuttigen en dat warm behoort te worden geconsumeerd, op een hoge temperatuur voorgescho teld wensen te krijgen. Als dergelijke lieden op een slech te dag hun huisarts gaan consulteren in verband met maagklachten, kon- stateert deze wel eens, dat de pa tiënt buiten de genoemde maagklach ten bovendien last heeft van een vie- smaak in de mond, een beslagen tong, blauwrode slijmvliezen en krie bel in de hals. Aanvankelijk zal de arts niet zo snel zijn diagnose kunnen stellen, want hij zal niet zo snel denken met een „heet-eter" te doen te hebben. Hij gaat eerst zoeken naar mo gelijke andere oorzaken, zoals over matig rokendrinkenstoringen in de bloedsomloop, het hart en wat al niet meer. •15 graden Celsius Zou cle patiënt hem echter meede len, dat hij tot cle groep „heet-eters" behoortclan zou de arts al spoedig de oorzaak van een en ander weten. Eten, dat warm genuttigd dient te worden, mag niet heet zijn. Wat is nu het oerschil tussen warm en heet? De temperatuur voor warm eten is omstreeks de vijfenveertig graden Celsius. Dat zal voor velen te koud zijn, maar het is beslist cle beste tem peratuur voor uw organen, die deze voedingsstoffen moeten verwerken. De „heet-eters" nuttigen veelal voedsel, dat tussen de zestig en tach tig graden heet is en zij zijn in de loop der tijden daaraan gewend; daardoor voelen zij niet welk een af grijselijke aanslag dit betekent op hun ingewanden. Thermometer Steekt u uw pink eens in wqter van omstreeks tachtig graden uiteen boiler. U zult deze pink waarschijn lijk snel terugtrekken, want u hebt zich gebrand. En cle heet-eters zul len niet willen geloven, dat zij voed sel van dergelijke temperaturen eten. De heet-eter, clie het niet wil geloven, moet maar eens een ther mometer het bewijs laten leveren. wanneer hij juist van plan is om eens heerlijk te genieten van een bord dampende soep. Velen hebben clan nog cle gewoon te om na zo'n heerlijke „warme" maaltijd een portie ijs of een koud biertje te gebruiken. Wat de maag „eii slokdarm dan te verduren krij gen, laat zich nauwelijks beschrijven. Voorkom narigheid Wanneer de heet-eterszich dit alles eens realiseren, dan zullen ze het met ons eens zijn, dat deze dage lijkse marteling ruïneus is voor de organen die dit moeten verwerken en zij zullen het eveneens met ons eens zijn, dal zij er verstandig aan doen hun eten wat minder heet te nuttigen. Het blijkt, dat men best te rade kan gaan bij cle pink, een van de ge voeligste delen van cle hand. Wat cl'' pink kan verdragen, dat kunnen ook onze spijsverteringsorganen. Het is een vaststaand feit, dat men door warm te eten in plaats van heel. maagzweren en oeel andere na righeden kan voorkomen. Ongetwij feld zal cle persoon die gewoon is heet te eten, aanvankelijk enige te genzin in dit lauwe eten moeten overwinnen, maar wanneer hij er tenslotte aan gewend is, zal hij er de vruchten van plukken KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM- De PvdA, PPR en PSP zijn bereid tot een gesprek met de Nederlandse bankiersvereniging over de aktie en de reaktie daarop van de bankiers, over de relaties van de AMRO-bank met Zuid-Afri- ka. AMERSFOORT. De „Initiatief groep Verkeer en Vervoer" in Amersfoort heeft maandag geprotes teerd tegen de voorgenomen tariefs verhoging van de treinkaartjes met 8 procent per 1 september. Eerder deed dat al de Vervoersbond C.N.V. DEN HAAG. De ANWB voelt voor een „Witte-boten-plan" in de Biesbosch kano's en roeiboten, die kunnen worden gehuurd om de stil- tegebieden in dit gebied te kunnen bekijken. DEN HAAG. Strijdkrachten van het Fretilin, het front voor onafhan kelijkheid van Oost-Timor, helpben bij zwai*e gevechten, met Indonesi sche troepen in de buurt van het dorp Soibada 87 Indonesische mili tairen gedood en velen gewond. Aan de kant van het Fretilin sneuvelde een guerrillastrijder. DEN HAAG. De Consumentenbond heeft een onderzoek ingesteld naar het sulfietgehalte in zelfgetapte wijn uil het vat. Men kwam tot de con clusie dat deze ruimschoots de dooi de overheid gestelde norm over schreed. LOOSDRECHT. Ook dit jaar ivas de opkomst van zeilers in de Inter nationale Holland Week in Loos- drecht weer zeer groot. De foto geeft een beeld van cle wedstrijd in de Flging Dutchmamklasse ARNHEM. De officier van justi tie in Arnhem heeft een gerechtelijk vooronderzoek gelast naar de schietpartij in Geldermalsen in de nacht van donderdag op vrijdag. Een 29-jarige juwelier schoot tij dens een inbraak in zijn winkel op de 35-jarige M. P. uit Eindhoven, die later aan zijn verwondingen overleed. DEN HAAG. De nieuwe make- laarsvoorwaarden en -tarieven wor den vandaag (27 juli) algemeen van kracht. In de staatscourant van maandag is de „prijzenbeschikking makelaars in onroerend goed 1976" bekend gemaakt. De beschikking treedt één dag na publikatic in wer king: dinsdag (heden). DEN HAAG. De leider van de Brit se oppositie en van de Britse conser vatieve partij, mevrouw Margaret Thatcher, zal in december een be zoek aan Nederland brengen. Me vrouw Thatcher zal bij de Britse; am bassadeur logeren en zal de voor naamste spreker zijn op een lunch die de Nederlands-Britse Kamer van Koophandel ter harer ere geeft. Eén cn ander heeft, de ambassade van het Verenigd Koninkrijk meegedeeld. AMSTERDAM. De Raadkamer van het Gerechtshof in Amsterdam zal op 19 augustus het beroep behande len van de medisch coöi-dinator en directeur der Bloemenhovekliniek in Heemstede tegen de ongegrondver- klaring door de Raadkamer dei- Haarlemse rechtbank van hun be zwaarschriften tegen de kennisge ving van hun verdere vervolging. HILVERSUM. De NOS-televisie zal woensdagavond op Nederland I de Olympische hockey-wedstrijd, waarin Nederland Spanje of Nieuw- Zeeland ontmoet, rechtstreeks uit zenden. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Hiervoor wordt de speelfilm „Verandering van klimaat" verscho ven naar 21.45 uur. De tweede uit zending van de Olympische Spelen zal dan om 23.10 beginnen. TEXEL. De 30-jarige chauffeur monteur J. J. Gielis uit Den Burg is omgekojnen, toen hij op de Pontweg door onbekende oorzaak met zijn personenauto tegen een lichtmast reed. De auto sloeg enige malen over de kop en werd totaal vernield. BRUSSEL, 26-7. De Zuidlimburg se akkerbouwers in België zullen dit jaar ruim 600 ha inruimen voor cle zogeheten nateelten voor bijko mend wintervoedsel voor liet ree. De opbrengsten van die teelten zul len ter beschikking komen van cle veehouders in Limburg, die bijna geen voer meer hebben voor het vee. Die voederschaarste is een ge volg van de droogte. Het sekretariciat van de Belgische Boerenbond in Hasselt heeft ver klaard nog eens een 120 ha „in re servete hebben voor genoemde teelten. Er is, volgens cle Boeren bond, overigens veel belangstelling voor die nateelten. Dat blijkt onder meer uit het feit dat zaad voor som mige van die teelten vrijwel niet meer verkrijgbaar is. Flitsen uit liet buitenland MIAMI. Premier Fidel Castro heeft verklaard dat Cuba in Angola troe pen zal houden „zolang dat nodig is". Volgens hem blijven de Cubaanse mi litairen daar, totdat de strijdkrachten van Angola „meer georganiseerd, uit gerust en geoefend zijn om een even tuele invasie af te slaan". LISSABON. Een commissie van onderzoek, die was ingesteld door de revolutionaire raad van Portugal, heeft talrijke „beklagenswaardige gevallen van het kwellen en folteren van gevangenen" ontdekt in het huis van bewaring van de militaire poli tie in drie gevangenissen, zo méldt het PPD-gezinde dagblad O Seculo. BRUSSEL, 26-7. Professor André Capart, directeur van het Bel gische Instituut voor Natuurwetenschappen, meent dat de zond vloed werkelijk heeft plaatsgehad, en wel 8.476 jaar geleden. In een vraaggesprek met het dagblad „Lc Soir" fundeert Capart zijn stelling op onderzoek dat een Belgisch wetenschappelijk team heeft verricht bij de Archipel der nieuwe Hebriden (Stille Oceaan), langs de kusten der Middellandse Zee en die van Afrika. Het feno meen dat via de bijbel tot ons komt als de zondvloed, zegt Capart, is ontstaan doordat smeltwater van polaire gletsjers de zeespiegel zeer plotseling met ongeveer 50 meter deed stijgen. De ramp had een mondiaal karakter, maar bleef volgens Capart beperkt tot de kuststreken. Volgens Capart waren er verschillende „Noachs", mensen die erin slaagden zich met familie en vee aan boord van een boot te redden. Het bijbelse verhaal over „de" Noach en zijn ark is volgens Capart waarschijnlijk ontslaan door een vertaalfout. CAIRO. De Egyptische minister van buitenlandse zaken Ismail Fach- my heeft zijn Chinese amtgenoot Tsjiao Koean-Hoea uitgenodigd voor een bezoek aan zijn land, zo heeft het persbureau van het Middep- Oosten maandag bekendgemaakt. WENEN, Voor het eerst sinds de terroristische overval op het Opec- hoofdkwartier in Wenen op 21 de cember j.l. gaan de ministers van fi nanciën van de 13 lidstaten van de organisatie van olie-verwerkende landen weer in de Oostenrijkse hoofdstad vergaderen. MONTREAL. Israëlheeft geen toestemming deel te nemen aan de Aziatische Spelen van 1978 in een nog niet aangewezen gastheer-land. Dit is in Montreal bekend gemaakt door de secretaris-generaal van de federatie voor Aziatische Spelen (AGF), Syed Zafar Ali. ROME. Bandieten hebben met traangas een overval gepleegd op het betaal kantoor van het Italiaanse mi nisterie van arbeid in Rome. Zij maakten zich uit de voeten met ruim anderhalf miljoen gulden in baar geld en betaalcheques. SALISBURY. Mozambikaanse sol daten zouden vorige week vrijdag voor het eerst in de guerillaoorlog tussen het regiem van Smith en de zwarte nationalisten daadwerkelijk op Rhodesisch grondgebied in aktie zijn gekomen. NEW YORK. Het 'Amerikaanse nieuwsmagazine Newsweek heeft zondag geschreven dat de koning van Saoedi-Arabië en de presiden ten van Egypte en Soedan het er over eens zijn dat hun collega van Libië, kolonel Moammer Gaddafi, „Hoe ook" van het toneel moet ver dwijnen. JAKARTA. Indonesië zal dinsdag 23 Portugese soldaten, die vorig jaar bij de burgeroorlog op Oost-Timor krijgsgevangen werden gemaakt, overdragen aan de Portugese autori teiten. Portugal heeft zondagavond officieel ingestemd met de aanslui ting van zijn vroegere kolonie bij Indonesië. "1 - WASHINGTON, 26-7. President Ford is van oordeel dal de wacht die zondag de taxi-chauffeur dodelijk verwondde, die met een stalen pijp op het terrein van het Witte Huis was doorgedrongen, „zijn plicht deed". De president ziet geen aanwij zingen dat de het optreden van de politieman te ver ging. ..Men heeft do president verteld dat de man drie maal was gemaand te sloppen, dat hij een politieman rchecn te bedreigen met een stuk pijp wat een bom had kunnen zijn. dat de politieman de plicht had het Witte Huis en de president te be schermen, dat de politieman zijn plicht deed naar zijn beste weten", aldus Ron Nessen, de woordvoerder van het Witte Huis. De man, de 30-jarigo taxichauffeur Chester Plummer jr., overleed ander half uur nadat hij was neergeschoten in het ziekenhuis. ERMELO, 26-7. In Ermelo heeft maandagmwnd de heer W. de Boer uit Emmen de knmmissarls Bloc- mersbeker gewonnenin de finale van het standwerkersconcours, dn; de of gelopen maanden ia vijftien Gelderse plaatsen is gehouden. De heer De Boer bracht stnfznigcrhulp- stukken nan cle man. De jvrg klas seerde hem van dc vijftien tfcelnc- mers als nummer één omdat hij ..met zo'n simpel artikel toch or - g^neel tc werk pinp en adrem rea geerde op de ren k li es uit het pu bliek". Nummer twee werd de heer ,1. Huizing uit Erica Drenthei met pannen. En de derde plaats was voor de heer .1, Roodenburg uit Leeuwarden dip sieraden verkocht. DEN HAAG, 26-7. Zeven Neder landse kotters gaan binnenkort met steun van het ontwikkelings- en sa neringsfonds voor de visserij experi mentele visreizen maken. Het doel is nieuwe visserij mogelijkheden te on derzoeken, nu de vangstbeperking voor tong en schol in de Noordzee de kottervissers voor grote .moeilijk heden plaatst. DAMOUR, 27-7. Op het kerkhof van Damour bewijzen onthoofde lij ken naast cle kapotgeslagen kist-;i clat de Libanese burgeroorlog zelfs de doden niet spaart. Damour, 25 kilometer van Beiroet aan de kust., is een klein christelijk stadje dat vrijwel geheel in puin ge schoten is. Het laatste handjevol overlevende inwoners van Damour ontruimde het stadje in januari. Nu heeft de haat ook op het kerk hof van Damour huisgehouden, zer ken en grafmonumenten zijn kapot geslagen, cle lijkkisten opengebroken en de stoffelijke resten onthoofd en verbrand. Wanneer de onbekende grafschen- ners hebben toegeslagen is niet be kend, maar uit de verpestende lijk lucht en de mate loaarin de gevio- leerde lijken zijn ontbonden conchi- deert men dat het ongeveer een week geleden moet zijne Slechts een paar van de 200 grax>en zijn ongeschonden gebleven in de fu rie die op de begraafplaats heeft ge woed. Bij de ingang liggen geblakerde beenderen. Het onthoofde lijk van een man hangt over een vergruizelde zerk. Vlakbij ligt een gekloofde schedel. Nog een onthoofd lichaam ligt vlakbij een stapel kruisen die onverlaten van de graven hebben af gerukt. De twee kerkjes vlakbij zijn geschonden, geplunderd en onteerd. Een momentopname van de Libanese burgeroorlog. Alleen het gezoem van zwermen vliegen verstoort de stilte. ROTTERDAM. 26-7, Een conflict tussen de technici van de afdeling signalering en telecommunicatie van het Rotterdamse gemeentelijke ver voerbedrijf (RET) en het college van b. enw. over vergoeding van wacht diensten, kan gevolgen hebben voor het metro-, tram- en busverkeer in de Maasstad. In een open brief schrijven de technici maandag dat zij hebben besloten improviserende maatregelen die zij moeten nemen om vertragingen bij de metro of bij het openbaar vervoer te voorkomen, voorlopig achterwege zullen laten. VENLO, 26-7. De 28-jarige G. Paul uil Nijmegen is maandagavond in Venlo om het leven gekomen bij een botsing lussen zijn auto en een vrachtauto. De vrachtwagen raakte daarna van de baan en boorde zich in een huis, dat zo erg werd be schadigd, dat het moet worden ge sloopt. DUISBURG. 27-7. De 43-jarige geestelijk gestoorde Westduitser Pe ter Kroll. die recent reeds zes scxucle loordc n on vrouwen en jonge meis jes had toegegeven, hoeft opnieuw twee moordon bekend. Volgens het parket in Duisburg gaat het om een 16-jarig meisje dat op 26 juli 1959 bij Essen werd ge wurgd cn om een ongeveer 60-jarige vrouw die tien jaar later eveneens in het Rührgcbied en op dezelfde wijze om het leven werd gebracht. Dankzij de nieuwe betekenis van Kroll zal mogelijk een juridische dwaling kunnen worden rechtgezet. Voor de moord op het 16-jarige meis jes is indertijd een toen 24-jarige vertegenwoordiger, die harnekkig bleef ontkennen, tot acht jaar ge vangenisstraf veroordeeld. BRUINISSE. Als de Bruse vissers vloot is thuis gevaren is het „volle bak" in de 'kaai, zoals deze foto toont. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 26-7. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (V.N.G.) verwacht dat de beperking, zoals die naar voren komt in de circulaires van de staatssecretaris van binnen landse zaken over de gemeentefonds en onderwijsuitkeringen voor 1977 vele gemeentebesturen voor grote problemen zal plaatsen. In een verklaring zegt de V.N.G. te begrijpen dat ook de gemeenten moe ten delen in de beperking van de groei van de overheidsuitgaven. Ver laging van het volume-accres van 4 procent naar 3,5 procent betekent echter dat hierop een korting van 12 procent wordt toegepast. De V.N.G. vraagt zich wel af of deze korting niet te fors is uitgevallen ten op zichte van andere sectoren van de overheidshuishouding. Deze vraag kan echter pas worden beantwoord na verschijning van de miljoenen nota 1977. MUNCHEN, 26-7. Na het nuttigen van schasehlik, afkomstig van een bedrijf dat aan kantines levert, zijn maandag in München en omgeving 175 mensen ziek geworden. Volgens de geneeskundige dienst bestaat bij geen van deze gevallen levensgevaar. Niettemin is een klein aantal mensen, bij wie de'vergifti gingsverschijnselen heviger waren, in een ziekenhuis opgenomen. De keuringsdienst heeft de pro- dukten in beslag genomen en stelt een onderzoek naar de oorzaak van de voedselvergiftiging in. DEN HAAG, 26-7. „De nieuwe snorfiets had beter nooit op de weg kunnen komen. De snorfiets is ge vaarlijk. duur, milieu-onvriendelijk, onrustig en verbruikt veel benzine uit een te kleine tank". Tot deze conclusie komen de ANWB en de Consumentenbond in een geza menlijk onderzoek naar de kwa liteit en de veiligheid van snor fietsen. De resultaten van dit onder zoek zijn te vinden in de consumen tengids van augustus. De organisatie hebben de twee merken die in de handel zijn onder zocht en stelden vast dat de prijzen niet veel onderdoen voor gewone lichte bromfietsen. Ook merkte men op dat bij één der beide merken de topsnelheid 26 kilometer per uur was. De snorfiets mag niet harder clan 20 kilometer per uur. Bovendien bleek opvoeren tot een hogere snelheid niet inge'wikkeld te zijn. Het rijden op de snorfiets was vol gens de organisaties geen onverdeeld genoegen. De voertuigjes trillen „ir ritant". „Bepaald gevaarlijk zijn de gedragingen bij sterk afremmen. Het achterwiel kan van de grond komen." BRUSSEL, 26-7. De hoofdper soon uit een nieuwe Vlaamse speel film. Jank Verbist, is tijdens opname in de bekende Brusselse Louizalaan. maandagmiddag, met spoed vaar een ziekenhuis vervoerd. Niet omdat hij onwel was, maar omdat hij zijn rol te goed speelde. Gepland was dal Verbist op die Louizalaan onwel zou worden. Met verborgen kamera's werd daar een opname van gemaakt. Voorbijgan gers echter, die meenden dot er ie mand werkelijk ernstig ziek gewor den was, belden de hulpdiensten, die met bekwame spoed een ambulance naar de „plaats van het ongeval" stuurden en die Verbist naar een ziekenhuis bracht. Pas in het ziekenhuis kreeg de ac teur de gelegenheid om uiteen te zet ten dat hem niets mankeerde. Toch was er nog een telefoontje van de filmregisseur voor nodig om Verbist uit het ziekenhuis te krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4