ascon Raad Bruinisse stemt in met bouw éénklassige noodschool Brandweer Duiveland bestrijdt schuurbrand te Nieuwerkerk SSp'oegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten TUINMAN Interieurverzorging DE ZIERIKZEESCHE COURANT Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Succesvolle blussing Woningbouw teruggelopen Dure tijdelijke oplossing EENZAME TOREN Geen voorstel Europees rampenfonds ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 juli 1976 132ste jaargang Nr. 21931 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) DAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar f 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Mosselen halen soms rekordprijzen BRUINISSE, 21-7. De gemeenteraad van Bruinisse kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hek man. De huisvesting van een vijfde leerkracht aan de openbare basisschool werd tijdens deze vergadering zeer uitvoerig onder de loep genomen. Het gemeentebestuur heeft naar een zo goedkoop mogelijke oplossing uit gezien om de vijfde leerkracht te huisvesten omdat binnen enkele jaren te Bruinisse een geheel nieuw scholencomplex zal verrijzen. De huisvestingen die de gemeente als tydelyke oplossingen zag werden steeds door de in- spektrice van het onderwys van de hand gewezen. De burgemeester vond dat er van de zijde van de inspektie van het onderwijs te weinig rekening mee gehouden wordt dat het hier gaat om een tijdelijke huisvesting van enkele jaren en dat de eisen te streng zijn. Het gemeentebestuur ziet geen an dere mogelijkheid meer dan de aan schaf van een één klassige school al dus de voorzitter die de lasten te zwaar noemde voor een noodoplos sing. De heer Bal (lijst v. d. Velde) informeerde waarom dit gebouw niet bij de openbare school geplaatst wordt. Volgens de voorzitter kan dat niet vanwege de afmetingen. Leegstand Voorts wees de heer Bal er op dat er een duur gebouw aangeschaft moet worden, voor een tijdelijke voorziening die straks leeg staat bij Advertentie de vele andex-e die leeg komen, hier mee doelend op de beide schoolge bouwen, het gemeentehuis en post kantoor. Omdat het nieuw aan te schaffen lokaal er bij het begin van het nieuwe kui*sus jaar nog niet is heeft het gemeentebestuur met het bestuur van de voetbalvereniging „Bruse Boys" ovei-eenstemming be reikt over de huur van de kantine op het sportveld voor de tijdelijke huis vesting gedurende drie maanden van de vijfde leerkracht. De inspectriee heeft hiei'voor toestemming gegeven omdat het maar van zeer korte duur is, maar voor een langere termijn zou hiervoor geen toestemming worden gegeven, aldus de voorzitter. De heer Meeuwsen (PCG) bevi-eemdde het dal, er steeds over jarino gebouwen wox-dt gesproken. Deze zijn niet van het goedkoopste. De voorzitter zei dat naar de goedkoopste oplossing zal worden gezocht, maar deze wel aan de bouweisen moet voldoen. De raad die het een dure zaak vond, maar ook geen andere oplos sing zag stelde het gevraagde krediet van f 105.000,beschikbaar voor de aanschaf van de éénklassige nood school. Het is de bedoeling dat de nood school wordt gebouwd in de groen strook in de Dr. De Kockstraat langs de tennisbaan. Indien dit gebouw t.z.t. voortijdig wordt ontruimd zijn allei'lei andere bestemmingen moge lijk, aldus het college.-Ook brengt het eventuele uitbreiding van de tennis baan niet in gevaar omdat vrijwel (Vervolg pag. 3) Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. SEROOSKERKE. Voor zover hierover onzekerheid zou kunnen bestaan, de Plompetoren van het verdronken Koudékerke, heeft alle zomerhitte goed doorstaan. De eenzame toren krijgt doorgaans wel een oogje van passanten, maar het blijft een eenzame kolos op een heel typische Schouwse plaats. (Foto: Ziei'ikzeesche Nieuwsbode) CONTACTLENZEN ZIERIKZEE: Oude Haven 31 Tel. (01110) 4321 DIRKSLAND: Ziekenhuis v. Weel en Bethesda Tel. (01877) 2302 Aanpassing en controles alleen volgens afspraak. NIEUWERKERK. Het vuur vreet zich door het dak van de schuur aan de Galgeweg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK, 23-7. Heden (vrijdag)morgen rond half zeven werd de Duivelandse brandweer gealar meerd voor een brand in de schuur van de heer J. de Reus aan de Galgeweg te Nieuwerkerk. De brandweer-kommandant de heer W. 1st ha - was binnen tien minuten aanwezig met twee bluseenheden en wist de uitslaande schuurbrand te blus sen en een aangebouwde woning te behouden. Het vuur vrat gretig In de schuur en op een gegeven moment sloegen de vlammen door het dak. De brandweer wist echter de haard effektief te bestryden en deed gelijktijdig alles om het woonhuis te behouden, hetgeen gelukte. De brandweer was aanwezig met de nevelspuit, die eerst werd ge bruikt. Voedend water voor de blus- eenheid moest van een vrij ver ge legen brandkraan worden aange voerd. Toen dit eenmaal vlot plaats vond, waren de omstandigheden gunstig voor een effektieve blus sing, die zo'n drie uur in beslag nam. Het huis, bewoond door de heer F., liep waterschade op, maar geen brandschade. Herstel mogelijk De schuur zal - naar het zich laat De geleerde vernielt illusies; de staatsman bedient zich er van. G. Ie Bon DEN HAAG, 22-7. De woningbouw in het eerste halfjaar van 1976 is te ruggelopen vei'geleken met dezelfde periode in 1975. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat in de eerste zes maanden van dit jaar 50.220 woningen af wer den geleverd tegen 60.626 het jaar daarvoor. Het aantal woningen waarvan met de bouw werd begonnen is minder teruggelopen. In 1975 werd van jan uari tot en met juni begonnen met de bouw van 56.594 woningen, tegen 55.660 woningen in dit jaar. In uit voering waren eind juni volgens het CBS nog 102.200 woningen, een ge lijk aantal als vorig jaar. Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk een bui Veranderlijke bewolking en plaatse lijk een bui, zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, minima on geveer 12 graden en maximum tem peraturen omstreeks 19 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 5 tot 15. Min.-tempei-atui'en: omstreeks 16 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 juli. Zon op 4.50, onder 20.42 Maan op 2.20, onder 18.28 25 juli. Zon op 4.51, onder 20.41 Maan op 3.18, onder 19.11 26 juli. Zon op 4.53, onder 20.40 Maan op 4.24, onder 19.47 Nieuwe maan: 27 juli (2.39) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 juli 0.57 13.27 6.59 19.28 25 juli 1.54 14.20 7.44 20.11 26 juli 2.43 15.01 8.23 20.52 Springtij: 29 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-7. Het K.N.M.I. deelt mee: in de loop van donderdag wer den buien boven Nedex-land minder aktief en in de nacht klaarde het flink op. De temperatui*en konden daardoor in de polaire lucht tot be- ti-ekkelijk lage waarden dalen. Op vliegveld Twente tot 6 graden. Vlak aan de grond werd zelfs plaatselijk 3 graden gemeten. Het ziet er naar uit dat de weersverbetering ditmaal van korte duur is. Voor de kust lag vrijdag al weer een bewolkingsge- bied, veroorzaakt door een fronten systeem boven de Britse eilanden. Het zal ons weer meer bewolking brengen en ook de neerslagkansen zijn in het weekeinde weer groter. De rug van hogedruk boven de Brit se eilanden en Frankrijk handhaaft zich, maar storingen kunnen via Schotland en de Noordzee onze om geving bei"eiken. De aanvoer van de polaire lucht houdt daarmee aan en erg hoge temperaturen zijn dan ook de komende dagen niet te verwach ten. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's aanzien - niet behoeven te worden afgebroken. Met herstellingen aan 't bovengedeelte en de nok, zal kun nen worden volstaan. Over de oor zaak is niets bekend. Rond 10 uur was dc brandweer weer terug te Oosterland. Een vroeg klusje, was op voortreffelijke wijze geklaard. DEN HAAG, 22-7. De Europese commissie heeft tot op heden geen voorstellen gedaan een Europees rampenfonds voor de landbouw in verband met de droogte in werking te stellen. Dit is donderdag namens de minis ter van landbouw meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van de C.H.-kamerleden Tolman en Wisse ling. Er zijn, voor zover bekend, ook geen voorstellen in deze richting in voorbereiding. Mol 17-19 Zierikzee Telefoon (01110) 2887

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1