HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS Carter bleef een onbekende Portretje i ntz Vaarbewijs en keuring schepen straks wettelijk geregeld Veertienduizend gastarbeiders gelegaliseerd BLIK DOOR HET WERELD Acht auto's vernield Gezin vlucht voor jongelui Vrouw gedood op camping „Hcnry Dunant" mijdt lage Rijn Bijna honderd man ontslagen op dag voor vakantie „Flitsen,, uit het buitenland Gratis vliegen Te laat kost geld Goodrich moet meerderheid Vredestein prijsgeven Wat biedt de BEELDBUIS 4 Jimmy Carter neemt het in no vember tegen Forel of Reagan op in cle verkiezing voor het president schap en hij maakt zeer goede kans hel Witte Huis te veroveren. Zoveel kans dat nu serieus gepoogd ivordt enig inzicht te krijgen in de man en wat voor soort president hij zal zijn. Wat bijzonder moeilijk is, want nie mand kent hem eigenlijk - in de na tionale, laat staan in internationale politiek heeft hij nimmer actief ge werkt. Het zijn dan ook zeker niet zijn verdiensten in de politieke are na die hem gemaakt hebben tol kan didaat voor de Democratische Partij. Maar vermoedelijk is het juist ge weest omdat hij ver van de politieke arena en ver van Washington ge werkt heeft dat de Amerikanen hem zo'n goede kans geven. Het type al leen opererende kandidaten heeft men in elke periode gezien voor een partij zijn kandidaat aanwees, maar doorgaans vielen ze al weer vrij snel af. Tegen het partij-apparaat opbok sen valt niet mee. Het lukt misschien in de eigen staat waar men een beet je bekend is, maar daarbuiten zijn de kansen van een vreemdeling gering. Behalve dan dat dit keer door Wa tergate en omkopingsschandalen zo wel Washington als de partijen vol slagen in diskrediet zijn geraakt. Het geniale in Carters campagne om lan delijke bekendheid te verwerven is dan ook waarschijnlijk geweest dat hij naar Europese begrippen onbe schaamd liep te leuren met zijn eer lijkheid. Maar een consequentie daarvan ivas ook dat hij aan veel an ders niet toekwam. En als hem al vragen gesteld werden over diverse zaken dan gaven de antwoorden niet veel inzicht in Carters ideeën maar getuigen ze wel van grote handig heid om de dingen .zo te zeggen dat niemand er aanstoot aan kon nemen. Wal Carter ongetwijfeld ook ge holpen heeft is dat de Democratische partij het zat ivas dat iedere keer weer groot onderling gekrakeel aan de dag werd gelegd met felle strijd tussen verschillende groepen met elk hun man om de verkiezingen mee in te gaan. Republikeinse verdeeldheid Dat is dit keer zo hartgrondig voorkomen dat de partijconventie in New York van louter eensgezindheid stomvervelend is geworden. Immers - en dat past weer precies bij Carter - kolen en geiten werden gespaard waar mogelijk en als het al onont koombaar was om ergens pro of con tra over te spreken dan werd zorg vuldig alle scherpte weggecamou- fleerd. Waarom Carter goede kans heeft in november te winnen is dat hij een redelijke staat van dienst heeft als gouverneur, al blijkt dit meer uit Carters eigen verklaringen dan utz die van sommige critici. En mis schien helpt de religiositeit hem ook nog wel, want al zullen er velen zijn die over Carters godsdienstige ge bruiken een beetje de schouders op halen, zo'n man kan eigenlijk nooit helemaal slecht zijn zal men er dan bijdenken. En wat Carters kansen uiteinde lijk zo groot maakt dat is de ver deeldheid die de Republikeinse te genstander nu geërfd schijnt te heb ben van de Democraten. Waarbij zich het merkwaardige voordoet dat de twee kampen die elkaar hier 5e- iwchten beide nogal conservatief zijn zodat Carter in vergelijking tiet ge noeg vooruitstrevend lijkt maar ook in dit opzicht weer niet al te. Dal Ford binnen zijn eigen partij be laagd kan worden tekent al de zwakheid als president die hij aan de dag legt en hij kan heel goed de eerste worden dié faalt bij het ver dedigen van het Witte Huis - :o niet op de partij conventie dan wel in de verkiezing. Maar voor het zover is zal presi dentsschapskandidaat Carter toch nog een campagne moeien voeren waarin hij niet door kan blijven gaan over de essentiële punten van zijn toekomstig beleid vaag te blij ven. Wie Carter echt is moet dan blijken - nu weet nog niemand het ARNHEM, 17-7. In de naoht is een Deense vrachtwagen met aanhanger van de dijk van de Mooijeweg in Arnhem gereden. De bestuurder schrok van een overstekende hond. De aanhanger vervoerde acht auto's, die allen werden vernield. De ge schrokken chauffeur kwam er zon der kleerscheuren af. ARNHEM. Een Arnhems echtpaar met twee kinderen heeft de nacht doorgebracht op het politiebureau in de Gelderse hoofdstad. Het gezin durfde niet thuis te slapen, omdat het was. bedreigd door een groep jongelui die de familie wan buitenaf lastig viel en volgens zeggen van de bedreigde huisvader zelfs met mes sen naar het huis gooiden. Grote groepen jongelui maken de laatste tijd de buurt daar onveilig. De poli tie heeft een verscherpte surveillan ce in de wijk ingesteld. ROME, 17-7. De 33-jarige Hendri- ka T. de Jong uit. Amsterdam is op een camping in Italië doodgestoken. Dader was een 17-jarige Westduitse kampeerder. De kampeerder was volgens de Italiaanse poltie 's morgens pas op de camping bij Jesolo Lido (Adria) teruggekeerd, nadat hij 's nachts aan de rol was geweest. Hij zou lichtelijk aangeschoten zijn geweest. In plaats van naar zijn tent te gaan, liep de jongeman naar de damestoiletten en ging daar op de deuren bonzen. Toen de Amsterdamse vrouw van een toi let kwam en de jongeman zag begon zij te schreeuwen. De Duitser, wiens naam de politie nog niet heeft ge geven, stortte zich toen plotseling op de vrouw en stak haar met een zak mes in de hals. SCHIPHOL. De 37-jarige Russische schrijver-historikus Andrei Almarik, kwam. vorige week in ons land aan. Hier Almarik met zjfn Siamese kat op Schiphol. DEN HAAG, 17-7. De vaarroute van het Rode Kruis vakantieschip J. Henry Dunant, dat een tocht gaat maken met 74 chronische zieken en gehandicapten uit Utrecht, is gewij zigd. Dit is een gevolg van de lage waterstanden op de Rijn. Gepland was om van 26 tot en met 31 juli de volgende route af te leggen: Utrecht- Arnhem-Dusseldorp, Konigswinter- Lobith-Utrecht. Thans luidt het vaarschema voor volgende week als volgt: Utrecht-Oud Beijerland-Veere -Hellevoetsluis-Maassluis-Uti-echl. De plaatselijke Rode Kruis-afde- lingen langs deze route hebben op zeer korte termijn de nodige voor bereidingen getroffen om schip en patiënten te kunnen ontvangen. BOVEN-LEEUWEN, 17-7. De 90 personeelsleden van cle meubelfa briek „Avanti" te Boven-Leeuwen (bij Tiel) is vrijdagochtend meege deeld het werk onmiddellijk te stoppen, wegens faillissement van het bedrijf. De mededeling' werd om streeks negen uur gedaan door de curatoren in het faillissement, na dat de fabriek vrijdagochtend al om zes uur was gaan draaien om zo doende in verband met het begin van de vakantie eex^der te kunnen sluiten. Tot negen juli zijn de lonen reeds uitbetaald. De loonverplichtin- gen vanaf die datum zijn overgeno men door de bedrijfsvereniging. ROME. De Romeinse politie heeft Giovanni Schiavone gearresteerd, de vermeende leider van de gewapende proletarische kern" (NAP). PARAMARIBO. De politie van de Surinaamse hoofdstad Paramaribo •heeft een vrouw aangehouden naar aanleiding van de moord deze week op een Nederlandse vrouw. Zij was in gezelschap gezien van de ex- echtgenoot van het slachtoffer, die eerder werd aangehouden. Deze be vindt zich nog in hechtenis. LONDEN. De Britse premier James Callaghan heeft president Idi Amin van Oeganda geëist dat deze opheldering geeft over de mysterieu ze dood van de 74-jarige mevrouw Dora Bloch, één van de gijzelaars op de luchthaven van Entebbe die in een ziekenhuis in die stad werd op genomen maar daarna spoorloos verdween. MILAAN. Op cle rechtbank in Mi laan hebben zich felle gevechten voorgedaan tussen de politie en een paar duizend demonstranten die steun kwamen betuigen aan vier ontslagen arbeiders die in een pro ces gewikkeld waren met de direk- tie van hun bedrijf. CARACAS. Tegen de voormalige Venezolaanse gouverneur van de organisatie van olie-^exporterende landen (OPEC), Alberto Flores, is donderdag een arrestatiebevel uit gevaardigd. NEW YORK. Soedan heeft een be gin deze maand bij de Veiligheids raad der Verenigde Naties inge diende klacht tegen Libië ingetrok ken, zo is donderdag in Arabische kringen in New York vernomen. NEW YORK. Een Amerikaans echtpaar dat behoorde tot de passa giers van de Franse luchtbus die vorige maand werd gekaapt en op de Oegandese luchthaven Entebbe werd vastgehouden 'heeft een eis tot schadevergoeding van vijf miljoen dollar (ruim 13 miljoen gulden) in gediend tegen Air France en Singa- pore Airlines. ASUNCION. De vorige maand in Paraguay gepleegde moordaanslag op de ambassadeur van Uruguay was een vergissing. De 39-jarige Kroaat Jozo Damjanovic heeft dit verklaard voor de rechtbank in Asuncion waar hij zich donderdag voor de aanslag moest verantwoor den. MEXICO-STAD. In Mexico zijn vijf deelstaten tot rampgebied ver klaard. Overstromingen hebben daar zeker 85 mensenlevens geëist. Hon derdduizend mensen zijn dakloos ge worden. MADRID. Premier Adolfo Suarez Gonzalez van Spanje wil zo spoedig mogelijk algemene verkiezingen la ten houden om te pogen het verzet van rechts tegen de politieke her vormingen te breken. MANILLA. Dc Filippijnse politic heeft verklaard dat de Amerikaanse marine niet verantwoordelijk is voor de dcod van de vier vissers van wie werd gezegd dat zij om het leven waren gekomen door bommen die werden uitgegooid door vliegtuigen van de op oefening zijnde Ameri kaanse marine. NAGARA. De aardschokken die de noordkust van het eiland Bali heb ben geteisterd, hebben zeker 300 mensen geëist. BRUSSEL. 17-7. De Sabena, de Belgische nlaionale luchtvaartmaat schappij, geeft per jaar ongeveer 11.000 vliegtickets af waarop gratis, of met een forse korting wordt ge reisd. Dat heeft de Belgische minis ter van verkeer, Jos Chabert, mee gedeeld in antwoord op vragen uit het Belgisch parlement. Die 11.000 kaartjes vormen een schatting. Dc minister zegt over de jaren 1975 en 1976 geen cxakte cij fers te kunnen verstrekken, omdat de Sabena geen statistieken over de ze kwestie bijhoudt. Een tiental ministers en oud-mi nisters, die tegelijkertijd parlements lid zijn genieten het voordeel van een vrijkaart I—i NEW YORK, 16-7. Walter „Fritz" Mondale, 48 jaar oud en de donderdagmorgen door Jimmy Carter tot kandidaat voor het vice- presidentschap bestempelde senator van Minnesota staat bekend om rijn liberale ideeën en zijn zeer nauwe relaties met de Ameri kaanse vakbondswereld. Mondale, vader van drie knderen, is gekozen uit een lijst van zes man, onder wie Frank Church, John Glenn, Edmund Muskie en Henry Jackson. Carter zei op een persconferentie dat hy het bepaald niet gemakkelijk had gehad bij het bepalen van zyn voor keur. Hy heeft daarvoor langdurig gesproken met zo'n veertigtal mensen uit dc top van de Amerikaanse politiek. „Het eerste wat Mondale te doen staal is mij helpen in het Witte Huis te komen", aldus Carter. Hij zei vast besloten te zijn de vice-president meer te betrekken by de besturing van het land. Zo wil hij hem bij voorbeeld ook uitgebreid betrekken bij het bepalen van de defen siepolitiek. Mondale maakte naam door als een van de eerste wat belangrijke politici in Amerika fel te ageren tegen de oorlog in Vietnam. Het feit dat hij als vrijwilliger naar Vietnam ging noem de hij later de „grootste vergissing van zijn loopbaan". DEN HAAG, 17-7. Minister Boer- ma (sociale zaken) en staatssecretaris Van Huiten (verkeer) hebben vrijdag bij de tweede kamer het ontwerp in gediend voor een binnenschepenwet. In het wetsontwerp worden een vaarbewijs en de keuring van sche pen verplicht gesteld. Het vaarbewijs moet, zo willen de bewindslieden, in bezit zijn van kapiteins op grote bin nenschepen en van bestuurders van speedboats. Een „certificaat van on derzoek" waaruit moet blijken of een schip aan een reeks technische en veiligheidsvoorschriften voldoet, moet aan boord zijn van ieder bin nenschip dat langer is 'dan vijftien meter. De A.N.W.B., die samen mét drie watersportorganisaties geraadpleegd is voor het indienen van. het wetsont werp, zegt in te stemmen met het voorschrijven vari een vaarbewijs voor snelle motorboten en voor grote schepen. Op kleine jachten vindt dé A.N.W.B. een vaarbewijs niet nodig, voor de bond is het criterium het ge vaar dat een schip kan opleveren voor derden. Examen Binnenvaartkapiteins en speed- boatbestuurders moeten straks exa men doen bij respectievelijk het ko ninklijk onderwijsfonds voor de scheepvaart en de watersportbonden. Wie al kapitein op de binnenvaart is, hoeft geen examen te doen. schip persvrouwen die vaak het roer hou den evenmin, en wie al een „bewijs van vaai'bekwaamheid" bezit, kan ook zondermeer het nieuwe vaarbe- MANILLA, 17-7. Een Filippijnse rechter heeft de Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena opdracht gegeven 42.860 dollar schadevergoe ding te betalen aan een vrouw die niet met een vliegtuig mee mocht waarvoor zij een plaats had bespro ken. De vrouw is mevrouw Consuelo Nieto-Doivns,' de op de Filippijnen geboren echtgenote van een Ameri kaanse journalist. Op 14 februari 1974 wilde zij naar Tokio vertrek ken met een helpster en een negen maanden oud kind. Pas de volgende dag kon zij naar Tokio vliegen met de Japan Airlineswaarvoor Sabena haar vliegtuigkaartje had overge boekt. Sabena zegt dat mevrouw Downs haar plaats niet verloren zou heb ben wanneer zij op tijd was geweest. Getuigen zeiden dat zij enkele minu ten te laat was gekomen. wijs krijgen. Wie ouder dan zestig is moet zich wel medisch laten keuren. Op de naleving van de nieuwe wet gaan ambtenaren van de scheep vaartinspectie en van de arbeidsin spectie toezicht houden. DEN HAAG, 17-7. Ruim veertien duizend gastarbeiders, die tot voor kort illegaal in Nederland waren, hebben, van het ministerie van justi tie een verblijfsvergunning gekre gen. Dit heeft een woordvoerder van het departement meegedeeld. Het gaat hier om buitenlandse werkne mers, die gebruik hebben gemaakt van de z.g. regularisatie-regeüng. Iedere illegale gastarbeider, die zijn verblijf wettig wilde maken, kon zich daarvoor tot 1 november van het vo rig jaar aanmelden bij de politie. Hoeveel aanvragen er zijn afgewe zen, kon de woordvoerder niet zeg gen. Hij hield het op enkele duizen den. DEN HAAG, 17-7. Minister Lub bers van ekonomische zaken wil dat de Nederlanders het voor het zeggen krijgen bij het Vredestein-concern dat nu nog geheel in Amerikaanse handen is. De minister wil dat het Amerikaanse rubberconcern Good rich de meerderheid van de aande len in zijn (nu nog volledige) Ne derlandse dochter Vredestein prijs geeft. Goodrich zou in eerste instan tie 49 procent van de aandelen moeten krijgen, de staat ook 49 pro cent en de overige 2 procent zouden, in handen moeten komen van een stichting, in het driehoofdige stich tingsbestuur zouden twee vertegen woordigers moeten zitten van de Nederlandse overheid en één verte genwoordiger van Goodrich. DINSDAG 20 JULI >NED. I: De NCRV brengt vanmid dag twee onderwerpen: een 'paar densportprogramma met onder meer dressuur en de Russische film Een stad op stelten die gaal over vier kinderen en een hond die fantasti sche kapriolen uithalen. Om half zes kan men zich desgewenst laten bij praten over de jongste gebeurtenis sen op de Olympische Spelen. De AVRO begint het avondprogramma met een aflevering van Mash. Kolo nel Henry Blake zal een lezing over sex houden en Hawkeye en Trapper verheugen zich daar erg over. Iets andere humor in Mijn ouwe baas. Er is enige onenigheid tussen Sam Cor- bett en zijn schoonzoon Arthur om dat pa altijd om vijf uur 's morgens op de stoep staat en dan de anderen door zijn doen wakker maakt. De volgende tien minuten zijn voor de fans van de Engelse popgroep The Rolling Stones. Tot kwart- over ne gen daarna de tv-western Nevada Smith, waarin Lome Green de hoofdrol speelt. De film speelt in de laatste jaren van de negentiende eeuw en beschrijft de relatie tus sen een koppige steenrijke fabrikant en een jonge gepassioneerde half- Indiaan. Deze Indiaan Nevada Smith heeft zijn familie zien vermoorden en wil zich wreken. Na Tips voor vakantieiijd van Sonja van Proos dij en het NOS-journaal brengt de AVRO een herhaling van het pro gramma Sinatra, the main event. Dit is een opname van het concert dat The Voice Frank Sinatra een kleine twee jaar geleden gaf in Madison Square Garden in New York voor een publiek van 25.000 mensen. Om streeks kwart voor elf wordt door de NOS de schijnwerper gericht op de Olympische Spelen. NED. II: De NCRV begint de avond met Pauline, Petrova en Posy. Er gijn problemen want Silvia kan de kosten die verbonden zijn aan de verzorging van de drie meisjes nog maar nauwelijks opbrengen. Diclc Passchier, Rien Poortvliet en Ankie Peypers gaan in de volgende dertig minuten uitmaken welke moeder hoort in het spelletje Zo moeder zo dochter. Na het nieuws een aflevering van de serie Suther land grijpt in. Een gepensioneerde boer wil een huis bouwen zonder vergunning. Uiteraard geeft dit pro blemen. Onder het etiket Filter Fu rore Special wordt een programma getoond van het optreden van de Amerikaanse countryrockgroep The Orzak Mountain Dare Devils. Deze formatie brengt nummers als Leather wood, it will shine when it shines, Jackie Blue en If you want to go to heaven. In Montreal strijden topsporters uit vele landen om goud, zilver en brons. Hoe komen die sporters nu aan hun topkonditie? Op die vraag komt een antwoord in de dokumentaire Kandidaten voor goud, waarin het gaat over de voorberei dingen die Amerikaanse en Russi sche sportmensen hebben getroffen om in optimale konditie op de O.S. te verschijnen. Deze dokumentaire wordt gepresenteerd door Telly Sa- valas beter bekend als Kojak. DINSDAG 20 JULI NED. I: 14.00 Paardensport anders; 14.25 Een 'stad op stelten; 17.30 Olympische Spelen; 18.55 Nieuws; 19.05 MASH; 19.30 M'n ouwe baas; 19.55 Toppop extra; 20.05 Nevada Smith21.15 De zomer in het hoofd; 21.35 Journaal; 21.50 Sinatra the main event; 22.40 Olympische Spe len. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Pauline, Petrova en Posy; 19.30 Zo moeder, zo doch ter; 20.00 Journaal; 20.25 Sutherland grijpt in; 21.15 Filter furore show; 21.40 Kandidaten voor het goud; 22.20 Pro Cantione Antiqua; 22.30 Journaal. 47 „En als ik het goed heb verstaan schijnen er in Rotterdam ook al ge vechten aan de gang te zijn." Wit van ontzetting keert hij terug in huis en zet de radio aan. En hoort de harde waarheid zelf. En die waarheid betekent voor hem, zijn vrouw en kinderen, dat het waar schijnlijk niet meer mogelijk zal zijn om de Hoek te bereiken, want als er in Den Haag parachutisten gedaald zijn en er ook al in Rotterdam wordt gevochten, is er immers geen moge lijkheid meer de aanlegsteiger te be reiken. Hij rent naar boven om zijn vrouw te roepen, maar die zit al overeind en vraagt: „Wat is er? Waarom ben je er zo vroeg uit?" „Er is oorlog in ons land." zegt hij gelaten. „Duitsland is ons land bin nengevallen. Er zijn al gevechten in Den Haag cn Rotterdam Ze haast zich het bed uit. „Dan moeten we weg. Jacob, roep de kin deren! Weg, voor het te laat is Hij maakt geen aanstalten meer, maar zakt op de rand van het bed neer. „We kunnen nooit meer bij de Hoek komen en zelfs al zouden we liet proberen wie zegt ons, dat de Duitsers niet meteen doorstoten naar Engeland? Daar zitten we dan net zo onveilig als hier. Wc zitten opgeslo ten als ratten in de val." 13. Na dc kapitulalie hervat het leven weer zijn eigen gang, al is die in menig opzicht anders. De mensen lo pen met ernstige gezichten over straat cn praten weinig en zeker niet in gezelschap. Want niemand is nu meer te vertrouwen. Mensen, van wie je het nooit gedacht had, blijken nu N.S.B.-ers te zijn, want ze lopen openlijk in hun zwarte uni formen door de stad. Nee. je kunt niet weten of de man naast je in het café, waar je met een zakenrelatie een borrel drinkt, niet een fascist is. Er is niets meer aan. In huize Langereis is men enigs zins van de schrik bekomen. Alles is weer uitpakt en teruggehangen in dc kasten. De koffers staan als van ouds op zolder. Het enige verschil is, dat Jacob niets heeft te doen, want hij heeft immers geen zaak meer! De auto staat in de garage bij huis, maar hij verwacht, dat die al heel gauw aan de Duitsers geleverd zal moetn worden. Hij heeft nog gauw een aantal nieu we fietsen gekocht. Voor zichzelf, de kinderen en Ellie. Want cr rijden ook bijna geen bussen meer en hoe moet je anders in de stad komen? Van de Vierstaten naar het centrum is toch gauw een klein half uurtje lopen. Jacob heeft zijn geld maar op dc bank gezet. Hij kan er momenteel weinig mee doen. Naar dc zaak aan de Frieseweg durft hij niet gaan. want de nieuwe eigenaar zal er on der de nieuwe omstandigheden vast niet gelukkig mee zijn. Nu zal hij het wel anders zien; hij geloofde immers niet aan een invasie? „Ben je mal, Langereis, in veertien-achttien zijn we ook builen schot gebleven, want de moffen zagen toen ook geen brood in een bezetting van ons land. Zc hadden al ellende genoeg in België, nietwaar? Dc situatie is in dit op zicht niet gewijzigd dus nee. dat zien jullie te zwart. Integendeel als er rondom ons oorlog is. zullen wij er in elk opzicht wel bijvaren, door HENK VAN HEESWIJK let eens op mijn woorden Jacob herinnert het zich nog. Heeft die even een misgok gemaakt? Hij vindt het zielig voor de man, maar is achteraf blij, dat hij op het aller laatste moment nog uitgestapt is. Nu heeft hij tenminste een kapitaaltje. Mogelijk, dat hij er onder de ineens gewijzigde omstandigheden wat mee kan doen. Met trein en tram gaan hij en Ellie een dag naar Amsterdam. Op de Ko ninginneweg is dc stemming zwaar gedrukt. Vader Meijer gaat nog da gelijks naar de Sint Anthoniebree- straat, maar de handel is op het ogenblik ook stuk. Jacob krijgt een idee. Bespreekt dit met zijn schoonvader. Samen gaan ze naar de zaak. Daar bekijkt Jacob dc grole voorraad rollen stof. Er is een meldingsplicht gekomen: iedereen moet zijn voorraad opge ven. Zoals die was op dc 10de mei. Maar daar is wel mee te matsen. Ja cob ziel er nu brood in. Hij vraagt: „Wat kan er alzo van gemaakt wor den?" Schouderophalend antwoordt zijn schoonvader: „Van alles, dames- en kinderkleding, meisjes dan. Ik heb trouwens ook stoffen voor kos tuums." „Ook knopen?" „Alle denkbare cn ondenkbare fournituren. Vanzelfsprekend." Jacob loopt rond, alles op zijn ge mak bekijkend. En vraagt dan in eens: „Enkele maanden geleden vroeg je veertigduizend. Wat moet ik nu voor deze hele business betalen?" De man kijkt hem stom verbaasd aan. ..Wat moet jij ermeeJe hebt er helemaal geen verstand van." (wordt vervolgd»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4