Renesse krijgt „Jutter-aktie" op 27 juli a.s. D.B.G.C. (IE KLAS) BOOD ERE-DIVISIEKLUB SPARTA STERKE TEGENSTAND Tweede lustrum-viering van camping „Dc Karavaan De Bruse visserij Met bingo-avond vierde camping „Oase" 10-jarig bestaan SPANNENDE AUTOCROSS-WEDSTRIJDEN 0P TERREIN TE RENESSE STREEKNIEUWS ZIEUIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 juli 1976 Nr. 21928 BRUINISSE, 17-7. De 1500 toeschouwers die zaterdagavond het terrein van Bruse Boys omzoomden om het Rotterdamse Sparta aan het werk te zien tegen amateur le klasser D.B.G.C. uit Oude Tonge zullen geen moment sp\jt hebben gehad van hun gang naar Bruinisse. D.B.G.C.. voor velen op Schouwen-Duivcland een nog geheel open boek, daar dit eigenlijk de eerste kennismaking met deze klub was, heeft de toe schouwers met voortreffelijk voetbal bijzonder aangenaam verrast. Dat de Flakkeenaars uiteindelijk met 3-1 het hoofd moesten buigen voor.de profs uit de Maasstad was zeker geen nederlaag waar men lang over moet piekeren. Wij zijn zelfs geneigd deze eervol le nederlaag, mede gezien het spel van de blauw witten, voor hen te zien als een morele overwinning die de klub straks vertrouwen moet ge ven bij hun debuut in de le klas. De lovende woorden die Sparta's trainer Cor Bron en de Sparta bestuurders na afloop van de wedstrijd spraken over het tegenspel van DBGC waren niet alleen oprecht gemeend, maar volkomen terecht. Werkelijke zwak ke plekken zagen wij niet in het elf tal dat een goed sluitend geheel vormt. Uitblinkers Zonder de andere spelers ook maar iets tekort te willen doen willen wij toch enige uitblinkers noemen. In de eerste plaats was dit doelman Johan de Vos die door goed ingrijpen en een aantal fraaie safes de Spartanen een aantal malen van het scoren wist af te houden. Van de veldspe- lers maakten Hans Tijn en Aad de Koning zowel speltechnisch als voor wat betreft spelinzicht een bijzonder sterke indruk. Volkomen verklaarbaar en logisch was het dat de Spartanen meer aan de bal waren dan de DBGC'ers waardoor de amateurs het zwaarte punt in hun verdediging moesten leggen waardoor Han Tjjn die knap verdedigend werk verrichtte maar Advertentie NUTSSPAARBANK de ideale gezinsbank hypotheken ZIERIKZEE: Huvenpark 16, dagelijks vun 9.00-16.00 uur. Malta: Dc Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat, dinsdag 9.00-10.30 uur. Om een schoon strand De juttcr-aktie wordt een speels gebeuren, waarbij jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar als strandjuttertjes een deel van het strand zullen afwandelen. On derweg kunnen zij al het klein-vuil. dat ze tegenkomen, verzamelen in papleren zakken, die hen tevoren worden uitgereikt De vnlb /aki en dienen ingeleverd te worden bij et n speciaal daarvoor ingericht amphi- bievcertuig, dat hen op de tocht zal begeleiden. tv- strandwandeling die een kleur sporadisch aan zijn aanvallende taak toekwam. Dit wil allerminst zeggen dat hun enige streven er op was gericht om de Spartanen het scoren te beletten en de aanvallende taak geheel werd verwaarloosd. Was men eenmaal in het bezit van de bal dan werd her haaldelijk knap uitverdedigd en werd geprobeerd de Sparta verdediging met uitvallen te verschalken. Zowel op het middenveld als in de aanval liet Aad de Vos voortreffelijk werk zien waarbij het hem in de aanval net aan dat nodige beetje steun ont brak om zich nog meer waar te ma ken. Met uitzondering van doelman Pim Doesburg bracht Sparta een ta melijk jonge ploeg binnen de lijnen waarin wij in vergelijking met vroe ger jaren mensen als Eijkenbroek (heerser in de verdediging), Charlie Bosveld (spelopbouwer) en Jan Kleinjan (schutter) misten. Verrassend wist DBGC in de 11e minuut de leiding te nemen toen Aad de Vos in vrije positie naar Doesburg kon oprukken waarna hij met een boogballetje de Sparta doelman het nakijken gaf 0-1. Drie minuten latei- was de balans echter weer in even wicht door de van Telstar overgeko men De Goey die uit een pass van Erkelens het leder, dat nog even door De Vos werd beroerd, inkogeldo, 1-1. DBGC liet zich door deze tref fer allerminst van de wijs brengen en het bleef uitstekend tegenstand bieden waarbij het met uitvallen zelfs de Sparta verdediging in het nauw wist te brengen. Aan de andere zijde wist doelman De Vos met enige fraaie reddingen doelpunten te voor komen. Ook na de rust was het beslist geen spel van kat en muis en werd DBGC beslist niet geheel wegge speeld. In de 18e min. kregen de Rot ierdammers een uitstekende gelegen heid om voorsprong te nemen toen Frans van Wesel Sparta's linker spits v. d. Meer in het strafschopge bied neerlegde. Naar 2-1 Sparta's nieuwe aanwinst de En gelsman Clarke verkeek zicli hierbij klaarblijkelijk op de kapaciteiten van doelman Dc Vos die kans zag de hiervoor toegekende strafschop on schadelijk tc maken. Nadat Weerden- burg rakelings over had gekopt kon Sparta in de 26e min. voorsprong ne men door Clarke die bij een op links genomen hoekschop het leder voor de voeten kreeg en van dichtbij i ijk schouwspel oplevert doordat alle deelnemerljes zijn uitgerust met een stoere jutter-pet. eindigt bij een groot schatgraafterrein, waar de jon gelui als beloning naar hartelust mogen vroeten in de aarde, om één van de daar verstopte prijzen naar boven te halen. t sri.Mijrvindt .1. iMi, Pi RMV "n dtn:d*«f 21 Juli, lo le lelden op 2fl tuil rat! de koraal vau de Jutter-eend. De verdediging van D.B.G.C. in liet nauw bij een Sparta-aanval. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) scoorde 2-1. De voor Eerkelens inge vallen G. Jansen wist hierna door te breken waarna hij tegen De Vos op schoot. Uit deze hoekschop wist Van Zoest te scoren waarbij het scheids rechter P. D. Waagmeester uit Lei derdorp was ontgaan dat naast doel man De Vos ook nog een DBGC spe ler op de doellijn stond waardoor hij deze treffer annuleerde. Intussen bleef DBGC toch nog uitstekend te genstand bieden en werd het de Sparta aanvallers allerminst gemak kelijk gemaakt. Vijf min. voor tijd, toen de vermoeidheid bij de Flak- keeënaars duidelijk parten ging spe len, wist C-larke, goed reagerend op een verre uittrap van Doesburg, de eindstand op 3-1 te bepalen. ZIERIKZEE Aanrijding Vrijdagmiddag omstreeks 16.00 uur ontstond een aanrijding op de krui sing van Laan van St. Hilaire-Pro- vinciale weg. Een personenauto be stuurd door E. J. de V. te Zierikzee reed tegen de stilstaande auto van A. A. N. uit Krommenie. Er ont stond slechts geringe schade. Auto beschadigd In de nacht van zaterdag op zon dag werden vernielingen toegebracht aan een langs de Nieuwe Haven ge parkeerd staande auto. Een groepje van drie jongens kwam omsti'eeks middernacht uit het café „De ge kroonde Suikerbiet". Een van de jon gens maakte een wandeling over het dak van de geparkeerde auto, waar door beschadigingen ontstonden. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. Noodlanding Zondagmiddag om 13.25 uur maak te een zweefvliegtuig van dc vlieg club Haamstede een noodlanding aan de Platteweg te Zierikzee. De oor zaak van deze noodlanding was ge brek aan termiek. Het zweefvliegtuig werd bestpurd door M. S. te Schie dam. RENESSE Vandalisme op het strand In de nacht van zaterdag op zon dag zijn, bij de overgang Kijkduin aan de Rampwcg te Renesse twee strandkabines volledig uitgebrand. De beide kabines. een wisselkabine en een w.c. waren het eigendom van do gemeente Westerschouwen. De vermoedelijke oorzaak is brandstich ting. Do rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. SCIIAKEND1.IKE Noodlanding zweefvliegtuig Zondagmiddag omstreeks 13.00 uur moest een zweefvliegtuig van de Zweefvliegtuigclub Haamstede een noodlanding maken op een perceel uien van de heer M. Hansen aan de FJkerzeeseweg alhier. De bestuurder bekwam geen letsel. NOORDGOUWE Dodelijk ongeluk In het ziekenhuis tc Goes overleed zondagmorgen de 84-jarige heer J. Braber le Noordgouwe aan de ge volgen van ccn verkeersongeval, dat eerder te Schuddebeurs plaats vond. B. verleende toen per fiets, geen voorrang aan een automobilist en werd gegrepen. OOSTERLAND Grofe De eerste rommelmarkt die even als vorig jasr wordt georganiseerd RENESSE, 17-7. Tienduizenden jeugdige strundbczockcrs zullen in dc peri ode van 2 juli tot en met 11 augustus in een twintigtal bekende Nederlandse badplaatsen deelnemen aan een grootscheepse jutter-aktic, die ten doel heeft dc badgasten aan te sporen wat minder slordig nm te springen met bel zo geheten „dagvuil". Ifct Is voor het derde jaar «lat Seven-Up, in samenwerking met dc plaat selijke V.V.V.'s cn enkele vakantiecommissies, deze alom zeer gewaardeerde aktiviteit organiseert. Bijzondere voetbalwedstrijd door het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging, zal plaats vinden op a.s. woensdagavond 21 juli op het Marktplein. Er zal in de ver schillende stands weer van alles tc koop zijn, zoals kleren, koelkasten, brom-, snor- en gewone fietsen, glas- en aardewerk, tassen, tv's en radiotoestellen, allerlei soorten boe ken en ander lektuur, speelgoederen en wat niet al. Ook zal er weer een stand zijn van de afdeling „Duive- litnd" van het Ned. Rode Kruis, waar het Welfarewerk van deze afdeling ten verkoop zal worden aangeboden. Ter opluistering zal de Boerenkapel van de plaatselijke muziekvereni ging „Oosterlands Fanfare" aanwe zig zijn. Wanneer de weersgesteld heid gunstig zal zijn, belooft het weer een gezellige drukte worden op het Marktplein. Een week later, op woensdagavond 28 juli a.s. hoopt men de tweede rommelmarkt te houden op dezelfde plaats en tijd. BRUINISSE Geslaagde puzzelrit In het kader van de visserijdagen werd vrijdagmiddag een puzzelrit voor auto's georganiseerd. Aan de start bij snackbar Kootstra versche nen twee en veertig deelnemers, die na afloop zeiden een erg gezellige rit gehad te hebben. De rit was uitgezet door twee heren van de evenemen ten commissie van het V.V.V., de he ren J. Dengerink en J. Reurich. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in restaurant „Bru bij de heer Hoo- gerwerf aan de Noorddijk. De uitslag was als volgt: 1. de heer J. Elshout uit Den Haag, 2. de heer L. J. Hameete uit Oude Tonge, 3, J. B. Bossers uit Bruinisse, 4. J. Groeneveld uit Bruinisse, 5. W. Kik Jansen uit Bruinisse, 6. Helmen- doek uit Bruinisse, 7. T. H. Verwijs uit Bruinisse, 8. Visser uit Bussum. 9. S. Roosendaal uit Waddinxveen, 10. C. S. de Graaf uit Bruinisse. De poedelprijs was voor de heer H. A. Post uit Vlaardingen. Aan de puzzel rit was ook nog een rijmpje verbon den waarmee de heer Wuyster uit Rotterdam een prijs heeft gewonnen. RENESSE, 16-7. Vrijdagavond vierde men op de camping „De Ka ravaan" het tweede lustrum van het bedrijf. De gehele week had men daartoe al verschillende aktiviteiten georganiseerd, zoals kinderspelen, dropping en ponyrijden. Vrijdag avond was de grote feestavond. Men had een groots mosselfeest georganiseerd in de versierde schuur van de camping. Ruim 150 camping- gasten lieten zich hier de (gratis) mosselen en pannekoeken wel sma ken. De meesten van hen hadden zich voor deze gelegenheid in carna valskleren gestoken, wat het geheel een nog feestelijker aanzien gaf. Na mens de campinggasten werd het woord gevoerd door de heer P. v. Driel die de eigenaar, de heer J. A. Blom en zijn echtgenote bloemen en een kado aanbood. Het was aardig dat de allereerste kampeerder die de camping ooit herbergde ook nu weer aanwezig was. Het was mevrouw Buick-Ottens die door de familie Blom bedacht werd met bloemen en een fraai kado. De avond werd beslo ten met een bal, waarvan het muzi kale gedeelte werd verzorgd door „De Martinelli's" uit Goes. (Vervolg van pug. 1) weer wat rooskleuriger is geworden door de pijlerdam-beslissing. Hij bracht hulde aan de heer Lockefeer, voor diens ijveren m.b.t. de Ooster- schelde cn geloofde dat in „gemeen overleg" verder bevredigende oplos singen zijn te bereiken. Daarbij zal het verder gaan om een te vinden evenwicht tussen visserij en rekrea- tie. Loco-burgcmccstcr S. A. Jumelct preludiërend op de betekenis van de 14e juli voor de Fransen, merkte op dat „het bastion van de dichte Schelde weliswaar is gevallen", maar dat de sabels toch nog moeten gesle pen. Het gaai daarbij om percelen in in Zeeland, als straks de Volkerak- percelen waardeloos worden. Hij RENESSE, 16-7. Vrijdagavond vierde camping „Oase" aan de Roelandsweg te Renesse het feit dat het dit jaar zijn tiende seizoen inging. De gehele week had al in het teken van dit tweede lustrum gestaan, want men was erg aktief geweest met het organiseren van verschillende aktiviteiten. Zo had men een zeer geslaagd da mesvoetbaltoernooi georganiseerd en waren' er kinderspelen, een volley baltoernooi en verschillende spelen voor ouderen al de revue gepasseerd. Vrijdagavond werd op de speelweide van 't terrein een grote bingo-avond gehouden waaraan zo'n 700 gasten deelnamen. De speelweide was daar toe op feestelijke wijze verlicht. De eigenaar van „De.Oase" de heer M. P. Moelker had tevoren het feest met een speech geopend. Om half elf was de bingo-avond ten einde en waren de fraaie prijzen bekend. Deze wa ren beschikbaar gesteld door de heer Moelker en ze waren niet mis. Zo was de eerste prijs een verblijf van twee weken voor een gezin op de camping. De avond werd tenslotte besloten met een (disco)bal dat tot diep in de nacht voortduurde. vond het maar erg dat de tweede ka mer destijds een motie-Schakel on dersteunde, waarin men zich tevoren vastlegde op de doorstromingsfaktor bij aanleg van de pijlersdam. Ook hel C.D.A. deed daar helaas aan mee. „Enig slachtoffer" De heer Boelmans Kranenburg, vond dat Bruinisse zich ten aanzien van de Oosterschelde fair had opge steld, terwijl toch Bruinisse feitelijk het enige slachtoffer is geworden van het Deltaplan (Grevelingensluiting). Het zal straks gaan om voldoende kompensatie voor de kwekers met als enig oogmerk, de bedrijfskonti- nuering. Als allen gezamenlijk de schouders hieronder zetten, zal er een kans zijn hel beste er van te ma ken. Na een vriendelijk woord aan het adres van Bruinisse van drs. P. Drinkwaard, sprak de heer B. S. A. de Jong namens het produktschap, die vooral de noodzaak van goede kwaliteit, wens van de Mosseladvies- kommissie, onderstreepte. Zijn kolle- ga dhr Van Splunter vond het voor al noodzakelijk, dat Waddenzeemos selen naar Zeeland worden overge bracht. De voorzitter dankte alle sprekers en betrok in zijn woorden de heer Padmos van de Bru 8, die met zijn vlaggeschip deelnam aan de vloot- schouw, met aan boord talrijke ge nodigden o.w. drie burgemeesters, t.w.: de heer v. d. Linde, Hokken cn Hekman. DEN HAAG. Na de komende ver kiezingen is premier Den Uyl de meest aangewezen figuur om voor een nieuwe periode het kabinet te leiden, ook al zou het C.D.A. de grootste partij worden. Dat is dc me ning van de ministers Vredeling (P.v.d.A. defensie), Van der Stee (K.V.P. landbouw), De Gaay Fort man (A.R.P. binnenlandse zaken) en Trip (P.P.R. wetenschapsbeleid). Voor duizendkoppig' publiek Zo rond dc 8000 mensen omzoom den het circuit om dc achtendertig coureurs in hun stockcars of stan daardwagens aan het werk te zien. Het meest spcktakulair waren voor de duizenden toeschouwers de races in stockcar klasse waarin veel van dc capaciteiten van de coureurs en dc wagens werd gevraagd. In deze tamelijk harde tak van sport kwam niet iedere wagen uit he1 strijdtoneel tevoorschijn daar vel schillende malen dc wagens mcl el kaar in aanraking kwamen waarbij dan vaak de meest ongelukkige van het strijdtoneel verdween, doordal dc auto onklaar raakte of in de stro balen terecht kwam. Liepen de wagens, die al niet on geschonden aan de start kwamen, in de diverse races menige deuk op de coureurs /elf verlieten allen onge schonden het strijdperk waardoor do mensen van liet Rode Kruis gelukkig een gemakkelijke middag hadden. Ook de leden van het brandweer korps van Westerschouwen konden zich bepalen tot het aanschouwen van de wedstrijden en moesten geen enkele maal in aktie komen. Standaard wagens en stockcars Na de diverse kwalifikatieritten en dc halve finale kwamen in de grole finale de standaardwagens en de stockcars aan de start waarbij laatst genoemden een handicap van één ronde moesten overwinnen. Voor de stockcarrijders bleek dat net iets te veel te zijn daar uiteindelijk Hu b den Braber uit Lekkcrkerk mcl zijn standaardwagen als overwinnaar over de finish ging. Het geheel werd afgesloten met ccn afvalrace, welke werd gewonnen door Bert van Vliet uit Niemverkork a'd IJsscl. Zowel voor als na afloop van de wedstrijden hadden dc men sen van de rijkspolitie handen vol werk om het verkeer, de beide ge reserveerde auto parkeerplaatsen waren lot de laatste plaats bezet, weer in goede banen te le'dcn. DEN HAAG. Als de ontwikke lingsfase van de olievelden in de Noordzee voorbij zal zijn. zal dc Noordzee in. Naar schatting eender de van de Wesl-Europese ra»g naar olie voorzien. Dit heeft vo1- gens een verslag in de bedrijfskrant Onder de vlam" de president-di- rekteur van de Shell Nederland, ir. J. A P Mor.tiin «f-zegd RENESSE, 17-7. De traditionele door de Eerste Zuid- hollandse Auto Cross Organisatie georganiseerde auto cross aan de Koóimansweg te Renesse heeft zaterdag middag een rekord-aantal bezoekers getrokken. De winnaar, Huib den Braber, uit Lekkcrkcrk. rr«t/v Zi^rikz^chp Nieuwsbode) S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3