Tiende „Ronde van Bruinisse" werd een aanzienlijk sueces KUION Wilhelminahoeve vergroot kansen in Renesse-campingtoernooi Taiwan mag onder eigen vlag ONZE PEZZELR11BRIEK 4 In kader Visserijdagen „F/ifsen" inderdaad prima koelkasten inderdaad prima stofzuigers Advertentie VOETBAL BRUINISSE. Winnares bij de dames werd Keetie van Oosten-Hage. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BKUJÜNISSE, 15-7. In de donderdag in het kader van de visserijdagen voor de tiende maal georganiseerde Ronde van Bruinisse, heeft Ad Prinsen uit Raams- donksveer andermaal bewezen momenteel in een uit stekende vorm te verkeren. Prinsen, die ook vorig jaar de Ronde van Bruinisse op zijn naam wist te brengen, kwam na vorige weck ook te Burgli-Haamstede als overwinnaar de eindstreep te passeren ook nu weer onbedreigd zegevierend over de finish. Na een goede 20 km cours waren Jan Damen en Ad Prinsen de eerste die er in slaagden zich van het peloton los te werken. De 100 m voorsprong welke zij wisten te nemen konden zij een drietal ronden handhaven maar onder druk van Hordijk, De Jong, Havik cn Akkerman kwam alles weer bijeen. Intussen hadden de eerste zwakke broeders en de pechvogels al moeten afhaken. Na goed 35 km wedstrijd viel in feite de beslissende slag toen Ad Prinsen, Bart van Est, Toon v. d. Steen, Thijs Fase, Klaas St. Nikolaas, Gaby Minneboo en Vester Aarts een geslaagde uitlooppoging deden waar bij zij in twee ronden een voor sprong van 57 sec. wisten op te bou wen. Uit het wat lauw reagerende peloton wisten twee ronden latei- Bram Geense, Gerrit van 't Geloof, Henk de Jong. Cees v. d. Meijden, Cees Spaans, Peter Jaspers en Rinus Havik zich los te werken en de ach tervolging op de koplopers in te zet ten. Precies op de helft van de wed strijd bedroeg de voorsprong van de koplopers op het jachtgroepje 30 sec. waardoor er nog van alles mogelijk was daar met nog een kleine 50 km voor de wielen dit zeker geen on overbrugbare kloof betekende. De achterstand van het nauwelijks rea gerende peloton bedroeg op dat mo ment al 1.25 min. Zeven koploper» De harmonie en de kwaliteit bleek bij de zeven koplopers toch beter te wezen dan bij de eveneens zevenman tellende groep achtervolgers. Ge leidelijk aan slaagden de kleppers aan de leiding erin een riante voor sprong op hun naaste belagers te ne men. Na 60 km boekten de achter volgers ai een achterstand van 1.03 min., terwijl het peloton op 2.25 volgde Intussen moest Jan Holdijk het strijdtoneel wegens een valpartij verlaten, terwijl Cees Spaans we gens ccn lekke band van fiets moest verwisselen waardoor hij bij de groep achtervolgers moest afhaken. Toen in de 28e van de 40 te rijden ronden de voorsprong van de koplo pers op hun naaste belagers 1.35 be droeg was het duidelijk dal de slag definitief gevallen was. De koplopers begonnen zelfs hel peloton gevaar lijk dicht te naderen en met nog 10 ronden tc rijden deed Ad Prinsen een geslaagde sprong van uil Ie kop groep naar het peloton. In het gezel schap van Jan dc Groot. Ad van Overveid, Ad Polak, Touny Huyzen, Jan Jonkers. Wim Jeremiassc cn Hans Harinck ging hij direkl door. terwijl de overige leden van de kop groep in het peloton bleven hangen. Onder impuls van Prinsen bouwde deze groep nog een riante voor sprong op waardoor hij onbedreigd op dc bloemen af ging. De sprint voor dc 2e plaats lever de een overwinning op voor Gaby Minneboo. Cees van der Meijden toonde zich de sterkste van de 2e green, terwijl Hans Harinck zich de ster kit»;: toónd'e un het verjagen peloton. De uitslag bij de amateurs: 1 Ad ft ineen, Raomrdonksvccr dc OS km in 2-27.12; 2. Gabby Minneboo, Geer vliet op 2.30 min.; 3. Toon v. d. Steen, Etten; 4. Bart van Est, Dinteloord; 5. Thijs Fase, Oud Vossemeer;6-K. St.- Nikolaas, 's-Gravendeel; 8. Cees v. d. Meijden, Puttershoek; 9. Rinus Ha vik; 10. P. Jaspers, Oudgastel; 11. Gerrit van 't Geloof, Oudenbosch; 12. Bram Geense, St. Philipsland; 13. Henk de Jong, Goes; 14. Hans Ha rinck, 's Heer Abtskerke; 15. Tonny Huyzen, Kloetinge; 16. Jan Groot, Hank; 17. Ad van Overveid, Zegge; 18. Ad Polak, Heinkenszand; 19. Jan Jonkers, Oud Gastel; 20. Wim Jere- miasse, Wemeldinge; 21. Cees Spaans. 's-Gravenpolder. Dames Voor de amateurs was er bij deze jubileumronde een wedstrijd over 50 km voor dames verreden. In de eer ste 25 km hield het peloton zich bij zonder rustig en bleef het gehele ge zelschap bijeen. Voor de Nederlandse kampioene Keetie van Oosten-Hage was toen de tijd aangebroken om alleen op avontuur uit te gaan waar bij zij alle overige rensters ter plaat se liet. De Belgische Linda Kombouts deed nog wel een vertwijfelde po ging om de sprong naar Keetie te wagen maar al na twee ronden zag zij in dat dit vechten tegen de bier kaaien was en liet zich wijselijk weer door het peloton inlopen. Keetie van Oosten-Hage ging on dertussen in een straf tempo verder waardoor zij zelf verschillende ren sters éen lap kon geven en onbe dreigd op de overwinning afging. In het peloton deden nog verschil lende rensters een poging, waaron der wereldkampioene Tineke Fop- ma en Bella v. d. Spiegel-Hage, om uit de greep van het peloton te ko men, pogingen welke alle schip breuk liepen. Twee ronden voor het einde deed zich vlak voor de finish zich nog een vrij ernstige valpartij voor toen Marian Bax uit Rotterdam een van de dranghekken raakte, waardoor zij over de kop ging en ge wond bleef liggen. Na onderzoek in het Rode Kruis ziekenhuis te Zie- rilczee bleek een verbindingsbotje naar het schouderblad stuk te zijn. Zij had ook enkele hoofdwonden. Na verzorgd te zijn kon zij toch weer huiswaarts keren. Tussen de bedrijven door was Keetie van Oosten-Hage zegevierend dooi- de finish gegaan, terwijl zus Bella de sprint van het peloton won. De uitslag; 1. Keetie van Oosten- Hage, Kloetinge de 50 km in 1-19.47; 2. Bella v. d. Spiegel-Hage, St. Maartensdijk; 3. Anne Riemersma, Amsterdam; 4. Ine Trompert, Den Haag; 5. Annelies v. d. Weegberg, Loon op Zand; Tineke Fopma, Huins; 7 Annet Kolc, Goes; 8. Linda Rombouts, België; 9. José Sijbrands, Woudrichem; 10. Corry Oosterwaal, Vlijmen; 12 Betsy v. d. Akker. Schijndel; 12. Dimphy Wesdorp, Schiedam; 13. Nita van Vliet, Maas land; 14. Grethe Hoekstra, Amster dam; 15. Agn'es Koeman, Axel; 16. Betsy v. Weije; 17. Greet Bosch, Apeldoorn; 18. Riet van Dool, Bill- hoven; 19. Giny Kuyper, Voorburg. Dc nestor van de Ronde van Brui nisse de heer J. Griep kreeg ter ge legenheid van het 2e lustrum woor den van dank en waardering van V.V.V.-voorzitter C. Jumelet, die dit gepaard liet gaan met het aanbieden van een fruitmand, terwijl namens liet wielcrcoraité Bruinisse de secre taris/penningmeester de beer L. Ot- tens dc heer Griep bloemen aan bood. Aan het slot van dit Bruse wieier- festijn sprak Chris de Jonge woor den van dank tot het gemeentebe stuur, de middenstand, rijkspolitie, EHBO, de heer Buytendijk, de jury en allen die hadden bijgedragen om deze wielerdag te doen slagen. uit het buitenland TEHERAN. In de Iraanse econo mie buiten de oliesector heeft zich in het jaar tot 20 maart jl. een groei van 17.7 procent voorgedaan, zo heeft de president van de Iraanse centrale bank, Hassan Ali Mehran, donderdag meegedeeld bij de presen tatie van het economische verslag van de bank over 1975-76. JERUZALEM. De sterkte van het Israëlische leger ligt 30 procent ho ger dan tijdens de oktober-oorlog van 1973, zo heeft minister van de fensie Sjimon Peres gezegd in een toespraak tot de assemblee van het Joods agentschap. OTTAWA. Het Canadese huis van afgevaardigden heeft met 130 tegen 124 stemmen besloten tot afschaffing van de doodstraf. Dit gebeurde en kele uren voordat drie doodvonnis sen zouden worden voltrokken. MANAGUA. lievige regenval en een vloedgolf hebben zeker tiendui zend mensen dakloos gemaakt aan de Atlantische kust van de Midden- Amerikaanse staat Nicaragua. De mensen hebben ook geen voedsel meer. De autoriteiten in de hoofd stad Managua hebben dat bekend gemaakt. NAIROBI. In Nairobi wordt ver nomen dat een groot aantal Kenia- nen Oeganda verlaat na de beschul diging van Oeganda dat Kenia met Israël heeft samengewerkt bij de Is raëlische overval op het Oegandese vliegveld Entebbe. Kenia heeft Oe ganda beschuldigd van het vermoor den van Kenianen. LONDEN. In het met een water tekort kampende Groot-Brittannië zijn nieuwe wetten geintroduceerd tot het verbieden van het besproeien van golfvelden, het vullen van zwembaden en het wassen van ge bouwen. GENEVE. De Wereldraad vön Ker ken heeft een nieuwe oproep gericht tot de kerkelijke hulporganisaties om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de burgeroorlog in Libanon. Het geld is bestemd voor voedsel en medicijnen, dat gedistri bueerd wordt via .kerkelijke kanalen in Libanon en in samenwerkig met het Internationale Rode Kruis. BRUSSEL. Ernstige kritiek op de EEG voor wat betreft de afzet van rundvlees, suiker, rum, kokos, aard- notenmeel en bananen - werduitge sproken door de voorzitter vn 46 ontwikkelingslanden die nu sinds anderhalf jaar een speciale overeen komst hebben met de- Europese Ge meenschap. NIEUW DELHI. In enkele provin cies van India worden bedelaars on der dwang gesteriliseerd. Bekend is dat reeds 600 bedelaars deze gedwon gen ingreep hebben moeten onder gaan. Dit verklaarde een woordvoer der van de regering van Oettar Pra- desj in Lucknow. Alleen al in deze provincie wordt het aantal bedelaars geschat op 300.000. BRUSSEL. In 1975 hebben landen van de Europese Gemeenschap (tijd vak januari tot november) in totaal 527.346 auto's naar de Verenigde Sta ten geëxporteerd. Dat blijkt uit sta- istisch materiaal van de Europese Gemeenschap. MONTREAL. Het is donderdag zeker geworden dat de olympische spelen via radio en televisie overal ter wereld gevolgd kunnen worden. LISSABON. De 41-jarige generaal Antonio Ramalho Eanes is voor het parlement in Lissabon als eerste vrij gekozen president van Portugal na een periode van meer dan 50 jaar dictatuur beëdigd. Eenentwintig sa luutschoten kondigden daarna het begin van een nieuw tijdperk aan. LONDEN. De Oegandese regering heeft de waarnemend Britse hoge commissaris in dat land, James Hor- rocks, officieel gevraagd het land te verlaten, zo is bekendgemaakt :door het Britse ministerie van buiten landse zaken in Londen. BEIROET. Palestijnse woordvoer ders hebben Syrië vrijdag beschul digd van het zenden van nieuwe troepen naar Libanon en van het aanvallen van linkse posities. MONTREAL. De Nederlandse equipe akklamatiseert in Montreal de stad van de Olympische Spelen. Hier de atletes Ria Ahler (r.) en Ciska Jan sen, tijdens hel doen van inkopen in één van de souvenierswinkeltjes in het Olympisch Dorp. KENESSE, 15-7. In poule A van het campingtocmooi te Renessc heeft dc Wilhelminahoeve zijn kansen op de eerste plaats weer vergroot. Zelf won de Wilhelminahoeve, dat dit jaar de beschikking heeft over een uitstekend voetballend elftal, met 2-0 van de Duinhoeve, terwijl naaste konkurent in de ontmoeting tegen de Bremhoeve één kostbaar puntje moest prijs geven (0-0). Heden (vrijdag) avond valt de be slissing bij de ontmoeting tussen Wilhelminahoeve en Bremhoeve (18.20 uur). Verder staat in deze pou le nog de wedstrijd tussen de Fennet Boys en de Duinhoeve (18.00 uur) op het programma. De stand is momenteel in poule A: Wilhelminahoeve 3 3 0 0 5-0 6 Bona Fide 3 1 2 0 4-1 4 Bremhoeve 4 12 1 2-2 4 Fennet Boys 3 0 1 2 0-3 1 Duinhoeve 3 0 1 2 0-5 1 In poule B is donderdagavond de beslissing gevallen. In een spannen de en aantrekkelijke wedstrijd slaagde de Transparent er in met 1-0 van de Julianahoeve te winnen waardoor zij zeker zijn van een plaats in de zaterdagavond te spelen finale. Schouwen, andere jaren een ploeg die een belangrijke rol speel de, zag zich met 1-0 door de Oase geklopt. De stand is nu: Transparent Julianahoeve Oase Internationaal Schouwen 4 4 0 0 5-0 8 3 2 0 12-14 3 10 2 1-22 3 0 12 0-4-1 3 0 12 0-3! Heden vrijdag avond wordt nog gespeeld Schouwen-Julianahoeve (18.40 uur) en Intèmationaal-Oase (20.00 uur) in poule B. Zaterdag a.s. zal de wedstrijd voor de 3e- en 4e plaats, te 18.00 uur aan vangen. terwijl de finale aanvangt te 19.15 uur. BOEKAREST. President Nicolae Ceausescu van Roemenië heeft er nog een funktie bijgekregen: Hij gaat zich persoonlijk bezighouden met pers en kuituur, zo heeft het Polit buro donderdag meegedeeld. PARIJS. Na de moordaanslag vin de loop van dinsdagnacht op de voormalige officier van-de Waffen- SS Joachim Peiper in oost-Frank rijk heeft een onbekende donderdag telefonisch gedreigd met aanslagen op andere Nazi-oorlogsmisdhdigers. Advertentie CS3I PARAMARIBO. In vier theaters tegelijk heeft woensdagavond de eerste volledig Surinaamse speel film „Wan Pipel''. een. produktie van Pim de La~ Parra, zijn wereld première beleefd. ASUNCION. De .bisschoppencon ferentie van Paraguay heeft heftiger dan ooit de folteringen .van de rege ring aan de kaak gestëld en andere „discriminerende maatregelen" ter onderdrukking van priesters, land arbeiders, studenten en buitenlandse missonarissen. MONTREAL. 16-7. De premier van Canada, Pierre Trudeau, heeft dé Olympische ploeg van Taiwan don derdag een compromis aangeboden. De atleten mogen op de Olympische spelen onder eigen vlag en nationaal volkslied uitkomen. Maar, zo ver klaarde Trudeau op een persconfe rentie in Ottawa, De Canadese rege ring staat niet toe dat het team uit Taiwan zich als de republiek Chinè presenteert. Toch nog weer een warme week en toch nog weer heel wat inzendin gen als reaktie op de puzzel van vorge week. -Het trouwe puzzelpu- bliek laat ons niet in de steek; daar is het trouw voor. Onderstaand weer de namen van de prijswinnaars. De eerste prijs is.bestemd voor: Mevr, C. Boot-Bolle Oudeweg 8 ZIEKIKZEE De tweede prijs gaat naar: De heer P. Agema Jhr. Molleruslaan 46 APELDOORN De oplossing van de puzzel is de vol gende: HORIZONTAAL: 1. chagrijnig8. bliek; 12. liever: 13. Deen; 14. as; 16. Tiel; 17. roek; 18. na;119. oom; 21. mr.; 22. holm; 23. dak; 24. sjees; 26. fez; 27. derde; 29. alt; 30. sleep; 32. kuil; 34. knot; 36. o.a.; 38. mei; 39. eb; 41. amen; 42. slap; 44. N.N.; 45. log; 47. au; 49. elan; 51. lire; 53. ro man; 56. rob; 58. oline;. 60. pap; 61. mager: 63. fel; 64. leek; 66. re; 67. are; 68. ar; 69. eten;. .7,0. Jhors; 72. N.B.; 73. Oder; 74. gemeen; 76. Na men; 77. kegelclub. VERTIKAAL: 1. chaos; 2. al; 3. git; 4. Reims; 5. ijver; 6. Nel; 7. Ir.; 8. beemd; 9. Lek; 10. in; 11. krake ling; 13. dol; 15. soja; 17. -rozè; 13. nadien; 20. melk; 22. heep; 23. drum; 25. Etna; 26. tl; 28. E.K.; 30. steur; 31. Polen; 33. cellofaan; 35. oma; 37. aal; 40. boiler; 43. para; 46. gril; 48. smak; 50. noga; 52. en; 54. open; 55. A.P.; 57. Bern; 59. Elten; 61. merel; 62. rebab; 65. eer; 66. Rome: 69. Ede: 70. heg; 71. sec; 73. om; 74. ge: 75. nl. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. uiting van verzet; 6. vrucht; 12. reeks; 13. me taal; 15. vierhandig dier: 16. op deze wijze: 17. boomloot; 19. soort wilde gans; 22. blad papier; 23. zijrivier van de Moezel; 25. stad in Frankrijk; 26. dapper krijgsman: 27. zwaard met cén snede; 29. met water gemengd beestenvoor; 30. verworpeling (fig.); 31. persoonlijk voornaamwoord: 32. dierenhuid; 34. wild zwijn: 36. voor zetsel; 37. troep honden voor oen drijfjacht; 38. jaargetijde; 40. hoofd deksel: 41. Hebreeuws muziekteken in de Psalmen; 43. plaats in Gelder land; 46. vreemde taal: 4.9. vóór dc middag (afk. Latijn); 51. ver (Grieks) (voorvoegsel in diverse sa menstellingen); 52. stad in Zweden: 53. soort onderwijs (afk.); 54. aan vang; 56. koor; 58. adreskaartje; 60. afscheidsgroet; 61. Griekse letter: 63. staketsel van bamboe voor de vis vangst: 64. erg los (b.v. van aarde); 65. dik vloeibare massa, die bij de suikerbereiding overblijfl; 67. deel van hel hoofd: 68. boom: 69. drank; 70. raadgeving: 72. lidwoord: 73. looistof; 74. kerkboek. VERTIKAAL: 1. zedelijke druk, dwang; 2. vaartuig; 3. bekend sport evenement (afk.); 4. boom; 5. knevel: 7. wapen met metalen punt; 8. lok- spijs; 9. per prokuratie (afk.); li), vrouwelijk dier; II. militair: 14. ver schil waarmee de reële waarde de nominale waarde overtreft; 18. aan hangend strookje; 20. zijrivier van de Maas in België; 21. breedvoerig, omstandig; 22. afgelegen: 24. proef stuk; 26. speelkaart; 28. plaats in Utrecht: 30. fijn kwastje: 33. mili taire rang (afk.): 35. van een (afk.): 37. inhoudsmaat: 39. schoenmakers- priem; 42. genre van lichte vei— maakskunsl: 44. ofschoon, hoewel: 45. vogel; 46. vreemde taal; 47. emi nentie: 48. hoofdofficier; ol). één van de Gorgorien (mythologie); 53. hoofd stad van gelijknamige Spaanse pro vincie; 55. doordringende kreet; 57. bezieldheid; 59. snavel: 61. Euro peaan: 62. stad in Italië; 65. maand van het jaar; 66. vordering: 69. Ittet name (afk.); 71. naschrift (afk. La tijn).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4