HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS Palestijnse beweging wordt weer extremer en radicaler VOUWBEDJE MET MATRAS Zomerprijs f 139,- DAF en de F-16 Nog twaalf zeiljachten zoek Doden bij aard beving op Bali Aardbeving in Noord-Italië Executies in Ethiopië Kleine spaarder deur loo 5 BLIK DOOR HET WERELD Melkplas daalt Enorm jazzfestival in Den Haag Het is de vruag of de Palestijnen in Libanon dankbaar moeten zijn dat hun kreet om hulp na de Syri sche interventie vooral bijval kreeg van de Libische leider Khadaffi. Hij stimuleerde dat er een gezamenlijke Arabische vredesmacht moest ko men om de bloedige strijd te beteu gelen en was ook de eerste die sol daten stuurde. Nu van het beteuge len van de strijd is niet veel geko men. Integendeel: de dagelijkse cij fers van doden en gewonden zijn nog nooit zo hoog geweest. Eii wat het gemeenschappelijk-Arabische vre- desleger doet is ook niet erg duide lijk, behalve dan dat Libiërs onder ling slaags zijn geraakt nadat een mislukte poging was gedaan Khadaf fi af te zetten. Waar wat belangrijks gebeurt dat is het kamp Tel al Zaa- tar waar eens een vijftigduizend Pa lestijnen woonden en wat arme Li- banezen. Het kamp ligt hoog in de heuvels en beheerst daardoor de ver bindingen tussen de christenwijken van Beiroet en een landelijk gebied waar overwegend maronitische christenen wonen. Dat de particu liere legers van falangisten en derge lijke dit kamp wilden veroveren is dus niet verwonderlijk en ze doen cr al hun best voor. Of het inder daad waar is dat ook Syrische troe pen een handje helpen is niet dui delijk maar zeker niet uitgesloten al was het maar omdat de Syriers rust willen hebben die ze niet krijgen zolang vanaf deze heuveltop der wilde tijmstruikenzo gemakkelijk de christen-Libanezen belaagd kun nen worden. Voor de Palestijnen is het een sym bolische nederlaag als het kamp valt nadat al twee andere kampen zijn platgeschoten. Als ondanks de aan wezigheid van zovele Arabische broeders dit gebied verloren gaat hoeven ze niet veel hoop te koeste ren dat van Arabische zijde werke lijk geholpen wordt en dan krijgt men een soort herhaling te zien van de „zwarte septembervan 1970 toen Hoessein met allesbehalve zachte hand de Palestijnen uit Jordanië ver- dreef. Meer beweging Waarom van de gezamenlijke Ara bische macht zo weinig is gekomen lijkt geen raadsel. Weliswaar ziet men in menige Arabische hoofdstad ongaarne hoe Syrië bemiddeld meer lijkt te doen voor de christen-Liba nezen dan voor de Palestijnen maar men kan het zich wel min of meer indenken: tenslotte kwamen de Sy riers voor de Libanezen en niet voor de Palestijnen die slechts te gast zijn in dit land. Uiteindelijk zou - nadat de rust is hersteld - een Libanees regime tot een accoord met de Pa lestijnen moeten komen waarbij dan en passant de staatsregeling van Li banon ook wel op de helling kan. Maar de sympathie voor de Palestij nen is aardig bekoeld sinds ze zo zeer onder de hoede van Khadaffi zijn gekomen. Libië is genoemd als het land dat de aanslag organiseer de tegen de Soedanese president Nu- meiri. Dan zijn er onaangenaamhe den geweest aan de Egyptisch-Libi- sche grens. En Tunesië is weer een van de landen dat erover klaagt dal op Libisch gebied mensen getraind worden voor een staatsgreep in Tu nis. Dan is er de nauwe band tus sen Libië en Oeganda waar president Jdi Amin Libische toestellen zou krijgen ter vervanging van de Migs die de Israëlische bevrijders der gij zelaars op Entebbe hadden vernield. Op Amin is men in de Arabische wereld nu ook niet zo trots. Vermoe delijk hebben de vele uitspraken van Egyptes president Sadat over de nood. der Palestijnen vooral bedoeld dezen te laten voelen dat er ook an deren zijn tot wie ze zich kunnen wenden, maar dan zonder dat dit veel heeft uitgehaald - trouwens wat kon Egypte doen? Intussen heeft de leider van de P.L.O., de voornaamste beweging der Palestijnen die wel als een voorlo pige regering wordt gezien, Jasser Arafat het hoofdkwartier van zijn „bevrijdingsleger" uit de Syrische hoofdstad Damascus teruggehaald naar Beiroet - symbool voor een breuk met Syrië. Welk land heeft hij Nieuw aangekomen: Sterke kwaliteit nu noy om op terug te vallen - alleen Libië en Irak, de twee extreem radi calen in Ide Arabische wereld en daarin gehaat door vooral de grote financier Saoedi-Arabië maar bij voorbeeld ook door Soedan, Egypte, Tunis cn zo nog meer klagers over Khadaffi. Misschien ziet Arafat er niet zo veel tactisch voordeel in om juist de banden met de gematigder Arabische landen door te snijden en zich aan te sluiten bij de twee bui tenbeentjes, maar moet hij wel. De gijzelingsaffaire van Entebbe was - hoe desastreus ook verlopen (maar dat was Amins schuld) - in zekere zin iets waarmee Palestijnen bewe zen nog iets te kunnen. Een gevoel dal ze hard nodig hebben na de mi sère in Libanon. En het waren de extreme elementen die deze actie uitvoerden. De hele Palestijnse be weging dreigt te radicaliseren en Arafat moet zich er wel bij aanpas sen om het niet bij zijn eigen men sen te verbruien. EINDHOVEN. 14-7. In navolging van de getekende kontrakten tussen General Dynamics en Fokker/VFW voor de bouw van F-16 komponen- ten, zal op korte termijn ook het kontrakt tussen DAF en Menasco worden gesloten. Het betreft hier de produktie van 480 onderstellen voor de F-16 gevechtsvliegtuigen. Met deze produktie is een bedrag van 70 miljoen gulden gemoeid. Dit heeft DAF Trucks dinsdag bekend ge maakt. LONDEN, 14-7. Nog steeds zijn twaalf jachten, die in Plymouth (Eng.) zijn gestart voor de Trans atlantische solo zeilrace, onvindbaar. De Britse marine heeft een aantal van zijn schepen ingezet om, naast de gewone werkzaamheden, de ver miste jachten op te sporen. Bij de zoekacties is ook het vliegdekschip „Ark Royal" betrokken. Waar mo gelijk zuilen een aantal daarop ge stationeerde vliegtuigen verken ningsvluchten boven de Oceaan uit voeren. De solorace werd op 29 juni in Newport (V.S.) gewonnen door de Fransman Eric Tabarly, maar vijf boten zonken in hevige stormen en van twaalf boten is taal noch teken vernomen. Flitsen uit het buitenland MANILLA. De Amerikaanse ma rine heeft aangekondigd dat zij bombardeer-oefeningen bij het wes ten van de Filippijnen heeft opge schort. Bij dergelijke oefeningen zouden de laatste dagen zes Filip pijnse vissers zijn gedood. PARIJS. De tien socialistische en sociaal-democratische politieke groe peringen van de negen E.G.-landen hebben op een bijeenkomst in Parijs besloten voor de directe verkiezin gen van het Europees parlement in 1978 een gemeenschappelijk verkie zingsplatform te ontwerpen. BRUSSEL. De onderhandelingen tussen de EEG en Griekenland, over het Griekse lidmaatschap van de Europese Gemeensschap, zullen op 26 of 27 juli, in Brussel beginnen. De permanente vertegenwoordigers van de EEG-lidstaten te Brussel zijn het daar maandag over eens geworden. RABAT, Marokko. In Rabat, Ma rokko, is het proces begonnen tegen eenenzeventig Marokkanen, die be schuldigd worden van deelneming aan een poging lot gewapende op stand op 3 maart 1973, de verjaardag van de kroning van koning Hassan de Tweede. ROME. De extreem rechtse groep Ordine Nuovo, die de verantwoorde lijkheid heeft opgeëist voor de moord van zaterdag op de Romeinse adjunkt-officier van justitie Vittorio Occorsio, heeft gedreigd nog vier leden van dc rechterlijke macht te „executeren". BRUSSEL. De Europese Raad wil de visserij in de Gemeenschap gaan beschermen. Premier Den Uyl ver klaarde dit als voorzitter van dc Europese Raad van regeringsleiders na afloop van de bijeenkomst op dinsdag in Brussel. CHARTOEM. President Jaafar Numeiry heeft de Veiligheidsraad van dc Verenigde Naties gevraagd een afvaardiging naar Soedan te zenden om bewijzen te zien van de vermeende Libische invasie van zijn land van 2 juli. Dit heeft het Soeda nese persbureau Suna gemeld. ROME. De sekretaris van dc Ita liaanse socialistische partij, Fran cesco de Mai tino, heeft het centrale comité van zijn partij ervan op dc hoogte gesteld dat hij zijn funktie neerlegt. L.ISSABON. Het resultaat van een Portugees regeringsonderzoek heeft dc basis gelegd voor berechting door een krijgsraad wegens het plegen van ren staatsgreep ^an majoor Ote- lo Saraiva de Carvalho. voormalig presidentskandidaat NEW YORK. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er in vier dagen van soms verhitte debat ten niet in geslaagd tot een uitspraak tc komen over de Israëlische aktic op dc Ocgandese luchthaven Entebbe waarbjj ruim 100 gijzelaars werden bevrijd. BONN. Duizenden Westduitce stu denten worden volgestopt met Marxistische-kommunistisehe itlco- log e in plaats van een normale op leiding te verkrijgen. Dit is de me ning van Helmut Kohl, le der van de oppositionele Chrislendemokrati- sche partij (CDU) in de Bondsrepu bliek. DAR ES SALAAM. Met groot ce remonieel is woensdag het grootste prestigestuk van de Chinese Volks republiek in Afrika, de 1.860 km lange „Oehoeroe-spoorweg", door vertegen woordigers uit Peking in Afrikaanse handen overgedragen. TEL AVIV. De luchthaven van de Tsjadische stad N'Djamena is ..we gens veiligheidsredenen" voor hel vliegverkeer gesloten. Dit bericht, afkomst'g van de verkeerstoVen van de luchthaven, is dinsdag opgevan gen door de luisterdienst van de Is raëlische rad io. LUSAKA/DAR ES SALAAM. De Chinese vice-premier Sun Tsjien heeft woensdag dc 1860 km lange Tanzam-spoorljjn, China's grootste hulpproject in het buitenland, offi cieel overgedragen aan president Julius Nyercre van Tanzania en pre sident Kenneth Kaoenda van Zam bia. CAIRO. De Libische leider kolonel Moammar Gadaffi heeft de Arabi sche landen opgeroepen hun ambas sadeurs uit Damascus terug te roe pen als blijk van protest tegen wat hij noemde de Syrische interventie in Libanon, zo is maandagavond in Egyptissche politieke kringen ver nomen. BRUSSEL. De Nederlandse pre mier, drs. J. den Uyl, heeft dinsdag op de Europese topconferentie in Brussel een pleidooi gehouden voor het meer in dc pas laten lopen van het economisch en monetair beleid van de E.G.-lidstaten. BRASILIA. Guyana heeft niet in het minst agressieve bedoelingen jegens zijn buurstaten Venezuela en Bx-azilië. De Guyanese minister van buitenlandse zaken, Frederick Wills, heeft dat maandagavond in Brasi lia gezegd. Hij brengt een bezoek van twee dagen aan dat land. BEIROET. Palestijnse commando strijders hebben dondei-dag vei*klaai*d een aantal Isx-aëlische mi litairen gedood of gewond te hebben bij een aanval op een patrouille bij Hebron. Dine voertuigen zijn volgens hen vernield. LONDEN. Regenbuien hebben de enerverende hitte verdreven, die een groot deel van west-Europa drie we ken lang heeft geplaagd. Maar zij brachten slechts weinig verlichting voor de door de droogte, zwaarbe troffen boeren. ZWErBRÜCKEN. Zes mensen zijn woensdag om het leven gekomen toen het hefschroefviiegtuig waai-in zij vlogen bij Zweibrücken in de Duitse deelstaat Rijnland-Pfalz ver ongelukte. BRUSSEL. De staats- en rege- ringsleidei's van de negen EEG-lan- den en de ministers van buitenland se zaken hebben in Brussel besloten dat er binnenkort weer Eui'opees be raad komt over de bestrijding van het terrorisme. CAIRO/BEIROET. Zes Arabische olielanden zullen brandstof naar Li banon sturen als onderdeel van het streven van de Arabische Liga de gevolgen van de burgeroorlog te verzachten. Arabische staten zullen ook voedsel naar Libanon zenden en medische hulp voor de overvolle Libanese hospitalen wordt verleend via het Internationale Rode Kruis op Cyprus. „Quatorze Juillet" PARIJS, 14-7. Het feest van „Quatorze Juillet" (14 juli), de verjaardag van de bestorming van de Bastille in 1789 stond dit jaar in Parijs tegen wil en dank in het teken van de auto. Er waren weer heel wat bals, maar zij gingen verloren in een menigte van tiendui zenden auto's, tot stilstand ge- dwongen in enorme files, van Monmartre tot Montparnasse, van Neuilly tot Vincennes en- op beide oevers van de Seine. JAKARTA. 15-7. Bij een aardbe ving op hel Indonesische eiland Bali zijn woensdag 52 mensen om het le ven gekomen en ongeveer 150 ge wond, zo hebben functionarissen op het eiland meegedeeld. UDINE. 14-7. In hel Noordita- liaanse Friuli is woensdagochtend opnieuw een aardschok gevoeld, twee maanden na de rampzalige aardbeving waardoor dit gebied in mei getroffen werd. In verscheidene plaatsen vcroorzaokle de nieuw i" i titgi di- een kracht an 1,2 Uécl op de schaal van Richter, paniek on der de bevolking. Over schade is nog niets bekend. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 1G JULI NED. I: De eerste vijf kwartier op deze NCRV-avond worden in spel letjessfeer doorgebracht. Vanuit het Engelse Leeds komt de uitzending van Spel zonder grenzen waar de nationale eer wordt verdedigd door een team uit Oldekerk. Alle spellet jes hebben te maken met het leven op een Engelse boerderij. Van heel andere aard is de daarna uit te zen den aflevering van In het voetspoor der ontdekkers. In deze serie over beroemde ontdekkingsreizigers wordt dit keer de schijnwerper ge richt op het duo Robert o'Hara Bur ke en John Bell, dat in 1860 en 18G1 een reis dwars door Australië maak te. Op de terugweg bezweken de twee avonturiers van honger en uit putting. Na het journaal gooit de NCRV er een aflevering tegenaan van de serie The Collaborateurs. Er is een perfelcte overval gepleegd op een juwelierszaak. Brigadier Bower, die met- het onderzoek is belast, weet niet waar hij beginnen moet. Er val len twee doden zonder dat er schot in de zaak komt. De laatste tien mi nuten bij de NCRV zijn voor de Amerikaanse zanggroep The Con tinental Singers. Na het laatste nieuws volgens nog een verslag van de Tour de France en een reportage over de Democratische Conventie in de Verenigde Staten. ADDIS ABEBA, 14-7. De militaire heersers van Ethiopië hebben 19 menden geëxekuteerd wegens pogin gen tot een staatsgreep en ekonomi- sche sabotage. Tot de terechtgestel- den behoren twee hooggeplaatste militairen. BRUSSEL, 15-7. Een 84-jarige Bel gische, mevrouw Debaix uit Gent, heeft dezer dagen ervaren in welke mate kapitaal op de bank kan aan groeien. Ze liquideerde een spaar bankboekje van haar man, waar sinds 1914 één Belgische frank op gestaan had en incasseerde nu negen frank. De man van de vrouw had inder tijd in Brugge een spaarrekening ge opend. Dat gebeurde in 1913.' Maar toen een jaar later de eerste wereld oorlog uitbraak, nam hij al zijn geld op een frank na, op. Enige tijd geleden overleed de man. De vrouw nam daarna het geld van het spaarbankboekje op en kreeg, inclusief alle renten, negen frank. DEN HAAG, 14-7. In de week van 27 juni tot 3 juli hebben de Neder landse zuivelfabrieken twee a drie procent, in de week van 4 tot 10 juli hebben ze drie a vier procent minder melk van de veehouders ont vangen dan een jaar tevoren. De droogte heeft dus een duidelijke in vloed op de melkaanvoer, zo deelt de Koninklijke Nederlandse Zuivel- bond FNZ mee. ïn het eerste halfjaar van dit jaar werd er nog 6,1 procent meer 'melk geproduceerd dan in het eerste halfjaar 1975. DEN HAAG, 14-7. In het Haagse Congresgebouw gaat dit weekeinde het grootste ooit in Europa gehouden jazz-festival van stai't. In alle zalen van het kongrescentrum - en dat zijn er zorn zes - zal vanaf vrijdag avond een keur van buiten- en bin nenlandse jazz-musici tot diep in de nacht concerten geven. Zo komen Count Basie, Ray Charles, Thad Jones, Dizzy Gillespie en Sarah Vaughan naar de residentie. In to taal zullen 328 jazz-makers aan het tot „Northsea Jazz-festival '76" ge doopte gebeuren meedoen. UTRECHT. Vrijdag a.s. wordt AV- RO's Toppop voor de 250ste keer ge presenteerd door Ad Visser en Krijn Torringa. De opnamen worden ge maakt in de ro^d-wit-blauwe Top- pop-kleuren beschilderde VIP-car- trein van de N.S. en op de perrons van diverse stations, waar popgroe- en -artiesten optreden. NED. 11: Voor het hitgevoelige programma Toppop is het vanavond feest. Voor de 250e maal maar liefst gaat dit programma om zeven uur de lucht in. Daarom heeft Toppop van avond een bijzondere aanpak. Een speciale Toppop-trein doorkruiste eergisteren ons land met als kon- dukteurs Krijn Torringa en Ad Vis ser. Na aahten kan men vernemen hoe het de Hammond-familie ver gaat. Een belangrijke gebeurtenis voor de Hammonds is de verjaardag van moeder Ma-ry. Een ander be langrijk feit op het zakelijke vlak is de vergadering van aandeelhouders van Hammond Transport. Paul Mer- roney heeft nog alle hoop op een fu sie met het Nederlandse transport bedrijf Van der Merwe. Om kwart over negen is het de beurt aan Tele- vizier Magazine, dat nader ingaat op aktuele dan wel opmerkelijke zaken. Vervolgens een aflevering van Help een klant, de rubriek llTlie op een speelse wijze informatie geeft over kopen en verkopen. Voor de liefheb bers van de tennissport begint de vrijdagse kijkavond pas om half elf. Er zijn dan beelden te zien van de kwartfinales die vandaag op de ba nen van het Melkhuisje gespeeld zijn bij de internationale tennis kampioenschappen van Nederland. VRIJDAG 16 JULI NED. I: 1S.30 Tour de France: 18.55 Nieuws19.05 Spel zonder grenzen: 20.40 ln het voetspoor der ontdekkers21.35 Journaal: 21.50 The collaborators: 22.40 The conti nental singers; 22.50 Journaal; 22.55 Tour de France: 23.05 Panoramiek e.vtra. NED. II: IS.45 Ti-la-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop20.00 Journaal; 20.25 De gebroeders Ham- mond21.15 Televizier; 21.55 Help een klant; 22.25 Int. tenniskampioen schappen Nederland; 23.40 Journaal. 45 „Voor veertigduizend ben je met een eigenaai\ Maar wat zou jij met stoffen moeten? Daar moet je ver stand van hebben, Jacob. Kun jij zo'n bedrag in kontanten fourne- ren?" Als hij zijn eigen bedrijf voor het geld. dat hij in zijn hoofd heeft, kwijt kan. zeer zeker. Desnoods kan hij een nieuwe hypotheek op zijn huis nemen, al zal dat ook niet mee vallen. want geldschieters zijn ci niet erg happig op om een hypotheek tegen drie cn een kwart procent rente te verstrekken. Drie en een kwart, daar doe jc nogal veel mee! Naarmate dc oorlog langer duurde, groeide de angst en onzekerheid. Ja cob onderhandelde nog altijd met de man in Amsterdam, die nog een paar keer in zijn Buick naar Alkmaar kwam. doch daarna zich bepaalde lot telefonisch kontakt. Men kon het niet over de totaalprijs eens worden. Jacob hield voet bij stuk. de ander ook. Nogmaals plaatste hij een ad vertentie en opnieuw kwamen er be langstellenden zonder voldoende geld. zonder dat zich een serieuze kandidaat aanmeldde. Het verschil was nog vijf duizend gulden. Jacob vroeg een halve ton. maar de man wilde als uiterste prijs vijf en veertig duizend betalen. En geen cent meer. En dan moest me neer Langereis vóór 1 mei beslissen. Anders ging het helemaal niet door. In april, toen de Duitsers ineens Denemarken bezetten, vond Jacob het welletjes. Hij belde, dat hij met die vijf en veertigduizend akkoord ging. mils men uiterlijk de eerste mei betaalde. Dat bleek wel mogelijk ♦e zijn. Ze gingen naar een notaris en het voorlopig koopkont rakt werd opgemaakt. Per 1 mei 1940 zou de overdracht plaatsvinden. En zou het restei-ende bedrag - vijf en veertig honderd, zijnde tien pi-ocent van de koopsom was vooruit betaald - met een in kontanten gedeponeerd wor den. Die avond zei Jacob tot zijn vrouw: „Ik heb de zaak verkocht. Voor een redelijke prijs; ik mag he lemaal niet moppeien. Nu het huis nog. Met een beetje geluk kunnen we half mei verti-ekken. Naar Engeland. En wachten we daar de oorlog maar af. Misschien kan ik daar in die tijd ook wat verdienen." „En m'n vader cn moeder? En Ben?" „Lieverd, het zijn volwassen men sen; ze moeten voor zichzelf zorgen. Je vader moet nu zo gauw mogelijk zijn business van dc hand proberen te doen. Ik ben al blij, dat ik voor jou en de kinderen de zaak rond heb. Het huis zal ik wel goedkoop moeten wegdoen, maar dat kan ik niet helpen. Zo mogelijk gaan wc met een dagboot van de „Zeeland". Neem enkel het allernoodzakelijkste mee. We zullen toch al een hele sjouw hebben." Op 30 april liep Jacob Langereis nog een keer door zijn bedrijf. Sa men met de nieuwe eigenaar, al thans de man. met wie hij al die tijd onderhandeld had. Jammer, dat het door die lamme oorlog zo moest gaan. Het zij zo. Misschien is er in Engeland een betere toekomst voor ons en de kinderen. Een makelaar was bereid te pro beren het statige huis aan de Kenno- merstraatwog te verknpm. Mcnvr Langere*:- moest er maar rekening mee houden, dat hi.i er niet veel voor zou krijgen. De huizenmarkt is ovcr- zadlgd. door HENK VAN HEESWIJK „Keilt u mijn huis?" vroeg Jacob, al enigszins ontgoocheld. „Zeker." Dc man glimlachte. „Ik heb 't al eens eerder verkocht. Ik schat het op 't ogenblik op rond veerigduizend. maar als u er de helft voor krijgt, mag u uw handen dicht knijpen." „Man, hel heeft me indertijd bijna een halve ton gekost en ik heb er zeker nog een duizend of vijf aan laten vertimmeren en modernise ren. Voor minder dan veertigduizend gaat het niet weg! Tv -nt gduizend, dat is toch belachelijk!" Dc makelaar spreidde zijn handen. „U mag rustig naar een kolk-ga van me gaan. Niet in hel minst bezw.- a tegen." Hij kwam overeind en wees naar een kaart op dc muur. ..Ziet u dit kaartje? Een huis in dezelfde rij. een eindje terug. Minstens zo groot als het uwe. Voor achttienduizend mag u het hebben. Er zit zelfs cen trale verwanning in. En u vraagt voor het uwe veertig? Men lacht u uit, meneer." „Goed, don blijft hel mijn eigen dom. Ik zal u een dezer dagen mach tigen mijn zaken te beheren, als ik er onverhoopt een poosje n et zov zijn. U mag het dan verhuren. Ge meubileerd en gestoffeerd. Is dat iets voor u?" „Daar valt over te praten. Ma; verkopen... meneer, iedereen dc wat geld heeft, gaat immers nrp" het buitenland! Iedereen is ba voor de toekomst. Wie koopt cr van daag nog een huis?" Begin mei maken Jacob en Ellio aanstalten om ovct steken naar Engeland. Jacob had vu hee' ge sprek met zijn makelaar en bet rei overeenkomst opstellen. (wordt vervolgd» meelstraat 3) zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5