HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS Voorzichtig stapje verder naar democratie Zomertijden 1977 Rekord-steur uit de Donau Hagel op Algiers Regen in Luxemburg 5 BLIK DOOR HET WERELD Heel kleine Ford Forellen roosteren Gevolg: bosbrand Overval in Heerlen De Spaanse premier Arias heeft onlangs ontslag genomen - of liever hij is door koning Juan Carlos aan de dyk gezet. Nu zal Arias niet erg treuren over het verlies van zijn po sitie waaraan hij toch weinig plezier beleefde. Wat hij ook deed - het was fout of het deugde niet. Kritiek kreeg hij van de democratische par tijen die hem verwelen dat hij veel te sloom was om Spanje democrati scher vrijheden te gunnen. Kritiek kreeg hij van de oude Franco-ge- trouwen waartoe hijzelf ook wel wordt gerekend omdat hij juist icecr te snel daarmee was, hetgeen hem als een soort verraad werd aangere kend. En kritiek kreeg hij van zijn koning die misschien niet zo'n erg overtuigend democraat is maar die wel kon aanvoelen dat zijn enige hoop door de Spanjaarden geaccep teerd te worden lag in activiteiten waaruit de bevolking kon opmaken dat het een kant opging die meer vrijheid brengen zou. Alleen: de ko ning kon niet teveel en dat kan ver klaren dat Arias menigmaal zijn ont- slag kon aanbieden in dc zekerheid dat de koning zich niet kon permit teren dit te aanvaarden. De merkwaardige structuur van de Spaanse staat houdt namelijk in dat de kroonraad aan de koning voor legt uit welk drietal hij een premier mag kiezen. Zou Juan Carlos enige tijd geleden Arias hebben futen gaan dan was wel zeker dat op het lijstje van drie geen naam zou voor komen van iemand die wat soepeler naar de democratie zou streven. De kroonraad zit namelijk vol met fran- quisten van het zuiverste water, pre cies de soort mannen die met spijt zagen dat Arias alt hans met enige wetten - en uitzicht op een referen dum - wijzigingen in het Franco systeem mogelijk maakte. Oftewel: hij probeerde iets zeer deugdelijks - volgens zulke kroonraadsleden - te vervangen door iets waarvan men maar moest afwachten of het ook goed werkte. Zo'n soort figuur zou den, ze zeker niet weer aanbevelen laat staan een liberaler persoon. Gunstig moment Juan Carlos kon pas prima zeggen toen Arias zijn ontslag weer aan bood nadat de omstandigheden voor de kroonraad minder gunstig wa ren geworden om een aartsconser vatief trio voor het premierschap voor te dragen. Wat de omstandig heden o.m. wijzigde was een opinie peiling die - volgens de regels van staatswege uitgevoerd - onthulde dat de idee om de partijen, inclusief de communistische, alle vrijheid te gunnen bij een overgrote méerderr heid der Spanjaarden zeer welkom is. De opiniepeilers kónden even eens vaststellen dat de animo voor het harde, pure franquisme zeer ge ring is. Door nu Arias' ontslag aan te nemen zet de koning zijn kroon raad voor het blok: zullen ze het durven de bevolking als het ware te honen door toch een geheide fran- quist van de oude stempel in het premierschap te manoeuvreren? Dat te doen zou het nodig maken nog fellere onrust ook a la Franco te be strijden met alle hardheid die de Flitsen uit het buitenland BUENOS AIRES. In Argentinië zijn de lijken gevonden van twee voormalige vakbondsleiders. Boven dien zouden zeven linkse verzets strijders zijn gesneuveld in gevech ten met veiligheidstroei?en. ESSEN. De 77-jarige oud-presi dent van de Westduitse Bondsrepu bliek. Gustav Heinemaun, ligt in een ziekenhuis in Essen wegens een acute bloedsomloopstoornis. VEULEN-VEN RAY. Minister Van der Stee van landbouw, bezocht de ernstig door de droogte getroffen ge bieden in Limburg. Op de foto praat dc minister met boer Reintjes, die op zijn melkveehouderij le Veu- len-Venray nagenoeg geen water meer heeft voor zijn koeien. guardia zich inmiddels al zo'n beetje heeft afgewend. Als zulk optreden dan al te realiseren zou zijn - de guardia was daarvoor vooral bruik baar vroeger in een gevoel van ze kerheid dat ze een regime diende dat de eeuwen zou gaan trotseren en dat geloof is intussen ernstig aange tast en vervangen door een behoefte geaccepteerd te zijn bij de natie. Voor de oppositie - zeker de com munistische die helemaal illegaal moet werken terwijl dc burgerlijke partijen althans enige speelruimte hebben gekregen - kan het optreden van de koning toch nog te weinig en te laat zijn. Dat hij als een leeuw vecht voor de vrijheden der Span jaarden zal niemand zeggen. Op zijn best dut hij thans tamelijk slim de mogelijkheden benut die hem zon der moeite ten dienste staan. Dc vuurproef komt voor hem als op een zeker moment hem geen kans meer wordt gegeven van achter de coulis sen zijn invloed aan te wenden en hij definitief en openlijk moet kie- kiezen voor of tegen de hardnekki ge restanten die Franco heeft ach tergelaten. Een ogenblik dat mis schien sneller kan komen dan Juan Carlos beseft of hoopt. RABAT. In Marokka worden deze maand ongeveer 300 mensen berecht wegens misdrijven tegen de staat, na een mislukte opstand in maart 1973, die ten doel zou hebben gehad koning Hassan ten val te brengen en een republiek te stichten, zo is maandag uit rechtskundige kringen vernomen. KOPENHAGEN. In Denemarken zal een deel van de bossen deze week voor publiek worden gesloten vanwege het grote bosbrand-gevaar, zo heeft het Staatsbosbeheer in Ko penhagen meegedeeld. Ook veel par- tikulier boseigenaren hebben hun opengestelde terreinen nu voor pu bliek gesloten. LUXEMBURG. De resultaten van de récente Italiaanse verkiezingen zullen ook belangrijke konsekwen- ties hebben vo.or het Europese parle ment wanneer het Italiaanse parle ment de afgevaardigden laat aan wijzen voor de nieuwe Italiaanse delegatie van volksvertegenwoordi gers. CAIRO. Het Egyptische dagblad Al Achram vraagt zich af of de Sow- jet-Unie soms iets te doen heeft ge had met de mislukte staatsgreep van 'vorige week in Soedan. BROWNING, Montana. In Brow ning in de Amerikaanse staat Mon tana zijn acht inwoners van een re servaat van de Zwartvoeiindianen om het leven gekomen bij een auto ongeluk. TEL AVIV. Premier Yitzhak Ra bin van Israël heeft op een partijbij eenkomst gezegd, dat zijn regering invoering van de doodstraf over weegt voor veroordeelde terroristen als nieuw middel om toekomstige kapingen en terreurakties te voorko men. DUNFERMLINE, Schotland. Door een brand die dinsdagochtend vroeg heeft gewoed in het centrum van de Schotse stad Dunfermline is voor naar schatting 1 miljoen pond ster ling schade aangericht. MALAGA. In de Zuid-Spaanse stad Malaga zijn drie Spanjaarden en een Marokkaan aangehouden die als vrouw opgemaakt door de hoofd straat liepen. Het viertal is beboet. De Marokkaan loopt de kans dat men hem naar zijn vaderland terug stuurt.' •JERUZALEM. Een woordvoerder van het Israëlische minislei'ie van buitenlandse zaken heeft bekendge maakt dat Mauritius de betrekkin gen met Israël verbroken heeft. WEST-BERLIJN. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn uit een Westberlijnse gevangenis vier vrou welijke anarchisten ontsnapt. Hel zijn Inge Vieth (32), Gabricle Rol- linck (26). Juliane Plambeck (24) en Monika Baerberich (36). WASHINGTON. Ethiopië, Kenia en Zaire 2ullen in de komende tijd voor zeker 325 miljoen dollar mo derne Amerikaanse wapens krijgen. BRUSSEL. Ongeveer 5UU jonge Belgen lopen de kans voor drie jaar in militaire dienst te moeten. Daar enboven kunnen ze nog eens tot maximaal twee jaar gevangenis straf veroordeeld worden. De on geveer 500 jongelui zijn namelijk uit militaire dienst weten te blijven door omkoping. STRAATSBURG. De Franse pre sident, Valery Giscard d'Estaing, zal 28 januari in Straatsburg de nieuwe zetel van de Raad van Europa offi cieel openen, een gebouw dat waar schijnlijk ook nog geruime tijd on derdak zal bieden aan het Europese parlement. NEW YORK. Een 25-jarige inwo ner van New York viel uit een ven ster op de 21ste verdieping van een hotel en door het dak van een pas serende auto. Hijzelf en een passa- g.er in de auto kwamen om het le ven. CAIRO. In Syrië zijn vorige week negen militaire vliegers door mid del van de kogel terechtgesteld om dat zij het bevel hadden geweigerd op te volgen, dëolwitten van Pales tij nen en Libanese Moslems in Liba non aan te vallen, zo heeft Radio Bagdad dinsdag bekendgemaakt. CAIRO. Na een reeks explosies in de Egyptische grensplaats Mersa Matruh is een onbekend aantal Li- biërs gearresteerd, zo melden Egyp tische kranten. LUXEMBURG. De socialisten in het Europees parlement hebben zich in Luxemburg verzet tegen een ad vies voor een nauwere samenwer king tussen de EEG en de NAVO bij de aankoop en ontwikkeling van mi litaire vliegtuigen. ROME. In Italië moet men het donderdag zonder kranten en nieuwsuitzendingen doen. De be trokken vakverenigingen willen met deze aktie bereiken dat er hulp wordt geboden aan kranten die in fi nanciële moeilijkheden verkeren. Van de ruim tachtig dagbladen wor den er meer dan tien met sluiting bedreigd. MOSKOU. Het Russische Ruimte schip Sojoez «21 is er woensdagavond in geslaagd een koppeling tot stand te brengen met het vorige maand gelanceerde ruimtestation SaIjoet 5. KEULEN. De inbraak in de schat kamer van de Keuier Dom op twee november van het vorig jaar is op gehelderd. Maandag maakte de po litie van Keulen bekend dat men veertig procent van de gestolen waar, verzekerd voor een waarde van twee miljoen mark, heeft terug gevonden. BRUSSEL. Maandag is nabij Viel- salm in België een hevige bosbrand uitgebroken die erg moeilijk te be strijden is doordat het terrein ter plaatse zeer heuvelachtig is-, en de brandweren over onvoldoende water beschikken. Twee onvoorzichtige kampeerders zouden de brand ver oorzaakt hebben. ROME. Het Italiaanse huis van afgevaardigden heeft in de 61-jarige Pietro Ingrao, voor het eerst sinds de oprichting van de Italiaanse re publiek. dertig jaar geleden, een communistische voorzitter. CHARLOTTESVILLE. President Ford heeft maandag de Amerikanen gewaarschuwd dat zij zich kunnen ontwikkelen tot een totalitaire sa menleving tenzij ze in de derde eeuw van hun bestaan weerstand weten te bieden aan gelijkvormigheid. VERENIGDE NATIES. Soedan heeft maandag verzocht om een spoedbijeenkomst van de veiligheids raad. De Soedanese regering zegt te beschikken over overtuigende be wijzen dat Libië verantwoordelijk is voor de mislukte staatsgreep van vorige week vrijdag tegen de rege- ring-Noemeiry. WASHINGTON. De Amerikaanse regering heeft een einde gemaakt aan misbruik van dc echtscheiding in de Verenigde Staten voor een va kantie in het Caraïbische gebied, ge volgd door een-nieuw huwelijk van de betrokkenen. KHARTOEM. Soedan heeft dins dag die diplomatieke betrekkingen met Libië verbroken en de Libische diplomaten gelast binnen 24 uur Soedan te verlaten, zo meldt het Sccdanese persbureau. De maatregel volgt op een mislukte staatsgreep in Soedan. j. - - t- - 'i -C. V V7-' ft' 13RUSSEL, 7-7. De Europese com missi e, het „dagelijks bestuur" van de E.G., heelt in antwoord op vra gen uit het Europees parlement nog eens een overzicht verschaft van de zomertijden zoals ze volgend jaar zullen gelden. Daaruit blijkt dat de Beneluxlanden en Frankrijk volgend jaar een zomertijd (GMT 2) zul len hebben die loopt van 3 april tot en met 25 september van dat jaar. BELGRADO, 7-7. Twee vissers hebben een witte sleur uit de Do nau gehaald van meer dan 3 meter lang en met een gewicht van 223 kilo, zo heeft het Joegoslavische persbureau Tan Joeg woensdag be richt. De „Donau-haai", zoals Tan- joeg de steur noemde, was bij Ve- like, ongeveer 150 kilometer ten oosten van de Joegoslavische hoofd stad Belgrado opgehaald. ALGIERS, 7-7. Hagelstenen met' een gewicht van meer dan 200 gram hebben in Tebessa, bij de Algerijn se grens met. Tunesië, daken ver woest en alle telefoonverbindingen vernield. Dit heeft het Algerijnse persbureau A.P.S. woensdag gemeld. Volgens A.P.S. hadden bij de hagel bui ongeveer 40 mensen verwondin gen opgelopen. LUXEMBURG, 7-7. Woensdagoch tend vroeg heeft ëen drie uur du rend onweer Luxemburg de eerste regen in drie maanden gebracht. Er viel gemiddeld zes liter per m2, dat is driemaal het gewone daggemid delde in juli. Onlangs is in het Groothertogdom het besproeien van tuinen, en het wassen van auto's verboden. AMSTERDAM, 7-7. „Wij voelen ons als een vrouw, die altijd een kind heeft willen hebben en dit kind pas op haar 45ste jaar kreeg". Deze ver gelijking trok de algemeen directeur van Ford Nederland, de heer G. Laurent, bij de introductie van de nieuwe Fordauto, de Fiesta, de klein ste ooit door Ford gemaakte auto, die 3 september a.s. in ons land te zien zal zijn. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 9 JULI NED. I: Om zeven uur slapt Dc man van zes miljoen het scherm bin nen en dat betekent dat dc TROS deze avond de zender bedient. Su perman Steve Austin krijgt als taak de geheime dokunienten op te sporen die voortdurend gestolen worden. Bij Austin rijst hel ver moeden dat de portier van het ge bouw waar de diefstallen worden gepleegd, er meer van weet. Tegen acht uur begint de kwis Noem de tjoen. Jan Theys konfronteert een aantal kandidaten met instrumen taal uitgevoerde melodieën en vraagt naar de titels. De volgende 25 minuten zijn gereserveerd voor de zanger Vader Abraham en zijn vrouwelijke kollegaatje, Mieke. On der de titel Als je wilt welen wie ik ben zingt dit duo enkele bekende liedjes uit het omvangrijke reper toire. Een aantrekkelijk produkt is de Zuidafrikaanse film The Winners. Alles draait hier in om een machtige zakenman, wiens wens het is, dat zijn kinderen topprestaties in de sport tot stdnd zullen brengen. Zelf was de man in zijn jonge jaren een befaamde marathonloper en winnaar van een gouden Olympische me daille. De drie zoons, en de dochter, respektievelijk coureur, marathon loper, sprinter en zwemster gaan zich tegen de heerszucht van hun vader verzetten. NED. II: De vooravond is uiter aard voor de nationale hitparade. Tussen zeven en acht gaan weer de dertig best verkochte singletjes over het scherm. Na achten komt de On zichtbare man in aktie. Dr. Dan Weslin, de ware ngam van de on zichtbare man, moet uitzoeken of een man die zich spiritist noemt in werkelijkheid geen goedkope bedrie ger is. Vanaf vanavond heeft Sonja van Proosdij weer regelmatig de zo mer in het hoofd. Evenals vorig jaar neemt Sonja ook in de komende maanden de kijkers mee naar plek jes in ons land die hel waard zijn bezocht te worden. Tot kwart over tien staat cle buis vervolgens in het leken van De Hammonds. Er wor den hevige discussies gevoerd over de eventuele fusie van Hammonds Transports met de Nederlandse fir ma Van der Merve. Brian en Ed ward hebben bezwaren tegen zo'n fusie, maar Paul Merroney denkt er anders over. Slim als hij is denkt hij een voordelig kontrakt tot stand te kunnen brengen. Na de aklualiteilen in Televizier Magazine kan men tenslotte kijken naar de eerste afle vering van de nieuwe serie Help een handje. Deze luchtig opgevatte Engelse reeks wil nuttige informa tie aandragen over hel kopen en verkopen. Wal is bijvoorbeeld het beste voor een klant die via een snelle en direkte manier tot een za kelijk gesprek probeert te komen? Over deze vraag gaal het onder meer in de eerste aflevering. VRIJDAG 9 JULI NED. I: 1S.3Ü Tour de France: 18.55 Nieuws: 19.05 De man van zes miljoen; 19.55 Noem de tjoen; 20.30 Als je wilt weten wie ik ben?; 20.55 The winners; 21.35 Journaal; 21.50 The winners; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal20.25 De onzichtbare man; 21.15 De zomer in het hoofd; 21.25 De gebroeders Hammond: 22.15 Te levizier; 22.55 Help een klant; 23.20 Journaal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EPE. De brandweerkorpsen van Epe en omgeving zijn woensdag al dc gehele dag in de weer geweest met het blussen van bosbranden. Woensdagmorgen en in de loop van woensdagmiddag slaagde men er in om een brand in de buurt van het grote recreatiecentrum Dc Jager stee in Epe onder de knie te krijgen. ARNHEM. Naar schatting tien hektare natuurgebied van het Na tuurgebied van het Nationale Park de Veluwezoom onder de Gelderse gemeente Rozendaal bij Arnhem is door brand verloren gegaan. SCHIPHOL. Tien dagen na de eerste groep is dinsdag van Schip hol met een vertraging van twee uur een tweede groep Nederlandse hartpatiënten naar de Verenigde Staten vertrokken voor een operatie door de Amerikaanse hartchirurg Denion Cooley in het St. Luke's zie kenhuis te Houston in de staat Texas. ROTTERDAM. In het eerste kwar taal van dit jaar is er in*NederIand circa dertig procent meer aan olie- produkten verbruikt dan in dezelfde periode van 1975. Dit blijkt uit cij fers van het ministerie van ekono- mische zaken. ASSEN. Dankzij vooral het warme zomerweer is de eerste dag van de elfde Drentse rij wiel vierdaagse een onverdeeld sukses geworden. In As sen en Hoogeveen hadden respektie velijk 14.239 en 2.853 deelnemers in geschreven, waarvan er slechts 140 niet aan de start verschenen. VENRAY. Onder Venray is brand uitgebroken in de bosrijke omge ving aan de Smarkteweg. Hierbij ging ruim vier hektare bos verboren. Op hetzelfde tijdstip brak ook brand uit in het natuurgebied De Bul, on der Groesbeek. De brandweren van Groesbeek en Nijmegen waren rond 18 uur nog bezig het vuur te bestrij den. DEN HAAG. Het ligt in het voor nemen na te gaan, welke mogelijk heden er zijn om de belangrijkste delen van de Deurnse Peel veilig te stellen. Thans nog vinden in dit ge bied verveningen plaats, onder an dere ten behoeve van de champig nonteelt BRUSSEL, 7-7. De grote bosbrand die de afgelopen dagen nabij Viels- alm in België heeft gewoed en die 60 ha bos in de as legde, is veroor zaakt door twee padvinders. De twee jongens, afkomstig uit Harel- beke en respektievelijk 16 en 17 jaar oud, hadden de nacht in de open lucht doorgebracht en wilden de vol gende ochtend ontbijten met enkele aan het spit geroosterde forellen. Het kampvuur dat ze daarvoor aan legden sloeg echter door een plotse linge windvlaag over op het kurk droge bos. 60 ha gingen gedurende een brand die twee dagen duurde, verloren. n HEERLEN, 7-7. Een ongeveer 25- jarige man heeft dinsdagmiddag een gewapende overval gepleegd op het hulppostkantoor aan de Kerk- raderweg in Heerlen. De man, gekleed in een blauw colbertkostuum, was niet gemaskerd. Hij deed alsof hij een postzegel wil de kopen. Toen de kantoorhouder hem die wilde overhandigen, trok de over valler een pistool en eiste alle bank biljetten van honderd gulden en vijfentwintig gulden op. Met de buit, circa f 4.000, rende de man daarna de straat op, waar een oranjekleu rige auto startklaar stond. Achter het stuur zat een kompagnon van de overvallelr. 41 Jacob is er nu van overtuigd, dat hij een koele, zelfberelcende vrouw heeft getrouwd. Welke zich de eer ste tijd mooi heeft voorgedaan, mis schien ook wel door de plotselinge overgang van de eenvoudige luxe thuis, tot de betere, die Jacob haar bood. Uitgebreider en omrand met zijn attenties, waarvoor ze toen nog wel gevoelig was, maar die ze nu beschouwd als iets vanzelfsprekends. Ook dit bemerkt Jacob en gaat er enigszins paal en perk aan stellen. Als het niet meer op prijs gesteld wordt, hoeft het voor hem evenmin meer. Na de geboorte van Geertje wil Ellie een maand naar de wintersport in Oostenrijk. Dat tegenwoordig erg in de mode is. Maar Jacob peinst er niet over. Niet omdat dit een zeker bedrag aan geld kost, want hij is te genwoordig een goed gesitueerde in gezetene van de stad. Heeft intussen zes man personeel en is sinds kort ook begonnen met de verkoop van traktoren voor de landbouw. Steeds meer boeren zetten hun paarden aan de kant cn mechaniseren alle grond en landbouwarbeid. En transporten. Het is gemakkelijker en op de duur ook goedkoper. Jacob heeft tijdig de bakens verzet. Hij heeft een deel van de hal gereserveerd voor trak toren. Elke vrijdag komen er boeren en andere belanghebbenden kijken. Jacob zelf demonstreert de traktor en laat aan de hand van cijfers zien, dat men er meer werk mcc kan verrichten op het land. zodat een traktor op de duur goedkoper is dan een paard. Heb je een week geen traktor nodig, dan kost hij niets, maar een paard moet In die week ook eten. Zijn redeneringen slaan in cn dus gaal hij die ook verkopen, elke week opnieuw. Nee, financiële zorgen heeft hg helemaal niet. Hij kan zijn vrouw en kinderen geven, wat hun hart begeert. Maar voor wat zijn vrouw betreft, wil hij er ook wel wat voor terughebben. Dal zegt hij haar dan ook op een avond, als de kinderen naar bed zijn en het meisje, dat hij na het vertrek van de kraamverpleegster heeft aange nomen, haar vrije avond heeft. Het loopt uil op een ordinaire ruzie, want Ellie is niet van plan de bij stukjes en beetjes terug verworven vrijheden zo maar weer prijs te ge ven. Twee kinderen is voor haar voldoende cn als hij dan geen opvol ger in het bedrijf heeft, moet hij te zijner tijd maar uitzien naar een ge schikte schoonzoon. Na twee kinde ren heeft ze er genoeg van. Haar fi guur gaat er immers onder lijden. Ze wil het niet meer. Morgen laat ze haar ledikant overbrengen naar de andere zijde van het huis. En neemt zc beide kinderen bij zich. Haar be sluit slaat vast. Zelfs de dreiging van scheiding vermag niet haar te inti mideren. Natuurlijk krijgt Ellie uiteindelijk haar zin. In ruil voor enige genegen heid, als ze weer terug is. Ja. het le dikant mag terugin orde. Het meisje zal gedurende dc afwezigheid van mevrouw in huis blijven slapen om voor de kinderen te blijven zor gen. Alles is prima geregeld. Drie dagen later brengt Jacob zijn vrouw naar het station. Bepakt en bezakt. Goede reis en veel plezier. Breek alsjeblieft jo benen niet op die rot dingen Hoe noem je die ook weer? O ja: ski's. Een woord, waar je tong van dubbel slaat. Drie avonden later is hij weer eens in de Spanjaardstraat. Lenic laat hem binnen en staat toe, dat hij haar kust. Zc weet van zijn huwelijk, want indertijd zijn zc uit elkaar ge gaan als goede vrienden. Ze weet door HENK VAN HEESWIJK ook, dat hij nu twee dochters heeft en in een mooi huis aan de Straat weg woont. Met zijn echtgenote. Zc heeft Ellie toevallig twee keer gezien en intuïtief aangevoeld, dat dit een trotse, egoïstische vrouw is. Wat Jacob die avond allemaal over zijn huwelijk vertelt, begrijpt Lenie. En bevestigt haar oordeel over zijn vrouw. Maar stuurt hem die avond ondanks weg. „Terug naar je wo ning cn jc dochters. Jc bent ge trouwd, beste jongen, en al is je hu welijk min of meer kapot, dat houdt nog niet in, dal ik dan maar als plaatsvervangster wil fungeren. Jc kent meik mag jc verdraaid graag. Als je bij mij terug wilt ko men. zuJ jc in ieder geval eerst moe ten scheiden. Overdag blijf jc hier welkom, maar mijn slaapkamer blijft voor je gesloten. Dat moet ie toch kunnen begrijpen cn billijken." Terug in zijn woning denkt Jacob over haar woorden na cn knikt. Le nie heeft gelijk. Dit kan niet. Jam mer. Het huwelijk van Jacob en Ellie blijft zoals het was. Na haar terug keer slaapt ze weliswaar weer in dc echtelijke slaapkamer, maar weert iedere intieme toenadering af. Pas jaren later, als ze een feestje hebben gehad, omdat Jacob zijn vijfhon derdste auto heeft verkocht en Ellie bij deze gelegenheid teveel heeft ge dronken, protesteert ze niet. als Ja cob haar die avond in zijn armen neemt. En profiteert van alle gele genheden. die er nu zijn. Enkele weken later weet Ellie. dat ze opnieuw in verwachting is en dan wordt ze des duivels. Antje s nu bijna negen jaar cn Greet wordt zes. De een is op dc grote school, do ander gaat er ovct een paar maan den heen. (wordt vervolgd-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5