Vuurzee woedde in natuur gebieden in buurt van Arnhem Kringconcours Landelijke Rijver. „De Schouwse Ruiters" 4 Haast geen kamers voor jongeren Uitzonderlijke sleep Zonder pet mag Akteur Han Bentz van den Berg overleden Heruitgave Ver kade-albums „Vreemd voorwerp,, WATER DOOR DORSTIG LAND Missie-tentoonstelling in Parochiecentrum Zierikzee VOUWBEDJE MET MATRAS Zomerprijs f 139,- Jonge vrouw verdronken Meisje verdronken In kader „Agrarische dag,, ARNHEM, 7-7. Nederland is woensdag geteisterd door enorme bosbranden, waarbij ruim 500 hu natuurge bied is verwoest. Op de Veluwe en in de provincies Limburg, Brabant en Zeeland woedden grote bosbran den, die mede dank zij de hulp van Duitse en Belgische brandweerkorpsen konden worden geblust. Het zwaarst werd het gebied rond Arnhem getroffen, waar niet minder dan 400 ha bos in vlammen opging. Het met grote snelheid doorvretende vuur bedreigde aan het begin van de middag de gebouwen van de Lets. Tot op enkele meters was de vuurzee genaderd, maar door het plotseling draaien van de wind bleef het inmiddels in grote haast ontruimde gebouw van de opleidingsschool gespaard. de grootste bosbrand na de oorlog. In 1973 woedde bij legerplaats 't Harde een brand waarbij ongeveer 300 hectare verloren ging. Om tien voor elf woensdagmorgen meldden twee brandtorens een be ginnende brand in het nationale park Veluwezoom onder de gemeente Ro- zendaal. Dinsdagmiddag woedde vlak in de buurt ook een brand die vijf hectare bos vernielde. Volgens de heer Lavén heeft die brand, waarbij in de nacht van dinsdag op woensdag permanent werd gewaakt, geen relatie met de catastrofe van woensdag. Leerlingen van de in de omgeving gevestigde bosbouwschool hadden met motorzagen een groot aantal bo men weggezaagd, zodat het vuur rond het complex van de Lets geen voedsel meer kreeg. Ook personeel Bloemen letten op fluor AMSTERDAM, 7-7. Bloem bakken met gladiolen in een flatgebouw in Amsterdam- Noord moeten aangeven hoe veel fluoride de in de buurt staande Albatros-Superfos- faatfabriek in de lucht brengt. Op enkele balkons zijn bakken met drie verschillende soor ten gladiolen geplaatst. Eén soort is uitermate gevoelig voor fluoride, één soort matige gevoelig en de laatste soort ongevoelig. DEN HAAG, 7-7. De verschillende maatschappelij ke adviesbureaus (MAI) worden in dit seizoen over stelpt met aanvragen van jonge mensen voor kamers. Bij- het MAI- bureau in Utrecht, staan nu al ruim negenhonderd mensen op de wacht lijst. Aanbod van kamers is er haast niet. De situatie in Utrecht is nog slechter dan voorgaande jaren. Dit zelfde geldt voor Amsterdam en Den Haag. In Den Haag wordt het aantal jongeren, dat op zoek is naar geschikte woonruimte, op 1200. ge schat. In Amsterdam worden getal len van vijf- tot zesduizend jonge woningzoekenden genoemd. HOEK VAN HOLLAND, 7-7. On der belangstelling van enige duizen den mensen, die zich hadden opge steld op de Noorderpier in Hoek van Holland, is het reusachtige Dunlin- platform woensdagochtend begon nen aan zijn reis naar Noorwegen. Twaalf sleepboten, waaronder de zes sterkste ter wereld (gezamenlijk goed (voor 78.000 pk) trokken het be tonnen platform dat bestaat uit een caisson met daarop vier ruim hon derd meter hoge torens; los van zijn bouwplaats op de Maasvlakte. Rond elf uur was het gevaarte gearriveerd bij de monding van de Nieuwe Wa terweg. Via de zogenaamde oliegeul, bestemd voor diepstekende super tankers, werd het platform vervol gens naar open zee gesleept. van de Heidemij, die op Schaarsber- gen een expositieruimte heeft met enekele dienstwoningen, slaagde er met de hulp van een groot aantal militairen in het vuur van het ter rein te houden. Later concentreerde de brandhaard zich aan de zuidkant van het getrof fen gebied. Besloten werd al het be schikbare materieel daarheen te di rigeren. Op sommige plaatsen was de vlammenzee dicht de rijksweg gena- dei'd. Men kon het vuur onge veer een halve kilometer van een benzinestation langs de rijksweg tot staan bx'engen. Grootste na oorlog De Arnhemse bx*andweercomman- dant, ing. J. Lavén noemde de brand BRUSSEL, 7-7. De Belgische post boden mogen van woensdag af be stellen zonder pet. De posterijen vin-' den goed dat, vanwege de gx-ote hitte, de bestellers hun brieven in de bus sen doen zonder pet op het hoofd. De verplichting om een pet te dra gen is voor geruime tijd opgeschort, namelijk tot 15 augustus. Dan zal de diréetie de situatie 'opnieuw bekij ken. AMSTERDAM, 7-7. De akteur Han Bentz van den Berg is, naar eerst nu bekend is geworden, zaterdag jl. op 58-jarige leeftijd overleden in het ziekenhuis in Drachten. Van den Bex-g, die met vakantie was in Fries land, was twee dagen eex-der met bloedvergiftiging in het ziekenhuis opgenomen. AMSTERDAM, 7 7. De uitgeverij Zomer en Keuning Boekon BV gaat in het najaar van 1976 .ie Verkade- albums ..Blonde duinen" en „De bonte wei" opnieuw uitgeven. Dit is het gevolg van het grote sukses vari de vorig jaar heruitgegeven Verka- de-albums „Lente", „Zomer", „Herfst" en „Winter". CATANIA, Sicilië, 7-7. Artsen in Catania op Sicilië die de 77-jarige weduwe Filippa Mirabile onder zochten nadat zij wegens een long ziekte was opgenomen, ontdekten in haar buikholte een „vreemd voor werp". Röntgenfoto's brachten een 20 cm lange forceps aan het licht die er acht jaar geleden na een maagopera tie in was achtergebleven. De forceps zal operatief worden verwijderd zodra de vrouw enigszins hersteld is van haar longziekte. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De dijkgraven van de Hoogheemx*aadschappen van Delfland, Rijnland en Schieland hebben de minister van verkeer en waterstaat donderdag in een brief gevraagd spoedig een beslissing te nemen inzake de aaiileg van een ka naal tussen Maarssen en Bodegra ven. UTRECHT. Bij een overval op het filiaal van de AMRO-bank aan het Smaragdplein in Utrecht is de 30- jarige waarnemend bankhouder J. Wolf uit Veenendaal aan de linker schouder gewond door een schot uit een Uzi-pistoolmitrailleur. Dé over val werd om 9.10 uur gepleegd door twee mannen. Een van hen was ge wapend met vermoedelijk een pi stool. De tweede droeg een Uzi bij zich. ROERMOND. In Limburg hebben woensdag op enkele plaatsen bran den gewoed waarbij ,-naar schatting ongeveer 30 'ha bos verlor-en is .ge gaan. Ten zuidoosten van Echt bij hei kerkdorp Koningsbosch en in de buux*t van Diergaarde is 's middags 20 ha verwoest. Het vuur werd be streden door 12 Nedei'landse en zes Duitse bluseenheden. UTRECHT. „Centrale akkoorden. centx*ale loonpolitiek, perken niet alleen de zeggenschap van de wex*k- nemer in maar maken op den.duur ook de vakbeweging als levende or ganisatie kapot. Dat is wel een hele dure ï-ekening". Dat zegt voorzitter P. Spijkers van de Industriebond NKV in het bondsblad „Industrie- revu" van deze week. DEN HAAG. AR-fx'aktievoorzilter Aantjes heeft minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) gevraagd, waarom de Nedex-landse regering „zo koel en gei-esex-veerd" heeft ge reageerd op de Israëlische aktie in Oeganda, in plaats van duidelijk van begrip en sympathie blijk te geven voor deze aktie en van voldoening over de uitkomst ervan. Van 9 tot en met 25 juli ZIERIKZEE, 7-7. In het Parochie centrum in de Mosselstraat zal van 9 juli t/m 25 juli een missie-tentoon stelling worden gehouden. Verder zullen exotische kunstvoorwerpen ter verkoop aangeboden worden. De opbrengst is bestemd voor de missiewerken. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 15.00 uur tot 20.00 uur. Op deze opmerkelijke ex positie zijn aanwezig, uit Afrika: ta fels met geknoopte poten, beelden van de Makonde stam, speren met antilopenhuid, halssnoeren, ebben houten beelden, grote en kleine tam tams, oude en nieuwe maskers; uit China: juwelenkisten. porseleinen box-den en vazen, bamboevoorwer- pen, antieke vazen van 125 jaar oud, pagode" en tanden en dekenkisten; uit Thailand: grote en kleine tafels, fruitschalen, wierookbranders en wierook in dertig verschillende soorten. Verder zijn er fraaie smeed- werk beelden uit Tibet le bezichti gen en te koop en uit Indonesië gro te en kleine beelden en tafels. Al met al een bijzondere verzameling kunstvoorwerpen. APELDOORN. Omstreeks kwart over elf woensdagavond heeft zich een ontploffing voorgedaan in het labox*atox'ium van de psychiatx*ische inrichting „De Sint Joseph Stich ting" in Apeldoorn. Het gebouw en de inboedel gingen geheel vei-loren. OLDEBROEK. In de nacht van woensdag op donderdag is op twee plaatsen brand gesticht in een bos perceel aan de Hessenweg in Olde- broek op de Veluwe. De brandweer had het vuur binnen een half1 uur ónder kontrole. Men kon nog niets zeggen over de oxnvang van de schade. De nablussing duurt voort. HILVARENBEEK. Een felle brand heeft in de Textielschoenenfabriek Kuipers in Hilvarenbeek voor an derhalf a twee miljoen gulden scha de aangericht. De brand brak woensdagmox-gen rond elf uur uit. Om vijf voor half een kon het sein brand meester worden gegeven. SLUISKIL. Door een bedrijfsonge val woensdagochtend op het terrein van de Nederlandse stikstof maat schappij in Sluiskil is een arbeider om het leven gekomen. Twee van zijn kollega's raakten ernstig ge wond. NEDERWEERT. De 17-jarige kan toorbediende mejuffrouw Joosten uit Ospel (gem. Nederweert) is woensdagochtend levensgevaarlijk gewond bij een gasontploffing in een bedrijfsgebouw van een pluimveebe- drijf te Nederweert. Twee werkne mers werden met brandwonden in een ziekenhuis opgenomen, een vier de liep een shock op. DEN HAAG. Minister Van dei- Stoel (buitenlandse zaken) heeft ge- Stoel (buitenlandse zaken) heeft woensdag, in antwoord op vx-agen van A.R.P.-fractievoorzitter Aantjes er op gewezen dat hij al op 4 juli tegenover de ambassadeur van Is raël de vx-eugde van de regering heeft geuit over het feit dat de over grote meerderheid van de gijzelaars in Entebbe ongedeerd dc vrijheid had hervonden. DEN HAAG. De Haagse politie heeft de 43-jarige chauffeur A. R. uit Den Haag en de 57-jarige koopman D. J. J. \*an R. uit Den Haag aange houden. Zij worden ervan verdacht ontucht te hebben gepleegd met minderjarigen. LEEUWARDEN. Acht van de 'twaalf Nederlandse kommissarissen der koningin en zes van hun negen Belgische kollega's gouverneurs van de koning, zijn maandag getuige geweest van het Skutsjesilen bij de' Veenhoop. te Drachten. Nieuw aangekomen: Sterke kwaliteit BRUINISSE. Het nieuwe gebouw van de Amro-bank te Bruinisse, dat recentelijk officieel in gebruik werd genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZALTBOMMEL, 7-7. De 24-jarige mevrouw Bouman-Vos uit Zaltbom- - mei is woensdagmiddag met haar auto in Zaltbommel in een sloot ge raakt en vex-dx-onken. De oorzaak van het ongeval is niet bekend, al dus de rijkspolitie. Vermoed wox-dt dat haar twee kindex-en. die achter in de auto zaten, haar zodanig heb ben afgeleid dat zij de macht over het stuur verloor. De kinderen kwa men met de schrik vrij. SUSTEREN. 7-7. In het openlucht- bad bi] een camping in Sustex-en is een 8-jarig meisje verdronken. Het meisje Brigitta van Soest, af komstig uit Geleen was de zwem kunst niet voldoende meestei-. Het lijkje werd voor sektie over gebracht naar het ziekenhuis St. Barbara in Geleen. „Flitsen" uit het buitenland JERUZALEM. Israëlische rege ringsfunctionarissen hebben woens dag meegedeeld dat Israël van plan is de Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties bewijs te leveren van de „medeplichtigheid" van dc Oe- gandese president, Idi Amin, in het kapingsdrama op het vliegveld van Entebbe. JAKARTA. In de Indonesische hoofdstad Jakarta vreest men dat de aardbevingen op West-Irian, het voormalig Nederlands Nieuw Gui nea, aan meer dan 5.000 mensen het leven heeft gekost. HONG KONG. Chinese geleerden die vorig jaar de Mount Everest heb ben beklommen, hebben daar nieuwe fossiele sooi'ten ontdekt en de eerste geslaagde electrocardiograms op de top gemaakt, berichtte het Chinese pex-sbuxeau dinsdag. CAIRO. Een woordvoerder van dc Arabische Liga heeft woensdag in Cairo bekendgemaakt dat de ambas sadeurs van de Arabische landen in New York bijeen, er bij Soedan op aangedrongen hebben geen klacht tegen Libië btf de Veiligheidsraad van dc Verenigde Naties in te die nen. LUXEMBURG. I>c ministerraad van de E.G. is niet bereid onmidde llijk stappen te ondernemen om een half miljoen ton magere melkpoeder tegen speciale prijzen of door middel van schenkingen aan dc hongerlij dende volkeren tc geven. ZIEIUKZEE, 7-7. In het kader van de Agrarische dag Scliouwcu-Duivelaiid zal a.s. zaterdag 10 juli te Zie rikzee, op hel terrein gelegen aan de Willem van Oranjelaan (achter het Zweedse Bode Kruis zieken huis) door de Landelijke Rijvoreniging „De Schouwse Ruiters" een kringeoneotirs worden georganiseerd. II Ali MELEN vijfde mobiele Manschappen van dc kolonne uit de leger - plants Cralto, besproeien ander lei ding van hun kommandant, een uit- tl perceel le Harmeien, dat droogte geteisterd is. Naast ruiters en amazones van dc organiserende vereniging zal hieraan worden deelgenomen door leden van dc L.R. en P. C. ..De Gouwe Reijcxs" uit Serooskerkc (W.); de L.R. en p.C. ..De Schcldestad" uit Vlissingcn; de L.C. en P.C. „Oranjezon" uit Vrouwenpolder; de L.R. en P.C. ..Walcheren'' vilt Nw. en SI. Joost- land en de L.R. en P.C. ..Westelijk Schouwenuit Haamstede. Om 9.00 uur zal een aanvang worden gemaakt met dc dressuur- wedstrljden, terwijl te 11.15 uur het springen voor pony's cn paarden klasse B op het programma staat. Middagprogramma Het middagprogramma zal off- ciccl worden geopend door dc wet houder van Zierikzee dc heer C. Bij de Vaate. Hierna volgt het springen pony's, klasse L; Klavertje drie voor paar den; Overspringen pony's, klase L; Demonstratie vierspan koudbloed- paarden: prijsuitreiking dressuur pony's; springen paarden, klasse L Balonnenspel voor B-ponyruitcr: Overspringen paarden, klasse L Klavertje drie voor pony's; springen pony's, klasse M. prijsuitreiking dressuur paarden; springen paarden klasse M/Z waarna omstreeks 16.50 uur het programma zal worden ofgr sloten met de parade door alle dcc) nemers en deelneemsters.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4