Zierikzee haalde zeemeermin in op stralende Toeristendag Z.Z.-9 voerde eerste mosselen aan KOOP. Enkele belangrijke zaken in kader van rondvraag Droogte thema op tv STREEKNIEUWS Zomerse feesten weer gestart DROGE BEDDING ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 juli 1976 Nr. 21922 3 Exkursie Natuur en Vogelwacht KERKWERVE. Een merkwaardige speling van de natuur heeft zich voor- Be Natuur- en Vogelwacht orga- gedaan by een kuiken van de heer Berrevoets aan de Ring te Kerkwerve. niseert een Schuddebeurs-excursie diertje beschikt nl.niet over twee maar over vier pootjes; het extra op zondag 11 juli a.s. Voor vertrek: paar bevindt zich bovenop het „rugje" van het kuikentje, dat overigens wei- zie agenda. nig hinder van zijn handicap schijnt te ondervinden (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE Geslaagd Onze dorpsgenoot de heer J. Han- se slaagde als volledig onderwijzer aan „De Driestar" te Gouda. NIEUWERKERK Benoeming In de vakature ontstaan door het vertrek van de heer W. A. Jumelet, is aan de Christelijk Nationale School te Nieuwerkerk benoemd als Onderwijzer, de heer G. J. Zwart te Middelburg. De heer Zwart slaagde onlangs alszodanig aan de Paedagogische Akademie „De Driestar" te Gouda. OOSTERLAND Rommelmarkt Stichting „Kinderzorg" Ten bate van de Stichting „Kin derzorg" te Middelburg werd hier ter plaatse ook in het tweede kwar taal van dit jaar weer de wekelijkse busjeskollekte gehouden onder lei ding van mevrouw L. van 't Hoff- van der Maas, door Liesbeth Bolken baas en Jeanet Dalebout, Leon en Mariëtte Bolkenbaas, Wieneke en Margreet Stouten, Jeanet en Renee van der Werf. De opbrengst was weer bevredigend en alleszins een dankwoord aan de milde gevers lei ding en kollektanten waard. Het be droeg namelijk f 243,99. YERSEKE, 6-7. De eerste mosse len van het seizoen zijn dinsdag in Yerseke geveild. De hoogste prijs, f 73,17 per ton van honderd kilo, haalde een party van 330 tonnen, uit Zeeland aangevoerd door de ZZ 9 (fa. Gebr. Schot) uit Zierikzee. Koper was de firma Imbrechts uit Yerseke. Een partij van 331 tonnen Advertentie Premiewoningen De heren Van Weelden en Jobsen hebben hun nieuwe premiewoning in plan-West betrokken. Deze wonin gen werden gebouwd door firma S. Capelle zoon te Bruinisse. Ook frima C. Deurloo bouwt op het ogen blik nog twee premiewoningen in plan-West. Er is opnieuw enige ruimte gekomen voor het bouwen van premiewoningen voor inwoners uit de gemeente of uit de regio., In lichtingen zijn te verkrijgen op het gemeentehuis. uit Volkerak, aangevoerd door de Bru 8 (fa. gebr. Padmos uit Bruinis se) haalde f 52,01. Er waren nog vier andere partijen, waarvoor prijzen van f 48 tot f 25 werden gemaakt. Deze vier partijen waren met zeepokken bezet, wat volgens deskundigen niets afdoet aan de kwaliteit maar niet zo mooi oogt. De mosselen zijn wat kleiner van stuk dan vorige jaren. NOORDGOUWE Concert Samen met de trompetist Jan Terpstra concerteerde de vaste or ganist Anton den Boer te Zierikzee op het orgel van de Hervormde kerk te Noordgouwe. Het orgel in de kerk dateert van 1972, destijds ingebouwd door Gebrs. Van Vulpen te Utrecht in de be staande kast, daterend uit het eind van de 18e eeuw. Werken werden uitgevoerd van: Simon, Verwoerd, Frescobaldi, Thiry, Stanley, Handel, Scheide- mann, Cornet e.a. HILVEDSUM. 7-7. De actualitei tenrubriek „Achter het Nieuws" van de VARA zal donderdagavond voor een groot deel z(jn gewpd aan de droogte en de gevolgen daarvan. Ook is er een reportage over de brand die bij Arnhem woedt. Het ligt in de bedoeling om op de woensdagavonden 21 en 28 juli a.s. een rommelmarkt te houden op het Marktplein alhier. Zulks weer on der auspiciën van het bestuur van de Oranjevereniging.-Al enige malen is door het dorp gereden teneinde spul len op te halen voor deze markt. Er is weer van alles te koop, zoals kle ren, schoenen, koelkasten, brom snor- en gewone fietsen, glas en aar dewerk, tassen, televisietoestellen en radio-ontvangers, boeken en aller lei speelgoederen. BRUINISSE ZIERIKZEE, 6-7. Altijd - zo schijnt het - als de zee meermin arriveert, baadt Zierikzee in het helste zon licht van de hele wereld en het warmst is het misschien aan het Luitje. Door de zon uiteraard en door de. schel- vispekel, die in sierlijke glaasjes wordt gepresenteerd bij de opening van de Zierikzeese Toeristendagen, dit maal dinsdag 6 juli jl. Mirella, de zangeres-meermin werd - met haar vaste partner Frank - heel keurig aangevoerd per „Stad Zierikzee" en de nautische happening van het debarkement, werd gadegeslagen door vele honderden. Op het Luitje stonden burgemeester Th. H. de Meester en de voorzitter van de Evenementenkom missie de heer H. Schot, gereed voor de opwachting. Mirella is een schattige zangeres, maar haar meerminnenstaat belet haar het lopen. Haar vissevoeten steken in zilverbrokaat en lopen is er niet bij. Dragen moet dus. Een karwei voor partner Frank, die er zwetend de handen vol aan bleek te hebben. Een heuse vissersboot stond op het droge gereed, om de meermin door de stad te vervoeren. Teen zij haar plaatsje in de boot had ingenomen, kwamen de speeches „Veel moeite" De heer Schot herinnerde aan het Advertentie NUTSSPAARBANK.. de ideale gezinsbank Spaarbusjes in bruikleen SCHARENDIJKE t.o. Geref. kerk - woensdag 12.30-13.30 uur. succesvolle optreden v.erleden jaar. Aanvankelijk bevlogen door pessi misme ten aanzien van de toeristen- dagen, zag hij het nu weer allemaal- duidelijk, al ging hij niet voorbij aan de vele moeite die het heeft ge kost om het programma voor deze zomer weep voor te bereiden. Bemoedigend teken op deze dag was een vol Zierikzee en in vooraf gaande hete dagen heeft er dat wei eens aan ontbroken. De voorzitter dankte de burge meester voor de financiële steun, maar hoopte niet te hoeven aan te kloppen voor een onverhoopt tekort. De meermin bood daarop mevr. De Meester een ruiker rozen aan, één roos waarvan de burgemeester haar hoffelijk terug aanbood. Bekende verschijning De heer De Meester noemde Mi rella een bekende verschijnning te Zierikzee. Hij wenste haar een pret tig verblijf en hoopte dat velen zullen genieten van zang en spel. Ten onrechte - zo meende de burge meester - is er dit jaar wat minder medewerking ondervonden, maar Zierikzee in het algemeen en de middenstand dn het bijzonder kun nen de toeristendagen niet missen. „Toeristendagen zijn echt wel nodig en zij verdienen aller medewerking. Ik hoop op vele zonnige toeristenda gen", aldus de eerste burger. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE. 2-7. Tydens de rondvraag in de jongste raadsvergadering van Bruinisse, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman, zijn nog verschillende zaken aan de orde gekomen. De heer Moetnvsen vond dat met deze grote drukte het politietoezicht onvoldoende is. Er zijn maar twee politiemensen beschikbaar alldus de voorzitter. Hij sprak zijn grote waar dering uit dat met zo weinig politie personeel zpveel gepresteerd wordt. Er worden vele overuren gemaakt. De heer Meeuwsen suggereerde het instellen van een bewakingsdienst. De voorzitter zag dat niet zo zitten. Er zijn klachten van de heer Jon ker die een woning wil gaan bouwen in de Nieuwstraat, maar steeds wor den er andere eisen gesteld, aldus de heer Meeuwen. De heer Bal (lijst v. rl. Velde) wees er op dat het de bedoeling was dat de grootste gaten in de asfaltlaag in het Stenenpad opgevuld zouden worden, maar nu had hij gekonsta- teerd dat er oen hele nieuwe asfalt laag is aangebracht waarvoor geen krediet Was aangevraagd. Wethouder Van Gilst zei dat met het asfalteren van de Dorpsweg het Stenenpad gelijk is meegenomen, en dat dit valt onder de post onder houd wegen. De heer Bal was van mening dat dit geen klein bedrag zal kosten. De voorzitter :ei dat de raad de volgende vergadering volledige in formatie hierover krijgt. Begroeiing De bewoners in de Deezijstraal hadden geklaagd over de begroeiing van heggen en bomen dat deze te ver over de straat hingen cn de doorgang belemmerden v olgens de heer Bal. De technische dienst zal dit nader bekijken, aldus de voorzitter. Ook in enkele brandpaden schijnt men last te hebben van overhangen de begroeiing o.a. achter de Juliana- straat. De heer v. d. Bos (S.G.P.) infor meerde naar het pand laatst be woond door de heer De Looze. Er staat daar veel onkruid en ook wor den er 's avonds ratten gezien. Ook wilde de heer v. d. Bos weten hoever het staat met de betegeling van de brandpaden achter de woningwet woningen. Burgemeester Th. H. de Meester tij dens zijn toespraak tot meermin en publiek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Naar tie vismarkt De tocht door zonnig Zievikzee eindigde op de Vismarkt, waar het weer eens ouderwets druk was. Eer der had de voorzitter - ziende, op de vele mensen - als zijn mening- uit gesproken. „dat alles weer wel op zijn pootjes- terecht zal komen". Bo vendien sprak hij de wens uit voor een echt slotfeest aan (iet einde van het seizoen. Allerlei viel te beleven op de Vis markt, waar Mirella en Frank zich inzongen. Op het punt van- ouder wets ambachtelijk bezig zijn viel er heel wat te beleven, als klompen maken, glasblazen, houtbewerking, stoelenmatten, terwijl een bijenstand en een kunstmarkt het geheel kom- pleteren. Belangrijk vooral echter waren de mosselen, die - samen met een biertje - best smaakten op deze eerste toeristeiidag. Toch subsidie voor H.V.P. De HVP (Stichting voor Huishou delijke Voorlichting ten Plattelande) ontving op 1 juli 1976 het bericht dat de minister van onderwijs en we tenschappen bereid is de subsidië ring van de HVP voort te zetten. Hiertoe zal hij in overleg met de minister van ekonomische zaken en van landbouw en visserij gelden voor 1977 uittrekken. De minister van onderwijs en we tenschappen deelt mee tot dit besluit te zijn gekomen naar aanleiding van een interim-advies van de kommis sie voor konsumeptenaangelegenhe- den van de SER. De HVP heeft inmiddels plannen op langere termijn ontwikkeld, waarvoor de aan de minister aange boden HVP-nota als uitgangspunt diende. Excursie Zeeuwse Landschap De jaarlijkse exkursie van het Zeeuwse Landschap gaat dit jaar naar het Verdronken Land van Saeftinge. Sinds 1 januari is de ver eniging beheerder van dit unieke schorrengebied. Om geen al te grote groepen te krijgen zullen twee ex- kursies gehouden worden: één op zaterdag 14 augustus en één op za terdag 11 september. Inmiddels zijn de staatsgronden van Saeftinge door de minister van c.r.m. aangewezen als staatsnatuurmonument. Dat be tekent dat ongeveer 2.600 ha schor ren en slikken daadwerkelijk vallen onder de Natuurbeschermingswet Inlroducé's zijn bij de komende Saeftinge-exkursies van harte wel kom. ZIERIKZEE Filmvoorstellingen in de Concertzaal Vrijdag- en zaterdagavond aan staande wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de spannende film over een mysterieuze gun- fighter „Voor een paar dollar meer", met Clint Eastwood. Lee van Cleef en Gian Maria Volonte in de hoofd rollen. Gunfighter Eastwood zit in deze film achter een levensgevaarlijke desperado aan. Het gaat hier om een zgn. „Italiaanse western" van klas se. Zondag- en dinsdagavond draait in de Concertzaal ,,'t Gebeurde in het Westen" met sterren als Henry Fonda en Claudia Cardinale. Ook deze film is. evenals „Voor een paar dollar meer" een produkt van regis seur Sergio Leonc. De film „t Ge beurde in het Westen" staat bekend als de beste film van de vermaarde Italiaanse „westcrn"-regisseur Leo ne: de onverkorte versie van een fascinerend verhaal, waarin Charles Bronson en Henry Fonda elkaar fis tegenstanders van groot formaat ontmoeten. Verder wordt heden donderdag middag en dinsdagmiddag a.s. spe ciaal voor de jeugd vertoond „Old Shatterhand" met Lex Barker als Old Shatterhand en Pierre Brice als Winnetou. In deze film gaat het vooral om de vrijheidsstrijd van de Apachen, volgens het model van één van de beroemde boeken van Karl May. Zaterdagavond wordt verder op een laat tijdstip vertoond de film „Sensuele belevenissen in Zweden". RENESSE Orgelconcert Op vrijdag 16 juli wordt in de Grote Kerk te Brouwershaven, een orgelconcert gegeven door Klaas-Jan Mulder. NOORDGOUWE Stand Hervormde Vrouwengroep Dinsdag (Toeristenqlag) was ook de Hervormde Vrouwengroep aan wezig met een stand aan de Vis markt. Een Zeeuwse pop werd ver loot. Volgende week dinsdag is de groep weer aanwezig. BROUWERSHAVEN Duitse kerkdiensten Voor de in de Westhoek vertoe vende Duitse gasten worden kerk diensten (Evangelische Gotlesdien- ste) in de hervormde kerk te Re- nesse, op zondagavonden, telkens om 20.15 uur. In de juli-maand worden deze diensten geleid door Pfarrer Thomas uit Karlsruhe. Elke dinsdag avond wordt in de hervormde kerk (20.00 uur) een bijeenkomst gehou den met Duitse samenzang of dia's van Schouwen-Duiveland. NOORDGOUWE. Een typisch uit- ding van Kakkersweel. Dc droogte lijnen in de dorre grond gekerfd, drogivgseffekt van de waterloze bed- heeft een wonderlijke figuratie van (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3