X Puerto Rico een zeldzaam onbenullige topconferentie Afrika boos op Israël Duur manuscript HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS d e u r I o o 4 VENSTER BLIK DOOR HET WERELD Nederland op één na gulste voor arme landen Vlees uit melkeiwit Steekpartij in den Haag Felle bosbrand in Brabant 160 vrouwen en 1 kilo uien Niemand had eerwacht dat er reel bereikt zou worden op Puerto Rico waar de Amerikaanse president Ford de club ran belangrijkste in dustrielanden bijeengeroepen had roor een „topconferentie". Wat was er na de vorige eigenlijk nog te be spreken? Kon men rustig vragen want zo snel zijn de omstandighe den niet veranderd. Alleen kon de E.E.G. zich terecht boos maken niet te zijn uitgenodigd als gemeenschap naast EngelandFrankrijk en Duits land en merkwaardigerwijs Italië - vermoedelijk een protocolaire mis greep ergens in Washington. Nu, de E.E.G. heeft niet veel gemist want de vrucht van de gesprekken op Puerto Rico schijnt te zijn geweest dat men elkaar verteld heeft hoe men het beste dacht te kunnen bevorderen dat de uitbreiding van de economi sche activiteiten „doelbewust,, orde lijk en met ingebouwde mogelijk heden voor voortzetting" verloopt, om de communique's te citeren. Nu zal waarschijnlijk geen regering er prijs op stellen dat de economie zon der nadenken en chaotisch groeit, zodat hierover ook weinig nieuws ten berde is gebracht. Wel werd iets gezegd over het scheppen van moge lijkheden om meer te lenen bij het Internationaal Monetair Fonds maar dan op zulke barse voorwaarden dat niemand er voor voelen zal het te doen. Ook hier dtts geen reden tot opwinding, hoogstens voor de vraag waarom dit gesprek eigenlijk gehou den moest worden. Zuiver economisch is er wel een denkbare reden. Er werd over ge sproken dat de overheden van de di- verse landen zich een beetje moes ten intomen bij het uitgeven van geld - een overtuiging die trouwens in alle parlementen ook leeft. Maar wel verschillen de inzichten sterk over het doel van de zuinigheid. Alom ivenst men twee dingen in het bijzonder te bestrijden: werkloosheid en inflatie. Helaas echter is nog ner gens een feilloos middel ontdekt om beide tegelijk aan te pakken - wat men ten goede doet aan het een heeft een neiging om slecht te zijn voor het ander. En toch zou het leuk zijn als de voornaamste industrie landen één lijn trokken in dit soort beleid - de kleinere zouden noodge dwongen dal voorbeeld wel moeten volgen. Verkiezingen Óver het algemeen is er de ten dens de geldontwaarding als het eer ste doelwit aan te merken, behalve dan in Groot-Brittannië waar men de filosofie huldigt dat bij een econo mische opleying het percentage van het nationaal inkomen dat de over heid gebruikt vanzelf naar een lager percentage duikelt of gelijk blijft en kan doordat dan ook de belasting opbrengsten. Maar het stimuleren van de export met name, waarbij wat inflatie aardig helpt, verlaagt wel de werkloosheid en dat schijnt Londens hoofddoel. Met als gevolg dat de minister van financiën wel beloofd heeft dit jaar al het infla tiepercentage met één cijfer te schrijven dit al heeft uitgesteld tot volgend jaar. In 1976 komt hij nog wel over de tien. En zoals kooplus tige huisvrouwen van het vasteland naar Londen vliegen om te profite ren zo vliegen ook de orders binnen - een reden voor de Britse ekonomi- sche expansie. In Londen namelijk denkt men niet .zoals overal elders, dat die expansie zichzelf weer ver nielt als de gevolgen van de niet- bedwongen inflatie (stijgende prijzen in de winkels, looneisen enzovoort) voelbaar worden. Daarover zou het nuttig zijn geweest als op Puerto Ri co afspraken waren gemaakt, maar daarvan is niets vernomen. Het ligt voor de hand dat de con ferentie voornamelijk bedoeld was als ondersteuning van Fords verkie zingscampagne. Zo kon hij de kie zers van november - en al deze maand op de conventie die hem of Reagan de kandidatuur moet gunnen - laten zien dat hij toch echt een in ternationaal actieve president is. En dan nog wel op Puerto Rico een arm gebied dal van de V.S. is en dat misschien Cubaanse hulp bij onaf hankelijkheid niet zou afwijzen. Zo Advertentie kon Ford ongezocht ook nog even Cuba waarschuwen hier niets te be ginnen, wat in de V.S. ook mag gel den als een fikse daad. Maar de vraag blijft dan wel waarom die an dereu zch zo bereidwillig toonden op te komen draven tot hulp in Fords moeizame campagne om het YVitte Huis te mogen blijven bewonen. DEN HAAG, 5-7. Na Zweden is er geen land, dat zoveel officiële hulp aan de ontwikkelingslanden ver strekt als Nederland. Dit wordt ge zegd in het rapport van de OESO, Oiganisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling te Pa rijs,. in een overzicht over de hulp verlening van de rijke landen in het jaar 1975. In dat jaar steeg voor de eerste keer de officiële hulp van Nederland tot boven het streefdoel van 0,7 procent van het bruto na tionaal produkt, dat de rijke landen kraohtens de ontwikkelingsstrategie voor het lopende decennium op zich hebben genomen. LEEUWARDEN, 3-7. De Coöpera tieve Condensfabriek Friesland, is erin geslaagd rechtstreeks uit melk eiwit een vleesprodukt te maken. Vrijdagmiddag heeft EEG-land- bouwkommissaris Lardinois in Leeuwarden de eerste portie corned beef geproefd. De nieuwe vinding kan op langere termijn toepassings mogelijkheid voor melkeiwit beteke nen. Zo deelde C.C.F. direkteur mr. G. Hepkema mee. Flitsen uit het buitenland DUBLIN. Vier luxueuze toeristen hotels in de Ierse republiek zijn ge troffen door bomaanslagen. De ver antwoordelijkheid voor de aanslagen is opgeëist door militante Noordierse protestanten. Bij de explosies wer den een aantal mensen licht gewond. MOSKOU. President Nikolai Pod- gorny van de Sowjet-Unie heeft een boodschap gestuurd aan president Ford van de Verenigde Staten, waarin hij hem gelukwenst met de '200ste verjaardag van zijn land. CAIRO. Het officiële Egyptische perbuseau voor het Middenoosten (MENA) meldt uit Chartoem dat de Soedanese regering Libië ervan be schuldigd heeft dat het de mislukte staatsgreep in Soedan „voorbereid en uitgevoerd" heeft. BUENOS AIRES. In het seminarie bij de Ierse kerk van Saint Patrick in een voorstad van Buenos Aires zijn drie R.K. priesters en twee se minaristen, vermoord. De vijf wer den in hun slaapkamers met hun handen op hun rug vastgebonden aangetroffen. Op alle vijf was meer dan één schot gelost. MADRID. De Spaanse koning Juan Carlos heeft de 43-jarige Adol- fo Suarez Gonzales benoemd tot premier. Dit meldt het Spaanse Na tionale Persbureau CIFRA. HANNOVER. Bij een brand op de tweede verdieping van een woonblok in Hannover zijn vier kinderen van anderhalf tot vijf jaar omgekomen. BRUSSEL. De Belgische minister van volksgezondheid, De Saeger, heeft vrijdag een brief gestuurd naai de Belgische provinciegouverneurs in verband met moeilijkheden met de drinkwatervoorziening. De minis ter zegt dat 'er geen watertekort in het land is maar, dat als gevolg van verschillende omstandigheden het transport hier. en daar tekort schiet. BRUSSEL. In de laboratoria van de Spa-fabrieken in Spa in België („Henri-Jean-Instituut") zoekt men op het ogenblik naar de oorzaak van het feit dat flessen met Spa-orange in Nederland gesprongen zijn. Dat onderzoek zal enkele dagen duren, aldus heeft de export-manager van Spa. de heer Winde, in antwoord op vragen meegedeeld. PARIJS. De Toeboes van Hissen Habre hebben de verzekering gege ven dat zij Franqoise Claustre „nooit" zullen doden. Dit heeft de Franse journalist Raymond Depar- don, terug van een achtdaags ver blijf bij deze Tsjadischc rebellen die dc Franse vrouw al meer dan 2 jaar gevangen houden, maandag geschre ven in .,Le Quotidien de Paris". BRUSSEL. Mare Thirion, de Bel gische korrespondent van het Frans talige blad „La Libre Belgique" wordt in Libanon vermist. De Brus selse krant heeft dit bevestigd. Vol gens zijn krant is het waarschijnlijk dat de journalist gevangen gehouden wordt door een extremistische groe pering. ROME. De Italiaanse kommun'sti- sche partij heeft maandag Pietro Ingrao. een 61-jarige man van de harde lijn. aangewezen als kandidaat voor het voorzitterschap van het Huis van Afgevaardigden. KOEALA LOEMPOER. In Malei sië zijn 36 mensen aangehouden die van kommunistische sympathieën worden verdacht en er is in een deel van de deelstaat Pahang een uit gaansverbod afgekondigd. Vrijdag zijn daar bij een treffen een kom- munistische guerrillastrijder en een politieagent om het leven gekomen. ISLAMABAD. In Islamabad, Pa kistan, zijn maandag 45 Arabische studenten aangehouden, die daar de Syrische ambassade waren binnen gedrongen en er brand hadden ge sticht. Zij protesteerden daarmee te gen de Syrische, interventie in Li banon. BRUSSEL. De Europese Commis sie heeft een beroep gedaan op de negen lidstaten van de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) om volgend jaar meer produkten uil ontwikkelingslanden in de E.E.G. toe te laten. LONDEN. De Britse koningin Eli zabeth heeft maandag de Angolese president Neto om clementie ge vraagd voor de bij het huurlingen- proces in Loeanda ter dood veroor deelde Britten gevraagd, aldus een voorlichtingsfunctionaris van het Buckingham-paleis. DEN HAAG, 4-7. De 42-jarige J. A. van Kerkhoven uit Den Haag liep zondagavond twee steken met een broodmes op, die zijn boos geworden buurman hem toebracht. Dé man is inmiddels buiten levensgevaar. De boze bovenbuurman had last van stank uit de vuilniszakken op het balkon van Van Kerkhoven en van de lucht van de kattebak op het bal kon. Daarover ontstond een woor denwisseling. De bovenbuurman, de 67-jarige F. V. H. wachtte van Kerk hoven op en stak hem voor de deur van zijn woning. De bejaarde man is aangehouden. BREDA, 5-7. Een bermbrand langs de spoorlijn Breda-Gilze Rijen, ter hoogte van de verbindingsweg Oos terhout-Rijen, is in de loop van maandagmiddag uitgegroeid tot een enorme bosbrand in het gebied tus sen de spoorlijn en de oude rijksweg Breda-Tilburg. Het vuur vrat zich in enkele uren tijd door het bosperceel vgn vele hectaren in de 'richting van de rijksweg Breda-Tilburg. Brandweerkorpsen uit de x-egio Tilburg, geassisteerd door de brand weer van de vliegbasis' Gilze-Rijen en de bi'andpreventie van staatsbos beheer, wisten later op de middag het vuur vlak bij de oude rijksweg tot staan te brengen. PORT LOUIS KAMPALO TEL AVIV BONN, 5-7. De Israëlische commando-actie op het vliegveld van het Oegandese Entebbe is door de Organisatie voor Afrikaanse Een heid (O.A.E.) ,,ten scherpste veroor deeld". De topkonferentie van de O.A.E. op het eiland Mauritius heeft verzocht om een bijeenkomst van de Veilig heidsraad. Het Oegandese staats hoofd Idi Amin heeft bij de raad pro test aangetekend tegen de „Zionisti sche invasie op de luchthaven En tebbe"'. Ook de secretaris-generaal van de V.N., Kurt Waldheim, heeft het Is raëlische optreden van zatei'dagnacht bestempeld als „een flagrante daad van agressie". Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 7 JULI NED. 1: De KRO opent haar mid dagprogramma met een film over een jongetje dat in Wonderland de- gekste avonturen beleeft. Een uurtje Circusattrakties in KRO's Wereld circus zal 'het jeugdige publiek ook zeker aanspreken. Rond half vijf maken Droef en zijn vriendinnetje Jolein hun opwachting in De rode autobus. In een aflevering van Kon- ny en zijn vriendjes raken de vier jonge avonturiers in groot gevaar als zij in de banden van een auto bankbiljetten van duizend, mark ontdekken. De vooravond is voor de NOS met allereerst een reportage van de. zeilrace tussen Plymouth en New York, het zeilfestijn dat in hel kader van het '200-jarig bestaan van Amerika werd gehouden. Daarna volgt een reportage van de landing van de onbemande Viking I op Mars. Eén laatste groet aan de Com- mondore is de titel van de Colum- bo-aflevering. De politie-inspekteur bemoeit zich met de verdachte dood van een schatrijke eigenaar van een jachtwerf. Het kwartiertje voor hef NOS-journaal besteedt de AVRO aan een vooruitblik op een nieuw programma's dat als titel kreeg Help een klant. De serie uül de kijkers op speelse manier informeren over alles wal met kopen en verkopen te ma ken heeft. Na hel journaal stelt Herman Emmink weer de bekende vraag W'ie van de drie? Drie kwar tier zijn gereserveerd voor de Ame rikaanse zanger/entertainer John Denver. In zijn show is deze popu lar ie artiest o.a. de gastheer voor Danny Kaye, met wie hij enkele liedjes zingt. Panoramiek, met ach tergrondinformatie over aktuele ge beurtenissen in binneru- en buiten land besluit deze avond. NED. II: De IKON start met een Zweeds filmpje dat een inzicht geeft in de relatie tussen kinderen en volwassenen. Na de rubriek Ken merk, het NOS-journaal en de Stichting Socutera komt de EO aan bod. Behalve een herhaling van de reedse eerder uitgezonden dokumen- ta'ire over de Russische geheime dienst biedt deze omroep een terug blik op de serie Holland ze zeggen, en de rubriek Tenslotte van ds. Glashouwer. Onder de titel Holland ze zeggen heeft de EO de afgelopen maanden een aantal streekprogram- ma's uitgezonden. De Veluwe, Rijn mond, Friesland, Groningen, en het Groene Hart van Holland worden deze avond nogmaals in de schijn werper geplaatst. Anderhalf uur gaat zitten in de Engelse dokumen tair e over de Russische geheime dienst, de KGB. Negen maanden is gewerkt aan deze produktie over de organisatie in Rusland die een half miljoen werknemers in dienst heeft om de Sovjet-burgers te kontroleren. In dit programma komen onder meer aan het woord een ex-gevan gene van het R.ussische regime en een Engelse rechter die ervaringen heeft met de verhoormethoden van de KGB. WOENSDAG 7 JULI NED. I: 15.30 Simon in wonder land; 15.35 Wereldcircus; 16.25 De rode autobus; 17.10 De avonturen van Konny en zijn vrienden; 18.45 Verkeers(p)licht; 18.55 NieuWs; 19.05 Zeilrace Plymouth-New York; 19.25 Landing op Mars; 19.50 Columbo; 21.20 Help een klant; 21.35 Jour naal; 21.50 Wie van de drie?; 22.20 An evening with John Denver; 23.05 Panoramiek; 23.35 Journaal. NED II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Jouw wereld, rriijn wereld; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 Hol land ze zeggen extra; 21.15 KGB: de Russische geheime dienst; 22.45 Tenslotte; 22.50 Journaal. DONDERDAG 8 JULI NED. 1: Dat word.l lachen, gieren, brullen vanmiddag voor de buis. Voor alle vakantiegangers projek- leert de AVRO vanmiddag de film De Brokkenpiloten op het scherm. Stan Laurel en Olivier Hardy zijn hierin op hun best. Voor wat eigen tijdse humor zorgt Dick van Dyke Hij krijgt een belangrijke rol in een speelfilm aangeboden. Maar er zitten wat addertjes onder het gras. Om vier uur neemt de EO de zender over met de rubriek Va.n hart tot hart. waarin o.a. aandacht voor Maduro- dam. Voor het avondprogramma tekent de VPRO. Zij komt uit de startblokken met een aflevering van Monty Python. Een half uur kolder rond een bloedstollende scène bij een bloedtransfusiedienst. Strijd is de titel vctn de zesdelige serie over mensen die een militante rol in de maatschappij hebben gespeeld en die ook nu nog politiek aktief zijn. In deze serie ditmaal aandacht voor de 88-jarige Adriaan Bodensta'f, een sociaal-demokraat en van beroep broodbezorger, die aktief betrokken was bij de oprichting van coöpera ties en een van de oprichters was van de oprichters was van de mo derne mijnwerkersbond. Vervolgens Dinsdag 13 juli, 21-50 uur, Ned. 1: Wolf zonder halsband. „Schilderen in volle middaghitte bij een ophaal brug (te Arles). Het is goed voor mensen te werken, die niet weten wat een foto is". een herhaling van het programma Droomland. Hierin wordt aandacht besteed aan de zgn. damesromannet jes, die ook in ons land gretig aftrek vinden. Na het journaal komt de VPRO mei de speelfilm Mamma Ro ma van de regisseur Paolo Pasolini. De aktrice Anna Magnam speelt een schitterende rol als de prostituee Mamma Roma. De prostituee waar over de 14 jaar oude film gaal, krijgt op zekere dag idealen van fatsoen en moraal. Maar door de gedragingen van haar zoon, voor wie zij alles over heeft, wordt zij tenslotte op nieuw gedwongen te gaan tippelen. NED. II: Om zeven uur wordt de tweede aflevering uitgezonden van het filmmagazine voor jongeren, Filmblik. Na hel journaal komt Koos Postema met zijn Nederlandse elftal. Dertig mniuten lang een ontmoeting met elf onbekende Nedrelanders die hun mening geven over het nieuws van de laatste dagen. Vervolgens wordt de projektor in werking gezel boor de speelfilm De verleidster van El Pao. De akteur Gerard Philippe speelt hierin de rol van de idealist Ramon Vasquez die droomt van hu maniteit en ivaardigheid in de door revoluties, intriges en korruptie ge teisterde Zuidamerikaan se wereld. De man brengt het tot gouverneur, maar hij ontdekt te laat dat deze funktie hem automatisch tot onder deel heeft gemaakt van het systeem dat hij wilde bestrijden. Zijn tegen speelster 'is -de aktrice Maria Félix, die gestalte geeft aan de ambitieuze weduwe van een vermoorde gouver neur, die door intriges tracht haar verloren macht te herwinnen. DONDERDAG 8 JULI NED. I: 14.00 De brokkenpiloten; 15.00 The new Dick van Dyke show: 15.25 Little angels of Korea; 16.00 Van hart tot hart18.25 Tour de France: 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Monty python; 19.40 Strijd; 20.10 Droomland: 21.35 Jour naal; 21.50 Mama Roma; 23.40 Jour naal. NED. II: 1S.45 T\-ta-tovenaar; 1S.55 Nieuws; 19.05 Film-blik; 20.00 Journaal; 20.25 Nederlands elftal; 20.55 De verleidster 1 van El Pao; 22.30 Achter het nieuws; 23.00 Jour naal; 23.05 Tour de France. LONDEN, 5-7. Een Amerikaanse handelaar heeft maandag in Londen op een veiling van Sotheby's het recordbedrag van 370.000 pond (bijna 2 miljoen gulden) neergeteld voor een pi-achtig, maar totaal onbekend middeleeuws manuscript. De veiling meester noemde het manuscript, het rijk geïllustreerde „Uren van de maagd", ëen gebedenboek, „Onbe twistbaar een van de mooiste van alle Vlaamse manuscripten". TEHERAN, 5-7. Een Iraniër van 88 jaar, een zekere Yahya Ali Ach- bar Beyk Noeri, maakt zich op voor een huwelijk met zijn 160sle vrouw, zo meldt maandag de pers in Tehe ran. Noeri, die zich niet meer herinnert hoeveel kinderen hij nu precies heeft, heeft wel het geheim van zijn van zijn vitaliteit onthuld: hij eet elke dag een kilo rauwe uien. Advertent ie Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren CAOUM 0AM LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE 40 Het is een society-huwelijk. Met een receptie in Hotel de l'Europe. Minder kan het niet. Zelfs de directie van de Ford in Nederland komt haar opwachting maken. Wat Jacob voor al deugd doet, want van zijn kant is er nauwelijks familie. Piet. zijn stief broer is er. En Kees Blauwboer. En vanzelfsprekend Jan Peek en zijn vrouw, maar die leeft immers in een geheel andere wereld. Die hij op elf jarige leeftijd ontvluchtte. En zijn jongste zus is navenant. Om van de rest van de Venniks maar helemaal te zwijgen. Jacob en Ellie maken een korte huwelijksreis. Naar het zuiden van het. land, waar Jacob voor een week een soort zomerhuis heeft gehuurd. Om die eerste dagen en nachten on gestoord door te kunnen brengen met zijn vrouw. Het is elke dag mooi weer; ze maken lange wandelingen of gaan een eindje toeren in de nieuwste auto. die Jacob zichzelf ca deau heeft gedaan ter gelegenheid van zijn huwelijk. Als ze terugkeren in Alkmaar, is hun huis aan de Kennemerstraatweg. dichtbij dc Vierstaten, helemaal ge reed. Gemeubileerd en gemoderni seerd. Dat heeft Jacob in handen gegeven van Joop Leegwater en die heeft er zijn mensen voor. Jacob is bijzonder tevreden, als hij die late namiddag terugkeert. De volgende dag gaat alles weer als vanouds. Met dit verschil, dat Ja cob niet meer in de hal huist, maar 's avonds in zijn auto stapt en naai de Straatweg rijdt. Waar zijn huis staat, in overeenstemming met zijn funktie als een der notabelen van dc si ad. Weliswaar met een gouden dak er op, maar hij verdient tegenwoor dig heel wat en als dat zo blijft, zal hij binnen tien jaren de hele hypo theek afgelost hebben. Binnen twee maanden is Ellie in verwachting. En iedere morgen ziek van ellende en narigheid. Ze gaat naar de huisarts, maar die kan er weinig aan doen. Rustig leven, 's morgens dan maar zo weinig moge lijk eten en de buitenlucht in. Tja. dat zijn zo de ups and downs van een zwangere vrouw. Met een paar maanden gaat het vanzelf over. In deze weken is ze voor Jacob on genietbaar. Hoewel de dokter gezegd heeft, dat ze normaal als man en vrouw kunnen blijven leven, rilt El lie. als Jacob haar aanraakt. Hij heeft veel geduld met zijn vrouw en geeft haar zoveel mogelijk in alles haar zin. Zorgt voor een werkster, zodat ze het-t.vat gemakkelijker krijgt. Tegen dc tijd, dat het nieuwe leven geboren zal worden, komt er boven dien een verpleegster. Het is een dochter, gelukkig ge zond., ruim zeven pond. Mens. wat wil je nog meer. zegt de verloskundi ge. Maar voor Jacob is het een te leurstelling. want hij had vast gere kend op een zoon. Onder protest van de moeder laat Jacob het meisje in schrijven als Antje. „Wat is nu Ant- je?" bitst de kraamvrouw vanuit het bed. „Een heel mooie naam," zegt de zuster, die Jacob gehuurd heeft, „want ik heet ook zo." Uit Amsterdam komen vader en moeder Meijer met geschenken. Dc kersverse grootouders blijven die dag en 's avonds brengt Jacob zijn schoonouders met de auto naar het station. Al spoedig Is Jacob verzoent mei de gedachte, dat hij een dochter heeft in plaats van een zoon. Als is F.llie nog altijd niet erg toeschiete lijk in de slaapkamer, er zal nog wel een keer een tweede kind komen. Op één been kun je niet staan. Het duurt twee jaar. dan is Ellie opnieuw in verwachting en herhaalt door HENK VAN HEESWIJK zich de geschiedenis. Elke morgen doodziek van het vomeren en de mis selijkheid. De dokter geeft haar er dit maal iets voor. wat enigszins helpt, maar toch niet voldoende. Pas als de vrouw op de helft is, gaat de ellende ook over. Het blijkt opnieuw een dochter te zijn en dus weer een teleurstelling voor de vader. Ditmaal overlegt Ja cob met zijn vrouw over de naam geving en als Ellie zegt, dat ze haar eigen moeder vernoemd wil hebben: Margaretha, vindt Jacob dat uitste kend. In de praktijk zal het er op neerkomen, dat het kind Greet wordt genoemd, want Margaretha is zo'n mondvol. Na de geboorte van deze tweede dochter vindt Ellie het welletjes. Ze wil een eigen slaapkamer, maar dat neemt Jacob niet. Hel wordt tenslot te lits jumeaux. Na vier jaren huwe lijk is Jacob tot de conclusie geko men. dat Ellie hem in werkelijkheid enkel getrouwd heeft omdat ze met Jacob Langereis een uitstekend hu welijk deed. Hel ging haar in eerste instantie om comfort en luxe. geld en een goed leven. Dit alles heeft ze bereikt. Dc man heeft ze erbij op de koop toe genomen. En staat hem heel mondjesmaat toe zijn rechten als echtgenoot Ie doen gelden. Daar kun je als vrouw nu eenmaal niet onder uit. weet ze. Al is het 'ets ellendigs. Want alles, wat met rex. erol'ek te maken heeft, vinds ze burgerlijk cn vies. laag bij de gronds. Bij haar thuis werd nooit gesproken over za ken. die betrokking hadden op het huwelijk in het algemeen en het sa mengaan van man cn vrouw in het bijzonder. Dat bleef beperkt tot de intimiteit van de slaapkamer, omdat je er immers toch niet aan kon ont komen. Maar prettig was het niet. Integendeel. (wordt ven ..lijm meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4