Zonnemaire-kleuterschool als onderdeel van Dreischor Westerschouwen kreeg een nieuwe brandweerauto Griepepidemie in Brazilië In weekeind zes mensen vedronken BANKSTEL MEUBELRAMA Gemeente Brouwershaven WAPEN VOOR WATERSCHAP DE ZIERIKZEESCHE COURANT Droogte maatregelen Belgische landbouwminister Man geelectrocuteerd Aanwinst voor gemeente en regio Gras en bos De motieven die tot aanschaf van de nieuwe brandweerwagen hebben geleid zijn ten eerste dat de gemeen te Westerschouwen plus minus 2500 ha natuurgebied met meestal gras en 400 ha bos heeft. Beide objekten zijn bijzonder brandgevaarlijk waardoor het wen selijk is dit gebied te kunnen berij den, hetgeen nu mogelijk wordt ge maakt met de aanschaf van de Mer cedes Benz met voorwielaandrijving. Ten tweede zijn de bos- en natuur gebieden over het algemeen water- arm, terwijl bovendien in de polders een aantal boerderijen staan, waar de watervoorziening niet optimaal is. Om deze reden is het wenselijk zoveel mogelijk water mee te nemen, hetgeen mogelijk is door een tank- inhoud van 2400 liter. Ten derde is op de nieuwe wagen een kombinatiepomp aangebracht, hetgeen inhoudt dat zowel veel wa ter onder lage druk als weinig water Groter gevaar De kommandant van het vrijwilli ge brandweerkorps Westerschouwen de heer J. van Sluyters noemde de aanwinst in het bijzonder belangrijk voor de natuurgebieden in de ge meente dit te meer daar er in de (vervolg pagina 3) Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, ,zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Ontvangst St. Hilaire-jeugd stadhuis ZIERIKZEESCHE Maandag 5 juli 1976 132ste jaargang Nr. 21920 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 188») WESTERSCHOUWEN. Bij gelegen heid van de ingebruikstelling van het groot rioleringsplan Wester schouwen, overhandigde burgemees- 'ter H. P. Everwijn een wapen van het waterschap, als symbool van de goede samenwerking tussen gemeen te en waterschap. Dijkgraaf A. M. Geluk nam het bord in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 2-7. De raad der gemeente Brou wershaven heeft zich vrijdagavond - ondanks de tro pische hitte - in ruim een half uur door een lijvige agenda heengewerkt. Burgemeester A. P. Schouwenaar stipte hierbij aan dat aan deze vergadering in totaal 14.700 vel papier was gewijd. De raadsvoorzitter deelde heet van de naald mede, dat bericht was ont vangen dat aan de kleuterschool te Dreischor naast de hoofdleidster een leidster benoemd zal kunnen worden. Dit houdt in dat de school te Zonne- maire, welke werd bedreigd met sluiting, thans gehandhaafd zal kunnen blijven als dependance zijnde onderdeel van de hoofdschool te Dreischor. PORTO ALEGRE, 3-7. Vorige maand zijn in de Braziliaanse pro vincie Rio Grande do Sur 69 men sen aan griep overleden. De epide mie heerst in een gedeelte van het land dat al enkele weken door een hevige koudegolf wordt getroffen. Volgens de autoriteiten kampen de ziekenhuizen met een tekort aan bedden als gevolg van de enorme toevloed van grieppatiënten. BRUSSEL, 3-7. Omdat door de aanhoudende droogte de voederbe voorrading van het vee in het ge drang komt, heeft de Belgische mi nister van landbouw, Lavens, een verbod uitgevaardigd om alles wat door het vee gegeten kan worden te vernietigen. Minister Lavens heeft zijn verbod neergelegd in een ministerieel be sluit. Dat besluit zegt dat stro, erw ten- en bonenloof en elk andere pro- dukt of nevenprodukt van de land bouw dat kan dienen als veevoeder, noch vernietigd, noch omgeploegd, noch verbrand mogen worden. HARREVELD, 3-7. De 24-jarige boerenzoon W. Penterman uit Har- reveld (gem. Lichtenvoorde) is vrij dagmiddag, toen hij bij zijn huis be zig was met lassen van een kas door de stroom getroffen en gedood. Veel publieke belangstelling voor de nieuwe auto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hierna verzocht burgemeester Schouwenaar waarnemend sekreta- ris de heer C. M. Padmos de uit spraak voor te lezen van het Ambte narengerecht te Rotterdam inzake het in hoger beroep gaan door de heer A. Witte, voorheen gemeente- sekretaris der gemeente Brouwers haven. Motivering Onder het hoofdstuk: motivering staat in de uitspraak dat het Gerecht van ooi-deel is dat feiten en omstan digheden mede op grond waarvan verweerder (gemeente) tot zijn be sluit is gekomen, als vaststaand zijn aan te merken. Het Gerecht althans acht die feiten en omstandigheden door het geen aanklager heeft aan gevoerd, niet weersproken. Slotkon- klusie is dat verweerder klager te recht ongeschikt heeft geacht voor de vervulling van het ambt van se- kretaris. Aan de heer A. H. Blommensteijn te Hoogvliet werd een perceel grond verkocht gelegen aan de Meekrap- straat te Brouwershaven voor de bouw van een vrijstaande woning voor de prijs van f 26.640,Aan een veertiental personen werd een smalle grondstraok van 4 meter verkocht gelegen achter de percelen aan de Margrietstraat te Zonnemai- re. Vastgesteld werd vervolgens de Exploitatie-overeenkomst Kavero B.V. „Zomerdorp Den Osse". De voorzitter deelde dienaangaande de raad mede dat heden van Ged. Sta ten bericht is ontvangen dat het be stemmingsplan Zomerdorp Den Osse is goedgekeurd. Het raadslid de heer C. J. de Mun- nik sprak woorden van erkentelijk heid aan het adres van b. en w. voor dit stuk werk, waarin diverse des tijds geuite wensen thans zijn opge nomen. De heer Schouwenaar be dankt voor dit pluimpje en zei dat er vele en harde besprekingen aan vooraf zijn gegaan. „Zomerdorp Den Osse" Nadat de brandweerlieden een kleine demonstratie op het achter het gemeentehuis gelegen terrein hadden gegeven werd in het gemeen tehuis door verschillende sprekers het woord gevoerd. Burgemeester H. P. Everwijn zei dat er twee feiten zijn geweest welke de aanleiding hebben gevormd om te komen tot de aanschaf van de nieuwe brandweerauto voor de blus- eenheid Haamstede. Het eerste, feit was dat de hoge- druk-eenheid waarover men de be schikking had al vijftien jaar oud was eigenlijk niet meer voor zijn taak was berekend. Ten tweede was er een schrijven van de toenmalige distriktsinspek- teur, de heer G. Kortus, waarin deze het gemeentebestuur van Wester schouwen mededeelde, dat de te Haamstede gestationeerde tankauto- hogedruk, bouwjaar 1960, in verband met ouderdomsverschijnselen en de slechte onderdelenpositie binnen korte tijd vervangen diende te wor den. onder hoge druk kan worden afge geven (mistblussing). Het voordeel hiervan is, dat aan gevangen kan worden met mistblus sing en in een later stadium via kombinatie met de LD-eenheid over een veel langere weg het water aan gevoerd kan worden en overgegaan kan worden op blussing met lage druk en veel water (aanjaagver- band). Ten vierde heeft de nieuwe wagen een gescheiden opbouw, welke nood zakelijk is voor een voertuig, dat in gezet kan worden op oneffen terrei nen, zoals de natuur- en bosgebieden zijn. In de raadsvergadering van 7 juli 1975 werd door de raad een krediet verschaft van f 150.000,wat op 20 september door GS werd goedge keurd waarna op 21 oktober aan de firma Den Hartog/De Boer de defini tieve opdracht werd verleend. Met de aanschaf is men binnen het bedrag van f 150.000,geble ven, waardoor het mogelijk is het nog resterende bedrag te besteden aan de aanschaf van enkele materia len om de bepakking van de wagen te kompleteren. De burgemeester feliciteerde het brandweerkorps met deze nieuwe aanwinst waarbij hij de wens uit sprak dat men de wagen niet veel nodig zal hebben. Hij was er van overtuigd te zijn dat het korps zeker blij zal zijn met het nu verkregen materiaal waardoor het de goede naam en waardering welke het bij de gehele bevolking heeft hoog kan houden. Vastgesteld werd het voorberei- dingsbesluit Bestemmingsplan Bui tengebied. Door de fa. Gebr. van Ast te Brouwershaven is een bouwplan ingediend voor winterberging ten behoeve van de watersport aan de Noordijk te Brouwershaven (voor heen de Keetpolder). De heer J. J. Klaasse informeerde of de Gebr. van Ast de benodigde grond reeds in hun bezit hebben. De voorzitter antwoordde hierop dat het kollege hier alleen met het verzoek van een bepaald bedrijf te maken heeft en vragen dus niet of de grond reeds in bezit is bij betrokke ne. „Wij moeten alleen de bouwver gunning beoordelen en afgeven." KATMANDOE. Een overstroming en een grondverschuiving in de Na- palese provincie Syangja hebben aan 79 mensen het leven gekost. DEN HAAG, 5-7. In het afgelopen weekeinde zijn zes mensen verdron ken. Drie verdrinkingsgevallen de den zich voor in de randmeren. Zaterdag verdronk daar de vijfja rige E. Boers, toen het bootje waarin hij zat omsloeg. Eveneens zaterdag kwam de 50-jarige N. Petersen uit Leiden om toen hij tussen Nijkerk en Spakenburg vanuit een zeilboot te water raakte. Nabij het gemaal Lo- vink ter hoogte van Harderwijk ver dronk zondagmorgen de 24-jarige H. W. Meijer uit Bochum. De 17-jarige P. E. Rost verdronk zaterdag in de Vinkeveense plassen. De jongen sprong van een bootje en verdween in het water. De 46-jarige J. H. Hemmin uit Joure is zondag middag verdronken in zijn gemeente toen hij aan het zwemmen was. De negenjarige Johannes Aarts uit Dorst (gemeente Oosterhout N.B.) is zaterdag verdronken in een leemput in zijn gemeente. Het jongetje werd zondag gevonden. HAAMSTEDE, 3-7. Zaterdagmorgen vond bij bet ge meentehuis te Haamstede de aflevering plaats van de nieuwe door de gemeente Westerschouwen aange schafte brandweerauto, waarna deze door de gemeente werd overgedragen aan het vrijwillige brandweer korps. Deze nieuwe brandweerauto werd afgeleverd door de firma Den Hartog- De Boer te Beest en namens deze firma door de heer J. Bremer overgedragen aan de gemeente waarbü burgemeester H. P. Everwyn een mascotte (een miniatuur brandweerman) kreeg aangeboden. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: lest minder heet Aanhoudend droog en zonnig; zwak ke tot matige wind tussen noord en oost; minimumtemperaturen om streeks 16 graden; maximum-tempe raturen morgen van ongeveer 24 gra den aan de kust tot circa 32 graden in het zuiden van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 5 tot 13. Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr, Max.-temperaturen: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 juli. Zon op 4.28, onder 21.01 Maan op 15.29, onder 0.30 Volle maan: 11 juli (14.09) HOOG- EN LAAGWATER 6 juli 9.43 22.08 3.09 15.45 Doodtij: 6 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Door de grote hitte van het afgelopen weekend hebben we het hittegolfrecord van 1923 vrijwel ge ëvenaard. Als hittegolf wordt wel gedetineerd een aaneengesloten pe- rfbde van 10 dagen met een gemid deld maximum van minstens 28 gra den. We rangschikken de hittegolven dan volgens dit gemiddelde. Zowel in 1.923 als dit jaar werd een gemiddelde van 31,5 graden gevon den. In het zuiden van het land werd het zaterdag plaatselijk 36 graden, Volkel meldde zelfs 36,7 graden. Zo veel tropische dagen zo vroeg in het jaar zijn sinds het begin van de waarnemingen nog niet eerder voor gekomen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1