HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS De man die de Portugezen vertrouwen KOOPJES HALEN „WICO" BLIK DOOR HET WERELD VENSTE R „Flitsen,, ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 juli 1976 Nr. 21919 n l Eanes verkiezing tot president van Portugal is de zege van de kleur loosheid. Men kan trouwens weinig politieke kleur verwachten bij een kandidaat die in het veld komt voor drie partijen tegelijk die overigens onderling te verdeeld zijn om de hoognodige regeringscoalitie te vor men. Voor hem bijvoorbeeld lieten de socialisten hun eigen man, pre mier Azevedo, in de steek die zelf standig doorging en het nog best tot een zeer eervolle tweede plaats had kunnen brengen als een hartinfarct geen twijfel had gewekt aan zijn fy sieke geschiktheid voor een zwaar ambt. Er zat ivel wat partijpolitiek poker van de socialisten in om" van de admiraal - die overigens veel ca pabeler bleek dan was verwacht o.a. bij het torpederen van de linkse staatsgreep - over te stappên op de generaal die in ruil de belofte gaf de socialist Soares tot premier te be noemen. Maar het ivas ook wel een verstandige overstap in verband met de behoefte der Portugezen althans in het staatshoofd een sterke garan tie voor orde en rust te kunnen zien nu door de parlementsverkiezingen daarover niet veel was verhelderd. Toen won de socialistische partij wel maar niet genoeg om als meerder heidspartij onbelemmerd haar gang te kunnen gaan. Soares wijst een volksfrontmet de kommunisten en andere linkse groeperingen af maar ook een coalitie met de libera len en centrum-demokrat en. Het eerste omdat hij de kommunisten een gevaar voor de demokratie acht, het tweede omdat hij zijn eigen par tij zou zien splijten als hij in zee ging met een groep die geacht wordt teveel stemmen te krijgen uit de hoek van de fascisten uit de vroege re diktatuur. En al waren de uitslagen dan niet zo overweldigend als door optellen van parlementsuitslagen verwacht mocht worden, Eanes wekt kennelijk vertrouwen bij de Portugezen, die zo langzamerhand wel het revolutio nair geschreeuw moe zijn en naast de herkregen grotere persoonlijke vrijheden er nu ook sociaal en eco nomisch op vooruit willen gaan. Door zijn politieke uitspraken kan Eanes dit vertrouwen niet gewonnen hebben want hij had weinig meer te melden dan dat hij Soares premier zou maken en dat hij voor de demo cratie is. Geloof ia democratie Een vergaderingen opzwepende spreker is hij evenmin, maar daarom komt het nogal onbeholpen geuite geloof in de democratie misschien des te beter over. Wat de doorslag geeft is misschien dat Antonio dos Santos Ramalho Eanes in vele op zichten belichaamt waar de revolutie indertijd om ging: de militairen wa ren de zinloosheid van een diktatuur moe en omdat de burger-politici dit niet konden wierpen ze die dictatuur omver. Daarna had het een terug keer naar de kazernes moeten zijn. Echter: de militairen gingen zo ver deeld de politiek in als burgers zou den doen met als uitschieter de groep die nu vertegenwoordigd werd door Carvalho met zijn ideeën over ra deninstellingen en andere oer-kom- W'nistische ideeën die zelfs de offi ciële kommunisten te ver gaan. In hnonerre Carvalho de inspirerende faktor is geweest bij de poging van ultra links een staatsgreep te plegen is onduidelijk. Wel is duidelijk dat het Eanes werk was - gesteund door premier Advertentie BIJ OIRSCHOT. Een legertje militai ren bond de strijd aan met het vuur en de rook van een bosbrand, die 7 ha natuurschoon in vlammen deed opgaan. De weg Eindhoven-Oirschot moest door de sterke rookontwikke ling voor het verkeer worden afge sloten. Er zijn in Nederland talrijke bos- en heidebranden als gevolg van de langdurige hitte en droogte. Azevedo en zijn vriend Antunes, de minister van buitenlandse zaken, waardoor enerzijds de staasgreep te vroeg geprobeerd werd en anderzijds makkelijk werd onderdrukt: de spe cialist in psychologische oorlogsvoe ring had daarvoor gezorgd. Een ver volgens zette hij als stafchef de grote zuivering en inkrimping van de strijdkrachten door die vervolgens van de straat verdween, terug in de kazernes. Het is een staat van dienst - gevoegd bij zijn tijdelijke optreden in de televisiesector waar hij overi gens verloor toen hij poogde een eind te maken aan het systeem om pro paganda in plaats van infotmatie uit te zenden - die hoop wekt dat als er iemand is die de sfeer kan verzeke ren waarin een democratische rege ring kan iverken, het Eanes is. Dan is het alleen jammer dat dit een min derheidsregering zal zijn op een mo ment dat een nationale regering nut tiger was geweest. Want door dolle experimenten bij de landhervorming en met de instelling van „arbeidsra den", de uittocht van kapitaal en de geringe animo van buitenlandse in vesteerders, de terugkeer van kolo nialen en de toch al hoge maar weer gestegen werkloosheid, is Portugal er zo slecht aan toe als maar mogelijk is. Het zal niet meevallen juist wit de wereldeconomie al niet erg floreert dit allemaal te verhelpen. En het lukt zeker niet zender hulp van bui tenaf'- ook in dit opzicht deden de Portugezen waarschijnlijk met Eanes de best mogelijke keuze. uit het buitenland WARSCHAU. Een groep Poolse intellektuelen die meer vrijheid wil voor de Poolse bevolking, heeft haar steun betuigd aan de stakers in Ur- sus, een voorstad van Warschau, en elders die betogingen hebben gehou den uit protest tegen de door de re gering voorgenomen verhoging van de prijzen der levensmiddelen. MONTEVIDEO. De Uruguyaanse politie heeft een vrouw uit de am bassade van Venezuela in Montevi deo gehaald. De vrouw was naar de ambassade gekomen om politiek asiel te vragen. De politie drong ge woon het gebouw binnen en nam haar mee. PARIJS. De Chileense ambassa deur in Parijs, Jorge Errzuriz, heeft meegedeeld dat een 23-jarige Frans man i.evn in -de nacht van 24 op 25 juni heeft willen vermoorden. PARAMARIBO. De Nederlandse ambassade in de Surinaamse hoofd stad Paramaribo is in allerijl ont ruimd nadat een anoniem telefoontje meldde dat er in het gebouw een bom geplaatst was. TEHERAN. De Iraanse veilig heidstroepen hebben dinsdag 10 guerrillastrijders gedood, onder w-e twee vrouwen, en daarbij het kommunistische terroristen in Iran" uitgeschakeld. LINDAU, West-Duitsland. Twee Amerikaanse natuurkundigen, R. V. Gentry en T. A. Cahill, hebben twee maanden geleden bij hun werk in een onderzoekinstituut in de V.S. drie nieuwe atomen gevonden die zwaarder zijn dan de tot dusver be kende. PARIJS. Een schilderij van Ru bens, de „Allegorie van de vrede", dat vroeger het Russische tsarenhof zou hebben gesierd, is het afgelopen weekeinde gestolen uit een woning in de Parijse voorstad Saint Cloud. Het schilderij, 1,80 bij 1,60 meter groot, is van onschatbare waarde. WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van afgevaardigden heeft een wetsontwerp op hulp aan het bui tenland ter waarde van 4,9 miljard dollar, waaronder 735 miljoen dol lar ekonomische hulp aan Israël, 700 miljoen aan Egypte, 80 miljoen aan Syrië en 70 miljoen aan Jordanië goedgekeurd. GENEVE. De Internationale Com missie van Juristen in Genève heeft aan president Ant Oagostinho Neto van Angola gevraagd om gratie voor de in zijn land ter dood veroordeelde huursoldaten. JAKARTA. De aardbeving die za terdag West-Irian trof heeft 147 mensenlevens geëist, zo meldde dinsdag het Indonesische dagblad „Berita Buana". OOST-BERLIJN. President Tito van Joegoslavië heeft woensdag op de conferentie van Europese Com munistische partijen in Oost-Berlijn met grote nadruk de principes van onafhankelijkheid, gelijkheid en niet-inmenging binnen het commu nistische kamp verdedigd. KINGSTON, Jamaica. Premier Michael Manly van Jamaica heeft woensdag het voorgenomen bezoek van premier Fidel Castro van Cuba afgezegd en bekendgemaakt dat zijn politie de hand heeft gelegd op do cumenten die erop wijzen dat er een komplot ter omverwerping van zijn regering bestaat. Of er tussen het een en het ander verband is, is niet zeker. WASHINGTON. Israël heeft de Verenigde Staten te kennen gegeven dat het zich zorgen maakt over de levering van Lockheed-transport- vliegtuigen aan Syrië en Irak. NICOSIA. Christelijke rechtsen hebben het Jisr Al Pasja-kamp ver overd, zo is woensdag vernomen uit in Nicosia opgevangen radio-uitzen dingen van zowel Libanese rechtse als Libanese linkse zijde. NEW YORK. Voor de derde maal dit jaar hebben de Verenigde Staten een anti-Israëlische resolutie in de Veiligheidsraad met een veto getor pedeerd. MOSKOU. Andrei Sacharov en twee andere Sowjetrussische dissi denten hebben een beroep gedaan op de conferentie van Europese commu nistische partijen in Oost-Berlijn de kwestie van de mensenrechten in communistische landen in hun dis cussies te betrekken. JOHANNESBURG. Frelimotroe- pen van Mozambique hebben tijdens een serie operaties in het grensge bied met Rhodesië 29 militairen van het Rhodesische leger - onder wie negen officieren - gedood, zo meldt Radio-Mozambique. De gevechtsac ties dateren van 26 en 28 juni. CAIRO. De Libische ambassadeur in Egypte, dinsdagavond in Cairo ge- arresteerd omdat hij staatsvijandige propaganda verspreidde, is woensdag bevolen het land onmiddellijk te verlaten. Dit hebben welingelichte zegslieden bekendgemaakt. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 3 JULI NED. 1: 's Middags zit de AVRO op de buis. In de film De vallei der koningen spelen twee jongens een belangrijke rol om een bende dieven te ontmaskeren die het op waarde volle Egyptische oudheden hebben gemunt. Na wat humor in de Dick van Dyke show neemt de NOS de zender crver voor een reportage van de negende Haarlemse honkbalweek. Met Spel zonder grenzen opent de NCRV om zeven uur het avondpro gramma. Vijf kwartier amusement in een internationaal programma waarin verschillende teams de vreemdste opdrachten krijgen uit te voeren. Ons land wordt in het Zwit serse Caslano vertegenwoordigd dooi de plaats Zuiphen. Daarna een pro gramma met een informatief tintje. XJit de reeks In het voetspoor der ontdekker wordt de schijnwerper gericht op de Engelse domineeszoon Charles Montagu Doughty, die des tijds gëheel alleen een reis door Europa en Arabië maakte. Het journaal wordt gevolgd door een af levering van Kojak. De politie- speurder-met-de-lollie krijgt het aan de stok met een diamantendief. De NCRV verlaat de buis met de muzikale ontmoeting tussen Rick van der Linden en het British Co lumbia Boys Choir. Het laatste nieuws gaat_ er tegen elf uur uit. NED. II: Vanmiddag staat dit in het teken van het Wimbledon tennistoernooi. Tussen twee en zes uur worden rechtstreeks beelden getoond van de finales heren enkel spel en dames dubbelspel. In de avonduren verzorgt de KRO het programma. Om zeven uur wordt begonnen met een aflevering van The Flintstones. Fred krijgt kennis sen op bezoek en dat maakt hem een beetje radeloos. Daarna een afleve ring van Er zit muziek in. Robert Dreyfuss bezorgt zijn vader een baantje bij de kassa van het con certgebouw en dat geeft uiteraard moeilijkheden. De KRO komt na het journaal terug met een aflevering van de westernserie Alias Smith and Jones. Voor de zomermaanden 38 Blijkbaar heeft de klant de ver schillende modellen al enige malen bekeken, want hij heeft binnen een half uur zijn keuze klaar. En be taalt met kontant geld. De man heeft een rijbewijs, dus neemt de auto gelijk mee. Jacob bergt vergenoegd zijn geld weg. Als er één schaap over de dam is, volgen er vanzelf wel meerdere. Nog diezelfde maand ver koopt Jacob een tweede auto. Aan een veekoper uit Kalverdijk. Am sterdam vraagt, hoe het met de ver koop gaat; dan kan Jacob naar waarheid antwoorden, dat hij er twee kwijt is. 11. Een jaar later zit Jacob Langereis in zijn garage op rozen. Jan Peek blijkt het inderdaad in zijn vingers te hebben. Motoren zijn hem niet vreemd, want aan boord was hij ook manusje van alles, als er wat te re pareren valt. Na drie maanden is zijn opleiding redelijk voltooid. Als het nodig is, gaat hij nog wel eens een paar dagen naar Amsterdam, maar voor de rest kan hij zichzelf nu wel redden. Jacob ziet met tevre denheid, dat Jan een paar malen een defekte auto binnen een dag weer rijdend krijgt. Vooral ook met het oog op de toe komst neemt hij een knechtje erbij in dienst: een leerling. Op "zijn beurt moet Jan Peek de jongen ge leidelijk aan inwijden in de gehei men van de benzinemotor. De Ford garage van Langereis wordt een be grip. Vrijwel iedere week komen er nieuwe auto's naar de garage in Alkmaar, want Jacob blijft verko pen. Zelfs de gemeente Alkmaar blijkt belangstelling te hebben en koopt er een voor de hogere ambte naren. Een dienstwagen zo gezegd. Er komen ook vrachtauto's en chas sis, waarop bussen gebouwd kunnen worden. Jacob reist een keer naar Woerden en maakt daar een over eenkomst met een carrosseriefabriek, die bussen bouwt op onderstellen: de firma Domburg en Den Oudsten. Onverschillig op welk fabrikaat. Jacob laat er voor eigen rekeningen risiko een paar bouwen en stalt ze op vrijdag uit op de kade langs het Kanaal. Een paar jonge kerels uit Kalverdijk hebben veel belangstel ling en na wat loven en bieden - daaraan ontkom je voorlopig nog niet weet Jacob - kopen de jongens de beide bussen. Ze gaan een dienst beginnen van Kalverdijk naar Alk maar. Als het goed gaat, hebben ze misschien binnen niet al te lange tijd nog een bus nodig, want ze wil len ook een marktdienst beginnen op Schagen. Jacob bekijkt de handteke ning van de betaalcheque, die pas ingevoerd is. Ze tekenen namens hun moeder: Weduwe Spaans. Als Jacob een keer bij Lenie aan wil lopen, ziet hij de bussen buiten staan in de Spanjaardstraat. Hij loopt erheen en praat met Manussen, die in de garage hel opzicht heeft op eventuele reparaties en onderhoud. Maar de heren Kooger en Manussen hebben geen belangstelling meer voor de Ford. Hebben pas een Sce- mia gekocht en Jacob ziet ook een White-bus staan. Waarmee ze rijden op Hoorn. Want ze hebben nu ook nog andere lijnen. Onder andere naar dc Langedijkcn. Jacob denkt er het zijne van, want sinds kort hebben ze een geduchte konkurrentie. Een andere onderne mer is samen met een gewezen chauffeur van Kooger en Manussen ook een lijndienst begonnen op Ber gen: Dam en Parma. Met een luxe Fiatbusdienst. Zo staat er in de ad vertentie. In deze grotere wagens door HENK VAN HEESWIJK kunnen bovendien meer passagiers zitten. In Beverwijk zitten een paar ondernemende broers, gebroeders Beentjes, die een dienst openen tus sen Beverwijk en Alkmaar. En in de stad is er Cor Bruin, die een dienst begint op Limmen. Met. een Daafbus, van de Mercedesfabriek. Ja, de konkurrentie wordt steeds groter. Er zijn nu ook meer garages in Alkmaar. Van andere automer ken. Maar voorlopig is de Ford nog favoriet ook al omdat hel een dei- goedkoopste auto's is. Hoewel Jacob nog altijd gek is mei Lenie en er zeker een paar maal in de week heengaat weet hij dat het nooit iets definitiefs kan worden, want Lenie weigert met hem te trou wen. Ze heeft haar vrijheid ie lief. Jacob mag komen en gaan. wanneer hij wil: hij zal altijd welkom blij ven, al zou hij bij wijze van spreken midden in de nacht komen, maar praat niet over trouwen. „Ik ben he lemaal niet geschikt voor een huwe lijk," zegt ze op gedecideerde toon. Feitelijk kan Jacob daar niets te genin brengen. Maar het bevredigt hem niet. Als hij op een dag weer in Am sterdam is en zijn zaken achter de rug heeft, bekruipt hem de lust nog eens naar de Koninginneweg tc rij den. Maar hij belt eerst. Hij treft het: Ben Meijer is thuis. En enthou siast, omdat hij dc stem van „zijn" sergeant hoort. Natuurlijk, altijd welkom. Ben razend nieuwsgierig, hoe je het maakt. In de buurt? Kom dan maar meteen. Kun je mcc- etennee. geen bez.waren ik ben ervan overtuigd, dal iedereen je bezoek op prijs zal stellen Die avond ziet hij Ellic weer. Zc drukken elkander de hand. Ellie is. zo mogelijk, nog mooier geworden. (wordt vervolgd) heeft de ftRO deze reeks maar weer eens van* stal gehaald. Smith and Jones móeten de stad iwrlaten en dat lerwfil ze net een baantje ge kregen hhbben in de salon van een jonge weduwe. Vervolgens wordt een eresaluut gebracht aan de tekstschrijver Oscar Hammerstein. Hg is de man achter de musicals Oklahoma, South Pacific en vele an dere. De songs van Oscar Hammer stein worden gepresenteerd door een aantal grootheden als Burt Lancas ter, Henry Fonda, Eddie Albert en Janet Blair. Na de aktualiteiten in Brandpunt komt de KRO tenslotte met een aflevering van de serie De Olympische Spelen. ZATERDAG 3 JULI NED. 1: 15.30 Nieuws; 15.32 De vallei der koningen; 17.00 Dick van Dyke show: 18.00 Studio Sport; 18.45 Verkeers(p)licht; 18.55 Nieuws19.05 Spel zonder grenzen; 20.40 In het voetspoor der ontdekkers; 21.35 Journaal; 21.50 Kojak22.40 Rick v. d. Linden eh het British Columbia Boys Choir; 22.55 Journaal. NED. II: 14.00 Tennis; 18.45 Ti-ta- tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Er zit muziek in; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal; 20.25 Alias Smith and Jones; 21.15 Oscar Hammerstein; 22.05 Brandpunt; 22.30 De Olympi sche Spelen; 23.20 Journaal. ZONDAG 4 JULI NED. I: Om vier uur 's middags is de Muis op herhaling. Studio Sport brengt beelden van de negende Haarlemse honkbalweek. De ont wikkelingen in de Tour de France komt men te weten om tien over half zeven. Meer dan 40 jaar oud is de Amerikaanse speelfilm The kid from Spain, waarmee de TROS zich bij de kijkers meldt. Hoofdrolspeler is Eddie Cantor. The kid from Spain is het verhaal van twee vrienden die tegen wil en dank bij een bankover val betrokken raken. Nadat ze niet in staat zijn gebleken hun onschuld te bewijzen, vluchten ze de grens naar Mexico over. Uit de serie Vrou wen die historie maakten volgt hierna een aflevering waarin de schijnwerper wordt gericht op be roemde vrouwen als keizerin Cathe- rvna van Rusland, keizerin Maria Theresia van Oostenrijk en de Fran se markiezin Madame de Pompa dour. In een operette-achtige ver pakking, met medewerking van o.a. Margrit Schramm, wordt een ver gelijking gemaakt met de anekdotes over en de daadwerkelijke gebeur tenissen met deze vrouwen. Om half tien start de TROS de serie Uit het museum van de scheppende mens. Deze serie werd gemaakt op een wereldreis die 18 maanden duur- deen waarbij intensief werd ge speurd naar de bronnen van de in heemse kunst. De TROS gaat eruit met een Aktua Special waarin een gesprek gevoerd wordt met de Bel gische premier Leo Tindemans. NED. II: De tv-avo:nd begint met een aflevering van de vrolijke serie De kinderen van nummer 47A. Er komt een oude man logeren bij het jeugdige, maar o zo zelfstandige klubje. Na de informatie over hei ruimtevaartuig Viking I is het de beurt aan Studio Sport met beelden van aktuele sportgebeurtenissen. Vervolgens een aflevering van De Wolvenman. Otto Atsma moet het alleen zien te redden, want zijn vrouw Martha is in hei ziekenhuis opgenomen. In de rubriek Zienswijze heeft Jack van Belle een gesprek over de leer van de bioritmiek en de toepassing ervan in het dagelijkse leven. Over dit onderwerp praten o.a. de bioritmicus Gert Zantinge, de arts Max van Trommel en de ge wezen kunstrijdster op de schaats Joan Haanappel. Het laatste tv-uur staat in het teken van het 200-jaricj bestaan van de V.S. van Amerika. Er zijn beelden te zien van een parade van Amerikaanse soldaten bij de Berlijnse muur, van een baseball wedstrijd van Amerikanen in het Londense Hyde Park, van het optre- Donderdag 8 juli, 21.50 uur, Ned. I: uitbundige Mamma Roma. den van een Amerikaans koor in het Russische Leningrad en van Neder landse families die graven verzorgen op het Amerikaanse oorlogskerkhof in het Limburgse Margraten. ZONDAG 4 JULI NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 De 7?iuis op herhaling; 16.27 Studio Sport; 18.40 Tour de France; 19.00 Nieuws; 19.05 The kid from Spain; 20.40 Vrouwen die historie maak ten; 21.30 Uit 'het museum van de scheppende mens; 22.20 Aktua spe cial; 22.50 Journaal. NED. II: 18.50 Woord voor tooord; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 De kin deren van nummer 47A; 19.25 Lan ding op Mars; 19.40 Studoi Sport; 20.30 De wolvenman; 21.30 Nieuws; 21.35 Zienswijze; 22.35 Journaal; 22.40 Panoramiek extra. MAANDAG 5 JULI NED. I: Popmuzikanten vullen de eerste zestig minuten van de tijd die de NCRV vanavond ie besteden heeft. In de eerste uilzending van het muziekmagazine Filter Furore Show, worden live-opnamen getoond van het optreden van o.m. de gita rist Rory Gallagher en de groep Al- quin. Na dit brok popmuziek zet de NCRV de eerste van een tweetal uil zendingen op de buis over de rol van de zigeuners in opera en operet te. Aart deze tweedelige serie wordt meegewerkt door o.a. Margit Schramm, Reinhold Bartel, Rudolf Schock en Erika Köth. De muzikale dokumenlaire Komm Zigan geeft een beeld van het werkelijke leven van ihet zwervende volk. Voor de muzikale omlijsting werd geput uit fragmenten van o.a. Der Trouba dour, Der Zigeunerbaron en Carmen. Na het journaal komt de NCRV met een nieuwe spannende aflevering van de serie The Collaborators. Er is een koelbloedige móórd gepleegd op een patrouillerende wijkagent. On der diens kollega's wekt dit ver bijstering en woede. Er wordt een onderzoek ingesteld, maar telkens Mamma Roma. Anna Magnani als een loopt het spoor dood. Aan hel eind van de tv-avond volgt nog een sa menvattende reportage van de van daag in de Tour de France verreden etappe tussen Bourg-d'Oisans. NED. II: De TROS opent haar programma met de Duitse natuurdo- kurhentaire Op zoek naar aquarium vissen. De kijkers wordt een blik gegund in het Zuidamerikaan se Amazonegebied, waar vandaan meer dan de helft van de vijftien tot Iwin- lig miljoen siervissen voor dieren tuinen en aquariumhouders vandaan komt. De informatie beslaat o.m. uit de wijze van vangen van deze vissen, hel kweken en cle manier van transport. Na het journaal zei de TROS met de film The Desperados een erg sterke Amerikaanse wes tern op de buis. Deze zeven jaar oude film van regisseur Henry Le vin kent als hoofdrolspeler de ak- leur Jack Palance, die de rol ver tolkt van een dominee. Deze domi nee en zijn drie zoons slaan aan het hoofd van een ongeregelde troep zuiderlijke soldaten die een brute wraakaktie ondernemen tegen noor delijke troepen. Ah de kruitdamp is opgetrokken meldt de rubriek Ak tua TV zich met aktualiteiten. De laatste vijftig minuten gaan zitten in de Amerikaanse show Mitzi and a hundred guys. De centrale figuur in deze groots opgezette show is de Amerikaanse artieste Mitzi Gayner. Zij is de gastvrouw van meer dan honderd mannelijke kollega's, onder wie Telly Cavalas (Kojak) en Mike Connors (Mannix). MAANDAG 5 JULI NED. I: 18.30 Tour de France; 1S.55 Nieuws; 19.05 Filter Furore Show; 20.00 Komm, Ziga.nl; 21.35 Journaal; 21.50 The Collaborators; 22.40 Tot besluit; 22.45 Symbiose; 22.50 Journaal; 22.55 Tour de France. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 1S.55 Nieuws; 19.05 Op zoek naar aquariumvissen; 20.00 Journaal; 20.25 The Desperados; 21.55 Aktua tv; 22.40 Mitzi and a hundred guys; 23.30 Journaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7