Druk, maar niet echt „leuk" langs het Grevelingenstrand Initiatief Zierikzee Actie Comité „Sportreal" KOOPJES HALEN „WICO" Toeristendagen Bosbranden in Zeeuws-Vlaanderen Kokend weekeinde STREEKNIEUWS NUTSSPAARBANK.. Zeilen om de kinderen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE t.mSI)3g a# sum i.m Nr. tiw 3 BRUIN1SSE, 28-6. liet afgelopen weekend is het langs liet (Grevelingenstrand /eer druk geweest niet dag- rekreanten. Alleen zondag al bezoehlen tussen de aelil- a tienduizend mensen liet strand. Het was de tropische temperatuur die deze dagjesmensen naar de water kant dreef en niet alleen de dagrekreant maar ook een zestigtal woonwagen bewoners zochten verkoeling hy het water en zetten hun wagens neer by het Grevelingenstrand. Centrale fokveedag Zaterdag 10 juli zal de 21e cen trale fokveedag voor Schouwen- Duiveland gehouden worden op het teirein naby het Rode Kruis zie kenhuis aan de Willem van Oranje- laan. De dag wordt georganiseerd dooi de commissie Centrale Fokveedag voor Schouwen-Duiveland. in sa menwerking met de beide landelijke rij verenigingen, die weer een at- traktief programma 7.ullen bieden. De fokveedag zal om negen uur worden geopend door wethouder C. Bij de Vaate, waarna de keuringen een aanvang zullen nemen. Na de kampioenskeuringen van rundvee en schapen vinden na de middag de kampioenskeuringen paarden plaats en défilé van de kampioenen van al le categorien Om twee uur gaat het streekconcours van de landelijke rij veren i gingen van start. Geslaagd Voor het examen Nederlands MO- A slaagden mevr. D. M. C. van Leeuwen-Verschoor te Zierikzee en mevr. J. C. T. M. Tom te Noordgou- \ve. ZIERIKZEE Filmvoorstellingen De komende dagen brengt de Zie- rikzeese Concertzaal een uitgebreid en gevarieerd filmprogramma, dat donderdagavond aanstaande wordt geopend met de befaamde film „De Nachtportier" met in de hoofdrol Dirk Bogarde. Het verhaal speelt zich af in Wenen in het jaar 1957. De nachtportier is een niet ontdekte voormalige SS-officier die een kleurloos bestaan leidt in een chique hotel. Donderdagmiddag kan de jeugd terecht bij de vrolijke avonturen film van bekende stripfiguren: „Kuifje en de blauwe sinaasappel". Vrijdag- en zaterdagavond draait de bekende succesfilm De Klokken luider van de Notre Dame. Zater dagavond bovendien een nacht- voorstelling van de sexgeschiedenis „Dolle liefdesavonturen van drie apothekersdochters". Verder komt weer in vertoning de bekende film Irma la Douce, met Jack Lemmon en Shirley MacLaine en wel op zon dag- en dinsdagavond a.s. WESTERSCHOUWEN De ingebruikstelling rioleringsplan Donderdag 1 juli a.s. zal door de commissaris van de koningin in Zee land, dr. C. Boertien het groot rio leringsplan van de gemeente Wes- terschouwen met het in werking stellen van zuiveringsinstallatie aan de Koudekerkse weg te Haamstede officieel in gebruik worden geno- In het gemeentehuis te Haamstede zal te 14.30 uur door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen aan de genodigden een overzicht ZANDVOORT. Probleem op een overvol strand is niet zozeer nog een plekje*te vinden om te zitten of te liggen, maar hoe de zee te bereiken Sommige mensen bereiken de zee niet en paffen voort. Helaas verliep de dag voor ver schillende bezoekers minder prettig als men had gehoopt doordat er ver schillende diefstallen werden ge pleegd. Zo werd uit diverse auto's benzine ofgetapt en werden antennes en buitenspiegels van auto's meege nomen. Uit een tent werd een radio meegenomen en een auto werd open gebroken waaruit een leren jasje werd ontvreemd. Een tweede auto werd 's nachts opengebroken en daaruit werd een cassetterecorder met boxen plus twintig cassettes meegenomen. Het is niet altijd zo, maar vaak worden auto en spullen onzorgvuldig achtergelaten met alle nare gevolgen vandien. de ideale «ezinsbank Buitenlands geld Reischeques KERKWERVE: Ring: woensdag 14.00-15.00 uur worden gegeven over het tot stand komen van het projekt. Te 15.15 uur gaat het gezelschap per bus naar de zuiveringsinstallatie waarna te 15.30 uur dit door de com missaris van de koningin in gebruik zal worden gesteld. Na de ingebruik name zal de in stallatie worden over gedragen aan het waterschap Schouwen-Duiveland Het gezelschap gaat, na de instal latie te hebben bezichtigd, weer te rug naar het gemeentehuis waar eventuele sprekers in de gelegen heid zullen worden gesteld nog het woord te voeren. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Brouwers haven komt in openbare vergadering bijeen op vrijdagavond 2 juli. De agenda vermeldt onder meer de De oostkant van de Grevelingen- dam was zondag ook drukbezet meet dagrekieanten. Men schatte het aan tal bezoekers daar op ongeveer zes honderd. volgende voorstellen: Verkoop per ceel grond in hel bestemmingsplan Deiingsdijk aan de heer A. H. Blom- mensteijn te Hoogvliet; verkoop per ceeltje grond te Zonnemaire aan een 14-tal personen, ten behoeve van de premiekoopwoningen aan de Mar grietstraat; vaststelling 10e wijziging bouwverordening; vaststelling Ex ploitatie-overeenkomst Kavero B.V. „Zomerdorp Den Osse"; vaststelling voorbereidingsbesluit bestemmings plan Buitengebied; vaststelling ver goedingsregeling brandweer 1975 met le wijziging; verkoop perceel grond in het bestemmingsplan De iingsdijk aan de heer J. Steutel te Serooskerke (S); vaststelling voorbe reidingsbesluit Buitendijkse gebied Brouwershaven; aanwijzing Rehabi- litatiegebieden Noordgouwe, Schud- debeurs en Zonnemaire. BRUINISSE Optreden balletgroep Het mooie weer zal er zeker wel aan mee gewerkt hebben aan de zeer grote belangstelling die de ballet groep trok met hun optreden voor de muziektent. Deze balletgroep die onderleiding staat van mevr. Kra mer-de Groot uit Scharendijke gaf een mooie en interessante show weg. Naast de leerlingetjes uit Bruinisse traden er ook nog een groepje leer lingen op van de balletschool uit Scharendijke. Na afloop gaf de volksdansgroep „Medio Burgum" uit Middelburg nog een prachtige show weg, waar eveneens veel belangstel ling voor was. EHBO-post Grevelingenstrand De EHBO-post die gedurende het seizoen op het Grevelingenstrand is gestationeerd en bemand is door een aantal vrijwilligers heeft het afge lopen weekend met de drukte veel te verwerken gehad. Verschillende malen is hulp geboden bij diverse verwondingen, en verbrandingen door de zon, wat veroorzaakt werd door verse carbolineum op hout. Ook werd verschillende malen hulp ge boden aan zoekgeraakte kinderen, zodat deze weer bij de ouders terug kwamen. ZIERIKZEE, 28-6. Op donderdag 24 juni is het plaatselijk comité „Sport real" te Zierikzee geïnstalleerd. Dit comité zal de aktie Sportreal, die tot doel heeft een ieder en met name de ouderen aan het bewegen te krijgen, in de gemeente Zierikzee gestalte gaan geven. Middels de onlangs gehouden sport en spel-instuif in de Mosselboom gaard, hebben vele inwoners al ken nis kunnen maken met een vorm van Sportreal. Ook deze instuiven zullen op het programma komen van het plaatselijk aktiecomité: Uiteraard is de medewerking van de plaatselijke verenigingen gewenst, P Lj M(pi|| Postbode wel TAIPEI, 28-6. Een jonge Taiwanees heeft de afgelopen twee jaar liefst 700 liefdes brieven aan zijn vriendin ge zonden. Hij stelde daarin voor, met haar te trouwen. Zijn hardnekkig pogen heeft ten slotte resultaat opgeleverd. Een krant meldde maandag, dat het meisje in kioestie thans verloofd is met de post bode, die haar trouw alle lief desbrieven bezorgde. Aanrijding Maandagmorgen omstreeks kwart over tien vond een aanrijding plaats op de Hageweg ter hoogte van de parkeerplaats nabij Stelhoek. Een personenauto bestuurd door de heer W. en O. uit Bergschenhoek kwam van de parkeerplaats gereden en reed tegen de in de richting Sirjans- land rijdende personenauto, bestuurd door de heer J. de J. uit Middel burg. Beide voertuigen liepen ma teriële schade op maar persoonlijk letsel liep geen der inzittenden op. zo niet noodzakelijk. Ook de vereni gingen en niet alleen de sportvereni gingen, kunnen gebruik maken van de mogelijkheden die Sportreal kan bieden. De verenigingen zullen in de toekomst ongetwijfeld door de leden van het plaatselijk aktiecomité be naderd worden of anders kan men zelf kontakt opnemen met een van de volgende leden van het plaatse lijk aktiecomité Zierikzee: dhr. J. A. Kosters (01110-2540); mej. R. Kosters (01110-2540); dhr. G. de Groot (01110- 3566); dhr. R. Holm; sekretaris: dhr. J. Tol, St. Joostmeet 15 (01110-4138). De aktie Sportreal gaat Zierikzee „bewegen". Auto verloor wiel Een personenauto die richting Rot terdam reed en bestuurd werd dooi de heer L. v. N. uit Middelharnis brak op de Grevelingendam zijn as waardoor hij een wiel verloor. De auto werd licht beschadigd maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ongeval op parallelweg Maandagmorgen vond er een aan rijding plaats op de parallelweg van Rijksweg 18 nabij de Staphorster kruising tussen een bromfiets be stuurd door J. S. uit Zierikzee en een personenauto bestuurd door de heer M. de W. uit Oude Tonge. De brom fietser reed niet geheel rechts en botste toen tegen de personenauto op en liep daarbij een gebróken been op. Het slachtoffer is per ambulance naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. Stieren liepen los rond Zondagmorgen rond half tien wer den op de Hageweg tw;ee loslopende stieren aangetroffen. De Rijkspolitie heeft de dieren terug in de wei ge dreven. Geslaagd Aan de Christelijke pedagogische academie te Middelburg slaagden on ze dorpsgenoten Jaap de Waal Joh.- zn., Piet Kempé en Jan v. d. Berge Lzn. voor de volledige bevoegdheid als onderwijzer. Alle drie hebben ook al een benoeming aan een basis school, n.l. Jan v. d. Berge te Zonne maire, Piet Kempe te Wilnis en Jaap de Waal tijdelijk aan de schippers- school te Wemeldinge, wegens mili taire dienstplicht. OUWERKERK Bazar en rommelmarkt Ten behoeve van een bazar en rommelmarkt, die de S.V. Ouwer- kerk gaat organiseren ter onder steuning van de kas, wordt prijs gesteld op „oude spullen'' die de burgerij nog wel in bezit heeft en mogelijk toch van de hand wil doen. Het gaat intussen over voorwerpen (ook boeken) die nog in goede staat zijn. Het zou een goed ding zijn als de eventueel af te stane zaken ge reed worden gezet, als op zaterdag 3 juli de ophalers van de sportver eniging aan de deur komen. Illegale drukkerij AMSTERDAM, 28-6. Met de ar restatie van de Amsterdammers J. B. S. (40) en A. H. G. (42) is de hoofdstedelijke recherche op het spoor gekomen van een illegale drukkerij, waar onder andere valse kentekenbewijzen (delen 1 t/m 3) werden vervaardigd. Er zijn enkele honderden kentekenbewijzen in be slag genomen, die de verkoop van gestolen Mercedessen moesten mo gelijk maken. De verdachten hebben tot dusver de diefstal van zes auto's met een totale waarde van circa f 150.000 bekend. ONDERWIJS Geslaagden in de regio Aan het Zeeuwse opleidingsinsti tuut voor fysiotherapie te Vlissingen slaagden voor het examen voor het verkrijgen van de bevoegdheid tot het uitoefenen van de fysiotherapie: mej. A. van der Schee te Zierikzee en de heer G. J. W. van der Salm te Middelburg (vroeger te Zierikzee en Renesse). Aan de Avondschool van het Ne derlandse Genootschap tot opleiding van leraren voor het beroepsonder wijs te Goes slaagden voor leraar: afd. Motorvoertuigentechniek de heer K. A. Dalebout te Renesse; afdeling lassen: de heer W. M. Mol te Zierik zee; afd. elektromontagede heer A. J. Flikweert te Zierikzee. Het Peda gogisch diploma werd uitgereikt aan de heer P. E. J. Bleyenbergh te Brou wershaven. Voor het pedagogisch getuigschrift behorende bij de akte N.XIX (lerares huishoudkunde) slaagde aan de scholengemeenschap voor H.N.O. „De Vakschool" te Goes mej. B. J. van Nieuwenhuijzen te Dreischor. Voor het pedagogisch getuigschrift behorende bij de akte Na. (naaldvak ken) slaagde mej. J. Verton te Brui nisse; voor het diploma kostuum naaister (met handelskennis): de da mes H. van Gilst en P. T. Heijstek te Bruinisse, A. P. van den Hoek te Kerkwerve en J. H. Hoogerland te Nieuwerkerk. GLASGOW, 27-6. De 31-jarige Zuidafrïkaanse Anna Woolf is in Schotland aangekomen na een solo zeiltocht van bijna 13.000 kilome ter. Haar doel was niet een sportie ve prestatie, maar te worden her enigd met haar zoontjes Marcus en Magnus, een 7-jarige tweeling. Terwijl ze zaterdag aan boord van haarjacht de „Zama Sulu", afge meerd in de Clyde, wat lag bij te komen, zei mevrouiv Woolf, lerares lichamelijke opvoeding, „ziezo, deze slag heb ik gewonnen, ket echte werk gaat nu beginnen, want het enige dat ik hier wil bereiken is mijn zoontjes op dit schip te krij gen". Mevrouw Woolf leeft gescheiden van haar man, Jim Woolf. Deze bracht de twee kinderen vorig jaar naar Schotland voor een vakantie bij de grootuoders in Glasgow, maar keerde niet meer terug naar Zuid- Af rika. FINANCIËN EN ECONOMIE Rabo-hypotheekbank komt met 9,5 procent pandbrieven AMSTERDAM. 28-6. De Rabo- hypotheekbank gaat met ingang van dinsdag 9,5 pet pandbrieven 1976 per 1980-1984 afgeven tegen de koers van 100 pet. Het totaal geplaatste bedrag zal worden afgelost in vijf nagenoeg gelijke termijnen op 15 juni van de jaren 1980 tot en met 1984, aldus de bank. Vervroegde gehele of gedeel telijke aflossing is niet toegestaan. Tegelijkertijd heeft de Rabohypo- theelcbank de afgifte van haar 8.75 pet. pandbrieven 1975 per 1578-1983 gestaakt. HULST. 28-6. Bij twee bosbran den vlak over de Nederlandse grens bij het Zecuwsviaamse Hulst is maandagmiddag zestien hectare bos verloren gegaan. De brandwecr- ko:pscn van Hulst en de Belgische korpsen uit St. Niklaas en Stekene hebben de branden met groot ma terieel bestreden. OOSTERLAND. Dit is de fraaie entree van de „Ds. J. Bogerman- school" le Oosterland, met links aan cle muur, de fraaie kunstzinnige re liëfversiering. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BIJ (Vervolg van pag. 1) tot en met 3 augustus aanstaande. De start van de eerste toeristendag krijgt een officieel tintje met de feestelijke ontvangst door burge meester Th. H. de Meester van de zeemeermin op het Luitje. Het be kende duo Frank en Mirella speelt evenals vorig jaar ook ditmaal de zeemeermin en begeleider. Op alle dinsdagen vindt de aankomst plaats van het tweetal met een rondvaart boot van de R.T.M., om twaalf uur bij het. Luitje. Na een rondgang dooi de stad, welke plaatsvindt op een bootje, volgt omstreeks half één een optreden van het duo op de Vis markt. Op dit historische oude marktpleintje en nabije omgeving gaat evenals vorige jaren op alle dagen weer om tien uur de kunst en antiekmarkt van sta: l. Op de Vismarkt zullen mosselen worden geserveerd die dit jaar van uitste kende kwaliteit zijn. Op alle dins dagmiddagen verzorgt het gezel schap De Vos een kinderprogramma in de Beurs. Op de tweede dag (13 juli) zijn er zwem weds (.rijden, nl. zwemmen op lange afstand (1 of 2 km), waarvoor gestart wordt resp. bij de keersluis en bij het Luitje. Op de vie?-de dag (27 juli): korte baan- zwemwedstrijden (12-16 jaar en 1G jaar en ouder) bij de Engelse Kade. Op de laatste dag (3 augustus): op treden van een volksdansgroep in de Beurs. Oude ambachten Op de kunstmarkt zal de belang stelling deze zomer vooral kunnen uitgaan naar de verrichtingen van de beoefenaars van oude ambachten. By de organisatie heeft het bestuur vooral aan deze attrakties voorrang willen geven. Een bijzonder gewaardeerde bij drage zal ook worden geleveid dooi de bijenhouders-vereniging Schou wen-Duiveland die elke weck be langeloos een demonstralie zal ver zorgen. Verder zal men o.a. aan het werk kunnen zien: een klompenmaker, een tingieter, een spinsters, een pot- tebakker en een bijenkorvenmaker. Bovendien zal worden gedemon streerd: het maken van geitekaas. en als kunstzinnige attrakties staat op het programma een beeldhouwer die men in volle aktie zal kunnen aanschouwen. Een speciale slotavond kan om financiële icdenen dit jaar niet ge houden worden. LISSABON. Generaal Ramalho Eanes, die met grote meerderheid van stemmen tot president van Por tugal werd gekozen heeft bevestigd dat hij de socialistische leider Mnrio Soares zal vragen ccn regering te vormen. Dat wordt de eerste niet- voorlopige regering van Portugal sinds 25 april 1974. De ergste bosbrand woedde in een stropersbos te Kemzeke. waar zes hectare bos verloren ging. Tien hec tare ging verloren in het bos aan de Lange Dweerstraat te Stekene. De brandweer kon voorkomen dat de brand oversloeg naar het nabijgele gen waterwingebied Kapellebrug, net over de Nederlandse grens. Voorzitter H. en animo 'inig steun

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3