Toeristendagen Zierikzee in gevaar door „tegenwind en gebrek aan animo Na bouw te ,Bru' Silvery naar Schotland Sea' Zeven doden bij bij Helsingborg treinongeluk Bosbranden Grote bosbrand bij Eindhoven DE ZIERIKZEESCHE COURANT „OUWETJE" BIJ STADHUIS Een tweede schip teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 juni 1976 132ste jaargang Nr. 21917 «AARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20,. per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m A regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Niet enkel lenkarm Grevelingenstrand Komend programma wordt „financiële gok" ZIERIKZEE, 28-6. De programma's vooir de toeristen- dagen 1976, die op dinsdag 6 juli aanstaande worden geopend, zijn gereed. Maai- dat neemt niet weg dat liet bestuur van de Evenemeiitenkommissie van de V.V.V. Zierikzee danig in de zorgen zit. Die zorgen zyn zelfs van dusdanige aard, dat de komende „dinsdag-toe- ristendagen" - zo luidt immers de „slogan" uit glorievoller voorbye jaren - wel eens de laatste zouden kunnen zyn. Tydens een maandagmiddag gehouden persconferentie gaven voorzitter de heer H. Schot en secretaris de heer R. Zwart van de Evenementenkom missie, uitleg aan het voor het bestuur ontmoedigende feit dat de komende vijf toeristendagen slechts met veel „moeite en pün" konden worden ge organiseerd. leende, dit jaar om overigens niet helemaal duidelijk geworden rede nen, verstek moet laten gaan. Dat heeft tot gevolg dat de organisatie van de toeristendagen en de prak tische begeleiding daarvan in hoofd zaak neerkomt op voorzitter Schot, secretaris Zwart en diens echtgeno te. De voorzitter laat er bepaald geen twijfel over bestaan dat dit eigenlijk niet „op te brengen" is. Niet vergeten moet worden dat de voorbereiding van de dagen al in januari begonnen is. Desondanks was het drie weken geleden nog zeer onzeker of de plannen wel zouden kunnen doorgaan. Financiële gok „En ook nu is de hele onderne ming nog een financiële gok. Als Evenementencommissie met zeven bestuursleden kunnen we namelijk nergens op terugvallen; dat wil zeg gen dat wij dus persoonlijk voor eventuele tekorten aansprakelijk zijn", aldus de heer Schot, er op wij zend dat hij dit in feite als voorzit ter niet voor zijn rekening kan ne men. Het bestuur betreurt uiteraard de ze gang van zaken bijzonder; er is immers al zoveel gedaan voor de „promotion" van Zierikzee. „Het spreekt toch vanzelf dat we graag iets doen voor de toeristen die hier als gasten de stad bezoeken. Maar de enthousiastelingen van 't eerste uur zijn afgevallen" verzucht de voorzitter. En zoals gezegd: de fi nanciële steun loopt al even hard achteruit terwijl de kosten stijgen.. Het bestuur moet er in dit verband niet aan denken dat de komende vijf dinsdagen „warme" dagen zullen worden: „dan komen er geen men sen en zitten we echt in 't schip.. Tegenwind' 99 Er is alle aanleiding tot grote zorg over het voortbestaan van de toeris tendagen in de toekomst. Het zit de betrokken werkers echter niet min der „hoog" dat zy moeten werken in het belang van velen in Zierik zee die ondanks hun eigen belangen niet schromen bij de uitvoering van 1 de plannen zoveel mogelyk voor „tegenwind'' te zorgen. Voorzitter Schot laat er dan ook geen twijfel over bestaan dat als de omstandigheden niet verbeteren het volgend jaar toch echt' wel met de toeristendagen afgelopen zal zijn. Hij zou dat overigens bijzonder erg vinden en wanhoopt dan ook (nog) niet: „tenslotte zal de middenstand over het geheel genomen toch best wel willen meewerken", zo ver-_ trouwt hij. Programma komende toeristendagen Vooruitlopend op het nog bestaan de vertrouwen is de Evenementen kommissie weer volop aan de slag geweest om ook dit jaar een aan trekkelijk programma te kunnen bieden. Dat gaat gebeuren op de ach ter eenvolgende dinsdagen van 6 juli Mirella wordt weer Zierikzees' zee meermin tijdens de komende toeris tendagen, die dinsdag 6 juli a.s. - ongetwijfeld met een glaasje schel- vispekel - weer zullen worden ge opend. „We hebben het er vooral moeilijk mee, omdat steeds minder mensen bereid zijn hun medewerking te ge ven", aldus de heer Schot, die met spijt herinnerde aan het feit dat de toeristendagen nog maar zes jaar ge leden - ais alternatief voor de ver loren gegane mosselfeesten - zo en thousiast van start gingen. Vcoral de eerste twee jaren waren geweldig, maar helaas heeft de Evenementenkommissie nu moeten konstateren dat de animo veel min der is geworden. „Er zijn bijna geen mensen meer die ons willen helpen, en wat minstens zo erg is: ook de financiële steun is belangrijk min de: geworden", aldus voorzitter Schot. Erg jammer is ook dat de jon- gerensociëteit „Brogum", die andere jaren altijd volop medewerking ver- (vervolg pagina 3) Twee passagiers vermist STOCKHOLM, 29-6. Bergingsploe- gen speurden vanochtend vroeg nog steeds naar slachtoffers in de wrak stukken van een passagierstrcin die maandag bij de Zweedse stad Hel singborg in botsing kwam met een goederentrein. Het officiële dodencijfer staat op zeven, maar volgens de Zweedse ra dio worden nog zeker twee passa giers vermist. Men vermoedt dat hun stoffelijke resten nog in de elkaar gedrukte wagons liggen. Het ongeluk gebeurde maandag ochtend op een enkelspoor even bui ten Helsingborg. De uit vier rijtui gen bestaande passagierstrein was op weg naar Malmö toen uit de te genovergestelde richting een goede rentrein naderde. Beide treinstellen vlogen met een snelheid van tussen de 65 en 95 kilometer op elkaar, waarbij de lokomotief van de goe derentrein zich tot in het tweede rij tuig van de passagierstrein boorde. Van de 24 mensen die gewond werden liggen er nog twee in een ziekenhuis. Het was het derde ernstige trein ongeluk in Zweden in ruim een jaar. BRUINISSE, 28-6. Na een geslaagde proefvaart is de kotter „Silvery Sea" - OB 245 - naar zijn bestemming in Schotland vertrokken. Dit schip is in opdracht van de lieren Manson uit Schotland gebouwd door firma P. Maaskant Zonen te Bruinisse. Dit is het tweede schip dat firma Maaskant heeft gebouwd voor de heren Manson. Het eerste schip, de „Crystal Sea II", werd in augustus 1973 afgeleverd en is in mei van dit jaar geheel door fa. Maaskant nage zien en waar nodig gereviseerd. Het eerste schip, dat nu drie jaar onafge broken in de vaart is, blijven de he ren Manson exploiteren. Het casco van de nieuwe kotter is gebouwd op scheepswerf „De Dage raad" te Woubrugge. Fa. Cornelisse en Van Luyk te Middelburg ver richtte het zandstraal- en schilder werk en de betimmering door fa. Hakvoort te Urk. De centrale ver warmingsinstallatie werd aangelegd door fa. Deurloo te Zierikzee, stoffe ring fa. Bal te Bruinisse, elektrici teitsinstallatie fa. Vogelenzang De Jong te Krimpen a/d IJssel en de nautische apparatuur door Nautika- ris te Woudenberg, I.N.A. te Rotte- dam en Radio Holland te Amster dam. Afmetingen $0% De afmetingen van de nieuwe kotter zijn 27,27 7,82 X 4,10 m. Bruto- inhoud 198.22 ton en netto inhoud 85.32 ton. In het schip zijn twee tanks aangebracht: een brandstoftank met een inhoud van 48.000 liter en een drinkwatertank van 8.500 liter. De hoofdmotor bestaat uit een „Lister Blackstone" scheepsdieselmotor met een vermogen van 1.000 p.k. bij 900 omw./min. Het schip is uitgerust met zowel boeg- nis hekschroef. waarvan de aandrijving en bediening hydrau lisch is. Verder is het schip voorzien van twee hulpmotoren van 59 en 90 p.k., beide behorende bij een draai stroom scheepsgenerator voor de stroomvoorziening 220^380 v. Aan boord bevinden zich twee din ghy's in container, voor elk twaalf personen als reddingsmiddelen. Het visruim is verdeeld in twee gedeelten, waarvan één is ingericht voor opslag van vis in boxen; het andere gedeelte is verdeeld in drie compartimenten, welke zo zijn in gericht dat hierin de vis met zeewa ter wordt opgeslagen. Heeft u nog een en wilt u graag over op elk en? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. Een Zierikzees echt paar gebruikte deze kostelijke „old timer" om naar het stadhuis te rijden (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uil 10 pagina's Helse kwelling betekent dat men niet meer kan beminnen. Dostojewsky MAASMECHELEN, 28-6. De mas sale bosbranden in Maasmechelen zijn sinds maandagochtend onder controle maar rond 200 brandweer bestrijders moeten nog altijd op hun post blijven omdat zich opnieuw her en der felle opvlakkerende brandjes voordoen. Die moeten aldus een woordvoerder van het rampbestrij- dingscentrum meteen bestreden worden om erger te voorkomen. Vol gens hem zijn geen woonwijken of campings in gevaar en worden ook geen andere objecten als munitieop slagplaatsen bedreigd. De windrich ting is gunstig zo zei hij. Mocht die veranderen dan is de kans groot dat opnieuw de autosnelweg E-39 voor het verkeer gesloten moet worden. EINDHOVEN, 28-6. De bosbrand die maandagmiddag ten zuiden van Eindhoven woedde heeft tien hectare bos verwoest. De brand was om streeks half drie ontstaan ten oosten van de snelweg Eindhoven-Weert op het gebied van de gemeente Heeze. Vrij kort daarna sloeg het vuur over deze weg waardoor ook ten westen van de autoweg brandhaarden ont stonden. Advertentie Verwachting tot woensdagavond: Hittegolf blijft Droog, zonnig en warm tot zeer warm weer; meest matige oostelijke wind; minima omstreeks 15, maxima mor gen ongeveer 30 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 8 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 28 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 juni. Zon op 4.23, onder 21.03 Maan op 7.50, onder 22.18 Eerste kwartier: 4 juli (18.28) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 30 juni 5.05 17.21 10.28 23.03 1 juli 5.44 17.53 11.14 23.41 Springtij: 29 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT, 29-6. Het K.N.M.I deelt mee: aan het huidige warme tot zeer warme weer komt ook op wat lan gere termijn nog geen einde. Het ene hogedrukgebied volgt het an dere op en oceaandepressies trekken in een noordelijke baan via IJsland weg. Maandag kon langs de oost flank van een hogedrukgebied, waarvan het centrum boven Enge land lag, wat koelere lucht Neder land binnenstromen. Vooral de mi nimumtemperaturen werden dan ook belangrijk lager dan de voor gaande dagen. Op het vliegveld Zestienhoven bijvoorbeeld daalde in de nacht van zondag op maandag de temperatuur tot 19 graden maar in de nacht van maandag op dinsdag tot 13 graden. Deze verkoeling is echter van korte duur omdat het centrum van het hoog naar Dene marken koerst. De wind ruimt hier door naar het oosten waardoor op nieuw lucht aangevoerd wordt, waarin de temperatuur tot boven 30 graden kan oplopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1