Ellemeetse bejaarden hadden een fijne „tropische" reis Vergadering Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Afscheid onderwijzer W. A. Jumelet van Chr. Basisschool Nieuwerkerk Afscheid van de onderwijzeressen M. Nieuwenhuize en J. Laurense-Pluijster van „Ds Joh. BogermanschooF' te Oosterland Ver, boeiend en vermoeiend FEESTJE OP SCHOOL STREEKNIEUWS ZIERIRZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2» juni 1976 tfr, 21916 (van een speciale medewerkerk) ELLEMEET, 25-6. Vrijdag 25 juni, een wanne zomer- dag, met een temperatuur die bij landgenoten die nooit de tropen aan den lijve hebben ervaren, als „tropisch" geldt. En laat nu het Bejaardencomité Elle- meet precies op die dag de verste bejaardentocht van de laatste jaren op touw hebben gezet. Om acht uur van 't Dorpsplein vertrokken, met als hoofddoel een bezoek aan de Fievohof, kwam het gezelschap van een dertigtal personen 's avonds tegen negenen weer op Ellemeet terug, na een boeiende, ook wel een beetje een vermoeiende dag. De rit heen nam, met een prettige koffiepauze in de bosrijke omge ving van Zeist, vier uur in beslag, de thuisreis duurde zelfs nog iets langer. Die voerde dan ook dwars door Oostelijk Flevoland naar Lely stad en over de dijk, die Zuidelijk Flevoland van het IJsselmeer scheidt, naar Muiderberg in het Gooi. Het was goed gezien, na het toch wel inspannende uitkijken over het bloeiende, al in cultuur gebrach te landbouwgebied van Zuidelijk Flevoland, later over de zee aan de ene, het nog „woest en ledige" land aan de andere kant, ook deze rit te onderbreken. Houten Daarvoor werd a.h.w. een kleine zijsprong gemaakt van de autoweg af naar het mooie Houten, te mid den van boomgaarden en weiland. 32° wees de thermometer, en het koele bier was dan ook heel wel kom. Gelukkig bleek de bus van de firma Van Oeveren zo goed geven tileerd, zodat onder het rijden ook de minder warmte-bestendige in zittenden geen last van de hitte hadden. Een aangename avond koelte kon digde zich al aan toen even vóór zeven uur, in Ouwerkerk „De Vier Bannen" werd bereikt. Daar werd ter afsluiting van een feestelijke dag een even smakelijke als gezel lige maaltijd gebruikt. Advertentie NUTSSPAARBANK.. fle ideale gezinsbank hypotheken ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur. Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat, dinsdag 9.00-10.30 uur. Toen bleek o.a. dat het Bejaar dencomité, dat het geheel zo voor treffelijk had georganiseerd, in ieder opzicht met zijn tijd meegaat. Een buitenstaander zou misschien den ken, dat een zo'n verre tocht voor bejaarden een te zware belasing zou kunnen zijn. Wat onthulde aan ta fel echter de voorzitter? Het was het overleg met de bejaardensociëteit, dat ertoe leidde, dat de Fievohof als reisdoel was 'gekozen. Een fraai voorbeeld van inspraak door recht streeks belanghebbenden! Het werd algemeen gewaardeerd, dat onze burgemeestersvrouw ge durende de gehele dag van, de partij was. Terecht noemde de heer C. D. Gast, toen hij als voorzitter een dankwoord richtte tot allen, die tot het welslagen van de tocht had den bijgedragen - o.a. mevrouw Hendrikse van de Rode Kruis ko- lonne en chauffeur Tuinman - me vrouw Baerends-Reinders in de eer ste plaats. Erkentelijkheid Zij gaf harerzijds met enkele goed Kunst uit Zeeland (III) De eerste tentoonstelling van de reizende kollektie kunst uit Zeeland (III) zal op vrijdag 2 juli a.s. worden geopend in het museum voor Zuid en Noord-Beveland/SBK Zeeland kunstuitleen te Goes. De opening zal worden verricht door de heer mr. J. J. v. d. Weel, voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad. Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Per 1 augustus 1976 is de heer J. Stouten te Kerkwerve in vaste dienst benoemd bij de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland, als onder houdsmonteur/chauffeur. Per 1 september 1976 is de heer A. J. van 't Hof te Nieuwerkerk be noemd tot adjunct kommissie bij de administratie van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE Geslaagd In het psychiatrisch zieken-huis „Bloemendaal" te 's Gravenhage Nog- geen glas-containers BROUWERSHAVEN, 25-6. In de te Brouwershaven gehouden vergadering van de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland heette de voorzitter burgemeester A. P. Schouwenaar in het bijzonder wei- kom de heer J. J. Klaasse, een oude bekende, die thans voor het eerst weer (in de vakature Nelisse) deel uitmaakt van de Raad van Bestuur. Een der werknemers van de dienst (de heer Hilleman). kreeg kort ge leden tijdens het uitoefenen van zijn werkzaamheden een hartinfarct. Hjj wenste de getroffene, een spoedig herstel toe. De nieuwe vuilnisauto is 10 mei in gebruik genomen en per 17 fe bruari, de kleine vrachtauto voor de buitenroutes. Per 1 juni 1976 is benoemd in tij delijke dienst, de heer A. M. Maii- paard te Haamstede, werknemer in algemene dienst. Per 1 augustus 1976, zal de heer J. Stouten als onderhoudsmonteur chauffeur in vaste dienst worden be noemd. In verband met de vakantiedrukte zullen diverse personen tijdelijk voor korte of langere tijd. worden be noemd. Goedkeuring hechtte de vergade ring ook aan de benoeming van de tijdelijke administrateur, die een jaar lang op TAP regeling heeft ge werkt in vaste dienst, dit vereiste een aanpassing in de formatie en bezoldigingsverordening. Verhoogde raming De stijging van de aangevoerde af valstoffen maakt het mogelijk de raming wegens ontvangsten van stortgelden te verhogen met f 24000. Verwacht wordt dat f 152.000 aan stortgelden zal worden ontvangen. Ook de reinigingsrechten worden hoger geraamd, (omdat meer perso nen dan was gedacht kunnen worden aangeslagen) met f 10.410. Het totaal wordt daarmee gebracht op f 840.000. Natuurlijk brengt de stijging van de aanvoer van meer afvalstoffen meer kosten mee, zoals f 15.000 meer grondwerk en dergelijke op de stort plaats, onderhoudskosten aan de bul- dozer (f 5000 meer) en verhoging van het post, druk- en schrijfwerk en bureaubehoeften (meer aanslagbil jetten e.d, verhoging f 8000). Al deze kosten kunnen worden opge vangen door diverse mutaties in de begroting. Rondvraag Bij de rondvraag vestigde de heer J. Groen (Zierikzee) de aandacht op het feit, dat een groep inwoners uit Plan West Zierikzee, een container heeft aangevraagd, voor het verza melen van glas. De heer Groen wist enkele geval len van verwonding, die mensen van de ophaaldienst opliepen, door kapot glas, dat door de vuilniszakken naar buiten kwam en acht een container voor glas een nuttige service van de dienst, maar de dienst had deze aanvraag afgewezen. De directeur de heer Landman, zei dat aan het verzamelen van glas In een container ook nadelen verbon den zijn. Uit de vergadering werd genoemd, een spelletje van de jeugd, om flessen uit de container te halen en deze tegen de container stuk te gooien, zodat daar een schervenveld ontstaat, met alle nadelige gevolgen van die. Men bereikt dan het omge keerde van wat de bedoeling is. Het dagelijks bestuur zal de zaak nog eens bekijken. gekozen vriendelijke woorden uit drukking, met uit haar eigen naam alleen, aan de erkentelijkheid voor wat het comité met zijn helpers had gedaan ten behoeve van de bejaar den van Ellemeet. Hoe zeer deze oproep uit de dorps gemeenschap deze dag, en het daar voor met name ook door de heer J. L. op den Brouw verzette werk naar waarde had weten te schatten, bracht ook de heer Stoel onder woorden. Mot zijn wens: „tot vol gend jaar" werd algemeen inge stemd. slaagden voor het diploma arbeids- bezigheids therapeute onze vroegere stadsgenoten Isaline Hage en Caro- lien Seybel. Bus tegen auto Zondag ontstond een kleine aan rijding tussen del ijnbus Haamstede- Zierikzee en een personenauto. De auto stond voorgesorteerd om de Provinciale Weg op te rijden toen de bus de wagen aan de voorzijde raakte. Er ontstond lichte schade. Aanrijding Vorige week ontstond op het Kraanplein een aanrijding tussen twee personenauto's. Bestuurster A. J. M. V. verleende geen voorrang aan bestuurder P. J. B. Beide auto's werden beschadigd. Woonwagens Op een illegale plaats aan het Kaaskenswater staan momenteel zes woonwagens. Dit als gevolg van het feit dat het woonwagenkamp aan De Val geheel volstaat. Lichtmasten geiamd Donderdagmorgen omstreeks 7.20 stuurd door L. P. P. uit Rotterdam uur ramde een vrachtwagen be twee lichtmasten in de buurt van restaurant De Val. Het euvel vond plaats doordat de voorruit van de wagen sprong en de vrachtauto daardoor in de rechterberm raakte. Aanrijding Donderdag ontstond op de kruising Regenboogstraat-Ravenstraat een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfietsbe stuurder W. v. d. W. 'kwam uit de Ravenstraat en verleende geen voorrang aan de auto, bestuurd door Ph. J. v. d. L. HAAMSTEDE Koninklijke onderscheiding Bij Kon. Besluit van 24 mei 1976 is de heer T. Bouterse, wonende in de Oosterscheldelaan 10 benoemd tot officier van Oranje Nassau. De heer Bouterse is een van de direk- teuren van AKZO NV, welk concern hij na een dienstverband van ruim 40 jaar per 30 juni 1976 in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd gaat verlaten. Tijdens de afscheidsreceptie die AKZO NV haar scheidende direk- teur vrijdag jl. aanbood in groot hotel „Warnsborn" te Arnhem, stel de burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen de heer Bouterse in kennis van de benoeming en speldde hem de onderscheiding op. MIDDENSCHOUWEN Welfare-cursus Het bestuur van de afdeling Schouwen (Westhoek) is voornemens - bij voldoende deelname - in Scha- rendijke of Ellemeet een zgn. Wel- fa2*e-kursus te organiseren. Reeds een viertal deelnemers hebben zich spontaan aangemeld. De bedoeling van een dergelijke kursus is, dat de deelnemers na de kursus in het Ro de Kruis-werk worden ingeschakeld voor bijv. bezoek aan zieke of min der valide mensen, die thuis diver se artikelen vervaardigen. Aanmelding voor deze kursus kan geschieden bij mevrouw L. Oost- dij k-Kooman, Welfare-leidster van de afdeling Schouwen (Westhoek), Haamstede .telefoon (01115) 1681. KERKWERVE Reisje brandweer Donderdag 24 juni jl. maakten de leden van het vrijwillige brandweer korps te Kerkwerve weer een ge zellig tochtje. Om half acht in de morgen vertrok men van Kerkwerve richting Harmeien waar koffie werd gedronken om circa half tien. In Harderwijk genoot men een verfris sing. Ook werd daar de koffiemaal tijd gebruikt in het restaurant „IJs selmeer". Vandaar vertrok men één uur naar de Fievohof waar alles werd bekeken. Vooral het spookhuis en de roetsbaan waren voor de brandweerlieden en hun echtgenotes in trek. Omstreeks vier uur zakte men weer naar beneden en wel naar Advertentie NIEUWERKERK, 26-6. Op vele wijzen werd tydens de laatste dagen van het lopende schooljaar afscheid genomen van de onderwijzer van de Chr. Basisschool te Nieuwerkerk, de heer W. A. Jumelet. De heer Jumelet heeft nl. een benoeming aanvaard als onderwijzer aan de J. Booger- manschool te Alblasserdam. Gorkum waar een warme maaltijd hen wachtte. Rond half twaalf 's avonds arriveerde men heelhuids op Kerkwerve. Draaiorgel-muziek Vorige week werden de inwoners van Kerkwerve verrast door draai- orgelmuziek. Het is de bedoeling dat het rijdende orgel, bestuurd door de kleinzoon van wijlen de heer C. Ros sen, regelmatig op het dorp gaat ver schijnen. OOSTERLAND Aanrijding Vrijdag ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's. Een wa gen bestuurd door L. K. reed over de Rijksweg en sloeg af naar Oos- terland. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een auto bestuurd door L. v. K. Beide wagens raakten be schadigd. Afscheid van de leden van de schoolvereniging vond reeds eerder plaats tijdens de ledenvergadering. Maandag j.I. vond het afscheid plaats van het bestuur van de Chr. School Vereniging. Daarbij sprak de voor zitter de heer S. van Klinken harte- telijke woorden van dank en waar dering en kreeg de heer Jumelet een antieke spiegel aangeboden. Alle ouders, oudleerlingen en vrienden waren in de gelegenheid af scheid te nemen op de woensdag ge houden jaarlijkse kijk-avond. Na de ze bijeenkomst bracht ook de ouder commissie veel dank aan de schei dende onderwijzer. De leerlingen De leerlingen lieten zich eveneens niet onbetuigd. Op verschillende wij ze brachten de kinderen zelf onder woorden wat de heer Jumelet voor de school heeft gedaan. Sommigen deden dit met een zelf gemaakt ge dicht, anderen met een toespraakje, weer anderen heel eenvoudig met een enkel woord. Verder hadden de leerlingen onder elkaar een bedrag ingezameld van f 250,en daarvan werden fraaie afseheidscadeaux ge kocht: een barbeque, een attaché koffer en twee plantebakken. Tenslotte nam zaterdag het geza menlijk personeel afscheid van de heer Jumelet. Het hoofd van de school de heer G. R. J. van Heu- kelom bracht daarbij de dank over aan het echtpaar Jumelet voor het werk aan de school verricht. De heer Jumelet bedankte voor de gesproken woorden van waardering en de ge schenken. ZIERIKZEE. Aan de „Theo Thijs- senschool" werd - vlak voor de va kantie - een tjrolijk afscheidsfeestje gevierd. De jeugd kwam verkleed op school en allerlei spelletjes werden gedaan. Hier (foto) is het nummer: koekhappen aan de beurt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK Air conditioning De onlangs geheel verbouwde win kel in brood- en banket van warme bakker Ten Hove in de Poststraat is thans geheel naar de eisen van deze tijd voorzien van „airconditioning". Dit wil zeggen dat er voor de aan wezige produkten en voor de klan ten een aangename en goede tem peratuur heerst. Alles is precies naar behoefte en verlangens te regelen. Uiteraard zal het zeker in deze zo mer maanden de produkten zeer ten goede komen. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad Onder voorzitterschap van burge meester T. C. Hekman komt vrij dagavond 2 juli de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen op het gemeentehuis. De tienpunten tel lende agenda vermeldt o.a.: Ver hoging krediet, openbaar verlich tingsplan Molenweg; Subsidieveror dening plaatselijke verenigingen 1977; ingebruikgeving gedeelte tuin gemeentehuis voor noodhuisvesting van de uitbreiding van de Techni sche Dienst; aan- en verkoop gron den; wijziging bezoldigings veror dening gemeentepersoneel 1976-1: verder voorkomende zaken en rondvraag. Druk bezochte afscheidsreceptie OOSTERLAND, 25-6. Nadat eerder deze maand leerlingen en collega's afscheid hadden genomen van de twee onderwijzeressen van de Chr. school op Reformatorische Grondslag alhier, de dames J. Laurense-Pluyster en M. Nieuwenhuize, die beiden het onderwas wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd gaan verlaten, vond donderdagavond het officiële afscheid plaats met een druk bezochte receptie in de gemecnschapszaal van de ds. Joh. Bogermanschool. Er bestond hiervoor een overwel digende belangstelling uit alle la gen der bevolking, vergezeld van talloze cadeaux en bloemen. Nadat de receptie om negen uur was af gelopen kwam het officiële gedeel te van de avond nl. afscheid bestuur van beide onderwijzeressen. Voorzitter de heer J. van der Zan- de richtte een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij burgemees ter en mevr. De Kam vanDuiveland. wethouder Bakker en secretaris Jac. van der Maas en verschillende oud- leerkrachten. De voorzitter wees op het feit dat mevr. Nieuwenhuize het onderwijs te Oosterland 21 jaar diende en mevr. Laurense bijna 15 jaar. Grote dank gaat uit van het bestuur voor het vele dat beide da mes voor de kinderen hebben ge daan. „Ze hebben allen verschillen de karakters. U hebt ze mogen wij zen op de weg die is leidende naar de Godzaligheid, onder 's Heren on- misbaren zegen". De heer Van de Zande bood ver volgens namens het schoolbestuur de beide dames een envelop met in houd aan. De vice-voorzitter, de heer Matth. Stouten, merkte op dat mevr. Nie- wenhuize, ondanks een zwakke ge zondheid. haar werk altijd met lief de heeft mogen doen. terwijl mevr. Laurense, ondanks de beslommerin gen van haar gezin, de school voor treffelijk heeft mogen dienen. Hij herinnerde zich dat mevr. Nieuwen huize 21 jaar geleden voor het eerst bij hem kwam en wilde trachten enige maanden voor de klas te staan „Dan ben ik toch nog onderwijzeres geweest" was haar commentaar, en niemand kon vermoeden dat dit nog 21 jaar zou worden. De heer Stou ten wenste beide dames nog een ge zegende levensavond toe, onder het aanbieden van een prachtige fruit mand. Drie scholen Burgemeester De Kam bood na mens het bestuur van de gemeente beiden een bloemstuk aan en wees op het merkwaardig feit dat beide dames in drie verschillende school gebouwen zijn werkzaam geweest. Eerst in de oude school aan de Groe ne Poort, toen in de mooie nieuwe school aan de Van den Abeelestraat. en daarna in de nog mooiere school aan de Weelstraat. „U hebt het on derwijs naar beste weten gediend, een lange tijd, en door de zich steeds meer opdringende onderwijsvernieu wingen heeft u zich goed heenge slagen. Terugblik De heer Stouten bracht eveneens veel dank aan mevr. E. Zweistra- Stouten te Zeist, die in de moeilijke uren, wilde invallen; onder het aan bieden van een presentje dankte hij haar voor de bereidwilligheid. Ver der las hij een brief voor van het eerste schoolhoofd, de heer Van Dijk die tot zijn spijt niet aanwezig zijn kon op deze avond. Het oud-school hoofd de heer J. D. Bart. gewaagde van de prettige samenwerking en plaatste de kwaliteiten van de schei dende onderwijzeressen op een rijt je. „U hoorde bij deze school en het zal moeilijk vallen afscheid te ne men van het werk dat u dierbaar werd. In verantwoordelijkheid aan Uw Schepper hebt u uw werk mo gen doen en Hij geve u beiden een gezegende levensavond. Tenslotte was het woord aan de scheidende. Als eerste sprak mevr. Van Nieuwenhuize woorden van op rechte dank, diep ontroerd gewaag de ze van het vele goede dat haar op deze afscheidsavond geboden was. Het „Soli Deo Gloi-ia'' stond echter bij haar centraal". Ik heb niets anders dan mijn plicht ge daan, vol zwakheid en gebrek en het is voor mij gewoon te veel'' was haar commentaar. Ook mevr. Laurense gaf een te rugblik op de bijna 15 jaar dat ze Oosterland' Chr. school heeft mogen dienen. Op humoristische wijze wees zij op het feit dat ze door de voor zitter van het schoolbestuur destijds werd „ingepalmd" om hier onderwij zeres te worden. Als ik echter had kunnen bevroeden dat het bijna 15 jaar zou worden zou ik het waar schijnlijk miet hebben gedaan.. Verder was spreekster verheugd dat ze de school niet zomaar verlaten, ma ar dat een drie jonge leerkrach ten hen gaan vervangen. Mevr. Laurense heeft pret tig ge werkt op school, ze dankt ook mevr. Zweistra en mevr. Klaasse. de vak - onderwijzeres voor dc vele voorbe reidingen die ze hebben getroffen voor dit afscheid. Hierna nog een slotwoord door de voorzitter, waar na met bet zingen van Ps. 119:3 en dankgebed, deze avond werd beslo ten. Tenslotte zij nog vermeld dat als nieuwe leerkrachten op de school komen de onderwijzeressen: mej. A. Rottier te Borscle. en mei. O. Douw te Aagtekerke. Verder als onderwij zer: de heer J. de Jonge uit Sirjans- land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3