Zierikzeesche raad stelde zich achter ingediende motie Aanleg van sportterrein te Nieuwerkerk gereed Amerikaanse- Palestij dialoog! Jongen overleden aan schot uit politiepistool nse Geen oplossing Italiaanse verkiezingen DE ZIERIKZEESCHE COURANT De zaak Smit Bolnes Vergadering Raad Duiveland teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 juni 1976 132ste jaargang Nr. 21913 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bi) de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Stad en Lande naar Gent ZIERIKZEE, 21-6. De nog frisse week beleefde alweer (maandagavond) een vergadering van de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. De raad diskussieerde over de recente trieste ontwikkelingen bij de scheepsmotorenfabriek Smit Bolnes, uitmondend in een door de heer Groen inge diende motie, waarin gewezen wordt op de zeer ern stige gevolgen die eventuele sluiting van het bedrijf voor werknemers en de regio zou betekenen. De voorzitter sprak in dit verband van een zeer kritiek geworden situatie, juist ook door de zware konkurrentie in de machine-branche. Bovendien is het zoeken naar een oplossing extra moeilijk, daar tevoren sluiting was afge kondigd; Bespreking van samenwerking met machinefabriek Bolnes is afge stuit, op de departementale eis van volledige fusie. „Men moet er ook begrip voor hebben dat een gezond bedrijf zich moeilijk met handen en voeten laat binden aan een bedrijf in moeilijkheden," aldus de voorzitter. Een soortelijke situatie deed zich voor met M.A.K. Ook daar was weel de eis tot volledige fusie. „Het is niet aan ons te beoordelen of het ministerie hiermee fout is; het gaat om kabinetsbeslissingen en men is wel huiverig voor het scheppen van precedenten. Overigens is de bege leiding door I.H.C.-Holland uiterst aanvechtbaar en zeker niet ten gun ste van werknemers, Uitoefenen druk De heer Groen wilde met zijn mo tie druk uitoefenen op de Raad van Bestuur van I.H.C. Geziien het jaar verslag van I.H.C. is er nog wat fi nanciële speelruimte (ook voor 1976). In de motie wordt aanvullend op gemerkt, dat niet alles is geprobeerd om het bedrijf te redden en dat door I.H.C.-Holland nog lopende onderhandelingen eenzijdig zijn af gebroken, terwijl bekend was dat ook de provide Zeeland ën de ge meenten van Schouwen-Duiveland in principe bereid waren (en zijn) om te helpen. Nieuw overleg In de motie wordt dit eenzijdig af breken van de onderhandelingen af gekeurd en aangedrongen op nieuw overleg tussen I.H.C. en het perso neel, de vakbonden, de provincie, de gemeente Zierikzee en het mini sterie van ekonomische zaken, waarbij opnieuw wordt nagègaan of de fabriek Smit en Bolnes behou den kan blijven. Aan het kollege van b en w. werd gevraagd de motie onder de aan dacht te brengen van de vergadering van aandeelhouders van I.H.C., die gehouden wordt op donderdag 24 juni a.s. De heer Den Boer had graag in- ter-fractie-overleg gezien over de motie, maar door tijdgebrek bleek dit onmogelijk. De raad ging verder con amore akkoord met de motie, waarvan afschriften zullen worden gestuurd aan alle bij deze zaak be trokken instanties. Artsencongres Amsterdam AMSTERDAM, 22-6. Ruim 3000 artsen uit zestig landen nemen deze week deel aan het zevende Europese Cardiologen Congres in Amsterdam. In de verschillende secties, discussie groepen, „micro-symposia" en werk groepen worden in totaal niet min der dan 800 inleidingen gehouden over de ontwikkelingen op het ge bied van het hartonderzoek en de bestrijding van hartziekten. AMSTERDAM, 21-6. De 17-ja- rige Amstelvener C. J. is maandag ochtend in een Amsterdams zieken huis overleden nadat hij enige uren tevoren door een schot uit een poli tiepistool in het hoofd was geraakt. Het fatale schot viel na een wilde achtervolging door Amstelveen en Amsterdam, waar de politie van beide plaatsen aan deelnam. CAIRO, 21-6. President Sadat van Egypte is er tenslotte in geslaagd de Verenigde Staten en het Palestijnse verzet te brengen tot rechtstreekse contacten, zo meldt de correspon dent van AFP Nabil Jumbert uit Cairo. Het Egyptische staatshoofd pro beerde in feite sedert de onderteke ning van het tweed Sinai-akkoord met Israël de Verenigde Staten te overtuigen van de noodzaak met de Palestijnen een dialoog te beginnen en de Amerikanen te overtuigen van het nut van een dergelijke dialoog. Deze rechtstreeks contacten zijn zondag onthuld door het hoofd van de Egyptische diplomatie, Ismail Fachmi, en daarna bevestigd door president Ford. NIEUW LEKKERLAND. Pieter van Vollenhoven en zijn zonen prins Maurits en prins Bernhard hebben de molendagen te Kinderdijk ge opend. Pe prinsjes kregen molentjes van de burgemeester van Nieuw- Lekkerland, de heer A. C. Ph. Har donk, (r.). (I) DUIVELAND, 21-6. De gemeente raad van Duiveland vergaderde gis teren (maandagavond) j.I. in het ge meentehuis te' Nieuwerkerk, onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Met kennisgeving was af wezig wethouder S. Overbeeke (ARP). De voorzitter opende de ver gadering met ambtsgebed, en heette vervolgens de aanwezigen welkom. Als naar gewoonte volgde eerst beantwoording aan leden die vragen stelden op de vorige vergadering. Gememoreerd werd de onderschei ding aan oud-wethouder C. P. Kuij- per te Ouwerkerk, die tot ereburger van de gemeente werd benoemd we gens zijn vele verdiensten voor de gemeenten Ouwerkerk, en na de sa menvoeging voor Duiveland. Hij was hiermee zeer vereerd, en bracht bij monde van de voorzitter de dank aan het gemeentebestuur over. Verder sprak de raad zijn voldoe ning uit over het feit dat er een op lossing is gevonden voor de dichting van de Oosterschelde met een door- laatdam. Aan de orde kwamen de in gekomen stukken en mededelingen bevattende een aantal goedkeuringen door Ged. Staten van raadsbesluiten van grondverkopen etc. Ze werden voor kennisgeving aangenomen. Sportterrein Verder volgde mededeling betref fende de aanleg van een sportterrein te Nieuwerkerk. Door de Grontmij. N.V. is het grondwerk en het aan brengen van de verschralingslaag onderhands aanbesteed aan de fa. S. Zijlstra B.V. te Andel voor de som van f 51.546,exclusief B.T.W. De levering van het verschralingszand werd opgedragen aan de fa. Aarts en Uytdewilligen, voor een bedrag van f 29.450,exclusief B.T.W. Voorts is de aanleg van de toegangswég en het leggen van riolering onderhands aanbesteed aan de fa. Wandel te Nieuwerkerk, voor de prijs van 12.650,exclusief b.t.w.. Het leggen van drainage werd aanbesteed aan de fa. Hommel te Oud-Vossemeer voor de prijs van f 0,70 per meter, exclusief b.t.w. en levering van materialen. Het totaal van de uitgevoerde en uitbestede werken blijft ruimschoots binnen de kostenraming. Per 8 juni j.I. was het werk gereed. Woningbouw Er was naar bovenstaande door enkele leden op de vorige raadsver gadering ge-informeerd. Verder wer den aanvragen om garantie van ren te en aflossing voor leningen, ten be hoeve van woningbouw gevraagd en verstrekt door A. A. van der Cingel te Vierpolders, voor de bouw van een woning te Oosterland, aan de Burgem. van Eetenstraat. Door P. van Zoetendaal te Naaldwijk, voor de bouw van een woning te Ooster- land, aan de dr. Schutterstraat, en door C.T.L. Beekmans te Rotterdam, eveneens voor wonnigbouw aan de dr. Schutterstraat te Oosterland. Idem door C. A. M. van Beek te Oos terland, voor bouw aan de dr. Schut terstraat en aan J. de Jong te Oos terland, voor bouw aan de dr. Schut terstraat. Door T. J. M. Meijer te Oosterland voor bouw aan de dr. Schutterstraat. Vervolgens door de heer M. P. J. Hollestelle te Nieuwer kerk, voor woningbouw in de Bur gem. van Eetenstraat te Nieuwer kerk.. Al deze zeven aanvragen zijn gedaan via het Bemiddelend Orgaan Rohyp. Verder werd besloten aan de heer K. A. de Vlaam, Kcetenstraat te Zie rikzee te verkopen een perceel bouw grond aan dc Gecrtruidlaan te Ou werkerk. gelegen in het bestem mingsplan Ouwerkerk. Het is groot ongeveer 500 ca, voor dc prjjs van f 42,74, in totaal f 21.370.— te ver meerderen. met f 3.419,20 voor om zetbelasting. Zulks voor de bouw van een woning. De achtervolging begon 's nachts in Amstelveen, waar het slachtoffer met een gestolen wagen een gepar keerde auto had geramd en bij de komst van de politie er met grote vaart vandoor ging. De achtervol ging eindigde in de Wflbautstraat ter hoogte van de Mauriiskade, waar de auto waarin C. J. samen met zijn 16-jarige plaatsgenoot Ro nald D. reed, bij het stoplicht tegen een wachtende auto botste. Toen vier politiemannen uitstapten om de inzittenden aan te houden, gaf J. plotseling vol gas en reed op de po litieagenten in, die vier kogels op de auto afvuurden. Eén van de kogels trof C. J. dodelijk. ROME, 22-6. De christendemocra ten hebben zich weten te handhaven als dc grootste partij in Italië. Deze partij kwam onverwacht sterk uit de stembusstrijd. Ze heeft zich weten te herstellen van de zware nederlaag bij de regionale verkiezingen van vo rig jaar en zelfs 0,9 procent meer stemmen gekregen dan bij de parle mentsverkiezingen van 1972. De communistische partij heeft de verwachte stemmenwinst behaald, maar is er niet in geslaagd een eind te maken aan de suprematie van de christendemocraten. Toen ongeveer .96 procent van de stemmen was ge teld, hadden de christendemocraten in de Kamer van Afgevaardigden een voorsprong van vier procent op de communisten. De P.C.I. haalde 7,5 procent meer stemmen dan in 1972. In de senaat hebben de christende mocraten vijf procent meer stem men (19 zetels meer) dan de commu nisten. Het ziet er dus naar uit dat de verkiezingen geenszins een oplossing hebben gebracht voor de politieke impasse waarin Italië al geruime tijd verkeert. Advertentie Heeft u nog een en will u graag over op eiken? Ruil hel dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. Maandagmiddag kwam het Fiat-busje van de heer J. W. F. L. in de Nieuwe Haven terecht. De heer L. had zijn wagen geparkeerd langs de Vissersdijk. De auto stond geblokkeerd in de versnelling. De hond, die in de wagen was achter gebleven, veroorzaakte echter dat de versnellingsknuppel vrij kwam te staan en zodoende dook de wagen met een langzaam gangetje het wa ter in. De hond kwam ongedeerd uit het water, maar het Fiat-busje raak te totall los. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Handschriften vergaan in de kast, of rijpen daarin. Erner-Eschenbach BELFAST. In een voorstad van Belfast, Dunmurry, is maandagmor gen een winkelier doodgeschoten, de vierde door gewapende mannen doodgeschoten Noordier in twee da gen. Deze maand zijn in Noord-Ier land al 25 mensen gedood, het do dencijfer over dit jaar bedraagt lflfi. Verwachting tot woensdagavond: warm Droog, zonnig en warm; vannacht weinig wind, enkele mistbanken en minimumtemperaturen circa 13 gra den; overdag zwakke tot matige wind tussen zuid en oost en maxima rond 28 graden, maar aan de kust enkele graden lager. Voor donderdag: Aantal uren zon; 7 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN 3IAANSTANDEN 23 juni. Zon op 4.20, onder 21.04 Maan op 1.45, onder 17.00 24 juni. Zon op 4.20, onder 21.04 Maan op 2.16, onder 18.00 Nieuwe maan: 27 juni (15.50) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 23 juni 12.19 5.46 18.18 24 juni 0.38 13.16 6.42 19.09 Springtij: 29 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor woensdag wordt warm en zonnig weer verwacht. Boven west-Europa is dc luchtdruk sinds maandag flink gestegen. Dinsdag morgen strekte zich een hogedrukge- bied uit van de Golf van Bisca je over onze omgeving en Duitsland naar Polen. Het hoog bouwt zich nog ver der op waarbij de kern boven noord- Duitsland komt Ie liggen. Hierdoor komt ons land geleidelijk in een zui delijke en later in een zuidoostelijke stroming, waarmee warme lucht wordt aangevoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1