Gift uit de Zeeuwse Kollekte voor peuterspeelplaats Renesse j] Tegenvallers bij begroting Doden door brand in Engeland In Rusland giet het Kindje gestikt in auto Massamoord op muizen op Taiwan d e u r I o o Gift met een achtergrond ONZE PUZZELRUBRIEK Aardbeien zelf komen plukken Dure bomen te Goes Auto verpletterd STREEKNIEUWS 4 RENESSE, 17-0. - Donderdagmorgen overhandigde mevrouw Everwijn f 250,— uit de opbrengst van de Zeeuwse kollekte aan de voorzitster van de peuter speelzaal Renesse, mevr. J. Kraaijenbrink-Gerhardt. Deze peuterspeelzaal ging januari dit jaar van start, nadat in december 1975 reeds was proefgedraaid. De speelzaal draait twee ochtenden in de week met een groep van achttien kinderen en twee leidsters. In augustus zullen een groot aantal peuters naar de kleuterschool gaan, maar dan is er toch nog zoveel belangstelling voor de speelzaal dat men met achttien kinderen kan doorgaan en èr staan dan zelfs nog enkele kinderen op een wachtlijst. DEN HAAG. 17-6. Minister Dui- senberg (financiën) heeft donderdag -avond laat de Tweede Kamer la ten weten, dat. btf de uitvoering van de begroting voor dit jaar „vrij om vangrijke tegenvaller" optreden. In totaal belopen deze tegenvallers een totaal-bedrag van ongeveer 1,5 mil jard gulden. MANCHESTER, 17-6. Bij een brand in een café in Manchester zijn donderdag zes personen om het le ven gekomen. De politie sluit de mogelijkheid niet uit dat het hier een meervou dige moord betreft. Er bestaat ver moeden dat. de zes slachtoffers al dood waren voordat de brand uit brak. Het betreft de eigenaar van het café, diens vrouw en drie kinde ren en een schoonmaakster. Toen men in oktober een beroep deed op de bevolking om wat mate riaal voor de speelzaal te geven, dat men zelf niet meer nodig had omdat de kinderen het waren ontgroeid, had men over medeleven zeker niet te klagen, omdat het materiaal na tuurlijk niet nieuw was ging er wel eens iets kapot, maar dank zij finan ciële bijdragen van verschillende zijde was men in staat ook wat nieuw speelgoed aan te schaffen. Het bestuur en de leiding was ook bijzonder verheugd met de bijdrage uit de Zeeuwse kollekte. Om t ien uur kwamen mevr. Ever wijn, in gezelschap van de organisa trice van de kollekte in Renesse, mevr. De Wit, naar de speelzaal .om" de tweehonderd vijf tig gulden- aan de voorzitster van de peuterspeelzaal- stichting, mevr. Kraaijenbrink te overhandigen. Mevrouw Everwijn verklaarde zich verheugd namens de Zeeuwse Vrouwenraad dit geld te mogen overhandigen, temeer daar het niet eenvoudig' is voor een Stichting Peu- spcelzaal de eindjes aan elkaar te knopen, omdat het niet zoals kleuter en basisscholen in hoofdzaak door de overheid wordt bekostigd. Zij vertelde vervolgens wat over de Zeeuwse Vxxmwenx'aad en legde uit dat. deze bij de Opbouwstichting Zeeland had bepleit wat geld uit de opbrengst van de ieder jaar in ok tober gehouden Zeeuwse kollekte aan peuterspeelzaalwerk beschikbaar te stellen. Zij vertelde verder dat de op brengst van de kollekte in 1975 was besteed aan vakantieweken voor Onze wekelijkse puzzelrubriek lijdt kennelijk nog niet onder de droogte in de natuur, want de sta pel inzendingen blijft telkens weer op peil. Onder de goede inzenders werden de prijzen verdeeld: De eerste prijs is bestemd voor: De heer \V. Roggebant Iepenlaan 2 AMEIDE De tweede prijs gaat naar: Mevr. J. van Velthoven-Ver- kaart Lammermarkt 32 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de volgende: De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. denkbeeldige bewaarplaats van 's lands gelden; 8. dicht gekruld (van hoofdhaar); 12. talisman; 13. met gretigheid; 14. voorzetsel; 16. bal van week mate riaal; 17. terras op een huis; 18. Technische Hogeschool (afk.); 19. uiteinde v.e. niet rechtopstaand rondhout; 21. verfrissende lekkernij; 22. vergoeding voor werk; 23. man netjeshond; 24. staatsiezetel voor een vorst 26. telwoord; 27. schuine balk v.e. dak; 29. inhoudsmaat; 30. deel van de voet32. fijn weefsel34. mu- ziekteken in de psalmen; 36. che misch symbool; 38. aanwijzend voor naamwoord; 39. onbepaald hoofdtel woord; 41. sleuf in een hoefijzer; 42. deel v.e. fiets; 44. de oudere (afk. Latijn); 45. vlaag van eigenzinnig heid; 47. lidwoord; 49. familielid; 51. twee personen die bij elkaar passen (figuurlijk); 53. zichzelf voortstu wend pi'ojectiel; 56. boom; 58. ver kregen voordeel; 60. scheepsvloer; 61. torenomgang; 63. hectogram; 64. niet gesloten; 66. volksnaam van de kauw; 67. voorzetsel; 68. muzieknoot 69. landbouwer; 70. hemellichaam; 72. per adres (afk.); 73. herkauwer; 74. malie v.e. veter; 76. deel v.e. ef fect 77. deel van Europa. VERTICAAL: 1. de buitenste, nog niet rijpe jaarkringen v.e. boom; 2. uitroep; 3. eenheid van elektrische stroomsterkte (afk.); 4. stad in Italië; 5. langwerpig houtrolletje voor ga ren; 6. boom; 7. sint (afk.); 8. in el kaar gevlochten ring van bloemen enz.; 9. tocht te paard; 10. voeg woord; II. schietvereniging; 13. soort onderwijs (afk); 15. richtsnoer; 17. stand v.e. model; 18. tak van sport; 20. kledingstuk; 22. grondsoort; 23. advies; 25. rivier in Duitsland; 26. zuster (afk.); 28. maat voor het ar beidsvermogen van machines (afk.); 30. vloeistof; 31. eerste gevechtslinie v.e. strijdend leger; 33. harlekijn; 35. gewricht; 37. vlaktemaat; 40. plant; 43. wending; 46. mogelijkheid; 48. stad in Duitsland; 50. inwilliging; 52. Ned. Spoorwegen (afk.); 54. bloedvat; 55. eerstkomende (afk); 57. beginsel van blad of bloem; 59. boosheid; 61. korte spijker met bolle kop; 62. ma nier waarop iemand staat; 65. hoofd deksel; 66. meubelstuk; 69. vogel; 70. deel v.h. jaar; 71. troefkaart bij di verse kaartspelen: 73. 100 liter (afk.); 74. op het ogenblik; 75. muzieknoot. bejaarden en gehandikapten. Het Anjerfonds. Hieruit worden muziek verenigingen geholpen bij de aan schaf van nieuwe instrumenten. Mevr. Everwijn wees erop dat de Renesser fanfare reeds meerdere malen beroep op het fonds heefl gedaan. Verder een fonds voor peu terspeelplaatsen, tuinen en crèches en voorkomende aanvragen voor bijzondere doeleinden. Verder zei mevr. Everwijn nog van de opbrengst voor de kollekte in Renesse 18"/» terug naar de bejaar densociëteit van Renesse gaat. Zij sprak de hoop uit dat men blij was met de gift en dat men er zich door zou laten inspireren anderen bekend te maken met de Zeeuwse kollekte en do bestemming van hel geld. Tot slot wenste zij de medewerkers aan de peuterspeelzaal veel succes toe. HORIZONTAAL: 1. vlotter; 6. pla teel; 12. Main; 14. enig; 15. e.k.; 17. bekoorlijk; 20. St.; 21. top; 23. rel- muis; 24. boa; 25. brok; 27. poef; 28. Atlas; 29. het; 31. Lisse; 32. om; 33. talon; 35. Sr.; 36. snedig; 37. tumtum 39. al; 40. pegel; 42. o.i.; 44. Orion; 46. lom; 47. lotto; 49. eest; 52. leer; 53. mee; 54. zandaal; 58. rem; 59. p.p.; 60. karmeliet; 62. nu; 63. ring; 64. neon; 66. amandel; 67. legende. VERTICAAL: 1. voetbal; 2. om; 3. tab; 4. tier; 5. enkel; 7. lelie; 8. anijs; 9. tik; 10. eg; 11. latafel; 13. hommel; 16. kort; 18. O.L.; 19. Ru; 20. soes; 22. polonaise; 24. bosruiter; 26. kame lot; 27. pistool; 29. hagel; 30. totem; 33. tip; 34. nul; 38. loempia; 41. gon del; 43. formule; 45. reep; 48. teen; 50. marge; 51. Maine; 54. zand; 55. n.m.; 56. al; 57. leeg; 60. kin; 61. toe; 63. Ra; 65. N.N. MOKOU. De inwoners van het Europese deel van de Sowjet-Unie komen al twee maanden hun regen jas niet meer uit. In tegenstelling tot het voorjaar is het er uitermate koud en valt de regen in stromen. Volgens officiële mededelingen is dit type weer fin dit jaargetijde sinds 1879 niet meer voorgekemen. Donderdag brak af en toe de zon door, rnaar het is plage rij, want ook voor de komende da gen is kil en regenachtig weer voor speld. Wat normaliter in juni aan regen in het Centraaleuropese deel van Rusland valt,, is dit .jaar al in de eerste drie dagen, van de maand gevallen en mei .verdronk helemaal' De regen zou catastrofaal zijn voor de landbouw in Europees Rus land, als de oogst al niet was mis lukt door de extreme droogte in de lente. BRUSSEL, 18-6. Een baby van vijf maanden is dondex-dagrbiddag in het Belgische Schellebelle door ver stikking om het leven gekomen in een te warm geworden personen auto. De vader van het kind ver keert in shocktoestand. Hij kon nog niet gehoord worden. Even na de middag, donderdag, parkeerde de man zijn auto op het plein voor het gemeentehuis in Schellebelle. Zijn vijf maanden ou de zoontje Kurt 'het hij, in een wieg gelegen, op de achtex-bank in de au to achtex-. De wagen stond in de zon. Om ongeveer half drie in de mid dag kwam de man uit het gemeente huis terug bij zijn wagen. Hij trof zijn zoon levenloos in de wieg aaxi. Het kind was .gestikt in de zuurstof- arme en overhitte lucht in de wagen Hel parket stelt een ondexv.oek in. TAIPEH, 17-6. In de zesjaren- oorlog op Taiwan is verklaard aan de muizen zijn ongeveer 37 miljoen diertjes uitgeroeid, zo heeft het plaatselijke persbureau bekendge maakt. In de camgagne is tweedei'- de van de muizenbevolking van Nationalitisch China verdelgd. BRUSSEL, 17-6. Nicolai van Gor- sem, een fruitkweker uit het Lim burgse Jeuk in België (gelegen tus sen Borgworm en St. Truiden) heeft alle geïnteresseerden uitgenodigd zaterdag op zijn tuinderij aardbei- te komen plukken. Zelf plukken be tekent in dit geval de aardbeien te gen de helft van de prijs verkrij gen. De Belgisch-Limburgse tuinder volgt daarmee het initiatief van kwekers in Beieren, rond Hamburg en nabij Straatsburg. De Belg ver schaft gratis „plukadvies", terwijl zijn bedrijf ook „verpakkingsfacili- teiten" geeft. Iedereen is welkom, pq/keerfaciliteit is er voldoende, al dus Van Gorsen -die meent dat zijn initiatief een goede gelegenheid geeft om „een dagje Limburg" te kombineren mei het mee .naar huis nemen van een goed maaltje aard beien. De Limburgse tuinder heeft twee redetien voor zijn initiatief om „zelf- plukkers" uit te nodigen. Hij kan moeilijk beroepsplukkers vinden en hij heeft als hobby het kweken van vroegere variëteiten van de aardbei. GOES, 17-6. Goes koopt twee bo men van zijn wethouder Roose voor f 36.600. Dm heeft de gemeenteraad van Goes donderdagavond, het na grote aarzeling, besloten. De wethouder moei van zijn 4000 vier kante meter grote tuin 1600 vierkan te meter afstaan aan de gemeente om de aanleg van een nieuwe ver keersweg mogelijk te maken. In to taal ging het om een bedrag van 262.250. Van dit bedrag was f 30.000 bestemd voor de aankoop van de twee zeer oude bomen die precies aan de rand van de nieuwe verkeersweg zouden komen te staan. De wethouder vreesde dat ze dan binnen de kortste keren het loodje zouden leggen. „Dan ben ik ze kwijt en ontvang er geen cent voor. Ik wil dal u ook die twee bomen van me koopt," liet hij het gemeentebe stuur weten, Veestapel wordt vergiftigd VENRAY, 18-6. De veestapel op het agrarische bedrijf van Toon van Dijck aan de Laagheidseweg in Ven- ray dreigt totaal te worden vex-gif- ligd. Dit jaar ïnoest de heer Van Dijk al 33 melkkoieen laten afmaken omdat zij vex-giftigingsverschijnselen vertoonden. Van de 35 melkkoeien en de 43 stuks jong vee die de heer Van Dijck momenteel nog over heeft, zijn inmiddels bij 15 koeien ook reeds vergilligingsvei'schijnselen ge- konslnteerd. De gewrichten van deze dieren zijn ontstoken zodat ze moei lijk kunnen lopen en staan. De melkproduktei is aanzienlijk gedaald en de kwaliteit ervan is verslechterd. NOORDSCHARWOUDE, 17-6. Waarschijnlijk door de luchtdruk- golven van een of twee laag over vliegende straaljagers is bij een fa briek aan de Voorburggracht in het Noordhollandse. Noordscharwoude een rond twee meter hoge stapel te gels gedeeltelijk ingestort. Met de woorden „Jan kijk je auto eens" maakte een van de personeelsle den een kollega er op attent dat er boven diens DAF een grote stofwolk hing. De tegels bleken boven op de auto van de man terecht te zijn ge komen. Het voertuig werd volkomen verpletterd en zelfs alle vier de banden sprongen. De politie stelt een nader onderzoek in. Gevallen van dysenterie in Amsterdam AMSTERDAM, 17-6. Een aantal kinderen heeft vorige week bij het spelen in een kinderbadje in de Gibraltarstraat in Amsterdam dysenterie opgelopen. Dit bleek toen zij het afgelopen weekeinde diarree en koorts kregen. Negen kinderen zijn in een ziekenhuis opgenomen, omdat zij te veel vocht verloren en uitgedroogd raakten. Hun toestand is thans bevredigend, aldus een me dedeling van de geneeskundige dienst. Het kinderbadje werd 12 juni gesloten. De GG en DG spreekt van een „epidemietje'* van dysenterie, waar over de artsen in de hoofdstad in middels zijn ingelicht. Huishoudens alleenstaanden DEN HAAG. 17-C,.Honderd- zeven gemeenten in ons land zijn aangewezen tot het instel len van een onderzoek naar de huisvesting xmn alleenslaan- den en tiveepersoonshuishou- dens. In al deze gemeenten hebben zich op dit gebied moeilijkheden voorgedaan. Dit heeft het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke or dening woensdag meegedeeld. Men wil met dit onderzoek proberen de omvang van de groepen alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens per gemeente vast te stellen. Ook hoopt men via dit onderzoek gegevens te krijgen over de woonbehoeften en ivoonwen- sen van deze groepen. De kos ten kunnen door het rijk wor den vergoed. In een aantal ge meenten is de uitvoering van het onderzoek al ter hand ge nomen. TWEEDE KAMER Minister Westerterp: geen schapen op wegbermen DEN HAAG, 17-6. Minister Wcs- (erterp (verkeer) acht hel niet toe laatbaar schapen in te zetten bij het beweiden van wegbermen, zoals ge- suggei'eerd door het kamerlid Im- ktfmp (D'66). De minister zegt dit uit een oogpunt van verkeersveilig heid af te wijzen, waarbij hij - blij kens antwoord op schriftelijke vra gen - zich tevens afvraagt „of we het do schapen wel mogen aandoen" Uil het antwoord blijkt, dat met hot beweiden van dijktaluds met schapen een betere en sterkere gras mat wordt verkx-egen dan met maaien. De kosten van beweiden zijn, afhankelijk van plaatselijke omstandigheden, lager of nagenoeg gelijk aan de kosten van maaien. Jammerlijk lJl75-verlies voor Spoorwegen UTRECHT, 17-6, Blijkens de in het jaarverslag over 1975 vermelde definitieve cijfers hebben de Neder landse Spoorwegen vorig jaar een nadelig bedrijfsresultaat geboekt van f 287 miljoen. Daarvan moet eigenlijk f 68 miljoen worden afge trokken. Dat bedrag is namelijk be taald aan interest voor leningen die moesten woi'den afgesloten voor de financiering vaxx het tot en met 1972 geaccumuleei'de vex-lies van f 936 miljoen en het zal met de overheid worden veiTekend zodat de wet tot regeling van de financiële positie van NS tot stand komt. Flitsen uit het buitenland SEOEL. Een woordvoerder van de Zuidkoi'eaanse politie heeft donder- dag meegedeeld, dat elf bemannings leden van een Zuidkox'eaanse vis sersboot wegens muiterij zijn gear resteerd. LISSABON. Elf officiei'en van de pax'achutisten van de Portugese basis Tancos, die belx-okken waren bij de mislukte opstand van 11 maaxd 1975, zijn onvoorwaai'delijk in vrijheid gesteld. STRAATSBURG. Hoge ambtena ren van de negen Eui'opese landen vergaderen in Luxemburg om alsnog te probei'en een oplossing te vinden voor een vertegenwoordiging van de Europese Gemeenschappen op de economische top van 27 en 28 juni a.s. op Puerto Rico. SANTIAGO DE CHILE. Dertig door de geheime politie van hun land gezochte Clii lenen hebben woensdagnacht hun toevlucht ge zocht in de gebouwen der voorma lige Bulgaarse ambassade in San tiago. BEIROET. Premier Abdel Sal am Djalloed van Libië heel't een onder houd gehad met. de Libanese Falan- gistenleider Pierre Gemayel. Het ondex-houd vond plaats iii het chris telijke bolwerk Asjrafiyeh dat in Beii'oet-Oost ligt. NEW YORK. Jimmy Carter, die vrijwel zeker de democratische kan didaat zal zijn. bij de presidentsver- kiezingen in november, zal blijkens een opiniepeiling van de televisie maatschappij NBC geen moeite heb ben ixiet pi*esident Ford, als deze de kandidaat wox-dt. van de x^epublikei- nen. BRUSSEL. Een van de beman ningsleden van de uit Oostende af komstige vissex-sboot O 231 „Andre Monique" is dinsdagavond om het leven gekomen bij een bi'and die op het schip woedde. ROME. Woensdagochtend is in Rome een groothandelaar in eieren en gevogelte door gemaskei'de en gewapende lieden ontvoerd. Het is de 52-jaxdge Renato Penteriani, die wex-d aangevallen toen hij juist, zijn woning had vexdaten om zich naar de veiling te begeven. BUENOS AIRES. Linkse guerrilla strijders hebben in Buenos Aires een voormalige officier van de geheime dienst van het Argentijnse leger, kolonel Juan Caxdos Mendieta, dood geschoten toen zij poogden hein te ontvoeren. NEW YORK. De Veiligheidsraad is akkoord gegaan met de vexdenging van het mandaat voor de V.N.-vx-e- desmacht op Cyprus voor zes maan den. PARIJS. Frankrijk heeft woens dag het voornemen bekendgemaakt een 200 mijlszone te px'oclameren waarbinnen alle vis- en mineraal- gronden aan haar toevallen. BRUSSEL. Vier gewapende man nen hebben woensdag in het centrum van Bx'ussel het ^hoofdkantoor van de Algemene Belgische Werknemers Federatie geti'acht te overvallen om zich meester te makarx van het daar voor werklozenuitkeringen aanwezi ge kasgeld. Door tussenkomst van een man die zijn uitkering kwam af halen mislukte de aktie gedeeltelijk. NAIROBI. De Verenigde Staten hebben met Kenia een principe-ak- kooi'd gesloten voor de levering van 12 supersonische gevechtsvliegtuigen van het type F-5. Volgens Ameri kaanse zegslieden wil Washington met deze verkoop een tegenwicht bieden voor de levexdng van Russi sche Migs-21 aan Kenia's buuxdanden Oeganda en Somali. LONDEN. Een Sowjet-Russische verkeersmachine van hel type Toe- polev, sinds 1 juni vermist op weg naar Loeanda in Angola, blijk! te zijn neergestort op het eiland Mala bo in Equatoriaal Guinee. Dit is woensdag meegedeeld door Radio Loeanda. Bij deze vliegramp kwa men alle 46 inzittenden om het leven BRUSSEL. Als alles naar wens verloopt zullen op 28 juni. op de grote markt van het Belgische plaatsje Roeselare, 7.000 eieren sneuvelen om een rccord-ommclet te maken. De Westvlaamsc vereni ging van pluimveehouders ivil daar mee in één klap het record eierbak- ken op haar naam zien Ie krijgen. BRUSSEL. Een Belgisch consor tium van bedrijven heelt met de „Nationale Wacht" in Saoedi-Arabic een conti*act afgesloten voor dc ont wikkeling van een geïntegreerd ge zondheidsprogramma. Voor de volle dige vcrwezelijking daarvan zal on geveer tien jaar nodig zijn. BRUSSEL. Recent bekend gewor den cijfers tonen duidelijk aan dat de Belg minder sigaretten is gaan roken. In 1974 gingen er in België nog 20,2 miljard sigaretten in rook op. De konsximptie over 1975 was 18,9 miljard sigaretten Voor wie op reis gaan DEN HAAG, 17-0. Ga uhge- rust op reis, neem geld vooral mee in de vorm van che'tjués of girobetaalkaarten, sluit een goede verzekering af efn houd familie op de hoogte van de verblijfjrtaatsen. Deze wenken heeft het ministerie van bui tenlandse zaken dinsdag gepu bliceerd voor alle Nederlan ders, die dit jaar op vakantie gaan. Hel ministerie wüar- schuwt speciaal de jeugdige Nederlanders voor de strenge straffen in het buitenland voor handel in verdovende middelen en raadt automobilisten aan uitserst voorzichtig te zijn met het meenemen van lifters. 8 Bejaarden en jaarlijkse reis Deze week maakten de bejaarden van Renesse hun jaarlijks reisje. Het gezelschap vertrok in één volle bus via de Brouwersdam en de Benelux- tunnel naar Honselersdijk, waar de bloemenveiling werd bezichtigd. Aan de hand van een diaserie kreeg men een duidelijke uiteenzet ting vooi'geschoteld. Verder werd men door een deskundige gids rond geleid, men zag het veilen en men kon genieten van een pracht aan vex'schillende bloemen. Via Den Haag reed men vei'vol- gens naar Alfen aan de Rijn, waar een bezoek gebracht werd aan Avi Fauna. Daar werd eerst een uitste kend verzorgde koffiemaaltijd ge bruikt waarna men in het vogelpark de vele soorten verschillende vogels bezichtigde. Via Rotterdam wei'd de terugtocht gemaakt. In De Blauwe Keet genoot het gezelschap van een heerlijke wax-me maaltijd en om kwart over acht was men tex*ug in Renesse. Daar stond het fanfare korps Luctor et Emergo reeds aan de rand van het dorp te wachten. Nadat de wachtende kinderen in de bus waren gehaald werden met de muziek voorop de laatste meters naar huis afgelegd. Nadat nog een rondje over het dorp was gemaakt stapten de bejaarden uit de bus, ter wijl het fanfax*ekorps nog enkele nummers speelde. In hel Wapen van Renesse werd, onder het genot van enkele consumpties, door het voldane gezelschap nog wat nagekaart. De heer J. A. Kouman dankte na mens het comité bejaax'denreis alle deelnemers voor hun medewex-king aan het welslagen van de dag en burgemeester H. P. Everwijn sprak enkele woorden van dank tot het comité. BRUINISSE Illegaal in het land Drie vxreemdelingen met de Portu gese nationaliteit die werkzaam zijn bij een bedrijf in Bruinisse verble ven al enige tijd illegaal in ons land. Woensdagmorgen zijn zij overgege ven aan de Rottex-damse politie en zullen zij waarschijnlijk naar hun eigen land terug moeten keilen. Kantoor Amrobank Het nieuwe kantoor van de Amro bank aan de Deestraat zal vrijdag middag 2 juli officieel worden ge opend door burgemeester T. C. Hek man. Advertentie meelstraat 31 zierikzee Gezi nsver zorging in de knel DEN HAAG, 17-6, De gez\)isver- zorging in ons land komt in de knel. Zo spoedig mogelijk moeten meer „uren'' zien te worden verkregen opdat de taken naar behoren kun nen worden vervuldi Het bestuur van de centrale raad voor gezins verzorging Is dit te verslaan gege ven in een motie op de algemene vergadering van de raaddie don derdag in Den Haag is gehouden. Algemeen viel te beluisleren dat er grote onzekerheid heerst over lal van zaken in de gezinsverzorging waaronder vooral de werkgelegen heid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4