Wandelfestijn telt ditmaal anderhalf duizend deelnemers Geen subsidie meer verlenen aan Stichting Cultuurspreiding Zeeland teak bergmeubel MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zierikzeese Avondvierdaagse Gemeenteraad Bruinisse 1 f Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruit het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit NUMMER: Fooruilzichten Zeeuivs bedrijfsleven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 juni 1976 ^^JnttCIALE Nr. 2190a WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Door werkzaamheden van de W.M.Z. in de Kadeweg is voor woensdagavond het oorspronkelijk vastgestelde parcours wat gewijzigd en ziet er nu als volgt uit: 15 km: Zuid Havenpoort. - Juliana- straat - Rijksweg - Oude Polderdijk - Nieuweweg - Zuiddijk - Prov. weg - Le verdijk - Van Veenlaan - Schuurbeke Boeyestraat - Tunnel - Dam - 't Vrije. en weer gepraat waarna burgemees ter Hekman de subsidieverlening in stemming bracht. Wethouder Jume- let (P.C.G.) schaarde zich toen bij de tegenstemmers zodat de subsidie verlening met vier tegen drie stem men werd verworpen. De burge meester betreurde deze beslissing, „u heeft zich nu losgemaakt van een regionale verantwoordelijkheid." In deze beslissing had de heer v. d. Velde ernstige kritiek op wethoüder Jumelet. Hij vond het een slap beleid van de wethouder, door eerst wel voor een subsidieverhoging te stemmen en onmiddellijk daarna de gehele subsidie mede af te stemmen. Openbare basisschool Met de start van een vijfde leer kracht aan de openbare basisschool met ingang van het nieuwe kursus- jaar wordt de gemeente voor huis vestingsproblemen gesteld. Het gaat hier om een tijdelijke huisvesting, omdat de plannen voor het stichten van een scholenkomplex binnen enkele jaren gerealiseerd kunnen zijn. Burgemeester Hekman zei dat enkele mogelijkheden zijn overwo gen voor tijdelijke huisvesting, maar oeze door de inspektrice van het on derwijs werden afgekeurd. De voorzitter had hiervoor begrip, want er moet van uit gegaan worden dat er twee jaar verstrijken eer het nieuwe scholenkomplex er staat en dan is het niet aan te bevelen dat er ergens aan de andere kant van het dorp ver van de school verwijderd een klas is ondergebracht. B. w. zien een oplossing in het plaatsen van een „Jarino" kontainer lokaal naast de school. Dit is een oplossing die door de meeste gemeenten wordt gevolgd, waardoor de vraag zeer groot is. De huur voor dit lokaal is f 12.000 per jaar, éénmalige aanleg- kosten zijn f 10.000 gulden en aan schaf meubilair is f 7000. Wanneer de gemeente een nieuw lokaal kan bemachtigen wordt een rijkssubsidie verkregen van f 22.020. De heer Bal wees er op dat men met de aankoop van schoolmeubilair rekening moest houden dat dit in het nieuwe komplex past. De heer Meeuwsen (P.C.G.) vond het een dure oplossing, maar zag geen andere oplossing. De raad ging tenslotte akkoord met deze aan schaf. De kontainer kan pas in sep tember in gebruik worden genomen, maar in dat geval kan de maand augustus overbrugd worden in de konferentiekamer van ,,'t Durps- 'uus", aldus de voorzitter. Advertentie De meerderheid van het college stelde voor het subsidiebedrag van f 1,37 te verhogen tot f 1,65 per in woner omdat alle gemeenten op Schouwen-Duiveland met ditzelfde bedrag de stichting subsidiëren. Wet-, houden Van Gilst (S.G.P.) was tegen dit voorstel. De heer v. d. Velde (ei gen lijst) die niet tegen de verhoging was zou gaarne zien dat deze zaak eens nader werd bekeken in de eerst volgende vergadering van de vere niging van burgemeesters, wethou ders en sekretarissen van Schouwen- Duiveland. Hij was van mening dat er weinig personen uit Bruinisse de culturele evenementen in Zierikzee bezochten. Burgemeester Hekman zei dat het een regionale zaak is en dat met deze subsidie de concertzaal overeind wordt gehouden. „Recht van bestaan" Dc verhoging werd in stemming gebracht en werd met vier tegen drie stemmen aangenomen (tegen stemde Van Gilst, v. d. Bos en Meeiiwsen). Over het nul van de culturele eve nementen werd daarna nog wat heen De stoet op weg naar de Zuidhaven poort. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 8 km: Zuid Havenpoort - Vissers- dijk - Rijksweg - Oude Polderdijk - Bettewaerdse weeg je - Verbrande Mansweg - Prov. weg - Leverdijk Van Veenlaan - Schuurbeke Boye- str-aat - Tunnel - Dam - 't Vrije. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Vele mensen zouden groot zijn, als de gelegenheid zich voor deedechte groten schep pen een gelegenheid. Hegner ZIERIKZEE, 14-6. Dat <le Zierikzeese Avondvier daagse nog altijd voor de liefhebbers van de wandel sport op Schouwen-Duiveland een hoogtepunt is, w"erd maandagavond bij de één-en-dertigste editie hiervan onomstotelijk bewezen. Was men indertijd b(j dc eerste uitgaven al dik tevreden toen men 400 deelnemers aan de start mocht verwelkomen, nu heeft het alt(jd nog aktieve comité handen vol werk om de deelnemers te kunnen registreren. Werd vorig jaar bij het 30-jarige jubileum met 1486 deelnemers(sters) een nieuw rekord gevestigd, dit jaar sneuvelde dit alweer. Niet minder dan ruim 1600 deelnemers waren gisteravond present om aan dit jaarlijkse vvandelfestyn te gaan deelnemen. Met recht kan dan ook gezegd dat het centrum van Zierikzee geduren de vier achtereenvolgende avonden enige tijd in het teken zal staan van deze avond-vierdaagse. Op de traditionele wijze werden de ruim anderhalf duizend wande- laars(sters) maandgavond uitgeleide gedaan door het tamboerkorps van „Rust Roest" waarbij zij werden ge flankeerd door een grote schare be langstellenden. Groepen Onder de deelnemers waren ook nu weer een groot aantal groepen t.w. van de g.v.' Rust 'Roes't', Theo Thijssenschool, voetbalvereniging Zierikzee, 't Kofschip, Delta Sport (afd. gymnastiek en atletiek), twee groepen van de mr. Bakkergroep, zwemvereniging Onderdak, J. W. de Jongeschool, J. W. v. d. Doelschool, jeugdsoos Brogum, Beatrixschool en Willibrordusschool (allen Zierikzee), Helscherseesschool, Scharendijke; Basisschool Noordgouwe; Vierban- nengroep Nieuwerkerk; S.V. Brou wershaven; Prinses Ireneschool, Kerkwerve; g.n. Samuelschool, Kerkwerve; Basisschool Bruinisse; SVOWK, Ouwerkerk; SV Duiveland, Oosterland; Basisschool Zonnemaire, Basisschool Dreischor en de korfbal vereniging All Ready te Zierikzee. Traditiegetrouw werd op de eerste avond de route over de Duivelandse wegen genomen. De deelnemers- (sters) aan de 8 km gingen via de Zuidhavenpoort-Julianastraat-Plat- teweg-Gouweveerse Zeedij k-Groene- dijk-Gouweveerseweg-Rijksweg weer via de Julianastraat terug naar het eindpunt, het verenigingsgebouw in 't Vrije. 15 km-route De deelnemers aan de 15 km, een grotere opkomst dan dat men in voorgaande jaren gewend was, gin gen via de Zuidhavenpoort-'s Heer Lauwrensdorp naar De Val 'om van daar hun weg te vervolgen langs de Prov. weg - Gouweveerse zeedijk - ZIERIKZEE. Het Duivelands Barok- ensemble gaf een intiem en sukses- vol concert in de Lutherse kerk. De foto toont het ensemble aan het werk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nieuwendijk - Weg buitenlandse pers - Baalpapenweg - Haneweg - ZWanenburgseweg - Braamweg - Nw Noorddijk - Gouweveerseweg en verder weer de route van de 8 km lopers. Een imposant schouwspel boden de meer dan anderhalf duizend wande laars onderweg, waar zij als een veelkleurig lint deze zomerse avond vergezeld door een nog heerlijk schijnend zonnetje door de Duive landse dreven trokken. Mede dank zij het voortreffelijke wandelweer was de stemming en sfeer onder de deelnemers(sters) op per best. Menig lied werd uit volle borst gezongen, wat het lopen nog lichter maakte als dat het onder deze omstandigheden al was. Hoewel het schoeisel van de deel nemers niet direkt „je van het" was konden de tien leden van de Rode Kruis kolonne van de afdeling Zie rikzee het op deze eerste avond ge makkelijk af. Het aantal blaren die moesten worden doorgeprikt waren op de vingers van twee handen te tellen. Mede dankzij de aktiviteiten welke door de rijkspolitie, Veilig Verkeer afd. Zierikzee en de verkeersbriga- diertjes bij de kruispunten werden ontplooid had alles een vlot verloop daar geen moeilijkheden van het verkeer werd ondervonden. Van de GG-dealers Legemate en Quist, in samenwerking met het toe leveringsbedrijf „Kok B.V." kregen de deelnemers onderweg een „mars" aangeboden. Dinsdagavond Heden (dinsdagavond) wordt de volgende route gelopen: 2e avond: 15 km: Lange Nobélstraat - Korte Nobelstraat - Grachtweg - Rotonde - Rijksweg ï-ichting Haamstede - Zandweg - Gasthuisdreef - Rijksweg - Klerksweg - Boereweg - Grevelin- genpad - Grevelingenstraat - Schel- destraat - Miereweg - Weldamseweg - Havenweg - Eerste Weegje - Laan van St. Hilaire - Hoofdpoortstraat - Nieuwe Haven - Nieuwe Boogerd- straat - Vissti-aat - Oude Haven. 8 km: Lange Nobelstraat - Korte No belstraat - Wandeling - Zuidwelle- brug - Rijksweg richting Haamstede - Zandweg - Gasthuisdreef - Rijks weg - Klerksweg - Boereweg - Gre- velingenpad - Grevelingenstraat - Scheldestraat - Weststraat - Post- straat - Appelmarkt - Havenplein - 't. Vrije. BRUINISSE, 11-6. Tijdens de jongste gemeenteraads vergadering, vrijdagavond jl., merkte de heer Bal (lijst v. d. Velde) op dat de verkeersborden bi de Scliippers- laan, waarover in de vorige vergadering was gespro ken, nog niet zijn geplaatst. De heer Van Gilst, wethouder van openbare werken, zei dat de borden besteld z(jn. B(j de ingekomen stukken was een schrjjven van de afdeling Bruinisse van het Nederlandse Rode Kruis waarin wordt aangedrongen op 'n veilige oversteekplaats over de Ryksweg naar het Grevelingenstrand gelegen langs de Grevelingendam. Omdat het een Rijksweg betreft is dit een zaak voor Rijkswaterstaat en Domeinen. De voorzitter burgemeester T. C. Hekman zei dat hierover al genoeg te doen geweest is, en dat de ge meente aan zal houden aan de bel te trekken. De heer Bal vond dat men aan moest dringen op een noodop lossing, „we moeten trachten te voorkomen dat er eerst slachtoffers vallen voordat er maatregelen wor den genomen." Voor het aanschaffen van sport- kleding ten behoeve van het gemeen telijke volleybalteam stelde de raad een krediet beschikbaar van f 360 gulden. De heer v. d. Velde zag graag dat de shirts met opdruk zouden ko men als de meerprijs niet teveel zou zijn. Om V.V.V.-subsidie Van de plaatselijke V.V.V. was een schrijven binnengekomen met een opgave van nieuwe leden ter verkrij ging van een extra subsidie in 1975. Volgens het kollege is niet aan de voorwaarde voldaan en zal de extra subsidie van f 1500 gulden voor 1975 niet worden uitbetaald. Met ingang van 1977 zal Bruinisse als enige gemeente op Schouwen- Duiveland geen subsidie meer geven aan de Stichting Cultuur Spreiding Zeeland. Tot deze beslissing kwam de gemeenteraad na behandeling van een schrijven van het provinciaal be stuur van Zeeland waarin werd ge vraagd welk subsidiebedrag voor het seizoen '76/'77 zou worden toegekend. De heer v. d. Velde en de heer Meeuwsen (P.C.G.) twijfelden beiden aan het recht van bestaan van de concertzaal wanneer deze zo zwaar gesubsidieerd moet worden. Verwachting tot#woensdagavond: Weinig verandering' Op de meeste plaatsen droog met wolkenvelden; meest matige wind tussen west en noord; minimumtem peraturen omstreeks 12 graden, maximumtemperaturen van 16 gra den op de wadden tot 24 graden in Limburg. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 juni. Zon op 4.19, onder 21.02 Maan op 23.39, onder 9.24 17 juni. Zon op 4.19, onder 21.03 Maan op 23.52, onder 10.33 Laatste kwartier: 19 juni (14.15) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 juni 6.10 18.23 11.37 17 juni 6.50 19.04 0.13 12.27 Doodtij: 21 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-6. Het KNMI deelt mede: Ook woensdag blijft het droog, maar vooral in het binnen land zal het wat koeler zijn. Een lagedrukgebied, dat dinsdagmorgen voor de kust van Noorwegen lag, breidde zijn invloed wat naar het zuidoosten uit. Hierdoor konden wolkenvelden van een front, beho rend bij een storing die van Schot land naar het oosten koerst, Neder land binnendrijven. Achter de sto ring bouwt zich intussen een rug van hogedruk op die het komende etmaal het weer bij ons zal gaan be ïnvloeden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1