La La Tinoccfuo HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS Gaullistisch erfgoed Gevaar voor avond-busdienst Aanschaffingen van kantenmaaier en én 4 BLIK DOOR HET WERELD DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK Flitsen uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS Verton's Schoenen Frankrijk lijkt wat Europeser te worden. Althans: president Giscard d'Estaing probeert geleidelijk af te raken van al die bijzondere stand punten waardoor Frankrijk zich on derscheidde van andere Europese landen. Dat Frankrijk in menig op zicht anders was geworden behoor de tot het levenswerk van generaal De Gaulle en het is te begrijpen dat vooral de orthodoxe Gaullisten in Giscard hoe langer hoe meer een verrader gaan zien. Nu hoeft dit de president niet al te zeer te veront rusten want - ook al weer dankzij De Gaulle - is de positie van het Franse staatshoofd bijzonder sterk en moet er heel wat gebeuren wil hel parlement 'het hem onmogelijk maken te regeren (en laten regeren) zoals hij wil. Een van de opmerke lijkste verschijnselen in dit verband is hei artikel van generaal Guy Mé- ry dat werd afgedrukt in het vak tijdschrift Défensie Nationale. In dit blad wordt niet gauw gezegd wat Giscard niet graag hoort. En boven dien is Méry niet de eerste de beste: hij is de stafchef van de Franse strijdkrachten die zeker overleg heeft gevoerd met de president voor hij zijn artikel ging schrijven. Wat Méry te berde brengt is dat Frankrijk er prijs op stelt by de NATO-partners bekend te staan als een betrouwbare bondgenoot. Op het ogenblik mankeert daar nog wel wat aan. Frankrijki is lid van het ver bond maar is geen deelnemer in de militaire alliantie. De Gaulle wenste dit niet langer, omdat hij meende dat Het militaire apparaat ook een instrument voor de buitenlandse po litiek was en derhalve uitsluitend in Franse handen mocht verkeren. En dus ook niet ondergeschikt kon zijn aan een vreemd verbondsopjier- bevel. Méry stelt hierbij o.m. vast dat de Franse defensieverplichtingen zich dus ook kunnen uitstrekken tot de Westduitse oostgrens, iets wat De Gaulle nu juist nimmer wenste toe te geven in zijn streden op goede voet te komen met de Oosteuropese landen. Helemaal walglijk zou De Gaulle Méry's erkenning gevonden hebben dat Europa zonder Ameri kaanse hulp niet te verdedigen is. Bonje om nieuwe wet Een derde element in Méry's ket terij is dat Frankrijk de conventio nele strijdkrachten wil uitbreiden tot ongeveer de sterkte der West duitse. Hij ondermijnt hiermee de Franse illusie dat het bezit van kern bommen genoeg is om een eventuele aanvaller af te schrikken zodat een groot conventioneel krijgsapparaat overbodig is en eigenlijk alleen maar geldverspilling. En dat Méry niet zomaar iets beweert blijkt ook uit de Franse begrotingsplannen waarop iwor het eerst, de defensieuitgaven voor de gewone strijdmacht zijn ver hoogd. De voornaamste eerste konse- kwentie van de herziene Franse houding zou kunnen zijn dat de aanvoerlijnen van de NATO weer door Frankrijk gaan lopen. Thans gaan ze noodgedwongen allemaal nogal dicht bij elkaar over een ge bied dat betrekkelijk dicht bij een eventueel front zou liggen. Méry - voorheen trouwens ook militair ad viseur van Giscard - kondigt zo aan dat Frankrijk zich militair losmaakt uit het keurslijf van isolationisme waarin De Gaulle het eens snoerde. De vraag is voorlopig alleen nog Advertentie Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER Hief wat de NATO hieraan heeft, maar hoe dit uitpakt in Frankrijk zelf. En dan niet om dit probleem zozeer als om een geheel ander: een nieuwe wet die winst uit de toerkoop van bezittingen belastbaar maakt. Dit heeft in'het parlement tot gewel dige opschuddnig geleid toen Gaul listische veteranen fel van leer trokken tegen dit wetsvoorstel. Niet zozeer om het wetsvoorstel, naar la- Ier een bestuurslid van de Gaullis tisch UDR liet weten, als wel omdat de onafhankelijken van allerlei sig natuur die nu samen met de Gaullis ten regeren bezig zijn om met een geza men l ij k verkiezi ngs progra mma in zee te gaan waarin nogal wat af stand wordt genomen van het Gaul- lisme zelf. De UDR zit echter in de onaangename positie dat ze er niet al te veel heibel om kan maken omdat ze Giscards onafhankelijken en genoten hard nodig heeft. Zodat ze voor de keus staan om of deze Giscard de leer van hun grote mees ter alom te zien uithollen, of dit verwerpend politieke zelfmoord ple gen door de verkiezingsoverwinning bij voorbaat te gunnen aan mis schien welhet volksfront van socia listen en kommunisten. UTRECHT, 11-6. Het bestuur van de Groepsraad Streekvervoer van de Vervoersfedcratie M.V.V.-N.K.V. en dat van de Vervoersbond C.N.V. gaan hun leden in de diverse onder nemingsraden van busondernemin gen adviseren, de plannen van mi nister Westerterp (verkeer en water staat) met betrekking tot de bus diensten, af te wijzen. Zoals bekend wil de bewiridsman die busdiensten in deavonduren en in de weekeinden afschaffen, waar van minder dan tién passagiers ge bruik maken, tenzij daar zwaarwe gende bezwaren tegen zijn. Het be palen van wat een zwaarwegend be lang is, laat de bewindsman over aan de leiding van de busondernemingen in ons land. De vervoersbonden hebben grote bedenkingen tegen het. voornemen van de minister. Het hanteren van een norm van tien passagiers leidt er volgens hen toe, dat, - afhan kelijk van de streek - 25 tot 95 pro cent van de lijndiensten in de avond en in het weekeind zal verdwijnen. NOUAKCHOTT. De leider van het Polisario, dat strijdt voor onaf hankelijkheid van de vroegere Spaanse Sahara, is woensdag ge dood in een gevecht met Mauretaan- se strijdkrachten. Ze hebben offi ciële kringen in Nouakchott beves tigd. NEW YORK. Het aantal kies mannen op wie Jimmy Carter op de democratische nationale conven tie in juli kan rekenen, is donder dag gestegen van 1179 tot 1212. Als dit ritme aanhoudt zou Carter - toch al vrij zeker van de nominatie bij de eerste stemming - in de loop van deze week de 1505 kiesmannen kunnen kalen die hij nodig heef.t WENEN. De Sowj et-Unie heeft op de Weense conferentie, inzake wederzijdse en evenwichtige trpe- penvermindering in Midden-Europa (MBFR) een „aanvullend voorstel" gedaan. Van westelijke zijde noem de men het te vroeg om een oordeel uit te spreken over het voorstel waarvan men echter wel het „nieu we karakter" noemde. WASHINGTON. India heeft hij de vervaaldiging van zijn eerste atoombom gebruik gemaakt van door Amerika geleverde splijtstof. Dit is bekend gemaakt, door sena tor Abraham Ribicoff, voorzitter van de senaatscommissie die het doen en laton van de regering toetst. SALISBURY. Het blijkt dat guerrillastrijders de Rhodes üsehe grens zijn overgestoken vanaf Bases in Zambia, waardoor het begin is gemaakt met de opening van een tweede zwarte front tegen het 'blan ke minderheidsbewind in Salisbury. LUXEMBURG. De ministers van buitenlandse zaken der negen EEG-landen hebben zaterdag in Luxemburg geen akkoord bereikt over de zetelverdeling in een geko zen Europees parlement, maar wel zodanig voortgang geboekt dat de topconferentie die 12 en 13 juli in Pa rijs wordt gehouden een besluit zou kunnen nemen. GENEVE. In Geneve sluipt een pyromaan rond. Volgens de politie daar hebben zich in de laatste twee maanden veerlig' branden voorge daan, waarvan meer dan de helft onder verdachte omstandigheden uitbrak. WASHINGTON. Amerikaanse onderzoekers 'hebben met zekerheid vastgesteld dat chloroform bij muizen en j-atten kanker kan ver wekken, zo 'heeft het nationale kanker instituut in Washington donderdag bekendgemaakt. MOSKOU. De Sowjet-maar- schalk Michail Katoekov, die als jonge meestreed in de Russische burgeroorlog en diie in de tweede wereldoorlog Russische troepen leidde van Moskou naar Berlijn, is na een langdurige ziekte overleden. Hij was 76 jaar. LONDEN. De V.S., de Sowjet-Unic en nog tien landen die de technische kenis bezitten voor de vervaardi ging van kernwapens, zijn er op de geheime besprekingen die zij deze maand in Londen hebben gevoerd, in geslaagd een aantal voorzieningen te treffen die de verdere verspreiding van kernwapens moeten tegengaan. ROME. Wijlen president Geor ges Pompidou van Frankrijk, de Britse oud-premier Harold Wilson en de vroegere Westduitse borids- kansélier Ludwig Erhard komen, voor in een „codeboek'' dat. vólgens het Italiaanse weekblad „Panorama" gebruikt zou zijn door de Ameri kaanse vliegtuigfabrikant Lockheed. PARIJS. In Parijs heeft zich bij de politie aangegeven de 28- jarige Patrick Bouix, een oplichter die zijn slachtoffers voornamelijk zocht onder geestelijken in Frank rijk, België, Zwitserland', Italië en Canada. BRUSSEL. Minister Vredeling' heeft donderdag in de vergadering van NAVO - defensieministers te Brussel meegedeeld dat Nederland wil bijdragen aan de kosten van de legering van een Amerikaanse bri gade bij Bremerhaven, West-Duits- land. Vondst in Rusland MOSKOU, 12-6. Het Russi sche partijorgaan de Pravda heeft zaterdag gezegd dat een groep Russische archeologen in de noordelijke Kaukasus een grafheuvel uit het begin van onze jaartelling heeft blootge legd waarin zij instrumenten en gebruiksvoorwerpen zegt te hebben gevonden waarvan zij aanneemt dat ze gemaakt zijn met machines. Met name de zeer gestyleer- de versieringen in het gepo lijste koper waarvan de meeste voorwerpen gemaakt zijn, geven de indruk dat de makers, de Sarmaten, over bepaalde machines beschikt moeten hebben. De Sarmaten vestigden zich 2.500 jaar ge leden langs de Wolga en ver spreiden zich later over de enorme vlakte tussen de Oeral en de Donau. Gemeenteraad Brüinisse BRÜINISSE, 11-6. Op de vergadering van de gemeenteraad van Brüinisse, ztfn behalve de raadhuis-zaak, nog andere voorstellen aan de orde gekomen. Een krediet van 870 gulden inclusief b.t.w. was nodig voor de aanschaf van een kantenmaaier. Omdat het openbaar groen zich steeds meer uitbreidt, betekent dit dat er ook meer onderhoudswerk verricht moet worden, zo stelt het kollege. Door de aanschaf van een derge lijke machine wordt eèn aanzienlijk aantal manuren bespaard. Het gaat hier om de aanschaf van het type „pow-r-edger", waarmee men in de gemeente Duiveland zeer gunstige ervaringen heeft. De heer Bal (lijst v. d. Velde) was van mening dat er een kantenmaaier aanwezig was. Wethouder Van Gilst (S.G.P.) zei dat het de bedoeling was een kanten maaier te maken, maar dat dit le lang gaat duren. Deze zou dan niet geschikt zijn voor het maaien van de gazonkanten maar voor de slootkan ten. De raad ging akkoord met het voorstel het persoonlijke subsidie voor de Meulpolder met ingang van 1 september te verhogen van f 1900 gulden tot f 2400 gulden per jaar. Dc heer Meulpolder geeft drie uur per week muziekles aan ongeveer veer tig kinderen van de beide basisscho len. Dranghekken Voor hel aankopen van veertig stuks dranghekken werd de raad ge vraagd een krediet beschikbaar te stellen van 6032 gulden inclusief b.t.w. Bij verschillende gelegenheden is het ten behoeve van de openbare orde en veiligheid noodzakelijk de beschikking te hebben over drang hekken. Tot nu toe werden deze bij de gemeente Zierikzee gehuurd. Juist voor kleinere evenementen waar het. publiek op afstand moet worden ge houden is het gewenst dat men in dc gemeente zelf over dergelijke drang hekken kan beschikken. De heer Bal (lijst v. d. Velde) zei dat zijn fraktie hiermee akkoord gaat, maar dat men de mogelijkheid deze te verhuren aan andere gemeenten moest benut ten. De heer v. d. Bos (S.G.P.) vroeg of veertig stuks wel toereikend was, b.v. bij de wielerronde. Dit was vol gens de voorzitter niet liet geval en daarom stelde de heer v. d. Bos voor het aantal te verhogen. De raad be sloot het aantal aan te schaffen hek ken op vijftig stuks te brengen. De heer Mceuwscn (P.C.G.)'informeerde naar de mogelijkheid deze binnen de gemeente te laten maken. SALISBURY. Edward Sullon- Pryce, hoofd varb het kabinet van premier Smiith van Rhodesie, heeft verklaard, dat de defensieve strijd krachten van Rhodesie volkomen voorbereid zijn op de mogelijkheden van het ontstaan van eerr nieuw front aan de noordwestelijke grens met Zambia, waar een vierhonderd tal zwarte guerrillastrijders zouden zijn- gelegerd. MONTEVIDEO. De strijdkrachten van Uruguay hebben zaterdag presi dent Bordaberry afgezet en vervan gen door vice-president Demichelli. De machtswisseling verliep zonder' bloedvergieten. SOFIA. Bij een spoorwegongeluk in het noorden van Bulgarije zijn zondagnacht tien mensen omgeko men en drie. gewond. Dit heeft de Bulgaarse persgemeld. Nabij de grens mét Roemenië reed een passa- gierstrein op een goederentrein. SALISBURY. Straaljagers van de- Rhodes.ische luchtmacht" hébben donderdag een Mozambikaanse le gerbasis, in .de nabijheid van de grens,- aangevallen, zo heeft-een're geringswoordvoerder zaterdag in Salisbury meegedeeld. MADRID. De nationale raad van de „Moviemento'' (beweging, het po litieke erfgoed van Franco), heeft vrijdag eèn amendement ingediend óp het ontwerp, successiewet, dat beoogt de Spaanse vorst trouw te laten zwéren aan de beginselen van de ..beweging" HAVANA. Ongeveer 600 Cubaan se soldaten die in Angola aan de zijde der winnende MPLA hebben gevochten zijn begin deze week in Havana teruggekeerd. Dit is vrij dag uit welingelichte bron verno men. MEXICO. De Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, heeft vrijdag op een pers conferentie in de stad Mexico ver klaard dat de Verenigde Staten pas de normalisering van hun betrekkin gen met Cuba in overweging zullen nemen als de laatste Cubaanse sol daat uit Angola vertrokken is. WASHINGTON. Volgens Israëli sche functionarissen in Washington heeft de Sowjet-Unie een verzoek om financiële hulp van Syrië, voor het verlichten van de kosten van haar optreden in Libanon, van de hand gewezen. WOENSDAG 16 JUNI NED. I: De strijd om de titel Euro pees voetbalkampioen landenteams ontbrandt vandaag pas goed en het Nederlands elftal is daarbij nog vol op in de running. Elke voetbalmin- nende Nederlander hoopt erop, dat straks de Oranje Elf en het West duitse team tegenover elkaar zullen komen te staan, opdat de revanche voor de overwinning van de Duit sers in de finale van de wereldkam pioenschappen voetbal een feit kan worden.. Voordat de voetbal begint eerst een uurtje gevarieerde informa tie. Dat betreft tips over het Hol land Festival, de trekking van de staatsloterij, het regionale nieuws in Van gewest tot gewest en de poli tieke zendtijd. Klokke acht wordt overgeschakeld naar Zagreb, waar het' Nederlandse elftal en Tsjecho- siowakije elkaar ontmoeten in cle eerste halve-finale van het Euro pees kampioenschap voor landen teams. Cruyff draagt de aanvoer dersband en als hij net als in de twee wedstrijden tegen België het goede voorbeeld geeftmoet het waarachtig wél lukken met de na tionale equipe. Na hel voetballen gaat de NOS weer over tot de orde van woensdag en dat betekent ach tereenvolgens Den Haag Vandaag en Panoramiék. Op de woensdagmiddag twee programma's tussen half vier en half zes: een extra-lange afleve- Advertentie Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 2488 KATWIJK. Op de begraafplaats Duinfust in Katwijk is - onder grote belangstelling - met militaire eer Peter Dourlein, ridder M.W.O., ter aarde besteld. Dourlein was een prominente figuur (geheim agent) in het zgn. „Englandspiel" tijdens Wereldoorlog II. Aan 'het graf werd door mariniers een ere-saluut afge vuurd. ring van Thunderbirds, waarin voor de eerste maal een bemand ruimte schip naar Mars vertrekt, en een ■Reportage van een bezoek van een Zweedse, groep blinde en dove kin deren aan de bij opgravingen bloot gelegde oude stad Carthago in Tu nesië. NED. II: Als een fascinerend do cument is door de tv-kritici de do- kumentaire bestempeld over de bij stand in New York, die vanavond de volledige zendtijd van de VPRO in beslag neemt. In -deze Ame rikaanse dokumeniaire van Fre derick Wiseman staat het gebouw van de dienst van sociale zaken in New York centraal. Tussen zeven en acht uur zit de IKON op de zender met twee programma's. De rubriek Kenmerk wordt voorafgegaan door de rubriek Jouw wereld, mijn we reld, waarin het verschil getoond wordt tussen de manieren waarop in Engeland, Rusland en China aan de kinderen onderwijs wordt gegeven. Na 'het journaal en een uitzending van de Stichting Socutera, meldt de VPRO zich dus met de mammoet- produktie De bijstand in New York. In deze produklie kunnen de kijkers kennis maken met de dagelijkse praktijk van de Amerikaanse bij standsregeling. De stad New York kent bijzonder veel bijstandstrek kers, zoals mensen die door ziekte of ouderdom geen bron van inkom sten hebben. Door de indringende beelden wordt in de ogen van Wise man mensonwaardige aspekt van de bijstandsregeling extra sterk bena drukt. WOENSDAG 16 JUNI NED. I: 9.30 Schooltelevisie: 15.30 Thunderbirds are go; 17.00 Cartha- go-expeditie; 18.40 Kortweg; 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Poli tieke partijen20.00 Voetbal; 22.05 Journaal; 22.20 Derp Haag Vandaag 22.35 Panoramiék23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ia-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Jouw wereld, mijn wereld; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 De bijstand in New York; 23.19 Jour naal. 27 Nee, Jacob begrijpt er niets van. „Wat is er dan aan de hand?" Sjakie is bij uitzondering ernstig. „Een jehoede trouwt niet met een toffelemoon. Misschien snap je me nu?" Jacob is ïri de loop dezer maanden door zijn slapie zo'n beetje op de hoogte gebracht van een reeks bar- goense namen en uitdrukkingen. Je hoede kent hij: dat betekent jood. Maar wat is een toffelemoon? „Een roomse. Dat past niet bij el kaar." „Ik ben helemaal niet rooms!" protesteert Jacob verontwaardigd. „In elk geval geen jehoede en dat is voldoende." Sindsdien is de verstandhouding tussen Sjakie en Jacob verkoeld en als Jacob als gevolg van zijn gedis ciplineerd gedrag twee maanden voor hij zal afzwaaien nog bevor derd wordt tot korporaal en twee „bananenschillen" op zijn mouwen krijgt, is de liefde helemaal uit. want Sjakie vindt iedere meerdere, van korporaal tot generaal iemand, die over de ruggen van de gewone sol daten opgeklommen is. Af en toe ontmoet Jacob zijn ver pleegstertje: Tinie. En weet, dat ze ook uit het noorden van Noord- Holland komt. Om precies te zijn: uit Waarland. Een klein gehucht tussen Oudkarspel en Zijdewind. Op een keer vraagt hij haar: „Hoe kom je eigenlijk helemaal in Leiden ver zeild? In Alkmaar is toch ook een ziekenhuis?" „Ja, maar hier leer ik meer. „Tus sen doze twee jonge mensen groeit geleidelijk aan een diepere genegen heid. Tegen de tijd, dat Jacob zijn -dienstplicht er op heeft zitten, ont moeten ze elkaar nog een keer op hun bankje in het park, dichtbij het ziekenhuis. „Hoe doen we het nu verder, Tinie?" vraagt hij. „Want ik ga terug naar Alkmaar. Daar vind ik wel het een of ander werk." Daar kan Tinie niet dadelijk een antwoord op geven. Ze heeft eens in de maand twee dagen vrij en dan gaat ze met de trein naar Zijdewind, waar haar vader zijn dochter van de trein haalt met de brik. Ze vraagt tenslotte: „Kun je dan niet eens naar ons toe komen?" Waarland is niet naast de deur. Nu ja, van Alkmaar kun je met dc trein naar Zijdewind en de rest moet je dan lopen. Jacob schat het gauw op een uurtje. „Ik schrijf je wel," besluit hij tenslotte. „Zodra ik een adres heb." Dat hij terug kan komen •bij Dora Peek verzwijgt hij, want hij wil er niet meer heen. Stel je voor, dat haar man er achter komthij moet er niet aan den ken. Dora is te gevaarlijk. Trouwens, hij wil helemaal niets meer met Do- ra te maken hebben. In Alkmaar heeft hij binnen een week werk. In overleg met enkele belanghebbenden wordt er een nachtveiligheidsdienst ingesteld, want er worden aan de kade van het Noordhollandse kanaal telkens diefstallen gepleegd. Er staan altijd van allerlei soorten goederen, die met een of andere boot vervoerd moeten worden. Tot voor kort kon dat altijd veilig gebeuren, maar sinds enige maanden is er een gilde lang- vingers aan het werk en daar moet wat tegen gedaan worden, als dc politie niet voldoende oplet. Jacob Langereis is in Alkmaar de eerste partikuliere nachtwaker. Hel loon dat hij krijgt, wordt door een aantal zakenlieden betaald- Jacob schaft zich een hond aan en een gro te lantaarn. Zodra het donker door HENK VAN HEESWIJK wordt, begint hij 'zijn ronde aan het kanaal en bij de Kaasmarkt. Tot aan het Verdronken Oord. En weer te rug. Misschien werkt dit in eerste instantie al afschrikwekkend. De hond, weliswaar een bastaard, is enigszins afgericht. Jacob leert 't dier het een en ander en als er ccn tweetal jonge kerels op heterdaad betrapt wordt, als het probeert met een handkar, geladen met drie va ten boter er vandoor te gaan. weet de hond ze in bedwong te houden. Tot de politie komt om hel tweetal in te rekenen. Het gros der nering doenden in de stad, dat aanvanke lijk, een zekere terughoudendheid aan de dag legde voor deze nieuwig heid én er een zekere konkurrentie in <53g ten opzichte van de politic, begint er nu wat anders tegen aan te kijken. Het laatste duwtje in de gewénste richting komt, als er ach ter op de Laat een brutale inbraak plaatsvindt, waarbij praktisch een hele winkel met kleding wordt leeg geroofd. Van de daders geen spoor. Men polst de nachtwaker. Kan hij zijn ronde niet uitbreiden? Ook de Langstraat en de Laat erbij nemen? Jacob kijkt bedenkelijk. Hij wil dc middenstanders in deze straten graag terwillc zijn. maar op deze wijze wordt het een te lange route. Weliswèar heeft hij er al over ge dacht voortaan op de fiets te gaan, want als er wat aan de hand is. kan hij er op dc fiets vlugger bij zijn. Maar do overeenkomst met de be langhebbende bedrijven is, dat hij dc Kade kontroleert. de Paardemarkt en de Kaasmarkt. Zolang hel don ker is. Dat is in de zomer niet lang, maar in de winter wel. En dan ook nog dc Langstraat en de Laat nee, dat is onmogelijk. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4