Stemmen staakten in kwestie van de Oostenrijkse huizen Grevelingen-R.W.S.-patrouille- boot „Bellaert" in de vaart Incident in Rotterdamse raadszaal Troepen Arabische Liga in Libanon DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Gemeenteraad Westerschouwen DE „KERK OP DE FOTO" Sterretje aan nautisch front ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 juni 1976 132ste jaargang Nr. 21907 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) WESTERSCHOUWEN, 10-6. Na een bij vlagen bewo gen diskussie, die ruim drie uur in beslag nam - waar onder nog een schorsing van bijna drie kwartier - is de raad van Westerschouwen in de donderdagavond ge houden raadsvergadering niet tot een beslissing ge komen t.a.v. het feit of de Oostenrijkse woningen al dan niet aan de huidige bewoners verkocht kunnen worden. Door de heer J. C. Hendrikse (P.v.d.A.) werd een voorstel - afwykend van dat van het kollege - ter tafel gebracht, nl. om de bewoners in de gelegenheid te stellen de woningen te kopen, waarby dan de huidige waarde van de opstallen werd bepaald op f 18.000,en de grondprijs (maximaal 750 m-) voor f 46,per m2. Bij het "bepalen van de grondprijs was er vanuit gegaan dat in 1975 was berekend dat bij een prijs van f 31,50 neg winst was voor de ge meente. Met f 0,50 als inflatiekor- rektie kan de prijs nu op f 32, werden gesteld. De huidige bouw prijs in Haamstede-Zuid is f 60, wat ejen verschil is van f 28, Daar-de koper een huis heeft waar aan verbouw moet worden toege past wordt het verschil gedeeld waardoor men aan een prijs komt van f 46,Voor hen die de wo ningen niet zouden willen kopen zou de afstervingsprocedure,moeten gelden, aflopende 31 december 1981. Verder zou bij de ver-koop een bepa- Xng, van kracht moeten zijn dat de 'keper binnen een periode van 10 jaar de woning alleen aan de ge meente terug kan verkopen, dit om speculatie tegen te gaan. By stemming over dit voorstel staakten de stemmen met 5 voor en 5 tegen. Tegenstemmers waren J. Jansen en M. J. Krijnse Locker (VVD), A. Padmos (PCG) en de bei de wethouders M. J. Steur en L. C. Hcogerhuis. Mevr. A. G. J. Hogen- boom-Friderichs was afwezig. bewoners daar zouden kunnen blij ven wonen. Door de minister is dui delijk gesteld dat het besluit van zijn voorganger - waarbij de wo ningen niet in de partikuliere sfeer zouden mogen blijven - is opgehe ven. Dit was een stimulans voor de vereniging om alsnog de woningen een permanente bestemming te ge ven temeer daar de minister heeft toegezegd bereid te zijn hier met voorrang een subsidie voor te willen Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Oosierland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: De „Prins Willem-Alexander" le Z '- - '1 verlenen. De heer Hendrikse dacht dat men niet te licht over de wens van de vereniging moest heen lo pen. Hij vond het een zaak van goed bestuur als de gemeente de huidige bewoners in de gelegenheid stelt hun woning te kopen met de daar aan verbonden voorwaarden waar van van enige bevoordeling ten op zichte van andere bewoners in de gemeente geen sprake is. Geen zaak van 'goed bestuur noemde hij het als men er ieder jaar veel op blijft toeleggen. Het plan van de gemeente om tot verbetering van de woningen te ko men was veel te ruim opgezet en kon by geen enkele subsidieregeling worden ondergebracht. De heer Hendrikse presenteerde hierna zijn voorstel aan de raad. De heer J. Jansen, sprekende na mens de VVD-fraktie sprak de me ning uit dat een herverkavelingmoet plaats vinden waarbij iedereen in de gelegenheid moet worden gesteld een perceel te kopen. De grondprijs moet worden vastgesteld op f 62, per m2 plus bjt.w. In de genoemde gebieden moet het mogelijk zijn dat de rekreatie doorgaat, wel zullen woningen moeten worden gebouwd welke geheel permanent bewoond kunnen worden. Tegen herverkaveling De heer Hendrikse keerde zich fél legen hervekaveling daar dit ten koste zal gaan van de aanwezige be planting, terwijl verder o.m. het gehele rioleringssysteem zou moeten worden veranderd. De heer L. Tieteman (PCG) gaf nog eens een overzicht van de ont wikkelingen rond de Oostenrijkse woningen sinds 1975 waarbij hij er (Vervolg pag. 4) Advertentie ASHNCTION. De politie van Asunction. de hoofdstad van Para guay. heeft donderdag gezegd dat een Croatische timmerman heeft be kend dat liy de ambassadeur van Uruguay, Carlos Abdala. beeft ver moord. Het was een vergissing, want hij had de ambassadeur van Joego slavië moeten hebben. ROTTERDAM, 10-6. Leden van de „Aktiegroep redt Katendrecht" (Areka) hebben donderdagmiddag in de raadzaal van het Rotterdamse stadhuis voor een fors incident ge zorgd. Vanaf de publieke tribune gooi den zij plastic zakken gevuld met meel de zaal in, nadat de raad met overgrote meerderheid van stemmen had besloten akkoord te gaan met de uitbreidingsplannen van een meelfabriek aan de Veerlaan op Katendrecht. De raadsleden namen dat besluit, nadat een. lid van Areka, mevr. Lembke, in felle bewoordin gen het advies van het college van b. en w. om in de uitbreiding toe te stemmen had afgeraden. Het over de raadsleden en over burgemeester en wethouders uitge storte meel zorgde voor een enorm tumult in de zaal. Raadsleden pro beerden zich tegen het meel te be schermen door onder de ba nken te kruipen, maar slechts weinigen slaagden er in zich afdoende te ver bergen. Een aantal van de meel- gooiers werd later door de politie in het stadhuis aangehouden. NIEUWERKERK. De uitzicht be lemmerende woning van de gemeen te aan de Kerkring te Nieuwerkerk, werd afgebroken, waardoor vrij zicht kwam op de fraaie lijnen van de Hervormde kerk, hier „op de foto". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'* l1 Niet alleen de verdienste, (i maar ook de dwaling van een V groot mens blijkt onsterfelijk te zijn. l' Wallis DAMASCUS-BEIROET, 10-6. In Libanon zijn donderdag de eerste eenheden van de Arabische „vredes macht" aangekomen, die door de mi- nisterskonferentie van de Arabische Liga is opgericht om de orde en sta biliteit in Libanon te herstellen. Een honderdtal Soedanese militairen ar riveerde per vliegtuig op de lucht haven van Beiroet. De Libische en Algerijnse eenheden - naar schat ting samen 1.000 manschappen die vanuit Syrië Libanon binnentrokken zullen ook deel uitmaken van de Arabische vredesmacht. Syrië heeft zich bereid verklaard hulp van an dere Arabische landen bij „het herstel van de vrede in Libanon" te aanvaarden. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Zaterdag zal het nog vrij warm zijn. Een hogedrukgebied bo ven West-Europa blijft het weer in Nederland in belangrijke mate be heersen. Langs de wcstflank van het hogedrukgebied trekken oceaansto ringen in een noordoostelijke koers langs Ierland en Schotland. De bij behorende fronten brengen op de Britse eilanden regen, maar bij ons zullen slechts wolkenvelden ervan nu en dan binnen drijven. De tem peraturen kunnen nog wat hoger worden dan vrijdag. Echt hoge tem peraturen deden zich donderdag voor aan de Franse Riviera. Hier meldde Marseille een maximum tempera tuur van 31 graden. Verwachting tot zaterdagavond: Droog en vrij zonnig Droog en vrij zonnig met een meest matige zuidelijke wind; minimum temperaturen omstreeks 9 graden en maxima morgen van 20 tot 25 gra den. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tol 12. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 juni. Zon op 4.20, onder 21.00 Maan op 21.07, onder 4.48 13 juni. Zon op 4.20, onder 21.01 Maan op 21.54, onder 5.52 14 juni. Zon op 4.20, onder 21.01 Maan op 22.31, onder 7.02 Volle maan: 12 juni (5.15). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3.02 3.53 4.42 12 juni 13 juni 14 juni Springtij 14 juni. 15.32 16.20 17.06 8.32 9.21 10.06 21.01 21.52 22.41 Voor het zover was luet burge meester H. P. Everwijn de gehele geschiedenis rond de Oostenrijkse woningen nog eens de revue passe ren, waarbij hij stelde dat de toe komstige bestemming niet een probleem is van vandaag of gisteren. Kanttekening De heer J. C. Hendrikse plaatste een aantal kanttekeningen bij het vcoistel van het kollege. In de eer ste plaats wees hij er op dat in an dere kernen geschenkwoningen staan die normaal als permanente woning dienst doen. Het enige ver schil is dat deze woningen in gebie den st aan die van de ramp te lijden hebben gehad, dus later zijn ge bouwd. In de raadsvergaderingen waai in de Oo stenrijkse woningen aan de orde kwamen is altijd ge tracht zekerheid te krijgen waarbij dan gesteld werd te bekijken of de De „Bellaert" in de vaart. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 10-6. Donderdagmorgen heelt Rijkswa terstaat, dieiistkriiig Zierikzee, arrondissement Goes, liet nieuwe vaartuig „Bellaert" officieel in gebruik genomen. Het nieuwe vaartuig, dat ligplaats kreeg in de voormalige werkhaven te Bruinissc, heeft als vaargebied het Grcvplingenmccr met de daar aan gelegen havens. De „Bellaert" is gebouwd op de werf Damen te Hardinxveld en heeft de afmetingen van 12.62 x 3.36 x 1.15. Het schip is voorzien van een DAF- scheepsdieselmotor van 96 p.k. en haalt een snelheid van 15,4 km per uur. Het onder klasse gebouwde vaar tuig tot 5 mijl uit de kust is verder voorzien van marifoon, mobylofoon, radar, schrijfecholood en een dinghy voor zes personen. Het vaartuig is bemand door twee personen, scheep- vaartmeester-gezagvoerder is de heer K. Koster en het tweede be manningslid is de heer A. Kostense beiden uit Bruinisse. Dag- en nacht- patrouille De taak van de „Bellaert" is dag en nacht patrouillevaart op het Gre- velingenmeer en kontrole op de na leving van de scheepvaartregels in het scheepvaartgebied en bagger- werken en de kontrole op de belich ting en bebakening van het vaar water. Verder wordt er kontrole ge houden op de zuigvakken van zand- winplaatsen en vaarwaterverontrei niging. Begeleiding van moeilijke transporten is ook een taak van de „Bellaert" en wrakkendienst. Het in stellen van een onderzoek naar de oorzaak bij scheepsongevallen en schade-aanvaringen hoort daar ook bij. Voorheen werd deze dienst gedaan met het bootje „Zeeburg" dat veel kleiner is in afmeting en met minder nautische apparatuur aan boord. De taken waren reeds met het oude bootje al uitgebreid, maar worden nu met deze nieuwe boot nog verder ontwikkeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1