Toerisme (en jachthaven) hebben durende belangstelling nodig „Luctor et Emergo" toonde nieuwe uniformen aan publiek >c._. .k4, DE ZIERIKZEESCHE COURANT V.V.V. Brouwershaven LICHT OVER ZEELANDBRUG Feestje te Renesse MEUBELRAMA ^\HCIALE tilting**--. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 juni 1976 132ste jaargang Nr. 21905 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W IN DIT NUMMER: Gevangen dolfijn dood bij transport BROUWERSHAVEN - Voor dc vergadering van de V.V.V. te Brouwershaven, in eafé-restaurant „Jacob Cats'', onder voorzitterschap van de heer W. Terpstra, bestond een redelijke belangstelling. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de heer J. Holm, vertegen woordiger van de streek-V.V.V., waarbij hij aantekende dat hij bewondering heeft voor het feit dat de heer Holm steeds de vergaderingen van de V.V.V. te Brouwershaven bezoekt. Alvorens met de afwerking der agenda werd begonnen deelde de voor zitter mede, dat hij graag een paar voor VVV belangrijke zaken wilde aansnijden. In het rapport 1975 (administratie) wordt opgemerkt dat de groei van het toerisme te Brouwershaven e.o. tot stilstand is gekomen. Het is daarom nuttig om tot bezinning te komen aldus de heer Terpstra die hierbij de vraag stelde, wat toerisme voor de gemeente Brouwershaven betekent alsmede de jachthaven. ren, plaats zoekt voor lent of cara van of ergens wil eten in deze prachtige gids al die inlichtingen vindt die hij nodig heeft. Goedgekeurd werden vervolgens de notulen, gelezen door de admini strateur de heer M. A. Hanse. De vereniging telde in 1975 101 leden en donateurs. Naar de mening van de voorzitter heeft het toerisme er toe bijgedra gen, dat de middenstand zich heeft weten staande te houden. Een jachthaven met 300 a 400 schepen betekent onderhoud, berging, repa ratie, nieuwbouw enz., m.a.w. dus werkgelegenheid. Enkele echte Schouwenaren hebben zich hierin vastgebeten en doen dit werk met succes. „We dienen ons wel af te vragen hoe we de huidige situatie nog kunnen verbeteren c.q. uitbrei den." Allereerst de verbouwing van het Tonnenmagazijn, waarvan de plan nen reeds in een vergevorderd sta dium zijn gekomen. Het ziet er naar uit dat deze verbouwing een grote aanwinst zal betekenen voor het verenigingsleven. „Dwars in de weg" Ook Dreischor en Zonnemaire zul len de beschikking krijgen over een soortgelijk gebouw. In Dreischor en Brouwershaven zal in deze gebou- ruimte worden gereserveerd voor overnachtingsmogelijkheid, met na me voor groepen jeugdigen. Verder zal en kan er nog uitbrei ding worden gegeven aan het bun galowpark Den Osse. Jachthavenak- komodatie is nog mogelijk in de werkhaven van Zonnemaire en in Den Osse. In de nieuwe inrichtings- schets Grevelingen worden deze mo gelijkheden met name genoemd. De plannenmakers zijn ook van mening, dat het eiland „Dwars in de Weg" geschikt voor bebouwing zou zijn. RENESSE. Ten bate van de kas van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" werd. een voetbalwedstrijd gebonden tussen een elftal van radio en lv-medeioerkers en een elftal van sportvereniging Renesse. In. het elftal van de radio- en tv-mensen speelden o.a. mee Gerard v. d. Berg (staande Ge van links) met rechts naast hem zanger Oscar Harris. Links onder uitgestrekt Barend Servet en 3e van links Hans Sleeu- wenhoek. Zie ook elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het bestuur van VVV, zo ook het bestuur van de watersportvereni ging zijn van mening, dat zuinig dient omgesprongen met het water en de eilanden van de Grevelingen m.a.w. het zoveel mogelijk in na tuurlijke staat laten. Tenslotte maakte de heer Terp stra een kompliment aan het adres van Streek VW over de akkomo- datiegids Schouwen-Duiveland. Na het lezen van deze gids, kan men er van overtuigd zijn, dat de vreemde ling die onderdak zoekt in hotel of pensio.., c^n ,^merwoning wil hu- Verliespubliciteit In het jaarverslag werden verder spijt uitgedrukt, dat veel waarde volle publiciteit verloren gaat door dat de organiserende verenigingen het informatiekantoor slecht op de hoogte houden van de aktiviteiten. Op een. verzoek van de Nord West Deutsche Rundfunk moest het in formatiekantoor het antwoord schul dig blijven. Het jaarverslag, de jaarrekening en de balans werden onveranderd door de vergadering goedgekeurd. De leden van de kascontrolecommis sie de heren A. v. d. Hoek en L. A. M. Bruel adviseerden tot goedkeu ring der bescheiden. Tot leden van deze commissie voor 1976 werden gekozen de heren R. van Snippen burg en St. van 't Hof. Op een vraag door de heer De Maat, of er van gemeentewege geen subsidieverhoging kan plaats vinden deelde de voorzitter mede, dat VVV 25 o/o subsidie krijgt van het contri butiebedrag. Met een drietal stemmen tegen besloot de vergadering de contribu tie voor 1977 te verhogen met 10 °/o. Er zal getracht worden bij het ge meentebestuur subsidie te verkrijgen op de post „administrateur VVV". „We zullen dan echter eei-st zelf ons van onze beste zijde moeten laten zien door de contributie te verhogen" was de mening van diverse leden. Bes tuurs ver kiezing Bij de bestuursverkiezing was de heer W. Terpstra niet meer herkies baar. In zijn plaats werd tot voor zitter gekozen de heer L. A.. M. RENESSE, 5-6. Zaterdagavond toonde het fanfare korps „Luctor et Emergo" uit Renesse zijn nieuwe uni formen aan het publiek door middel van een rond gang. Verder was er ten bate van de kas een voetbal wedstrijd tussen een elftal van radio- en t.v.-mede werkers en een elftal van de S.V. Renesse. Het pro gramma werd besloten niet een kort concert op de muziektent. 's Avonds om half zeven stond het korps in de keurige nieuwe unifor men b\j het dorpshuis van Renesse voor de rondgang. De nieuwe unifor men en petten zijn korenblauw in te genstelling tot de oude uniformen die veel donkerder van tint waren. De tamboers hebben hun baretten ver wisseld voor zeer fraaie zwarte bon ten kolbaks, afgezet met het blauw van de uniformen. Vanaf het dorpshuis ging de mars via Zeeanemoonweg en Zeedistelweg naar camping Oase, waar het voet balteam van radio en t.v. mensen werd opgehaald. Op een open wa gen, die door de firma Braber Groenvoorzieningen ter beschikking was gesteld, werden deze in de stoet meegevoerd naar het sportterrein „De Laone". Onderweg trok de stoet veel belangstelling en ook de wed strijd werd uitstekend bezocht. On geveer 600 mensen woonden het evenement bij en brachten gezamen lijk f 1038,40 in het laatje van Luc tor et Emergo. Voetbal en show In het elftal van radio- en t.v.- medewerkers werd o.a. meegespeeld door IJf Blokker (Barend Servet), Hans Sleeuwenhoek (Hier en Nu), Gerard van de Berg (Zo vader, zo zoon), Edward Niesing en de zan ger Oscar Harris. Zoals mocht wor den verwacht zorgde vooral IJf Blokker voor de nodige show. Eerst nam hij met veel misbaar een straf- schap, die hij overigens miste en vlak voor rust verliet hij met nog meer misbaar „geblesseerd" het veld. Een bijzondere verrassing voor het publiek was de herhaling in slow motion van het eerste doelpunt van de radio en t.v.-medewerkers. Re- nesse had op dat moment al twee maal gescoord. De einduitslag van de wedstrijd werd 4-4. In de pauze werd opgetre den door Luctor et Emergo. Concert Na afloop van de wedstrijd ver zorgde het korps nog een verkort concert op de muziektent. Voor de muziek begon werden echter eerst nog enkele woorden gesproken. De voorzitter van Luctor et Emergo, de heer J. A. Kouman, bedankte de in woners van Renesse en de vele tweede woningbezitters die met een financiële bijdrage hadden meege werkt aan het tot stand komen van de nieuwe uniformen. De voorzitter van de plaatselijke V.V.V., de heer A. C. W. v. d. Vet, feliciteerde het korps met het nieuwe bezit en open de het nieuwe tocristenseizoen. Voor vele belangstellenden brachten de muzikanten vervolgens een geva rieerd programma van moderne po pulaire muziek. Zo werden o.a. se lecties gespeeld uit de zeer bekende musicals Hair en Jesus Christ Su per Star. Arjan van de Roest oogst te veel succes met zijn solo in het overbekende Petit Fleurs. Erg jammer was het dat de poli tie vergeten was de langs de muziek tent lopende weg af te zetten, zodat muzikanten zowel als het publiek zeer veel hinder ondervonden van het langsrijdende verkeer. Omdat er geen politie aanwezig was duurde de overlast het hele concert door. Leden van de drumband van Luctor et Emergo trachtten nog wel het ver keer om te leiden, maar hun pogin gen waren weinig effectief. Bruël. In de plaats van de sekreta- ris de heer A. Witte, die wel her kiesbaar was, werd gekozen de heer J. A. G. de Maat. De heer Witte deelde de vergade ring mede, dat het hem speet en het „minnetjes" vond dat na de „ge meenteproblemen" vorig jaar dit ook in het VVV werk wordt doorge trokken, omdat een tweetal be stuursleden bij zijn herverkiezing hadden gedreigd hun funkties neer te leggen. De voorzitter feliciteerde de nieuwbenoemden en wenste hen een goede toekomst in VVV en „hopelijk doet u het beter dan ik". Het bestuurslid de heer Ph. van Ast sprak een dankwoord tot de scheidende voorzitter, de heer Terp stra. „U was een man van het eerste uur en wij betreuren uw besluit om af te treden. Gedurende 16 jaar bent u voorzitter geweest en door uw toedoen konden in 1964 de statuten koninklijk goedgekeurd worden. Steeds hebt u gestreefd om voor Brouwershaven een goede VW op poten te zetten. De heer Van Ast herinnerde aan de beginperiode toen er bij VVV gestart werd met twee stoelen van dokter Terpstra, een visnet van Jan de Nooyer en een miniatuurmolen van wijlen de heer J. v. d. Hamer. Met veel (toewijding werd er aan het VVV werk'gedaan ondanks een drukke artsenpraktijk. „U bent er in geslaagd door het, stimuleren van het toerisme Brouwershaven op dit gebied groot te maken. „Omdat de financiële zaken van VVV U grote 'zorgen baarde girug, destijds het ver haal, dat wanneer iemand nog geen lid van VVV was of wilde worden U een extra „grote" spuit hanteer de". Onvermeld mag ook niet blij ven het medeopiüchten van de Streek VVV. De heer Van Ast liet zijn dank gepaard gaan met een fles geestrijk vocht. Stem Streek V.V.V. Namens de streek VVV zei de heer J. Holm dat het nooit meevalt om afscheid van iemand te nemen waarmee men jaren heeft samenge werkt. Hij noemde 't vooral de be wogenheid van de heer Terpstra met Brouwershaven die hem tot het VVV werk aantrok. Naast de econo mische betekenis wordt er een leef baarheid geschapen, waar van een ieder kan meegenieten. Wanneer men „economisch" (zoals in het on derhavige geval "huisarts") geen binding heeft met VVV wordt men wel eens als gek verklaard. Brou wershaven heeft geen VVV dat zijn werk met veel lawaai doet. Het moge als een voorbeeld dienen als een dienstverlenende vereniging zo wel voor de gasten als voor de ei gen inwoners. Namens de Streek VVV bedankte hij de heer Terpstra voor het vele werk verricht cn hij Advertentie Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. De nuchtere lange Zeelandbrug wordt soms toch poë tisch, door bestraling voor het voor jaarslicht, dat ook weerkaatst op het Scheldewater. De „mensen" rijden er doorgaans toch iets te snel over heen, om die schoonheid te proeven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's i Sommige groeten verschillen i niet wezenlijk van oorvijgen, i f Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend warm Droog, zonnig en warm tot zeer warm; zwakke tot matige zuidooste lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 13 graden, maximumtem peraturen circa 30 gx*aden maar bij wind van zee 's middags aan de kust minder warm. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 13. Min.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel drooog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den ï'ond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 juni. Zon op 4.21, onder 20.58 Maan op 17.46, onder 2.28 10 juni. Zon op 4.21, onder 20.59 Maan op 19.02, onder 3.05 Eerste kwartier: 5 juni (13.20). HOOG- EN LAAGWATER (Vervolg pag. 4) jrr Hoogwater Laagwater 9Juni 12.38 5.49 18.22 lcTjuni 1.04 13.41 6.47 19.18 Doodtij: 7 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 8-6. Het K.N.M.I. deelt mee: het huidige warme weer houdt voorlopig nog aan. Boven Sktndina- vië heeft zich een hogedrukgebied ontwikkeld dat nog in betekenis toeneemt. Een uitloper ervan strekt zich uit via de Noordzee en onze omgeving naar Midden-Eui'opa. Met meest, oostelijke wind wordt lucht aangevoerd waarin vrijwel geen be walking voorkomt en waar in de rroiddagtemperaturen tot zeer hoge waarden kunnen oplopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1