Antwerpen uit- en thuishaven Schelde - (Zierikzee) - tochten M.S. 'Prins Willem Alexander' komt naar Zierikzee Vliegtuig neergestort De misdaad Frankrijk Nieuwe basisschool DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon Een dag ontspanning op het water „De Ruijter" in dienst Het „Lome parlement" Plezierjacht explodeert LAATSTE REIS STOOMSCHIP Varen met patiënten Overval in scene gezet ZIERIKZBESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 juni 1976 132ste jaargang Nr. 21904 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave,B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar f 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. WAARIN OPGENOMEN f1797 - 1889) IN DIT NUMMER: Sportbekers (in foto's) Zierikzee Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruif het dan irt bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 EINDHOVEN, 3-6. Een 15-jarig meisje uit Eindhoven heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een overval in scene gezet omdat zij te laat thuis was gekomen en daarom een reprimande van haar ouders vreesde. Om ongeveer kwart voor een werd het meisje luid kreunend gevonden achter in de tuin van haar oudei'lijke woning. Zij vertelde door een man te zijn aangevallen waardoor zij be wusteloos was geraakt. De overval ler zou ook haar portemonnaie heb ben gestolen. Toen de politie een onderzoek in stelde, rees volgens politiewoord- voei'der P. Gaanderse, al snel het vermoeden dat het verhaal van het meisje niet helemaal klopte. In het ziekenhuis waar het meisje inmid dels naar toe was gebracht, vertel de slachtoffer" tenslotte dat zij de overval in scene had gezet. Antwerpen van het water afgezien, vertoont zich op zijn mooist. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Trjumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. VLISSINGEN, 3-6. De Koningin heeft donderdagmiddag in Vlissingen het geleide wapenfregat „De Ruyter" officieel in dienst gesteld. Op de werf van de Koninklijke Maatschap pij De Schelde vond een korte plech tigheid plaats, in aanwezigheid van minister Vredeling (defensie) en an dere burgerlijke en militaire autori teiten. AGANA, GUAM, 3-6. Een vlieg tuigongeluk op het eiland Guam in de Stille oceaan heeft aan 43 inzit tenden het leven gekost. Ook de chauffeur van een vrachtwagen die op het vliegveld reed kwam om. De Lockheed Electra van de Filippijnse Luchtvaartmaatschappij Air Manil la stortte kort na het opstijgen neer en vloog onmiddellijk in brand. Het toestel zou Filippijnse contractarbei ders van Guam terugbrengen naar hun land. DEN HAAG. Met ingang van don derdag heeft mr. H. van Riel be dankt voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer. HU was in de senaat voorzitter van de V.V.D.-fractie. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Het karakter van een mens valt af te lezen uit de reaktie f op een grap. j Hazlitt ZIERIKZEE, 3-6. Voor wie er eens uit wil en zin heeft in een ontspannende dag op het water, kan terecht bij de Belgische Interprovinciale Stoombootdienstcn Flaudria N.V. De maatschappij heeft voor liet seizoen 1976 een uitgebreid programma samengesteld. Naast Scheldetochten en havenrondvaarten organiseert de Flandria N.V. ook ééndagsreizen, met Antwerpen als uit- en thuishaven. Wie Antwerpen echt wil zien, kan deze havenstad het beste bekyken vanaf het water. De haven heef tzich in de loop der eeuwen van een kleine Romein se nederzetting ontwikkelt tot de op vier na grootste havenstad ter wereld. Ca. 19.000 grote zeeschepen en 57.000 lichters zorgen voor de aan voer van grondstoffen - vnl. aard olie, ertsen, granen en kolen - en de afvoer van de afgewerkte produkten. Voor het laden en lossen worden de nieuwste wereldhavensnufjes toege past. De Scheldetochten vertrekken ie der uur vanaf Ponton Steen. Duur van de tocht 50 minuten. LUXEMBURG, 3-6. Het „lome parlement", bestaande uit priemen- tariërs van de negen E.E.G.-landen en de 46 Afrikaanse, Caribische en Pacific-landcn die de samenwer kingsovereenkomst van Lome heb ben getekend, heeft woensdag in Luxemburg de levering van kern centrales aan Zuid-Afrika „afge keurd". Er worden ook havenrondvaarten gemaakt (duur 3 uur). Deze starten op weekdagen van Kaai nr. 13. Op zon- en feestdagen vanaf Ponton Steen. Ééndagsreizen Op bepaalde data worden eendags- reizen georganiseerd. Zo kan 'men vanuit Antwerpen, Ostende, Middel burg, Vlissingen, Veere en Zierikzee bezoeken. Na een aanleg van ongeveer drie uur wordt weer aan de terugreis naar Antwerpen begonnen. Tijdens deze reizen, uitgezonderd Ostende, passeert men de Kreekrak- sluizen, onderdeel van de onlangs tot stand gekomen Schelde-Rijnverbin ding. Nieuw op 't programma is dit jaar het trajekt Antwerpen-Rotter- dam via de haven van Antwerpen en de Schelde-Rijnverbinding naar Rot terdam- De terugreis naar Antwer- pn gaaf per touringcar. Er is ook een reisje mogelijk in omgekeerde richting door een gedeelte van de haven van Rotterdam via de Schel de-Rijnverbinding naar de haven van Antwerpen. De terugreis wordt dan verzorgd door de N.S. BERGEN, 3-6. Vermoedelijk door een lek in de olieleiding van de pompinstallatie is donderdagavond in het Limburgse Ayen (gemeente Bergen) het plezierjacht „Chris Craft" van een Duitse industrieel ge ëxplodeerd. De eigenaar, die alleen op het schip was, werd meters hoog door de lucht geslingerd en kwam in het water van de Maas terecht. Hij wist ongedeerd de rivieroever te bereiken. Zijn schip (waarde tien tallen duizenden guldens) werd to taal vernield. „Alles inbegrepen" De reizen worden georganiseerd onder de formule „Alles inbegrepen". Alles inbegrepen wil zeggen: de warme lunch met wijn, bediening en b.t.w. En onze zuiderburen, de Bei gen, weten wat lekker eten is! Wan neer de dagreizen $a 20.00 uur aan komen is ook het koude buffet bij de prijs inbegrepen. Verder zullen dit jaar een zestal reizen georgani seerd worden met champagne tijdens de lunch. Dus keuze te over voor een ook kulinair gevarieerd dagprogram ma. De vloot De rederij beschikt over een aan- ZIERIKZEE, 3-6. Op donderdag 10 juni zal het beken de M.S. „Prins Willem Alexander" weer afmeren in de Zierikzeese haven aan het Luitje. Aan boord bevin den zich zestig bewoners Van het Prot. Chr. Verpleeg tehuis en Reaktiveringscentrum „Nieuw Vrijthof" te Tiel. Gastvrouwe aan boord is mevr. M. K. Boogaarts- Klok. basisschool ,,'t Staepel'of" uit Renes- se onder leiding van de heer J. H. Blom, hoofd der school. 8.35 uur n.m. Korte pauze. 8.45 uur n.m. Vokale presentatie (2e deel). Dc „Prins Willem Alexander" van de Nationale Stichting Varende Re- kreatie, heeft ditmaal als route: Tiel, Gouda, Hellevoetsluis, Zierikzee, Willemstad, Tiel. De afdeling Jeugd zaken en Rekreatie van de Zierikzee se Rode Kruis-afdeling heeft weer een interessant programma voorbe reid. Dit programma ziet er als volgt uit: 6.50 uur n.m. Een welkomstgroet •"•ordt gesnroken namens het Rode Kruis en de gemeente Zierikzee. 7.00 uur n.m. Op de kade worden gymnastiek-demonstraties gegeven door de selektiepleeg van de S.V. Deltasport, afdeling gymnastiek on der leiding van de leidster Ria Kos ters. PARIJS, 3-6. De misdaad in Frankrijk tiert zo welig dat de rege ring een speciale commissie in het leven heeft geroepen om uit te zoe ken hoe er een halt aan toe te roe pen. „Er moet iets gebeuren om een einde aan de misdaad te maken", zei premier Jacques Chirac in april toen hij de oprichting van de commissie aankondigde. In 1974 werden in Frankrijk 1.800.000 strafbare feiten, waaronder 1.200 moorden gepleegd. In 1963 wa ren het er „nog" 582.000. De politie verwacht voor 1975 een stijging van ongeveer 5 procent. Droogmet zonnige perioden, zwakke tot matige wind tussen west en noord, minima van 9 graden aan zee tot 4 graden in het oosten van land, maxima van 14 graden aan de kust tot 20 graden in het zuidoosten. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 12 Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 gra den en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 juni. Zon op 4.22, onder 20.55 Maan op 13.48, onder 01.02 7 juni. Zon op 4.22, onder 20.56 Maan op 15.07, onder 01.28 8 juni. Zon op 4.21, onder 20.57 Maan op 16.27, onder 01.56 Volle maan: 12 juni (5.15) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 6 juni 7 juni 8 juni 9.04 10.11 11.28 21.22 22.36 23.55 Laagwater 2.32 15.12 3.36 16.13 4.44 17.21 Doodtij: 7 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Geleidelijk gaan de tempera turen in Nederland omhoog. Een ho- gedrukgebied boven het zeegebied ten zuidwesten van Ierland heeft een uitloper via Grootbrittanië naar de Noorse Zee. Deze uitloper verplaatst zich langzaam naar het oosten, waardoor het weer in Nederland een verbetering zal ondergaan. Met naar noordoost draaiende wind wordt sta bielere lucht aangevoerd waarin de zon meer kansen krijgt. Behalve in het, Middellandsezeege- bied waren de temperaturen in heel Europa aan de lage kant. Even ten noorden van Frankfurt werd het midden op de dag zelfs niet warmer dan 6 graden. DEN HAAG, 4-6. Met de nieuwe basisschool voor alle vier- lot twaalfjargien kan over de gehele li nie in 1983 worden begonnen. De leerplicht zal met een jaar worden vervroegd, zodat alle vijfjarigen naar school moeten. Het onderwijs dient gericht te zijn op de ontwik keling van kennis, creativiteit, cul turele en sociale vaardigheden. Nieuw is in dit onderwijs: eenvoudig engels, gezondheidsleer en kenis van maatschappelijke verhoudingen, waaronder eenvoudige staatsinrich ting. Dit is het streven van minister Van Kemenade van onderwijs en wetenschappen. Hij heeft de plannen ervoor neergelegd in een concept- wetsontwerp, dat hij vrijdag naar de Staten-Generaal en de onderwijsor ganisaties heeft gestuurd. Deze orga nisaties kunnen er tot 1 oktober commentaar op leveren. De be windsman wil begin volgend jaar bet wetsontwerp bij de Tweede Ka mer indienen. Verwachting tot zaterdagavond: Hogere middagtemperaturen 7.30 uur n.m. Een traktatie wordt rondgedeeld door leerlingen van de Lagere Technische School Schouwen- Duiveland, afdeling konsumptie techniek onder leiding van hun le raar, de heer P. G. Rotte. Daarna korte pauze. 7.5& uur n.m. Vokale presentatie (le deel). Mevr. C. Kort-van Meui*s te Renesse (zangeres). Schoolkoor „De Duinpiepers" van de Openbare Advertentie ZIERIKZEE Heden (vr\jd<ig) mor gen vond via de Zeelandbrug de pas sage plaats van een zeldzaam vaar tuig dat nirt ver meer is nan het de finitieve einde op de schecpssloperij van Van iIer Marei hij Viniie. Het schip is een kabelleggcr en dat nog wel uit lang vervlogen jaren, want het is een oud stoomschip, afkomstig uit Southampton. Dc afmetingen zijn- niet minder dan 80 meter lang en dertien en een halve meter breed. Na een laatste oponthoud in de haven De Val ontfermen de slopers van de scheepssloperij zich over de oude stoom-kabelleggcr: ongetwijfeld een „roemloos" einde. tal uitstekend geoutilleei'de schepen, voorzien van air-conditioning en een prima geluidsinstallatie. De bedie ning is zeer attent en bijna geruis loos, hostessen en gidsen zorgen voor een prettige reisbegeleiding. Tijdens het winterseizon kan. men ook van de Flandria-vloot profiteren voor personeelsfeesten, jaarvergaderingen, school- en groepsreizen e.d. 1 1 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1