SRV&HEINEKEN OPTREDEN GROOT INTERKERKELIJK JEUGD EVANGELISATIE KOOR MET COMBO IN GROTE KERK TE BROUWERSHAVEN Nieuwe uniformen voor „L et E" te Renesse Eerste vroege Toch weer Salt-overleg Naar verplichte autokeuringen? Het brood KOOPJES HALEN „WICO" Spaanse koning in de VS Pré-historische grot Diet Kramer overleden Toch maar melden... Bever mag terug komen NIEUWERKERKSE EEND 5 Interkerkelijke samenkomst BROUWERSHAVEN, 2-6. Op zondag 13 juni a.S. is er in de Grote Kerk een interkerkelijke samenkomst voor jong en oud, waaraan meewerkt het uit 200 leden bestaande Interkerkelijk Jeugd Evangalisatie Koor niet combo uit llotterdam-zuid en de predikant ds. W. v. d. Kooy te Lochem, voorheen te Haamstede. Het „Groot I.J.E. koor Rotterdam" bestaat reeds 26 jaar en staat onder leiding van Frits Heuvelink. Ilel staat de laatste jaren nogal eens in de schijnwerpers zoals bij bijzonde re kerkdiensten, bij de jaarlijkse volkskerstzangdiensten in dc Doelen, bij evangeliesatiesamenkomsten en bij de regelmatig terugkex t-ndc Straatsamenkomsten van de Into - kerkelijke Rand voor Straatcvangc- lisatie enz. Dat het koor daarbij een voortref felijke muzikale begeleid ng heeft, is voor de liefhebbers van goede koorzang een plezierige belevems extra. Het unieke van dit kooi schuilt onder meer in het feit, dat het eigen tekstschrijvers heeft in de personen van de heren Abr. Vos en J. v. Haeringen. Daarnaast staat de heer Hardenbol, die al vele jaren de komposities en arrangementen ver zorgt. Vanaf de start van het koor wordt de dirigeerstok gehanteerd door Frits Heuvelink. De begelei ding van het koor wordt verzorgd door o.a. aan aantal leden. Piet van Winkelhof (slagwerk) Wim Bosch (basgitaar) Cees van den Berg (orgel piano) en Wim van Herk (orgel). NOORDSCHARWOUDE, 2-6. Aan de Langedijker groenteveiling te Noordscharwoude (Noord-Holland) werden woensdagmorgen de eerste vroege aardappelen van de koude grond aangevoerd. Dit is ondanks het koude voorjaar een dag eerder dan vorig jaar. De hoeveelheid aard appelen van het soort Eerstelingen in totaal honderd kg, werden aange voerd door het tuindersbedrijf firma Vroegop te Broek op Langendijk. De prijs bedroeg f 3.31 per kg voor de middelsoort en 3.39 voor de kleine soort. Kopers waren fruithandel Hoedjes te Heerhugowaard en de firma De Geus te Zuidscharwoude. Weer drugsslachtoffer in Amsterdam AMSTERDAM, 2-6. In een hotel aan de Leidsekade in Amsterdam is woensdagochtend vroeg het stoffe lijk overschot gevonden van de 17- jarige Italiaanse student L. A. Bocco uit Genua. Volgens de politie moet hij door gebruik van een te grote do sis heroïne zijn overleden. Bij het slachtoffer werden een injectiespuit en naalden aangetroffen. Veertig-urige werkweek in detailhandel DEN HAAG, 2-6. Alle werknemers in de detailhandel die vallen onder de verordening secundaire arbeids voorwaarden van het hoofdbedrijf schap detailhandel hebben van 1 juli a.s. af recht op een veertigurige werkweek (nu 41 M\). Dit heeft het hoofdbedrijfschap ons meegedeeld. De werkgevers- en werknemersor ganisaties in de detailhandel hebben onlangs overeenstemming bereikt over deze wijziging in de verorde ning. IEUWERKERK. Een eend hi er had mar liefst twaalf eieren in het nest en kreeg het waarschijnlijk lichtelijk >f'nauwd door hef ff rote aantal. Een besluit was snel genomen; de eend ram drie eieren uit het nest en ver huisde met onbekende bestemming, de overige eieren latend voor wat ze Opnamen Mede dank zij deze steunpilaren konden de afgelopen jaren diverse langspeelplaten van hei koor worden opgenomen. Behalve plaatopnames heeft het koor ook een aantal TV- programma's gemaakt bij de NCRV in de veil nghallen, de Laurenskerk te Rotteidam en de Joriskerk te Amersfoort. Deze imposante intcrkerkclykc sa menkomst voor jong en oud voor liefhebbers van het spontane geeste lijke lied wordt georganiseerd door dc „Werkgroep Gereformeerd-Her vormd" Brouwershaven/Zonenmaire. Deze werkgroep stelt zich ten doel dc samenwerking van de beide ker ken te bevorderen en ook in het sa- mcnlevingspatroon van de gemeente een bepaalde rol te spelen als bin dend clement. Dc werkgroep stimuleert daartoe op gezette tijden de verschillende kerkeraden en hun predikanten tot het samen zoeken naar mogelijkhe den, het aktiveren van gespreks- kringen, het zelf-organiseren van bepaalde bijeenkomsten zoals b.v. gekombineerde diensten, de kerst- zangdienst voor heel Brouw enz. Verder heeft men op zich genomen de n euw-ingekomenen in de bur gerlijke gemeente (kernen Brou wershaven en Zonnemaire voorlo pig) te verwelkomen met een be zoekje en een bloemetje, terwijl vo rig jaar in samenwerking met bur gemeester en wethouders reeds een kennismakingsavond werd belegd voor de gezinnen, die zich tot medio 1975 als nieuw-ingezetenen hadden gevestigd. Er wordt t.z.t. weer ge dacht aan een vervolg hiervan, wanneer ook het verdere gedeelte nieuwbouw bewoond is. Vooralsnog is de Werkgroep ge bonden aan de kerkelijke gemeen ten Brouwershaven en Zonnemaire. waardoor de andere kernen Drei- schor, Noordgouwe en Schuddebeurs nog niet tot haar werkterrein kun nen worden gerekend. Overigens stimuleert de groep ook de aktivi- tieten van de eilandelijke kommis sie „tot toerusting van de gemeen te" die overkoepelende werkzaam heden verricht, terwijl verder in de toekomst nog zou kunnen worden gedacht aan een samenwerking met andere kernen. WARNSVELD, 3-6. Hoewel hij volgens de politie al meer dan der tig jaar wist dat het ding er lag. heeft een landbouwer uit Warnsvekl eerst eergisteren de politie gemeld dat er in een weiland van zijn boe renbedrijf aan de weg tussen Warns vekl en Vorden een uit de Tweede Wereld daterend V-I (een „vliegen de bom", waarmee de Duitsers te gen het einde van de Tweede We reldoorlog vanaf hun grondgebied Engeland bestookten) lag. Volgens de politie in Vorden was de man a.l eens met zijn ploeg op het ding ge sloten, uiteindelijk vond hij toch maar dat hij het moest melden. waren. Hef hele avontuur was gade geslagen door de heer S. uil de AJci- doornstraal, die dc versmade eieren mee naar huis nam, ze in een emmer stopte en onder de douchekachel plaatste. Het wonder is geschied ...vijf van de negen eieren zijn al uitgekomen en de overigen staan op Voor de vele koorliefhebbers, waar deze reg'o zo rijk aan is belooft d-t een avond te worden, welke niet gemist kan worden. Voor de West- hoekbewoners is het een hernieuwde kennismaking met oud-predikant ds. v. d. Kooy. (Zie ook de agenda). GENÈVE, 1-6. Na een vakantie van vier weken hebben de onderhan delaars van de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten zich dinsdag weer aan de onderhandelingstafel in Gc- nève gezet om te proberen de ver schillen te overbruggen die een nieuw akkoord inzake de beperking van strategische wapens (SALT) nog steeds in de weg staan. DEN HAAG, 1-6. Het initiatief wetsontwerp over de periodieke autokeuringen van de P.v.d.A.-er Van der Doef en de V.V.D.-er De Beer zal binnen enkele weken wor den ingediend, zo heeft Van der Doef dinsdag in de Tweede Kamer tijdens het verkeers- en vervoersdebat op aandringen van de K.V.P.-er Pam Cornelissen gezegd. ROTTERDAM, 2-6. Het is een dwaling van de Nederlandse over heid te menen, dat brood nog steeds basisvoedsel is. Patat, nassiballen eri kroketten zijn veel meer basisvoed sel geworden en hebben een groot gedeelte van de broodconsumptie verdrongen. Dit zegt drs. R. F. Pas man, de scheidende hoofddirecteur van het Meneba-concern, in het per soneelsblad van zijn bedrijf. Hij vindt het dan ook niet juist, dat de overheid bovengenoemd argument hanteert om de broodprijs kunstma tig laag te houden. Kamerdebat op tv HILVERSUM, 2-6. De NOS-ru- briek „Den Haag vandaag" verzorgt donderdag twee samenvattingen van het kamerdebat over het kabinets beleid inzake de Zuid-Afrika-kwes- tie. De uitzendingen zijn te zien op Nederland 2 van 17.30 tot 18.40 en van 23.05 tot 23.55. daarna volgt nog het laatste journaal. Advertentie BIJ „springen". Dc heer S. worstelt nu met de vraag wat hij mei al da', eende-jongvolk aan moet. Wie weet het? Foto: zie borelingen in de em mer. (Foto: Zierik/.cesche Nieuwsbode! RENESSE, 2-6. Zaterdagavond 5 juni wordt het voor het fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse een drukke avond. Mede dank zij de fi nanciële medewerking van de inwo ners van Renesse en veel tweede wo ningbezitters is het nu zo ver dat de nieuwe uniformjassen in gebruik kunnen worden genomen. De uitspraak inzake Bloemenhove HEEMSTEDE, 2-6. Mevrouw mr. A. Goudsmit, voorzitter van het be stuur van de Bloemenhoveklin.ek, heeft woensdagmiddag in de kliniek in Heemstede een éerste reaktie ge geven op de uitspraak van de raad kamer. Volgens haar zou het een normale juridische gang van zak^n zijn, als de Haarlemse hoofdofficier van jus titie bij de Hoge Raad in cassatie ging. Theoretisch is het mogelijk dat opnieuw beslag wordt gelegd. Dat zou volgens mevrouw Goudsmit een hoogst ongewenste situatie zijn. „Maar we hebben niet de macht te verhinderen dat het gebeurt", zo zei zij. Onrendabele buslijnen weg DEN HAAG. Minister Wester terp van verkeer en waterstaat wil dat buslijnen van het streekvervoer, die 's avonds en in de weekeinden op een traject gemiddeld minder dan tien reizigers per keer vervoeren, voor die periodes worden opgeheven. Hij zei dat woensdag in de Tweede Kamer bij het verkeers- en ver voersdebat. - Om de lonen DEN HAAG, 2-6. De Federatie Ne derlandse Vakbeweging heeft de Tweede Kamer geschreven dat ze de voorgestelde wijzigingen in de wet ojj de loonvorming en van de wet minimumloon en minimumvakantie- byslag „met kracht van de hand wijst". Ze heeft de Kamer bovendien gevraagd, dc behandeling van de desbetreffende wetsontwerpen die voor 9 en 10 juni op dè agenda van de Tweede Kamer staat, uit te stel len. F.N.V.-voorzittcr Wim Kok zei dinsdag op een persconferentie in Den Haag, dat de wetsontwerpen, die beogen ook na 1 juli een ingreep in de Ionen mogelijk te maken, het principiële recht op vrije onderhan delingen doorkruisen. WASHINGTON, 2-6. Dc Ameri kaanse president, Gerald Ford, heeft woensdag de Spaanse koning Juan Carlos en zijn vrouw Sophia officieel welkom geheten in de Verenigde Staten. Tiet Spaanse vorsten paar maakt zijn eerste buitenlandse reis sinds Juan Carlos na de dood van generaal Franco de troon besteeg. In zijn welkomstwoord prees Ford de Spaanse bijdrage aan de Westerse wereld via de defensiebanden met de Verenigde Staten. CLUSES, 2-6. Op de Hoogvlakte van Nayere. in het Franse departe ment Haute Savoic. is op 1GU0 m hoogte ccn grot ontdekt, die 65.000 jaar geleden door jagers moet zijn gebruikt. De ingang was verborgen onder GO m* aarde en steen. De grot, die zes meter diep is, bevat een stook plaats van stenen. Als blijk van dank wil de fanfare graag een kleine rondgang door het dorp maken, waarbij het publiek dan gelijk de gelegenheid heeft de nieu we aanwinst te bekijken. Later op de avond is er dan nog een verkort con cert in de muziektént. Hier blijft het echter niet bij. Een elftal van radio- en televisie-mede werkers heeft namelijk aangeboden een voetbalwedstrijd te spelen ten bate van Luctor et Emergo. Dank zij de medewerking van de sportvereni ging van Renesse is het mogelijk dat 's avonds om zeven uur de mede werkers van radio en t.v. zullen aan treden tegen een kern van de plaat selijke bi-andweer. De toegangsprijs is gesteld op f 2,per persoon en vijftig cerlt per kind. De eigenaar van camping Oase heeft spontaan zijn douches ter be schikking gesteld voor de radio- en t.v.-voetballers en Braber Groen voorzieningen heeft toegezegd voor het vervoer van deze voetballers te zorgen. Radio- en t.v.-elftal Zoals het er nu uit ziet zullen in elk geval IJf Blokker (Barend Ser vet), Huns Sleeuwenhoek (Hier en Nu); Dick Passchier (Tweekamp), Gerard van de Berg (Zo vader, zo zoon), Edwai'd Nyssing en Terry de Groot deelnemen in het radio- en t.v.-elftal. Het gehele programma komt er als volgt uit te zien: Om half zeven ver- tx-ekt Luctor et Emergo vanaf het dorpshuis via de Zeeanemoonweg, Zeedistelweg naar camping Oase waar de voetballers van radio en t.v. worden opgehaald. Deze spelex-s gaan, gezeten op een open vrachtwa gen met de muziek vooxxxp naar sportveld de Laone, waar de wed strijd-plaatsvindt. De pauze zal wor den gevuld met een optreden van Luctor et Emex-go. Na afloop van de voetbalwedstrijd volgt dan nog een .verkort concert in de muziektent. Verkiezingen Deel-gemeenteraad ROTTERDAM, 2-6. Bij de verkie zingen voor de deel-gemeentei-aad Hoek van Holland blijkt de Partij van de Arbeid woensdag één zetel te hebben verloren vei'geleken met de eex'ste verkiezingen vier jaar gele den. De Partij van de Ax-beid bereik te woensdag di-ie zetels, zo wex'd te gen elf uur duidelijk toen de voor lopige einduitslag bekend werd. Het CDA en de VVD wonnen in Hoek van Holland elk één zetel en heb ben nu recht op ï'espcktievelijk vijf en twee plaatsen in dc Hoekse Deel-gemeenteraad. D'66 verloor zijn twee zetels, terwijl de nieuwe groepering Hoeks belang ven zetel van de kiezers kreeg. Z1ER1KZEE. Zo zag de Zierikzeese haven er uit tijdens de jongste zeil- drukte en zo zal het deze zomer nog wel meer voor komen. Een zeil-top- weekeinde betekent een „volle kaai", altijd ook een uitje voor het wande lend publielz. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMSTERDAM, 3-6. In Epe is op 83-jai*ige leeftijd overleden de schrijfster van kinderboeken me- vi*ouw D. A. Cramei'-Schaap. Zij schreef o.m. „Aan de dijk", HBS in tenten", „De wigwam in de stad" en „Niki van cii'cus Cesarim". Haar naam wex-d vooral bekend door haar boek „Bijbelse verhalen voor jonge kindex-en". waarvan inmiddels de 16- de druk is verschenen. Onrust onder gemeenteambtenaren ROTTERDAM. 2-6. Er begint on rust te ontstaan ander de gemeente ambtenaren in Nederland. Velen vrezen bij de komende bestuurlijke herindeling de beste posities bezet te zullen vinden door ambtenaren van de oude provincies. Ambtenai'eri in dienst van de pre-gewesten zijn bang straks helemaal tussen wal en schip te raken. Dit heeft drs. J. A. F. Roeien, voorzitter van de vereniging van Nederlandse gemeenten, woens dag in Rotterdam gezegd op het jaarcongres van de vereniging. AMSTER.DAM2-6'. Dc bever zou in ons land opnieuw als inheemse diersoort ingevoerd dienen te wor den. Zij zijn namelijk bij uitstek geschikt voor hel „beheer" van de zgn. natte natuurreservaten. Dit is de mening van mr. Th. Leb rel, offi cier van justitie in Middelburg en bekend natuurbeschermer. De bever is sinds 1827 niet meer in ons land waargenomen. Voor die lijd moeten ze zeer talrijk zijn geweest, aldus mr. Leb ret in hel tijdschrift „Natuur en Landschap". De bevers kwamen vooral voor in rivierarmen, beekdalen en zoelivatervcenmoeras- sen. Hr. Leb ret is voorstander van hel nemen van proeven met de water bewoner bever, die volgens hem ccn „wezenlijke rol" kan vervullen in „natte" gebieden. De dieren geven naar zij mening weinig problemen: zij zijn eenvoudig uit te zetten en gedijen goed in dichtbevolkte gebie den. Advertentie 10 jaar Heineken bier bij SRV.Doe mee aan- uniek lelterspel.Tijdelijk spelkaart bij elk krat Heineken bier. Vele prijzen, o.a. weekends naar Londen en Parijs. Alléén bij de SRV man.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5