Huldiging van viertal jubilerende leden Zuidafrikaans kernconlracl aan Nederlandse neus voorbij Distriktsavond Chr. Geref. Jeugdverenigingen Zeeland K.V.P.-partijraad kiesl voor één C.D.A.-lijsl 2 STREEKNIEUWS AGENDA puur natuur Opa won... K.V.P.-partijraad steunt Van Agt zaak-Bloemenhove Voedingsbond N.V.V. BKOUYVERSHAVEN, 28-5. Op de vrijdagavond in hotel Kingclbcrg te Brouwershaven gehouden vergade ring van de Voedingsbond N.V.V. werden een viertal leden gehuldigd i.v.m. hun jubileum als lid van de bond. Het oudste lid. do heer L. Bos kreeg voor zijn 50-jarig lidmaat schap van het hoofdbestuur een en veloppe. uit handen van de districts bestuurder de heer De Roo. De gou den speld kregen opgespeld wegens 40-jarig lidmaatschap de heren J. v. d. Sande en P. Kristalijn uit Brou wershaven. terwijl de zilveren speld voor een 25-jarig jubileum werd uit gereikt aan de heer C. Stoel uit Zon- nemaire. Distriktsbestuurder De Roo stond stil bij het behalen van deze mijlpa len en betrok hierin tevens de ont wikkeling en het vele goede werk, dat door de bond is verricht. Spreker prees de jubilarissen om hun daad werkelijke medewerking en hun ver bondenheid aan de bond. Namens het hoofdbestuur sprak hij een feli citatie uit, evenals de afdelingsvoor zitter de heer P. de Munnik. De twee 40-jarige jubilarissen kre gen ook nog een vakantieweek aan geboden door de bond in Vierhouten. Voor de dames waren er bloemen. NUTSSPAARBANK de ideale gezinsbank! Termijn- sparen met hoge rente OUWERKEKK H. Kosterstr. - maandag 12.30- I.30 uur. Namens de gedecoreerden sprak de heer Bos een dankwoord voor de onderscheidingen. Dit reeds bejaarde lid is oprichter geweest van de afde ling Ellemeet Naast het bondswerk bekleedde hij nog diverse andere funkties zoals voorzitter der geiten- fokvereniging, voorzitter Coöp. Ko- lenbond, bestuurslid P.v.d.A. en VAR A-af deling. St. Jacobus-Koor naar Schouwen-Duiveland Het gemengde St. Jacobus-Koor uit Ratingen bij Düsseldorf komt met Pinksteren naar Schouwen-Dui veland. Dit koor zal de katholieke kerkdiensten in Haamstede en Zie- rikzee muzikaal en instrumentaal opluisteren. Op zaterdagavond 5 juni zingt het koor te Haamstede tijdens de eucha ristieviering in de R. K. Strandkerk. Op eerste Pinksterdag 6 juni en tweede Pinksterdag 7 juni 's mor gens in de H. St. Willibrordus kerk te Zierikzee Zowel in Haamstede als in Zierik zee zal door dit koor worden uitge voerd de Missa-d-mol van Haydn, afgewisseld met koralen van Joh. Seb. Bach en Handel. Het koor •wordt instrumentaal begeleid door violen, altfluiten, fluit en hobo. Aan het orgel speelt Hans Isenberg, die tevens de algehele leiding op zich heeft. ZIERIKZEE Aanrijding Vrijdag ontstond een aanrijding op de Provincïaleweg 7 tussen een Ci- troën bestuurd door A. G. S. uit Dreischor en een VW bestuurd door J. C. A. d. B.. uit Kerkwerve. Voor de Citroën reden zeer langzaam drie auto's, die richting aan gaven om af te slaan naar de Julianastraat. Deze drie wagens sloegen echter niet af en gaven weer gas toen ze wer den ingehaald door de Citroën en de VW. Daar de Citroën hierdoor plot seling moest afremmen, reed de VW er van achteren tegenop. Tegen portier gereden Vrijdag omstreeks 12.00 uur ont stond een aanrijding op het Haven park toen C. v. D. uit Rotterdam stilstond bij de muziektent om en kele passagiers in te laten stappen. Een personenauto bestuurd door J. A. B. uit Zierikzee kon niet ver ge noeg uitwijken en reed tegen het openstaande portier van D. Beide auto's raakten licht beschadigd. Korenavond Op woensdag 2 juni a.s. wordt in de Chr. Ger. Kerk de jaarlijkse ko renavond gehouden. Een aantal Schouwen-Düivelandse koren werkt hieraan mee. Men zie een uitvoeriger bericht in het dinsdagnummer. Voor tijd: zie agenda. Aanrijding Vrijdag ontstond op het Haven- plein een aanrijding tussen twee personenauto's bestuurd door A. A. v. d. P. uit Haamstede en L. M. A. uit Bruinisse. P. stond stil bij het Vrijpoortjc om een passagier te la ten uitstappen, vervolgens reed hij zonder te kijken weg en reed zo doende tegen de auto van A. op. „Kroniek van het land van de zeemeermin" De vereniging „Stad en Lande" van Schouwen-Duiveland heeft het voornemen, tegen het eind van 1976, het eerste historische jaarboek te doen verschijnen, onder het motto: „Kroniek van het land van de zee meermin" (Schouwen-Duiveland). Dit eerste jaarboek zal ruim hon derdtwintig bladzijden tellen, met vele illustraties. Uit de inhoud: ..Pieter Mogge, een merkwaardige burgemeester van Zierikzee" (dr. J. J. Westendorp Boerman); „De toren van Nieuwerkerk" (ds. M. G. Wes terhof); mr. F. Th. Dijckmeester: „Twee Zierikzeese echtparen op hu welijksreis naar Zwitserland in 1835; dr.. A. de Vin: „Commentaar op het gedicht en het dialekt van een garnalenvisser uit Brouwershaven omstreeks 1880"; „Aard van den Broeke, een vurig patriot" (J. P. J. Lokker); „Terugblik na vier eeuwen op het beleg van Zierikzee. 1575- 1576" (W. H. Keikes en H. Uil) en „Historie van de boerderij van Smallegange te Haamstede" (W. P. de Vrieze). Excursie „Stad en Lande" Op zaterdag 19 juni a.s. maakt de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, weer de jaar lijkse excursie, die ditmaal voert naar Gent. Een bezoek wordt o.m. gebracht aan de St. Baafs Kathe draal. Aansluitend vindt een bus tocht plaats door de Leiestreek. WESTERSCHOUWEN „Big S" bezocht Pretmachine van André van Duin Een bus vol Big „S'Meden aange vuld met enige donateurs vertrok zaterdagmiddag 29 mei naar Amster dam voor een bezoek aan André van Duin's Pretmachine. Reeds in 'n goe de stemming nam iedereen plaats in een uitverkocht Carré, alwaar een sprankelende, show van amusement dans en zang wex'd vertoond. Rond 23.30 uur werd de weg naar huis in geslagen. In de buurt van Rotterdam werd nog even gestopt, om een drankje te nuttigen. Uiteindelijk be reikten men om 3.00 uur de thuis haven. Colonne Schouwen Westhoek Rode Kruis Voor het examen helper, helpster derde klas zijn van de colonne Schouwen Westhoek geslaagd: me vrouw C. M. Stigter-v. d. Graaf, de heer P. Verweel, de heer M. Verberk en de heer O. V. van Boom. De examinatoren waren: mevrouw M. N. Kuijper-Vijverberg en me vrouw J. S. Heikamp-van Duiven- dijk. Als gekommitteerden traden op zr. L. de Pagter en mevrouw L. A. L. van Doorn-van Boven. BURG II Tentoonstelling schilderijen en aquarellen In de oude school aan de Kerk straat te Burgh, zal van 4 t/m 26 juni een tentoonstelling gehouden worden van schildcrycn en aquarellen ver vaardigd door de schilderes J. M. de Ruitcr-Kloct, woonachtig te Burgh. Zij werd geboren te Bruinisse, doch verhuisde op jeugdige leeftijd met haar familie naar Den Haag, waar zij haar opleiding kreeg o.a. aan de Vrije Academie. Zij exposeer de reeds enige jaren geleden te Zie rikzee. Delft. Voorburg en Den Haag JOHANNESBURG. 30-5. Zuid- Afrika's eerste kernenergiecentrale zal worden gebauwd door een frans consortium dat bestaat uit de firma's Framatonie. Alsthom en Spie Batig- nolles, zo is van officiële z(jdc in Jo hannesburg meegedeeld. I>«« rcnlr.ilr in Koeberg bij Kaap .lad aldus Escam. he t Zuulufrikaun- se s taatsciektric i tei t s bed r ij f De centrale, die energie zal leve ren aan Kaapstad en omstreken, zal bestaan uit twee zwaarwaterreak- tors, elk met ccn elektrische pro- duktic van 922 megawatt. Het Zwitsers-Nederlands-Ameri kaanse consortium Brown Boveri, Kijnschclcie-Verolme-General Eloc- It ie. had bovenaan tie lijst van Es- coni gestaan, maar zijn inschrijving stuitte in de Verenigde Staten en Nederland op politeke oppositie. HAAMSTEDE Jongere kinderen leefden zich uit in jeugdsociëteit Zaterdag 29 mei werd in jeugdso ciëteit Big „S" te Haamstede de af sluiting van het seizoen voor de han- denarbeidgroep gehouden. Ruim 120 kinderen namen aan dit festijn deel. Vanaf 's morgens 10 uur tot 12 uur werden de kinderen bezig gehouden met diverse spelletjes. Na de serie spelletjes werd de kinderen een pan- nekoek-maaltijd aangeboden. Voor hel bakken hadden enkele personen zich beschikbaar gesteld, terwijl ook diverse personen hun kookappara- tuur ter beschikking aanboden. Na het eten werden nog een aantal te ken- en kinderfilms gedraaid. Om plm. - half 3 keerden de kinderen huiswaarts. Gezien het grote aanbod van kin deren (en de manier waarop alles vlot verliep), kan gesteld worden dat ook voor deze leftijdsgroep de soos in een behoefte voorziet. SCHARENDIJKE Kollekte De kollekte ten bate van Sonne- vanck en Zonnegloren in Scharen- dijke en Ellemeet met omgeving heeft opgebracht f 304,25. Een hartelijk woord van dank aan de kollektrices voor hun inzet. Boompjes beschadigd Door de gemeente is geprobeerd bij de Nederlandse Hervormde kerk een drietal kastanjes te planten. Door jeugdige personen zijn van een van deze boompjes de takken afge rukt. KERKWERVE Schoolreisje vier klassen Chr. basisschool Vrijdag jl. maakten de vier laag ste klassen van de Chr. basisschool uit Kerkwerve een tochtje naar Den Haag. Daar Werd eerst Madurodam bezocht, daarna het Zeeaquarium. Verder konden de zestig kindëren en hun begeleiders zich uitleven in de dierentuin in "Wassenaar. Daar werd ook gegeten. Op de terugweg werd gestopt bij Drievliet. Daar genoten de kinderen in een speeltuin. Om streeks zes uur 's avond kwam de bus weer op Kerkwerve terecht, al toeterend. Vele ouders wachtten de kinderen op. Dezen waren vermoeid van de fijne dag. Leuke slotmiddag zondagsschool Zaterdagmiddag jl. had de leiding van de herv. zondagsschool „Imma- nuël" een slotmiddag voor de kinde ren georganiserd, ter afsliiiting van het seizoen. De kleintjes werden ver maakt met spelletje. Later kwamen de twee oudere groepen zódat nu ruim veertig kinderen bij felkaar waren. Voor de groten was er* een kwis. Na dit alles werd er een gezamenlijke broodmaaltijd gehou den. Onder het eten kwamen enkele moeders binnen. Zij kwamen na mens de ouders van de zondags schoolkinderen en boden de leiding een leuk presentje aan. Zondag 30 mei gingen de oudste groepen van de zondagsschool mee naar de kerk. Daar brachten zij en kele liederen ten gehore. Ook ver zorgden de kinderen de schriftlezing Zeven kinderen namen afscheid van de zondagsschool en zij kregen een bijbel of liedboek aangeboden, in de hoop dat ze daar veel gebruik van zullen maken. De zondagsschool houdt nu vakantie en ligt stil tot september. DREISCHOR Opbrengst kollekte De kollekte van „Sonnevanck"- „Zonnegloren" georganiseerd door rpevr. v. d. Velde, bracht het bedrag op f 192,31 Kursus „Meer bewegen ouderen" Op dinsdag 1 juni wordt in de gymzaal te Dreischor de laatste les gehouden van de kursus Meer Bewe gen voor Ouderen. In verband met de komende vakanties, worden de lessen tot nader order opgeschort. Voor lijd: zie agenda. OUWERKERK De Oosterschelde- aquariumtentoonstelling Dc belangstelling voor het in hei paviljoen „Dc Vier Bannen" inge richte Oosterscheldc-aquariumicn- toonslclling is zeer groot. In dit op zicht heeft dc Biologische Werkgroep van dc Nederlandse Onderwatersport Bond (N.O.B.) duidelijk succes ge boekt. De expositie echter komt hel best tot zijn recht voor dé bezoekers als de toeloop wat wordt gespreid. Niet alleen derhalve een enorme drang van het publiek op zon- en feestdagen, maar wat gespreid in de lijd. De expositie is zo weergaloos fraai, dat wij dit gaarne onder de aandacht van het publick brengen. Bij een wat gespreide toeloop is dc sfeer ook veel gunstiger voor het verstrekken van dc nodige toelich ting. Geld ontvreemd Op 29 mei werd bij J. P. B. geld gestolen uit de krantenstandaard. Het lege geldbakje werd later aan de rand van het dorp teruggevon den. NIEUWERKERK ZIERIKZEE. Vrijdagmorgen nam mevrouw E. de Vries-Buitenhuis afscheid in het Rode Kruis ziekenhuis na 29 jaar werkzaam te zijn geweest als hoofd van de linnenkamer. Namens bestuur, direktie en hel gehele personeel kreeg zij twee tuinstoelen, een tuintafel en een parasol aangeboden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 29-5. Vrijdagavond werd in de zaal van de Chr. Gerefor meerde Kerk een distriktsavond ge houden van de chr. ger. jeugdvereni ging van Zeeland. Daarbij waren de verenigingen van Biezelinge, Goes, Zierikzee, Mid delburg en Kerkwerve aanwezig. Eerst werd er gebeden en gezongen. Daarna hield ds. Compagner, chr. ger. predikant te Biezelinge, een korte inleiding over „de Gemeente". De aanwezige jeugd werd in groe pen verdeeld. Elke groep moest na de koffiepauze op papier zetten wat ze van de gemeente verwachtte. Daarna werd alles besproken Ds. Compagner gaf nog wat commen taar. Er werd nog een lied gezongen waarna de dominee eindigde met dankgebed. Met een bus van fa. Van Oeveren te Zierikzee startte het gezelschap reeds 's morgens om 7 uur om via de Zeelandbrug koers te zetten rich ting Kruiningen-Perkpolder, om daar overgezet te worden naar Zeeuws-Vlaanderen. In Hulst werd koffie gedronken, om vervolgens de grens over te gaan naar België, al lereerst naar St. Niklaas om daal de Edgart Heirman-klok te bezich tigen. Deze bijzondere klok, ver noemd naar de maker, vormde reeds een hoogtepunt van deze reisdag. Daarna reed het gezelschap die per België in, om te genieten van het mooie, wat dit-'land aan natuur schoon biedt. Een volgende stop was te Oude- naerde. Daar werd het middagmaal gebruikt en wat gewinkeld. Vandaar werd verder gereden naar Fournai (Doornick) aan de Franse grens. Ook daar werd gewandeld en gewinkeld, tot de stoet weer koers zette naar eigen land, om via Antwerpen te stoppen in Höogerheidè. Daar stond de warme maaltijd klaar, wat ge weldig smaakte na zo'n lange reis. Om half 10 stopte men „op eigen honk", men was weer terug, vol daan en blij voor al het genotene. De chauffeur de heer Manni kreeg onderweg woorden van dank van de voorzitter, de heer J. van Sluis, voor zijn uitstekende toelichting en zijn bekwaam rijden. BRUINISSE Schade door vallend steen Op de Grevelingendam werden vrijdag twee personenauto's bescha digd door vallend steen vanaf een vrachtwagen, bestuurd door B. uil Bergen op Zoom. De wagen van A. P. uit Dreischor liep lakschade op en bij de auto van J. P. P. L. v. W. uit Uden werd dc voorruit vernield. Advertentie CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER (ZOETE CITROEN JENEVER) CITROENBRANDEWIJN De beste kan niet de goedkoopste zijn Zangvereniging naar België Vrijdag j.l. maaklr «Ir Chrislrljjkr Gemengde Zangvereniging het jaar lijkse uitstapje. NIJMEGEN, 29-5; Dc partijraad van dc K.V.P. heeft zaterdag in Nij megen gekozen voor dc totstandko ming van een C.D.A.-lijst van K.V.P., A.R. en C.ll.U. bij dc volgende ver kiezingen. Wel gaat de KVP voorbereidingen treffen volgens de zogenaamde nood procedure om. mocht liet met AKP en CHU niet lukken, (lo mogelijkheid tc hebben dc eigen partij om te vor men tot een nieuwe Christen-demo- kratische partij. Dit is dc kern van twee resoluties, waarvan dc partij raad de eerste met algemene .stom men en de tweede met alleen vier onthoudingen aanvaardde. Dc CHU heeft vorige weck even eens voor de ene CDA-lijst gekozen. De partijraad van dc ARP deed dat in april jongstleden onder een aan tal voorwaarden, waarvan d<- een heid van beleid van de kamer fracties van de drie dc belangrijkste un: In september aanstaande bepalen de partners hun definitieve standpunt. Burgh Oude school, Kerkstraat,1 van 4 t/m 26 juni, expositie schilderijen en aquarellen, op werkdagen van 10.00 -12.00 en van 14.00-17.00 uur; op zondagen van 13.00-17.00 uur. Maandag 31 mei Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadering ge meenteraad. Dinsdag 1 juni Zierikzee Aanvang programma m.s. „J. Hen ry Dunant", 19.10 uur. Renesse Bovenzaal dorpshuis, 20.00 uur, ver gadering Kamer van Koophandel en Fabrieken (struktuurplan). Dreischor Gymzaal. Laatste les: „Meer bewe gen voor Ouderen", 16.30 uur. Oosterland 7.30 uur, vertrek reisje Herv. Vrou wenver. „Martha". Woensdag 2 juni Zierikzee RTM-Station, 13.30 uur, vertrek Plattelandsvrouwen afd. „Schou wen", wandeling Schelphoek. Chr. Ger. Kerk. Korenavond Schou wen-Duiveland, 19.30 uur. Haamstede Kombischool, 19.30 uur, vergadering C.N.S. „Onder de Wieken". Donderdag 3 juni Goes „Prins van Oranje", 19.30 uur, voor lichtingsbijeenkomst Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeelad. Zierikzee Herv. Vereningingsgebouw 20.00 uur Herv. Vrouwengroep „Wees een Ze gen". Vrijdag 4 juni Dreischor Dorpshuis, 20.00 uur, officiële ope ning bazar t.b.v. nieuwe instrumen ten muziekvereniging „Crescendo". Zaterdag 5 juni Dreischor Dorpshuis, vanaf 10.00 uur 's mor gens, bazar t.b.v. nieuwe instrumen ten muziekvereniging „Crescendo". Maandag 7 juni Dreischor Dorpshuis, vanaf 10.00 uur 's mor gens, bazar t.b.v. nieuwe instru menten muziekvereniging „Crescen do". Donderdag 10 juni Goes Alg. vergadering aandeelhouders N.V. Watermij. Zuid-West-Neder land, 15.00 uur hoofdkantoor van de vennootschap. Dreischor 8.15 uur, vertrek -bejaardenreisje. Vrijdag 11 juni Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, opening ten toonstelling „Terugblik op een be leg". Zaterdag 19 juni Zierikzee Hotel Concordia, 21.00 uur, eindbal Dansclub Zierikzee, m.m.v. Combo Outermans AALST, 29-5. De dochter met haar gezin er weer uil en opa weer in zijn eigen woning. Dal heeft de president van de rechtbank in Arnhem vrijdagoch tend beslist in het kort geding, dal de 83-jarige C. van der M. uit Aalst in De Beiuive had aangespannen te gen zijn familie. Zijn dochter, haar man en een kleindochter hadden in februari de bejaarde baas van zijn huis naar een bejaardentehuis ge bracht. Zc hadden gevraagd of hij een eindje mee ging rijden... Dit stond opa niet aan en boven dien gaf hij de voorkeur aan zijn eigen woning boven het bejaarden tehuis. Hij nam geen halve maatre gelen, stapte naar een advocaat cn liet een kort geding aanspannen. Hij won. Binnen vier weken moet het gezin uit het huis - zo niet dan moe ten zc een dwangsom van f 100 per dag betalen tot een maximum van f 10.000,—. NIJMEGEN. 29-5. De partijraad van dc K.V.P. heeft zich zaterdag in Nymcgcn pal achter het beleid op gesteld, dat K.V.P.-ministcr Van Agt (justitie) heeft gevoerd in de zaak rond de Blocmcnhovc-klinick. I)r partijraad zal dc minister zelfs blij ven steunen als de kwestie Bloemcn- hove tot een kabinetscrisis leidt, al dus een uitspraak die met grote meerderheid werd aanvaard. K.V.P.-fractievoorzitter Andrics- scn verzette zich. ..om politick-tarti- sclic redenen" tegen «leze laatste uil spraak. iets gaat al gauw ren ri gen leven leiden, zo meende hij. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2