Clubgebouw van jubilerende w.s.v. Zierikzee' geopend door mevr. J. M. J. de Meester-Post Veel gelukwensen op receptie van gepromoveerd Bruse Boys Ontvoerd meisje vrijgelaten Zeer bloedig weekeinde in Libanon DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA Eigen onderkomen-in Zuidhavenpoort RIKZEESCHE IEUWSBODE Maandag 31 mei 1976 132ste jaargang- Nr. 21D0Ï WAARIN OPGENOMEN 11797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur; M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Huldiging N.V.V.-leden Brouwershaven Heeft u nog een en wfft u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Alle triestigheid gaat op de f duur toch over in een zoete j herinnering. Maurits Sabbe Verwachting tot dinsdagavond: Iets hogere temperaturen Wolkenvelden en later op de dag mogelijk wat regen. Eerst zwakke, later meest matige wind uit west tot zuidwest. Minimumtemperaturen omstreeks 10 graden, maxima mor gen van 15 graden in het noordwes ten tot 20 graden in het zuidoosten van het land. Voor woensdag; Aantal uren zon: 2 tot 12. Min.-tempearturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 juni'. Zon op 4.26, onder 20.50 Maan op 7.42, onder 28-12 HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1 juni 5.23 17.35 10.50 23.21 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 31-5 Het K.N.M.I. deelt mee:Dinsdag zal op de meeste plaat sen droog weer zijn met wat hogere temperaturen. Boven de oceaan handhaaft zich een vrij krachtige westelijke stroming. De depressies die hierin naar Europa worden ge voerd blijven echter vrij noordelijk van Nederland. Fronten van de de pressie komen echter dicht in onze omgeving. Zo trok maandagmorgen een front met wat regen over ons land naar Duitsland. Een warmte- front, dat maandag over Zuid-Enge- land lag, blijft in onze omgeving. Omdat het front weinig actief is zal de aanwezigheid ervan slechts blij ken door wolkenvelden waaruit vrij wel geen regen valt. Zomerse tempe raturen kwamen zondag alleen voor in het Middellandsezeegebied. MEXICO-STAD, 31-5. In Mexico Nadine Chaval, is de dinsdag ont voerde dochter van de Belgische am bassadeur zondagmorgen vroeg vrij gelaten. Het 16-jarige meisje, door haar ontvoerders afgezet by de wo ning van de Turkse ambassadeur, leek ongedeerd. De ontvoerders waren volgens de politie guerillastrüders van de „Com munistische 23 september-liga". Ze hadden gedreigd het meisje te zullen doden als geen losprijs van 800.000 dollar werd betaald. Haar moeder heeft gezegd dat de eisen zyn inge willigd. Ambassadeur Chaval kreeg na de ontvoering een lichte hartaan val. Advertentie ZIERIKZEE, 28-5. Het clubhuis van de vijftienjarige. Watersport Vereniging „Zierikzee", gevestigd in de monumentale Zuidhavenpoort, werd vrijdagmiddag op feestelijke wijze in gebruik gesteld door de echtge note van de burgemeester van Zierikzee, mevrouw J. M. J. de Meester-Post. om het clubgebouw als zodanig ge schikt te maken en in te richten. Mevr. De Meester besloot met de wens dat door regelmatig gebruik van het fraaie gebouw de onderlinge band tussen de leden hechter zal worden. Namens het gemeentebe stuur bood hierna burgemester De Meester een barometer aan. Receptie Zij deed dat in oud-maritieme stijl lenaar, dochtertje van de voorzitter met het afschieten van een op de ga- van de W'S'V de heer J' Molenaar. lery van de poort opgesteld kanon netje. Burgemeester en mevrouw De Meester waren even eerder geheel in stijl van de watersport gearriveerd aan boord van het fraaie platbodem- jacht lemsteraak „Brammetje". Van-, af het Luitje voer het jacht via de Nieuwe Haven naar de Oude Haven, waar vele watersporters, belangstel lenden en niet te vergeten de Ko ninklijke Harmonie „Kunst en Eer" o.l.v. de heer E. A. de Looff met de drumband zich voor de Zuidhaven poort hadden opgesteld. Na de ont scheping kreeg mevr. De Meester bloemen aangeboden door Eefje Mo- In het clubgebouw, dat op stijlvol le wijze werd ingericht op de zg. „eerste zolder" van de gerestaureer de poort, bedankte mevrouw De Meester dat zij het eigen gebouw van de jubilerende vereniging mocht openen. Voor mevrouw De Meester was dit het eerste officiële optreden sinds haar komst naar Zierikzee. Goede huur Mevrouw De Meester vond het prettig deze openingsplechtigheid te mogen verrichten als echtgenote van de burgemeester, maar zeker niet minder als „buurvrouw". Een goede buur is dan ook altijd nog beter dan een verre vriend, aldus mevrouw De Meester, dje .uit ervaring zei te kun nen meepraten over dé voor- en na delen van het wonen in een poortge bouw. Zij bracht hulde aan de werker^ die bijzonder hard hebben gewerkt jongens van de straat weet te houden. Met de wens dat Bruse Boys in de 4e klas een goed figuur zal mogen slaan bood hij aan de aanvoerder van het le lftal de heer J. Kostense de kampioensbeker van de afdeling aan. Namens de Rotterdamse eredivi- sieklub Sparta uit Rotterdam felici teerde het bestuurslid de heer Bou wer de Bruse Boys met de behaalde siiksessen. Hij wees hierbij op de goede relaties welke er nu reeds ze ven jaar tussen beide verenigingen zijn.' Na een overzicht te hebben ge geven over het wel en wee in de be taalde afdeling van Sparta bood'hij voorzitter Verspoor een bedrag on der couvert aan bestemd voor de jeugdafdeling van de Boys. Namens de Rotterdamse sportklub Feyenoord feliciteerde het bestuurs lid van de amateurafdeling de heer De Jong wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een barome ter. Namens de sportvereniging WIK te Kerkwerve sprak voorzitter .G Kooman zijn gelukwensen uit. Hij wees hierbij op het feit dat op de groene grasmat zowel het le als het 2e elftal wel enige konkurrentie heb ben ondervonden van de elftallen van zijn vereniging. Het 2e elftal van WIK heeft hierbij de race het langst volgehouden en pas in de laatste wedstrijd beging WIK II een mis stap, waardoor ook het kampioen schap van Bi'use Boys II een feit werd. Namens WIK bood hij een fraai stuurrad met ingewerkte klok aan. Spel vreugde Het bestuurslid van de sportver eniging Duiveland te Oostei'land de heer H. v. d. Werf bood als naaste buur de hartelijke gelukwensen aan. Een waarschuwend woord liet hij horen om de professie in de voetbal sport de boventoon te laten voeren daar met het behalen van suksessen als uitgangspunt toch de spelvreug de een eerste vereiste blijft. Namens zijn vereniging bood hij een bedrag onder couvert aan. De oefenmees- ter de heer G. van Berkum stelde vast dat de sfeer in een elftal een be langrijke rol speelt voor het kunnen behalen van goede prestaties. On danks het feil dat er in het afgelo pen seizoen ook wel eens problemen zijn geweest, die door het tonen van begrip van beide kanten steeds weer konden worden opgelost, is de sfeer in het le lftal beslist niet slecht ge weest. Met de heer Schouwenaar was hij het eens dat men de beschikking moet hebben over goede reserves als men op een gegeven moment geen terugval wil hebben, reden waarom hij ook verheugd was met het be reiken van een hoger plan van het 2e elftal. Belangrijk vond hij een goede kern van trouwe supporters die ach ter de vereniging staan. Hij sprak (vervolg pagina 3) Na een druk bezochte receptie in de poort, waarbij velen ook een kijk je namen in de op de tweede zolder ingerichte vergaderruimte, sprak de voorzitter van de W.S.V., de heer Molenaar zijn vreugde uit over het feit dat de Zuidhavenpoort thans een funktie heeft gekregen in het maat schappelijk leven. Hij was dankbaar voor de grote medewerking onder vonden van de gemeente Zierikzee, van Monumentenzorg en van de pro vincie Zeiand. Een bijzonder woord van dank richtte de voorzitter tot de bouw commissie, die bestond uit de heren Ko Quartel, Pieter Tieleman en Joop den Boer. Het beheer van het nieuwe club gebouw wordt toevertrouwd aan een clubhuiscommissie. Het is niet de be doeling van het clubgebouw een kroeg te maken maar een centrum voor de watersportliefhebbers aldus de heer Molenaar. Verdêr zal de voor de vlag van de W.S.V. werd de officiële openingshandeling, )ièt af~ poort vooral in de winter gaan fun- schieten van een kanonnetjeverricht door mevrouw De Meesier. Rechts: geren als centrum voor de jeugdige e ^eer j Molenaar, voorzitter van de watersportvereniging. watersporters die er allerlei lessen zullen kunnen volgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BEIROET, 30-5. Libanon heeft één van de bloedigste weekeinde van de hele burgeroorlog doorgemaakt. Tot zondagavond laat werd er heftig ge vochten en de verliezen waren nave nant. Ruim 250 mensen verloren in de loop van zaterdag en zondag het leven. Zondag was dat vooral een vergel ding van de linkse milities voor het bloedbad dat de christenen zaterdag morgen in het Palestijnse vluchte lingenkamp Sabra aanrichten. Zij beschoten het marktplein van het kamp met granaten, juist op het hoogtepunt van de dag, waardoor meer dan twintig personen omkwa men. ZIERIKZEE: Vrijdagmiddag werd een sloopwagen van B. te Ellemeet, die reeds maanden geparkeerd stond in de Regenboogstraat, in brand ge stoken door enige kinderen. De brandweer was snel ter plaatste, maar de auto brandde geheel nit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) namens het gemeente bestuur Bruse Boys met de behaalde' suksessen. Met de promotie naar de KNVB is een lang gekoesterde wens in vervul ling gegaan. Met Bruse Boys is Schouwen-Dui- veland nu ook vertegenwoordigd in het zaterdagvoetbal van de K.N.V.B. iets wat een aantal jaren geleden al leen het Zierikzeese MEVO al eens is gelukt. De burgemeester greep deze gele genheid aan om een „gerucht" uit de wereld te helpen nl. dat de vereni ging indertijd niet de vereiste bouw vergunning zou hebben gehad voor het uitbreiden van haar kantine. Niets' is na gebleken kontrole (de vergunning werd vóórdat burge meester Hekman te Bruinisse was, afgegeven) minder waar. Hij felici teerde ook trainer Van Berkum met de onder zijn leiding behaalde suk sessen, alsmede de spelers van het Ie en lie lftal. Namens de gemeente bood hij voorzitter Verspoor voor ie der eltfal twee ballen aan. De voorzitter van de afdeling Zee land vand de KNVB de heer A. P. Schouwenaar feliciteerde de vereni ging namens de afdeling, hij had volledig begrip voor de vreugdevol le stemming in d e gelederen van Bruse Boys. Deze is zeker gerecht vaardigd nu naast 't le elftal ook de reserves er in geslaagd zijn de pro motie tot een feit te maken, een re sultaat dat de heer Schouwenaar even zo belangrijk vond omdat het beschikken over goede reserves on misbaar is, als goede onderbouw. Na deze behaalde suksessen drukte de afdelingsvoorzitter de spelers op het hart op te passen voor zelfover schatting „Alle hens zullen aan dek moeten worden gezet om straks in de 4 klas niet ondergesneeuwd te worden" zo waarschuwde hij. Versnippering Ondanks het feit dat bet zaterdag- voetbal de laatste jaren aan niveau heeft gewonnen sprak dc heer Schouwenaar zijn zorgen uit over het dalende spelpeil in dc grotere Zeeuwse plaatsen. In deze plaatsen vindt een te grote versnippering plaats, terwijl juist een samenbundeling van krachten het Zeeuwse voetbal naar een hoger peil zou kunnen brengen. Het ge meente bestuur van Bruinisse wen ste hij geluk met een vereniging als Bruse Boys die door aktiviteiten de BRUINISSE, 29-5. In (le kantine op het sportterrein gaf vrijdagavond de voetbalvereniging Bruse Boys een feestelijke receptie ter gelegenheid van de in liet af gelopen seizoen door het le en 2e elftal gehoekte suk sessen. Het le elftal werd kampioen van de afdeling zaterdagvoetbal van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., terwyl het 2e elftal beslag wist te leggen op het kampioenschap van de 3e klas A en naar de 2e klas promo veerde. Op deze druk bezochte receptie noemde voorzitter Verspoor in zijn welkomstwoord het een grote ge beurtenis voor Bruinisse dat het Ie elftal er in is geslaagd naar de KNVE te promoveren, en dat men daarnaast ook nog de beschikking heeft over uitstekende reserves. Na mens het bestuur feliciteerde hij de spelers met de geboekte resultaten die zij voornamelijk dank zij een grote inzet tot een feit hebben we ten te maken. In het bijzonder be trok hij hierbij de oefenmeester G. van Berkum te Middelharnis, onder wiens leiding men deze hoogte heeft weten te bereiken. Voor mevrouw Van Berkum bood de heer Verspoor bloemen aan. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse feliciteerde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1