Schoolreizen openbare basis school Brouwershaven Ziekenhuis nam afscheid van hoofd linnenkamer mevrouw E. de Vries-Buitenhuis Waterschappen schrijven leden van de Tweede Kamer CZJ Nieuwe rooipremieregeling Landbouwprijzen in één jaar gestegen met ruim 81 procent Duiveland wipt WIK verrassend uit de strijd om de Schouwen-Duiveland Trofee 5 Driedaagse school-werkweek ONZE PUZZELRUBRIEK makelaarskantoor tamboer b.v. Boek van de maand Afscheidsbijeenkomst met diploma-uitreiking BROUWERSHAVEN, 27-5. Maan dag 17 mei vertrokken, onder gunsti ge weersomstandigheden en in een uitgelaten stemming, de leerlingen van klas 3 t/m 6 naar Doorwerth, voor een driedaagse school-werk week. De uitstekende chauffeur leid de hen langs een interessante route naar Doorn, waar een korte lunch pauze werd gehouden In de bossen, voor men het eerste reisdoel bereikte, n.l. een kaasboerderij in Maarsber- gen. Na eeivwelkome verfrissing en na tuurlijk ook kaas, kregen de leerlin gen een vlotte en leerzame explicatie over het „zelfkazen" en alles wat hieraan vast zat. Het volgende reisdoel was Amers foort, waar men een historische stadsspeurtocht afwerkte; erg inte ressant, erg warm en erg vermoeiend. Via de Grebbeberg werd toen koers gezet naar de jeugdherberg te Door werth. 's Avonds werd, ondanks de vermoeiende dag, nog even een frisse neus gehaald in de uitgestrekte bos sen rondom de jeugdherberg. „Apenhcul" De volgende morgen toog men mot frisse moed weer op weg, met als eerste programmapunt een bezoek aan het „Openluchtmuseum" bij Arn hem. Via het fraaie park „Berg en Bos" in Apeldoorn, waar de meege brachte boterhammetjes werden ge nuttigd en de karpers werden ge voerd, en uiteraard een bezoek aan Nieuw rekord voor veelvraat NANCY, 27-5. Jean-Paul Thou- venin uit het Oostfranse Nancy heeft vrijdagavond een nieuw wapenfeit aan zijn reeds gedudhte reputatie toegevoegd door 121 sigaretten in zijii mond te proppen en ze in één keer aan te steken. De 32-jarige Thouvenin, een matig roker naar men ons verzekert, heeft al verschillende regionale eetrekords op zijn naam met 1,8 kilo pate in één kwartier, 360 centimeter worst in 24 minuten en 14 fikse eierpanne- koeken in tien minuten. het daarin gelegen openlucht-apen- park „Apenheul", waar sommige apen zomaar op schoot kwamen zit ten, reed men naar de forellen kwe kerij ,,'t Smallert" bij Vaassen. Ook hier een leerzaam verhaal in woord en beeld over het hoe en waarom van zo'n viskwekerij. Vervolgens naar De Steegh, waar onder leiding van een boswachter van Staatsbosbeheer een prachtige excursie werd gemaakt door de .On zalige Bossen". Jammer, dat geen enkel wild zwijn zich liet verleiden om uit zijn koele dekking te komen. Via de, altijd mooie, Postbankroute keerde men terug naar de welkome warme maaltijd in de jeugdherberg, om daarna nog snel een afkoeling te zoeken in het „Golfslagbad". De laatste dag begon met een be zoek aan het ..Oor-logs- en Verzets museum" te Overloon. De onver wachte regenbui kon de kinderen er niet van weerhouden de hele in teressante, en toch ook wel indruk wekkende, route door het park en de documentatie- en wapenzalen te ma ken. Onder een waterig zonnetje reed men daarna naar Den Bosch, waar onder zeer deskundige leiding een wr>rcj gemaakt door de prachtige kathedraal aldaar. noe\, ei het toen hoog tijd werd om huiswaarts te gaan, moest en zou de jeugd beslist nog even een duik ne men en werd een „korte zwempauze ingelast in het natuurbad Surae" bij Dorst. Daarna ging het definitief richting Brouw, waar men moe, maar zeer voldaan en in een opper beste stemming de, van het wel erg lange wachten in de kou, bibberende ouders begroette. Al met al een bij zonder geslaagde reis, waarover zo wel leerlingen als begeleiding laaiend enthousiast waren. Lagere klassen Vrijdag 21 mei was het de beurt aan de lagere klassen. Zij maakten een dagtocht naar de „EfteJing". De chauffeur, zelf een oud-leerling en oud-plaasgenoot, kende de Brouwe- naartjes al en de stemming zat er dus meteen al goed in. Na aankomst in de „Efteling" vie len de kleintjes van de ene verba zing in de andere en genoten zicht baar. Een kletterende regenbui zorg de wel voor een nat pak, maar kon De reakties op de puzzel van vo rige week zijn wel wat teleurstellend te noemen. Waarschijnlijk werd het puzzel-enthousiasme wat verlegd naar de opgave in de extra-editie. Uit de weinige goede oplossingen kwamen de volgende prijswinaars naar voren: De eerste prijs gaat naar: Mevr. M. Jumelet-Goudzwaard Nieuwstraat 9 BRUINISSE De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. K. v. d. Veldc-Bolkcnbaas Weth. de Roerstraat 46 BROUWERSHAVEN De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: HORIZONTAAL: 1. kaas; 4. straf; De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. uit cacao en suiker bereide lekkernij; 8. blad pa pier; 9. landmaat; 10. plechtige ver klaring; 12. geheel gevuld; 13. dicht gesloten hand; 15. strafwerktuig in vroegere jaren; 17. veel tussenruim te latend; 18. letter v. h. Griekse al fabet; 19. was getekend (afk.); 21. hoofddeksel; 23. klaar; 24. dorsvloer; 26. eetbare wortel; 28. muzieknoot; 29. aanspreeknaam voor een pape gaai; 30. roofdier; 32. plaats op de Veluwe; 34. bijbelse persoonsnaam; 36. vlaktemaat; 38. meevtandige ijze ren mestvork; 39. eiland in de Mid dellandse Zee; 40. hemellichaam: 41. schrede, stap; 43. in korte tijd; 45. rivier in Utrecht; 46. Jicht bruinrode kleur; 49. roterend deel v. c. dyna mo; 52. den lezer heil (afk. Latijn); 54, een gevoel van zwaarte in de le den hebbend; 55. klierachtig orgaan; 56. voorzetsel; 57. familielid; 59. ri vier in Italië; 61. voegwoord; 62. on derdeel v. e. tennispartij63. jong v. e. schaap; 65. bravourstukje; 68. leeg omhulsel van iels ronds; 69. lang, dun en smal stuk hout; 71. lofdicht; 72. vaartuig; 73. licht ontvlambare vloeistof. VERTICAAL. 1. afzonderlijk ver trek in een gevangenis; 2. 100 liter (afk.); 3. ruw, rauw (van taal); 4. op enig tijdstip, in het verleden of in de toekomst; 5. ondeiricht; 6. lidwoord; 7. alvorens; 8. oude lap; 11. bovenaf- sluiting v. e. bouwwerk; 12. tel woord; 13. telwoord; 14. telwoord 16. mannetjesbij; 17. tak van sport; 18 d. v. Z.-Amerika; 20. kleur; 22. verfris sende lekkernij; 24. muzieknoot; 25. plaats_in Zuid-Holland; 26. loofboom; 27. op het ogenblik; 29. gedaante v. h. lichaam; 31. vloeistof; 33. projec tieplaatje: 35. afgelegen; 37. sierlijk dier; 42. ingedikt sap van zoethout; 44. stad in Duitsland; 47. verouderde lengteëenheid; 48. deel v. h. kompas; 50. nummer waax'op in een loterij geen prijs valt; 51. bijwoord; 53. mu zieknoot; 56. boom; 58. dwaas; 60 tak van sport; 62. korte kous; 64. omslag voor papieren; 66. insekt; 67. troef kaart bij diverse kaartspelen; 68. waterkering; 70. voorzetsel; 72. uit roep van pijn. de stemming niet bederven. Tussen de middag werden de meegebrachte broodjes en limonade flink aange sproken, waarna de rondgang door het park werd voortgezet. Natuurlijk hebben de kinderen in de speeltuin heerlijk uit kunnen razen. Stipt op tijd arriveerden zij weer in Brouwershaven. Ook zij konden, mede dank zij de prettige sfeer en de uitstekende zorgen van de bege leiding, terugzien op een heerlijk dagje uit. T t 7. pats; 10. mout; 11. roet; 12. alom; 14. Aruba; 17. Rome; 19. aar; 20. CAO;21. Amp.; 23. lei; 24. nu; 25. Portugees; 28. L.K.; 29. warm; 31. tin; 32. tolk; 35. kopie; 37. Osaka; 40. sla; 41. re; 42. eg; 43. til; 44. Noors: 47. store; 49. stom; 50. alt; 52. gors; 54. K.O.; 55. mismoedig; 58. ha; 60. rek; 62. sub; 63. nee; 64. bar: 65. epos: 67. marge; 69. page; 70. Peru; 71. nier; 72. krijn; 73. kolos; 74. kind VERTIKAAL: 1. kraan; 2. Amor; 3. som: 4. staar; 5. reu; 6. frame; 7. per; 8. atol; 9. sjeik; 13. lauw; 15. Rotte: 16. bagno: 18. melk; 20. com promis; 22. pedagogie; 25. pro; 25. ui; 27. sok; 30. akant; 33. later; 34. esp; 36. Ier; 38. set; 39. elf; 45. oom; 46. samba; 47. steng; 48. rog; 49. soep; 51. L.O.; 53. shag; 54. kreek; 56. sumak; 57. Deens; 52. arend; 61. kopij; 64. Bari; 66. sen; 68. rol; 69.' pek. Z1ER1KZEE, 2B-5. Heilon (vrijdag)morgen omstreeks tien uur werd tijdeus een bijeenkomst in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis afscheid genomen van me vrouw E. de Vries-Buitenhuis. Zij verlaat het zieken huis na 29 jaar werkzaam te zijn geweest in de linnen kamer. Dubbel huwelijk in volle zee AMSTERDAM, 20-S. Enkele honderden passagiers van de Tor Scandinavia" zijn op de reis van Gotenburg naar Am sterdam getuigen geweest van en dubbel huwelijk in volle zee. Twee jonge Zweedse pa ren werden door de 46-jarige gezagvoerder Sune Dahl- stroem tijdens een eenvoudige ceremonie in de echt verbon den, een uniek gebeuren. Want niet alleen is kapitein Dahl- stroem volgens zijn weten de enige gezagvoerder ter wereld die de bevoegdheid heeft hu welijken te sluiten, maar bo vendien werden naar zijn we ten nimmer tevoren twee echtparen tegelijk getrouwd. Bij deze trouwpartij waren de jonge echtelieden ook el- kaars getuigen. „Waarom zou den we extra uitgaven doen om ouders of kennissen mee te nemen," aldus Goestra Flo rin, die met de charmante Gunbritt Groenquist een paar vormde. „We kennen Sten Erik Pettersson en Eivor An- dersson al zolang. Wij zijn hun getuigen en zij zijn de onzen." ROTTERDAM. Met de arrestatie van twaalf verdachten heeft de Rot terdamse politie 70 inbraken opge lost, waarbij in totaal voor f 750.000 werd buitgemaakt. De inbrekers, in 'leeftijd variërend van 17 tot 27 jaar, opereerden voornamelijk in de Rot terdamse wijk Kralingen, waar zij een groot aantal antieke klokken wegnamen. Uit een loods in Vlaar- dingen stalen zij voor f 88.000 aan ra dio's. U kunt niet alles iveten! ALS U EEN VEELKLEURIG PA TROON gaat borduren kan u veel geprigel voorkomen ols u zoveel naalden koopt als u kleuren hebt Telkens wanneer u met een andere kleur moet verdergaan, neemt u ge woon een andere naald met de ver eiste gekleurde draad. WIE ZIJN TANDEN goed poetst heeft daar minstens twee minuten voor nodig. Welke tandpasta u kiest is uw zaak, maar belangrijk is dat u niet teveel gebruikt; want niet de tandpasta, maar de borstel moet het werk doen. Goed spoelen om de los- gepoetste etensresten te verwijderen. HOUDT U AAN DE VOOR SCHRIFTEN van de wasmiddelfa brikant, want hij is niet alleen de schuldige maar ook veel nonchalan te huisvrouwen dat het niet zo best is met ons leefmilieu. Onderzoekin gen hebben namelijk uitgewezen dal de gemiddelde huisvrouw drie maal zoveel afwasmiddel en zesmaal zo veel waspoeder gebruikt als de fa brikant voorschrijft. ZORG ERVOOR DAT U ALTIJD, op de een of andere manier, uw bloedgroepkaart bij u hebt. Er zijn ook van die handige plaatjes in de handel, die u aan een kettinkje om uw hals kan hangen. Bij een ver keersongeval, massale ongevallen, bedrijfsongeval kan dit van grote be tekenis zijn. Snel handelen is dan mogelijk omdat bloedgroep en rhe- susfactor van de houder bekend zijn OPVOUWBARE FIETSEN hebben geen beschermde kettingkasl. Dit is lastig voor de fietsers in lange, dik wijls wijde, broeken. Aangezien de kans groot is, dat de pijpen lussen de ketting komen. Zet die lastige flap pen dan vast door aan de binnen kant van elke pijp een drukknop te naaien. KINDEREN VINDEN VERHUI ZEN SPANNEND, opwindend en heerlijk. Maar ze zijn niet geschikte gezelschap op zo'n drukke dag. Mis schien kunt v ze beter uil logeren sturen bij familie of kenissen. Ook honden en katten kunt u beter uil besteden er zijn er tijdens een ver huizing al heel wal weggeraakt. EEN KALMEREND KOPJE ME LISSETHEE voor liet slapen gaan is een probaat middel om in slaap te komen. Melisse wordt ook wel ge bruikt in de keuken. Het geeft de sla een apart smaakje. U laat de melisse net als thee ongeveer tien minuten trekken. Volgens de gebruikers: „ge weldig legen slapeloosheid!" GEWOONLIJK HEBT U METEEN een brandgaatje in uw tapijt of vas te vloerbedekking, als een branden de sigaret van de asbak valt. Pro beer het eens op de volgende manier zo te repareren als het u mocht over komen. Pluis uit restanten van de zelfde vloerbedekking voorzichtig wat draden en plak deze behoed zaam mcl sterke l\jvi in het gat. Weg ergeuis. JOKE VOS Tot 1957 verrichtte zy haar werk in het ziekenhuis te Noordgouwe, daarna kwam ze naar Zicrikzee. Zy neemt afscheid op 63-jarige leeftijd. Bestuur en direktie van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis wil den het vertrek van mevrouw De Vries niet zonder meer voorbij laten gaan. Bij binnenkomst in het zieken huis hedenmorgen ontving mevrouw De Vries uit handen van mejuffrouw A. Brussaard, hoofd van de huishou ding, een boeket rozen. In de ont vangstkamer werd de afscheidne mende toegesproken door de ad- junkt-direktrice, mevrouw A. Kort- leve. De adjunkt-direktrice herinner de aan de grote zorgen, die mevrouw De Vries altijd aan de linnenkamer heeft besteed en zei dat dit werk steeds zeer gewaardeerd geworden ZIEKIKZEE, 28-5. Dc dagelykse besturen van dc waterschappen Schouwen-Duiveland, Tholen, Noord-Beveland en Dc Brede Wate ring van Zuid-Beveland hebben zich tot dc leden van dc Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht met een schryven waarin zij hun standpunt aangaande dc Oosterscheldeproble- matiek nader toelichten, mede naar aanleiding van het onlangs versche nen rapport van het ingenieursbu reau Dwars, Heederik en Verhey B.V. te Amersfoort dat is opgesteld in op dracht van de Stichting Natuur en Milieu en het Samenwerkingsver band SOS. De Waterschappen komen in hun schrijven tot de slotsom dat zij zich van meet af aan op het standpunt hebben gesteld, dat ter willen van een optimale beveiliging van het ge bied de Oosterschelde overeenkomstig het oorspronkelijk plan behoort te worden afgesloten. „Niettemin heb ben wij de kabinetsbeslissing van novemeber 1974 aanvaard en aan de partiële dijkverzwaring onzo loyale medewerking verleend", aldus de Waterschappen. De Waterschappen menen er daarom recht op te hebben dat deze regeringsbeslissing onverkort ge handhaafd blyft opdat aan de be staande onzekere toestand ten spoe digste een einde zal komen en ver trouwen dat het rapport van het in- genicursbureu Dwars, Heederik en Verhey B.V. niet richtinggevend zal zyn bij de besluitvorming. is. Om mevrouw Dc Vries een blij vende herinnering aan het zieken huis mee te geven, werd haar na mens het bestuur, direktie en het gehele personeel een mooi geschenk aangeboden: twee tuinstoelen, een tuintafel en een parasol. Mevrouw De Vries bleek zeer verrast met dit cadeau en nam met haar echtgenoot meteen plaats in de tuinstoelen. Op deze bijeenkomst waren na mens het dagelijks bestuur van het ziekenhuis aanwezig: burgemeester Th. H. de Meester als voorzitter en burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse als lid van het dagelijks bestuur, Gediplomeerden Tijdens deze bijeenkomst werden tevens enkele personeelsleden geluk gewenst met onlangs behaalde diplo ma's. Mevrouw Kortleve feliciteerde mejuffrouw J. Schot met het beha len van het diploma Ziekenverplc- ging-A. Zij gaf haar de raad mee door te zetten in de verpleging en zoveel mogelijk de vakliteratuur bij te houden. Als waardering voor haar prestatie kreeg mejuffrouw Schot een couvert aangeboden. Gelukwensen en een attentie wa ren er verder voor mejuffrouw Y. Willemse, die onlangs het diploma medisch secretaresse behaalde. De zusters S. M. Renshof en N. M. Ver hulst kregen na het door hen afge legde examen het diploma van de N.Z.R. Eenzelfde diploma ontvingen zus ter M. P. Padmos-de Man en broeder N. ten Wolde voor het feit dat zy langer dan vijf jaar op de operatie kamer werkzaam zfön. Advertentie I. tamboer jr. makelaar onroerende goederen kantoor: lindenlaan 3 middelharnis tel. 01870-3477' privé: 01870-3816 bemiddeling bij aan- en verkoop taxaties beheer assurantiën hypotheken (üdNBM LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 27-5. Het bestuur van het ontwikkelings- en saneringsfonds .voor de landbouw heeft, ter uitvoe ring van eerder dit jaar door dc EEG-ministerraad genomen beslui ten, een nieuwe rooipremieregeling voor de fruitteelt vastgesteld. De regeling geldt voor drie appel rassen en een pereras, waarvan voor ons land het appelras Golden. Deli cious van belang is. De rooipremie bedraagt f 3,743 per hectare, aanvragen moeten voor 1 november a.s. worden ingediend en de bomen moeten voor 1 april vol gend jaar zijn gerooid. Vijf jaar nu het rooien mag de begunstigde alleen maar nieuwe fruitbomen planten als dat gebeurt met het oog 6p de normale herbe- plantiiig van het na de rooiing over gebleven areaal. Deze voox*waarde is wat soepeler dan in de vox-ige, van 1970 daterende rooiregeling: die verbood gedurende vijf jaar alle her beplanting. DEN HAAG, 26-5. De pryzen voor akkerbouwprodukten zijn volgens het CBS in februari 1976 81,8 pet. gestegen ten opzichte van februari 1975. Het ministerie van landbouw heeft dit woensdag meegedeeld. Met uitzondering van de prijzen voor graanstro en groene erwten waren alle produkten hoger in prijs. Vooral dö sterk gestegen prijzen van aardappelen en zaaiuien hadden eexx grote invloed op de stijging van de prijzen. De prijzen voor veehouderij pi'o- dukten stegen in vergelijking nxet februari 1975 met 15,3 pet. Alle pro- dukten in deze sector waren hoger in px'ijs. AMSTERDAM, 26-5. Het boek van dó maand juni is gewijd aan het werk van Walt Disney. Het is een vertaling van het Amerikaanse boekdat is geschreven door Chris topher Finch. De vertaling is van de journalist Ron Kaal. In Nederland komt het uit onder de titel „Walt Disney, van Mickey Mouse tot Dis neyland Het boek verscheen in de Verenig de Staten in 1973, zes jaar na de dood van Walt Disney. Het werd onmiddellijk een bestseller. In 1975 verscheen nog een paperbackeditie, waarvan in minder dan zes maan den een half miljoen exemplaren werden verkocht: Het zal binnen kort ook in Zweden, Frankrijk, Duitsland en Engeland op dc markt komen. Het boek is een chronologi sche weergaven van het werk van Walt Disney. Het begint bij de eer ste tekeningen van, Walt Disney en eindigt bij zijn grote gerealiseerde wensdromen: Disneyland en Walt Disney World. Bij de presentatie van hel boek. dinsdag in Amsterdam, werd ge zegd dat he tis geschreven voor vol wassenen, maai- voor kinderen eucn- eens geschikt is vanwege de illu straties. SF'ORT In de woensdagavond te Kcrkwer- vc gespeelde halve finalewedstrijd in het toernooi om dc Schouwen-Dui veland Trofee heeft het Oostcrland- se Duiveland voor een daverende verrassing gezorgd door met 3-2 van het algemeen als favoriet getipte WIK te winnen. Gezien het vertoonde spel kan dc overwinning van de 2e Wassers zelfs verdiend worden genoemd daar zij door hun gi-otc werklust cn inzet zich dc beste kansen wisten te scheppen. Dc geel zwarten opereerden door hun veel direkter spel ook veel gevaar lijker dan de lc klassers die bij de opbouw van een aanval alles over veel te veel schijven lieten lopen. Toch kreeg WIK in dc begin fase de beste scoringskansen. Nadat Kees de Boer eenmaal het houtwerk op zijn weg had gevonden wist Simon Ber- revoets in de 16e minuut doelman v. d- Maas het nakijken te geven 1-0. Lang plezier heeft WIK van deze voorsprong niet gehad daar nog geen minuut later Cecs Zwager (dc ge- v;iarlijkste nian in de aanval van do kanaries) op links door dc WIK ver dediging wist te breken die de stand weer in evenwicht bracht 1-1. Er ontwikkelde zich hierna een gelijk opgaande strijd, waai'bij dc strijd zich voor het grootste gedeelte op het middenveld afspeelde. Voorsprong In de 33e min. kon WIK weer voorsprong nemen toen het even buiten het strafschop gebied een vrijetrap kreeg tc nemen welke door Gerrit Kooman werd ingeschoten 2-1. WIK px-obeerde hierna door te drukken waar het door gebrek aan voldoende stootkx-acht niet de gele genheid toe kreeg. Drie minuten voor het verstrijken van dc eerste speel- helft wist Rinus dc Bruine op het randje van buitenspel door de WIK verdediging te breken waarbij hij alleen voor doelman v. d. Hoek ge komen door deze werd vastgehouden wat WIK op een strafschop kwam te staan welke door Cecs Zwager in een doelpunt werd omgezet 2-2. Nrt tie rust trok Duiveland direkf ten aanval waarbij het WIK doel tot tweemaal loc aan een doorboring ontsnapte. Dc eerste maal werd een trekballetje van Piet Roks door dc paal gestuit, waarna even later Cecs Zwager weer eens doov de witte verdediging laveex-de en alleen voor v. d. Hoek gekomen op dc schoot. De strijd speelde zich hier na weer voor het grootste gcd^'i- op hetmiddenveid en met aanvallen (voornamelijk over links) waarbij Duvicland toch iets gevaarlijker was. Zeven nxin. voor tijd vxei ue slissing toen Zwager weer on Yv - wist doof te breken waarna zijn voor zet door Rinus de Bruine onhoudbaar werd ingekopt (2-3). n bet hiex'op nog volgende wanhopig slotoffensicf van WIK kregen de groen witten nog we? enkele kansjes maar het ontbrak hen hierbij aan voldoende koelbloedig heid om hiervan te profiteren. Morgen (zaterdag)avond zullen te 18.00 uur SKNWK en Duiveland het tegen elkaar gaan opnemen om fn het bezit te komen van dc Schou- wen- Duiveland trofee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5