SKNWK scoort twee maal en plaatst zich voor de finale Bruse Boys weerde zich goed tegen afdelingskampioenen Wisselend succes voor Delta Sport in tweede kompetitiewedstrijd Zierikzee definitief kampioen in de derde klasse ERIC DE NOORMAN Zebra-turnwedstrijden in Breda Zaterdag interessante sportmiddag in sporthal Onderdak Het raadsel van Tuaim Mor SPORT VOETBAL Voetbal is nog alt\jcl een onbere kenbaar spel. Konden zaterdag DFS en SKNWK in twee maat 45 minu ten voetbal geen enkele doelpunt scoren, en werd de eerste verlenging met l-l afgesloten, maandagavond werden in het tweede kwartier van de verlenging dat nog gespeeld moest worden maar liefst vijf maal gescoord. 3 doelpunten werd hier van afgekeurd, twee van DFS en één van SKNWK, terwijl de Nieu- werkeikers nog twee geldige doel punten lieten aantekenen. DFS wist na 9 min. spelen het eerst het net te vinden maar de scheidsrechter had even hiervoor afgefloten voor een op de rand van het, strafschopgebied tegen Toon Rijnberg begane overtreding. De hiervoor toegekende vrijetrap lever de niets voor de oranjehemden op. Met nog vier minuten te spelen kon SKNWK voorsprong nemen door een. uitstekend door Jan Thiery in geschoten bal uit een voorzet van Arie Folmer welke Wim van Put- ten handig voor de vrijstaande Thiery liet lopen (2-1). DFS moest in de nu nog resterende minuten al les of niets spelen wat hen defini tief de genadeslag toebracht. Centrum verdediger Joost v. d. Zande ging mee ten aanval om zo neg te proberen de gelijkmaker te forceren. Dit had wel tot gevolg dat er in de verdediging een groot gat viel waar Arie Folmer nog geen twee minuten na de eerste treffer- van wist te profiteren toen een bai uit de verdediging door Wim van Putten met het hoofd werd verlengd war.na de snel sprintende Folmer alleen voor doelman De Lange ver scheen welke hij passeerde om ver vel gens te scoren (3-1). DFS wist hierna tegen te scoren maar voor een ever treding van een van hun spelers werd deze treffer geanu- lcerd. In de allerlaatste minuut schoot aan de andere kant Jan Thiery neg raak maai wegens bui tenspel keurde de scheidsrechter ook dit doelpunt af. SKNWK komt nu zaterdag in de finale uit tegen de winnaar van do woensdag te spelen wedstrijd lus sen WIK en Duiveland. De woens dagavond te spelen wedstrijd zal om 18.30 uur aanvangen, terwijl het aanvangsuur van de zaterdag te spelen finale is vastgesteld op 18.00 uur. Bruse Boys heeft zicli op het voor- toernooi te Pijnacker tegen de afde lingskampioenen van de afdelingen Dorddrecht, Rotterdam, Gouda en Den Haag uitstekend geweerd. Met een gelijkaantal punten als de afde lingskampioen van Dordrecht Amei- de eindigde het op de eerste plaats. De Boys, die met vier invallers moesten uitkomen, hadden de pech dat doelman Izak Jumelet in de laatste wedstrijd met een blessure moest uitvallen waardoor hij het doel niet kon verdedigen bij het ne men van de strafschoppen met Ameide die de beslissing moesten brengen. Ameide, dat eerder met 1-0 van Bruse Boys had verloren, nam de strafschoppen net iets beter dan de Boys waardoor zij zich voor de eind strijd te Zeist wisten te plaatsen. Ondanks deze teleurstelling was het voor Bruse. Boys toch een mooie en geslaagde dag mede door de uit stekende indruk welke het achter liet. Aan het slot kreeg ieder deelne mend elftal door de afdeling Den Haag, die het toernooi organiseerde, een asbak met het wapen van de af deling Den Haag aangeboden. De resultaten waren: Dordrecht- Den Haag 1-1; Dordrecht-Rotterdam 1-0; Rotterdam-Zeeland 0-0; Dord- recht-Zeeland 0-1; Zeeland-Den Haag 1-0; Rotterdam-Gouda 0-0; Gouda-Zeeland 1-0; Gouda-Den Haag 0-0; Den Haag-Rotterdam 1-0; Dordrecht-Gouda 1-0. Dordrecht (Ameide) 4 2 11 3-2 5 Zeeland (Bruse Boys) 4 2 112-15 Gouda 4 12 11-14 Den Haag 4 12 1 2-2 4 Rotterdam (Phoenix) 4 0 2 2 0-2 2 De reserves van Bruse Boys na men zaterdag te Nieuwdorp deel aan een door de voetbalvereniging Nieuwdorp georganiseerd toernooi warin zij beslag op de eerste prijs wisten te leggen. Naast Bruse Boys II werd verder aan het toernooi deelgenomen door Hoedekenskerke, Nieuwdorp II en Yerseke II. De wedstrijd tegen Yerseke II wis ten de Boys met ruim verschil (5-1) te winnen, terwijl het tegen de beide adere ploegen met 1-1 gelijkspeelde. De resultaten waren: Yerseke II- Hoedekenskerke 2-0; Nieuwdorp II- Brusé Boys II 1-1; Brusè Boys II- Hoedekenskerke 1-1; Yerseke II- Nieuwdorp II 0-3; Yerseke ÏI-Bruse Boys II 1-5; Hoedekenskerke- Nieuwdorp II 1-0. Bruse Boys II Nieuwdorp II Hoedekenskerke Yerseke II 3 12 0 7-34 3 1114-23 3 1112-33 3 10 2 3-82 Door Nieuwdorp werd ook een toernooi voor A-junioren georgani seerd waarin WIK AI uit Kerkwerve op de eerste prijs beslag wist te leg gen. ATLETIEK ZIERIKZEE, 24-5. De dames- en herenatletiekploegren van Delta Sport waren in het afgelopen week end te Vlissingen voor het verwer ken van de tweede kompetitiewed strijd, die door Zeeland Sport en Marathon werden georganiseerd. Voor de damesploeg, die na PEC Zwolle tweede staat in de landelijke 3e klasse zag het er deze zonnige middag in Vlissingen niet naar uit dat ze haar puntentotaal van de eerste wedstrijd (8574 zou gaan ver beteren. Jsaline Hage won weliswaar 2 nummers, n.l. het diskuswerpen met 37.76 m en het kogelstoten met 12.14 m maar de afstanden, dus ook de punten, waren minder dan 3 we ken geleden te Bergen op Zoom. Jan- ny Verkaart moest' ondanks een tweede plaats bij het kogelstoten, met 11.05 m en een prima 3e plaats bij het speerwerpen (30.34 m) ook wat cm toegeven. Het verspringen was helemaal geen lopnummer, Mar- ja Kouijzer en Thea Kaaysleker moes zich met resp. 4.78 m en 4.53 m tevreden stellen. Marianne Nolet's tijd op de 100 m viel wat tegen daar zo door dc jury 13.3 sec. loogewt zen kreeg. Thea kaaysleker daarente gen sprintte op dezelfde afstand ook naar 13.3 sec., wal een halve sec. sneller bleek dat te Bergen op Zoom. Ook Joke Geluk uit EUemeel liep snellpr en wel op de 800 m die in een uitstekende tijd van 2.38.3 werd ge lopen. Het hoogspringen bracht wat winst daar Joke Geluk weer 1.50 m sprong en Mar ja Kouijzer 1.6" m. Bij de etafette 4 x 100 m, wat het taaiste nummer was, hadden de da mes zo'n 100 punten goed te maken. Loopmunmei's De loopsters Joke Geluk, Thea Kaaysleker, Marja Kouijzer en Ma rianne Nol et kwamen voor dit mooie loopnummer gespannen at n de sla 4 en verrasten met een lij-'1 van 5l\4 sec., wat een nieuw klub *ccord be tekende en het elndtolaal van deze wedstrijd bracht op 8624 pnt., nog 50 pnt. meer dan in de eerste wedsi 'ijd. De Delta Sport heren, die uitkomen in de 4o klasse slaagden bun put .ton totaal praktisch te handhaven. Nu werden 5980 pnt. gescoord tegen 5992 in de eerste wedstrijd te Steen bergen. Bij de Delta S nl senioren vielen ook een aantal opvallende prestaties te noteren. -o de Pee was uitstekend op d zowel bij het hoogspringen at bij liet speer werpen. Het speerw ten won hij met een afstand van ,15 m en hel hoogspringen met 1.90 m. Kees Ver kerk boekte in een t'jd van 4.13.6 min. op de 1500 m zijn derde over winning in dit s;izoen. Ad Fluyl werd 2e op de 100 m in 11.7 sec. en slootte de kogel 9.97 m. Rob Magilo sprong 4.97 m ver, Jos Geluk wierp de diskus 22.88 m en Herman Pad mos had de zwaarste kluif van deze middag, de 5000 m die hij liep in 17,36.8 min. Rudi Ravia slaagde et- op dc 400 m nel niet in onder de minuut te blijven daar hij drie tien de seconde langer nodig had. Bij de 4 x 100 m estafette deden de Delta Sport heren, niet voor hun vrouwe lijke kollega's onder. Rudi Ravia, Kees Verkerk. Rob Magito en Ad Fluyt lieten het klubrekord wanke len daar dit met een tijd van 48.5 sec. werd geëvenaard. Zeeuwse pupillenkompetitie ZIERIKZEE, 24-5. In de eerste wedstrijd in de Zeeuwse pupillen- kompetitie 1976, die begin mei werd georganiseerd door A.V. '56 te Goes, scoorden de verenigingsploegen on derstaande puntentotalen: Meisjes pupillen B: 1. Delta Sport 2601 p.; 2. Marathon 1514 p.; 3. A.V. '56 1184 p. Jongens pupillen B: 1. R.K.H.A.V. 4263 p.; 2. Zeeland Sport 3129 p.; 3. Delta Sport 3057 p. Meisjes pupillen A: 1. Delta Sport I 5978 p.; 2. Schelde Sport 1.4413; 3. Schelde-Sport Jtl^9.5 p.; 4. R.K.H.A.V. 2945 p.; 5 Mara thon 1619 p.; 6. Delta Sport II 1592 p.; 7. A.V. '56 1464 p.; 8. Dynamo '70 1421 p.; 9. Schelde Sport III 499 p. Jongens pupillen A: 1. Schelde Sport I 6395 p.; 2. A.V. '56 I 6371 p.; 3. R.K.H.A.V. 6237 p.; 4. Delta Sport 6235 p.; 5. Marathon 6065 p.; 6. Zeeland Sport 5628 p.; 7. A.V. '56 II 5185 p.; 8. A.V. '56 III 2967 p.; 9. Dynamo '70 2397 p.; 10. Zeeland Sport II 1696 p. De eerstvolgende wedstrijd in de kompetitie is op zaterdag 12 juni in Hulst en dus niet op 29 mei, zo als eerder was gepland. De vereni gingen hebben daarover ^van R.K.H A.V. reeds bericht ontvangen. De derde wedstrijd is op 26 juni in Middelburg (Dynamo '70); de vierde is op 18 augustus te Vlissingen (Ma rathon) en de laatste op 11 september to Zierikzee (Delta Sport). ZOMERAVONDKOMPETITIE Rayon Zierikzee: Brogum-Veloci- tas 1-3. KERKNIEUWS Gcref. Gemeente in Nederland Zierikzee Vrijdag 28 mei, 19.30 uur ds. v. tl. Berg. Bruinisse. SCHELPHOEK. Zaterdag organi seerde de hengelsportvereniging „De Krabbebij de Sehelplióèk een in ternationaal hengelconcours, waar aan door rond de drie honderd hen gelsportliefhebbers werd deelgeno men. (Foto: Zieriltzeesehe Nieuwsbode) Het Zierikzeese heren team is kampioen in haar afdeling van de derde klasse geworden. Het ver sloeg het Bredase Henricus op over tuigende wijze met 5-1. Met nog één wedstrijd te gaan heeft Zierikzee een voorsprong van vijl' punten op nummer twee. .Dat de gasten uit Breda zich niet bij voorbaat bij een nederlaag had den neergelegd bleek als spoedig. Harrie Koster, tot nu toe ongesla gen, keek na enkele minuten reeds, tegen een 3-1 achterstand aan. Al hoewel Harrie voor iedere bal vocht, kon hij niet verhinderen, dat. Frank de Groot de eerste set mét 3-6 won. In de tweede set ontwikkelde zich een spannend gevecht, waarin af en toe zeer fraaie rallies te zien waren. Op een stand van 6-6 moest de .tie- breek de beslissing brengen. Nadat beide spelers afwisselend een be hoorlijke voorsprong hadden, trok De Groot de overwinning met 9-7 aan, zich. Zierikzee, dat uit de totale wed strijd slechts één punt nodig had zat ondertussen al op rozen, daar Joop de Vlieger zijn partij op zeer be heerste wijze met 6-1, 6-0 won. De Vlieger speelde de ballen resoluut in de hoek, daarbij terend op veel er varing en de partij was dan ook binnen het half uur voorbij. Ook Feiko Postma kwam niet in moeilijkheden tegen Ophorst. Post- ma's enige moeilijkheid was, dat hij in de eerste set te veel dubbele fouten sloeg, maar Ophorst profi teerde hier niet van. Postma viel Ophorst op diens backhand aan en daar waren dan ook veel punten te behalen. Eindstand van deze partij 6-1, 6-2. Peter van der Mark, die weer in de basisopstelling stond, be wees, dat hij aan het terugkomen is. Tegen Dieteren moest hij in de eer ste set nog wel vechten (6-4) maar hierna werd het duidelijk, dat Van der Mark niet meer in gevaar kwam Hij ging de tweede set dan ook win nen mét 6-2. Hcrendubbel Joop de Vlieger en Robert-Jan Pot haar speelden een spannend heren- dubbel tegen Frank de Groot en Re ne Ophorst, die zich weliswaar bij de nederlaag hadden neergelegd, maar sportief voor de punten ble ven spelen. De Vlieger en Pothaar hadden een duidelijke taktiek; de ballen diep spelen en vervolgens bij het net de punten scoren. Daar hun tegenstanders dit principe ook ken den ontstonden er goede rallies, die door het publiek met applaus wer den gewardeerd. De oinstand werd uiteindelijk 6-4. 6-4. 61. Het is doodstil om Eric heen. Wolf ge draagt zich rustig, zodat hot vrijwel uitge sloten is dat Moloch zich hier in de abij- heid bevindt. Waarschijnlijk heeft de opper- Druïde zich toegang tot het binnenste van de heuvel weten te verschaffen door de grote poort, welke Eric tijdens zijn eerste bezoek opmerkte. Deze is echter gesloten en als Eric de deuren eens van nabij bekijkt, ontdekt hij al gauw dat de hele indrukwekkende poort niets is dan een bedrieglijke nabootsing, kun stig uitgehakt in de stenen muur. Er moet dus een andere ingang zijn. Het zal niet eenvoudig zijn deze tc vinden in de duisternis, maar gelukkig brengt de wolfshond hem op het goede spoor. De kleine opening is juist groot genoog om och mens door te laten. Flauwtjes kan Eric dc treden van een trap onderscheiden en na een korte aarzeling begint de Noorman de afdaling. Het is aardig donker om hem heen en na wat hem een eeuw toeschijnt, bereikt hij tastend en schuifelend het einde van de trap. Hij heeft er niet het flauwste vermoeden van hoe zijn omgeving or uit ziet. Maar naar de holle echo's te oordelen, welke het geringste geluid dat hij maakt tienvoudig weerkaatsen, moet hij zich in een grote ruimte bevinden. Hij krabt zich peinzend de kin en vraagt zich juist af hoe hij er ooit in moet slagen Moloch in deze inktzwarte duisternis op te sporen, als Wolf zacht begint te grommen. Ogenblikkelijk grijpt Eric het dier, dat dicht naast hem staat, in hot nekvel en luistert ademloos. Een vreemd lispelend geluid dringt tol hem door en met een schok houdt hij de adem in. Hij moet zich al erg vergissen, als dat niet het geluid van verwijderde stemmen Zonder zich een moment te bedenken, schar relt de Noorman. Wolf stevig vasthoudend, in dc richting van het verwarde gefluister. Hij heeft echter nauwelijks tien passen afgelegd, of hij staat stil. terwijl de haren hem le berge rijzen. Spookachtig weergalmend in de kille, holle duisternis, klinkt een schrille schreeuw: de doodskreet van oen mens. In het andere dubbel hadden Har rie Koster en Feiko Postma geen kind aan Ie en Dieteren. Zij won nen op zeer eenvoudige wijze met 6-1. 6-0. Na al deze partijen was de eindstand dan 5-1. Zierikzee mocht zich terecht kampioen noemen. De voorzitter, J. Pomper. onderstreepte dit nog eens. en tevens sprak hij de wens uit, dat Zierikzee de promotie wedstrijd in. winst zou mogen" om zetten. Hierna wérd de aanvoerder Robert-Jan- Pothaar voer hei hele team met bloemen- gehuldigd. Deze dankte de voorzitter, voor de huldi ging. Een zeer spet tiet' gebaar kwam van de zijde van Henricus. Hun aanvoerder, Frank de Groot bood het Zierikzeese team namens zijn pleeg bloemen aan, „net zoals jullie dachten wij na de eerste wedstrijd dat we kampioen zouden kunnen werden, uiteindelijk werden jullie het en ik geloof wel, dat dit terecht is", aldus de Groot. Hierna vplgde nog een korte re ceptie. Komende zondag speelt Zie rikzee haar laatste wedstrijd tegen het oog in degradatiegevaar .verke rende Prinsenbeek. Plaats; Sport park Bannink, aanvang 10,00 uur. GYMNASTIEK ZIERIKZEE, 24-5. De jaarlijkse verenigings wedstrijden te: Breda zijn weer achter de rug. Door Delta- Sport werd met. groot succes aan deze wedstrijden deelgenomen. In de wacht gesleept werden: twee eerste prijzen, één tweede prijs en tevens de beker, die was'uitgeloofd door de Bredase turnvereniging „Prins Hendrik" voor de beste groepsprestatie, In de klasse van de eenvoudige oefenstof nam Deltasport deel met één damesgroep, drie meisjesgroepen en twee jongensgroepen. De eerste jongensgroep wist de eerste prijs te behalen en de tweede groep, uitko mend met een invaller, legde beslag op de derde prijs. De damesgroep ging eveneens met een ereprijs naar huis, nl. de tweede. De drie meisjes- groepen behaalden, dit jaar geên ereprijzen, maar kwamen in punten op de vierde plaats. In de wedstrijd' D (moeilijke oefenstof) behaalde de selektieploég meisjes de eerste prijs met 6,5 pun ten voorsprong op hun naaste kon- kurrenten. Tevens leverde deze prestatie het reeds genoemde beker- sukses op. Het was niet te verwonderen dat alle Deltasporters op de thuisreis in een ware feeststemming verkeerden en r1 -eer reikhalzend uitzagen nat. v,c volgende wedstrijd. Eén van deelnemende meisjesploe- gen van Deltasport. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Internationaal turnen en tafeltennis ZIERIKZEE, 25-5. Zaterdagmid dag 29 mei vindt in sporthal „On derdak'' een groot sportevenement plaats. Er worden turnwedstrijden georganiseerd voor dames, meisjes en jongens en tevens kan gekeken worden naar tafeltennis wedstrijden De gymnastiekvereniging Delta sport organiseert dan een treffen tussen de Duitse sportvereniging H.S.V. uit Huls. Deze sportvereni ging. die vorig jaar Deltasport ont ving. brengt dit weekend een tegen bezoek aan Zierikzee. Was het vorig jaar alleen iurnen. thans is dc ontmoeting uitgebreid met tafeltennis, zodat Scaldina a.s. zaterdag de eerste internationale ontmoeting gaat beleven. Alle wed strijden vinden gelijktijdig plaats en beginnen om ongeveer half drie. Voor belangstellenden wordt het on getwijfeld een interessante middag. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in hotel Concordia. De vol gende dag wordt met de Duitse gas ten de Westhoek bezocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5