Reddingsbrigade Zierikzee- Duiveland wordt weer aktief op strandje te Ouwerkerk Nieuw clubhuis voor de watersportvereniging in Zuidhavenpoort KOOPJES HALEN „WICO" Geslaagde openingstoeht watersportvereniging „Bril" 3 NITSSPAARBANK STREEKNIEUWS Reddingspost wordt opgeknapt Vrijdagmiddag a.s. officiële opening Manege „De Korenzolder" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 mei 197(5 Nr. 21899 ZIERIKZEE, DUIVELAND, 24-5. Het zomerseizoen is weer in aantocht en «lat betekent dat «Ie Reddingsbri gade Duiveland weer aan de vooravond staat van vele aktivileiten, in verband met de voorbereiding van de beveiliging van bet strandje te Onwerkerk. Voordat het strandje weer behoor lijk bewaakt kan worden moet er nog heel wat gebeuren. Dat is mede een gevolg van de plannen om de reddingspost beter en effektiever in te richten. Regelmatig wordt er gewerkt aan het normale onderhoud van de red- dingspost op het strandje; er wordt geschilderd en een nieuwe dakbe dekking aangebracht. Van groot be lang is ook de verbetering van het E.H.B.O.-gedeelte van de post; het is namelijk van groot belang dat juist die afdeling in goede staat is. Het voor de bewaking van het strand beschikbare materiaal is be paald niet overvloedig en 20 zal ook dit jaar weer een beroep.op de ge meente Duiveland moeten worden gedaan om over het noodzakelijkste behoorlijke redding.smateriaal te kunnen beschikken. Veiligheid Bij de reddingsbrigade is men er goed van doordrongen dat sommigen bij hun verblijf op het strand de vei ligheid uit het oog verliezen. Niet alleen kinderen, soms zelfs volwas senen gaan in zee met levensgevaar lijk „speelgoed", zoals opblaasbare bootje, luchtbedden. De strandbewa- kers hopen maar dat de mensen eens gaan beseffen welk gevaar zij lopen. Trouwens, ook het varen in plastic „notedopjes" is onverantwoordelijk en levensgevaarlijk. Ook in het komende seizoen zal het voor de zonzoekers van belang zijn de aanwijzingen van de leden van de reddingsbrigade naar behoren op te volgen. Dc brigade wil bij de aanvang van het seizoen belangstellenden in de gelegenheid stellen eens te komen kijken bij de training van dc leden. Advertentie tie itleale gezinsbank! Sjiaarbtisjes in bruikleen SCIIAIEEN DUKE (.0. Geref. kerk - woensdag 12.30-13.30 uur. BRUINISSE. 21-5. Acht cu dertig zeil- cn motorboten namen zaterdag 22 mei deel aan de openingstocht welke georganiseerd werd door dc watersportvereniging „Brti'\ Na een tocht over het Grevelin- gcoimeer. meerden na dc middag de schepen af in een werkhaven aan de Brouwersdam. Daar was door de le den van de organisatiecommissie een tent opgeslagen. In de tent werd door een lid van de vereniging, mevr. A. Strack een poppentheater opge voerd voor de jongste generati" van de vereniging. Dc dames bakte 011- De training vindt elke vrijdagavond plaats in het zwembad „Onderdak" - van 19.00 tot 20.00 uur. Geslaagd Onlangs is door een flink aantal leden hel examen afgelegd voor het zg. K.N.B.R.D.-brevet. Het brevet werd gehaald door de volgende leden van de brigade Zierikzee-Duiveland: R. Blom, B. Goudswaard, W. Gouds- Artsendienst op Hemelvaartsdag Door dc artsen te Zierikzee, Dui veland en Bruinisse is voor Hemel vaartsdag geen aparte regeling ge troffen. Deze artsen zijn op deze dag normaal te bereiken. Voor Brou wershaven, Haamstede en Rencssc heeft dienst dokter J. Stenger, tel. (01115) 1861. Als dierenarts zal op deze dag de heer Bergsma te Zierikzee dienst hebben, tel. (01110) 2180. Apotheek C. C. H. Verschuren te Zierikzee zal op Hemelvaartsdag geopend zijn van 12.00 tot 12.30 uur en van 18.00 uur tot 18.30 uur. Nieuwsbrief W.M.Z. In de WMZ-nieuwsbrief aan de aandeelhouders wordt het één en ander vermeld betreffende de tran sportleiding Ouddorp-Haamstede Voor het transport van Haringvliet- water naar de duinen te Haamstede moet een infiltratieleiding worden gelegd, over een afstand van 26 km (doorsnee 500 millimeter). Voor een deel van deze leiding, langs de Brouwersdam, kan al met de aan leg worden begonnen. De vereiste vergunning van rijkswaterstaat is inmiddels ontvangen. Het gaat om een stuk van 7,3 kilometer. De raad van kommissarissen verleende een krediet voor aanleg van dit deel van de infiltratieleiding. Voor de aan schaf van de buizen was al in juli 1975 verleend. ZIERIKZEE Plattelandsvrouwen afd. Schouwen De Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Schouwen organiseert op woensdagmiddag 2 juni a.s. een wandeling in dc Schelphoek met na afloop pannekoeken eten. Ook de derwijl patat in de openlucht om de kindermaagjes te vullen. Een ander gedeelte van de leden en oudere jeugd ging naar het strand om hout te sprokkelen voor het maken van een kampvuur in de avonduren. Na het poppenspel en dc patat weid er door (ie ouderen gebarbecued, wat een zeer gezellige sfeer teweeg bracht. Aan deze tocht namen ruim honderd personen en vijftig kinderen deel. Mede door het mooie weer is de tocht zeer geslaagd, en werd hier mede het vaar- cn zeilscizoen 197R officieel geopend voor de leden van walersport vore» jging „Bru". Nieuwe dakbedekking op de red- dingspost strandje Ouwerkerk. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) waard, M. de Looff, B, de Looff, J. de Oude, M. Scheiders, J. J. Wiggers R. Snijders, A. van Brouwershaven, J. van Paassen, E. v. d. Schelde, R. Snijders, R. Kerkhove, E. van Val- deren, J. v. d. Woel, M. v. d. Berg, K. Feytel. A. de Graaf, M. Hage- steijn, P. Kouijzer, B. P. Speelman, A. Speelman, L. Vroombout, A. Bom, H. Broer, R. van Dreven, R. Duffener M. v d. Eijnde, E. Feytel, A. Jonge- jan, A. van Langeraad, A. Saman, J. Saman, K. Wesdorp, N. Bi], C. W. v. Brouwershaven, A. M. A. Berrevoets J. C. Berrevoets, P. W. v. Brouwers haven, R. Duffener, F. Duffener, Brouwershaven, A. M. A. Berrevoets, C. v. d. Eijnde, C. Saman. M. Saman, N. Snijders. F. Blommaert. Advertentie BIJ kinderen zullen van harte welkom zijn. Men moet er vooral aan denken bord, bestek en kopje mee te ne men. Sportschool Verschoof start met trimschool Naar wij vernemen kr^gl Zierikzee een speciale trimschool voor al de genen die graag in beweging komen en aan conditietraining willen doen en die niet bij één van dc sportvere nigingen zijn aangelsotcn. Deze sportschool gaat van start on der auspiciën van Sportschool .Joop Verschoof en zal worden geleid dooi de recreatiesportleider de heer Jozef Tol te Zierikzee. De bedoeling is trimmers in de gelegenheid te stellen hun konditie te vei'beteren - of op peil te houden - op de woensdag avonden of zaterdagochtend. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de heer Tol; dat kan ook zaterdagmorgen a.s. op het terrein Mosselboomgaard. De bedoeling is dat de trimmers daar hun eerste start zullen maken. Bermbrandje Gistermiddag omstreeks vijf uur ontstond een bermbrandje op de hoek van De Wandeling bij de Oude Haven. De brandweer die met twee wagens uitrukte, had hel vuur snel in bedwang Herv. Vrouwengroep Op donderdag 3 juni houdt de Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" haai- feestelijke jaarver gadering met leden cn genodigden in het Hervormd Verenigingsge bouw. Concert „Kunst en Eer" Vrijdagavond 28 mei aanstaande geeft de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" een concert op de muziektent. Havenpark. (Zie voor tijd van aanvang de agenda). „Terugblik op een beleg" Op vrijdag 11 juni a.s. zal in liet stadhuis de tentoonstelling „Terug blik op een beleg" worden geopend. Deze bijzondere tentoonstelling zal tol september in liet stadhuis te be zichtigen zijn. Op de openigsavond /.al een woord van welkom worden gesproken door burgemeester Th. II. de Meester. Vervolgens spoell een trio, bestaan ZIERIKZEE, 24-5. Nu enkele weken van grote aklivi- teit in de monumentale Zuidliavenpoorl. nadert titans liet moment dat in de poort liet cluliliuis van de vijf tienjarige Watersport Vereniging ..Zierik/.ee" nffi- eieel in gebruik zal kunnen worden genomen. Onder leiding van bouw- cn in- richtingscommissics is hard gewerkt. De officiële opening zal plaats vin den op vrijdag a.s. wanneer dc Lcm- steraak „Brammctjc" bjj het nieuwe clubhuis zal afmeren met het Zie rikzeesche bnrgcmccstcrscchtpaar aan boord. Tegen 16.43 uur /al mevr De Mcester-Post de officiële opening verrichten onder belangstelling van vele genodigden van bevriende wa tersportverenigingen. afgevaardigden van het landelijk watersportverbond KVWV cn vele anderen die dc \va- Icrsport een goed hart toedragen Mogelijk zal ook „Kunst en Eer" niodew ci king verlenen. Na de officiële opening /.al van 5 uur tot 7 uur „open huis" worden gehouden met een receptie. Hierna zal het clubhuis door het bestuur van de watersportvereniging worden overgedragen aan dc „club huiscommissie" welke verder voor dc exploitatie zal zorgdragen. Jeugtlwedslrijtlcn Op zaterdag 29 mei zullen jeugd wedstrijden in de zwaai kom worden georganiseerd, en eveneens een wed strijd op de Oosterschelde voor de zeegaande jachten van de vereniging Op zondag 30 mei zal do jaarlijkse traditionele voorjaarstocht worden gehouden, die de schepen naar een nog onbekende bestemming zal voe ren. en waaraan ook een gezamen lijke barbcque zal worden vastge knoopt. de uit Jan Lok (dwarsfluit), Wijnand de Leur (hobo) en Jan Lensink (cla- vecimbel). De heer W. H. Keikes zal een korte causerie houden over „Mondragon en zijn Zierikzeese be leg". Verder zal plaatsvinden de presentatie en aanbieding van het eerste exemplaar aan de burgemees ter van een publikatie, samengesteld door W. H. Keikes en H. Uil, geti teld: „Terugblik na vier eeuwen op het beleg van Zierikzee, 1575-1576". Na een sonate van J. B. Loeillet, gespeeld door het trio Lok, De Leu£ en Lensk zal de officiële opening van de expositie plaatsvinden door burgemeester De Meester. RENESSE „Kermis" voor de kleuters op speelplaats Bij zeer fraai weer werd vrijdag middag 21 mei op het schoolplein van kleuterschool De Duinkonijntjes van Renesse een zeer geslaagde ker mis gehouden. De laatste jaren houdt de kleuterschool een kermis in plaats van het schoolreisje vap vroe ger. Voor deze gelegenheid was de speelplaats feestelijk versierd met vlaggetjes en ballonnen wat samen met de parasols van de 9 tentjes een vrolijk aanzien gaf. Onder de para sol waren verschillende attracties zoals bijv. een grabbelton en een tentje waar dc kinderen zelf een pannekoekje mochten bakken. Een groot succes was ook de rit op een pony. Aan hel welslagen van deze ker- mismiddag werd meegewerkt door een kleine 20 moeders die, evenals de kleuters, van het gebeuren geno ten. KERK WEK VE Vergadering N.C.V.B. Vorige week vond de laatste bij eenkomst in het seizoen van de N.C. V.B. plaats, in het verenigingsge bouw te Kerkwerve. De avond werd op de gebruikelijke wijze geopend, door de presidente mevr. Viergever- Legemate. Mevr. Viergever hield een meditatie n.a.v. Rom. 12 1-8, getiteld „Alle verandering is geen verbetering". Nadat er nog enige huishoudelijke zaken afgehandeld waren was het pauze. Na de pauze vertoonde mevr. v. d. Hoek prachtige dia's over haar reis naar Afrika, waarna de avond werd besloten met het zingen van het bondslied. DUIVELAND Droogte krijgt gevolgen De langdurige droogte gaat voor de landbouw op de duur funest wor den. Het steeds maar droge weer gaat ^ich op verschillende akkers aftekenen, vooral in sommige aard- aardappelpercelen gaat men de ge volgen zien. En ook wel in andere gewassen wordt bet zichtbaar dat een en ander door cle droogte te lij den heeft. OUWERKERK Wandeltocht Zaterdag 29 mei a.s. zal SVOWK haar jaarlijkse wandeltocht organi seren. De tocht zal gaan over 15 km en 8 km, langs kreken en door bos over verharde wegen. De start zal plaatsvinden vanaf het Dorpshuis. Men kan zich opgeven aan de start of bij de sekretaris J. Bakker of de vice-voorzitter L. de Bruine. Het bestuur wenst de deelnemers een prettige wandeling. NIEUWERKERK Ophalen van oud papier Op vrijdagavond 28 mei a.s. zal er weer oud papier worden opgehaald voor de zending der Geref. Gemeen te. Men wordt verzocht alles zo ge bundeld mogelijk klaar te zetten. Concert muziekverenigingen Zaterdagavond 29 mei a.s. zal een concert, op de muziektent worden gegeven door de plaatselijke muziek vereniging „Oefening en Uitspan ning" in samenwerking met de mu ziekvereniging uit Bruinisse „Nu met Hope", onder leiding van de heer A. Radewalt. Gezien het sukses van vorige zo mer, zal dit muziekprogramma, pu bliek op de been brengen en lief hebbers doen genieten. OOSTERLAND Aktle oud papier Op zaterdag 29 mei a.s. hoopt men weer oud papier op te halen ten bate van het werk van de Mbuina- zending. Omstreeks negen uur in de morgen start men met tractor en wagen. De ingezetenen, die oud pa pier hebben worden beleefd verzocht dit zo mogelijk aan straat of trot toir gebundeld gereed te leggen. (Vervolg van pag. 1) gelegen hoeve „Zorgvl'et* passeerde, dal dit een ideaal oord zou zijn voor een manege. Het was inmiddels be kend geworden dat de ontwikke lingsmaatschappij „Wilma B V." een manege gepland h.id voor Bruinisse. Door. de minder gunst g wordende perspektieven in de landbouw en mede door het feit dat geen van de vijf zoons er voor voelde het land bouwbedrijf voort te zetten, besloot de familie v. d. Graaf zich verder aan de paardensport te wijden. In maart 1975 werden de gebouwen van „Zorgvliet" en drie hekturc omlig gende grond uit het projekt „Wilma" opgekocht. Fuiiklioiicel complex Alle ideeon, opgedaan tijdens de bezoeken aan de vele maneges in het hele land - hij voor de stallen en de manege, zij voor de woon ruimte annex gastenverblijf - wer den doorgegeven aan het arehitek- tenburo Jan Brouwers in Den Haag. De tekeningen werden direkt goed gekeurd door de schoonheids kommissie en spoedig daarna werd de bouwvergunning definitief toe gewezen. Er werd in korte tijd een modern funktioneel komplex- gereali seerd, waarin woonruimte, bedrijfs ruimte en bestaande gebouwen een totaliteit vormen, die in het land schap 2eker niet misstaat. De centraal gelegen binnen-ma- nege, met een oppervlakte van 800 m-\ is zo gekonstrueerd dat er over dag voldoende natuurlicht binnen valt. 's Avonds zorgen 20 dubbel tl-buizen voor voldoende verlich ting. Aan de ene zijde van de ma nege zijn van air-conditioning voor ziene stallen gebouwd. In de stallen zijn de boxen voor de paarden en d<- stands voor de ponies zo gebouwd dal de dieren altijd visueel kontakt met andere dieren hebben. Aan de andere kan( van de ma nege is een bestaande schuur ver bouwd tot een onderkomen voor lo gerende paarden. Beide accomoda- tles zijn rechtstreeks met de manege verbonden. Foyer Aan de voorzijde van de binncn- manege werd een ruime foyer op getrokken. Boven de foyer kwam een kleine tribune met een jureer- hokje voor eventuele wedstrijden en het gastenverblijf. Op de begane grond voor de foyer wordt momen teel nog druk gewerkt aan een breed terras. Over enkele maanden zal men van hieruit een blik kunnen werpen op de kinderboerderij. Voor deze kleine dierentuin lopen al en kele aanwinsten op „De Korenzol der" rond. Naast de kinderboerderij is een buitenmanege 30 bij 50 me ter gepland. Hiernaast komt een springtuin met hindemissen. Het woongedeelte is zo ontworpen dat het op een praktische en efficiënte maniere volledig dienstbaar kan zijn aan de manege. De ruime keuken grenst aan de foyer, In de keuken is diverse apparatuur aanwez g om kleine hapjes voor de gasten klaar te kunnen maken. Hel hele komplex is in de natuurlijke kleuren van de bouwmaterialen gehouden, alleen de paars-blauwe buitendeuren zorgen voor een kontrasterend effekt. De bouwwerkzaamheden werden uit gevoerd door de firma Albouw uit Breda. De firma Beye le Oosterland plaatste de centrale verwarming en het ijzerwerk in de stallen. De sani taire afdeling werd verzorgd dooi de firma Nemar uit Dongen. 29 mei houdt de familie v. d. Graaf open huis voor klein publiek. Op zaterdag 5 juni wordt manege „De Korenzolder' officieel geopend door de oud-voorzitter van de Schouwse Ruiters, de heer L. M. Moermond, thans burgemeester van West Kapelle. Het „beestenspul" voor de kinderboerderij voelt zich ul helemaal thuis op „Dc Korenzolder". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3