BurgemeesterJ. de Kam beantwoordt vragen raadsleden in raad Duiveland Burgemeester Th. H. de Meester opent „l'Ecu de France" Verschillende weekeinde- inbraken in de Westhoek TE SIRJANSLAND WERD SCHOONHEIDSSALON GEOPEND STREEKNIEUWS BUITENLANDS GELD 5 NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Estetisch plechtigheidje Beetje in „jumelage -sfeer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag mei 1977 ijr. 22103 DUIVELAND, 23-5. I11 de maandagavond jl. gehouden raadsvergadering van de gemeente Duiveland deelde de voorzitter, burgemeester J. de Kam, in antwoord op een in de vorige vergadering door mevr. A. F. v. d. Zande- Vleugels Schutter gestelde vraag mee, dat er voor ge zorgd is dat de enorme rommel van lege dozen en ver pakkingsmateriaal bij liet gebouw van de Ia. Hermans wordt opgeruimd. 3 De vergadering was door de voor zitter op de gebruikelijke wijze geopend. De heer Van Klinken had gevraagd naar de mogelijkheid wo ningen te kunnen kopen van de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" De voorzitter deelde mee dat de mogelijkheid inderdaad aanwezig is maar de woningbouwvereniging is vrij te beslissen of zij de woningen wenst over te dragen aan de bewo ners. Door de ledenraad van „Beter Wo nen" is het standpunt ingenomen dat verkoop van woningen eerst dan wordt overwogen als een blok ge lijktijdig kan worden overgedragen. Daarbij kunnen nog andere voor waarden moeten worden gesteld, waarbij gedacht wordt aan een cen traal antenne systeem, gemeenschap pelijke brandpaden, groenstroken, enz. Gelet hierop is het kollege van me ning dat. de beslissing over verkoop geheel aan de woningbouwvereni ging moet worden overgelaten, en men ziet het niet als taak daarop in vloed uit te oefenen of bemiddelend op te treden. De vorderingen betreffende de uit breiding van de openbare begraaf plaats te Nieuwerkerk laten nog steeds op zich waehten. was de con clusie van de heer Van 't. Hoff (P.v.d.A.). Hij informeerde of dit nog lang gaat duren, waarop de voorzit- In aanwezigheid van een 40-tal ge nodigden werd door Astrid Goos- mann in een kort openingswoord in gegaan op het vak van schoonheids specialiste. Zij was van mening,- dat naast de techniek ook de omgang met de medemens hoge eisen aan de per soon van schoonheidsspecialiste stelt. Hierna vond, na de uitreiking van enige geschenken, de opening plaats en kon na een kort dankwoord ieder een naar binnen om de salon te be zichtigen. ter meedeelde dat het nog niet rond is. Garantie Via de Stichting Bemiddelend Or gaan Rohyp was een tweetal verzoe ken ingekomen om garantie van ren te en aflossing ten behoeve van de bouw van woningen, én aan de Dol fijnstraat in Nieuwerkerk, en één voor woningbouw aan de Dr. Schut terstraat in Oosterland. Ze werden allebei ingewilligd. Voorontwerp herziening streekplan Schouwen-Duiveland De voorbereidingen voor de tus sentijdse herziening van het streek plan Schouwen-Duiveland zijn in middels zover gevorderd, aldus deelt het provinciaal bestuur mee, dat het voorontwerp streekplanherziening gereed is. Aan een ieder wordt de gelegenheid geboden om reakties bij Ged. Staten in te dienen, tot 15 juni a.s. Het voorontwerp is ter inzage gelegd op de prov. griffie te Middel burg, op de sekretarie van de ge meenten Brouwershaven. Bruinisse, Moderne indruk Opgesierd door de vele bloemstuk ken maakte het geheel een uiterst moderne indruk, waar vanaf don derdag de behandelingen na afspraak plaats zullen gaan vinden. De ope ning werd besloten met een recep tie, waarbij vele belangstellenden van de gelegenheid gebruik maakten een kijkje in de nieuwe salon te ne men en het echtpaar Markenstein succes te wensen met hun nieuwe zaak. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar heeft de gemeente verschil lende malen schenkingen van parti culieren ontvangen. Het betreft nu een drietal uitgelote obligaties, n.I. van de heren A. W. Wandel, W. Wandel en W. J. Radewalt, allen te Nieuwerkerk woonacthig, ieder groot f 20,De voorzitter bracht dan aan de gevers voor deze geste. Duiveland, Middenschouwen. Wes- terschouwen en Zierikzee, en op de openb. bibliotheek Schouwen-Duive land aan het Groeneweegje te Zie rikzee. Gewonde bij verkeersongeval Zondagmiddag omstreeks 14.00 uur deed zich op de kruising Zeeane moon weg-Jan van Renesseweg een verkeersongeval voor, als gevolg waarvan de uit Boskoop afkomstige mej. J. C. v. d. V. werd gewond. Zij moest met o.a. een beenbreuk wor den overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Het slachtoffer zat op de duo van een motor .die werd bestuurd door F. S., eveneens uit Boskoop. Het ongeval deed zich voor toen de over de Zeeanemoonweg rijdende motor in botsing kwam met een van de Jan van Renesseweg komende auto, bestuurd door J. D. P. te Re- nesse. De auto verleende de motor geen voorrang. De motorrijder S. liep enige lichte verwondingen op, de auto en motor werden licht be schadigd. De arts dokter Flach ver leende de eerste hulp. ZIERIKZEE Struktuurschets Binnenstad In verband met de door het ge meentebestuur van Zierikzee gepu bliceerde Struktuurschets Binnen stad, heeft de Ondernemerscentrale zich met een schrijven tot de leden gewend. In de schets is - als bekend - een groot, deel van 'het winkelcentrum voorgesteld voetgangersgebied te worden, omsloten met parkeergele- genheden. Uit. een oogpunt van bereikbaar heid - aldus de centrale - kan1 dit voor de leden bepaalde en zelfs vér gaande konsekwenties hebben. Ten einde een goed inzicht te krijgen in de problematiek heeft het bestuur van de Centrale in overleg met de K.v.K. besloten deze zaak in een vragenformulier aan de leden voor te leggen. Elke ondernemer, zo wordt benadrukt, moet dit formulier in vullen. De K.v.K. zal de ontvangen gegevens verwerken in een rapport, dat de leden t.z.t. krijgen toegezon den. De Centrale doet een dringend beroep op de leden hieraan hun me dewerking te verlenen. Slotavond „Ziejook" Op vrijdagavond 27 mei a.s. wórdt dn de Eula van de R.S.G. aan de Manihuisstraat de slotavond gehou den van het filmavondenseizoen van de flimkring „Ziejook". Voor deze laatste avond worden enige verras- sinkjes in petto gehouden. Hoofdmoot van de avond zal zijn vertoning van de befaamde film „Li- le is a Cabaret" welke zich afspeelt in het uitgaansleven van Berlijn in de tijd toen de eerste nazi's zich aan dienden. In de „Kit Kat Club" zoekt het publiek vergetelheid in decaden tie. En van angst voor de nazi's is er geen- sprake. Maar in de figuur van de ceremoniemeester is al aan wijsbaar te zien wat het publiek in de nabije toekomst zeiter te wachten staat. Slotvergadering N.C.V.B. Woensdag jl. kwam de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. voor de laatste maal dit lopende seizoen in vergadering bijeen. De zaal van het Hervormd Verenigingsgebouw was goed gevuld toen de vice-presidente mevrouw J. de Jonge-Kort de bij eenkomst opende, op de gebruike lijke wijze. Twee dames van het Produkt- schap voor groenten en fruit, ver zorgden hierna de avond. Zij vertel den o.a. dat het Produktschap de belangen van de Nederlandse tuin ders behartigt, ook die van de in dustrie en handel in deze produk- ten. De konsument is niet in het Produktschap vertegenwoordigd, maar er wordt wel voldoende voor lichting gegeven. Groenten en fruit zijn arm aan kalorieën en rijk aan mineralen en beschermende stoffen. Aan de hand van dia's zagen de dames de gang van de produkten van de producent naar de konsument. Nadat was gepauzeerd volgde de vertoning van twee films, getiteld „Eet smakelijk" en „Zorgen voor het maal van morgen". De beide dames werden na afloop hartelijk dank gebracht door de presidente mevrouw Van Opijnen-Brouwer, on der aanbieding van een attentie. Alle dames kregen namens het Pi'odukt- schap een pakje zuid-vruchten aan geboden. Filmvoorstelling in de Concertzaal In berg en dal klinkt weer volop „liefdesgeschai". In elk geval zo gaat dat Sri de film „In Tirol hangen de slipjes aan de alpen" die niet alleen zaterdag- en zondagavond te zien is •in de Zierikzeese Concertzaal, maar ook op maandagavond a.s.: tweede pinksterdag. Deze vrolijke seksko- med'ie speelt zich af in het dorpje Oberbayern in Tirol, waar twee mooie dochters van een hotelhouder niets te gek is cm van het hotel weel een trekpleister te maken. Zangdiemi in Chï, Oer. K»rk Op Tweede Pinksterdag zal 's mor gen': weer een zangdiehst worden gehouden in de' Chr. Oer. Kerk aan de Zevengetijstraat.. Medewerking wordt verleend door het Chr. Ger. zangkoor „De Lofstem", het jeugd koor „Sjaloom" en het kinderkoor „De Sjofar". Verdere medewerken den zijn: Anton den Boer, orgel Art de Jonge, orgel en dwarsfluit; Nanny Noordam, piano en Joost de Oude, cornet. De verbindende tekst en meditatie wordt gesproken door ds. T. Toor- man van 's-Gravenhage, terwijl het geheel onder leiding staat van Mar van der Veer, dirigent van de koren. Vergadering C.P.B. De Chr. Plattelandsvrouwen Bond komt in vergadering bijeen op woensdagavond' 25 mei aanstaande in het Hervormd Verenigingsgebouw in 't Vrije. In deze bijeenkomst spreekt mevrouw A. M. Lckker- Meijering- over haar reis naar de Ver. Staten van Amerika. Bij de be stuursverkiezing is aftredend en niet herkiesbaar mevrouw W. v. d. Wek- ken-v. d. Hoek. Inspraakavond kerncentrales Op dinsdagavond 7 juni wordt in het Huis van Nassau te Zierikzee de eerste inspraakavond over de vesti gingsplaatsen van nieuwe kerncen trales gehouden. De inspraak gaat over hef door de regering uitgegeven Aanvullend Strukstuurschema Elek triciteitsvoorziening. In deze nota worden 12 mogelijke vestigingsplaat sen voor 3 nieuwe kerncentrales aangewezen. Vijf daarvan Liggen in Zeeland te weten: Tholen. Sint Phi- lipsland, Borssele, de Westerschelde cever tussen Bath en Hoedekens ker ke en Ossenisse. Inwoners van Schouwen-Duivc-Land zijn van harte welkom. Afdeling C.P.B. Op woensdag 25 mei wordt in het hervormd verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden van de afde ling Schouwen-Duiveland van de C.P.B. Dia's worden vertoond over de V.S. Bestuursverkiezing vindt plaats 'i.v.m. het aftreden van mevr. v. d. Wekken-v. d. Hoek, die niet herkiesbaar is. SEROOSKERKE Botsing Een automobilist die zondagmid dag op de Prov. weg stil stond om af te slaan naar het restaurant „Schelphoek" werd achterhaald dooi de automobilisten P. v. G. uit Hel mond en C. B. uit Souburg, die bei den stopten. Een derde bestuurder /.ag de drie auto's te laat en botste achterop. Het was C. B. uit Bergsën- hoek. De drie laatste auto's liepen schade op, de eerste was net opge trokken. BROUWERSHAVEN De wandeltocht op 28 mei Zaterdag 28 mei organiseert de A. S-V. „Brouwershaven" voor de 22e keer haar wandeltocht over 8 en 15 km. De start is om 14,00 uur precies vanaf de Markt. De tocht gaat deze maal in de richting Den Osse en Scharendijke en de route hiervan is als volgt: 8 km: Markt - Zuiddijkstraat - Kromwal - Weth. Dekkerstraat - Schendersweg - Slahofsweg - Hoo- genboomsweg - Dirksweg - Blan- kersweg - Schouwsedijk - Nöord- dijkstraat - Jachthaven - Haven NZ - Markt. 15 km: Markt - Zuiddijkstraat - Kromwal - Weth. Dekkerstraat - Schendersweg - Slahofsweg - Hoo- geboomsweg - Kapelleweg - Kloos- terweg - ElkerzCeseweg - Scharen- Hoewel linten knippen behoort tot het traditioneel patroon van „openingen", was door de ingevoeg de vlaggen, als bijzondere elementen toch de originaliteit betracht op een wijze, die een met een Franse ge meente jumerende stad, echt wel aansprak. Verfijnde smaak „l'Ecu de France" blijkt een van verfijnde smaak getuigend etablisse ment., de oorspronkelijke rilimten waarvan zijn benut voor het beoog de doel. Evenwicht in aankleding, betimmering, kleurstelling van de verschillende onderdelen en het meubilair harmonieëren en de open keuken, is niet alleen praktisch, maar ook visueel een geslaagde op lossing. WESTENSCHOUWEN, 23-5. Het afgelopen weekend hebben enkele diefstallen plaats gehad waarbij voor vele duizenden guldens is gestolen. Op het werk aan de Brouwersdam is ingebroken in een werkkeel. van het Aann.- en Handelsbedrijf Van Oord te Werkendam. Daarbij zijn ontvreemd: 3 portofoons micro foons -f verdere geluidscommunica- tie-apparatuur. Totale waarde ca. f 12.000,Verder een rekenmachine van f 200,en aan koffie f 275,De inbraak moet plaats gehad hebben tussen zaterdagavond en maandag morgen. Het kantoor is geheel over hoop gegooid. Te Haamstede kwam bericht van inbraak binnen bij een schuurtje aan de Kloosterweg 90. De rijkspolitie was nog piet gereed met het onder zoek waardoor geen vermissingen gemeld konden worden. dijke (rustpunt) - Platteweg - Baken - Plattedijk - Langendijk - Den Osse - Schouwsedijk - Noorddijkstraat - Jachthaven - Haven NZ - Markt. OUWERKERK Wandeltocht S.K.N.W.K. Het bestuur van de sportvereni ging „Ouwerkerk" deelt mede, dat de jaarlijkse wandeltocht zal worden gehouden op zaterdag 4 juni a.s. Af standen 15 en 8 km. De tocht gaat langs de kreken en over verharde wegen. Iedere deelnemer ontvangt een herinneringsmedaille of cijfertje. Wie aan dit evenement wenst mee te doen gelieve antwoord te zenden aan de heer J. C. Bakker, secretaris van de sportvereniging, Enschedese- straat 2 1e Ouwerkerk, telefoon (01114) 2163. NIEUWERKERK Dagreis bejaarden De bejaarden-dagreis is definitief vastgesteld op 23 juni a.s. Over de vervoersgelegenheid zijn reeds af spraken gemaakt; de maaltijden die nen nog besproken, zodat het bestuur snel opgave wil van het aantal deel nemers. Aanmelden is mogelijk totl juni. Men houde zich aan die datum, teneinde mogelijke teleurstelling te voorkomen. OOSTERLAND S.V. „Duiveland" Zaterdag 21 mei j.l. werd door een ploeg meisjes en eert ploeg jongens, leden van de S.V. Duiveland, aan de Verenigingswedstrijden van de Zeeuws-Brabantse Turnkring in het sportcentrum te Breda deelgeno men. De wedstrijd bestond uit een z.g. „driekamp". Voor de meisjes was dit een ritmische oefening, lange mat en brug ongelijk, terwijl de jongens rekstok, laag brug en lange mat moesten doen. Na afloop van de wedstrijden bleken de jongens een derde prijs, en de meisjes een tweede prijs te hebbén verdiend. De meisjes- ploeg stond onder leiding van de da mes mej. A. J. Beije en mej. L. J. Rotte, en er werkten mee: Jolanda Dorst, Annelies van den Berge, Janet Ista, Tonnie Lia Stouten, Christina van der Hulle en Ria Bakker. De jongensploeg werd geleid door de heer J. A. Waasdorp, en bestond uit: Izaak van den Berge, Wim Stuij, Bert Goudzwaard en Ronald Waas dorp. „Veel succes" Burgemeester De Meester kreeg op een kussen de schaar aangeboden door het dochtertje Isabelld van de heer en mevrt W- Hamel, die het res taurant gaan exploiteren en nadat binnen bij een glas wijn en wat sma kelijke sandwiches, wat was rond gesnuffeld, wenste de heer De Mees ter beide echtelieden veel succes met hun onderneming. De heer De Meester legde uit hoe de kontakten zijn gelegd en hoe het „allemaal is gekomen", wijzend op de korte spanne tijds, waarin het ge heel moest worden gerealiseerd. Hij geloofde niet dat het zo eenvoudig ligt in Nederland een restaimant te beginnen. Geen uitbreiding Enige temporisering is nodig; daar- Muurtje omgetrapt Ten nadele van het Aann.-bedrijf Bijkerk xe Burgh werd van een in aanbouw zijnde woning te Westen- schouwen een pas gemetseld muurtje omgetrapt. Vanuit een bouwkeet bij die woning werden een waterkraan, waterpassen, hamers, metselkuipen enz. gestolen. Waarde f 1275,De schade aan het muurtje bedraagt f 400,—. Uit een andere keet van het zelfde Aann.-bedrijf werd, eveneens aan de Hoge weg te Westenschouwen een luchtdrukkamer, waarde f 1000,— gestolen. Het is misschien wel goed om, nu het seizoen weer is aangebroken en deze inbraken meestal tijdens de weekends geschieden, eens wat meer op te letten wie zich ergens verdacht ophouden en onmiddellijk de rijks politie te waarschuwen. Het snelste nummer 's nachts is 01180 28080 (Meldkamer Middelburg). Advertentie In Home en Parijs, maar ook in Tokio en New York overal kunt u terecht met uw ivischeques. Beschikt u liever overkontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reischeques en eurocheques, uw msverzekerintf en al uw vreemde valuta hij de V.Z.O.S. naar Naaldwijk Zondag jl. verleende de plaatselij ke Chr. Gem. Zangvereniging „Voor uitgang zij ons Streven" medewer king aart eert jeugddienst in de „Dijkwegkerk" te Naaldwijk. Het koor presenteerde zich onder leiding van direkteur, de heer C. J. den Dekker. Voorganger in deze jeugd dienst was ds. M. C. v. d. Meer uit Oosterland en als organist trad op de heer W. de Raad. De koperblazers van „Oosterlands Fanfare" moesten wegens ziekte verstek laten gaan. Aan de (hand van een liturgie werd de jeugddienst geleid. Na de schriftlezing van Ps. 145:1 tot 13 werd /ook deze Psalm gezongen. De predikatie was uit Handelingen 1 8 met als thema „En nu wij". Na koor zang en samenzang volgde de ge loofsbelijdenis.. Na de zegenbede door het koor werd deze sfeervolle jeugd dienst besloten, waarbij het koor zong „U zij de glorie, opgestane Heer". om besloot ook de Zierikzeese raad geen verdere uitbreiding te geven aan de horeca. „Anders zou het. aan tal zo groot worden, dat men elkaar kapot gaat maken en dat kan niet de bedoeling zijn". Hier echter betrof het een bestaande horeca-vestiging en waren er der halve geen problemen, zij het dat het karakter van het huis heel an ders is geworden. Onjuist vond de heer De Meester dat het op dit punt. „altijd wel goed gaat te Zierikzee". De drukte in de: sei;zoenmaanden kan wel eens be- driegelijk werken; een jaar heeft tenslotte 365 dagen. Om de naam - Belangrijk derhalve is dat een ho recabedrijf een naam krijgt, het hele jaar door, zodat dè klanten kunnen betrokken uit een grotere aktiera- dius. Hij wees tenslotte op de gede gen vakopleiding van het echtpaar Hamel en hoopte dat het wapen schild in wijde omtrek vermaard zal worden en lang zal blijven hangen aan de muur. De heer Hamel verwees naar de symboliek van de jumelage, die hier een aparte interpretatie heeft gekre gen, ook vernoemend de in het front opgehangen Zierikzeese vlag. Hij was er van uit gegaan bij het plan nen maken en realiseren, om Zierik zee kulinair te helpen, in goede sa menwerking met de kollega's. Min of meer namens de horeca- Zierikzee en als 'persoon sprak ten slotte de heer K. Weber,- eigenaar van de „Auberge Maritime". Mevrouw Astrid Goosmann onthulde de plaquette. Naast haar de eigenaresse van de Salon Tilly Markenstein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SIRJANSLAND, 23-5. Met het zichtbaar maken van een verlichte pla quette waarop de naam Tilly Markenstein schoonheidsspecialiste werd zaterdagmiddag door mevrouw Astrid Goosmann de opening verricht van de schoonheidssalon te Sirjansland. ZIERIKZEE - Een beetje (veel) in de vergelijkbare sfeer van de jumelage „Franco-Hollandaise" werd maandag in de late middag het nieuwe Franse restau rant „1' Ecu de France" („Het wapen van Frankrijk") aan het Korte Groendal (2), officieel geopend door burgemeester Th. H. de Meester. Met listig bedachte draperieën waren 4e Nederlandse en de Franse vlag aan weerszijden van de deuropening bevestigd, slechts verbonden door een groen lint, dat de hoop symboliseerde. Het lint wachtte geduldig om doorgeknipt te worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5