ERIC DE NOORMAN WIK liet kans te promoveren tegen Arnemuiden onbeimt Concours L.R. „Westelijk Schouwen" 0 Bejaarden van Ellemeet maakten geslaagde reis naar Den Haag Jaap Matthijsse (WIK) is duel met een verdediger van Arnemuiden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WIK dat in de thuiswedstrijd le gen de reserves van Arnemuiden aan één puntje genoeg had om naar de KNVB te promoveren heeft geen kans gezien om dit te realiseren. Voor de groen witten uit Kerk- werve was de druk door het belang van deze wedstrijd klaarblijkelijk voor hen te zwaar. Er werd zonder enige bezieling en overleg gespeeld waardoor van enig ploegverband geen sprake was. Desondanks kreeg de thuisklub in de eerste helft toch de beste scoringskansen. Joost Man- nie liet vrij voor doel staande een fraaie kans onbenut om WIK voor sprong te geven waarna even later Kees de Boer bepaald pech had .toen een hard schot van hem door de lat werd gekeerd. Na de rust bracht WIK er niet veel meer van terecht. Arnemuiden dat niets meer te winnen~óf le ver liezen had, maar wel met veel 'inzet speelde, had over het geheel geno men 'het beste van het spel. ATLETIEK Jongste Delta Sporters suksesvol te Goes Door de atletiekvereniging A.VY56 uit Goes werd de 2e wedstrijd voor de pupillenkompetitie georganiseerd. Bij de A-pupillen meisjes won An~ nemieke Goed hart met 1768 punten. Haar klubgenootjes Jeantine Gelijn- se werd 9e en Nicolè de Spirt klas seerde zich op de 11de plaats. Mar cel de Jonge kwam bij de B-pupillen jongens slechts één puntje tekort om,gelijk met de Hulstenaai- Patrick v. d. Lavoir op de eerste plaats te eindigen. Hij kwam tot een totaal van 1848 punten. Alie Boekesteijn werd 5e bij de B pupillen meisjes, Paul de Bruijn uit Bruinisse eindigde op de 8e plaats, met bijna 2000 punten, bij de A- pupillen jongens, terwijl Jeroen Wijsman met 1421 punten, 25e werd. Bij de C-jongens wist Peter van Burg bij het diskuswerpen (30,10 m) beslag op een 3e plaats (brons) te leggen. In de 19e min. kwamen zij op goedkope wij2e aan een vrije trap, net buiten het strafschopgebied, die langs de slecht opgestlede muur door Ko Meerman werd ingeschoten (0-1). In de 28e min. was de strijd beslist toen doelman Noordijk zich op een vleugelschot van Ad de Ridder ver keek (0-2). WIK zal nu in een beslis singswedstrijd met Veere moeten gaan uitmaken wie van hen,beiden naar de KNVB gaat promoveren. Frans van Aken was de snelste D.S. jongen op de 100 m met 13.6 sec. en bemoedigend was ook zijn dis- kusworp van 26,52 m. Bij jongere kategorie, de D-jongens, vielen Mar cel Wijsman en Peter Lobbezoo in de prijzen bij het verspringen en dis kuswerpen. Een 3e plaats voor Mar cel bij het diskuswerpen met 17,86 m waarbij Peter tot 17,16 m kwam. Bij het verspringen sprong Lob bezoo 4,20 m en Wijsman 3,89 m. C-meisje Hedy Pokörni had een Liitstekende dag, ze triomfeerde bij 't vèr-springen met 4,44 m en liep de 80 m in 11.9' sec. In de D-meisjes groep was Delta Sport niet alleen nummeriek sterk vertegenwoordigd, er werden ook tal van medailles vergaard en wel dooi de prima lopende Jacolies van Gas tel, die 2e werd op de 60 m in 9 sec,, 2e bij het kogelstoten met 7,56 rh en 4e bij het vèr-springen met 3,84 m. Een 2e plaats was er ook voor Jan- neke v. d. Linde bij het vèr.-springén met een sprong van 3,37 m, Rianne Lobbezoo sprog 3,28 m ver. Jacque line de Vos 3,37 m en Marinka van Driel 3,21- m. Verdere goede prestaties waren de 9.6 sec. van Gonneke Arkenbout op de 60 m en de 6.39 van Rianne Lob bezoo bij het kogelstoten. Bij het kogelstoten kwamen ver der Janneke" v. d. Linde nog tot 5,98 m en Jacqueline de Vos tot 5,18 m. Simon Blom in Bondsrepubliek Delta Sport atleet Simon Blom vertoefde op uitncdiiging van de v.s.v. Marathon 4 dagen in het West- duitse Neunkirchen, waar de stad Vlissingen een sportontmeeting had. Blom zorgde voor aanvulling in de Vilissingse atletiekploeg op de "5000 meter waaiibij (hij zijn verkiezing waar maakte door dn het sfeervolle Duitse stadion na de Vlisisnger An- theunisse, maar voor de Westduit- sers beslag te leggen op de 2e plaats in 15.56.9 min. Voor d;e atleet uit Haamstede was dit een aardige trip in zijn nog jonge atletiekkarriëre. Dualmeet tussen Delta Sport en Diomedon Woensdag 25 mei a.s., vindt de jaarlijkse ontmoeting plaats tussen de Delta Sporten die van de Steen- bergse atletiekvereniging Diomedon op sportpark Bannink. Naast 3-kampen voor minipupillen en A- en B-pupillen zijn er voor de C- en D-jeugd wedstrijden in het. hardlopen, vèr- en hoogspringen, dis kuswerpen en kogelstoten. Voor deze atletiekwedstrijden, die 's avonds om 7.00 uur aanvangen, ko men een honderdtal atleetjes aan de start. SCHEEPVAART Diloma, 23-5 te Curagao. Ganymedes, 22-5 van Buena Ventura naar Guayaquil. Kelietia, 23-5 te Dampier. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 23-5. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 487 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxepaar den 1' 2450-f 3600; werkpaarden f 1350-f 2375; oude paarden 1 1250- f 2275; 3-jarige paarden f 1200- f 2100; 2-jarige paai-den f 900-f 1625; veulens f 375-f 1100; hitten f 750- f 1175; ponie f 175-f 575. Prijzen per kg geslacht gewicht: Slachtpaarden f 4,30-f 5,10; jonge slachtpaarden f 4,60-f 5,20. De handel was voor ponies matig, voor oude kalm, voor jonge slacht paarden stijf duur. De Eierveilingen BARNEVELD, 23-5. Aanvoer 1.648.020 stuks. Stemming kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50 gram f 9,82; 60 gram f 12,74; 65 gram f 15,04. Aardappelmarkt Rotterdam ROTTERDAM, 23-5. Prijzen exkl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c'.q. export. Klei-aardappelen binnenland. Bin tje 35-55 mm los verladen f 28,00- f 34,00; Bintje 50 mm opw. los ver laden f 62,00-f 65,00; Irene's 35 mm opw. f 35,00-f 42,00. Klei-aardappelen export. Bintje 35-50 mm los verladen f 14,00-f 23,00 en Bintje 50 mm opw. los verladen f 62,00-f 65,00. Voeraardappelen f 3,00-f 6,00. Stemming zowel binnenland als export kalm. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Arnhem: G. Post, Arnemuiden; te Bergschenhoek (toez.): Chr. van Andel, Heieren: te Genderen en Doeveren: A. A. A. Prosman, kand., Utrecht; te St. An- naland: W. Westland, Veen. Aangenomen naar Winterswijk: di'. L. J. R. Ort, Leeuwarden; naar Hilversum: H. P. Venema, Blaricum. Bedankt voor Bennekom: J. Jon- gerden, Hai'derwijk; voor Schoon hoven: H. Harkema, St. Philips- land; voor Dirksland (toez.): G. van den End. Papendrecht; voor Bever wijk-Heemskerk (wijkgemeente Be verwijk): J. Visser. Nieuw Stadska naal. Gereformeerde Kerken Benoemd tol leraar godsdienst aan de Chr. Scholengemeenschap te Amstei'dam-Oost: J. O. C. Bouma, Hilversum, die deze benoeming heeft aangenomen (per 1 augustus). Aangenomen naar Uti-echt-Noord: L. van der Veer, Oostei'woldc (Fld.) naar Rotterdam-Hillegersberg/Schie- broek: A. L. Janse de Jonge, Ispra Vai'ese (Italië). Gei-eformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Axel (2e predikants plaats): .1. Bomhof, Harderwijk; voor Mariënberg: R. T. Urban. Goes- Bi'ouwei'shaven. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Amersfoort: T. Har der, Rozenburg. Bedankt voor Woerden: B. Bijle- veld, Bussum. Gerefoi-meerde Gemeenten Bedankt voor 's-Gravenpolder en voor Den Haag-Centi'um: J. van Haaren, Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten in Nedei'land Bedankt voor Bruinisse: A. Wink, Veenendaal; voor H. I. Ambacht: M. van Beek, Opheusden. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen le Rottei'dam: W. J. van Beek, Utrecht. Doopsgezinde Gemeenten Beroepen te streekgemeenle Mid den-Friesland: J. Mantel; Damwou- de; te Schagen: H. Kossen, Ameland, die dit beroep heeft aangenomen. Geref. Gemeente Zicrikzee ZIERIKZEE. Woensdagavond 25 mei a.s. 19.30 uur ds. De Groot, Rijs- sen. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. De vijf Basken die uit Spaanse gevangenissen zijn vrijgela ten en de in Brussel ai'riveerden, hebben daar op een perskonferenite meegedeeld dat zij zo spoedig mo gelijk weer naai" hun land .willen te rugkeren. Ze beroepen zich daarbij op het feit dat Spanje de strafver- banning niet kent. HAMBURG. Een hoofdcommissa ris van de kriminele recherche in Hamburg, Rolf Grunert, is aange houden op grond van verdenkingen dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan spionage voor Oost-Duitsland, zo is in politiekringen vernomen. PAARDENSPORT Begunstigd door goed weer werd zaterdag door de L.R. en P.C. „Wes telijk Schouwen" in de eigen manege aan de Kloosterweg te Haamstede, onder het toeziend oog van het jury lid de heer A. Schillemans, een on derling concoui's georganiseerd. De pcnyruiilers en de berijders van het paard werden in de gelegenheid gesteld de B 1 en B 2 pi-oef te rijden en tevens de caprilli-proef te doen. Teruggezien mag worden cp een geslaagde dag, waarbij de leden el kaar in een prettige sfeer paid ij 'ga ven. Uitslagen De uitslagen B 1 pony's: I. Winmi- De grote beslissing 33. Svein wil er meteen driest op los stor men. „We kunnen hem zo maar niet aan dat boeventuig overlaten. Wie weet wat ze met hem van plan zijn!" Eric weet hem echter te bewegen niets te ondernemen. „Wat kunnen we doen?" zegt hij.' „Denk aan ons handjevol mensen. We zouden het maar erger maken. Ga terug en licht onze mensen in. Ze moeten terugtrekken naar de bosi'and en daar voorlopig afwachten. Ik blijf hier opletten". Inmiddels zijn op de trans van de burcht koningin A ran rod. Erv in. Ast ara en Halfra verschenen. In een oogwenk heeft Ararad de toestand overzien en reeds is haar plan ge maakt. „Ik ben koningin Aranrod!" roept ze Óndur toe, „en bereid le onderhandelen...." flier valt Erwin haar ontstuimig in de rede: „Er valt hier niets te onderhandelen, we slaan er op!" Met een gebaar legt Ax-anrod hem het zwij gen op en vervolgt, zich wederom tot Ondur kerend, die, kennelijk aangenaam verrast naar haar omhoog tuurt: „Ik wil onderhandelen, echter op drie voorwaarden". Ondur grijnst. „Voorwaarden zal ik wel stel len, maar zeg maar eens op, juffertje!" Dan klinkt Ai-ani'od's stem weer: „Ten eer- ste: uw krijgers trekken zich op ruim een pijl schot afstand terug". Ondur bar:-i in een budefend gelach uit cn zegt; „O ja? Zo, zo en wat nog meer?" „Ten tweede", gaat Aranrod onverstoorbaar voort, „moet die jongeman Axe dadelijk goed gekleed worden. Schande over u, iemand bij deze koude zo Le behandelen! En ten-derde zult ge geen aanval op de burcht doen en Axe vrijlaten. Dan zal ik, koningin Aranx-od, mij persoonlijk aan u ovei'geven". Deze woorden verwekken op de burcht gi-ote consternatie Allen schreeuwen doox-een en wil len Aranrod beletten aan haar voornemen ge volg te geven. Ondur echter is er erg xnee ingenomen en brult: „Goed zo, best, dat is afgesproken!" „Dat kan ik nooit goedkeuren", zegt Erwin hees. „En bovendien zal die kerel zijn woord nooit, gestand doen. Als er echt iemand gaat, wil ik dat zijn. Axe is mijn vriend". Met zachte stem zegt Aranrod: „Hel i.. mijn wens en als koningin heb ik hiei-in tc bevelen. Maax'", vervolgt ze, terwijl haar blik enigszins verdrietig op Erwin rust: „Ik wil het ook als liefhebbende vrouw Met dank aan Hem die leven gaf en leven spaarde, geven wij met grote blijdschap ken nis van de geboorte van onze zoon JAN CORNELIS l/N (JACCO) WILLY GOUDZWAARD Bruinisse, 23 mei 1977 Hoogaarsstraat 27 J. P. A. Rossël tandprotheticus Donderdags van 9.00-2.00 uur KUNSTGEBITTEN- REPARATIES 'aar u op kunt wachten! Korte Sint Janstraat 2 Zierikzec - Tel. (01110) 3573 IV* Niu/c Heden is in volle vrede des geloofs, na een geduldig ge- di-agen ziekte, in het St. Jozefziekenhuis te Heemskerk, ovex-leden, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma JANNA ADRIAN A NUIJENS weduwe van HENDRIK HARTOG op dc leeftijd van 70 jaar M. HARTOG C. P. WAAGEMANS-HARTOG J. WAAGEMANS A. M. M. SZABÓ-HARTOG S. SZABÓ ARXNKA en SANYIKA Heemskei'k, 21 mei 1977 Ruisdaelstraat 72 De overledene ligt opgebaard in hel uitvaartcentrum te Heemskerk, A. Verherentsti'aat 6. Bezoek aldaar van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in het Hervormd verenigingsgebouw te Zonnemaire, op woensdag 25 mei, om 13.00 uur, waax-na de teraax'debestelling zal plaats hebben op de begraafplaats aldaar. Heden is in het St. Jozefziekenhuis te Heemskerk over leden, onze geliefde zuster en schoonzuster JANNA ADRIANA NUIJENS weduwe van HENDRIK HARTOG .èeftijd van 70 jaar A. C. DE VLIEGER-NUIJENS P. J. DE VLIEGER Zonnemaire, 21 mei 1977 Dijk van Bommenede 10 l'red Visser 59 Vz pnt; 2. Erika Butler 58 pnt.; 3. Eljo Hanse 56Vz pnt.; 4. Marcel Romer en Arnold* Kriens 56 pnt.; 5. Margreet Boot en Leo Ver- seput 55 Vz pnt.; 6. Mii-anda van d'Avoii'd en Corina Reekhorst 54% pnt.; 7. Sylvia van d'Avcdrd' en Yvonne v. d. Hoek 54 pnt. B 2 pony's: 1. Ingeborg Jonker 63 pnt.; 2. Nico Dambruin 61 pnt.; 3. Jchan Bremer 60 pnt. B 2 paarden: 1. Inge v. d. Berg 61 pnt.; 2. Janet Gcense 60 pnt. Caprilli proef pony's: 1. Nico Dam bruin 132 pnt.; 2. Johan Bremer 124 Va pnt. Capritliproef paaiden: 1. Han Kx-ijger 125 pnt.; 2. Marjolein Jon- gert 122 pnt. ELLEMEET, 23-5. De bejaarden van Ellemeet zien terug op een ge slaagd dagje-uit naar Den Haag. Hel reisje vond vrydag 20 mei plaats en werd gemaakt met een toerwagen van firma Van Oeveren, PEKING. In Sjengjang, hoofdstad van de provincie Liaoning in het noox'doosten van China zijn deze maand acht mensen ter dood ver oordeeld. Een van hen werd veroor deeld wegens het luisteren naar een „vijandelijk radiostation" en het stichten van een „contrarevolutio naire partij". ROME. Een uit 24 leden bestaande bende, die vermoedelijk al dertig jaar schilderijen van de Grieks-Ita liaanse surrealist Gioi-gio de Chiri- co vei'valst heeft, is in het weekein de in Italië ontmaskerd. Een tiental galerijhoudei's was medeplichtig aan de vex'valsing. Een persoon is gear resteerd. HANOI. Dc Vietnamese regering heeft zondag een nieuw document in de openbax'ing gebracht, waarin de aanspi'aak staat vastgelegd van Viet nam op Amei'ikaanse economische hulp voor 111 miljard gulden. SALISBURY. In Rhodesië is een bus op een landmijn gereden. Bij de explosie vielen elf doden en zeven gewonden, allen zwarten. BONN. De Westduitse regering en de voormalige bondskanselier Kurt Georg Kiesirvger Loochenen met na druk de bewering van het Ameri kaanse tijdschrift „Time", dat Bonn Israël in 1968 geholpen heeft 200 ton uranium van een vrachtschip te la ten verdwijnen. LUXEMBURG. Hel Europese hof van justitie heeft een uitspraak over de kwestie of de nieuwe visserij- grens van Ierland in strijd is met de EG-bepalingen uitgesteld en de partijen opgedragen intussen naar een kompromis te zoeken. WASHINGTON. President Carter heeft generaal John Singlaub ont slagen als stafchef in Zuid-Korea wegens diens kritiek op dc Ameri kaanse plannen tot troepenterug- trekking, zo heeft het Witte Huis meegedeeld. DORTMUND. Dc mooiste West duitse hond komt uit Nederland: het is de Dobei'mann Pinscher, Candy van 't Smeulveen uit Hoogkei'k. Na urenlange vertoningen en verhitte debatten besliste de jury op dc Europa-tentoonstelling in Dortmund dat Candy „Miss Hond 77" was. Tweede op de schoonheids wedstrijd werd een foxterrier uit Dortmund. MOSKOU. Begin deze maand heeft een vloedgolf in het Koezbas- gebied in het zuiden van Sibei'ië grote schade aangericht, aldus bla den in Moskou. EDINBURG, Schotland. Koningin Elizabeth van Engeland heeft in de St. Gileskathedraal van Edinburg in Schotland haar zoon en opvolger, prins Charles, opgenomen in de oud ste Schotse ridderorde, de „Thistle". LONDEN. De „Nationaal Enter prise Board", de dienst die in 1975 door» de socialistische regering werd opgericht om het industriële horstel van Groot-■Brittannië. te coürdieren, heeft bekendgemaakt dat zij een ge rechtelijke procedure tegen het dag blad Daily Mail zal aanspannen we gens smaad. Via de Brouwersdam, het Botlek- gebied, de Beneluxtunnel en het Westland reed het gezelschap naar „Drievliet" in Rijswijk, waar de kof fietafel al gereed stond. Op de heen reis sprak de heer Van Tiggelen een welkomstwoord. Het speet hem dat het gezelschap, als gevolg van ziekte en andere omstandigheden, zo klein was. Hij bedankte voor de verleende bijdragen, waardoor deze reis moge lijk werd, en verwelkomde in het bij zonder zuster Van der Haven. Na de koffietafel werd de reis voortgezet naar Den Haag, maar het bezoek aan „Madurodam" ging niet door omdat het was gaan regenen. In plaats daarvan werd een bezoek gebx-acht aan „Panorama Mesdag". De x-eis terug ging via Rotterdam, met een onderbi'eking in café ,,'t Haantje". Over de Grevelingen- dam arriveerden de bejaai'den weer op Schouwen-Duiveland. Als feeste lijke afsluiting van deze geslaagde dag werd in café-restaurant „De Blauwe Keet" smakelijk gegeten. De heer Van Tiggelen bedankte na mens het komilé de chauffeur-reis gids en zuster Van der Haven. Na mens de bejaax-den spx-ak de heer L. D. Stoel een dankwooi'd tot het ko- mité, dat ook dit jaar alles weer tot in de pqntjes had voorbereid en ge regeld. LUSAKA. De Amei'ikaanse V.N.- ambassadeur Andi'ew Young heeft in Zambia verklaard, dat de V.S. hun ter beschikking slaande metho den zullen bezigen om de regering van Zuid-Afrika te duwen in de richting van een zwart meei'der- heidspewind. LONDEN. De Amerikaanse vice- president Walter Mondale is huis waarts gekeerd teneinde president Carter verslag uit te brengen van de besprekingen, die hij in de afgelo pen negen dagen gevoerd heeft in ondei'scheidenlijk Portugal, Spanje, Oostenrijk, Joego-Slavië en Enge land. HAMBURG.. Dc Westduitse over heid heeft in samenhang met de aanhouding van Rolf Grunert, de voorzitter van het verbond van Duitse rechercheurs, in het noorden van het land nog tien andere mensen die van spionage voor de DDR wor den verdacht, aangehouden. Geld voor vakantie ROTTERDAM, 18-5. De acht miljoen Nederlanders, die dit jaar op vakantie gaan of uit stapjes maken, zullen hieraan ongeveer 6 miljard uitgeven. De helft van de vakantiegan gers gaat naar het buitenland. f De meeste mensen reizen per f auto. De gemiddelde leeftijd van de reiziger, die het vlieg- f tuig naar zijn vakantiebestem- f ming neemt, is lager dan die f van de andere groeperingen, f Frankrijk is hel meest favo- f riet als vakantieland. f Dit schrijft de Nederlandse f Spaarbankbond in haar uitga- f ve „Geld Aktueel". De men- f v sen, die met hun vakantie in f J. Nederland blijven besleden f een bedrag van f 1,4 miljard, t f Aan buitenlandse vakanties J wordt 4 miljard uitgegeven. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3