Dierenasyl Ned. Vereniging Bescherming van Dieren komt aan Zandweg Zierikzee Toneelvereniging „Op Drift" hield jaarvergadering in Dorpshuis te Renesse De aardappelmarkt DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA Fransen zonder kranten TUINMAN Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon ERIKZEESCHE IEUWSBODE Vrijdag 21 mei 1976 132ste jaargang Nr. 21897 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, dondèrdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (Vm 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Vergadering raad Duiveland Voor totstandkoming anderhalve ton nodig ZIERIKZEE, 20-5. Voor de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Zeeland Noord en Zeeland Zuid, werd - met steun van de Serviceclubs op Schouwen-Duiveland - een stuk grond aangekocht aan de Zandweg, voor de bouw van een dierenasyl te Zierikzee. Medegedeeld werd dat de heer J. TI. Sandhovel - de vroegere voorzitter - zijn funktie als vice- voorzitter zal blijven vervullen en als financieel economisch deskun dige zijn adviezen aan de verenüging zal verstrekken. Werkgroep De grond werd gekocht voor een bedrag van f 20.000. Voor de gehele totstandkoming van het asyl ver wacht men f 150.000 nodig te hebben. Een bedrag dat door middel van allerlei akties (kollcktes, rommel markt, bazar enz.) bij elkaar moet worden gebracht. Voor de zorg be treffende de bouw werd door de serviceclubs de Stichting Dieren bescherming Schouwen-Duiveland geformeerd. De inmiddels gereed gekomen te kening voor het asyl werd voorge legd aan de gemeente en bevindt zich thans reeds bij de welstands kommissie. Eén en ander werd me degedeeld op de donderdagavond in het Hervormd Verenigingsgebouw gehouden vergadering van de Ne derlandse Vereniging lot Bescher- mirg van Dieren afdeling Zeeland Noord en Zeeland Zuid. De heer L. P. v. Gelder, voor-zitter van de vereniging vertelde buiten het nieuws over het Zierikzeese asyl ook iets over de asyis in Vlissingen en Middelburg. In Vlissingen heeft men te maken met wat financiële moeilijkheden en zal men genood zaakt zijn subsidie van de overheid aan te vragen. Het asyl in Middel burg is ondergebracht in een zeer oud gebouw, dat moeilijk te onder houden is. Getracht wordt samen te werken met de Stichting Dier in Nood, die een tweedeasyl in Mid delburg verzorgt. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Fusie De heer Van Gelder rcenule de grote inzet van de heer II. J. Dorre- man, beheerder van het thans nog in gebruik ztijnde asyl te Zierikzee. Op deze vergadering werd besloten de samenwerking tussen de afde lingen Noord en Zuid van deze vereniging voort te zetten en te trachten in het najaar een fusie te realiseren. Geluidhinderdag DEN IIAAG. .10-5. Dinsdag 25 mei a.s. is het geluidhinderdag. Ter ge legenheid hieivan organiseert de Nederlandse: Stichting Geluidhinder in de kqngfeszaal van het Bealrix- -rbouw vai. de Jaarbeurs in Utrecht een slr.d^ej ng. die voor een groot deel gewijlj zal zijn aan beschou wingen met betrekking tot geluid hinder, en tot het desbetreffende, eind vorig jaar bij de kamer inge diende, wetsontwerp. Het bestuur trad in zijn geheel af, maar stelde zich weer herkiesbaar. Per akklamatie werden de betuurs- leden herkozen en als nieuw be stuurslid van^ Schouwen-Duiveland werd meviouw C. J. v. Loon geko zen. Deze kreeg als eerste opdracht het uit de groruj stampen van een werkgroep ten behoeve van het nieuw te bouwen asyl in Zierikzee. Tydcns de rondvraag kwam aan de orde of het mogelijk was tot meer samenwerking te komen met de vele verenigingen, die voor de bescherming van dieren bestaan. Men was van mening dat versplin tering zo veel mogelijk moet worden tegengegaan. Tevens werd de mogelijkheid van een landelijke kollekte dag overwo gen. Toegezegd werd dat beide za ken aan de orde zullen komen op de Landelijke Algemene Vergadering op 29 mei a.s: te Utrecht. Na lv.i huishoudelijk gedeelte van de agen da werd de avond besloten met de kleuren geluidsfilm: „Van hond tot hond". PARIJS. Miljoenen Franse kranten lezers moeten het heden vrijdag zonder hun dagblad stellen, omdat de Grafische bond binnen de over wegend communistische C.G.T. on verwacht een 24 uursstaking had uitgeroepen. De kranten, die al ge zet waren, konden daardoor niet Verschijnen. De staking werd uitge roepen nadat de politie in Caen een drukkerij had ontruimd, die al maanden door arbeiders bezet was gehouden. Advertentie De heer D. Dokman 10 jaar regisseur RENESSE, 20-5. Vorige week werd in het dorpshuis van Renesse de jaarvergadering gehouden van de to neelvereniging „Op Drift". HAAMSTEDE. De Noordstraat in Haamstede op z'n mooist. De mach tige kastanjebomen pronken met hun bloesems en het asfalt glanst na een zacht meiregentje. Een ongekend stil moment in het dorp, dat ongetwij feld weer een zeer druk seizoen le wachten staat (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) De door 23 leden bezochte verga dering werd geopend door de voor zitter de heer M. de Hamer, die zich verheugd toonde over de goede op komst. Hp dankte alle leden voor de inzet die ze in het afgelopen sei- zcen hadden getoond. Verder dankte hjj de regisseur, de heer D. Dokman Na de afhandeling van de notulen en het financieel verslag werden in de kaskommissie mevrouw A. Verse- put-Sitters en de heer P. v. d. Aart benoemd. Er werd medegedeeld dat de donatie dit jaar was verhoogd van f 5,naar f 7,50 en er werd be sloten ook de kontributie te verho gen van 10,naar f 20,Verder besloot men volgend jaar op de twee e'gen uitvoeringen een verloting te houden. Medegedeeld werd dat van de gemeente f 500,subsidie is ont vangen. Verder werden de leden op de hoogte gesteld van het feit dat „Op Drift" de bejaardensociëteit heeft aangeboden in oktober het stuk De grote leugen te spelen. In de keuze kommissie werden be noemd de dames A. v. d. Wiel-Jan- sen, R. Gilijamse-Meijers en G. van Splunder. De voorjaarsuitvoering zal volgend jaar gegeven worden or ko ninginnedag. Op Drift zal dan 's- middags met een wagen deelnemen aan de optocht. Er werd besloten om mevrouw M. Dalebout-v. d. Sloot, die geen lid van de toneelver eniging is, maar die toch dit seizoen twee stukken heeft gesouffleerd, een bloemstukje aan te bieden. Tien jaar regisseur De heer D. Dokman werd gehul digd voor het feit dat hij 10 jaar lang regisseur van Op Drift is. In deze periode regisseerde hij 30 stuk ken. Hij werd toegesproken door de voorzitter en mocht een levensmid- lenmand in ontvangst nemen. Na de huldiging sprak de heer Dokman zelf enkele woorden om de vereni ging te bedanken voor hel kado. De geanimeerde vergadering werd besloten met de rondvraag, waarbij nog enkele aktuele zaken aan de or de kwamen. Nadat het zakelijke gedeelte van de avond was afgehandeld genoot men gezamenlijk nog van een door de fam. Hazebroek smakelijke be reide nasi-maaltijd. Rotan meubelen Manou- meubelen Zomer- meubelen Uit voorraad leverbaar bij: INTERIEURVERZORGING DEN HAAG, 20-5. Zonder de in de EEG en in Nederland genomen maat regelen zouden de aardappelprijzen dit seizoen nog meer zijn gestegen dan nu al het geval was. Dat de grootliandelsprijzen toch nog zo hoog zijn opgelopen komt vooral doordat, bij slechts beperkt veranderlijke consumptiegewoonten, de aardappcl- voorzieningssituatie in de EEG zich uiteindelijk krapper liet aanzien dan oorspronkelijk werd aangenomen. Minister Lubbers van economische zaken heeft dit donderdag gezegd in zijn mede namens minister Van der Stee gegeven antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Janssen (PvdA). De ministers menen dat de prijs stijging voor een zeer belangrijk deel ten goede is gekomen aan de aard- appclproducenten. De helft van de produktic wordt door de producenten in de vrye markt verkocht, zodat stijging van de marktprijs hier ge heel doorwerkt in de tclcrsprys. Veertig procent wordt verkocht door middel van zogenaamde poolovcr- eenkomsten of participaliecontrac- ten.10 procent op contract cgen een vaste prys. Bij deze verkoopmetho des zal een gedeelte van de markt prijs in de telersprijs doorwerken. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. ZIERIKZEE. Moeder zwaan op het nest bij de Zuidwellebrug is er ken nelijk weer helemaal bovenop. Trots bewaakt ze haar jong, misschien met wel wat meer dan normale zorg, want vorige week werd een bebroed, ei uit het nest geroofd en volkomen zinloos op de Wandeling gesmeten. Het jonge zwaantje dat gespaard is gebleven, heeft een veilig plaatsje gevonden tussen moeders enorme vleugels. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Wat men niet weet verloren f te hebben, is niet verloren. f SYRUS. Verwachting tot zaterdagavond: Op de meeste plaatsen droog Vannacht nog hier en daar een bui en enkele mistbanken; morgen ver spreide opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer; zwakke tot ma tige naar zuid krimpende wind; mi nimumtemperaturen ongeveer 6 gra den, maxima morgen circa 17 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min-^ stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 mei. Zon op 4.36, onder 20.37 Maan op 1.47, onder 13.54 23 mei. Zon op 4.35, onder 20.39 Maan op 2.07, onder 14.58 24 mei. Zon op 4.34, onder 20.40 Maan op 2.28, onder 16.02 Nieuwe maan: 29 mei (2.47). HOOG- EN LA AG WATER 22 mei 23 mei 24 mei Hoogwater 9.54 22.14 11.05 23.26 12.15 Laagwater 3.26 16.07 4.29 17.12 5.38 18.13 Doodtij: 23 mei. MANILLA. Het Filippijnse Rode Kruis heeft vrydag bekendgemaakt, dat de overstromingen op de Filip pijnen als gevolg van de wervelstorm Olga aan 19 mensen bet leven heb ben gekost. Zestien van hen zyn ver dronken. Het aantal daklozen be draagt 12.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1