Mevrouw J. B. Boertien-Velema bezocht Rode Kruis Ziekenhuis KELTUM j TROMP (ft) I EDELSTALEN CASSETTES Kennismakings bezoek commissaris dr. Boertien AANTREKKELIJKE SHOW „KUNST EN EER" EN „RUST ROEST" OP HET HAVENPLEIN 2 Praatuurtje met de vrouwenverenigingen KARATE AMAZONES AGENDA ZIER1KZEE, 18-5. Na de ontvangst op het stadhuis en de rondrit door Zierikzee, samen met haar echt genoot, hraeht mevrouw J. B. Boertien-Velema dins dagmiddag een bezoek aan het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Mevrouw Boertien-Velema bezocht het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zij wêrcl daarbij vergezeld door mevrouw J. M. J. de Meester-Post, mevrouw J. A. Doeleman-Buyze, mevrouw Chr. v. Ommeren-Ver- woert en mevrouw M. By de Vaate- Legemaate. De dames werden wel kom geheten door de economische direkteur van het ziekenhuis, de heer C. G. Langelaar en door de ad- junkt-direktrice mevrouw A. Kort- leve. In de ontvangstkamer gaf me vrouw Kortleve een korte uiteen zetting over de naam en de tot standkoming van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Verder gaf zij een uitleg van het personeelsbestand en de indeling van het bestuur. De ad- junkt-direktrice vertelde dat het ziekenhuis grote steun ondervindt van het Bode Kruis te Zierikzee, waar men ten allen tijde kan aan kloppen voor hulp. De binding met Zweden komt nog slechts tot uiting door middel van de insignes op de kleding. Mevrouw Kortleve vertel de dat in de keuken binnenkort een nieuwe lijn in gebruik zal worden genomen, die de maaltijden gepro portioneerd aan de patiënten door geeft. Mevrouw Boertien vroeg naar de mening van de adjunkt-direktrice over het werken met niet-verpleeg- kundige krachten. Mevrouw Kort leve antwoordde hierop, dat zij uitèraard het liefst met volledig ge diplomeerd personeel zou werken, maar dat dit in de praktijk onmoge lijk is. Mevrouw De Meester was van mening dat het moeilijk is om leken in te passen in de verpleging, maar dat deze mensen wel een goe de taak kunnen vervullen als gasl- Advertentie 42-delige - 6 persoons v.a. 185,— in gralis geschenkcassette vrouw of gastheer, die de patiënten en bezoekers in een ziekenhuis weg wijs kunnen maken en op hun ge mak kunnen stellen. Vei-volgens werd het gezelschap rondgeleid door het ziekenhuis, dat thans een flinke opknapbeurt ondergaat. Ontmoeting met organisaties Na dit bezoek aan het Rode Kruis Ziekenhuis had mevrouw Boertien in de burgemeesterswoning een ontmoeting met, enkele afgevaardig den van plaatselijke vrouwenver enigingen en -organisaties. Me vrouw Boertien bleek zeer geïnte resseerd te zijn in het Zierikzeese verenigingsleven en stelde, de aan wezige dames diverse vragen. Me vrouw Assendorp gaf een toelich ting op het werk van de Vrijzinnige Hervormde Vrouwenvereniging! Na mens de Gereformeerde Vrouwen vereniging „De Lampen brandende" sprak mevrouw Van der Sluis-de Kok. Mevrouw Beije van de Unie Van Vrijwilligers vertelde dat deze vereniging een groot aantal leden heeft, waarvan helaas slechts een kleine groep werkende leden ge noemd kan worden. Mevrouw Schot-De Regt zei dat de Hervorm de Vrouwenvereniging „Wees een zegen" binnenkort in staat is de jaarlijkse feestavond voor het eerst door eigen leden te laten verzorgen. Mevrouw J. de Boer-de Ruiter vertelde over het werk van de Chr. Gereformeerde Vrouwenvereniging „Tabitha". Mevrouw C. de Graaf, die sprak namens de Vrouwenbond Leger des Heils, zei dat deze bond zich in eon goede belangstelling kan verheugen. Mevrouw Leurs-Kwaak van het Vrouwenkontakt PvdA vertelde dat ook dames met een an dere politieke overtuiging van deze vereniging lid kunnen zijn. Me vrouw Schot-Rentier zei dat de Vissers vrouwenvereniging „Nooil- gcdaeht" een vereriiging is vari vrouwen van mossel vissers. Mevrouw Boertien had veel be langstelling voor het werk van de Vrouwen Adviescommissie voor de Woningbouw op Schouwcn-Duive- land. De vertegenwoordigster van deze commissie, mevrouw Volmcr vertelde dat men twee jaar geleden was gestart en dat thans aanzien lijke resultaten zyn geboekt. fa' O (MOURER) Hdvenplein 1 V,* ndasl 's Grdvcnsloen 'f Tel. (01110) 2443 BIRMINGHAM, Michigan. Twee pastels van Degas en een van Renoir waren tijdens de grote schoonmaak in een huis in Detroit bijna met de vuilnisman meegegeven. De cige- nuars wilden de onbekende werken wegdoen maar op het laatste ogen blik besloten /.ij er de plaatselijke kunsthandelaar bij te halen. Deze stelde vast dat het authentieke wer ken van Degas en Renoir betrof. De commissie fungeert als spreek buis van de bewoners bij de bou wers. De woningbouwverenigingen houden werkelijk rekening met de adviezen van de V.A.C. De Sorop- fimisten weiden vertegenwoordigd door mevr. T. Braai. Dit is een ver eniging van zelfstandig werkende vrouwen. De vereniging is tc verge lijken met de Lionsclub en de Ro- taryclub, waarmede ook wel enige samenwerking bestaat. Tot slot van deze ontmoeting kwam nog naar voren dat vrijwel alle verenigingen en organisaties moeite hebben met het aantrekken van jonge leden, evenals methei- vinden van men sen, die een bestuursfunktie willen bekleden. (Vervolg van pag. 1) Bovendien was hier gelegenheid tot bezichtiging van een kleine fo toexpositie. Na een kijkje te heb ben genomen in stadhuis en mu seum werd de gasten een rondrit aangeboden volgens een vastgestel de route dooi- de gemeente, waarbij burgemeester De Meester een korte toelichting gaf op tal van zaken. De rit werdi onderbreken voor een korte wandeling in hel Havenkwar tier; -te voet werd een kijkje, geno men bij de bouw'van de woningen in de Venkelstraat. Na de rondrit brachten de dames van het gezelschap met mevrouw Boertien een bezoek aan hef Rode Kruisziekenhuis( Zie elders in dit nummer). De commissaris vervolgde intus sen zijn programma met een bezoek aan de N-.V. Koninklijke Zeelandia Algemeen Zeelandia-direkteur de heer M. Doéleman H. J. zn. verwel komde de heren, die daarna een filmpje te zien kregen over de ont wikkeling van Zeelandia van het eerste begin tot de dag van vandaag Het bezoek werd besloten, met een korte rondgang in de fabrieksge bouwen op het industrieterrein. Pre cies volgens hét tydschema kon hierna de bespreking met de ge meenteraad van start gaan. Het bezoek van de commissaris werd met recht een kennismakings bezoek tijdens de zeer druk bezochte ontvangst ten stadhuize waarbij zeer velen uit de bevolking de fyeer en mevrouw Boertien persoonlijk kon den ontmoeten. Deze ontvangst vond plaats na afloop van de raadsverga dering. Flitsen uit het buitenland LUXEMBURG. De Arabische sta ten hebben in Luxemburg de lan den van de Europese gemeenschap mét klem gevraagd Israël onder druk te zetten om het zelfbeschik kingsrecht van de Palestijnen le erkennen en de bezette Arabische gebieden te ontruimen. PEKING. Twee mensen die schul dig waren bevonden aan de rellen van 5 april op het plein van de He melse Vrede in Peking, zyn eind april terechtgesteld. De executie is bekendgemaakt op officiële muur- kranlen, die in Chinese provincie steden zijn aangeplakt. BRESCIA. De Russische pianist Joeri Jegorow wordt sinds maan dagavond in Italië vermist. Hij ver dween kort voor hij ten concert zou geven in Brescia, waar een in ternationaal festival voor eigen- tijdsi: muziek woidt gehouden. ROME. Rokers in Italië /.uilen van af 2 juni genoegen moéten nemen met een gedeeltelijk rookverbod. Op die datum .reedt een wet in werking die de blauwe walm uit bioscopen, theaters, restauraties, bibliotheken en andere openbare gebouwen ver bant, voor zover deze niet zijn uit gerust mét luchtverversingsinstalla- ties. WENEN. Bij een botsing tussen de exprestrein „Beograd" en een goede rentrein zijn bij hel station Barndorf in de Oostenrijkse provincie Stier marken 26 -personen gewond. Van drie van hen is de toestand ernstig. Het ongeluk zou zijn veroorzaakt door een verkeerd sein. BEIROET. De progressieve!! in Libanon hebben alle by de burger oorlog betrokken partijen voorge steld deel te nemen aan een ronde tafelconferentie on tot een algemeen politiek akkoord te komen en de huidige cirisis op te lossen. BOGOTA. Een grote vloedgolf heeft verscheidene plaatsen aan de Cblumbiaanse Stille-Oeeaankust on der water gezet.. Huizen, schépen en plantages werden verwoest. SEOEL. Bij.een busongeluk op de hoofdweg van Seoel naar Poesan zijn zeker 23 mensen omgekomen. Er vielen 23 gewonden. Dit heeft de po litie in de Zuidkoreaanse hoofdstad meegedeeld. De, chauffeur verloor de macht over het stuur nadat de bus een stuk metaal had geraakt dat een vrachtauto had verloren. HANNOVER. Over de hele wereld zullen in 1990 waarschijnlijk 45 mil joen personenauto's worden gepro duceerd. In, 1975 bedroeg de wereld- produktie 32,9 miljoen stuks. Dat heeft de president van Volkswagen, Toni Schmückèr, gezegd op de jaar lijkse bijeenkomst van de Westduitse automobielclub (ADAC). MOSKOU. Alle industriële en landbouwondernemingen, huizen en ander eigendom dat door buitenlan ders in Angola is achtergelaten zal door dé staat in. beslag worden geno men, zo heeft het Sowjetrussische persbureau Tass bekendgemaakt. NEW YORK. De commissie van de Verenigde naties voor „de inachtne ming van de onvervreemdbare rech ten van het Palestijnse volk" heeft woensdag aanbevolen juni 1977 als tijdslimiet te stellen voor een Israë lische terugtrekking uit de bezette Arabische gebieden. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. vrijdag-, zaterdag- en zondagavond ROBERT WIDMARK LINCOLN TATE-LUCRETIA LOVE regie:AL BRADLEY 100 uitdagende amazones waren duizend mannen te sterk! lechniscope EURD-CINIRRHIM Toegang 18 jdar Aanvang 20.00 uur Volgende week: DR. PULVER ZAAIT PAPAVERS De beste Nederlandse film van de laatste tijd: WASHINGTON. De Amerikaanse subcommissie van buitenlandse za ken voor Afrikaanse aangelegenhe den heeft meegedeeld.dat zij volgen de week openbare hoorzittingen zal houden over de voorgestelde yerkoop van twee kernreactoren aan Zuid- Afrika. BELGRADO. De moeizame, lang durige en kostbare aanleg van een spoorlijn van de Joegoslavische hoofdstad Belgrado naar de zuide lijke kustplaats Bar is voltooid. Eind mei wordt de enkelsporige lijn door het Balkanlandschap geopend. Haringvloot uitgevaren DEN HAAG, 19-5. In de nacht van dinsdag op woensdag is een gedeelte van de haringvloot uitgevaren. Het gaat om de schepen die op de Noord zee haring gaan vissen. Zij mochten vanaf woensdag 0.00 uur vertrekken. ZIERIKZEE, 19-5. Een aantrekke lijke .muzikale show opgevoerd door de l£on. Harmonie „Kunst en Eer" en de drumband, trompetterkorps en majorettes van „Rust Roest" vormde de afsluiting van het bezoek dat commissaris dr. C. Boertien en mevrouw J. B. Boertien-Velema aan Zierikzee brachten. Rond kwart over negen namen de gasten en het ontvangende college van b. en w. plaats op de banken op het Havenplein, die kort daarvoor door een attente politieagent droog gemaakt waren. De regen was Zie rikzee deze avond zo welgezind om net voordat de show begon op te houden. In een gezamenlijke opkomst pre senteerde de in goed kombinerende en kontrasterende kleuren rood, wil en zwart, geklede muzikanten en ma- joretten zich aan het publiek. Taptoe ..Kunst en Eer" o.l.v. E. A. de Looff en met W. de Oude als lambour- maitre voerden een taptoe uit op de vrolijke tonen van bekende marsen als Happy End, Militairy Escort en Gouden Plak. In een pittig tempo nam „Rust Roest" hierna de show over. Op muziek van o.a. de ever green Oh when the saints go mar ching in, de wals Gold and silver, het swingende Rock around the clock en de pas ingestudeerde Blues March lieten ze een goed en vlot stuk show- werk zien. Gezien het herhaaldelijk spontaan opklinkende applaus viel dit ongetwijfeld ook zeer in de smaak van het in redelijke getale opgekomen publiek. Gezamenlijk brachten de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een Rus sische taptoe, met koraal. Het Zeeuwse volkslied besloot deze goed geslaagde show. Na het muzikale festijn werden aan de commissaris voorgesteld diri gent E. A. de Looff en tambour- maïtre W. de Oude - die deze avond zijn debuut maakt - de leider van „Rust Roest", de heer Chris Timmer man, Miss Majorette Marian Keus en instrukteur-tambourmaïtre Ton- nie Scherpenisse. De majorettes marcheren het Haven plein op (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zierikzee Herv. Ver.gebouw. Afdeling Zeeland Dierenbescherming, 20.00 uur. R.K.-centrum, Mosselstraat, 19.30 uur, U.V.V.-contact-avond. Haamstede 13.30 uur, tocht door de Domeinen, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Gem. Haamstede G.B.S. 19.30 uur ds. P. J. Dorsman, Staphorst Burgh RAVASA, 19.00-21.00 uur, verkoop boeken bibliotheek. Scharendykc Geref. Jeugdgbouw, 20.00 uur, ver gadering AR-kiesvereniging Mid- denschouwen. Clubhuis Sportveld, 20.00 uur Le denvergadering Z.S.C. '62 Zonnemairc Café Bommenede, 20.00 uur, algeme ne ledenvergadering afdeling Brou wershaven Ned. Rode Kruis. Vrijdag 21 mei Zierikzee Chr. Geref. kerk. 20.00 uur, Jubi leumzangavond ..Dc fvofstem". Concertzaal 20.00 uur Filmvoor stelling „Karate-Amazones". Scharendijke: Clubhuis Sportveld, 20.00 uur Le denvergadering Z.S.C. '62. Nicuwerkerk Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade ring gemeenteraad. Dorpshuis, 20.00 uur, feestavond voor leden en donateurs van SKNWK. Zaterdag 22 mei Goes 10.00 uur „Prins van Oranje", Stu diedag N.V.S.H. Zierikzee Werkvoorzieningsschap „De Zuid hoek", Havenstraat 1, 9.00-12.00 uur Open Huis. Concertzaal 20.00 uur Filmvoor stelling „Karate-Amazones". Brouwershaven Hotel Graaf Floris V, 14.00 uur, start wandeltocht. Markt, 14.15 uur, excursie „Stad en Lande". Zonnemaire Mobieïe tent schoolplein 19.45 uur concert „Luctor et Emergo". Ouwerkerk Paviljoen „De Vier Bannen", 17.00 uur, opening Aquarium-tentoonstel ling. Zondag 23' mei Zierikzee Concertzaal 20.00 uur Filmvoor stelling „Karate-Amazones". Maandag 24 mei Zierikzee Zaal Chr. Ger. Kerk. A.R.-kiesvere- niging, 20.00 uur. Zonnemaire Wijkgebouw Groene Kruis, 14.00 uur, start zuigeling- en kleutercursus. Dinsdag 25 mei Oosterland Chr. Scholenkomplex, Weelstraa.t, 20.00 uur, ledenvergadering „Radda Bamen". Vrijdag 28 mei Zierikzee „De Zeeuwsche Herberghe", 19.30 uur, open toernooi snelschaakkam pioenschap Schouwen-Duiveland. Zaterdag 29 mei Bruinisse Herv. verenigingsgebouw, 11.00 uur- 17.00 uur, postzegelruilbeurs. Vrijdag 4 juni Dreischor Dorpshuis, 20.00 uur, officiële ope ning bazar t.b.v. nieuwe instrumen ten muziekvereniging „Crescendo". Zaterdag 5 juni Dreischor Dorpshuis, vanaf 10.00 uur 's mor gens, bazar t.b.v. nieuwe instrumen ten muziekvereniging „Crescendo". Maandag 7 juni Dreischor Dorpshuis, vanaf 10.00 uur 's mor gens, bazar t.b.v. nieuwe instru menten muziekvereniging „Crescen do". Donderdag 10 juni Goes Alg. vergadering aandeelhouders N.V. Watermij. Zuid-West-Neder land, 15.00 uur hoofdkantoor van de vennootschap. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na halt zet Redaklle: In verband met ziekte van de re- dakteur is de redaktie uitsluitend bereikbaar onder nr. (01110) 2416. Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2