In Dreischor komt grote bazar ten bate van jubilerende muziekvereniging „Crescendo" &otk Praatje ds. De Jonge hervormde vrouwenvereniging te Bruinisse Rode Kruis Bruinisse organiseert wandeltocht Verbouwing van een bekend pand aan de Kerkring te Nieuwerkerk Scliouwen-Duivelaiidse jeugd bezocht jongerendag in „De Vroone" te Kapeile ONPLEZIERIG SLOT VAN OVERIGENS GESLAAGDE VOETBAL-PRETDAG JEUGDSOZEN VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Verkoop van fraaie handwerken STREEKNIEUWS 4 DREISCHOR, 17-5. In het kader van het 75-jarig be staan van de muziekvereniging „Crescendo" te Drei schor, wordt een grote aktie gevoerd om het jubile rend korps in de gelegenheid te stellen nieuwe instru menten aan te schaffen. Om dit doel te kunnen bereiken werd een klein werkcomité gevormd onder leiding van de heer H. M. van Keulen, dat wil proberen de beno digde f 30.000 bijeen te brengen. Een aantrekkelijk onderdeel van de aktie „vernieuwing instrumenta rium Crescendo" vormt een groot opgezette bazar, die op vrijdag 4, za terdag 5 en maandag 7 juni aan staande zal worden gehouden in het Dorpshuis te Dreischor. De bazar tl vrijdagavond 4 juni officieel worden geopend door de echtgenote van de burgemeester van Brouwershaven, mevrouw Schou- wennaar. De officiële opening zal worden voorafgegaan door een rond gang van het jubilerende korps door Dreischor. Op zaterdag 5 en maan dag 7 juni is de bazar elke dag vanaf 's morgens tien uur geopend. Hel ziet er naar dal de bazar een grote trekpleister vcor het publiek zal vormen want er komen vele leuke attrakties. Fraaie handwerken Het werkcomité heeft niet ver geefs een beroep gedaan op een aantal dames uit het dorp die goed kunnen handwerken. Gedurende de afgelopen maanden hebben die da mes druk gehandwerkt, gebreid, ge naaid en gehaakt. De afgelopen win termaanden werd op gezellige wijze samengewerkt onder leiding van mevrouw W. E. van' Keulen-Russell. Als gevolg van die vele ijverige uurtjes handwerken zullen op de bazar vele nieuwe goederen te koop kunnen worden aangeboden. En de kwaliteit van de goederen, zoals kussens, fraaie tafelkleden, poppen- kleertjes en vele andere leuke arti kelen is gezien de inzet van het „produktie-team" ongetwijfeld van eerste kwaliteit. Op de bazar zullen niet alleen goederen te koop worden aangebo den want er zal ook volop gelegen heid zijn tof amusement. Er wordt namelijk gezorgd voor een flink aan tal attrakties, zodat de bazar wel eens zal kunnen uitgroeien tot een kleine kermis. Imn^ers, er komen: een rad van avontuur, eèn schiet tent, een bussewerptent, een grab belton voor de kleintjes en een en- veloppen-trektent. Do inrichting van de kramen zal door vrijwilligers uit het dorp worden verzorgd. Boven dien komt er een speciale gelegen- Advertentie DAMESTASSEN Elegant, toonaangevend en ruime keus CA0WZ DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE heid voor het gebruiken van een kopje koffie, thee en limonade. Loterij Enige maanden geleden is de ak tie voor nieuwe instrumenten al van start gegaan met een grote lo terij met 15.000 loten. De trekking van deze loterij zal uiterlijk op 30 juni aanstaande notarieel moeten plaatsvinden. De lotcnverkoop is goed verlopen maar er zijn nog altijd loten verkrijgbaar. Er zijn nu nog tussen de drie en vier duizend loten te koop. Gehoopt wordt uiter aard dat dit restant vlot van de hand zal gaan. Een flinke bijdrage aan de fonds werving werd verkregen dankzjj een toezegging uit het Anjerfonds ten bedrage 'van f 5000. Een grote olie- bollenaktie op oudejaarsdag resul teerde in de verkoop van 7000 olie bollen. Dankzij deze oliebollenaktie kon niet minder dan circa f 2000 aan het instrumentenfonds worden toe gevoegd. Ongetwijfeld zullen zeer velen uit Dreischor en uit wijde omgeving een bezqek brengen aan de bazar in het Dreischorse Dorpshuis, zodat op nieuw van een succesvolle aktie ten bate van het jubilerende „Cresendo" zal kunnen worden gesproken. BRUINISSE, 17-5. De Hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" vergaderde vorige week dinsdag avond in de Christelijke Nyverheids- school voor meisjes. De presidente mevr. De Waal-Jumelet opende de avond met een woord van welkom. Als nieuw lid werd deze avond mevr. Kik-Schoenmaker welkom ge heten. Na het zingen van Psalm 68 vers 10 ging de presidente voor in gebed. De inleiding werd verzorgd door mevr. De Koning-Jumelet. en BRUINISSE. 17-5. Zaterdag 5 juni a.s. organiseert het Rode Kruis van de afd. Bruinisse weer een wan deltocht over 5 10 en 15 km. Deze wandeltocht zal dit jaar worden vooraf gegaan door de drumband van „Nu met Hope". De start zal zijn van af 't Durps'uus aan de Grevelin- genstraat. De wandeltocht staat in het teken van het 20 jarig bestaan van de afd. Bruinisse van het Ned. Rode Kruis. Daarom zal aan iedere deelnemer een herinnerings me daille worden uitgereikt na het vol brengen van de tocht. Aan degenen die de Bruse wandeltocht voor de tweede, derde of vierde keer mee lo pen zal tevens het nummertje wor den uitgereikt. In de hal van 't Durps'uus zal een stand van het Welfare werk aanwezig zijn voor de verkoop van artikelen die door werksters van deze groep zijn ver vaardigd. Daarom is het voor dege nen die niet aan de wandeltocht deelnemen de moeite waard een kijkje te komen nemen. Het pand Kerkring 31 run de heer J. Tanis, dat thans een grote verbouwing ondergaat NIEUWERKERK. 17-5. Hel van ouds Bekende pand Kerkring 31, het vroegere armenhuis en sinds twin tig jaar in eigendom van de heer J. Tanis voor meubel- en antiekres tauratie, wordt thans verbouwd. Ondanks het feit dat dit een ra- dikale verbouwing wordt, blijft de gehele oude voorgevel in takt. Be treedt, men het pand dan ziet men dat links van de deur een zeer ge riefelijk woonhuis en rechts een keurige, behoorlijke grote werk plaats wordt gebouwd. Binnenkort zijn dus woning er> antiek werkplaats van de familie Tanis onder één dak ondergebracht. Het enige dat aan de buitenkant verandert, is de bouw van twee dakkapellen, uiteraard1 in oude stijl. Door afbraak van vroegere stuk ken van dit pand werd een prach tige grote ruimte verkregen. Aan de achterzijde zal een platdak wor den aangebracht. De verbouwing is een bewijs dat moderne efficiëntie en antieke schoonheid samen kunnen gaan. naar Giethoorn, het „Hollandse Ve- netië". (hu zeven uur in de morgen start de bus van de fa. Van Oeve- ren uit Zierikzee. Er zal weer een koffiemaaltijd en een diner worden aangeboden. In Giethoorn zal er ge punterd worden, een attractie waar van deze mooie plaats beroemd ge worden is. De terugtocht zal via Utrecht geschieden, een andere rou te dan de heenreis. De kosten zuilen per persoon 1" 40,- bedragen alles in begrepen. Het bestuur geel't de ge legenheid aan de bejaarden, die wil len deelnemen aan deze unieke veis, zich op te geven voor of op vrijdag 4 juni a.s.. Opgaven kunnen gedaan worden bij J. P. Boogert, Lange Dreef; J. A. Beije, Van den Abeele- straat; Mach. Dalebout, Groenen- daal; C'. d Later, Sint Joostdijk en bij de voorzitter: Matth. Steen- poortc, Zeedijk. BRUINISSE Schoolreisje Chr. school De leerlingen van de Christelijke basisschool gaan ook dit jaar weer een schoolreisje maken. De leerlin gen uit klas 1 en 2 gaan 24 mei naar de Efteling. Om half negen vertrek ken ze, en om ongeveer half zes zijn zo weer terug in Bru. Klas 3 en 4 gaan 3 juni naar Slot Loevestein, Spoorwegmuseum in Utrecht en Ouwehands dierenpark. Zij vertrekken om 8 uur 's morgens en komen omstreeks zes uur weer terug. De leerlingen uit de twee hoogste klassen gaan 1 juni op stap, en gaan naar Amsterdam en omstreken. De- ZIERIKZEE. 17-5. Zaterdag j.l. or ganiseerden het CJV en het PGCJ een jongerendag in Kapeile. Deze dag was bedoeld als voorlopige af sluiting van de door beide organisa ties gevoerde aktie „Op de ketting". De opbrengst van deze aktie was bestemd voor het plaatselijk en pro vinciaal jeugdwerk en voor een vluchtelingenprojekt van do Y."M.C. A. in Ethiopië. Het middagprogramma was ge richt op de 8- tot 16-jarigen. Ruim 70 jongeren van Schouwen-Duive- land (allen lid van plaatselijke C.J.V. groepen) waren 's middags in Kapei le aanwezig. Daar werd een ruim „gesorteerd" programma geboden. Er was film, zang, kreatief spel, volksdansen, buitenspel en alle aan- ze groep vertrekt om half acht en zijn plusminus half zeven weer thuis. Naast meester of juf zullen de dames van de oudercommissie weer als gastvrouwen optreden. Ho pelijk zal het weer er aan meewer ken dat deze uitstapjes weer onver getelijke dagen zijn voor de kinde ren. wezige jongeren (ruim 300) maakten een papieren bloem. Deze bloemen werden daarna in groepjes van vier naar in de buurt van de „Vroono" wonende bejaarden gebracht. Zang en volksdans Aan hel eind van de middag kwa men allen weer bij elkaar in de gro te zaal waar massaal werd gezongen en gevolksdanst onder leiding van de heer Van Damme van Vodago uit Goes. Tenslotte werd via een speciaal ge construeerde „centenklok" de voor lopige opbrengst van de aktie bekend gemaakt. Dit bleek ruim f21.000, te zijn. 's Avonds was er een programma voor de boven 16-jarigen. Er werd begonnen met een speurtocht en ver der was er die avond nog een alter natieve verloting, lcabaret en werd de muziek verzorgd door de groep „Silly Thing". Ook 's avonds was er een flinke delegatie van Sc-houwen- Duiveland aanwezig. Deze hele dag werd belangeloos verzorgd door vrijwilligers uit bei de organisaties, bijgestaan door de beide jeugdwerkadviseurs Marten Wiersma (P.G.C.J.) en Engel Rein- houdt (C.J.V.). Jongeren bijeen te Zonnemaire was uit 1 Corinthiërs 15 vers 1 tot 7. Aansluitend hierop werden de ver zen 65 en 88 van Psalm 119 gezon gen. Vervolgens las mevr. Kik-Bou- deling een verslag voor van de ge houden leden jaarvergadering in Utrecht. Daarna volgde pauze met koffie en thee. Lezing en discussie Na de pauze kreeg ds. De Jonge het woord, en hield een inleiding over het onderwerp „Overwinning over de dood". Eerst schetste hij de strijd, die de moderne mens voert om de dood uit te stellen, psychisch te verdringen of ermee in het reine te komen. Vervolgens sprak hij over dodenrijk, hemel en hel als bijbelse realiteiteh. 'Hij toonde aan, dat naar mate in de geschiedenis der openba ring de mogelijkheid van het eeuwig behoud nader ontvouwd wordt, tegen de achtergrond van de contouren van de hel scherper getekend wor den, De hemel duidde hij als „de ruimte van Gods liefde". Lichaam en geest vergaan, maar ons „ik" ont vangt een nieuwe bestaansvorm. Gods handelen gaat niet op in de tijd. Hij is evengoed de schepper van de ruimte. De hemelse werkelijkheid gaat het onze te boven, maar men mag er ruimtelijk over denken. Toch gaat het om iets voorlopigs, een „be waarplaats". Tenslotte zal Gods Rijk op aarde neerdalen. Zonder het Pa as- feit was er geen kerk.ontstaan. De kerk is dus in zichzelf een teken van de overwinning op de dood in Jezus Christus. De lezing werd gevolgd door een levendige discussie. De president dankte ds. De Jonge voor de mooie inleiding, waarna op verzoek van mevr. Deurloo-Hanse gezang 62 de verzen 1 en 4 gezongen werden. Ds. De Jonge sloot de avond met dankgebed. HAAMSTEDE Heropening Modehuis Stout Het Modehuis Stout aan de Noord straat te Haamstede is vrijdagavond na een aanzienlijke uitbreiding, waarbij winkeloppervlakte werd verdubbeld, heropend. Voor de kliëntele is nu een over zichtelijke geheel geschapen daar nu de dames en heren afdelingen alsmede kinder en babykleren in aparte afdelingen zijn onder ge bracht, terwijl de kollektie als zo danig een belangrijke uitbreiding onderging. Al met al betekent deze belangrijke uitbreiding een aan winst voor de kern Haamstede. Het werk is in record tempo door de hoofdaannemer Bijkerk B.V. te Burgh uitgevoerd. Bij de opening gaven burgemeester en mevrouw Everwijn blijk van hun belangstel ling. Ter gelegenheid van de her opening kreeg zaterdag iedere klant oen plant voor in de tuin aangeboden OOSTERLAND Bejaardenreis op 9 juni Onder auspiciën van het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging maken de bejaarden van Oosterland weer hun jaarlijkse reis te maken, nl. op woensdag 9 juni a.s. Via Am sterdam-Bijlmermeer gaat de tocht ZONNEMAIRE, 17-5. De közeii-voethalpretdag, een loel'iiooi le Zdnneinaire, waaraan door alle jeugdsocië- lelten van Schouwen-Oiiiveland werd deelgenomen, heefl uit sportief oogpunt bezien een erg onplezierig en onbevredigend slot gehad. Aanleiding hiertoe was het gedrag van de jeugdsoos Theseus uit Zonne maire in de finale wedstrijd voor de le en 2e plaats tegen „Big S" uit Burgh-Haamstede. Nadat in deze wedstrijd de eerste speelthelft met dubbel blanke stand was afgesloten, wist Big „S" na de hervatting te scoren. Volgens de spe lers van Theseus, het enige team waarin spelers stonden opgesteld die in een veteranenploeg niet had den misstaan, was dit doelpunt in buitenspelpositie gescoord. Heftige protesten van de kant van de The seus spelers waren het gevolg met als klap op de vuurpeil dat de he ren niet meer verder wensten te spe len. Wij willen hier in het midden laten of dit doelpunt inderdaad wél of niet in buitenspelpositie werd ge scoord. Aangenomen dat dit inderdaad het geval is geweest, dan past het een sportman nog niet zijn gevoelens op deze manier, die beneden elk peil was, tot uitdrukking te brengen. Aangenomen dat de betrokken scheidsrechter een fout heeft ge maakt, realiseren de spelers zich te weinig hoeveel fouten zij zélf in een wedstrijd maken. Het optreden van Theseus was te vens een klap in het gezicht van de eilandelijke soos voetbal kommissie, die bergen werk had verzet om de organisatie van het toernooi zo vlot mogelijk te doen verlopen. De kom missie als zodanig treft ten aanzien van het betreurswaardige incident geen enkele blaam. Bij een voetbal wedstrijd is de scheidsrechter de baas in het veld; aan de beslissin gen die hij neemt hebben de spelers zich te onderwerpen. Wié zich niet aan deze leiding wenst te onderwer pen doet er goed aan de voetbal sport maar niet le beoefenen en an der vermaak te gaan zoeken. Wanneer de kommissie in haar programma aankondigt en als doel stelt er een voetbalpretdag van te maken is het niet minder dan een blamage voor de betrokkenen als op een dergelijke wijze op een scheids rechterlijke beslissing wordt gerea geerd. Gelukkig toonde het overgrote deel van de jeugd nog steeds begrip te hebben voor de opvatting dat amateursport geen doel is, maar een middel. De aktieve „Band zonder naam" uit Dreischor probeerde met een karnavalpotpouri na het gebeur de de stemming weer in te krijgen, maar deze lofwaardige poging liep schipbreuk daar de goede sfeer grondig was bedorven. Tot aan dit incident had alles op rolletjes gelo pen. 's Morgens had iedere jeugdsoos op zijn eigen wije het sportveld be treden. Big S verscheen met muziek Trace uit Scharend\jke op de fiets, De Pul uit Bruinisse op klompen, Broguin met fluitjes en Zenith uit Brouwershaven op een bandenwa gen welke getrokken werd door een trekker. Attrakties Tussen de voetbalwedstrijden door werden er door verschillende sozen attrakties gebracht, terwijl ook het werktheater „The Fish" uit Nieuwer kerk tussen de middag optrad. Ze ker niet onvermeld mag blijven het optreden van de „Band zonder naam", die met populaire muziek het geheel opluisterde. Bijzonder ge slaagd was het damesvoetbal toer nooi waar geen enkele wanklacht, wel veel gelach en plezier, werd ver nomen. Op overtuigende wijze wist het elftal van Theseus, dat. in de fi nale met 6-0.van de Pul wist te win nen, op de eerste plaats te eindigen. De derde prijs ging naar de dames van BrogunV door een 1-0 overwin ning, op Zenith, terwijl feig „S" met een 3-0 overwinning op Trace op de 5e plaats eindigde. -De uitslagen bij dé dames waren: Theseus-Zenith 2-0; Brogüm-Tra'ce 1-1; Bennith-Big „S" 4-1Trace-de Pul"-1-1; Big „S"-Theseus 1-1; De Pul-Brogum 2-2. 5e en 6e plaats Big „S"-Trace 3-0; 3e en 4e 'plaats Brogum-Zenith 0-1; le en 2e plaats Theseus-de Pul 6-0. Bij de jongens kwam Big „S" in het bezit van de le prijs. Beslist be ter dan de finalewedstrijd was het treffen voor de 3e en 4e prijs tus sen Zenith en de Pul. Dit was een spannende en aantrekkelijke wed strijd met behoorlijk goed voetbal waarbij beide elftallen elkaar bij zonder weinig toegaven. Ook in de eindstand (1-1) werd dit tot uitdruk king gebracht. Strafschoppen moes ten hierna de beslissing brengen waarbij Zenith er net een meer wist te benutten dan de Pul. De wedstrijd voor de 5e en 6e plaats tussen Trace en Brogum had geen normaal ver loop. Dertien Op het moment dat er al driekwart van de speeltijd was verstreken kreeg men bij Brogum in de gaten dat er bij Trace geen elf - maar der tien spelers in het veld stonden. Als dit een wedstrijd was geweest zonder de reglementen van de voet balbond dan zou dit zonder meer diskwalifikatie van Trace tot gevolg hebben gehad. Door de goede stemming niet in gevaar te brengen kwam de kom missie met het voorstel om de wed strijd maar te laten beslissen door het nemen van strafschoppen waar bij Trace nog de gelukkige bleek ook. De resultaten van de gespeelde wedstrijden: Big „S"-Trace 2-0; The- seus-Brogum 1-0; Tx*ace-de Pul 0-1; Brogum-Zenith 1-1de Pul-Big „S" 1-3; Zenith-Theseus 1-1. 5e en 6e plaats Trace-Brogum, Trace wint. met strafschoppen; 3e en 4e plaats de Pul-Zenith 1-1, Zenith wint met strafschoppen; le en 2e plaats Big „S"-Theseus 1-0 (gestaakt.). Het dameselftal Theseus werd eerste bij hel dames-voetbal (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4