Gemeenteraad van Bruinisse verleent Wilma vergunning- voor bouw tweede woningen Zeeuwse Jehovah Getuigen congresseerden te Ede RAAD ZIERIKZEE BESPREEKT UITVOERIG MOTIE INKOMSTEN NEVENFUNKTIES EN AANVRAAG VAN R.K. SCHOOLBESTUUR Voorlopig schetsplan scholencomplex NUTSSPAARBANK.. STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 mei 1976 Nr. 21895 3 BRUINISSE, 17-5. Tijdens de jongste gemeenteraads vergadering, «lie gehouden werd onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman, werd het verzoek van de Stichting Dorpshuis het bedrag per inwoner Ie ver hogen, afgewezen. De stichting werd ook niet de ge vraagde vrijstelling verleend van de onroerend goed- belasting. De vereniging „De Zonnebloem krijgt een garantie subsidie van maximaal f 45,- in geval er een te kort is. Deze vereniging had een verzoek ingediend voor het subsi diëren van een boottocht, waarmee vorig jaar 9 inwoners van Bruinisse een tocht hebben gemaakt. De ge meente zal geen vergoeding geven aan het komité Taptoe Bru inzake de inkomstenderving pas 65. De ge meentebegroting 1976 werd zij het met enkele kleine wijzigingen en correcties door het provieiaal be stuur van Zeeland goedgekeurd. Burgemeester Hekman sprak zijn waardering uit over de wijze waar op het onderwijzend personeel de festiviteiten voor Koninginnedag hadden geoiganiseerd. Het bedrag waarin de begroting voorziet nl. 1400 gulden zal de gemeente ver goeden voor dit feest. Projekl „Wilma" De voorzitter deelde mee dat „Na moeizaam en lange voorbereiding het dagelijks bestuur van de ge meente Bruinisse er toe overgegaan is een bouwvergunning te verlenen aan de ontwikkelingsmaatschappij „Wilma B.V." voor het bouwen van 445 tweede woningen". Met de bouw van deze woningen is zo'n elf miljoen gulden gemoeid, en deze gaan deel uit maken van het recreatliegefbied „Aquadelta". De heer A. L. van Geesbergen, lid van gedeputeerde staten van Zeeland voor recreatiezaken zal '22 juni of ficieel de eerste paal slaan. Zonder kommentaar werd deze mededeling door de raadsleden voor kennisge ving' aangenomen. Aan de zeskampploeg van Brui nisse werd een bedrag van 250 gul den beschikbaar gesteld als vergoe ding voor het inschrijfgeld. Tevens mag deze ploeg het oefenterrein van het voetbalterrein gratis gebruiken. Tweede woningen Voor pand Steinstraat 22, waar voor een bezwaarschrift was inge komen voor ontheffing voor gebruik als tweede woning, werd besloten de ideale sezinsbank Jeugdsparen 10 premie Centrum - woensdag 9.00-11.30 uur. ZIERIKZEE. Zaterdagmorgen werd hete publiek in de gelegenheid ge steld eens een kijkje te nem?n in en oin de kassen van de gemeentelijke kwekerij aan de Boerenweg. Er be stond aardig wat belangstelling voor het perkgoed, dal binnenkort in de plantsoenen zal worden uitgeplanl. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) geen ontheffing te verlenen. De ge- bruiksverordening Bruinisse, die het in gebruik nemen van woningen die niet bestemd zijn als tweede woning regelt en beperkt, kreeg en kele wijzigingen. De heer v. d. Bos infoimeeide of het nic; mogelijk was leegslaandc woningen een aan duiding te geven dat zij niet ge bruikt mogen worden als tweede woning. Volgens de voorzitter is dit niet mogelijk. „De mensen moeten verstandiger zijn en eerst op het gemeentehuis kernen informeren voordat men iets koopt". De raad ging akkoord met de wij ziging legesvevordening 1972. waar mee de leges bij de afgiftcn van hinderwet svergunninggen worden verhoogd. De kleine bedrijven wor den met deze wijzigingen niet gedu peerd doordat zij onder een laag tarief vallen. De heer Meeuwsen (PCG)) attendeerde er op dat de aanvraag voor het aanbrengen van een propaangastank op het indu strieterrein door een garagehouder door B. en W. was geweigerd. De voorzitter deelde mee dat dit niet paste In het bestemmingsplan. Ge zocht wordt naar een andere ge schikte plaats. Het dichlsbijzijnde piopaangastankstation is Zierikzee wat de heer Meeuwsen als een be zwaar zag, terwijl de vraag steeds groter wordt. Nieuw scholencomplex Het herbestratingsbestek 1976 werd door de raad vastgesteld. Het gaat hier om de herbestrating van de Nieuwst raat, een gedeelte van de Prinses Margrietstraat en een ge deelte van de Deestraat. Besloten werd het bestek openbaar aan te besteeden. De heer v. d. Bos (SGP) opperde dat tijdens de herbestra tings werkzaamheden in de Nieuw- straat een parkeerverbod in de Burgemeester Hagelaan voor min der verkeersmoeilijkheden zorgde. Het geeft nu al vaak moeilijkheden in de Hagelaan en zeker als het ver keer dat nu door de Nieuwstraat gaat er ook nog door moet. Een krediet van 15.000 gulden werd beschikbaar gesteld voor het opstellen van een voorlopig schets plan voor de bouw van een nieuw scholencomplex. Waar het nieuwe complex zal worden gebouwd is nog in onderzoek. De plannen om gezamenlijk te ko men tot vervanging van de kleuter school en de beide basisscholen door een nieuw complex wei-den onlangs afgerond. Verder ging de raad akkoord met de verhoging van de tarieven van de begraafrechten. Het aanpassen van deze tarieven is noodzakelijk om het nadelig saldo van de exploita tie van de begraafplaats te beper ken tot 7 a 8 duizend gulden per jaar. De raad ging ook akkoord met de aanschaf van een nieuwe graf- lift. De huidige is 15 jaar oud en gaat mankementen vertonen. Voor het bemannen van de E.II.B.O. post op het Grevelingcn- strand (plaat van Oude Tonge) werd de gevraagde subsidie van 700 gul den beschikbaar gesteld. Deze ver goeding is bestemd voor de vrijwil ligers die de post gaan bezetten. De vergoeding is gebaseerd op een bezetting van drie vrijwilligers per dag gedurende acht weekenden. De vergoeding is gelijk als die van de bemanning van de E.H.B.O. pos ten op het Veerse meer. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de hees v. d. Bos (SGP) naar de ge luidsinstallatie bij het gemeentehuis tijdens het Koninginnefeest. Vol gend zal ei- voor een beter geluid gezorgd worden aldus de voorzitter. De heer Verspoor (alg. belang.) was het opgevallen, dat het tegelpad achter de Dr. De Koekstraat al een hele poos ongebroken was. De bur gemeester zei dat de aannemer die hiervoor verantwoordelijk is dit zal moeten reparen. De borden voor parkeerverbod in de Poststraat, zijn nog' steeds niet geplaatst aldus de heer Meeuwsen (PCG). De herbestrating was hier van de oorzaak aldus de voorzitter. De heer Bal (lijst v. d. Velde) wees er op dat de borden voor het aan geven van eenrichtingsverkeer in de Sehipperslaan al maanden ge reed lagen, maar nog steeds niet ge plaatst waren. Verder informeerde de heer Bal naar het parkeerplan voor de bebouwde kom, en of gede puteerde staten al een beslissing hebben genomen wat betreft het nieuwe postkantoor, Wat betreft het postkantoor zei burgemeester Hek man „nee", en hij zag het ook niet hoopvol in". Met groeiend aantal leerlingen op de openbare basisschool wilde de heer Bal weten hoe de gemeente het huisvestingsprobleem van de ze school denkt op te gaan lossen totdat het nieuwe scholencomplex gereed is. Verder vroeg de heer Bal hoever het staat met de aantrek king van een vijfde leerkracht voor de openbare basisschool. Deze za ken worden met de meest mogelijke spoed behandeld zo zei burgemeester Hekman. Een aanvraag voor een vijfde leer kracht is reeds ingediend bij het mi nisterie van onderwijs, en drie mo gelijkheden voor tijdelijke onder brenging worden momenteel nader bekeken. Turkse tortel SCHUDDEBEURS, 17-5. Een oplettend- vogelliefhebber heeft deze dagen een Turkse tortel waargenomen. Het komt vrij zeldzaam voor dat deze uit de Balkanstreken afkomstige roomkleurige vogel, ongeveer ter grootte van een houtduif zich in dit gebied laat zien. Drinkwaterprijzen vliegen omhoog De drinkwatertarieven in Zeeland zullen de komende jaren ieder jaar opnieuw tussen de 12 en 15 procent verhoogd worden. Deze stijging wordt veroorzaakt door de toene mende kapitaalslasten en het loon- en prijspeil. De projekten ter uitbreiding van de produktiemiddelen (het Bies- boschprojekt, de infiltratie te Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee, en inname van polder- wateruit België) zullen de kostprijs van het water extra belastén. Deze gegeven heeft de watermaat schappij Zeeland W.M.Z. bekend gemaakt naar aanleiding van het uitbrengen van het jaarverslag over 1975. "VJ Rektifikatie In het verslag van de begrafenis van ds. P. op den Velde in de krant van maandag is helaas een storende fout blijven staan. In de tweede ko lom staat bovenaan „curatorschap van de Technische Hogeschool". Dit moet uiteraard zijn van de Theolo gische Hogeschool". Lijk matroos na vijl maanden geborgen Vrijdagmiddag heeft de rijkspolitie te water voor de haven van Zierik zee het lichaam opgevist van de 26- jarige Johannes Hubertus Kortsmil uit Zevenbergen. De man was ma troos op de Duitse tanker „Utlibcrg" die op 2» november vorig jaar in do Oostersehelde nabij Slavcnisse ver ging. Daarbij kwamen twee van do drie opvarenden om het leven, even als de 66-jarige loods uit Dordrecht. Het lichaam van de loods is nog steeds niet geborgen. ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad In de maandagavond gehouden ge meenteraadsvergadering van Zierik zee deelde burgemeester Th. II. de Meester naar aanleiding van een opmerking van dc heer H. Asma in verband inct een onjuistheid in de notulen van de vorige vergadering mee, dat de situatie van de bestra ting in de Dc Huybertstraat drin gend om verbetering vraagt. „De huidige situatie kan niet lan ger geduld worden. Wellicht zal tot noodreparatie moeten worden over gegaan", aldus de voorzitter. De raad kan in de volgende vergadering een voorstel met betrekking tot de De Huybertstraat tegemoet zien. Een aantal voorstellen van het col lege kon als „hamerstuk" worden af gedaan. Als zodanig werden afge werkt: Wijziging van de algemene voorwaarden Voor verkoop van ge meentegrond; intrekking diverse be lastingvoorstellen; verlening subsidie pand Nieuwe Haven 51; een begro tingswijziging 1975 exploitatietekort Rode Kruis ziekenhuis; idem 1976 subsidies sociale werkplaatsen; idem 1976 inzake restauratie Nobelpoort. De raad besloot verder tot aankoop van een pand van M. C. v. L. in het bestemmingsplan Dam-Oude Haven en tot verkoop van een perceel grond in West I aan K. C. van R.; idem aan de heer B. B., beiden te Zierikzee. Werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek" In verband met de recentelijke ingebruikname van de nieuwe ma chinehal van het industrieel toeleve ringsbedrijf „De Zuidhoek", wordt gelegenheid gegeven kennis te ne men van die verbeterde accomodatie Daartoe wordt „open huis" gehouden op zaterdag 22 mei a.s. Voor tijd zie agenda. Dierenbescherming De kollekte van de Ned. Vereni ging tot Bescherming van Dieren, die deze week wordt gehouden, zal ten goede komen aan de bouw van een nieuw dierentehuis te Zierikzee. Op donderdag 20 mei wordt in het Herv. Verenigingsgebouw een le denvergadering gehouden, waar een film over dieren wordt vertoond. Alle belangstellenden zullen wel kom zijn op deze avond. HAAMSTEDE Slotmiddag bejaardensoos Als afsluiting van het seizoen hield de bejaardensocicteit te Haamstede in het afgelopen weekend een feeste lijke bijeenkomst in het rusthuis „Duinoord". De bijeenkomst werd geopend met een hartelijk woord van welkom door de presidente, mevrouw M. J. Roëll- Cramer, waarbij zij zich in het bij zonder richtte tot de heer M. Visser uit Burgh, die deze middag opluis terde met het vertonen van een serie kleuren- en zwart-wit dia's uit de Westhoek van Schouwen. Nadat de aanwezigen koffie met gebak was geserveerd, vertoonde de heer Visser zijn dia's, opnamen van het begin van deze eeuw tot heden. Daarbij waren plaatjes waarop een aantal personen zich zelf nog herken den. De heer Visser zorgde voor een passend kommentaar. Wat de heer Visser deze middag presenteeerde, BRUINISSE. Zaterdagmorgen sloeg circus Renz zijn tent op in Bruinisse op liet terrein lussen het „Durps'uus" en „In 't Opper" aan de Dokter De Koek straat. Vele kinderen mochten helpen bij het opbouwen van de tent en hel verzorgen van de dieren. Circus Renz gaf zaterdag twee voorstellingen. Het „hooggeëerd publiekwas in grote getale opgekomen voor deze circusver- loning. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Zaterdag en zondag j.l. kwamen de Getuigen van Jehova van Schouwen- Duiveland en geheel Zeeland en de Zuidhollandse Eilanden voor een kringvergadering bijeen in hun Con greshal te Ede. viel bij de aanwezigen'bijzonder in de smaak, getuige het spontaan ap plaus dat hij aan het slot in ontvangst mocht nemen. Bij een glaasje wijn bleef men hierna nog enige tijd ge zellig bijeen. Mevrouw Roëll-Cramer besloot de geslaagde middag met de heer Visser hartelijk dank te brengen voor zijn bijdrage op deze middag en de aan wezigen een tot weerziens in septem ber toe te roepen. NIEUWEIIKERK „De macht van het kleine" De afdeling Nieuwerkerk yan „De macht van het kleine" (fonds voor Epilepsie bestrijding) mocht o.l.v. mevrouw Van Gameren weer een mooi bedrag overmaken. Over het vierde kwartaal 1975 en het eerste kwartaal 1976 werd door Janny Ha- ge, Elini Boudelirig en Nelleke Ma- thijsse een bedi'ag van f 68,75 inge zameld. Mevrouw Van Gameren wist dertien nieuwe leden le werven. Van het hoofdkantoor kwam een woord van dank aan gevers, kollektanten en leidster. Het thema van dit tweedaagse congres was gebaseerd op Jakobus 1 22, n.l. „Wordt daders van het Woord". In de openingstoespraak over dit thema bespraak de heer J. Castelijns. één der sprekers, hoe christenen ook in deze moderne tijd bijbelse beginselen met succes kun nen toepassen. Vervolgens werd ge demonstreerd hoe de sprekersoplei ding het meest doeltreffend in de plaatselijke gemeenten van de Ge tuigen kan worden gehouden. Veel aandacht werd eveneens be steed aan het geven van bijbelstudie aan de belangstellenden. Gebleken is reeds dat de drie nieuwe brochures die het Wachttorengenootschap on langs vrijgaf met als onderwerpen: „Een zekere toekomst", „Bestaat er een God die zich om ons bekom mert?" en „Het leven heeft veel meer te bieden", een goede basis vormden voor dergelijke studies. Het middagprogramma was gericht op het persoonlijk onderwijs van de Getuigen zelf teneinde een actief ge loof te blijven bewaren. De zondag ochtend stond in het teken van op dracht en doop; 12 nieuwe getuigen symboliseerde hun geestelijke op dracht door zich in water te laten onderdompelen. Hel hoogtepunl van de vergade ring was de toespraak van de heer J. Catelijns op zondagmiddag ten aanhore van 1678 aanwezigen, geti teld: „Doet u wat God van u ver langd?" ZIERIKZEE, 17-5. In dc vergade ring van dc gemeenteraad van Zie rikzee gisteren (maandag)avond - zie ook elders in dit nummer - gaf het standpunt van liet raadslid de heer A. W. Verschclling betreffende een schreven van b. en w. van Hoge en Lage Zwaluwe over een door de raad van die gemeente aangenomen motie inzake inkomsten van bestuurders en ambtenaren uit nevenfunkties aan leiding tot enige diskussic. Het college had voorgesteld aan dc raad zich te conformeren aan de zienswijze van de Vereniging van Ned. Gemeenten en de motie voor kenn sgeving aan te nemen, maai de heer Verschuiling was van me ning dal het aanbeveling verdiende een schrijven aan de raad van Hoge en Lage Zwaluwe te richten, dat dc raad van Zierikzee zich stelt achter het principiële gedeelte van de mo tie. De voorzitter en de raad voelden h'cr weinig voor. Burgemeester Dc Meester wees erop, dat bijverdien sten van ambtenaren en bestuur ders in nevenfunkties in feite te Z erikzce niet aan de orde zijn. „Mo- t!cs kosten veel geld en worden om dat er veel tc veel zijn eigenlijk niet meer ernstig genomen", aldus do voorzitter. De heer W. den Boer wees er op dat bijverdiensten voor bestuurders met een partiine funktie wel eens van groot belang kunnen zijn. J-Iij vond deze zaak meer geschikt voor een uitspraak van de PvdA-afdeling Wethouder M. C. Doeleman wees er op dat er moeilijk vaste normen te geven zijn, omdat het veelal van de werkgever afhangt of er wel of niet vergoedingen voor niet ge werkte uren worden gegeven. Het college voelde er weinig voor het voorstel van de heer Verschclling over te nemen. Ook bij de raad kreeg het voorstel geen onthaal: hel werd bij mondelinge stemming ver worpen. Wethouder gaat praten met R.K.-schoolbestuur Omdat enige gewenste voorzienin gen in de R. K. Basisschool slechts van zeer tijdelijke aard kunnen wor den geacht gaf een overigens een voudige aam-raag van hei bestuur van de Stichting Katholiek Onder wijs Zierikzee aanleiding tot een uitgebreide diskussic. Het schoolbe stuur vraagt de gemeente om finan ciële medewerking om de aanschaf fing van een gordijn voor afschei ding van een gedeelte van de ge meenschapsruimte in de school als klaslokaal mogelijk te maken Verder is gevraagd om medewerking voor aankoop van een mobiele kast en een mobiel ImmtI. Ifr( nieuwe lokaal is noodzakelijk geworden, nadat het schoolbestuur toestemming hmt ge kregen om een zesde leerkracht in dienst te nemen, tot 1 augustus aan staande. Die datum was voor de heer Asma aanleiding zich vierkant tegen de gevraagde medewerking op tc stel len. omdat hij het een belachelijke zaak vond geld uit te geven voor voorzieningen die nog amper twee maanden kunnen worden gebruikt. Het ziet er nl. niet naar uit dat hel nieuwe schooljaar weer zal kun nen starten met een zesde leerkracht aan dc school. De voorzitter wees erop, dat de aanvraag van hel schoolbestuur aan de wettelijke eisen voldoet. Hij vond dan ook dat de raad een botte af wijzing moest zien te voorkomen en dat beter een oplossing kon worden nagestreefd in dc vorm van rede lijk overleg tussen de wethouder van onderwijs en het schoolbestuur De burgemeester voelde niet veel voor de gedachte van de heer Asma om het voorstel aan te houden. Dc heer W. den Boer was van oordeel dat de raad een principe besluit diende te nemen, waarna overleg kan plaatsvinden lussen dc wethouder en hel bestuur. Dc raad nam vervolgens het prin cipebesluit de gevraagde medewer king tc verlenen maar onder voor waarde da( de wethouder met hel schoolbestuur zal gaan praten over de zin van de aankoop van de ge wenste tijdelijke voorzieningen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3