Betonmortelcentrale geeft aanleiding tot klachten bewoners Scheepstimmerdijk Algemene ledenvergadering van de Stichting Zierikzeese Ondernemers Centrale DE ZIERIKZEESCHE COURANT Situatie woonwagenkamp ter sprake in raad Zierikzee „Stuntwerk" van brandweer te Zierikzee Weinig animo voor Expo BANKSTEL MEUBELRAMA NIEUWSBODE Dinsdag 18 mei 1976 132ste jaargang Nr. 21895 NAAHIN OPGENOMEN (1797 - 18891 REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Voetbal (pret) dag te Zonnemaire ZIERIKZEE, 17-5. In de maandagavond jl. gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester Th. H. de Meester, werd uit voerig aandacht besteed aan klachten van een aantal bewoners van de Scheepstimmerdijk, betreffende over last die de huurt ondervindt van de betonmortelcen trale. Van die klachten maken de bewoners gewag in een schrijven aan de gemeenteraad. Het raadslid de heer J. Koopman vroeg het college aan deze zaak alle aandacht te willen geven. Ilg zou zelfs zover willen gaan de hinderwetvergunning van de betonmortelcentrale opnieuw te willen laten bezien als het in de toekomst op verlenging van de vergunning aankomt. De klachten van de bewoners heb ben onder meer betrekking op het zware verkeer naar en van de cen trale - scheuren in muren van wo ningen - en overlast van stof en la waai. De centrale wordt soms al heel vroeg in werking gesteld en in an dere gevallen wordt er erg laat op de avonden gewerkt. De heer W. den Boer herinnerde eraan dat hij er al bij vorige gele genheden op heeft gewezen, dat de overlast op de Scheepstimmerdijk door de bewoners ondervonden be paald niet minder erg is dan in de Hoofdpoortstraat. Hij meende overi gens dat de toegenomen produktie van de centrale mede debet is aan de klachten van de bevolking. De heer Den Boer vond dat er alle aan leiding is om te komen tot een be perking of verbod om het lawaai op de late avond en in de vroege mor gen te verhinderen. Burgemeester De Meester zei alle begrip te hebben voor de klachten. Niettemin betreft het een bijzonder moeilijke kwestie. Het staat echter vast, dat de betonmortelcentrale in tensiever wordt gebruikt de laatste tgd en dat geeft meer overlast voor de omwonenden. Niet vergeten mag worden dat bij een beoordeling van het probleem de werkgelegenheid mede in het ge ding is: de centrale kan niet zonder meer aan banden worden gelegd. Uiteraard kunnen overtredingen van de voorwaarden niet worden toege staan; het bedrijf zal dan ook aan de geldende voorschriften gehouden' worden. De voorzitter wees er op dat het bedrijf is aangewezen op aanvoer via de haven. „Dit kan niet zo maar on gedaan worden gemaakt, ook al ne men wij de klachten serieus. Ik wou dat het een gemakkelijke zaak was", aldus de raadsvoorzitter, die overi gens controle van de werktijden ze ker mogelijk achtte. De heer Koopman zei te willen aandringen op een verbod voor de late en vroege uren. „We zullen pro beren aan de overlast paal en perk te stellen", aldus de voorzitter. W oonwagenkamp De Val Vrij uitvoerig kwam in deze raads vergadering de situatie van het woonwagenkamp De Val in diskus- sie. Naar aanleiding van een voor gestelde begrotingswijziging voor verbetering van het kamp gaf de heer H. Asma uiting aan de wens van de P.v.d.A. om op korte termijn voorzieningen in het kamp te tref fen. Hij bracht verslag uit van een bezoekje van de fraktie aan het kamp. „Wij vinden dat er nu echt iets moet gebeuren. Acht gezinnen moeten het doen met één douche, de toestand van het sanitair is met geen pen te beschrijven", aldus de heer Asma. De heer P. de Rijke vroeg in dit verband wat er eigenlijk terechtge komen is van de voorzieningen die (ten bedrage van f24.000,enige jaren geleden in het kamp werden getroffen. Wethouder C. Bij de Vaa te moest tot zijn spijt constateren dat er voor het optreden van de bewo ners eigenlijk geen woorden zijn: Als er wat wordt opgeknapt dan wordt het gerepareerde in zeer kor te tijd weer grondig vernield. „Zelfs de stenen worden uit de straat ge haald", aldus de wethouder. Burgemeester De Meester gaf een kort overzicht van de geschiedenis, al kan er naar zijn mening over de gang van zaken in het kamp wel een „tragische roman" geschreven wor-r den. Het eerste terrein werd aange merkt als een van de allerbeste kampjes van de provincie, maar het werd in „de kortste keren" gesloopt. Bij herhaling werden reparaties uit gevoerd. „Er werd voortdurend aan gewerkt maar het hielp weinig en daarbij kwam het verbod van C.R. M. om De Val als definitief terrein aan te wijzen", aldus de voorzitter. De kwestie is verder, dat een nieuw jtandplaatsenterrein niet rond is en 'dat het kamp De Val door C.R.M. niet erkend wordt. Dat betekent dat geen vergoeding wordt gegeven. De heer Asma zei op de hoogte te zijn van de geschiedenis van het kamp maar het een plicht van de raad te vinden om gelet op de hui dige situatie iets aan verbetering te doen. Wethouder Bij de Vaate be aamde dat het kamp vooral de laat ste tijd er erg op achteruit gaat. Hij wees er verder op dat het kamp heel wat geld kost aan onnodig stroom- en waterverbruik. De voorzitter raadde de heer As ma aan om niet alleen te praten met de mensen van het kamp, maar ook met de mensen van gemeente werken die regelmatig in het kamp herstelwerkzaamheden hebben uit gevoerd. De heer Verschelling was van oor deel dat niet alleen in het woonwa genkamp vernielingen worden aan gericht, want dat gebeurt evenzeer in de stad. De raad ging akkoord met de voorgestelde wijziging van de be groting; dat betekent dat zodra dat mogelijk is met een aantal verbete ringen in het kamp zal kunnen wor den begonnen. MIDDEN SCHOUW EN. In de lage landen" van het bij uitstek agrari sche Middenschouwen werkt een eenzame boer nog altijd met inzet van het trouwe paard dat door de eeuwen heen zo onverbrekelijk ver bonden was (en hier-en-daar nog is) met de mensen. Dit stukje landbouw „van vroeger" wordt hier in de prak tijk gebracht door de heerJ. C. de Glopper aan de Hogeweg te Elle- meet. Hij werkt ook dit jaar met zijn paard om het bonenland klaar voor de oogst te maken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zelfs als de vogel loopt, voelt men dat hij vleugels heeft. LEMIERRE ZIERIKZEE. 17-5. De Zierikzeese brandweer heeft gisteren (maandag) enige ..hoogstandjes" te zien gegeven die zelfs de aandacht trokken van de gemeenteraad die in openbare ver gadering bijeen was in de raadzaal van het stadhuis. Het „stuntwerk" kon trouwens moeilijk onopgemerkt blijven, want enige vrijwilligers van het Zierikzee se korps verschenen - uiteraard ge heel onverwacht - voor hel raam van de raadzaal op de tweede verdieping van hef stadhuis. De toeren kwamen juist op een moment dat de raad in ZIERIKZEE, 17-5. Maandagavond jl. werd in hotel Van Oppen de algemene ledenvergadering gehouden van de Stichting Ondernemers Centrale Zierikzee. Speciale gast op deze avond was de heer mr. E. Kruiderink, secretaris van het Koninklijk Verbond van Ondernemers, die sprak over het onder werp: „Wandelpromcnades in Zierikzee". (Zie voor een verslag elders in dit nummer). een pittig debatje gewikkeld was en zo zou men kunnen zeggen dat de brandweer al weer een „vuurtje" heeft geblust. Een en ander vond plaats in het kader van de demonstratie van een zogenaamde „hoogwerker" van Duits fabrikaat. De Zierikzeese brandweer was bijzonder enthousiast over de mogelijkheden van deze „hoogwer ker". waarmee ook in smalle straat jes effektief kan worden opgetreden. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) De heer E. Saman, voorzitter van de Ondernemers Centrale, sprak zijn teleurstelling uit over de geringe op komst, die het een bestuur onmoge lijk maakt namens een grote groep te spreken. De voorzitter wees erop dat het onderwerp Zierikzee als koopcentrum uitvoerig aan de orde zou komen. Hij wees in dit verband op de aan duiding van Zierikzee in de Verste- delijkingsnota. De gemeente wordt hierin als niet-groei gemeente be stemd. „Wat moeten ondernemers tegenover deze passiviteit bij jaar lijkse kostenstijging stellen? Zien we wel precies de mogelijkheden, die binnen ons bereik liggen. Wij moeten grote waarde hechten aan de schoon heid van Zierikzee", aldus de heer Saman. Verder wees de voorzitter erop dat de leden zich betrokken moeten voe len met de problemen in en rond Zierikzee. Tot slot deelde de spreker mede dat het college van b. cn w. zich zal inzetten voor de aanzet van een jachthaven in Zierikzee, zodra een definitieve beslissing omtrent de afsluiting van de Oosterschelde be kend is. Exjj JO Betreffende een eventueel te hou den EXPO in het najaar informeerde dc heer De Boer of voor een derge lijk evenement belangstelling beslaat De heer De Boer is mede-organisator van de EXPO in Goes, die vandaag (dinsdag) wordt geopend. Uit reaktics van de middenstan ders bleek dat hiervoor in Zierikzee weinig belangstelling bestaat. Aan een EXPO zitten hoge kosten ver bonden en hel aantal werkelgk be langstellende bezoekers is vaak niet overweldigend. De heer F. de Jager gaf een toe lichting op het agendapunt: „Onge wenste vestigingen op het industrie terrein". Het betrof de door de ge meenteraad afgewezen aanvraag van de heer C. A. Vogelaar uit Oud- Beijerland om op het industrieter rein een detailhandel in gebruiksar tikelen en elektrische apparaten te vestigen. Aanvankelijk was aan dit gedeelte van het industrieterrein een detailhandelsbestemming toegekend. Aan de heer Vogelaar werd echter geen toestemming verleend naar aanleiding van een brief van Ged. Staten vanl7 februari jl., waarin werd aangedrongen het betreffende gebied van de bestemming detail handel te ontdoen. De Ondernemers Centrale stelde zich volledig achter deze gang van zaken, daar vestiging buiten de kernen moet worden te gengegaan. De grondprijs van een .stuk industrieterrein wordt belache lijk laag geacht, zodat men in een ongelijkwaardige konkurrentiepositie zou komen te verkeren. De betref fende ondernemer heeft zich inmid dels wel in de binenstad van Zie rikzee gevestigd. Door b. en w. was geïnformeerd hoe de middenstand slond tremover stadsverfraaiing door middel van antieke straatverlichting. Langs het Havenpark is hiermede reeds een be gin gemaakt en met de Visstraat wil men binnenkort een proef nemen. De door de gemeente aan te bren gen straatlantaarns en wandarmatu- ren in het verdere centrum zullen echter niet voldoende verlichting ge ven. Aan de middenstand wordt daarom medewerking gevraagd door het aanbrengen van spotverlichting. Hoewel men het in de details niet helemaal eens was, bleken de leden vrij positief tegenover deze stadsver- fraaiing te'staan. Enquête Wat sceptisch stond men tegenover de plannen voor een nieuw C.I.M.K. onderzoek met als motto: „Zierikzee, winkelcentrum van Schouwen-Dui- veland". (C.I.M.K. Centraal Insti tuut voor Midden- en Kleinbedrijf). Deze enquête zou een beeld moeten geven van de positie van Zierikzee als koopcentrum voor Schouwen- Duiveland, waaruit tevens richtlij nen voor de toekomst kunnen wor den gekonstateerd. Door het bestuur werd tenslotte besloten bij het C.I.M.K. een aantal offertes aan te vragen voor diverse onderzoeken. (Vervolg pag. 2) Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden, maar ook hier en daar een bui; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; mini mumtemperaturen ongeveer 10 gra den, maxima morgen circa 22 graden, aan zee enkele graden lager. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 gra den en voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 mei. Zon op 4.40, onder 20.33 Maan op 0.34, onder 10.34 20 mei. Zon op 4.38, onder 20.35 Maan op 1.02, onder 11.42 Laatste kwartier: 20 mei (22.22) IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwalcr 19 mei 7.10 19.23 0.28 12.56 20 mei 7.57 20.13 1.24 14.00 Doodtij: 23 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied, dat maandag nog boven noord-Duitsland lag, is naar Skandinavie gelrokken en heeft zijn greep op het weer in onze omgeving verloren. Langzaam komt hel weer in Nederland onder invloed van een lagedrukgebied, dat dinsdagmorgen ten westen van Ier land lag. Een front, dat dc voorste begren zing vormt van koelere oceaanlucht. bereikte dinsdagmorgen vroeg onze kust. Het voorbij trekken van dit front ging plaatselijk gepaard met enkele regen cn onweersbuien. Voor lopig handhaaf! zich de enigszins koele en onstabiele lucht boven ons land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1