Kunst en Eer' en ,Rust Roest' brengen show op verlicht Havenplein C.J.V.-kamp te Renesse uitgebreid met tien slaaphutten Moord op Rotterdamse vrouw opgelost Spoedoverleg in Noord-Ierland na gewelds-explosie DE ZIERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 mei 1976 132ste jaargang Nr. 21894 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Feestelijke receptie SKNW. K Commissaris der Koningin bezoekt morgen Zierikzee ZIERIKZEE, 15-5. Bij gelegenheid van het bezoek dat morgen dinsdag 18 mei, aan Zierikzee zal worden ge bracht door de commissaris der koningin dr. C. Boer- tien en mevrouw J. B. Boertien-Velema, zal 's avonds - aanvang kwart over negen - op het Havenplein een aantrekkelijke muzikale show worden opgevoerd door de Kon. harmonie „Kunst en Eer" en de drumband, trompetterkorps en majoretten van „Rust Roest". Van kwart over negen tot om streeks tien uur zal het Havenplein als omlijsting van dit muzikale fes tijn op de bekende sprookjesachtige wijze worden verlicht met gasflam- bouwen en floodlightverlichting. De show vangt aan met een ge zamenlijke opkomst en presentatie van de harmonie, drumband, trom petters en majoretten. Na deze en tree wordt door „Kunst en Eer" een taptoe uitgevoerd van ongeveer tien minuten. Vervolgens zullen de majo retten, drumband en trompetters van „Rust Roest" gedurende twintig ROTTERDAM, 16-5. De moord op 68-jarige Petronella Maria Aleida Thijssen-Tieman is opgelost. Nog geen 24 uur nadat de politie de vrouw zaterdagmorgen dood aantrof in de huiskamer van haar woning in de Brederodestraat in Rotterdam- Spangen bekende de 29-jarige gla zenwasser Theo S. uit de Maasstad de bejaarde vrouw met zijn handen te hebben gewurgd. Volgens recherche-chef Van Straa- ten is het motief nog onduidelijk. Na zijn bekentenis op het politiebureau aan het Marconiplein in de nacht van zaterdag op zondag stortte de glazenwasser geestelijk volledig in. De politie heeft toen de verhoren ge staakt. Advertentie minuten een show te zien geven waarna met „Kunst en Eer" als af sluiting een taptoe wordt gegeven. De Commissaris en zijn echtgenote worden om kwart over twee dins dagmiddag verwacht ten stadhuize. De heer en mevrouw Boertien zullen worden ontvangen door burgemees ter Th. H. de Meester en de wethou ders en de echtgenotes van de colle geleden. Na de ontvangst, waarbij koffie en thee zal worden aangeboden volgt een korte bezichtiging van het stad huis en van een kleine foto-exposi tie. Rondrit Met een kleine autobus van de firma Van Oeveren wordt vervol gens een rondrit door Zierikzee ge maakt. Voor deze rondrit, van 14.45 tot 15.30 uur, is de volgende route opgesteld: Meelstraat, Kerkhof N.Z., Balie, Weststraat, Scheldestraat, Krammerstraat, Sloestraat, Een- drachtstraat, Mastgatstraat, Schelde straat, Grevelingenstraat, Haring- vlietstraat, Laan van St. Hilaire, Hoofdpoortstraat, Nieuwe Haven, Nieuwe Boogerdstraat, St. Domus- straat, Venkel (wandelen), Korte Groendal, Kraanplein, Havenpark, Havenplein, Oude Haven, Paarden straat, Dr. Basterstraat, Touwbaan, Grachtweg, Rotonde, Lange Blokweg Emil Sandströmweg, Koning Gus- taafweg, van Veenlaan, Caustraat, Grachtweg, Maltastraat, Kaersema- kerstraat, de Kanterlaan, Fokker- straat, Calandweg, Schuurbeque Boeyestraat, Jannewekken, St. An- thoniesdam, Watermolen, Verre- nieuwstraat, Beddeweeg, Klokstraat, Meelstraat. Bezoek „Zeelandia" en Rode Kruis ziekenhuis Na afloop van de rit door Zierikzee brengen de heren een bezoek aan de Kon. Zeelandia, 15.30-16.30 uur, waarna van 16.45-17.45 uur een be spreking volgt met de gemeenteraad ten stadhuize. De dames brengen van 15.30-16.30 uur een bezoek aan het Zweedse Rode Kruisziekenhuis, om 16.45 uur gevolgd door een bespre king met afgevaardigden van plaat selijke vrouwenverenigingen en -or ganisaties. Van 17.45 tot 18.30 uur zal ten stadhuize een officiële ontvangst plaatsvinden met vertegenwoordi gers van en uit de bevolking en van ter plaatse gevestigde diensten, in stellingen en bedrijven. Om kwart over negen zullen „Kunst en Eer" samen met „Rust - Roest" voor een feestelijke-afsluiting van het programma zorgen met een gezamenlijke show. Elf doden gevallen BELFAST, 16-5. De Britse minis ter voor Noord-Ierland, Merlyn Rees heeft zijn adviseurs van de veilig heidspolitie en van het leger van daag (maandag) in spoedvergadering bijeengeroepen. Dit gebeurt na een weekeinde dat in totaal aan 11 men sen het leven kostte door een plot selinge geweldsuitbarsting. 5 van de 11 slachtoffers waren politiemensen. Het hoofd van de Noordierse poli tie in Belfast, inspecteur-generaal Kenneth Newman, zei dat zijn troe pen „niet zullen worden afgeschrikt door de aanslagen". Merlyn Rees liet in een verklaring weten dat „deze moorden opnieuw de speciale geva ren illustreren waaraan leden van de veiligheidstroepen blootstaan bij het opereren aan de grens (met de Ierse republiek), waarachter de schutters zich kunnen verbergen". Het dodencijfer van een weekeinde bloedig geweld in Noord-Ierland kwam zondagavond laat op 11 toen een politieman in Denburgh (graaf schap Tyrone) met kogels werd door zeefd op het moment dat hij zijn hond wilde uitlaten,. Kot lijk van-de man werd gevonden door zijn moe der. In zes weken door vrijwilligers gebouwd Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nfeuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 RENESSE, 15-5. Zaterdagmiddag werden op het C.J. V.-kamp te Renesse tien slaaphutten door verschil- lende personen officieel in gebruik gesteld. Deze uit breiding met tien hutten betekent voor het kamp een enorme verbetering, want tot nu toe was men aange wezen op tenten. Het was dan ook druk op de bijeen- konts die aan de officiële opening voorafging. Slaaphutten op het C.J.V.-kamp. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de recreatiezaal verwelkomde de voorzitter van het C.J.V. Zierik zee de heer B. Schot de aanwezigen. Hy belichtte het doel van het C.J.V. Het behulpzaam zyn van jonge mensen op weg naar hun volwas senheid en dienstverlening aan an deren. In 1972 werd met het kamp in Renesse gestart. Het kamperen kweekt teamgeest en mede vanuit deze gedachte is ook het kamp voortgekomen. Ongeveer 15°/o van de tijd is be schikbaar voor de eigen jongeren, de rest staat in het teken van de dienst verlening aan anderen. Groepen jongeren zullen de gelegenheid krij gen tegen een redelijke vergoeding van het kamp gebruik te maken. Vooral het laatste jaar was er enorm veel belangstelling van vei'schillen- de groepen jongeren. De heer Schot vond het jammer dat er geen be heerder is. Bij schade e.d. moet er iemand uit Zierikzee komen en het is opvallend dat er niet veel groepen zijn die echt kunnen kamperen en aan kleine moeilijkheden zoals scha de aan tenten het hoofd kunnen bie den. Tien hutten Ook mede daardoor vatte men plan nen op voor de bouw van betere slaapgelegenheden. In eigen kring konden voorstellen worden inge diend welke resulteerden in verschil- lijde tekeningen en maquettes. Ten slotte bouwde men een proefhut, waarna men het college van b. en w. te Renesse uitnodigde te komen kijken. Hoewel men eerst begroot had 2 a 3 hutten per jaar te kunnen realiseren, bleek plotseling het comi té Kinderpostzegels bereid een le ning voor 12 jaar beschikbaar te stel len. Het benodigde bedrag van f40.000 kon nu worden gebruikt voor de bouw van 10 fraaie houten slaap hutten. De heer Schot toonde er zich bij zonder over v erheugd d at de ge meenten op Schouwen-Duiveland voor de rente wilden instaan. Alleen de gem. Middenschouwen voelde hier niet voor. De hutten, opgebouwd uit schroten en van binnen fraai afge werkt met geverniste bei-kestamme- tjes bieden plaats voor 8 personen. Ze werden in ongeveer 6 weken door eigen mensen opgebouwd. Erg blij was de heer Schot met deze vrijwil lige hulp, die nog steeds doorgaat want het onderhoud van het terrein vergt wekelijks veel werk. De heer J. J. Dorst wenste namens de kerke- raad van de N. Herv. kerk van Zie rikzee het C.J.V. geluk met de uit breiding van de accommodatie. Vol gens hem had niemand gedacht dat het nogeens zo ver zou komen. Het is dan ook te danken aan de voor uitstrevendheid van de voorzitter dat dit alles, kon worden gerealiseerd, stelde hij. Hij overhandigde de heer Schot een bijbel en beloofde er nog 9 beschikbaar te zullen stellen. Klachten De heer L. C. Hoogerhuis, wet houder van de gemeente Wester- schcuwcn feliciteerde het C.J.V. na mens het gemeentebestuur. Hoewel er by het gemeentebestuur eerst wel wat aarzeling was geweest wat betreft de afgifte van een bouwver gunning i.v.m. deze volkomen nieu we vorm van recrecrcn. Hy moest nu echter toegeven dat de slaap hutten niet misstaan in het iand- schap. De heer Hoogerhuis merkte ook op dal er nogal eens klachten bin nen komen over het C.J.V.-kamp. ZIERIKZEE. Een bloemendansje uit gevoerd door Bruse kleuters. Dit dansgroepje was zaterdagmiddag te zien tijdens een door vele ouderpa ren bezochte uitvoering van de bal letschool van mevrouw W. M. Kra- mer-de Groot. De uitvoering vond plaats in het Hervormd verenigings gebouw ie Zierikzee (zie ook elders in ditn ummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een goed mens is altijd een beginner. Martialis Hij wist echter niet of deze wel ge grond zijn, maar vond dat er toch wel wat van „hangen" bleef. Hij dacht dat het ontbreken van een be heerder er de oorzaak van kon zijn. Bovendien meende hij, dat de lei ding de groepen te veel hun gang laten gaan, vaak tot laat in de avond. Hij vond dat er wel op gelet moet worden dat de jeugd zich aan de „spelregels" houdt. De heer Hooger huis hoopte dat het C.J.V. nog veel voor de jeugd zal kunnen doen en dat de rode cijfers door de explota- tie snel zullen kunnen worden weg gewerkt. Burgemeester Th. de Meester sprak namens alle gemeenten bui ten Westerschouwen. Hij vond dat het werk van het C.J.V. zich over het gehele eiland spreidt. Alle ge meenten op Schouwen-Duiveland kunnen en moeten achter dit werk staan, stelde hy. Vooral de administratieve begelei ding van het werk noemde hij uit stekend. Tenslotte schonk de burge meester een naambordje voor een der slaaphutten, hetgeen ook enke len voor hem reeds hadden gedaan. De heer P. Pennings feliciteerde de vereniging namens het landelijk C.J.V. Hij vond het geweldig dat Zierikzee de accommodatie met eigen mensen had verwerkelijkt. De heer H. Schot vond dit eigenlijk het resultaat van een 30 jarenplan. Hij ging terug tot 1946 toen in oude le gertenten werd gebivakkeerd. Nu is er een kamp waar je „u" tegen kunt zeggen. Hij vond dat men ook wel de wind mee gehad had. Overigens wist hij te melden dat de „Stichting Zee land" een post op de begroting heeft die alleen wordt besteed aan projec ten die stimulering van het jeugd werk betekenen. De heer Schol zou zich inzetten om deze stimulerings- post voor dit project los te krijgen. Oud C.J.V. lid de heer A. A. Schip per vond het geweldig dat „die Zie- rikzeese boerenjongens" het toch maar weer voor elkaar hadden ge kregen. De heer H. Asma, die namens de Stichting Jeugdwerk Schouwen- Duiveland sprak zette voorzitter Bart Schot in het zonnetje. De ver eniging kan blij zijn met een derge lijke figuur zo stelde hij vast. Tenslotte reageerde de heer Schot op de verschillende sprekers maar vooral stond hij stil bij de kritiek vanuit de hoek Westerschouwen. Hij kon zich niet voorstellen dat het C.J.V.-ers geweest zouden zijn die tot klachten aanleiding zouden zijn geweest. Hierna begaf men zich naar bui ten, waar 10 genodigden, waaron der burgemeester T. H. de Meester elk een slaaphut openden door zelf een naambordje op de hut te spij keren. Voor de eigen vrijwilligers was deze feestelijke dag toen nog niet ten einde want voor hen was een speciaal week-end georgani seerd. Verwachting tot dinsdagavond: Tamelijk warm In het algemeen droog en zonnig weer; overwegend matige wind uit zuidoost tot zuid; minimumtempera turen ongeveer 8 graden, maxima morgen rond 23 graden, maar op de Wadden circa 17 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 6 tot 15. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 mei. Zon op 4.42, onder 20.32 Maan op 0.000, onder 9.24 Laatste kwartier: 20 mei (22.22) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 18 mei 6.22 18.43 11.58 Doodtij: 23 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Het huidige weerbeeld zal ook dinsdag voortduren. Een hogedruk- gebied boven noord-DuitsIand, dat maar weinig van plaats verandert, houdt in onze omgeving een zuidoos telijke stroming in stand waarmee droge en tamelijk warme lucht wordt aangevoerd. Een frontale zone boven de Britse eilanden kan door de aanwezigheid van dit hoge drukgebied nauwelijks naar het oosten opdringen. Boven Frankrijk daalt de luchtdruk en mo gelijk kan zich daar een onweers storing ontwikkelen die later op dag Nederland zou kunnen bereiken. Behalve op de Britse eilanden, waar de frontale storing veel bewol king en regen brengt, is het overal in West-Euorpa droog en vrij warm. De hoogste temperaturen troffen we zondag aan in de landen rond de Middellandse Zee. Marseille b.v. een maximum-temperatuur van 26 gra den, maar ook in Zuid- en Midden- Finland liep de temperatuur flink op en hier en daar werden maxima van 23 24 graden bereikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1