Verlies van de W.M.Z. ruim twee-en-een-halve in 1975 ton GHolty* ïijudc STREEKNIEUWS ONZE PEZZELREBRIEK Maandag 17 mei start voor de twintigste maal zomeravond voetbalkompetitie (Menwedstrijd voor samenstelling van Zeeuws afdelingselftal 4 Rooskleurige^ zomer! Veel tijd werd besteed aan drinkwaterproblematiek Schouwen-Duiveland ZIER1KZEE, 14-5. De N.V. Waterniaatschappij Zuid- West-Nederlaiid heeft over 1975 een verlies geleden van f 254.000 (in 1974 was dat nog 1' 1.656.000). Het nadelige exploitatie-saldo was in 1975 ruim drie mil joen gulden. Na aftrek van subsidies, onttrek king aan voorzieningen en een voor delig renteverschil blijft het ver lies van ruim 2'j ton over. Dit te kort wordt in mindering gebracht op de voorziening exploitatietekor ten. W.M.Z. verwacht over 1976 voor het eerst sinds jaren een sluitende begroting te hebben. Advertentie Het kan in dit heerlijke katoenen jurkje. Gezel* lig en fleurig. Mooi imprimé. En toch maar r PL2-76-32 Dam 19 Zierikzee DU1VELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland komt op dinsdagavond 18 mei in een openbare vergadering bijéén in het gemeentehuis te Ndeuwerkerk De agenda bestaat uit 12 punten Aan de orde komt een verzoek om garantie van rente en aflossing voor leningen voor woningbouw aan de Stolpweg te Nieuwerkerk door W. Flikweert uit Zierikzee. idem door J. M. Cordia te Rotter dam. J. de Glopper te Oosterland, L. H. van Beek te Hoogvliet, M, van der Meer te Papendrecht voor te bouwen woningen aan de Dr. Schut terstraat te Oosterland. En voor de bouw van een woning aan de Dol- fijnstraat te Nieuwerkerk door de liet kampioensteum F.C. Kerkwerve van de 2e klas Zaalvoetbal. (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) De jaarproduktie en inkoop van water van W.M.Z. daalde het afge lopen jaar met 1;9" In 1974 was er sprake van een stijging met 4.6u. De daling is een gevolg van afzet- vermindering in de industriële sek- tor. onder invloed van de algemene ekonomische situatie. De afname van de groep huishoudelijk verbruik steeg enigszins. Het totaal van de produktie en inkoop was in 1975 ruim 42,1 miljoen kubieke meter, te gen ruim 43 miljoen in 1974. De pro duktie van de eigen pompstations van W.M.Z. daalde in "75 met 7,5 0u tot ruim 25 miljoen nv'. De produk tie van de zoetwaterfabriek van de N.V. PZEM in Terneuzen nam toe tot bijna 8,5 miljoen nv'. Ook de in koop van gemeentebedrijven Mid delburg (pompstation Oranjezon) steeg, terwijl de W.M.Z.-afzet aan Middelburg wat verminderde. Schouwen-Duiveland W.M.Z. heeft in 1975 veel t(jd moeien besteden aan de toekomstige drinkwatervoorziening voor Schou wen-Duiveland. De minister van volksgezondheid en milieuhygiëne verleende in juli 1975 een nieuwe onttrekkingsvergunning voor het pompstation te Haamstede tot maximaal 2,5 miljoen m3 per jaar. Voorwaarde is wel dat uiterlijk 1 juli 1979 de infiltratie van Haring vlietwater in de Schouwse duinen een feit moet zijn, waardoor de ont trekking van grondwater tot 1,1 mil joen m:! per jaar moet worden terug gebracht. Tegen deze vergunning zijn drie beroepen aangetekend bij de Kroon. Enerzijds wordt het tijdstip van infiltratie te Iaat bevonden, an derzijds wordt de infiltratie bestre den. Over twee infiltratieplaatsen in' het bosgebied te Haamstede is in middels overeenstemming bereikt met staatsbosbeheer. Een interne werkgroep houdt zich bezig met het ontwerpen van hel infiltratie- en zuiveringssysteem. Daarbij wordt ook een eventuele voorzuivering van het te infiltreren Haringvlietwater bestudeerd. Óver de vijf jaar geleden - op 'grond*van de grondwaterwet water- heer J. J. Kip te Rotterdam. Verder aanvragen voor geldleningen aan koop bestaande woningen door W. P. de Bruijn te Spijkenisse en A. A. Visser te Oud-Beijerland, resp. voor aankoop van de woningen: Galgen- weg 9 en UN A-straat 20, beiden te Nieuwerkerk. Dan komt het voor stel tot verkoop grond te Nieuwer kerk aan A. A. van der Cingel en vaststelling exploitatie-opzet be stemmingsplan Oosterland, zomede benoeming van mej. C. J. van der Plassche in vaste dienst als kleu terleidster aan de Openbare Kleu terschool te Oosterland. Vervolgens verlening kredieten aan: A. Uitvoe ring wérken bestemmingsplan Nieu werkerk Ia, en B. Aanpassing Bij zondere school te Oosterland. OOSTERLAND Oudste inwoonster De oudste inwoonster van Ooster land, mevrouw E. Deurloo-de Jonge, wonende aan het Torenplein alhier, herdacht vorige week haar 96-ste verjaardag. Ofschoon de ouderdom een woord mee gaat spreken, is haar gezondheid nog vrij redelijk. Kollekte „Sonnevanck" In de week van 17 t/'rri 22 mei a.s. zal ook hier ter plaatse weer de jaar lijkse huis-aan-huiskollekte plaats leidingbedrijven - ingediende ver zoeken om schade vergoeding wegens droogteverschijnselen in de Schouw se Westhoek werd ook in 1975 geen uitspraak gedaan. Volgens de indieners is de droogte een gevolg van de wateronttrekking door W.M.Z. Het uitblijven van de uitspraak vindt W.M.Z teleurstel lend. Uit een oogpunt van rechtsze kerheid van alle betrokkenen is een duidelijke standpuntbepaling in de ze kwestie erg belangrijk. vinden ten bate van de samenwer kende sanatoria „Sonnevanck" te Harderwijk en „Zonnegloren" te Soest. Egel gesignaleerd De mening die bij velen had pust gevat dat de egel tengevolge van de watersnoodramp van 1953 hier in de regio van het toneel verdwenen zou zijn. werd gelogenstraft. De heer Henk Beije ontdekte nl. bij avond in zijn tuin een vrij groot exemplaar, dat bij ontdekking ijlings op de vlucht sloeg. De egel (erina- ceus europaeus) is een nuttig dier dat zich voedt met kleine dieren, zo als wormen en slakken, en ook wel met plantaardig voedsel. Het dier behoort tot de insecteneters en komt voor in een groot deel van Europa en van West-Azië. BKUIN1SSE Optreden Circus Renz -'Zaterdag zal er een optieden zijn van het circus Renz te Bruimsse aan de Dr. de Kockstraal. Véle die ren zullen hieraan meewerken o.a. leeuwen. olifanten, raspaarden, ponny's en nog vele andere. Verder is er luchtaktrobatiek en elowsnum- mers te zien. SPORT VOETBAL Maandag 17 mei a.s. zal voor dc twintigste maal de zomeravondvoet balkompetitie van het rayon Zierik zee van start gaan. Aan de kompetitie 1976 zal worden deelgenomen door zeven teams t.w.: Brogum. Stella Boys, Die Gouwe, Velocitas, Kon, Zeelandia, Toren Boys en V.A.B. Na gedurende 19 jaar onafgebroken aan de zomeravond voetbalkompetitie te hebben deelge nomen zal dit jaar voor de eerste maal hel elftal van de PZEM op dc deelnemerslijst ontbreken. Door ge brek aan voldoende spelers was de PZEM genoodzaakt.haar team terug le trekken. Evenals in de voorafgaande jaren zullen de wedstrijden weer worden gcspeëld op het sportpark Bannink te Zierikzee, het terrein van Die Gouwe te Noordgouwe en het terrein van Velocitas te Serooskcrke. Zoals te doen gebruikelijk zal ook dit jaar weer de sportiviteitsbeker worden toegekend aan het elftal dat volgens de rapporten van de scheids rechters zich gedurende de gehele kompetitie op het sportieve vlak het best-gedraagt. Programma Voor de a.s. week zijn de volgen de wedstrijden vastgesteld: Maandag 17 mei: Brogum-Stella Boys, Zierikzee, 19.00 uur. Dinsdag 18 mei: Die Gouwc-Vclo- eitas, Noordgouwe, 19.00 uur; Kon. Zeelandia-Torcn Boys, Zierikzee, 19.00 uur. Donderdag 20 mei: V.A.B.-Veloci tas. Serooskerke, 10.00 uur. Vrijdag 21 mei: Die Gouwe-Stclla Boys, Noordgouwe, 19.00 uur; Bro- gum-Toren Boys, Zierikzee, 19.00 uur. Om te komen tot een Zeeuws afde- lingsclftal werd deze week te Bres- kens een oefenwedstrijd gespeeld tussen een team (blauw) en Wit waarvoor 26 spelers waren geselec teerd die in deze wedstrijd hun kun nen konden tonen. Door de spelers werd in deze wedstrfjd met veel in zet gespeeld waardoor een aantrek kelijke wedstrijd viel te aanschou wen, een verdienste waarover de afdelingsoefenmeester zich zeer po sitief uitliet. De drie van Schouwen-Duiveland geselekteerde spelers: Jan Ltëvense, Wim Berrevoets en Joost Folmer draaiden voortreffelijk in dit gezel schap mee. Door de door hen gele verde prestaties wisten zij een plaatsje te veroveren bij de 15 spe lers, welke a.s. dinsdagavond te Zoutelande een wedstrijd tegen Meeuwen zullen spelen. Bij deze 15 spelers is ook Toon Rijnbrg van DFS, die in het verle den al talrijke malen in het afde- lingszondagelftal speelde, opgeno men. Hoewel de uitslag van deze eerste oefenwedstrijd nu niet direkl van het grootste belang was mag het toch een opvallend verschijnsel worden genoemd dat het elftal van de Blauwen, waarin niet minder dan zes spelers van Aardenburg in ston den opgesteld, wel meer aan de bal waren maar aanvallend zeker niet uit dc verf kwamen. Bij wit maakte de verdediging met Rinus Kornelis als centrale verdedi ger en Jan Lievense als linker vleu gel verdediger een bijzpnder sterke indruk waartegen de' aanvallers weinig hadden tegein te bréngen. In de voorhoede van Blauw viel alleen het voortreffelijke spel van Chris Riemeens (Serooskerke) op. Joost Folmer, die bij Wit op de linker vleugel opereerde, speelde een nut tige partij evenals Wim Berrevoets die na de rust bij Blauw als laatste man fungeerde. In de 20e minuut kon Wit voorsprong nemen toén Jan Lievense de vrijstaande Rinus Kor nelis op maat bediende die op zijn beurt Janck Wille aan het werk zet te, waarna het leder naar dc vrij staande Wim de Vos (Kloetinge) werd gespeeld die .het geheel af rondde (1-0). Na een half uur spelen ging Joost Folmer na een foutje in de blauwe verdediging goed door. waarna hij doelman Van Haveren kansloos wist te passeren (2-0). Kort voor de rust werd het nog bijna 3-0 door de mee naar voren gekomen Kornelis die een door Folmer ge nomen hoekschop inkopte en welke door Jack Paridaen (Aardenburg) van de doellijn werd gekopt. Na de rust hetzelfde spelbeeid met blauw meer aan de bal maar een veel gevaarlijker Wit. Het werd zelfs nog 3-0 door Conny Boekhout die bij een snelle uitval over de linker vleugel laag en onhoudbaar inschoot. De stroom puzzelinzendingen was deze week niet overweldigend. Mis schien was de opgave wat aan de moeilijke kant. Uit de goede oplos singen werden de prijswinnaars ge loot: De eerste prijs gaat naar: De beer A. J. de Lang Sluispad 36' HAAMSTEDE De tweede prijs gaat naar: Mevrouw G. Bakker-Jacobi Weststraat 22 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel luidt als volgt HORIZONTAAL: 1. polshorloge: 11. finaal; 12. kalong; 14. M.O.; 15. sub; 17. lijm; 18. Em.; 20. arm; 22. wederik; 25. dra; 26. heus; 28. lelie; 29. koen; 30. onder; 32. nuf; 33. ko ket; 34. N.S.; 35. ree; 37.bar; 38. de; -39. imker; 40. ronde; 41. en; 43. oer; 45. dia; 46. I.M.; 47. hotel; 49. nou; 51. Saone; 53. oven; 54. woerd; 56. tree; 57. uil; 58. tactiek; 60. keu; 61. T.C.; 62. mul; 63.bob; 65. N.W; 66. edelen; 69. Napels; 71. meesten tijds. VERTIKAAL: 1. pi; 2. ons: 3. lauw.. 4. sabel; 5. hl; 6'. R.-K.; 7. larie; 8. olijk; 9. gom; 10 en; 11. fo rens; 13. gereed; 14. mahoniehout; 26. peluw; 19. mantëime'euw. 21 mud 23. den; 24. rif; 25. dok; 27. sermoen; 29. kordaat; 31. rekel; 33. kanis; 36. eer; 37. bod; 42. novice; 44. boete; 46. ineens: 48 tel; 49 NOC: 50 uri; 52 ork; 54. Wales; 55. debat; 58. tule; 5.9. kopij; 62. mee; 64. bed; 67. dm: 68. N.T.; 69 N.N.: 70 L.S. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. nauwkeurige beschrijving v.e. werk: 7. zoete stof; 13. roofdier; 14. vaartuig; 16. rp.cfe kleurstof; 17. deel van de uitwendige hals; 18. mengelwerk; 20. onderdeel v.e. uurwerk; 21. tegenwoordig, op het ogenblik; 22. uit vlaszaad door persen gewonnen produkt; 24. titel (alk.); 26. familielid; 28. strijdperk voor boksers; 31. chemisch symbool: 33. schijngestalte van de maan (afk.): 34. steengruis; 36. volksnaam van de kauw; 37. uitroep; 38 de helft v.e. geheel vormende; 40. prijs op zeker moment van effecten, munten enz.; 42. binnenvlakte van de hand; 44. onheilaanbrengende godin; 45. lid woord; 46. telwoord; 47. geslacht yan mensen of dieren; 48. kledingstuk; 50. oude vlaktemaat52. grootte; 53. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 54. voorzetsel; 56. veerkracht; 57. insekt; 58. muzieknoot; 59. kunst greep; 61. slok om over sloten te springen; 63. per adres (afk.); 64. plaats in Zuid-Holland; 67. de jon gere (afk. Latijn); 69. deel v.h. oog: 71. herrie; 72. sikkelvorming snoei mes; 74. fraaie bloem; 76 bovenaf- sluiting v.e. gebouw; 77. troep van zwervende, oorlogszuchtige noma den; 78. waterachtig, drassig land: 79. langwerpig losliggend vloer kleed. VERTIKAAL: 1. hijswerktuig; 2. voedsel; 3. schoor, stut; 4. korte tijdsduur: 5. bijwoord. 6 vrije heer lijkheid v.e. baron; 8. voorzetsel; 9. hoofdplaats van Ameland: 10. vast in iemands binnenste gevestigd: 11. bóohvörmige klier; 12. draaiende kap boven op een schoorsteen: 14. voorzetsel, 15 waterkoud: 18. tel woord: 19. aanmatigende, hooghar tige houding: 22. water doorlatende: 23. zinnebeeld van trots: 25. stellage waarop lijfstraffelijk veroordeelden hun vonnis ondergaan; 27. telwoord: 29. houten drinkkom; 30. knaagdier: 32: eertijds het typische attribuut van de nachtwacht; 34. dooi' karnen verkregen voedingsstof; 35.. klein, smal, veelal stilstaand water; 37. blaasachtige opzwelling der opper- houd; 39. onderricht; 40. wig om hout te klieven; 41. onderdeel v.e. tennispartij43. langstaartige papa gaai; 49. insekt; 51. roofvis: 52. leng temaat; 55. vaatwerk; 57. schijfvor mige stop in een vat; 5.9. familielid: 60. klein vertrek; 61. duinvallei; 62. draagband; 63. vreemde munt; 65. plechtige verklaring: 66. scheeps- vloer; 68. toespraak; 69. jong v.e. schaap; 70. Sociaal Economische Raad (afk.); 72. vlechtwerk van me taaldraad; 73. hoofddeksel; 75. che misch symbool; 77. uitroep. Opstelling Zeeuws afdelingselftal Voor de op dinsdag 18 mei te spe len oefenwedstrijd van het Zeeuwse afdelingselftal tegen Meeuwen, te Zoutelande. zijn de volgende spelers door de T.C. van de afdeling Zee land in samenwerking met de trai ner Jo de Waal geselekteerdJan Lievense (Brouwershaven). Wim Berrevoets (WIK). Joost Folmer (SK NWK), Toon Rijnberg (DFS). Wim van Haveren en Chris Riemens (Se rooskerke). Nol Verdonk (Lewedorp- se Boys). Rinus Kornelis en Conny Boekhout (Schoondijke), Johan Baerl. Janck. Paridcan en Theo de Crook (Aardenburg). Herman de Jonge (Colijnsplaalse Boys). Kees Kleppe (Kloetinge) en Jack Wille (Ria-W.). Advertentie WASHINGTON-MOSKOU. Het Witte Huis wil niet zeggen wanneer president Ford de officiële tekst zal tekenen van een verdrag met Mos kou ter beperking van ondergrond se kernproeven voor vreedzame doeleinden. ZIERIKZEE. Het zaalvoetbalteam „Skol Bojis 11" verloor de beslis singswedstrijd tegen F.C. Kerkwer ve. maar promoveert toch naar de le klas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4