Raad Bruinisse voelt niets voor achterdeuren in brandweergarage Praatje over keuringsdienst voor afd. Brouwershaven Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Slotmiddag te Oosterland seizoen bejaardenmiddagen 3 inderdaad prima koelkasten STREEKNIEUWS inderdaad prima stofzuigers ZIER1K7.FESCHE NIEUWSBODE Vlljdag 14 mei 1970 Nr. 21893 Rijwielstandaards voor openbare basisschool BRUINISSE, 13-5. De gemeenteraad van Bruinisse kwam donderdagavond in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. Tijdens deze vergadering sprak de raad zich uit over de plannen die de technische dienst, kring Bruinisse en Middenschouwen, heeft opgemaakt voor de verbouwing van de brand- weergarage. Het verbouwplan is in overleg met de kommandant vap de vrijwillige brandweer tot stand gekomen. Na het plan gereed was is er nog een wens van de kommandant naar vo ren gebracht aldus de voorzitter. Die bestond uit het aanbrengen van klapbare deuren aan de achter zijde van de garage, waardoor er een mogelijkheid komt- de. auto ach ter de garage te wassen. De meer prijs van het aanbrengen van deze deuren werd geraamd op ongeveer 5.000 gulden. De heer Bal (lijst v. d. Velde) vond dat het bedrag aanmer kelijk hoger lag dan het indertijd genoemde bedrag. In eerste instan tie was het de bedoeling een nieuwe betonvloer aan tebrengen en de ga rage een beetje te verlengen, omdat de nieuwe brandweerauto langer is. De verbouw plannen zijn dan wel wat. uitgebreider geworden, maai de meer kosten liggen zo'n 300 °/o ho ger. De heer Bal vond het onnodig dat er zoveel geld uitgegeven moet worden om de auto achter te was sen, alle auto's worden op straat ge wassen dus waarom de brandweer auto niet. Wethouder Van Gilst (SGP) zei dat de plannen er op gebaseerd zijn dat het wagentje van het Rode Kruis ook ondergebracht kan wor den 'in de garage, zij het wel apart van de brandweerauto. Bij de eer ste plannen was hiermee geen re kening gehouden. Ook de Meeuw- sen (PCG) was van mening dat 5000 gulden voor het wassen van de auto teveel was. „Dan kan men beter naar een wasserette gaan", aldus de heer Meeuwsen. Fors bedrag Burgemeester Hekman was het er ook wel mee eens dat de begroting een tors bedrag liet zien, maar de gemeente krijgt een super de luxe brandweerauto en daar zal toch een onderdak voor moeten komen. De heer v. d. Velde (eigen lijst) maakte ernstig bezwaar dat er een bar in gebouwd wordt. De horeca bedrijven hebben al een grote klap gekregen met de komst van het Dorpshuis aldus de heer v. d. Velde. Hij vond dat als de brandweerleden iets wil- len gebruiken zij naar de horeca moeten gaan. Burgemeester Hekman zei dat het heel gewoon is dat te genwoordig verenigingen een eigen bar of clubhuis hebben. Hij bena drukte nog dat het geen beroeps brandweer ds, maar geheel op vrij willige basis. Wat de inrichting van de garage betreft zei de heer Van Gilst dat hij gekonstateerd had dat het op Bruinisse niets bijzonders was. Advertentie maar dat het overal op deze manier was ingericht. Verder zei de heer Van Gilst dat de leden van de brandweer na een oefening of les niet naar de horeca gaan voor een consumptie, maar dat dat in de ga rage wordt genuttigd. Dus met het aanbrengen van een barretje veran dert er niets. Ook de heer v. d. Velde maakte ernstig bezwaar tegen de kostenra ming die zoveel hoger lag als het eerder genoemde bedrag. Burge meester Hekman veronderstelde dat er indertijd maar een lukraak be drag was 'genoemd door de tech nische dienst. Wethouder J unielet (PCG) vond dat er geen deuren aan de achter zijde moesten worden aangebracht en dat er geen andere extra kosten meer bovenop mochten komen. De voltallige raad ging hier tenslotte mee akkoord. De raad stemde ook in met het voorstel van B. en W. alleen de Bruse aannemers in te laten schrij ven. Slopen schuur Voor het slopen van de schuren in de Weststraat stelde de raad het gevraagde krediet van 4.060 gulden beschikbaar. De heer Bal (lijst v. d. Velde) was het opgevallen dat er voor zo'n luttel bedragje offerte was igevraagd terwijl het. soms voor bedragen van 50.000 gulden niet wordt gedaan maar onderhands word aanbesteed. Verder wees de heer Bal er op dat dit dezelfde aan nemer was die destijds in de Kerk straat sloopwerkzaamheden heeft verricht en waarmee de gemeente toen niet zo -gelukkig was. Het duur de toen erg lang en de opruiming liet ook nogal te wensen over. We zullen de opmerking terharte ne men aldus de voorzitter en er op aandringen dat dit nu niet gebeurt. De schuren zullen worden gesloopt door van Groning's sloopwerken te Middelharnis. De grónd die vrij komt wordt verkocht aan de heren D. L. Priemis en D. Deurloo die een schildersbedrijf beginnen. Op verzoek van de hoofdonder wijzer van de openbare basisschool zullen bij deze school rijwselstan- daards worden geplaatst. De raad ging hiermee akkoord en stelde een krediet beschikbaar van 522 gulden voor de aanschaf. Op advies van het hoofd van de technische dienst worden gezien het tijdelijke karak ter betonvoeten met daarop beves tigd gegalvaniseerde stalen rijwiel standaards aangeschaft. V oorrangssplitsing Voorts stemde de raad in met het voorstel de splitsing Noorddijk/op- afrit Havenkade als voorrangssplit sing aan te wijzen. Deze maatregel is genomen doordat er gevaarlijke verkeerssituaties ontstaan vanwe- gen het verkeer dat rijdend op de Noorddijk voorrang heeft ten op zichte van het verkeer uit de Berg straat en Deltastraat. Het verkeer rijdend op de Noorddijk heeft nu met deze maatregel ook voorrang op het verkeer komende van de op- afrit Havenkade, wat door het plaatsen van borden zal worcjen aangegeven. Voor het aanvullen van het foto archief van de gemeen te met enkele luchtfoto's stelde de raad een krediet beschikbaar van 1334 gulden incl. b.t.w. Een interr.es- sant foto archief is in de loop dei- jaren opgebouwd wat een beeld geeft van de ontwikkeling van de gemeente. Een onderdeel daarvan wordt gevormd dooi' luchtfoto's - waarvan de laatste serie dateert uit 1973. Voor het beschikbaar gestelde krediet worden tien luchtopnamen gemaakt, en tevens is daarbij inbe grepen vijl* nabestellingen. Voor middenstand, scholen e.d. is er de mogelijkheid tegen een betaal bare prijs de opnamen bij te bestel len aldus de voorzitter. Een krediet van 12.600 gulden excl, b.t.w. werd beschikbaar ge steld voor het herbestraten van trottoirs en straat en waar nodig voor het nieuw aan brengen daar van in de Stelbergstraat. De heer v. d. Bos (SGP) vroeg of deze herbestrating pas werd ver richt als de Mosselstraat, waar de riolering moet worden verlegd, klaar is, want anders wo.'dt de straat weer stuk gereden aldus de heer v. d. Bos. Hier wordt terdege rekening mee gehouden aldus de voorzitter. De heer Meeuwsen had dit. graag in een herbestrafcingsbe- stek gezien. Advertentie Deze week hield drs. D. Vissers van de Keuringsdienst van Waren te Goes een lezing voor een groot aantal leden van de Bond van Plat telandsvrouwen afd. Brouwersha ven. De avond word geopend door de presidente mevrouw Veerman-de Boer. De presidente feliciteerde en kele dames die een prijs hadden ge wonnen met een gedicht over het onderwerp „Emancipatie"' op de provinciale'wedstrijd te Goes. Me vrouw Boom behaalde oen eerste prijs er» mevrouw v. Vulpen een derde en vierde prijs. Beide dames droegen hun gedichten voor. Me vrouw v. Ast-v. d. Schelde behaal de een derde prijs met een ingezon den stuk voor het handwerken. Het verslag van de voorjaarsvergadering te Goes werd voorgelezen door me vrouw v. Putte-Versprille. Mevr. Hnnse-Verburg vertelde wat de agrarische commissie het komende seizoen wil organiseren. Keuringsdienst Vervolgens werd het woord gege ven aan de heer Vissers, die uiteen zette wat de Keuringsdienst van Waren betekent. Hét aanwezig zijn van deze dienst is belangrijk voor de volksgezondheid en het gezins budget. De dienst omvat o.m. a. controle op eten en drinken voor de menselijke consumptie en voor de handel. b. controle op alle artikelen be stemd voor het bereiden van voe dingsmiddelen, b.v. bestek cn ser viesgoed en het materiaal in een melkinrichting enz. De vleeskeuringsdienst staat apart van de Keuringsdienst van Waren, maar beide diensten werken wel nauw samen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan veel gebruik werd ge maakt. Veel informatie werd ver strekt over de houdbaarheid van voedingsmiddelen. Tot slot bodank- te de presidente de spreker en bood hem een attentie aan. NUTSSPAARBANK.. lie ideale gezinsbank hypotheken ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks* van 9.00-16.00 uur. Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat, dinsdag 9.00-10.30 uur. N.V. Watermij. „Zuid-West-Nederland" Op donderdag 10 juni wordt in het hoofdkantoor van de vennootschap aan de A. Pokkerstraat 8 te Goes de algemene vergadering van aan deelhouders van N.V. Watermaat schappij „Zuid-West-Nederland" ge houden. Het ligt in de bedoeling na afloop van de officiële vergadering, indien daartoe voldoende tijd beschikbaar is, de vertegenwoordigers van de aandeelhoudende provincies en ge meenten te informeren omtrent de infiltratie van Haringvlietwater. (Vervolg van pag. 1) dering van de arbeidsplaatsen in hel kleuteronderwijs en de daarmee sa menhangende gevolgen voor de op leidingsscholen, de leegstand van ge bouwen, de vermindering in de bouwaktiviteit en de terugslag in de leermiddelenindustrie. Vervolgens was het de beurt aan wethouder M. C. Doeleman. Deze somde enkele data op, die belangrijk waren geweest in de totstandkoming van deze kleuterschool. Zo werd in januari 1973 de bouw door de ge meenteraad goedgekeurd. Op 10 juli 1973 kwam de goedkeuring van G.S.. op 25 augustus 1975 was de open bare aanbesteding en op 9 septem ber 1975 werd de opdracht verstrekt aan Bouwbedi'ijf Boogert te Ooster- land. De wethouder wenstte de hoofdleidster mevrouw J. A. van Anraad-Goosen en de leidster W. Zwart veel succes met deze nieuwe school. Wandkleed Mevrouw H. Stam, sprekende na mens de ouderkommissie, verzocht de aanwezigen terug te gaan naar de hal, waar een fraai wandkleed werd onthuld. De voorstellingen op dit kleed waren door de kleuters zelf gemaakt en de moeders hadden deze onderdelen tot een wandkleed ver werkt. Namens de ouderkommissie bood mevrouw Stam verder een stuk funktioneel speelgoed in de vorm vah een hijskraan aan en enig tuin gereedschap. Namens de ouderkommissie van de openbare basisschool ,,'t Kof schip" bood de heer J. Groen me vrouw Van Anraad een enveloppe met inhoud aan. Hij zei dat het open baar onderwijs in plan West nu ver tegenwoordigd was met een goede kleuter- en basisschool. De heer Groen vroeg zich. echter af hoelang men hiermede vooruit zou kunnen, daar ,,'t Kofschip" al bijna aan een tiende lokaal toe is. Ds. K. Schaap sprak namens hel bestuur van de Chr. Kleuterschool „De Speeldoos". De dominee zei blij te zijn gastvrijheid te hebben kun nen geven aan de kleuters op de Chr. Kleuterschool totdat ,,'t Miere- nest" gereed kwam. Door de grote inzet van de personeelsleden had dit samengaan nooit tot onprettige situa ties geleid. Naast een prachtige plant overhandigde dominee Schaap een soort verrassingspakket. Uit een als bandrecorder nagemaakte doos kwa men twee opname-bandjes tevoor schijn. Grote inzet Het Rijks Pedagogisch Centrum Zeeland was vertegenwoordigd door mevrouw L. A. Wondergem. Zij zet te een pluim op de hoed van de leid sters Van Anraad en Zwart voor hun grote inzet. Spreekster zei verheugd te zijn dat de kleuterschool tenslot te toch naast de bassischool was ge plaatst en hoopte dat hét stapje kleu ter/basisonderwijs in de toekomst steeds kleiner zal worden. Felicitaties van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs bracht de heer H. M. v. d. Post' over. Deze vereni ging bood in samenwerking met het Bouwbedrijf Boogert te Oosterland en de firma Weltevreden te Zierik- zee de school een mooie cassette-re corder aan. Namens de kontaktclub voor kleu terleidsters op Schouwen-Duiveland bood mevrouw M. de Bree de dames Van Anraad en Zwart een plant aan en twee boekjes, getiteld „Samen naar het strand" en „Een kusje voor kleine Beer". De heer J. Jobse sr. dankte, na mens het architektenbureau Jobse B.V. te Vlissingen, burgemeester en gemeentebestuur voor hun opdracht, de inspekteur van het kleuteronder wijs voor zijn positieve instelling, de wethouder voor de goede samenwer king en mevrouw Van Anraad voor de prettige begeleiding tijdens de bouw van de school. Dankwoorden van dezelfde strek king werden gesproken door de De inspekteur van het kleuteronder wijs, mr. H. Verboom ontving uil handen van de mierekoningin de sleutel van 'de schoolEen boekei bloemen was er voor mevrouw Ver boom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) hoofdaannemer, de heer L. W. Boo gert. De heer B. v. d. Lelie bracht de felicitaties over van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel. Een fraaie klok was het cadeau dat deze bond de kleuterschool aanbod. Mevrouw Van Anraad ontving een mooie vulpen uit handen van me vrouw P. C. C. Creteer, een collega uit de beginperiode van haar onder wijsloopbaan. Harken en schoffels De hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Woelwaters" me vrouw P. Barends noemde ,,'t Miere- nest" de eerste openbare kleuter school in permanente bewoning. Zij bood de school enkele manden aan met door kleuters van „De Woelwa ters" opgekweekte plantjes. De heer G. Kooman, waarnemend hoofd van de openbare basisschool ,,'t Kof schip" zei blij te zijn dat de kleuter school zo dichtbij is gek'omen. Als symbool om de „mieren" te helpen een weg te banen naar 't Kofschip" bood hij enkele harken en schoffels aan. De rij van sprekers werd besloten door de heer H. Asma. die kort te rugblikte op zijn ervaringen betref fende de totstandkoming van deze kleuterschool. Het laatste woord was voor hoofd- leidster Joke van Anraad. Zij noem de deze middag overweldigend en woorden schoten haar te kort om aan haar dankbaarheid uiting te ge ven. Zij nodigde de aanwezigen uit nog eens een kijkje op ,,'t Mierenest" te komen nemen om te zien hoe deze fijne, nieuwe school zal funktione- ren. Examens Zwakzinnigenzorg In het Ned. Herv. centrum voor geestelijk gehandicapten „Hernes- seroord" te Middelharnis werden examens afgenomen. De lijst van ge slaagde examen-kandidaten afkom stig van Schouwen-Duiveland is als volgt: Geslaagden 3e jaars leerling zwakzinnigenverzorger of -verzorg ster: mej. E. Bom, Nieuwerkerk; de heer W. J. Buyse, Zierikzee; mej. L. J. van der Have, Bruinisse; mej. M. H. M. Padmos, Nieuwerkerk. Geslaagden 2e jaars leerling zwak zinnigen verzorgster: mej. W. M. Goudzwaard, Zierikzee; mej. M. C. Okkerse, Bruinisse. Geslaagden l.e jaars leerling zwak- zinningenverzorgster: mej. K. N. Da lebout, Nieuwerkerk; mej. C. Geuze, Nieuwerkerk; mej. A. Heijboer, Zie rikzee; mej. P. A. Janse, Brouwers haven; mej. K. P. Jongschaap, Zie rikzee; mej. A. M. van Putten, Nieu werkerk; mej. P. Quant, Zierikzee; mej. D. W. van Twist, Burgh-Haam- stede; mej. D. Verspoor, Zierikzee. Geslaagde 2e jaars leerling zwak zinnigenzorg-assistente: mej. P. Zor- "ge; Noordwelle. „Bewoners van de Oosferschelde" Op zaterdag 22 mei a.s. vindt in pa viljoen „De Vierbannen" aan de Weg van de Buitenlandse Pers te Ouwer- kerk de opening plaats van een aqu ariumtentoonstelling over de bewo ners van de Oosterschelde. De aquaria zijn ingericht door de Biologische Werkgroep van de Nederlandse On derwatersport Bond. De opening zal geschieden door mr. J. P. Boersma, lid van Ged. Staten in Zeeland. Van af 23 mei tot eind juni zullen de bakken bezichtigd kunnen worden. Medewerking aan de expositie wordt verleend door: Paviljoen „De Vier bannen", V.V.V. te Ouwerkerk en Aquariumhandel Wilbrink te Zierik- ZIERIKZEE Vrouwcnkontakt P.v.d.A. liet Vrouwenkontakt van de Par tij van de Arbeid afdeling Zierikzee houdt woensdag 19 mei aanstaande de laatste huishoudelijke vergade ring van dit seizoen in het „Huis van Nassau". Vergadering N.C.V.B. Op woensdag 19 mei wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw een vergadering gehouden door de Ne derlandse Christen Vrouwenbond af deling Zierikzee. Op deze avond zul len films van het koninklijk huis worden vertoond. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren De Nederlandse vereniging tot Be scherming van Dieren roept nog enkele kollektanten op voor de in de week van 17 t/m 22 mei te houden kollekte. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij H. J. Dorreman, Varremarkt 4, tel. (01110) 3433. Open toernooi snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland De schaakvereniging Zierikzee or ganiseert vrijdagavond 28 mei aan staande in restaurant „De Zeeuwsche Herberghe" aan het Havenpark een open toernooi om het snelschaak kampioenschap van Schouwen-Dui veland. (Zie ook de agenda). Vergadering A.R.-Kiesvereniging uitgesteld De vergadering van de AR-Kies- vereniging die heden (vrijdag)avond 14 mei gehouden zou worden in de zaal van de Chr. Geref. kerk alhier is uitgesteld tot maandagavond 24 mei aanstaande. WESTERSCHOUWEN Tocht voor alleenstaanden en minder validen Zaterdag 15 mei a.s. organiseert de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis een trip voor alleenstaanden en minder Validen uit Burgh-Haamstede. Rc- nesse, Noordwelle, Serooskerke (S.), Ellemeet en Scharendijke. Genoemde dorpskernen zijn alle gelegen bin nen de afdeling Schouwen (West hoek). Met een bus zullen deze gasten van de afdeling op een bepaald punt in dc verschillende kernen worden afgehaald, waarna een rondrit over Schouwen-Duiveland zal plaatsvin den. De trip zal worden onderbro ken voor het aanbieden van een kon- sumptie. Gedurende de gehele mid dag zullen een aantal Welfare-vrij willigsters, leden van de Rode Kruis- colonne en dc colonne-commandant der afdeling assistentie verlenen. Koffiemiddag Maandag 17 mei a.s. organiseert de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Noordwelle e.o. een koffie middag in „Het wapen van Renes- se". Op deze middag bestaat de ge legenheid om door de dames van de handwerkklub vervaardigde werk stukken te bezichtigen. MIDDENSCHOUWEN A.R.-Kiesvereniging Donderdagavond 20 mei aanstaan de komt de A.R.-kiesvereniging Middenschouwen in vergadering bij een in het Geref. Jeugdgebouw te Scharendijke. Als spreker treedt op burgemees ter E. Baerends van Middenschou wen. Aan de orde komt onder an dere de totstandkoming van het C. D.A. ZONNEMAIRE Geslaagd concert „Nut en Uitspanning" Zaterdagavond 8 mei gaf de har monievereniging „Nut en Ontspan ning" op de mobiele tent het eerste buitenconcert van hel nieuwe sei zoen. Onder leiding van dirigent E. de Looff werd een uitstekend concert ten gehore gebracht. Gezien het schitterende voorjaarsweer viel de publieke belangstelling echter wel wat tegen. Het is te hopen, dat bij de nog te geven concerten meer pu bliek aanwezig zal zijn. Bij goed weer vindt het volgende te Zonne- maire plaats op 22 mei a.s.. In het kader van de uitwisselingsconcerten komt dan „Luctor et Emergo" uit Renesse op bezoek. Advertentie C5SI OOSTERLAND. 13-5. Donderdag middag had weer voor het laatst in het seizoen dc bejaardenbycenkomst plaats in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. De leiding berustte ditmaal by mevrouw M. Stoutjcs- dyk-van 't Hoff. Aanwezig waren ruim dertig be jaarden, benevens enige leden van de dames-bejaardencomité, organis- tcs en serveersters. Nadat de gewo ne gang van zaken had plaats ge vonden. zoals gezelschapsspelen enz., wees mevrouw Stoutjesdijk op het feit dat do bejaardenmidda gen in het afgelopen seizoen weer een prettige sfeer hadden. In hef kort memoreerde zij de verschillende aktiviteiten van de „soos" in het voorbije seizoen ondermeer het pas geleden goed geslaagde reis je naar de Flevo. de bezoeken aan andere sociëteiten, enz. Verder sprak ze de hoop uit dat allen na het zomerreces weer in gezondheid zul len mogen terugkeren. Het verheug de haar dat er de laatste tijd weer enige nieuwe bezoekers op de bij eenkomsten verschenen zijn. Nadat verschillende gezangen werden aan geheven. zoals Gez. 112:1 en 2 en 116 1. 4 en 6. zomede Ps. 79 1 en 4. sprak de heer C. M. van den Berge namens alle bejaarden een dank woord voor de prettige en aangena me wijze waarop voral ook het da mes-bejaardencomité en verder ook de organistes cn de serveersters alles in het werk stellen om de wekelijkse bijéénkomsten zo goed te doen sla gen. Het feit dat eigenlijk niemand blij is dat men er weer mee gaat stoppen is een teken aan de wand dat het er goed is. De orgelbegelei ding op deze laatste middag was in handen van mevrouw J. Stoutjes- dijk-Borst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3