Half-open afsluiting Oosterschelde is vrijwel zeker Kleurrijke opening openbare kleuterschool ,,'t Mierenest" President Ford: „Israël moet het bezet gebied opgeven" Zeeland tevreden met herindeling TUINMAN Minister Westerterp: DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA Feestelijke dag voor Zierikzee-West Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL 01110-2B87 ZIERIKZEESCHE Vrijdag 14 mei 1976 132ste jaargang Nr. 21893 REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81.00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maancjag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Vergadering V. V. V. Burgh-Haamstede NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Advertentie DEN HAAG, 13-5. - Vrijwel zeker wordt de Ooster- schelde afgesloten met een half-open dam, een zoge- Volgens de bewindsman kan de Pij- lei dam uiterlijk in 1985 gebouwd worden. De regering had in 1974 met het kabinet afgesproken, dat de Oostersohelde geheel afgesloten zou worden als bleek dat de kosten van een half-open dam te hoog zouden worden. Deze kosten mochten hoog ster! het geraamde bedrag van 1750 mliljoen gulden met 20 procent over schrijden. Minister Westerterp ver klaarde donderdagavond, dat de bouwkosten van de Pijlerdam deze marge met 2 tot 3 procent zou over schrijden. Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Hoofdleidster mevrouw J. van Anraad-Goosen mocht van de ouderkommissie een fraaie hijskraan voor de school in ontvangst nemen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE. Donderdagmiddag ontstond op de kruising Provinciale WeglBootsweg/Taaijersweg een hot sing tussen een Peugeot, bestuurd door J. V. uit Kerkwerve en een Vol vo, bestuurd door v. d. V. uit Renes- ■se. De Peugeot reed vanuit de Boots- weg de Provinciale Weg op, maar zag de naderende Volvo niet. Na de bot sing kwam J. V. met zijn Peugeot in een sloot terechtDe beide bestuur ders raakten licht gewond. De per sonenwagens waren tot all loss. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Elk mens is een kleine wereld. Spreekwoord. Advertentie het boek „Zierikzee vroeger en nu" aan. Miorekoningin. Daphne Stam. bood alle aanwezigen een eremedaille in goud aan. Verwachting tot zaterdagavond: Iets warmer Droog en vrij zonnig; vannacht wei nig wind met minimumtemperaturen omstreeks 5 graden en in het bin nenland kans op nachtvorst; mor- geno verdag overwegend zuidelijke wind met maxima van 15 graden in het noordwesten tot 20 graden in het zuidoosten van het land. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 mei. Zon op 4.46. onder 20.28 Maan op 22.28, onder 6.07 16 mei. Zon op 4.44, onder 20.30 Maan op 23.19, onder 7.08 17 mei. Zon op 4.43, onder 20.31 Maan op onder 8.14 Laatste kwartier: 20 mei (22.22) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 15 mei 16 mei 17 mei 4.07 4.55 5.40 16.38 17.22 18.05 9.35 10.23 11.0.9 21.58 22.49 23.40 Springtij: 16 mei. HET WEEKOVERZICHT De afgelopen nacht trok een uit loper van een hogedrukgebied bo ven Noordfrankrijk over ons land. Bij heldere hemel en weinig wind daalde de temperatuur flink, zodat in het binnenland op uitgebreide schaal nachtvorst voorkwam. Het hoge drukgebied, dat langzaam in de richting van Midden-Europa trekt, zal ook zaterdag het weer in onze omgeving beïnvloeden. voor uw kamer TAPIJT voor uw slaapkamer TAPIJT voor uw keuken TAPIJT voor uw trap - gang Integratie De heer Verboom sprak vervolgens zijn dankbaarheid uit dat hij deze opening had mogen verrichten en vond dat dit magnifieke gebouw, dat uitermate funktioneel is, beslist een gelukwens waard is. De inspekteur was verheugd dat de kleuterschool tot stand was gekomen naast de ba sisschool „'t Kofschip", hetgeen een goede stap op weg is naar de inte gratie kleuter/basisonderwijs. De heer Verboom wees erop dat het kleuteronderwijs thans nogal in het nieuws is, o.m. wegens de dreigende sluiting van de kleuterschool in Zonnemaire. Verder zei de inspek teur dat ook de school te Ouwerkerk in een moeilijke situatie terecht be gint te komen. Lichtpunt was echter dat de minis ter van onderwijs verklaard heeft dat de scholen in de kleine dorpsker nen zo veel mogelijk gered moeten worden. De heer Verboom noemde als kon sequenties van het teruglopen van het aantal kleuters: de 15n/n vermin- (vervolg pagina 3) De studies zijn nog niet gepubli ceerd, maar volgens minister Wes terterp van verkeer- en waterstaat wijzen de studies uit, dat de Oos- terschelde toch met een half-open dam afgesloten kan worden. Aan vankelijk vreesden zowel regering als parlement, dat de aanleg van een half-open dam te duur zou wor den. Dit maakte minister Westerterp donderdagavond bekend in een in terview voor het NOS-journaal. Vraagt deskundig advies bij: naamde pijlerdam. Dit hebben studies van rijkswater staat uitgewezen. WASHINGTON,13-5. Om tot een blijvende vrede te komen in het Midden-Oosten zal Israël een „on herroepelijke stap'' moeten doen: het opgeven van bezet Arabisch ge bied in ruil voor politieke tegemoet komingen van de Arabische landen. Dat verklaarde de Amerikaanse president Ford donderdag op een diner van Amerikaanse-Joodse com missies in de Verenigde Staten. Te vens verzekerde hij Israël dat de Verenigde Staten garant zullen staan voor de vrijheid en het voort bestaan van Israël. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. MIDDELBURG, 13-5. Gedepu teerde staten van Zeeland hebben de minister van binnenlandse zaken laten weten geen bezwaar te heb ben tegen de nieuwe territoriale in deling van Zeeland, zoals die in het rcncept-ontwerp wet reorganisatie binnenlands bestuur wordt voorge- PRAAG. Ruim 100 Arabische stu denten hebben tijdelijk de Syrische ambassade in Praag bezet uit protest tegen „de steun van Syrië aan fas cistische elementen in Libanon". steld. In dat voorstel verandert er namelijk niets aan de Zeeuwse gren- Het aantal tot het gewest Zeeland behorende -gemeenten blijft dertig. Ondanks het feit dat Dirksland, Goedereede en Oostllakkee liever willen dat Goeree-Overflakkee bij Zeeland zal worden ingedeeld. Ze voelen zioh in tegenstelling tot Mid- delharnis meer tot Zeeland dan tot Rotterdam aangetrokken. De minister van binnenlandse za ken staat echter op het standpunt dat Goeree-Overflakkee beter bij het gewest Rijnmond ingedeeld kan zijn. Hij vertelde dat de naam van de school tot stand was gekomen via een prijsvraag en dat er nogal wat verwarring bestond over het aantal „n" 's in de naam. ,,'t Mierenest" blijkt afgeleid te zijn van de Miere- weg, die achter de school loopt, van daar deze taalkundige vrijheid. De heer De Meester vestigde ook de aandacht op de mensen van de Plantsoenendienst, die alle feeste lijkheden van deze dag langs zich heen lieten gaan en dankbaar ge bruik maakten van de gevallen re gen om het grasveld rond de school in te zaaien. Als blijk van erkentelijkheid en herinnering aan deze middag bood de burgemeester de heer Verboom Afdoende Wanneer definitief uitsluitsel is gegeven over de aanleg van de Pij lerdam, worden Zeeland en Bra bant afdoende beschermd en kan tevens het bestaande milieu in de Oosterschelde gehandhaafd blijven, aldus de minister. ZIERIKZEE, 13-5. Een groep van zo'n vijftig lieftal lige „mieren" prevelde '11 mooi gedicht, voorafgaande aan de intocht van de stralende „mieren"-koningin. Westerterp erkende dat het ver hogen van de dijken rond de Oos terschelde mogelijk goedkoper zou kunnen zijn, maar hij wees op de af spraak van 1974, waarin alleen wordt gesproken over een gehele of een half-open afsluiting, en waar bij dijkverhoging wordt afgewezen. Het ging natuurlijk om de officiële opening van de openbare kleuter school ,,'t Mierenest", aan de Schel- destraat in plan West. De plechtige handeling werd donderdagmiddag verricht door de inspekteur van het Kleuteronderwijs in Zeeland, mr. II. Verboom. Nadat de vijfjarige mierenkonin gin - Daphne Stam - gekleed in een prachtige groene japon haar intrede had gedaan, overhandigde zij me vrouw Verboom een boeket bloemen en de heer Verboom een grote kar tonnen zonnebloem, waarop de sleu tel van de schooldeur was bevestigd. Nadat de heer Verboom de deur had geopend en vele aanwezigen de school waren binnengetreden, werk ten de als mieren verklede kleuters hun mini-programmaatje verder af met een liedje en een dansje. In de hal van de school was met karton en stro een echt mierennest nagemaakt. Medailles Voor de kleintjes was er vervol gens als bekroning van deze feeste lijke dag een poppenkastvoorstelling. De overige aanwezigen namen plaats in het andere lokaal, waar zij van de mierenkoningin een „eremedaille in goud" kregen aangeboden. Tevens werd de belofte geuit dat alle aan wezigen, bij het eerst komend jubi leum van deze kleuterschool, bevor derd zullen worden in de orde van de Rode Mier. Na dit ludieke gebeu ren werd het tijd voor het meer of ficiële gedeelte. De heer M. A. Swee- re trad hierbij als ceremoniemeester op. Als eerste was het woord aan bur gemeester Th. H. de Meester, die zei verheugd te zijn dat de heer Ver boom persoonlijk deze opening had willen verrichten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1