Installatie van kabouters Mr. Bakker-groep padvinderij te Zierikzee Bespreek nu Rabobank Q Zeskampploeg Bruinisse voor in ternationale zeskampkompetitie ERIC DE NOORMAN Gepromoveerd SKNWK verloor van WIK een gezellige busreis bij de Rabobank. EFTELING of de BEEKSE BERGEN STREEKNIEUWS 5 ZIElïlKZKE, 12t5. Dinsdag zijn dei-tien kabouters en twee leidstef-s van de Mr. Bakkergroep te Zierikzee, in het clpbhus „De Lelie" geïnstalleerd. Advertentie Speciale aanbieding van de Rabobanken op Schouwen-Duiveland: Dagtocht naar de f22 j" p.p. incl. entree kinderen 1/m 12 jaar 18, Vertrek 29 mei a.s. Inlichtingen en boekingen bij alle Rabobanken op Schouwen-Duiveland en Touringcarbedrijf van Oeveren. geW en goede raad ZWEMMEN De opkomst van ouders, broertjes, zusjes en andere belangstellende was geweldig groot. De meisjesclub die deze winter is opgericht werd geïnstalleerd door hopman P. van Waveren, die tevens iedereen hartelijk verwelkomde. Eerst werd traditiegetrouw de vlag gehesen door twee kabouters. Daar na werden de ouders uitgenodigd om mee naar binnen te gaan voor de in stallatie. Eerst werd de leidster mej. 'Elske van Hese géïristalleex'd, met het leggen van de rechterhand op de vlag en de linkerhand de hopman te geven en de belofte af te leggen. Zij kreeg hierbij haar installatiete ken, en een landelijk bewijs van er kenning als leidster, omdat zij hier voor een cursus had gevolgd. Daarna werd mej. Ellen Dreyer eveneens als leidster geïnstalleerd. Na deze twee installaties werd er luid hoera geroe pen. K.R.O.-film over Oosterscheldc „Je dijkt de zee niet ongestraft in" was de titel van een film-docu mentaire over de Oostefschelde die dinsdagavond werd uitgezonden door de KRO-televisie. Aan het slot kreeg" dr. Sicco Manshalt gelegen heid zijn visie tc geven op de Oos- terschclde. Dr. Maasholt zei geen wezenlijke reden t.e zien waarom de dijken niet verhoogd zouden kun nen wórden. „Van deze regering verwacht ik niet anders dan een besluit tot verhoging van de dijken", aldus dr. Mansholt. In de film werd gewezen op het verdwijnen van grote stukken na tuurgebied bij de Kop van Voome, als'gevolg van de afsluitingen van het Haringvliet en de Grevelxngen. In de dokumentaire lichtten o.a. dr. Jan Terlouw, ir. H. Ferguson, prof. Thijsse en ir. Meijer hun standpun ten tot de Oosterschelde toe. OOSTERLAND „Celoven met je handen" „Geloven met je handen" was het thema waar de gespreksgroep van de Nederlandse Hervormde Kerk zich afgelopen winter friee bezig heeft gehouden. Uitgebreid werd ge- diskussieerd over de brief van de apostel Jacobus over de leefregels die hij ons voorhoudt over wat hij vindt wat gelovén in de praktijk be hoort te zijn. Geloven met je han den, iets anders met je geloof, je ge loof laten werken. Een en ander heeft er toe geleid dat a.s. zondag 16 mei, aanvangende 6 uur, een thema- dienst zal gehouden worden. Deze dienst zal verzorgd wordèn door de leden van de gespreksgroep, in sa menwerking met de leden van de jeugdraad. In een drietal voorberei dingsavonden hebben ze gezamen lijk deze dienst voorbereid en zo zullen ze a.s. zondagavond trachten uit te leggen wat in feite geloven met je handen is. BRUINISSE Park voor caravans „Onze Hoève" Burgemeester en wethouders van Bruinisse verleenden vergunning voor het park vóór caravans „Onze Hoeve" aan dc Hageweg. Het ter rein is gesitueerd rondom de voor malige boerderij „Nooit Gedacht". Er mogen 266 stacaravans en 90 toercaravans worden geplaatst. Tot de gebruikelijke centrale voor zieningen zoals een beheerderswo ning e.d. behoort ook een verwarmd openluchtzwembadje. Men kan er stukjes grond kopen voor eigen sta caravan. „Onze Hoeve" maakt deel uit van „Aquadelta", de beheerder is de heer P. J. Weijenberg. De ver gunning werd verleend ten name van de vereniging van eigenaren van „Onze Hoeve". De kabouters Hierna mochten de leidsters hun eigen kabouters installeren.. Het wa ren: Corrihe Bolijn, Elien Bolijn, Carla Vos, Jeanine Zwavtsenburg, Bezoek commissaris der koningin Qp dinsdag 18 mei aanstaande brengt de Commissaris der Koningin van Zeeland, dr. C. Boertien, een kennismakingsbezoek aan de ge meente Bruinisse. Het programma voor deze dag werd - in hoofdlijnen - als volgt sa mengesteld: 9.45 uur: Ontvangst door burger meester en wethouders bij het Ge meentehuis. 10.00-11.00 uur: Bespreking met' de gemeentereaad. De echtgenote van de kommissaris brengt intussen, daarbij o.a. begeleid door de echtge note van de burgemèestef, een be zoek aan het bejaardentehuis „In 't Opper". 11.00-11.45 uur: Gezamenlijk be zoek van de kommissaris der ko ningin en echtgenote aan het vis- füeerbedrijf Gomavi aan de Dorps weg. 11.45-12.15 uur: Bezoek kwekerij gebr. Kik aan de Molenweg. 12.15-12.30 uur: Hondrit kommis saris der koningin en echtgenote door de gemeente. 12.30 uur: Lunch in Albert's Cor ner Grevelingendam. Vergadering N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt dinsdag 18 mei bijeen in het Neder lands Hervormd Verenigingsgebouw, Deestraat. Het onderwerp van deze avond is een gesproken film over het Vorstenhuis en „De gordel van Smaragd", (Zie ook agenda.) Aktie oud papier De leden van muziekvereniging „Nu met Hope" komen zaterdag 15 mei aanstaande weer oud papier op halen. Vriendelijk wordt verzocht het gebundeld gereed te zetten langs de trottoirs. Zendingsbus Herv. kerk Bij het ledigen van de zendings bussen in de Nederlands Hervormde kerk bevatte deze het mooie bedrag van f2155,59. De Bijbelkring-bus be vatte f 122,40. „Kwiek" nam deel aan wandeltocht De gymnastiekvereniging „Kwiek" heeft zaterdag te Zierikzee deelge nomen aan de jaarlijkse K.N.G.V. Bondswandeltpcht. De groep die deelnam bestond uit twaalf jeugdi gen en leiding, die met particuliere auto's naar Zierikzee is geweest. Naast de medaille die ieder persoon lijk kreeg werd er nog een fraaie groepsmedaille verdiend die in de kast in de hal van het gymnastiek- gebouw. zal prijken. Posliegelinruilbeurs Zaterdag 29 mei aanstaande zal in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw in de Deestraat' te Bruinisse door de Philatelistenver- eniging afdeling Bruinisse een post zegel-ruilbeurs worden georgani seerd. Op deze ruilbeurs zullen ook diverse postzegclhandclaren aanwe zig zijn, terwijl voorts eerste-dagen- enveloppen en andere poststukken te kóóp zullen worden aangeboden. (Zie ook de agenda.) Janneke Wiggers, Michaela Germing, Ingvid Olree, Jacqueline de Vos, Ma deline Terwogt, Ellen van Eek, Jo- rina Mellisant, Liesbeth Schepje en Anneraarie Arkenbout. Nadat zij de belofte hadden afge legd om een goede kabouter te zijn, kregen zij een installatie aandenken, een certificaat en een bamboek, waarin zij kunnen lezen, kleuren en plakken: Na de hele installatie, werd nog hun opkomstlied gezongen en de wet opgezegd. Daarna kreeg iedereen een trak tatie. Na afloop werd een spel met de ouders gespeeld. Een geslaagde middag van een groeiende kabouter club van de padvinderij. Voor 40 jaar DREISCHOR. Naar w\) vernemen hebben zich voor de.vakante betrek king van gemeente-geneesheer 11 sollicitanten gemeld. OUWERKERK. Woensdagavond werd in de openbare school een ver gadering gehouden waarvan het doel was le trachten een vereniging van oud-leerlingen der landbouwschool op te richten. NIEUWERKERK. Op u.s. vrijdag zal in deze gemeente de ophaaldienst beginnen. Het huisvuil zal, met ge bruikmaking van de speciaal daar- voor aangekochte wagen, in de. kom der gemeente bij de ingezetenen ivordcn opgehaald. NOÖRDWELLE. Zaterdagavond gaf de mondharmonicavereniging MeloduSter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan een feestuitvoering in de stemmig versierde zaal van de heer J. ZIERIKZEE. In een der bovenlo kalen der ambachtsschool vond on der grote belangstelling van de zijde van de ouders, oud-leerlingen en an deren de uitreiking der diploma's plaats. SIRJANSLAND. Bij landbouwer P. J. F. doet zich het geval voor dat een een-en-twintig jaar oud paard zijn.15de veulen ter wereld heeft ge bracht. De vorige veertien veulens zijii allen volwassen geworden. ZIERIKZEE. In de Concertzaal bio scoop is binnenkort te zien de film „20.000' mijlen over zee", waarin op boeiende en onderhoudende wijze een beeld wordt gegeven van de we reldreis van de Nederlandse onder zeeboot de K XVIII. BRUINISSE. Then maandagmid dag j.l. de werkmdfi E. H. leérjüe fietsen, kwam hij te vallen, door dat de jongens die hem hielpen hém niet konden houden. Hij viel voor over op de weg en werd ernstig aan het hoofd gewond, zodat geneeskun dige hulp, moest worden ingeroepen. SIRJANSLAND. Bij landbouwer K. heeft een poes zich ontfermd over een tweetal kuikens. Het is merk waardig om te zien hoe de viervQetpr toelaat dat de kuikens over haar heen tippelen en hoe liet dier moeite doet om haar twee gevederde stief kinderen te verwarmen. OOSTERLAND. Het Chr. Ge mengd Koor V.Z.O.S. zal op Hemel vaartsdag deelnemen aan het con cours te Kapelle. BROUWERSHAVEN. A.s. donder dag om 10 uur bestaat er gelegen heid tot kosteloze koepokinenting en herinenting ten huize van dr. W. H. J- BRUINISSE. Vrijdagnacht heeft een ongenode gast een bezoek ge bracht in de woning van de oude man S. v. d. B. Er werd een kdst opengebroken en daaruit ontvreemd pl.m. 15.000 galden aan effekten fen geldenswaardige papieren, benevens een bedrag van 1ÖÓaan contan ten. DREISCHOR. Bij het dezer dagen te 's Gravenhage gehouden examen voor Esperanto, slaagde voor diplo ma A de heer J. B. van hier. BRUINISSE. Dat de betonglooi- ing volgens de Ned. Octrooi-aan vraag, uitvinding van de heer M., waterbouwkundig ambtenaar alhier, de belangstelling heeft van de auto riteiten blijkt uil de toepassing te A.J.Polders. Ook de direktie van de Zuiderzeewerken heeft te kennen gegeven deze uitvinding op een proefdijk te willen toepassen. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Meppel: A. P. Nauta, Vlaai'dingen: te Zeist: G. A. Cnossen, Nijverdal; te Klaaswaal: P. Vermaat, Vlaai-dingen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Amsterdum-Sluter- meer-Geuzenvela: W. B. Hoekstra, Steenwijk; te Nij-beets: W. H. J. de Boer, a.s. emeritus predikant te Heerenveen, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Stadskanaal: P. Groe- nenberg, Uithuizen. Aangenomen naar I-Iuizum in kombinatie met Minnertsga: J. Ule- hake, kand., Kampen, die bedankte voor Bergschenhoek, Bruchterveld, Harkstéde-Overschild, - Haulerwijk, Kantens, Loppersum en Westerem- den, Lutten, Musselkanaal, Valther- mond, Nieuwleusen, Onnen (Gr.), Sóest-Baani, Steenwijk en Urk. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Veenendaal (2e predi kantsplaats) (Bethelkerk)J. van Mulligèn, Rotterdam-Zuid. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Westzaan: L. Blok, Capelle a/d IJssel; voor Den Haag- Centrum: drs. A. Vergunst. Veen. Evangelisch Lulherse Kerk Beroepen te Arnhem: A. Burg hoorn, Apeldoorn. Vrije Evangelische Gemeenten Aangenomen naar Velp (part-time in kombinatie met het algemeen se- kretariaat van de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten): A. C. Louwerse, Veendam. Tekst „Onze Vader" besproken in Raad van Kerken AMERSFOORT, 12-5. De Raad van Kerken in Nederland heeft zich tijdens zijn mei-vergadering woens dag gebogen over een mogelijke ge meenschappelijke tekst voor het „Onze Vader", teneinde zulk een tekst aan de kerken te kunnen aan bevelen voor gebruik op gezamen lijke bijeenkomsten, en wellicht ook mettertijd voor het opnemen in li turgische uitgaven. De tekst was aan de raad voorge legd door de raad voor contact en overleg betreffende de bijbel (R.C. O.B.), waarin alle Nederlandse orga nisaties, die met bijbelverspreiding bezig zijn. alle in de Raad van Ker ken vertegenwoordigde en. ook enke le niet-aangeslolen kerken en ge loofsgemeenschappen aanwezig zijn. De raad had na enkele jaren studie unaniem tot de tekst besloten. BRUINISSE, 12-5. Enige weken geleden heeft zich de Zeskampploeg Bruinisse geVormd, welke ploeg gaat deelnemen aan een internatio nale zeskampkompetitic. Er zullen ploegen deelnemen uit o.a. Hoogvliet. Heerlen, Makkum (Fr.), Lexmond en Vorselaar (Bel gië). De kompetitie wordt gespeeld in de periode van 17 juli aanstaande tot oktober 1.977. De eerste wedstrijd is xop 17 juli a.s. te Bruinisse tijdens de visserijdagen. Onze zeskampploeg heeft op 4 mei jl. de training aange vangen en werkt hard-aan de brood- VOETBAL By de deze week voor de Schou wen-Duiveland Troffee gespeelde wedstrijden heeft het pas naar de le klas gepromoveerde SKNWK <e Kerltwerve in WIK met 2-0 haar meerdere moeten erkennen. Nadat de eerste speelhelft met dubbel blanke stand was afgesloten kon Kees Berrevoets na de rust de groen-witten de léiding geven (l-Ö) waarna door een doelpunt van Oli vier den Boer de eindstand op 2-0 werd bepaald. Na de rust werd er nogal tamelijk hard gespeeld wat het spelpeil beslist niet ten goede kwam. De nieuwe 2e klasser SVOWK is het niet voor de tweede maal gelukt om Dreischor te verrassen. Wist de klub uit Ouwerkerk eerder een. vriend schappelijke wedstrijd - tegen- de blauw witten met 3-2 te winnen, deze maal trokken zij met 2-1 aan het kortste eind. Uit een door Hans Geelhoed benutte strafschop nam Dreischor in de le helft voorsprong (1-0). Na de hervatting zorgde Adrie Geelhoed met een kopbal uit een voorzet van Jan v. d. Bos voor 2-0 waarna de bezoekers van een slech te uittrap van de Dreischor doelman wisten te profiteren en de eer \-ed- de (2-1). Op het sportpark Bannink trok Brouwershaven met 1-0 aan het langste eind in het treffen met MEVO. Over het geheel genomen stond deze wedstrijd zeker niet op een hoog peil. Voor de rust gaven beide partijen elkaar bijzonder wei nig toe (0-0). Na de rust een iets beter Brouwershaven wat zij in een doelpunt van Adrie Lievense tot uit drukking wisten te brengen. Heden (donderdag)avond gaan Duiveland en MEVO het te Oosterland tegen Flitsen uil hel buitenland BRUSSEL. Als gevolg van dc im al weken aanhoudende droogte doet zich hier en daar in België water- schaarste voor. Verscheidene Bel gische gemeenten hebben zich al ge noodzaakt gezien maatregelen tc nemen omdat de watcriei(lingbcdrij- vcn onvoldoende water kunnen le veren. Er 'Zijn tankwagens ingezet die gemeentelijke waterbekkens vcorzicn van water dat uit bronnen wordt gehaald. STRAATSBURG. Dc opslag van het miljoen ton magere melkpoeder ter waarde van 2.5 miljard gulden kost dc gemeenschap ruim 25 mil joen gulden per jaar. Dit heeft ir. Pierre Lardinois. in de Europese, commissie belast met landbouw vraagstukken. woensdag in hel Eu ropese parlement meegedeeld. SALISBURY. Dc toenemende guer rillastrijd in Rhodcsie heeft de laat ste vijf dagen 30 mensenlevens ge rist,. Mie doden w aren negers. In hetzelfde tijdsbestek werden min stens 13 negers in dc dorpen door mijnont plof fingen gewond. nodige konditie. Ér wordt iedere dinsdagavond geti-aind van acht tol negen uur op het sportveld. De ploeg bestaat uit 10 dames en 10 heren. De finale wedstrijd in oktober 1977 zal wórden uitgezonden door dc N.C.R.V.-televisie. Aan deze finale zal ook dc zes- kampploeg Bruinisse deelnemen. Dc „Zeskampploeg Bruinisse" wordt- gezien als een aktiviteit in het kader van de landelijke trimaktie sport- Véal, waardoor diverse trainingsma terialen zullen worden beschikbaar gesteld. elkaar opnemen (aanvang 19.00 uur). Voor zaterdag slaan de volgende wedstrijden op het programma: SK NWK-Dreischor (15.45 uur); Brou- wershaven-DFS (18.30 uur); Renesse -MEVO (19.00 uur) en ZSC-WIK 19.0C uur). Voetbaltoernooi Cebeco-Zuidwest Op zaterdag 15 mei a.s. zal door de Cebeco-Zuidwest te Zierikzee op het sportpark Bannink een voetbal toernooi worden georganiseerd waaraan door een vijftal teams zal worden deelgenomen. De deelnemende teams zijn: Zeeuws-Vlaanderen; Hoekse-Waard en Voorne-Putten; Schouwen-Dui veland en Goeree-Overflakkee; Wal? cheren en Noord-Bcveland en Tho- len en West-Noord-Brabent. Na dc ontvangst in de kantine op het sportpark zal te 11.00 uur een aanvang met het toernooi worden gemaakt waarbij de elftallen een halve kompetitie zullen spelen. Te 17.00 uur zal in dc kantine de prijsuitreiking plaatsvinden door de algemeen direkteur dc heer S. Silvis. HENGELSPORT Kompctiticwcdstrijd h.s.v. „De Krabbe" Onder uitstekende weersomstan digheden werd door dc hengelsport- vereniging Dc Krabbe haar 5c kom petitie wedstrijd georganiseerd waaraan door 35 leden werd deelge nomen. De vangst was goed te noemen, er werden 150 vissen op het droge ge bracht. waarvan er 28 onder dc maal bleken te zijn. Dr uitslag: I. F. v. d. Heide 978 punten; 2. A. v. d. Bos 840 punten; 3. L. Slekctee 739 punten; 4. A. J. Renters 620 punten; 5. M. A. v. d. Wielen 610 punten: 6. R. van Twist 580 punten; 7. L. Kik 532 punten; 8. W. Provoost 517 punten; 9. C. H. van Schelven 484 punten; 10. J. Tuinman 452 punten: 11. L. do Braai 447 pun ten: 12. 11. J. van Lcencn 443 pun ten: 13. M. Wcssels 440 punten; IJ. C. de Graaf 409 punten15. P. Kort 375 punten; 16. N. Plandsoen 366 punten; 17. A. Provoost 362 punten: 18. Th. den Engelsman 331 punten; 19. .1. Hart 315 punten: 20. M. Bliek 275 punten; 21. J. A. Wandel 275 punten; 22. .T. Vrcdenbergt 274 pun ten.; 23. M. Dijkman 270 punten: 2> A van Twist 243 punten; 25. J. V van Leenen 229 punten. Junioren: 1. Ad van Leenen 560 punten: 2. Leo van Twist 100 punten. Het raadsel van Tuaim Mor 54. Als Eric de ogen weer opslaat, staan een paar wazige gestalten over hem heen gebogen. „Het is dc zwarte dood", hoort hij een stem van heel ver zeggen. „Gauw, zuig de wonde uit". Iemand pakt zijn arm beet. ..ik verklap niet:.", bazelt Eric, „want jullie zeggen ook niet:-. Eerst Wtnottah» mijn vrouw. Gij weet het niet en Enron ook filet". De witte mannen kijken elkaar verbouwe reerd aan. „Hij sterft, laat hein liggen", mom pelt de jongste onverschillig. Dan begint Eric weer te ijlen. „Dc ingang weet ik, alleen ik. maar Ik zeg niets". „De ingang", stoot Moloch opgewonden uit. ..Als hij dc Ingang weet, moeten we zijn leven redden, kost wat liet kost! Srtel, snij de wond open!" Na de eerste voorlopige hulp nemen de Druïden het slappe lichaam van de Noorman tussen zich in en spoeden zich naar beneden, waar een met twee paarden bespannen strijd wagen tussen de bosjes staat. Haastig laden ze Eric er in en een moment, later schiet dc wagen in een wolk van stof vooruit. „Sneller, dwaa$". snauwt Moloch tegen de wagenmen ner „Sneller of de dood is ons voor".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5