Jeugdige belangstelling gemeenteraadsvergadering van Middenschouwen Het Rode Kruis hospitaalschip J. Henry Dunant bezocht Zierikzee Kom op de „T" 3 MJTSSPAARBANK.. STREEKNIEUWS ïlolty" njoric 7. I ER IK 7. E ESC1 IE NI EU'WSBODE Donderdag 13 mei 1976 Nr. 21892 Burgemeester Baerends onderging na afloop van de raadsvergadering een spervuur van vragen toen de schooljeugd van Kerkwerve de ge legenheid kreeg de raadsvoorzitter te interviewen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) waarin opgenomen de recreatiever- deelweg, binnenkort in behandeling komt in de Prov. Staten. Z. i. moest worden voorkomen, dat Ellemeet door aanleg van deze recreatiever - deelweg verder moeilijkheden zal ondervinden. Spreker vroeg of de gemeente Middenschouwen bij het overleg over de wegenstructuur be trokken is geweest. De voorzitter deelde mede. dat officieel nog niet. gereageerd is op het ontwerp-strue- tuurplan voor de gemeente Westeri- schouwen. Er zijn informele con tacten geweest over de wegenstruc tuur. Burgemeester en wethouders heb ben bezwaren tegen aanleg van de recreatieverdeelweg. Gemeend wordt, dat de verbinding Rijksweg 57-Stoofweg het verkeer naar de Westhoek voldoende kan verwerken. In het voorontwerp van het bestem mingsplan Buitengebied voor de ge meente Middenschouwen is de re creatieverdeelweg weggelaten. Wanneer de recreatieverdeelweg er toch zou moeten komen zal nauw lettend in het oog gehouden worden, dat er geen barrière ontstaat tus sen Ellemeet en Seharendyke en tussen Ellemeet en het strand. Na afloop van de raadsvergadering na men de leerlingen van de Chr. Nat. school Kerkwerve de burgemeester en de secretaris een interview af. Advertentie de ideale gezinsbank Persoonlijke leningen DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00— 12.00 uur. Alteenwonenden en zuiveringslasten De Zeeuwse waterschappen heb ben de bevolking door mfiddel van advertenties in verschillende bladen op de mogelijkheid attent gemaakt dat allecnwonenden voor 1976 ver mindering van zuiveringslasten kunnen krijgen indien ze zich mel den. De ervaring is evenwel dat vooral ouderen dit wel gelezen heb ben. niaar er nic( toe komen of kun nen kernen cm zich te melden of zich tc laten melden. In verband hiermede besloot het bestuur van bet waterschap Schouwen-Duive- land bü dc gemeenten opgaven te vragen van de alleenwoncnden. Van de zijde van het waterschap werd vernomen dat alleenwoncnden zich niet meer uitdrukkelijk behoeven tc melden. Be verlaging wordt nu ambtshalve toegepast. Aangezien het Hier om een verlaging van 56 gulden gaat (van 81 naar 28 gulden) is deze nadere regeling een aan zienlijke verbetering. Dam 19 Zierikzee Advertentie Ja, kom gerust naar onze T-lijn kijken. Die heerlijke simpele jurkjes in het rechte silhouette. Maar hoe verrassend vertaald in draagbare, nederlandse mode. Echt iets voor u, dachten we. Daarom nodigen wij u uit voor een bezoek aan onze „eindeloze" kollektie Er komt speelterrein bij openbare kleuterschool Kerkwerve Coördinatieotgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming Dinsdag 1 juni a.s. vergadert de deelnemersraad van het Coördirfatie- «>i gaan in hel Landbouwcentrum, Wo-lsingel 58, Goes. Na het huishou delijk gedeelte van de agenda zal de heer ir. 1'. Stoter, direkteur van de Watermaatschappij Zuidwest Ne derland N.V., een voordracht verzor gen over het onderwerp: „De recen te ontwikkelingen op het gebied van dc drink- en industriewatervoorzie ning in het Deltagebied". Aspekten als infiltratie in de duinen van Schouwen-Duiveland en de spaar bekkenvorming in de Biesbosch ko men daarbij aan de orde. Er zal vol op gelegenhe'd zijn voor diskussie. Excursie „Stad en Lande" Op zaterdag 22 mei aanstaande organiseert de vereniging „Stad en Lande van Schouwen" een excursie naar de gemeente Brouwershaven. Een bezoek zal worden gebracht aan het stadhuis en de kerk. Hel verzamelpunt bij de aanvang van de excursie - zie ook de agenda - is op de markt te Brouwershaven. Help Rode Kruis in Zeeland helpen (Ingezonden) In Zeeland wordt dag in dag uit veel Rode Kruis-werk verr cht: Wol- ta:e.veii:. tluombosed tension, bloecl- tvjms.'u: ed enrten. jeugd- l.i jo. - ge.enwc. k. Veie colonne- van ht-1 Rode Krui: Korps staan klaar um bii eventualiteiten hiep te bieden. Vaak s er plotseling hulp nod g, zoals vo rig jaar bij de opvang van Surina- mers over wie vrijwillig(st)ers van de afdel ng Westerschouwen z eb ontfermden. Men zorgde voor warme kleding, voor speelgoed voor de kinde: en en de vrouwen kregen les in breien en koken. De provincie Zeeland draagt hel Rode Kruis een warm hart toe. Mc: herinnert zich de hulp na de water snood en al het werk van recenter datum. Elk jaar wordt procentueel gezien in Zeeland het meeste geld opgehaald voor de vele aktiviteiten van het Rode Kruis. De afdeling St. Philipsland/Anna Jacobapolder gaat daarbij vooraan, maar Westerschou- wen volgt op de voet en er zijn maar weinig afdelingen die ver achter blijven. Eind mei begin juni gaat het Rode Kruis weer met de collectebus op stap*. Zeeland zal opnieuw als eerste uit de bus willen komen. Daaraan kunt u meewerken, door gul te geven als ,het Rode Kruis bij u aanklopt. SCH.4RENDIJKE, 12-5. De raad van Middenschouwen kwam dinsdagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. Ifelp het Rode Kruis in Zeeland hel pen. Bouw mee aan het Rode Kruis. Geef, zoveel u kunt! Onderhoudswerkzaamheden FM-station ie Goes Als gevolg van werkzaamheden aan de kabels en antennes vanaf 17 mei, gedurende ongeveer acht we ken, de FM-uitzcndingen via het zendstation te Goes tijdelijk in ver mogen worden gereduceerd. In deze periode zullen alle radio uitzendingen van dit zendstation op de FM-frcqucnties 87,85 Mhz (kanaal 3), 95.0 Mhz (kanaal 27) en 99,8 MHz (kanaal 43), ook van de stereopro- grgmma's, uitsluitend in mono kun nen plaatsvinden. Reformatorisch vormingsinstituut in Anna Jacobapolder Het Reformatorisch Vormingsinsti tuut te Goes heeft van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen bericht ontvangen dat medewerking zal verleend worden tot het vestigen van een dependance in Anna Jacoba polder op Sint Philipsland met in gang van het cursusjaar 1976-1977. Het ligt in de bedoeling dat deze dependance gevestigd zal worden in het dorpshuis, gelegen Langeweg 7 te Anna Jacobapolder. Deze dependance is bestemd vopr de partieel leerplichtigen, twee da gen per week, uit de regio Schou wen-Duiveland, Sint Philipsland, Tholen en de Westhoek van West- Brabant. Voorzichtigheidshalve is de prog nose, evenals vorig jaar toen de aan vraag afgewezen werd, gesteld op 45 deelnemers. ZIERIKZEE Ver. Philatelica Op maandag 17 mei a.s. vergadert de Vereniging Philatelica afdeling Schouwen-Duiveland in de boven zaal van het „Huis van Nassau". Vergadering N.C.V.B. Op dinsdag 18 mei a.s. vergadert de Ned. Christen-Vrouwenbond in de recreatiezaal van de Geref. kerk. Op het programma staat de verkie zing van een presidente. Verder zal mevrouw v. d. Meiden enkele Jiddi sche verhalen vertellen. Uitbreiding telefooncentrale Op 17 mei a.s. zul de karacite t van - de telefooncentrale ie Z er k- /.ee worden uitgebreid met 400 num mers. De P.T.T. is h.erdoor in de ge legenheid te voldoen aan de verzoe ken van adspirant-abonnees. Op 17 mei of zo spoedig mogelijk daarna zullen nieuwe telefoonaan sluitingen in dienst worden gesteld. Opening Rode Kruis gebouw Op woensdag 19 mei a.s. zal het nieuwe Rode Kruis gebouw Pater nosterstraat nr. 1 worden geopend door burgemeester Th. H. de Mees ter. Voor belangstellenden zal er ge legenheid zijn het gebouw te bezich tigen. Na een korte pauze profileerde mevrouw M. E. Jansen-Glas uit Brouwershaven een boeiende dia serie over de Zeeuwse klederdrach ten van vroeger (rond 1900) en wat er tot op heden van over gebleven is. te lozen, terwijl het verboden is in de uitoefening van een beroep of bedrijf afvalstoffen, verontreinigen de of schadelijke stoffen op de rio lering te lozen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het voorstel' van burgemeester en wethouders een krediet van 1' 13.038,-(na aftrek inruilbedrag) beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een nieuwe motermaaier merk Turf King Hy dro 84 bij de fa. G-roenleer te Ka- pelle. Speelterrein Kerkwerve Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad verder een krediet van f 46.700.- te voteren voor aanleg van een speelterrein en plaatsing van enkele speeltoestellen op een terrein achter de Openb. kleuter school te Kerkwerve. Het speelter rein kan door de jeugd buiten schooltijd gebruikt worden. Tevens zullen 14 parkeerplaatsen aan de parkeerruimte bij het gemeentelijk verenigingsgebouw worden toege- voegda Het geheel past in het toe komstig bestemmingsplan „Groene Wijk''. De raad besloot een krediet van f 22.000,- beschikbaar te stellen voor het bouwen van een mortuarium bij de te bouwen gemeenschapsruimte aan de Ingridstraat te Seharendyke. De heer L. C. Hart merkte op, dat blijkens de toelichting in de be grotingswijziging het krediet tevens is bestemd voor de inrichtingskos ten. In het voorstel van burgemees ter en wethouders wordt alleen ge sproken over bouwkosten. De voor zitter lichtte toe, dat blijkens een later binnengekomen prijsopgaaf de bouwkosten wat hoger liggen dan de aanvankelijke ranting, zodat er geen ruimte is voor inrichtingskos ten, Hiervoor zal een nader voor stel aan de raad worden gedaan. Bluskleding De raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met het beschik baar stellen van een krediet van f 6.000.- voor het aanschaffen van nieuwe bluskleding voor het brand weerkorps Kerkwerve. Besloten werd ten behoeve van de peuterspeelzalen te Kerkwerve en Seharendyke naast de rijkssub sidie een gemeentelijk subsidie van maximaal f 2.000,- beschikbaar te stellen in de kosten van de zaalhuur. De raad machtigde burgemeester en wethouders kasgeldleningen af te sluiten tct een maximum van f 500.000.-. Naar aanleiding van een aanvraag van het bestuur van .de Chr. Nat. school te Kerkwerve be slont de raad in principe gelden be schikbaar te sieilcn voor de aan schaffing van meubilair voor de hoofdenkamer. aanschaffing van meubilair voor het documentatie centrum en de aanschaffing van lecrlingensets met taboerets wegens uitbreiding van het aantal leerlin gen. De rand besloot tot het garan tieren van rente en aflossing van een lening aan de heer W. H. van Breen te Schaicndijke voor het bouwen van een eigen woning. Vastgesteld werden de 9e en ine wijziging van de gemeentebegroting voor 1976. Rondvraag Tijdens de rondvraag wees de heer C. J. van Burg er op. dat de wegenstructuur in Westerschouwen, V ragen Met bijzonder aandacht - het was doodstil in de zaal - werd de uitleg bij de vertoonde dia's aangehoord. Nadien werden op mevrouw Jansen, die zelf was gekleed in Zuid-Beve- Iandse kostuum (protestants), een aantal vragen afgevuurd. De beant woording getuigde van een gedegen kennis die mevrouw Jansen bezit ovei- de diverse Zeeuwse kostuums. De medewerkenden aan het pro gramma werden ontvangen door een gastvrije gastvrouw Olga Bromlewe, terwijl aalmoezenier E. Smits en thousiaste dankwoorden richtte tot allen die het programma hebben verzorgd. Voor de afdelingen Jeugd zaken en Rekreatie van het Rode Kruis Zierikzee was deze avond de presentatie van het vijf-en-veerlig- ste programma op een patiënten schip. Het Rode Kruisschip dat van Sas van Gent naar Zierikzee was geva ren, vertrok vanmorgen (donder dag) naar Rotterdam, om vrijdag avond af te meren in de thuishaven Engelen. M.S. Henri Dunant afgemeerd aan het Luitje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De voorzitter richtte by de ope ning een bijzonder woord van wel kom tot een 30-tal leerlingen van de Chr. Nat. school uit Kerkwerve, die op de publieke tribune plaats geno men hadden. Hy hoopte, dat ze veel van de raadsvergadring zouden le ren. De voorzitter deelde mede, dat de heer A. J. bij de Vaate om gezond heidsredenen had bedankt ais raads lid. Hij sprak woorden van dank aan het adres van de heer Bij de Vaate (niet aanwezig) voor de wijze waarop hij als raadslid heeft mede gewerkt aan de behartiging van de belangen der gemeente; hij wenste de heer Bij de Vaate een spoedig herstel en verder het allerbeste toe. De raad stond in principe welwil lend tegenover een verzoek van het Zeeuws Consultatiebureau voor Al cohol en Drugs tot verhoging van het subsidie. Een definitieve beslis sing werd aangehouden tot de be handeling van de gemeentebegro ting 1977. De voorzitter deelde mede, dat het Coördinatie-College voor Openbare Werken in het kader van het extra stimulerings-programma 1976 een subsidie van 95% heeft toegezegd voor aanleg van de verbindingsweg tussen de Langendijk en de Elker- zeeseweg te Seharendyke. De openbare aanbesteding zal door de Grondmij worden gehouden op 29 juni a.s. Vóóf 1 augustus a.s. moet met de uitvoering zijn begon nen. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad tot aankoop van enkele stroken grond voor de wegaanleg nl. van de maat schap De Vrieze te Scharendijke plm. 3.735 m2 en van Zeelandhuis B.V. te Ouwerkerk plm. 14.000 m2. Aan koop zal plaats vinden tegen f 4,- per m2. De grondkosten zullen bij recreatieve ontwikkeling ten zuiden van de verbindingsweg aan de ge meente worden terugbetaald dooi de toekomstige exploitant. Een overeenkomst hiertoe is aangegaan. Door de raad werd vastgesteld de model-lozingsverordeming riolering. Op grond van deze verordening is het vei boden schadelijke stoffen (w.o. oliën en vetten) op de riolering Kijkje gaan nemen t in kwekerij t van Zierikzee ZIERIKZEE, 12-5. Allen die f honden van alles wat groeit f en bloeit", en in dit gerei ir f hef bijzonder van al h-t mooie f dat de Zierikzeese plantsoenen f te bieden hebben, krijgen n - f terdag aanstaande de kam f om eens een kijkje te nenn f i7i de ..keuken' van de ge- t meentelijkplantsoenendienst f Zaterdagmorgen namelijk f vorder d>- ka ,.rn ran de gr- t meent olijke kwekerij aan de t Boerentecu opengesteld roor f alle belangstellender die hier f eens willen rondkijken. Z.j f kunnen dan genieten ra a a! f het perkgoed dat nog t kassen wordt verzorgd nuui; t dat binnenkort zal worden uit- -f geplant in de plantsoenen f Worden deze ..l:ijk"->unf.i" f in de kassen van rir dienst era f au kites dan, zo is de bedoeling t zal het publiek in de toekom.t f ongetwijfeld meer in de gele- f genheid worden gesteld de f kwekerij te komen bezici.ti- t gen. (Z r voor uren van openf stelling de agenda). 1 ZIERIKZEE, 12-'5. Het Rorle Kruis hospitaalschip m.s. ,,J. Henry Dunant", lag woensdagavond afge meerd aan liet Luitje in Zierikzee. En hiermee was een vurige wens van het Rode Kruis en de gemeente Zie rikzee in vervulling gegaan. Vorige keren - het schip is sinds 1973 in de vaart - lag het fraaie witte schip wat verdwaasd in de veerhaven De Val. Maar nu was door H. J. Maasbach dan toch de nautische sprong naar de stadhaven gemaakt. En dat betekende een in drukwekkende verschijning in de Zierikzeese haven. huishoudschool „Prinses Juliana" zorgden bij de koffie voor heerlijk gebak uit eigen keuken en op royale wijze voor versiering met papieren bloemen. De groep werd begeleidt door de direkteur van de school, de heer P. de Moor en de leraressen S. M. van Gorse), M. Q. Lepoeter en T. A. Wesdorp. Omdat de „gasten" niet meer van boord zijn geweest - men arriveer de omstreeks half vyf - werd de schoonheid van Zierikzee wat dich ter onder hun aandacht gebracht met het aanbieden van prentbrief kaarten door dames van de Zierik zeese Rode Kruis Kolonne onder leiding van mevr. A. J. Kooman- den Boer. Een simpel en tegelijk voor deze mensen waardevol programma-on derdeel, waardoor familie en ken nissen visueel worden betrokken bij het bezoek aan Zierikzee. Hoewel het ditmaal door bijzon dere omstandighden een muziekloze avond is geworden, kon de heer J. K. Joppe toch aan de 74 „gasten" uit het oostelijk deel van de provincie Noord-Brabant een interessant pro gramma meedelen tijdens zijn wel komstgroet namens het Rode Kruis en de gemeente Zierikzee. Burge meester Th. H. de Meester kon we géns verblijf buiten Zierikzee niet aanwezig zijn. Programma Zeven leerlingen van Landbouw-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3