Sinas overleden „Zirkze" Sportieve viering te Zierikzee van ,De dag van de verpleging' den Velde Werkloosheid gedaald met 15.700 Het C.D.A. Zeeland heeft een tekort aan metselaars en timmerlieden Kinderen slaan chr'Geref'Kerk zieriteee twee mannen Ds. P. Op dood DE ZiERIKZEESCHE COURANT teak bergmeubel MEUBELRAMA vruchtenlimonade literfles nu ra cT/jr^0jdJen JHERIKZEESCHE ^NIEUWSBODE Donderdag 13 mei 1976 132ste jaargang Nr. 21892 WAARIN OPGENOMEN .(1797 - 18891 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Hoorzitting in Oosterlond DEN HAAG, 12-5. Eind april wa ren 157.310 mannen en 42.460 vrou wen werkloos. Dit betekent bij de Christelijke Gereformeerde Kerken in Nederland, sinds 1970 lid van de commissie voor het vormingswerk en sinds 1968 deputaat voor het Kerkelijk-administratief Bureau. DEN HAAG, 13-5. Een meerder heid van de Nederlandse kiezers is voorstander van het Christen-Demo cratisch Appel (C.D.A.). Een en- quete van het N.I.P.O. (Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie) heeft uitgewezen dat 61 procent van de ondervraagden voor het C.D.A. is. De enquete werd tussen 12 en 21 april gehouden onder 1752 stemge rechtigde Nederlanders. De enquete was een herhaling van een onder zoek over hetzelfde onderwerp in de eerste week van april, toen even eens 61 procent van de ondervraag den „ja" zei op de vraag „Bent u voor of tegen de vorming van zo'n (een christendemocratische) partij, het C.D.A. mannen een daling met 13.970 en bij de vrouwen een daling met 2.170. De werkloosheid kwam daarmee op 199.770, ofwel 4,9 procent van de af hankelijke beroepsbevolking. Dit heeft het ministerie van sociale za ken woensdag meegedeeld. Het aantal mannen en vrouwen te werkgesteld op aanvullende werken steeg met 210 tot 5.950 op sociale werkvoorzieningsobjecten werkten 7.090 personen, 220 meer dan een maand tevoren. De geregistreerde arbeidsreserve kwam daarmee op 212.310 (dat is 5,2 procent van de af hankelijke beroepsbevolking) ofwel 15.700 minder dan eind maart. Voor seizoen gecorrigeerd bedroeg de geregistreerde arbeidsreserve eind april 220.200, dat,wil zeggen een stij ging met 1.000. De geregistreerde openstaande vraag naar personeel - eveneens voor seizoen gecorrigeerd - steeg mede onder invloed van de door de gewestelijke arbeidsbureaus gestarte landelijke enquete naar vacatures bij het bedrijfsleven met 9.200 tot 52.100. Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 MIDDELBURG, 12-5. Een voor- jaarsenquete onder de Zeeuwse be drijven heeft 569 arbeidsplaatsen op geleverd. Deze enquetes worden door de arbeidsbureaus in alle provincies elk voor- en najaar gebonden. De tellingen van het jongste on derzoek, moeten op 15 mei lande lijk verzameld zijn. In Zeeland zijn 1543 formulieren uitgezet. Tweeder de. namelijk 1063 werkgevers, heeft het formulier ingevuld terugge stuurd. Daaruit bleek dat er 402 va catures extra bestaan voor volwas sen werknemers en er behoefte is aan 167 extra schoolverlaters. In Zeeland bestaat een groot te kort aan metselaars. De verhouding tussen vraag en aanbod is 4 1. Voor bouwkundigen is de situatie juist andersom. Daar ligt do verhouding 6:1. Het tekort aan metselaars wordt vooral in Zeeuws-Vlaanderen gevoeld, waar twee industrieën be zig zijn met een forse uitbreiding aan gebouwen en installaties. Ook aan timmerlieden en schilders is in Zee land een groot gebrek. Een en ander is woensdag bekend gemaakt tijdens de maandelijkse persconferentie op het districtsbureau voor de arbeids voorziening in Zeeland. Hoogwater Laagwater 14 mei 3.19 15.49 8.49 21.10 Springtij: 16 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Vrijdag zullen er flinke zon nige perioden zijn en het blijft op de meeste plaatsen droog. Om een lage drukgebied, waarvan het dieptepunt donderdagmorgen boven het Skager- rak lag, wordt met noordwestelijke winden vrij koude lucht naar Ne derland gevoerd. In deze lucht ko men opklaringen maar ook enkele buien voor. Een rug van hogelucht- druk trekt via de Britse eilanden oostwaarts en deze zal vrijdag het weer bij ons gunstig beïnvloeden. De temperaturen blijven aan de lage kant. Advertentie GEOPEND! Boetiek voor de jonge vrouw Vlotte en toch aparte kleding voor „eerlijke" prijzen! Zo lang de voorraad strekt bij iedere aankoop boven f 20, een leuk presentje kado! POSTSTRAAT 30 - ZIERIKZEE Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's J Ze zijn niet waarlijk dood die J J in ons harte leven. J De Genestet j ZIERIKZEE, 12-5. Elk jaar op 12 mei wordt de Dag van de Verpleging gevierd. Landelijk wordt aan dit feit de laatste jaren vrij veel aandacht besteed. De dag is vastgesteld op deze datum, daar dit de geboortedag is van „The lady with the lamp": Florence Nighting ale, de baanbreekster voor de verpleging. In het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee ging de dag van de Verpleging beslist niet ongemerkt voorbij. Een sportief programma was opgesteld: Het voltallige ziekenhuis personeel werd ingedeeld in tien groepen, die tegen elkaar moesten aantreden in een groot volleybal toernooi. De sportieve dag werd geopend om half acht met vlaghijsen en het loeien van de sirene van de zieken wagen. De aftrap voor het volleybal toernooi werd verricht door de ad- junkt-direktrice, mevrouw A. Kort- leve. Spelmoment tijdens hét volleyhal- toernooi. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor de leiding bij de wedstrijden, die elk een half uur duurden, waren zes scheidsrechters aangetrokken. Sport maakt hongerig en voor de in wendige mens was dan ook goed ge zorgd. In de loop van de ochtend werd een koffiepauze gehouden en aan het begin van de middag werd een gezamenlijke maaltijd gebruikt. Ondanks de flinke regenval 's mid dags werd het toernooi toch voort gezet. De regen had echter wel dui delijk invloed op de prestaties van enkele ploegen. Foto-expositie Ter gelegenheid van de dag van de Verpleging was door de amateur- fotoklub „Delta Foto" een verdien stelijke expositie ingericht in de hal van het ziekenhuis. De foto's zullen ongeveer drie weken in de hal blij ven hangen. De sportieve dag werd afgesloten om zes uur met een taptoe in de tuin van het ziekenhuis door de Konink lijke Harmonie „Kunst en Eer". Het wjeer werkte ook nu niet mee en we gens de regen moest de taptoe wor den afgebroken om in de hal van het ziekenhuis te worden voortgezet. Tot slot werd met de leden van „Kunst en Eer" een gezamenlijke broodmaaltijd gebruikt. De prijzen, bestaande uit flessen drank, waren inmiddels uitgereikt aan de drie hoogst geëindigde ploegen in het volleybal-toernooi. Uitslagen De volledige uitslag luidde: 1. Se- dimentjes (443 pnt.); 2. Snijders (422 pnt.); 3. A.O.W. II (309 pnt.); 4. Zwartkijkers (308 pnt.); 5. Soppers (299 pnt.); 6. Lijntrekkers (269 pnt.); 7. Baby vangers (246 pnt.); 8. Oplap- pers II (229 pnt.); 9. Oplappers I (225 pnt.); 10. A.O.W. I (167 pnt.). De zes scheidsrechters, die aan deze dag hun medewerking hadden verleend, kregen een bloemetje uit gereikt. Verwachting voor vrijdag: Meer zon Flinke zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog; overwegend matige wind uit west tot zuidwest; minimum-temperaturen van 7 tot 3 graden, maxima morgen van 13 gra den aan zee tot ongeveer 18 graden in het binnenland. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturenomstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN lijke Gereformeerde kerk van Kerkwerve en van die van Haam stede, bevestigd als predikant van de Christelijke Gereformeerde kerk van Zierikzee. Ds. Op den Velde had een beroep aangenomen naar de Christelijke Gereformeerde kerk van Apeldoorn- Centrum en zou daar op 9 april 1.1. intrede hebben gedaan. Wegens zijn ziekte konden de bevestiging en in trede geen doorgang hebben Ds. Op den Velde werd bij her haling afgevaardigd eerst naar de particuliere synode van het Noor den, naar de particuliere synode van het Oosten en naar de particuliere synode van het Zuiden. In de jaren 1962, 1965, 1968, 1971 en 1974 maak te hij ook deel uit van de generale synode van de Christelijke Gerefor meerde kerken in Nederland. Ver der heeft hij dn de loop der jaren bestuursfuncties en deputaatschap- pen vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. van 1952 tot 1960 ongeveer acht jaar lid van het hoofdbestuur van de Bond van Christelijke Gere formeerde Jongelingsverenigingen in Nederland. Voor de particuliere sy node van het Oosten was hij o.a. sinds 1958 deputaat voor de evan gelisatie en deputaat ad art. 49 van de Dordtse Kerkorde, sinds 1960 de putaat voor het beheer van de kas voor de opleiding van min en onver mogende studenten (ex bonis pu- blicis) naar art. 19 van de Dordtse Kerkorden sinds 1963 deputaat voor de evangelieverkondiging onder Is raël. In de classis Utrecht was hij o.a. examinator Oude Testament en de laatste vier jaar hoofdredacteur van „Ons Kerkblad". Verder was hij voor de generale synode van de Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland: sinds 1962 eerst ongeveer drie jaar de putaat en naderhand voorzitter van de deputatcn voor contact met de jeugdbonden, sinds 1965 deputaat voor de evangelisatie, sinds 1964 voorzitter van de Bond van Christe lijke Gereformeerde Bondagsscho- len jn Nederland, waarvan hü eerst enkele jaren gewoon bestuurslid is geweest, sinds 1968 curator van de theologische hogeschool van de 14 april. Zon op 4.48, onder 20.26 Maan op 21.25, onder 5.15 Volle maan: 13 mei (21.04) HOOG- EN LAAGWATER Ds. P. op den Velde, predikant van De eerste opworp van het volleybal-toernooi werd verricht door de adjunkt- direktrice, mevrouw A. Kortleve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) JOHANNESBURG, 12-5. Twee mannen die probeerden een onder wijzeres te verkrachten zijn woens dag door leerlingen van de vrouw doodgeslagen, zo zegt de politie van Johannesburg. Vier mannen vielen de vrouw op weg naar scljool aan, waarna onge veer 200 leerlingen haar hulpkreten hoorden en naar buiten snelden. Eén van de vier mannen werd in de buurt van de sóhool gegrepen en doodgeslagen. Een tweede man overkwam een eind verder hetzelfde lot. de Christelijke Gereformeerde Kerk van Zierikzee is in de nacht van dinsdag 11 en woensdag 12 mei jl. na een ziekte van enige maanden op ruim vierenvijftig jarige leeftijd in zijn pastorie te Zierikzee overle den. Hij zal zaterdagmiddag 15 mei 1976 omstreeks twaalf uur op de algemene begraafplaats te Zierikzee worden bijgezet, nadat vooraf 's- morgens om elf uur in de Christe lijke Gereformeerde kerk te Zierik zee een rouwdienst is gehouden, waarin zal voorgaan ds. Chr. Ver- hage predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van 's-Graven- hage-Centrum. Advertentie Fieter op den Velde werd op 30 januari 1922 te Wormerveer gebo ren. Hij bezocht eerst drie jaar de ambachtsschool (lagere technische school) te Zaandam en was daarna ongeveer vier jaar in de Zaanstreek werkzaam als machinebankwerker. Naderhand studeerde hij aan de theologische hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerken in Nederland te Apeldoorn, waar hij in juni 1949 zijn kandidaatsexamen aflegde en teen ook door het colle ge van curatoren van de theologi sche hogeschool te Apeldoorn werd beroepbaar verklaard in de Christe lijke Gereformeerde Kerken in Ne derland. Nadat de heer Op den Velde naderhand nog door de clas sis Leeuwarden peremptoir was ge ëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bedie ning der Sakramenten in genoemde kerken werd hij op 13 november 1949 door prof. W. Kremer, bevestigd als predikant van de Christelijke Gere formeerde Kerk van Murmerwoude (thans de Christelijke Gereformeerde KKcrk Damwoude). Op 14 november 1954 verwisselde de thans overledene deze kerk met die van Hilversum- Oost, vanwaar hij op 2 maart 1961 naar die van Mijdrecht verirok en op 17 december 1965 werd hij door ds, J. Westerink uit Nunspeet en toen nog predikant van de Christe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1