Brugklassen van L.T.S. en Symbiose-groep Beatrixschool bezochten in Utrecht Nationale Beroepen Manifest Donderdag a.s. openingsfeest van ,,'t Mierenest" Rechtstreeks von importeur 2.495.- 5.975.- ilïvanURK Deze week Malta's in de winkel Koffie wordt vijftien cent duurder DE ZIERIKZEESCHE COURANT Leerzame dag met attrakties BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag I I mtei 1976 132ste jaargang Nr. 21891 WAARIN OPGfcNOMÉ* (1797 - 1889' REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs,^! een»-*pai^Josse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onz jNertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Exkursie naar Werkvoorzieningsschap ZIERIKZEE, 10-5. De Nationale Beroepen Manifest te Utrecht en het Nederlands Instituut voor Nijver heid en Techniek te Amsterdam, vormden hoogte punten van de maandag jl. gemaakte exkursie door de leerlingen van de brugklassen L.T.S. en de symbiose- groep van de Beatrixschool. Om ongeveer acht uur vertrokken drie bussen van de firma Van Oeve- ren met de 95 brugklasleerlingen, be geleid door de heren Dikhooff, Klum- per, Kooman, Rijpkema en Rotte, en 15 leerlingen van de symbiose-groep, begeleid door mevrouw Renden en de heer Van Leeuwen. Advertentie Neerlands grootste collectie o.a.: CifERJVy-PfANO'S* nü voor WAARDE 3.700.- desgewenst zonder aanbetaling voor 60.- per maand p.l. Alle wereldmerken. In onze showroom keuze uit 50 vleugels o a.: bechner-VLEUGELS* nü voor WAARDE 16.900.- WurliTzer orgels* o.a. Type 4611 model 1976, met 3 klavieren, nü voor CAT.PRIJS 8.975.- Rotterdam sinds t8*8 Westersingel 42, tel.(010)363500 Dagelijks geopend van 9-17.30 üur. Vrijdag koopavond vart 19-21 uur. Ook Importeur van Irmbach, Tchaika, Estonia. Steuiway, Rich-'Weber Europa's grootste import-en exportspecialist in vleugels en piano's j Gratis thuisbezorging. Vijf jaar garantie.1 Stemmen door geheel Nederland. "J De kleuters van 't Mierennest" amu seerden zich kostelijk in de hoek waar waterbak en zandbak zijn op gesteld. Donderdag wacht de kleu ters een groot feest ter gelegenheid van de officiële opening van hun school. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De symbiose-groep is een aandui ding voor de leerlingen die de alge meen vormende vakken aan de Bea trixschool en handvaardigheidslessen aan de L.T.S. volgen. Via de Heinenoordtunnel en de Be- neluxtunnel ging de reis verder re gelrecht naar Utrecht. Tijdens de trip attendeerden de heren buschauffeurs - J. C. Willemse, J. J. van Aken en C. van Aken - de leerlingen op de bezienswaardigheden langs de route. Nationale Beroepen Manifest Dit Manifest, gehouden van 6 t/m 12 mei, draagt het karakter van een samenspel tussen wedstrijd en de monstratie. Gezien het feit dat de vraag na^i' goede voorlichting, voor al op het gebied van de beroepsop leiding, jaarlijks groter wordt, heeft men dit jaar geprobeerd een even wicht te vinden tussen wedstrijd en voorlichting. Op deze traditiege trouwe exkursie konden de leerlin gen 79 verschillende stands bekijken, waar jonge mensen aan het werk wa ren in vele beroepen. Naast de speci fiek technische vakrichtingen, zoals bouwtechniek, elektrotechniek, in- stalaltietechniek, consumptiève tech niek en motorvoertuigentechniek, wa ren er ook stands opgesteld in de sektor van de verzorgende beroepen, economisch-administratief en de de tailhandel. De leerlingen hadden hier tot twaalf uur gelegenheid rond te kijken, informatiemateriaal te verza melen en vragen te stellen aan de vele stands. Kortom, een manifest waar kennis gemaakt kon worden met vele beroe pen, vooral ook de beroepen waar men hier in de omgeving niet mee in kontakt komt. Deze gelegenheid lieten de leerlin gen dan ook niet voorbij gaan. In korte tijd verspreidden ze zich dooi de Julianahal, waar dit manifest ge houden werd. Veel belangstelling bestond ook voor de metselwedstrijden voor leer lingen van technische scholen, geor ganiseerd doorde Vereniging „De Ne derlandse Baksteenindustrie". Om 12 uur stapte iedereen weer in de bussen en ging de reis verder richting Amsterdam. In Hilversum werd gestopt bij de Anna's Hoeve, om het meegebrachte brood te nuttigen. Van de voor dat tijdstip bestemde etenswaren, was kennelijk toen al weinig meer over, want de lieverdjes stoven regelrecht op de botsautootjes af. En gebost hebben ze! Ook voor de andere attrakties, o.a. een spookhuis, de rups en gokautomaten bestond de nodige belangstelling. Vanaf dit punt ging de exkursie verder naar het Nederlands Instituut voor Nijverheid en Techniek (N.I.N. T.), aan de Rozengracht in Amster dam. Het N.I.N.T. Een instituut - in den lande weinig bekend - dat met duidelijke visuele hulpmiddelen de bezoeker toont wat er gaande is achter de muren van al die bedrijven waarmede men als re- - gel weinig kontakt heeft.-Er is hier speciale aandacht besteed aan de ontwikkelingen die voor de toekom stige struktuur van de samenleving van belang zijn: kernenergie, elek- tronika, computerkunde, kunststof fen en chemie. Bovendien vindt men hier in de achttien zalen, die allen ingericht zjjn rond een afzonderlek onder werp, aan de muur schematische overzichten van de scholen en oplei dingen die men volgen moet, indien men eventueel een beroep in de des betreffende sektor zou willen gaan uitoefenen. Op verschillende afdelingen wer den demonstraties verzorgd en de leerlingen konden door het indruk ken van een knopje ook zelf model len in werking stellen; iets waar en thousiast gebruik van werd gemaakt. Tegen sluitingstijd van het insti tuut trokken de scholieren en hun begeleiders weer in de richting Zee- De prijs „pittig"' ROTTERDAM, 10-5. Vandaag (dinsdag) of woensdag zullen in Ne derlandse groentewinkels de eerste land. - Een reis dié met een kleine vertraging wegens filevorming bij de verkeersrotonde IJsselmonde verder vlot verliep. Alleen werden enkele leerlingen erg misselijk van al de broodjes, de frisdrank en de snoep. Dat was niet zo leuk voor die ventjes, nog minder voor de omzittenden en helemaal niet voor de chauffeur die alles maar weer moet zien schoon te krijgen. Gezien het feit dat er tijdens de stop bij de Anna's Hoeve in Hilver sum al drie grote plastic zakken met afval afgevoerd werden kan gezegd worden dat er tijdens de reis flink geconsumeerd is. Alvorens de eerste leerlingen in Bruinisse uitstapten bedankten Ri- nus v. d. Velde en Henk v. d. Linden de chauffeur voor de veilige rit. Om half zeven werden de laatste leerlingen weer voor de L.T.S. ge dropt, wat het einde betekende van een plezierige en leerzame dag voor de exkursisten. ZIERIKZEE, 10-5. De kleuter school ,,'t Mierennest gelegen aan de Sch eldest raat nr. 7 te Zierikzee bereidt zich voor op een feestelijke dag. Donderdag 13 mei a.s. wordt de school officieel geopend door mr, H. Verboom, inspekteur van het Kleu teronderwijs in Zeeland. Nadat de eerste steenlegging in november vorig jaar op feestelijke wijze werd gevierd, was het in de eerste week van april ddt jaar zo ver, dat de iruim vijftig kleuters hun tijdelijk onderkomen op de kleuter school „De Speeldoos" konden rui len vooi> de fraaie nieuwe school ,,'t Mierennest". Deze verhuizing vond vrij geruis loos plaats, maar het feest van don derdagmiddag belooft iets moois te worden. Het geheel zal in het teken staan van de Mieren en dé heer Ver boom zal zelfs verwelkomd worden door een mierenkoningin. Om de ouders van de kleuters ook de gelegenheid te geven de nieuwe school te bezichtigen, wordt vrijdag morgen een feest voor de ouders ge organiseerd. Malta-aardappelen te koop zijn. Het schip „Mercandian Supplier" heeft in Hansweert de eerste duizend ton rechtstreeks van Malta aangevoerd en maandag is met het lossen begon nen. Dit meldt de „Malta Potato Group", bestaande uit de importbe- drijven Citronas BV en A. van den Ende Zn BV in Rotterdam. In Am sterdam kwam in de nacht van maandag op dinsdag nog een schip met een kleine hoeveelheid Malta's aan. De Malta's, geteeld uit Nederlands p otgoed, zullen er voorlopig nog mondjesmaat zijn. De groep Import- bedrijven hoopt van nu af om de acht of negen dagen ongeveer dui zend ton te kunnen aanvoeren, maar het verkrijgen van scheeps- ruimte is niet zo eenvoudig. Over een goede maand zullen de aanvoe ren ruimer worden. Volgens de groep is de kwaliteit van de Malta-aardappelen dit jaar erg fijn en de prijs „pittig". Het grootste deel van die pittige prijs zal ten goede komen aan de Maltese boeren, die er nu misschien genoeg aan overhouden om hun irrigatie systeem te verbeteren. Na 20 mei komt er op de Malta's, net als op alle vroege aardappelen van buiten de EEG, 21 procent invoerrecht. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 MADRID. De bond van oudstrjj- ders uit de Spaanse burgeroorlog van 1936 tot 1939, met zjjn half mil joen leden de invloedrijkste rechtse beweging in Spanje, heeft dinsdag bekendgemaakt dat hjj op 20 mei een grote manifestatie gaat houden ter ere van wylen generaal Francisco Franco en tegen de koers die zijn op volgers varen. AMSTERDAM, 10-5. Voor de derde maal dit jaar gaat de koffie prijs omhoog. Mei ingang van woensdag 12 mei moet de consument vor gebrande koffie f 0.15 per pak je van 250 gram meer betalen. Deze prijsverhoging is het gevolg van de sterke stijging van de koffie prijzen op de wereldmarkt. De ta riefswijziging is tot stand gekomen in overleg met het ministerie van economische zaken, zo heeft de ver eniging van Nederlandse koffie- branders en theepakkers bekendge maakt. Op 21 januari steeg de koffieprijs met gemiddeld f 0,13 per pakje van 250 gram, op 31 maart kwam daar nog eens f 0,15 bovenop en met in gang van 12 mai zal de koffie f 0,43 per pakje duurder zijn dan aan het begin van het jaar. ZIERIKZEE. Drie facetten op dit zonnige voorjaarsplaatje kunnen als Zierikzeese „structuur"-symbolen worden aangemerkt. In de eerste plaats de koe, die „staat" voor het agrarische. En links van haar, on deraan de Havendijk waarop het nog altijd goed grazen is, is juist een uit loper van het industrieterrein de Zuidhoek te zien. Het agrarische en het industriële worden begrensd door het Havenka naal, dat - al zijn er op de foto geen visserschepen te zien - nog altijd leidt naar een open Oosterschelde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Door te veel disputeren raakt de waarheid zoek. f Syrus f Verwachting tot woensdagavond: Minder zon Vrij veel bewolking met hier en daar enige regenmatige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; minimumtem peraturen omstreeks 9 graden; maxi ma van 14 aan de kust tot 20 graden plaatselijk in het binnenland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 mei. Zon op 4.51, onder 20.23 Maan op 18.52, onder 3.57 13 mei. Zon op 4.49, onder 20.24 Maan op 20.12, onder 4.32 Volle maan: 13 mei (21.04) IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 mei 1.31 14.06 7.14 19.35 13 mei 2.26 14.59 8.04 20.22 Springtij: 16 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-5. Het K.N.M.I. deelt mede: In de loop van maandagmid dag en avond was de warme lucht uit ons land verdreven. In het zui den en oosten van het land konden zich nog verschillende onweersbui en ontwikkelen, maar veel regen is daaruit niet gevallen. Alleen de sta tions Eindhoven en Eelde meldden 10 cn 4 mm regen. Dinsdag passeer de een rug van hoge luchtdruk onze omgeving. In de aangevoerde lucht bereikten de middagtemperaturon in het binnenland geen hogere waarden dan 20 graden. De rug van hoge druk wordt gevolgd door een occaansto- ring, die ons land dinsdagavond en nacht met veel bewolking en wat re gen of motregen zal passeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1