V erbou wingsplannen voor de Oostenrijkse woningen in raad Westerschouwen Ploeg Zierikzee II werd winnaar brand weer wedstrijden te Bruinisse r" Balans van de aardbevings ramp in Italië teak bergmeubel MEUBELRAMA „Brand" op een tropische dag DE ZIERIKZEESCHE COURANT hij het wenselijk dat er tussen de gemeente en de huurdersvereniging een goed samenspel komt waarna met de deskundigen overleg kan worden gepleegd. Ook de huurders- vereniging heeft kontakt gehad met de hoofdingenieur-direkteur voor de volkshuisvesting in Zeeland waar over door de vereniging verslag is uitgebracht aan de raadsfrakties. Evonuls het kollege toonden de raadsleden zich niet gelukkig met de gevolgde gang van zaken, nl. het kollege hier onwetend over te laten. De heer Hcndrikse was van me ning dat er voor de gemeente ook neg een renovatiesubsidie in kan zitten daar de Oostenrijksewoningen nu als woningwetwoningen worden aangemerkt. Noodzakelijk is het dat de gemeente pu met een goed plan komt. De heer Lustig wees er opdat de bewoners nu al bijzonder lang in het onzekere verkeren, reden waar om hij aandrong op zoveel mogelijk overleg met de huurdersvereniing. De heer L. Tielmcan wilde eerst graag een uitsprak over de politiek die de gemeente ten aanzien van de Oos f en rij k se won in pen gaat voeren voor men zich gaat verdiepen over tekeningen en de financiën. weersbuien in Zuid-Frankrijk cn Noord-Italië. Zowel langs de Franse als de Italiaanse Riviera viel plaat selijk meer dan 50 mm regen. Aardappelen gestolen EDE, 10-5. In het weekeinde zijn uit een kelder van een flatwoning in Ede twee zakken met tezamen 40 ki lo aardappelen gestolen. De inbre kers kwamen binnen door de deur le forceren. Advertentie Heeft u nog een en w(ft u gra8g over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 een lagedrukgebied, met het een- trum juist ten noorden van Neder land. De kans op een plaatselijke regen- of onweersbui blijft aanwe zig. Met een noordwestelijke wind dringt geleidelijk koelere lucht ver der landinwaarts, zodat de middag- temperaturen in het binnenland niet of nauwelijks boven 25 graden zul len komen. Aan de kust zal het bij wind van zee belangrijk koeler zijn, het afgelopen etmaal veroorzaakte een frontale storing regen- en on- REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Huldiging Zeelandiajubilaris Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een mens is zoveel waard uls hij zichzelve acht. t f Spreekwoord BRUINISSE, 8-5. Onder een temperatuur die bijna de grens van het tropische bereikte, werden zaterdag te Bruinisse brandweer wedstrijden gehouden. In totaal nauien dertien vrijwillige brandweerkorpsen deel, af komstig van Schouwen-Duiveland, Walcheren en Zuid- Beveland. Ilct korps van Zierikzee II wist met 415 punten op de eerste plaats te eindigen, gevolgd door Arnemuiden met 407 punten en Brouwershaven op de derde plaats met 406 punten. De wedstrijd werd georganiseerd door de Vereniging van Bevelvoerenden by de Gemeentelijke Vrijwillige Brandweren (A.B.W.C.) op Schouwen-Duiveland. Unaniem werd besloten dit jaar weer een wedstrijd le klasse te spelen, hetgeen bewyst dal de brandweren beslist geen stap terug willen doen. UDINE, 10-5. Het Italiaanse minis terie van binnenlandse zaken heeft zondagavond bekendgemaakt dat er in het gebied van Italië dat door aardschokken is getroffen, tot dusver 812 lijken zijn geborgen. Van deze 812 heeft men er maar 231 kunnen identificeren. Men neemt aan dat het dodencijfer uiteindelijk de 1.000 zal overschrij den. De Italiaanse politie liet weten dat er circa 1.300 mensen gewond zyn geraakt. Door het toenemende verkeer, de uitbreiding van de industrie, de op slag en het vervoer van gevaarlijke stoffen en de uitbreiding van de be volking, zijn de gevaren risiko's de laatste jaren steeds groter ge wórden, waarmee de taak van de brandweer als hulporganisatie in nood veel omvattender is geworden. De opleidingen bij de brandweer hebben met de2e ontwikkelingen ge lijke tred gehouden. Met het houden van een wedstrijd is het een goede gelegenheid om de paraatheid en de verworven kennis te toetsen. De wedstrijdleiding was in handen van de heer D. Taekema te Goes. Het wedstrijdobjekt was in het leeg staande pand van firma Paauwe, Nieuwstraat 4. De korpsen kregen een schriftelijke opdracht die luid de dat er brand was gesticht in het pand en dat er tenminste een per soon was ingesloten door de brand. Het eerste korps dat aan start kwam was Bruinisse, gevolgd door Scha- rendijke en Haamstede. De andere negen korpsen speelden na de mid dag. De opkomst van de korpsen ging bij loting behalve Bruinisse om dat deze in z'n eigen gemeente speel de. Het bluswater moest van on geveer 150 meter ver komen dus was ZONNEMAIRE. Zaterdag 13 mei aanstaande wordt - zoals gemeld - op het sportveld te Zonnemnire de Eilondeli/ke Sozen Ontmoetingsdag Schouwcn- Duivelend gebonden In verhand met deze door de jeugdsozen in samenwer king met de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland georganiseerde dag werd cru speciaal vignet ontworpen. Op de foto de „hand" ran de komende sozen- dag; óp de hand rijn in handschriftde deelnemende jeugdsozen geschreven. HAAMSTEDE, 8-5. In de vorige week gehouden raads vergadering van de gemeente Westerschouwen, werd bij de rondvraag door de heer J. C. Hendikse geïnfor meerd over de toekomstplannen voor de Oostenrijkse woningen. Burgemeester H. P. Evcrwjjn deelde de raad mee dat door de. dienst gemeente werken voor de drie types Oostenrijkse woningen ver- bouwingsplanncn zijn gemaakt om de woningen aan de eisen voor per manente bewoning <e laten voJdocn. Met deze plannen is te Middel burg overleg gepleegd met de hoofd ingenieur-direkteur vor de volks huisvesting in Zeeland, waarbij tot uiting werd gebracht dat de kosten, rond f 100.000,- voor de verbouwin gen, te hoog werden- gevonden. De heer Hendrikse noemde de ï'aming, vijfmaal de boekwaarde, welke door gemeente werken is gemaakt ..de mop van deze raadsvergadering" De spel- cn stel regels van de mi nister zijn bekend, en dan moet men niet met zo'n raming aankomen. Volgens hem is het zeker niet nood zakelijk een zo'n hoog bedrag aan deze woningen te besteden om ze te laten voldoen aan de eisen welke er gesteld worden. Hij vestigde hierbij nog de aan dacht cp het feit dat de hoofdinge nieur-direkteur en de minister heb ben laten weten dat alleen plannen voor renovatie en rehablitatie be handeld zullen worden als de ver eniging van huurders hiermee ak koord gaat. Plan huurders Door de huurdersvereniging is voor het. verbouwen van de wonin gen een architekten bureau in de arm genomen dat een plan heeft ontworpen, dat rond f 40.000,- zou gaan kosten. Om deze reden vond NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) het slangen sjouwen en uitrollen ge blazen. Koffiemaaltijd Na afloop van de wedstrijd werden tijdens een koffiemaaltijd in ,,'t Durps'uus" de prijzen bekend ge maakt. Alvorens de prijzen werden uitgedeeld werd er nog een enkel woordje gesproken. Burgemeester Hekman die een groot gedeelte van de wedstrijd had gade geslagen vond dat er met veel enthousiasme was gestreden. Met dergelijke hoge temperaturen in een gummipak vond de burgemeester wel erg en had dan ook gedacht wat zullen ze het warm hebben. De taak van de brandweer is niet alleen het blussen van een brand, de burge meester noemde hierbij de eerste hulpverlening die de brandweer ver richtte bij de treinramp die afgelo pen week gebeurde onder Schiedam. Burgemeester Hekman dankte de leden van de brandweerkorpsen die het uiteindelijk allemaal gedaan hebben. Daarnaast dankte de burge meester de leden van de Rode Kruis- kolonne en de Rijkspolitie die een hele dag paraat geweest waren. De enige dame die een hele dag een belangryke rol heeft gespeeld in de hele organisatie, nl. het noteren van alle gegevens, mevr. E. Quant, kreeg een bedankje in de vorm van een boeket bloemen. Leen Giljam die dertien maal als slachtoffer werd gered kreeg als dank een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer Chr. Jansen lid van het A.W.B.C.-comité, sprak er zijn waar dering over uit dat alles keurig ge regeld was. Ook het verkeer dat zijn gewone doorgang had door de Nieuwstraat gaf geen enkel pro bleem. Hij hoopte dat de kleuren van Schouwen-Duiveland hoog ge houden zouden worden door de korpsen die naar de gewestelijke se- lektie wedstrijden zullen gaan in Mijnsherenland. Schoonheidsfoutjes Een algemene indruk werd gege ven door de voorzitter van de jury, de heer C. Schout. Ondanks het sportief en enthousiast spelen van de korpsen waren er kleine schoon heidsfoutjes gemaakt. In de meeste gevallen was er sprake van ruwheid en slordig omgaan met het mate riaal, wat in het vuur van het „spel" geoeurde. De opstelling van de pomp was over het algemeen niet best, maar de bediening daartegenover wel. Ten opzichte van het verkeer werd de toevoer slang niet altijd goed aangekoppeld. Het slachtoffer werd niet altijd op de juiste wijze afgevoerd, soms aan een hand weg gesleurd, een ahdere keer net buiten het objekt neergezet. Maandag 10 mei 1976 132ste jaargang Nr. 21890 In de opdracht werd gezegd dat er brandstichting in het spel was, dus moest het slachtoffer als misdadiger bij de politie afgeleverd worden, of toch in ieder geval niet zomaar neer' zetten. Over het algemeen was de perslucht goed geoefend, maar ook hier vond de jury dat er van ruw heid sprake was. Men moei een ding voor ogen houden dat het redden voor het blussen gaat, zo zei de heer Schout. De heer A. Lock, komman- dant van de Rode Kruis-kolonne vond dat het een fijne dag was ge weest voor zijn leden. De brandweer en de E.H.B.O. werken altijd nauw samen als uitgerukt moet worden. Hy vestigde de aandacht op de aardbevingsramp die deze week veel slachtoffers heeft geëist in Italië. Hy vroeg om een kleine bijdrage voor deze slachtoffers, en met zijn pet haalde hij het mooie bedrag by een van f 180,00. Uitslagen Onder een zeer gezellige en sfeer volle stemming .maakte burgemees ter Hekman de uitslag bekend van de wedstrijd. 1. Zierikzee II met 415 punten; 2. Arnemuiden met 407 punten; 3. Brouwershaven met 406 punten; 4. Bruinisse met 402 punten; 5. Zierik zee I met 397 punten; 6. Wester schouwen I met 396 punten; 7. Kerk- werve met 395 punten; 8. Oosterland met 393 punten; 9. Dreischor met 388 punten; 10. Vlissingen met 387 pun ten; 11. Scharendijke met 385 pun ten; 12. Westerschouwen II met 382 punten; 13. Kattendijke met 377 pun ten. De 4 korpsen die het hoogste zijn geëindigd mogen deelnemen aan de gewestelijke selectie-wedstrijden die gehouden worden op 12 juni te Mijnsherenland in de Hoekse Waard. Alle korpsen kregen een beker, cn de winnende ploeg daarbij de wissel beker. De drie eerste ploegen kregen daarbij nog een brandweerautootje op standaard. Voor de beste pers- luchtgroep kreeg het korps uit Drei schor een beker. In de centraal-post te Bruinisse werd niet minder hard gewerkt als door de mannen van de deelnemende korpsen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Zomers weer teneinde Perioden met zon maar ook plaatse lijk een regen- of onweersbui; zwak ke tot matige, aan de kust vrij krach tige wind uit noordelijke richtingen; minimumtemperaturen omstreeks 11 graden, maximumtemperaturen van 15 graden aan de kust tot circa 24 graden in het zuidoosten van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturenomstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 mei. Zon op 4.53, onder 20.21 Maan op 17.29, onder 3.26 Volle maan: 13 mei (21.04) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laag water 11 mei 0.30 13.10 6.23 18.49 Springtij: 16 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het afgelopen weekeinde werd het weer bij ons bepaald door een vlak lagedrukge bied, dat zich uitstrekte van de Mid dellandse Zee over Frankrijk, een groot deel van Duitsland, tot boven onze omgeving. Er werd onstabiele lucht aangevoerd, die erg droog was. Een kleine storing, die met een zui delijke bovensti'oming naar het noorden trok, veroorzaakte zaterdag avond enkele onweersbuien, maar regen van betekenis viel in ons land bijna nergens. Na het voorbijtrekken van de storing herstelde het weer snel, zodat het zondag opnieuw zon nig en warm weer werd met maxima rond 30 graden. Aan de kust trad afkoeling op door wind van zee. Ook dinsdag staat het weer boven onze omgeving onder invloed van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1