de Stad Parijs HULDIGING VAN EEN ZEELANDIA-JUBILARIS Geslaagd reisje Bejaardensoos Ouwerkerk Koninklijke onderscheiding wachtmeester Leeuw kostuums kolberts pantalons overhemden truien STREEKNIEUWS HUWELIJKSFEEST OOSTERLAND ZESTIG JARIG HUWELIJKSFEEST ZIERIK7.EESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 2!) april 1976 Nr. 21885 midden in de Poststraat ZIERIKZEE. 28-4. Het was afge lopen dinsdag 27 april exakt veertig jaar geleden dat de heer L. P. Meerman, thans chef yan de pro- duktie-afdeling Zuidhoek en lid van de Ondernemingsraad, bü Konink lijke Zeelandia Zierikzee in dienst trad. Gewest Zeeland P.v.d.A. Op maandag 10 mei wordt in ..De Prins van Oranje" te Goes een bij eenkomst gehouden van het Gewest Zeeland van de P.v.d.A. Als spre kers treden op de staatssekretaris- sen, de heren J. Schaefer en M. van Dam. Interkerkelijke Stichting maatschappelijke dienstverlening Het Algemeen Bestuur van de Pro testantse Stichting voor maatschap pelijk werk en gezinsverzorging op Schouwen-Duiveland en Sint-Phi- lipsland heeft dinsdag jl. met - n van alle stemmen besloten het bestuur uit te breiden met de R.K. Parochie van Zierikzee, middels de Caritas van deze parochie. Op grond hiervan werd besloten de naam van de stichting te veran deren in Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning op Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland. In het algemeen bestuur komen drie katholieke le den. in het dagelijks bestuur één. ZIERIKZEE Opening ,/t Mierenest" De nieuwe openbare kleuterschool ,,'t Mierenest", gelegen aan de Schel- destraat 7. zal op donderdag 13 mei worden geopend door de heer H. Verboom, inspekteur van het kleu teronderwijs in Zeeland. Tijdens een korte bijeenkomst van direktie, kaderpersoneel en Onder nemingsraad op hel direktie-kan- toor van het bedrijf deed - na te zijn ingeleid door algemeen direk- teur, de heer M. Doeleman HJzn - burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee de mededeling, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, aan de heer L. P. Meerman de ere medaille van de Orde van Oranje Nassau in zilver toe te kennen, een boodschap die niet alleen door de jubilaris en zijn echtgenote, maar ook door de direktie en kollega's met vreugde werd ontvangen. (Op dit jubileum, waaraan in de loop van de volgende week in de kring van direktie en personeel nog ruimer aandacht zal worden be steed, komen we nog nader terug. Red.) Eerste zwaluw j ELLEMEET, 28-4. Het is be- J paald nog geen zomer, maar de eerste zwaluw is weer ge- j f zien. Dat gebeurde in Elle- j l meet. Daar zag de twaalfjarige j) Cor Haiise - Groeneweg 1 - woensdagmorgen een zwaluw 4 op verkenningstocht in de j J schuur op het erf van de j ouderlijke boerderij. S.V. Deltasport De afdeling gymnastiek van de S.V. Deltasport treedt aan in het ka der van het koninginnefeest. De ..kleintjes" zullen worden vervoerd in de optocht met een versierde wa gen. Voor tijd van aantreden: zie agenda. Bermbrandje Woensdagmiddag omstreeks vijf uur ontstond in Plan West een bermbrandje. De brandweer rukte uit met de hogedrukwagen en had het vuur snel geblust. Er ontstond geen schade. Wijziging programma koninginnedag De Z.O.V. heeft enkele wijzigin gen bekend gemaakt in het Oranje programma voor vrijdag a.s. De bei aardbespeling zal plaats vinden van 11-12 uur. Wat betreft de kinder show in de Concertzaal, worden de derde klassen van het basisonder wijs doorgeschoven naar de tweede voorstelling (11.30) Om 14.45 uur vindt OP het terrein bij Borren- damme een concert plaats door het muziekkorps van Zonnemaire, dat zich ook zal laten horen om 15.30 uur. RENESSE Aktie „Weg mei de puist" Voor de afbraak van de oude school achter de kerk en de herbouw van het koor van de kerk worden diverse akties gevoerd onder de naam „Weg met die puist" (nl. de oude school), maak een vuist". Maandagavond maakt de fanfare „Luctor et Emergo" een rondgang door het dorp ter begeleiding van het ophalen van oude spullen, die bestemd kunnen worden voor een rommelmarkt op zaterdag 5 juni. Deze rommelmarkt wordt onderdeel van een braderie met allerlei spelen. Tegelijk worden maandagavond lo ten ter verkoop aangeboden van een verloting, die bestaat uit 5000 loten. Ook kan men zich opgeven voor me dewerking tijdens de braderie, ter wijl er voorts artikelen, die als prijs jes voor diverse stands kunnen die nen, meegegeven kunnen worden. Voor een en ander komt grote be drijvigheid op gang. BROUWERSHAVEN Ere-medaille in goud De verschillende schoolreizen van de openbare basisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, zullen volgende week plaats vinden. Vanaf dinsdag 4 mei a.s. t/m za terdag 8 mei gaan de leerlingen van de zesde klas' per fiets naar de kampboerderij „De Kleine Melane" te Bergen op Zoom, wat langzamer hand uitgroeit tot een jaarlijks te rugkerende traditie. Omstreeks 9 uur wordt vertrokken vanaf de Dokter Schutterstraat. Men hoopt op zaterdag d.a.v. omstreeks zes uur weer terug te zijn. Verder zullen de leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas op donderdag 6 mei a.s. een busreis maken naar het historische slot ,.Loevesteyn", en 'naar bosbad „Hoeven" in Noord- Brabant, waar bij is inbegrepen een boottocht vanaf Gorkum naar het genoemde slot. Voor deze reis ver trekt de bus ongeveer kwart over acht uit de Dokter Schutterstraat. Men hoop om 6 uur weer terug te zijn. De leerlingen van de eerste en tweede klas gaan per bus op dezelf de donderdag 6 mei naar „Duinrell" te Wassenaar voor een bezoek aan de speeltuin. Hiervan is het vertrek vastgesteld om half negen uit eveneens Dokter Schutterstraat. Hiervan hoopt men om ongeveer half zes weer op het dorp te arrive ren. Advertentie NUTSSPAARBANK.. de ideale gezinsbank Spaargiro- verkeer met dagafschrift BRUINISSE: Kerkplein, maandag 9.00-12.30 Ere-medaille in zilver voor de heer L. P. Meerman OUWERKERK De Sakor-kollekte De Sakor-kollekte heeft alhier op gebracht een bedrag van f 97. Kol- lektrices waren Diana Bakker en Ria de Boer, die dank toekomt, evenals de burgerij. Oud papier voor S.V.O.W.K. Zaterdag aanstaande wordt weer oud papier opgehaald voor S.V.O.W. K. Vriendelijk wordt weer verzocht hel oud papier gebundeld gereed te zetten. NIEUWERKERK Rode Kruis-stand op rommelmarkt Als onderdeel van de verschillen de stands op de rommelmarkt, die op vrijdag 30 april a.s. zal gehouden worden te Nieuwerkerk, ter gelegen heid van Koninginnedag, zal er ook een afdeling zijn van de afdeling „Duiveland" van het Ned. Rode Kruis, waar veel gemaakte goederen zullen worden verkocht in hel ka der van het Well'arewerk. De ver koop zal plaats vinden 's middags aan de Ring te Nieuwerkerk. Ge hoopt wordt dat de totale opbrengst weer bevredigend zal worden. OOSTERLAND. Het echtpaar M. van Dijke Wzn. èn M. van Dijke-van den Berge (beiden 78), wonende aan het Hofplein te Oosterland, herden ken op zaterdag 1 mei a.s. de dag van hun vijf en vijftig jarige echt verbintenis. De heer Van Dijke is rustend landbouwer. Met een recep tie in cafetaria „Neffen d'Eule" wordt met kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind, zaterdag dit 55- jarig huwelijksfeest gevierd. KERKWERVE, 28-4. Met een volle bus vertrokken dinsdagmorgen j.I. de leden van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond, afd.Kerkwerve, en een aantal gasten, vanuit Kerk werve. Het doel van de reis was de Huishoudbeurs in Amsterdam. Voor ze in Amsterdam aankwa men werd echter eerst koffie ge dronken in een Albertseorner te Reeuwijk. Om ongeveer half twaalf arriveerden de dames bij het RAI- gebouw. Daar mochten de dames rondneuzen tot vier uur. Er werd gekeken, geproefd en gekocht. Om vier uur vertrok de bus weer van uit Amsterdam. Gereden werd nu langs Schiphol en langs de bollen velden. Via Den Haag en Delft arri veerde het gezelschap in Rotterdam alwaar de warme maaltijd werd ge bruikt, welke de dames zich goed lieten smaken. Na dit alles chauf- Leerde de heer C. Dekker weer naar Kerkwerve. waar de bus om plm. half tien aankwam. Gezien dé reak- ties, was het een zeer. geslaagde dag. De Sakor-kollekte ZONNEMAIRE Zuigeling- en kleutercursus Tc Zonnemaire gaat binnenkort een zuigeling- en kleutercursus be ginnen. De lessen zullen worden ge geven door zuster Van der Leer, dis- triksverpleegkundige van de kin- derhygiëne. Bij voldoende deelname zal met de lessen worden begonnen op maandagmiddag 24 mei aan staande, in het wijkgebouw te Zon nemaire. De cursus zal bestaan uit zes lesen: opgaven zijn mogelijk bij zuster Adriannse 1e Dreischor. DUIVELAND Burgemeester geridderd Zcelands kommissaris dr. C. Boertien, heeft heden (donderdag) morgen, tijdens een bijeenko ms( in het raadhuis te Nieuwerkerk, mede gedeeld dat burgemeester J. D. de Kam van Duiveland. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. OUWERKERK, 28-4. Maandag maakten bestuur en leden van de bejaardensoos weer het jaarlijks reisje met als doel; bezoek Bies- bosch en de gebruikelijke rondvaart. Om 10 uur vertrok het gezelschap vanaf het Dorpshuis. Onder de 34 personen bevonden zich ook enkele gasten, waaronder mevr. De Kam. Een heerlijk zonnetje begunstigde de reis naar Breda, alwaar een voor treffelijke warme maaltijd stond te wachten. Om drie uur vertrok in Drimme- len de rondvaartboot. Het was een prachtige reis en mede door velerlei uitleg over bijzonderheden, via de luidspreker, genoot men met volle teugen. Ongeveer 5 uur aanvaardde de bus de terugreis. Dicht bij huis ge komen sprak mevr. Bolijn-Engel- bracht dankwoorden, evenals mevr. Zoeter, mevr. De Kam en chauffeur Willem se. Om half zeven arriveerden de rei zigers weer op Ouwerkerk en zij kunnen nog lang met veel genoegen op deze prachtige reis terugzien. Advertentie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) K|a„en OBj v|iegen ui, De kommissaris spelde de bui'ge- m eest er de bij de onderscheiding be horende versierselen op. Het tijdstip was te ongunstig, dan dat volledige verslaggeving in dit nummer nog mogelijk was, zodat wij in eerste instantie hier volstaan met de me dedeling van het voor betrokkene en de gemeente heugelijke feit. NIEUWERKERK, 28-4. De heer en mevrouw Jac. Rentier Mzn.-van Djjkc vierden woensdag In stilte hun zestigjarige echtvereniging. De beide echtelieden verkeren nog in redelijke gezondheid, ondanks het feit dat beiden de tachtigjarige leef tijd als zijn gepasseerd. Het huwelijk vond plaats in „schrale'" tijden: na de eerste wereldoorlog, in het jaar 1916. De heer Rentier heeft zijn ge hele arbeidsperiodc doorgebracht als landarbeider op het land. Bij gelegenheid van dit bijzondere huwelijksfeest kwam burgemeester J. de Kam het echtpaar Rentier-van Dijke gelukwensen namens het ge meentebestuur. Burgemeester De Meester speldt bij de heer Meerman de koninklijke on derscheiding op. Het resultaat van de onlangs ge houden SAKOR-kollekte was f 120,-. De kollektanlen waren: Tineke Hil- man, Els Wandel, Jacolien v. d. Hoek, Leo van Sas, Jos van Felius, Henk-Jan Schiettekatte, Anton Scheele. OOSTERLAND ZIERIKZEE, 29-4. Aan de heer C. Leeuw, wachtmeester le klas der rijkspolitie te Zierikzee werd heden (donderdag)morgen de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. Deze plechtige gebeurtenis kwam voor de heer Leeuw als een volledi ge verrassing. In het bureau van de Rijkspolitie hadden familieleden en kollega's zich verzameld om het ge beuren hij te wonen. Het kostte ech ter heel wat hoofdbrekens om de voorbereidingen aan de persoon in kwestie voorbij te laten gaan. Het resultaat was er naar. Dé heer Leeuw kwam niets vermoedend van hetgeen hem te beurt zou vallen het bureau binnen. Betrokkenheid Distriktscommandant Zeeland, de heer W. D. Lanting sprak de wacht meester toe en feliciteerde hem en zijn familie met deze koninklijke on derscheiding. Overste Lanting zei dat het 40-jarig ambtsjubileum en het aanstaande funktioneel-leeftijds- ontslag mede bepalend waren ge weest voor het verstrekken van deze eremedaille. Een belangrijk derde argument was echter de grote be trokkenheid met het werk, dat de heer Leeuw altijd aan de dag had gelegd. Het. was voor hem altijd be langrijk geweest het jongere perso neel op juiste wijze voor te gaan. „U hebt in uw loopbaan altijd gewerkt De ere-medaille in goud, behorend bij de Orde van Oranje Nassau, is toegekend aan de heer P. de Moor, wethouder van de gemeente Brou wershaven. De onderscheiding zal heden (donderdag)-avond door bur gemeester A. P. Schouwenaar wor den uitgereikt op een bijzondere ver gadering van de gemeenteraad. temidden van een groep enthousias te mensen. De onderscheiding die u ontvangt, straalt uit over de gehele groep Zierikzee van de Rijkspolitie", aldus overste Lanting. De disti'iktscommandant betrok ook mevrouw Leeuw in zijn toe spraak en wenste ook haar geluk met deze onderscheiding. De heer Lanting spelde vervolgens de ver sierselen op, behorende bij de ere medaille in zilver in de orde x-an Oranje-Nassau. Bijzonder bezoek HAAMSTEDE, 28-4. Haam stede kreeg woensdagavond een niet alledaagse gast te no teren. Op het dak van een wo ning van de familie J. C. Pool aan de Deltaweg streek een ooievaar neer, die - staande op de tv-mast - talrijke belang stellenden trok om de vogel op deze hoge post waar te nemen. Na de verre reis uit Afrika, verkeert de ooievaar - zo te zien - niet in optimale kon- ditie. De vogel ziet er wat vuil en smoezelig uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3