S.O.S. voor dijkverhoging rond de Oosterschelde Exposé van aktiviteiten op ledenvergadering te Zierikzee popla looo Toiletpapier ^jdeMelk^ 70 LANDGRAAF B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT JARIGE KONINGIN BANKSTEL MEUBELRAMA zie onze advertentie op pagina 7 VIJF-EN-ZESTIG-JARIG HUWELIJK pak a 4 rollen 175147" Karnemelk literfles van 89 voor M 'zóóó'n TtiL*Tiidee Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE jaargang fïr.N£1885 2£EtP^ WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave 8.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Het beleg van Zierikzee 1575/1576 DEN HAAG, 29-4. Het comité Samenwerking Ooster schelde (S.O.S.waarin 24 organisaties en groeperin gen zijn verenigd, lieeft zich in een rapport gesteld achter de conclusie van een Amersfoorts ingenieurs bureau, nl. dat voor Zeeland „deltaveiligheid" ook zonder afsluitdam kan worden bereikt, te weten door dijkverhogingen, die uiterlijk in 1985 gereed kunnen zijn. Het rapport is dinsdag op een persconferentie in Den Haag gepresenteerd. Wat het jaar 1985 betreft houdt het bureau (Ingenieursbureau Dwars Heederik en Verhey) enige slagen cm de arm door op te merken: mits rijk en provincie hun aandeel in de uitvoering van deze werken priori teit geven, mits de politieke wil en de bestuurlijke aktviteit van de la gere overheden voldoende kunnen werden gemobiliseerd en mits be langengroepen en belanghebenden hun bijdragen tot de besluitvorming beheerst en in redelijk samenspel willen leveren. Hef KVP-kamerlid Cornelisse, die als belangstellende aanwezig was, bracht deze drie „mitsen" ter spra ke en achtte het verstandig als op dit punt meer helderheid zou wor den verschaft. Hij wilde vasthouden aan de afspraak tussen' parlement en regering, tenzij er duidelijk nieuwe ontwikkelingen zijn en daarover moeten deskundigen zich uitspre ken. Over het oordeel van de des kundigen moet tijdens het her nieuwde kamerdebat over deze kwestie kunnen worden beschikt. Zijn AR-eollega Schakel meende dat het rapport wel een rol zal spe len tjjdens de komende discussie, maar h(j wilde zich ook houden aan de tussen regering en parlement ge maakte afspraak. Hjj zei zich niet te kunnen voorstellen, dat dit rapport verandering; zal brengen in het standpunt van zijn fraktie. Dr. J. C. Terlouw van D'66 heeft de hoop uitgesproken, dat politieke argumenten de oplosing door mid del van dijkverhogingen niet in de weg zal staan. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Technisch Het. ingenieursbureau heeft ver der geconcludeerd, dat verhoging van de bestaande zeewex-ing niet al leen technisch mogelijk is, maar ook tal van voordelen biedt om belang rijke elementen langs de bestaande Oosterschelde-oever voor de toe komst te behouden en dat de kosten van dijkverhoging op basis van het prijspeil van eind 1975 ongeveer 2.250 miljoen bedragen, waarbij is uitge gaan van een Oestterdam en een Philipsdam waardoor de te verhogen dijklengte ongeveer 145 km be draagt. De Provinciale Waterstaat van Zeeland achtte destijds 15 tot. 20 jaar benodigd voor een eventuele dijk verhoging aan de krappe kant, maar ir. A. J. Klein van het ingenieurs bureau merkte op, dat daarbij was uitgegaan van de in Zeeland be schikbare capaciteit, terwijl het bu- i*eau is uitgegaan van een capaciteit op veel grotere basis. (Vervolg pag. 2) Advertentie H. M. koningin Juliana hoopt morgen (vrijdag 30 april) haar 67ste jaardag te herdenken. Nederland maakt zich op, om deze blijde dag feestelijk te vieren. „Stad en Lande" springlevend Advertentie ZIERIKZEE, 27-4. Gelet op de aktiviteiten in 1975, achtte de voorzitter van „Stad en Lande", de heer J. L. Braber, de kwalifikatie „springlevend" voor de vereniging verantwoord. Dat blijkt ook wel uit ad viezen, die projektontwikkelaars e.d. de vereniging vragen. De voorzitter zei dit op de dinsdag in „Mondragoh" gehouden ledenverga dering. Hij merkte verder op dat de belangstelling voor de kursus Streek geschiedenis wat is achtergebleven. Mogelijk leven er onder de leden gedachten over te behandelen onderwerpen. Naar aanleiding van het verslag 1975, merkte de voorzitter op dat de Varreput, als gevolg van andere res tauraties te Zierikzee, wat op dê achtergrond is geraakt. Hij wees op belangrijke restauraties: stadhuis en (later) Nobelpoort en z.g.n. Tempe- liei'enhuis. De Dienst, P.W. waakt over de lei-linden in de Poststraat. Als er één uit moet, volgt planting van 'n nieuwe boom. Ook de straten in de z.g.n. Verbornebuurt hebben de aandacht. Bij de toren komt een steenplaatsing, herinnerd aan Le- vinus Lemnius. Bij de Mosselboom- gaaxxl kwam de naam „Dokter Bas- tei-dstraat". Eigennamen huizen Aan de eigennamen van huizen zal nog een uitbreiding worden gegeven. Er komen er nog zo'n twintig bij, wat meer buiten het centrum. De vereniging zal zich echter niet beperken lot Zierikzee. Ook Bx*ou- wershaven, Ouwerkerk („De lange Delft") en Dreischor („De vijf Sin- nen'') krijgen een beurt. Aan het jaarboek wordt hard ge werkt en het zal bij de najaars vergadering klaar zyn. De heer G. Vorstheuvel Labrand zal zich be lasten met de distributie en de ad ministratie. (Vervolg pag. 4) Advertentie ct geldig t/m 2aterJag f mei ZIERIKZEE. 28-4. Het echtpaar C. Kloet en N. Kloet-van der Have, herdacht woensdag het 65-jarig hu welijksfeest. Groot was de belang stelling; onder de felicitanten bevond zich burgemeester Th. H. de Mees ter, die het bruidspaar in de woning aan de Regenboogstraat, de geluk wensen van het gemeentebestuur overbracht. Telegrammen waren er ran HM. de Koningin en Zeelands kommissaris dr. C. Boertien. De heer Kloet is 89 jaar; zijn echtgenote 86. Zij wonen sinds 1926 te Zierikzee, waar de heer Kloet destijds in groente handelde. Zijn echtgenote dreef een kruidenierszaak. Het echt paar heeft elf kinderen, 55 kleinkin deren en 33 achterkleinkinderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Paniek in Zierikzee De witte haai gesignaleerd Dit nummer bestaat uit 18 pagina's De gierigaard verkwist zijn leven aan het verwerven van hetgeen hij noch genieten kan, noch genieten wil. Pope Verwachting tot vrijdagavond: Vannacht minder koud Wolkenvelden en op de meeste plaat sen droog; overwegend matige noord westelijke wind; minder koude nacht met minimumtemperaturen van om streeks 4 graden op de Wadden tot ongeveer nul graden in het zuidoos ten, maxima morgen ongeveer 12 graden, aan zee enkele graden lager. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 april. Zon op 5.12, onder 20.04 Maan op 5.41, onder 21.19 1 mei. Zon op 5.10, onder 20.05 Maan op 6.17, onder 22.17 2 mei. Zon op 5.08, onder 20.07 Maan op 6.59, onder 23.09 3 mei. Zon op 5.07, onder 20.08 Maan op 7.49, onder 23.56 Nieuwe maan: 29 april (11.20) HOOG- EN LAAGWATER 30 april 1 mei 2 mei 3 mei Hoogwater 3.57 16.22 4.32 16.49 5.04 17.19 5.33 17.49 Laagwater 9.37 .21.43 10.05 22.20 10.36 22.54 11.07 23.29 Springtij: 1 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een uitloper van een hoge drukgebied boven de Britse eilanden lag vannacht boven ons land. Hier door was er weinig wind en kon de temperatuur flink dalen. In De Bilt werd het, in de waarnemingshut, op 1,50 meter hoogte, min 4,8 graden. Zo laat in de lente is sinds het mid den van de vorige eeuw nooit een zo lage temperatuur in De Bilt voor gekomen. Op 10 cm hoogte - de gras minimum temperatuur - werd min 10 graden gemeten. Het koudst was het op de vliegbasis Deelen bij Arn hem me min 7 graden. In het gehele land kwam op uitgebreide schaal nachtvorst voor. Zelfs vlak achter de duinen langs de Nooi'dzeekust werd plaatselijk min 10 graden dicht bij het aardoppervlak gemeten. Ook in Gi'oningen en Brabant kwamen grasminima van min 11 graden voor. Alleen op het station Vlissingen bleef de temperatuur 2 graden boven nul. Het hogedrukgebied trekt, in be tekenis afnemend, naar Frankrijk. Met matige noordwestelijke winden stroomt minder koude en iets voch tiger oceaanlucht via de Britse eilanden naar onze omgeving, de kans op nachtvorst is daardoor klei ner geworden. In bijna geheel Europa komen middagtemperaturen niet boven de 15 graden. Alleen langs de Middel landse zeekust van Spanje, op Sici lië en in Griekenland komen maxi ma rond 20 graden voor. Advertentie Ooslerland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1