Twee Belgische sportvissers verdronken in het Grevelingenmeer Eigentijds jeugdprogramma „Tombola" had veel succes zigmg WA-ver zekering motorrijtuigen Kleding wordt dit najaar vijftien procent duurder ftieuwe vloerbedekking? BANKSTEL MEUBELRAMA Klein bootje omgeslagen, derde man gered DE ZIERIKZEESCHE COURANT SCHAREND1JKE, 25-4. Twee Belgische sportvissers zijn zondagmorgen door verdrinking 0111 het leven ge komen op het Grevelingenmeer. Een derde sportvisser, eveneens uit België, wist zwemmend de kant te bereiken. Hjj is door personeel van Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nfeuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Zakkenrollers aktief in Rotterdam ROTTERDAM, 24-4. De Rotter- damse politie maakt zich grote zor gen over de toenemende aktiviteit van zakkenrollers in de Maasstad. De afgelopen zes dagen kwamen bij de politie 31 aangiftes van zakken rollerij binnen. De buit bestond uit ongeveer f 3.000 aan geld en uit waardepapier als betaalpassen, betaalcheques en paspoorten. De politie, arresteerde acht verdachten. De aktiviteiten van de zakkenrol lers concentreren zich volgens de po litie vooral op het Centraal Station, de Westkruiskade en op de week markten. Voorts heeft de politie de in<iruk dat de rollers de laatste tijd steeds agressiever, worden en dik wijls in groepsverband optreden. Vooral oudere vrouwen worden het slachtoffer van de zakkenrollers.. Gouden Dolfidodam" verzorgd en later over gebracht naar het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee waar hg nog enige dagen moet verblijven. De drie sportvissers zijn zondag morgen omstreeks half negen met een polyester bootje met buiten boordmotor vanuit het haventje bij „Dolfirodam" vertrokken, het Greve lingenmeer op. Na ongeveer honderd meter gevaren te hebben is het boot je omgeslagen wegens de hoge golf slag die veroorzaakt werd door de harde noorden wind. De sportvissers raakten te water en hebben zich gedurende tien minu ten aan het omgeslagen bootje vast geklampt. Twee verdwenen daarna in de diepte, de derde is gaan zwem men en- heeft de kant bij „Dolfiro dam" kunnen bereiken. De drenkeling die volkomen ver kleumd en overstuur was, kon pas nadat hij wat op verhaal gekomen was vertellen dat er nog twee kame raden van hem in ftet water lagen. Zoekaktie Direct werd de Rijkspolitie te wa ter gewaarschuwd, die met de „RP 5" toevallig in de buurt was en direct is gaan zoeken naar de twee vermis ten. Het bootje werd door de Rijks politie geborgen en met assistentie van de Rijkspolitie vanuit Willem stad is men gaan dreggen, 's Middags omstreeks vier uur is één der ver misten opgedregd en/ overgebracht naar Haamstede. Bij het vallen van de avond was de tweede vermiste nog niet gevonden. Maandagmorgen werd de zoekaktie voortgezet. Aan de zoekaktie zondag werd ook deel genomen door een vliegtuig van de Rijkspolitie. Alle drie de sportvissers kwamen uit Turnhout in België, zij waren: de geredde Marie Adriaanse, ongehuwd Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Al wie maar zelden kamt zijn haar; die wordt een grote pijn gewaar. Cats. 18 jaar; gevonden is August Riemis, 38 jaar; en nog vermist is Gustaaf Broekx. 37 jaar, gehuwd en vader van vijf kinderen. Klein bootje In dit nummer: S KJV WK naar perste klasse NIEUWSBODE REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. Zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakieur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, JannewekketT 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. Maaiulag 26 april 1976 132ste jaargang Nr. 21883 WAARIN OPGENOMEN DEN HAAG, 24-4. Er komt een Aktueel Opmerkelijk is hoe Tom de Graaf enkele aktuele onderwerpen op dui delijke wijze in zijn cabaret weet te verweven. Een verhaaltje over een zojuist ontloken bloem, die door de vele uitlaatgassen niet tot volle bloei komt. werd door hel publiek zeer ge waardeerd. Vervolgens speelden enkele kinderen het vertelsel na, waarbij zij zelf als bloemen cn uit laatgassen optraden. Vol overgave werden ook de aktiviteiten in een circus op de planken uitgebeeld. Het toneel stond vol koordansers, jong leurs en akrobaten. Voor het optre- Verwachting tót dinsdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en slechts hier en daar een bui, tot matig of krachtig toenemende wind uit noordelijke richtingen, minima van 6 graden aan zee tot dicht bij het vriespunt in het binnenland, maxima morgen om streeks 10 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 april. Zon op 5.18, onder 19.58 Maan op 4.23, onder 18.12 Nieuwe maan: 29 april (11.20). HOOG- EN EAAGWATER 27 april 2.11 14.43 7.59 20.15 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 26-4. Het KNMI deelt mede: Het koude weer zal ook dins dag voortduren. Een hogedrukgebied juist ten noordwesten van Schotland met een uitloper via de Noordzee naar Denemarken houdt een stro ming in stand waarmee met noorde lijke winden koude en over het al gemeen droge lucht naar onze om geving wordt gevoerd. In deze stro ming trekt een zwak front via de Noordzee naar het zuiden. De be wolking die er mee samenhangt zal het komend etmaal vanuit het noor den ons land binnendringen en mo gelijk kan hieruit een enkele bui vallen. In vrijwel geheel West-Euro pa zijn de temperaturen aan de lage kant. In het Alpen-gebied, waar een storing in de bovenlucht voor veel bewolking zorgt, bleven de tempera turen zondag bijzonder Jaag. Mün- chen b.v. meldde een maximumtem peratuur van maar 5 graden. MOSKOll. De Sowjet-minister van defensie en lid van het Politburo maarschalk Gre(s.iko is op 72-jarige leeftijd zondagavond plotseling over leden, zo is maandag van onofficiële Sowjctzijde vernomen. Het. bootje waarmee de sportvis sers zich op het Grevelingenmeer waagden had de afmeting van vier meter lang, 1,44 meter breed en een totale hoogte van slechts 46 centi meter. Zwemvesten hadden zij niet aan en enig ander reddingsmateriaal was niet op het bootje aanwezig. Het Grevelingenmeer heeft dit jaar al vier slachtoffers geëist onder de :- sportvissers. Het Grevelingenmeer wordt aangezien voor een rustig bin nenmeer, en daardoor waagt men zich met veel te kleine bootjes op het water met alle fatale gevolgen van dien. Het meer kan zeer verradelijk zijn en daardoor zeer gevaarlijk. De RP 5 aan het dreggen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMSTERDAM, 24-4. Dit najaar zal alle dameskleding gemiddeld 15 procent duurder worden. Dit is het gevolg van gestegen grondstofprij- zen, een verhoging van de b.t.w. op kleding per 1 oktober; devaluatie van de lire en van het beleid van de Nederlandse regering om de in voer vanuit verre landen in het al gemeen te beperken. Dit heeft de direktie van Witten- veen's Modemagazijnen vrijdag be kend gemaakt. Het bedrijf baseert deze verwachtingen op de nu ge- MADRID. Uit een opinieonderzoek onder 2.000 Spanjaarden uit diverse delen van het land is gebleken dat koning Juan Carlos vijf maanden na zijn troonbestijging bij zijn onder danen duidelijk meer aanzien heeft verworven. plaatste orders van de afdeling in koop. De verwachte prijsstijging geldt voor alle bedrijven in deze branche. Herdenking gevallenen op de Grebbeberg RHENEN, 24-4. Op de Grebbe berg in Rhenen worden op 4 mei weer de gevallenen uit de tweede wereld ooi-log herdacht. Dit gebeurt met een gecombineerde militaire en burgerlijke herdenking, die om 19.30 uur begint. Muzikale medewerking verlenen de koninklijke militaire ka pel en het rooms—katholieke zang koor „Sint Cunera" uit Rhenen. Boekenweekplaat AMSTERDAM, 24-4. De Neder landse boekhandel heeft ruim 40.000 exemplaren verkocht van de lang speelplaat „Zing je moerstaal", die enkele weken geleden werd gelan ceerd als speciale boekenweekuit- gave. Het album verdiende daarmee een gouden plaat, die vrijdagmiddag in Amsterdam werd uitgereikt aan de zangeres Maggie Mcneal, die één van de twaalf liedjes van de elpee voor haar rekening nam. Het jeugdige publiek nam zelf ak tief deel aan het kindercabaret „Tombola". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) verbetering van de controle op de nakoming van de verzekeringsplicht voor motorrijtuigen. Het kabinet ging vrijdag akkoord met een wij ziging van de wet aansprakelijk heidsverzekering motorrijtuigen die een doelmatiger registratie beoogt van verzekeringen en door vergelij king van gegevens van dit register met die van het kentekenregister. Voornaamste doel van de wetswij- zïgingis volgens premier Den Uyl het onverzekerd rijden met motor rijtuigen tegen te gaan. Daarnaast zal de wet op een aantal andere, meer technische punten, worden aangepast. Prinses Beatrix en prins Claus naar Israël DEN HAAG, 24-4. Prinses Beatrix en prins Claus zullen begin mei naar Israël gaan. Zij zijn uitgenodigd door de universiteit van Tel Aviv om de opening bij te wonen van de prinses Beatrixverdieping van de medische faculteit aldaar, zo heeft de rijksvoorlichtingsdienst vrijdag meegedeeld. Het prinselijk paar wil zich meer vertrouwd maken met het midden oosten en zal daarom uitsluitend enkele dagen in Israël doorbrengen, aldus de R.V.D. den als beatgirls en -boys bleek ook vee! animo. Bijzonder onderdeel van het „Tom bola"-programma was de uitvoering van twee Indiase dansen door een in prachtig kostuum gehulde danser. Het verhaal en hef lied van „Henk en Johnny" behandelde bet probleem van de rassendiscriminatie. Naast zijn zes optredens- in Zierik zee geeft het kindercabarci nog meer opvoeringen in Zeeland cn treedt ook vaak in andere provincies op. Nee, laten stomen v door 5 „HERSCHO HUISSERVICE" J Raveslraat 14 - Zierikzee J Telefoon (01110) 4441 ZIERIKZEE, 23-4. Onder auspiciën van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland werd vorige week het pro gramma „Tombola", onder leiding van Tom de Graaf, gebracht voor de leerlingen van de basissclioleij op Scliou wen-Du i vel and. De meeste scholen in de regio maakten gebruik, van deze gelegen heid en woonden één van de zes voorstellingen in de Zierikzcese Con certzaal bij. Het kindercabaret „Tombola" be staat uit verhalen en liedjes over ak tuele onderwerpen op eigentijdse muziek. De spil van het programma is Tom de Graaf, begeleid door een trio bestaande uit Nico van der Lin den (piano), Ewoud Zeldenrust (drummer-fluittist) en Rob Koop- mans (bas). Tom de Graaf was jarenlang een belangrijke kracht bij het Scapino- ballet en heeft sinds 1971 zijn eigen jeugdprogramma's waarvan „Tom bola" grote bekendheid geniet. Het kindercabaret mag beslist een succes genoemd worden. Tom de Graaf weet zijn jeugdig publiek op precies de juiste wijze aan te spreken en in een ogenblik blijkt hij het vertrou wen van de kinderen gewonnen te hebben. Het publiek wordt intensief bij het gebeuren betrokken en kan er zelf aan deelnemen. Dat doen de leerlingen dan ook met groot enthou siasme zonder enige terughoudend heid. Een groot deel van „Tombola" wordt zodoende door de kinderen zelf opgevoerd. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1